COURANT m W°. 110. 1851U& 13 September. m. Zaturdajs ïïc&tuvsu c» Qlbmiutettfatieu. ®ijbiugcn. jsnifculaubscïtc &ijbingctt. VERKIEZINGEN. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Gezien Art. 69 der Wet van 4 Mei 1850 (Staatsblad n0' 37) Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenendatbij de verkiezing van zeventien Leden voor den Gemeenteraad, op den 9 en 10 dezer gehouden, de volstrekte meerderheid hebben bekomen en alzoo tot Leden van den Gemeenteraad zijn verkozen de heeren Jhr. Mr. PASPOORT van GRIJPSKERKE. P. de. STOPPELAAR. A. van den BROECKE Jz. Mr. J. F. BIJLEVELD. Mr. A. M. BECIUS. G. J. SPRENGER. Mr. S. de WIND. J. W. van SONSBEECK en J. F. FAK BROUWER. Dat mitsdien eene herstemming zal moeten plaats hebben voor acht Leden en dat die is bepaald op Diugsdag den 523 dezer maand terwijl de Processen-Verbaal van Stern-in levering en Stern-opneming van den 9 en 10 dezer, in de Beueden-Zaal van het Raadhuis zijn aangeplakt enter Secre tarie van een ieder ter inzage nedergelegd. Gedaanten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Sep tember 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. I115; .7. Lagaay 114; G. Baert Jz. 103; A. Ruysch 99; .7. Poley 96; M. IVels 945 J. de Graaf 83; N. J. Mestdag/2 81; C. Goeree 74 en d. van Hoeven 74 stemmen. De stemming van kiezers voor de benoeming der leden van den gemeenteraad te Veereter vervanging van het af te treden bestuur, heeft dien uitslag opgeleverd, dat al de leden zijn herkozen geworden. Bij de keuze van zeven leden voor den raad der ge- gemeente Biggekerke, hebben van de 42 kiezers 31 hunne stemmen uirgebragt. De tegenwoordige raadsleden zijn alle gekozen als K. Houterman en .7. Pieterse ieder met 30 Z. Koene met 29; J. Ilarpe met 28 J. Lampert en P. IV. Schoutieder met 27 en A. Simonse met 26 stemmen. Hebbende gekozenen op zoodanige gunstige onderscheiding alle aanspraakhet is inzonderheid de eerstgemelde die sedert 1837 burgemeester en gedurende een tijdvak van 40 jaren in verschillende betrekkingenin het belang der ge meente werkzaam zijnde, zoodanig blijk van achting en toege negenheid zich heeft waardig gemaakt. Met allen grond mag het er dus voor worden gehoude%, dat, indien het Z. M. behage hein bij de benoeming van burgemeestersin zijne betrekking te bestendigen aan het verlangen der ingezetenen voldaan zal worden. In de op 11. maandag te Amsterdam gehouden koflij- veiling van de Nederlandsche Handel-maatschappij zijn de 245,410 balen Java koflij alle verkocht en hebben de be stede prijzen geloopen van 24 tot 3 ei- cent. Gisteren avond zijn door gemelde maatschappij alhier ge veild 20,220 balen Java koflijwelke ook alle verkocht zijn van 24 tot 31 ets. per half Ned. pond. GEMEENTERAAD. DE BURGEMEESTER der Stad MIDDELBURG doet te weten, dat op Maandag den 15 dezer maand, des voor middags ten tien ureeene openbare Zitting van den Ge meenteraad zal plaats hebben. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Sep tember 1851. De Burgemeester voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. NEDERL. HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te ROTTERDAMop Maandag den 22 September 1851. 21076 Kranj. en Kanass. Java-SUIKER, ligg. Aldaar. te Amsterdam. Dordrecht. 26557 DITO 5808 DITO, 2779 DITO, Middelburg. De Notitien met de Veil-Conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, 20 Augustus 1851. DE MONCHY President. GOUDSWAARDDir. fung. Secr. MIDDELBURG SC II ZIEKEN FONDS. Driemaandelijksche BESTUURDERS-VERGADERING tot opneming van LedenDiugsdag 16 September 1851 des avonds ten 7 ure, in de Tuinkamer van Sint-Joris. Namens de Directie J. J. PIETERSE Tz., Secretaris. STRANDVOND ERIJ. De Regthebbenden op 28 Stuks NOORDSCrIE DEELEN van 4,50 tot 6,25 Ellen lengte en gemerkt I. G. ge borgen te Domburg worden opgeroepen zich ter reclame te vervoegen bij de Beambten der Strandvonderij aldaar. MIDDELBURG den 12 September. Gisteren namiddag ten 2 ure is van de werf der Commer- cie-Compagnie alhier met goed gevolg te water gelaten het barkschip fValcherengebouwd door den scheeps-bouw- meester A. Ottovoor rekening eener reederijonder directie van de heeren .7. .7. den Bouwmeestermr. IV. C. Borsius en PJ. van der Leijébestemd voor de groote vaart, en gevoerd zullende worden door kapitein 6. Ouwehand. Er is onmiddelijk daarop de kiel gelegd van een barkschip bere kend op ongeveer 300 lasten. Bij de opening op eergisteren der stembus voor de verkiezing der leden van den gemeenteraad der stad Vlissingen bleek dezelve te bevatten 340 biljetten en geen derzelve van onwaarde verklaard zijndewas alzoo de volstrekte meerderheid 171, De uirslag der stemming is, dat zeven leden zijn benoemd waarvan zes tot den ouden raad be- hooren en wel de volgende heeren J. Fraser met 237 I-I. P. IVinkelman met 237; J. Verdoom met 232; J. IV. Callenfels met 205; D. Uyttenhooven met 197 J. Borgh- stijn met 192 en Th. van Uye Pieterse met 185 stemmen. Er zal nu eene herstemming plaats hebben voor de overige zes te verkiezen leden en wel tusschen de volgendede meeste stemmen verkregen hebbende heeren .7. Z. Schmidt 134; .7. C. Dutilh 118; .7. F. Borghmans iió; Q. Harder Z. M. heeftbij besluit van den 9 dezergoedgevonden te benoemenbij het 4de regement infanterietot kapitein van de 3de klasse bij ancienneteitden isteu luitenant H. F. .7. Becking, van het iste regement van het wapen; bij het 7de regement infanterie tot isten luitenant bij ancienneteit, den 2den luitenant IV. F. Eymaelbataillons-adjudant bij het korps, en bij het 8ste regement infanterie, tot isten luitenant bij ancienneteit, den eden luitenant II. IV. O. F. Bosvan het korps. Z. M. de koning zal volgens het deswegens bekend gemaakte programma, den 15 september zich op de gewone wijze naar de vergaderzaal der tweede kamer begeven ten einde de nieuwe zitting der Staten-Generaal te openen. Z. Exc. de minister van binnenfahdsche zaken is van zijne reis naar Frieslandverleden dingsdag te's Hage terug gekeerd. Het groot gala-diner, dat door Z. M. den koning, bij gelegenheid der doopplegtigbeid van den jonggeboren prinsop het Huis in 't Bosch zal worden gegevenzal allerprachtigst zijn. Ruim een honderdtal personen worden tot de bijwoning daarvan uitgenoodigd. De veertien werkbazen die onder geleide van de heeren professor Rijke en dr. Staringh voor rekening van het rijk de wereld-tentoonstelling te Londen gaan bezigtigen hebben dingsdag de reis derwaarts aanvaard daaronder be vindt zich ook de heer II. Peekstads-brandspuitmaker te dezer stede. In de Nieuwe Rotterd. courant van den 10 leest men Een heden door ons ontvangen schrijven uit Dover van 7 september heeft ons de noodlottige tijding aangebragt dat het ijzeren schroef-stoomschip Apollokapitein IV. H- Smithop zaturdag morgen 11.5 ten 11 ure van deze stad met circa 25 passagiers stukgoederen en eene aanzienlijke lading vee naar Londen vertrokken, is vergaan. Onze be- rigtgever, een der passagiers, meldt, dat al zijne lotgenoo- ten alsmede de eqnipagie gelukkig zijn gered. Ofschoon wij binnen kort in staat zullen gesteld wor den omtrent deze ramp meer uitvoerige berigten mede re deelenvoegen wij echter nu reeds hierbij, dat de; boot, in den nacht van zaturdag op zondag, ten half twee ure, op de Kentish Knoch is gestrand, en, na verschrikkelijk gestooten te hebben gezonken is. Intnsschen hadden passagiers en equipagie in de booten de wijk genomen. In dezen hope- loozen toestand werden zij gelukkig ontdekt door James Cop- pardvoerende het scheepje Maria, te huis behoorende te Ryedatofschoon zwaar met kolen geladen hen echter allen heeft gered en des zondags namiddags ten 5 ure te Dover heeft aan wal gezet. De berigtgever voegt er ten slotte bijdat kapit. Smith zich in deze moeijelijke omstandigheden allerloffelijkst heeft gedragen, en dat, hoewel passagiers en equipagie veel ge leden hadden, echter allen wel waren." STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Zitting van 10 september. De kamer heeft woensdag geene zitting kunnen houden daar de leden niet in genoegzamen getale zijn opgekomen. De voorzitter heeft kennis gegeven, dat ingekomen is eene koninklijke boodschap betrekkelijk de geboorte van een prins. Onder de verder 'ingekomen stukken behooren twee wets ontwerpen het eene betreffende het armbestuur en het andere betreffende de jagt en visscherij nadere opgaven door den minister van financien ingezonden omtrent de ontvangsten van het opgeheven fonds der nationale nijverheidverslag door den minister van koloniën ingezonden omtrent het beheer der koloniën en buitenlandsche bezittingen en den staat waarin zij zich bevinden, over 1849, en eene missi ve van de algemeene rekenkamer, houdende kennisgeving van het overlijden van mr. A. R. de Wendtvoorzittei^'tf rekenkameropdat in die vacature voorzien worde. De kamer is op nieuw tegen den volgenden morgen bij eengeroepen. Kerknieuws. Door Z. M. zijn, bij besluit van den 4 dezergoedgekeurd de beroepingen van predikanten uit- gebragt door de kerkeraden der Hervormde gemeenten van Amsterdam, op J. P. Hasebroek, predikant te Middelburg, en van Groede, op II. J. Janssen, predikant te Kadzand. Voor de 7de vergadering der Noord-Hollandsche pre- dikanten-vereeniging, welke gehouden zal worden te Amster dam den 30 septemberworden aan het nadenken en de bespreking de navolgende vragen onderworpen 1. Waaraan is de overwegende invloed van het Paulinisch leerbegrip bij de Protestanten toe te schrijven Verdient die overwegende invloed onvoorwaardelijke goedkeuring? Of wat heeft de Protestautsche kerk bij de voortgaande ont wikkeling harer dogmatiek te dien aanzien in acht te nemen. 2. Is een kerkgenootschap zedelijk verpligtzijne symboli sche schriften naar de later in dat kerkgenootschap aangenomene denkwijze te wijzigen? 3. Behoort de zoogenaamde Hollandsche preekmethode 'methodus Belgicaj naar de behoefte van onzen tijd gewij zigd te worden, om de vrucht der Evangelieprediking over vloediger te doen zijn? 4. Is de tegenwoordige inrigting van het staats-examen als eene voor de kerk gunstige verandering te beschouwen? 5. Welke middelen zijn er aan te wenden ter meerdere bevordering van huisselijke godsdienst 6. Hoe behoort het huisbezoekdat gewoonlijk aan de avondmaals-vieriiig voorafgaatte worden ingerigtom heil zaam op de gemeenteleden te werken 7. Geeft het Evangelie regt tot het uitoefenen der ker kelijke censuur, in dien vorm en op die wijze als in de Protestantsche kerken is aangenomen 8. Kunnen er geene gevallen voorkomen, waarin alle kerk genootschappen de afzonderlijke nachtmaalsviering (privaat communie) zonden behooren goed te keuren QDe Nederlander TTurklje. De berigten uit Konstantinopel loopen tot den 25sten augustus, en zijn vrij belangrijk. In het minis terie had eene belangrijke wijziging plaats gehad. De questie der Hongaarsche vlugtelingen is eindelijk beslist, llossutk en zijne medegezellen zijn in vrijheid gesteld. Kossutk zaL naar Amerika vertrekken. DeTurksche vloot is den 25 der vorige maand, onder de bevelen van Soliman-pachanaar het eiland Candia geste vend. Men ziet eene demonstratie tegen den onder-koning van Egypte te getnoet. De rooverijen nemen in Turkije voortdurend toe. Een aantal roovers zijn de woning van den Deenschen consul- generaal den heer de Jongh op ongeveer eene mijl afstands van Smirna gelegenbinnengedrongen en nadat zij de woning uitgeroofd en zich van de juweeleu en sieraden der dames meester gemaakt hadden werd de heer de Jongh gekneveld en trachte men hem naar het gebergte mede te voeren. Terwijl men hiermede bezig wastrad de heer vanLennepbroeder van den Nederlandschen consulbinnen, en hij werd dadelijk door de roovers gegrepen. Inmiddels was de wacht toegesneld en de booswichten namen devlugt, terwijl zij hunne slagtoffers in een deerniswaardigen toestand achterlieten. lEn^cland. Londen 8 september. De koningin legt dagelijks bezoeken bij hare bekenden in de omstreken van Balmoral af, en wijdt vele uren aan het afteekenen van schoone natuurtooneelen. De eerste minister Russell is nog altijd bij het hof. - Blijkens officiële staten hebben de accijnsen op ver schillende artikelen, gedurende de eerste helft van dit jaar, meer dan vroeger opgeleverd. Skefiah-kan, de Perzische ambassadeur bij het Engel- sche hof, is alhier gearriveerd. Hij is een schoon man van nagenoeg veertig jaren en draagt het rijke en schilder achtige costuum der hooge standen in zijn land. Niemand dan een tolk en een bediende vergezellen hem geheel zijn verder gevolg heeft te Konstantinopel afscheid van hem ge nomen. Na de aankomst van dr. Grantde Roomsch Katho- lijke bisschop van Southwcrk, te Londen, zullen de R. K. bisschoppen zich denkelijk in synode vereenigen ten einde reglementen en kanons voor die kerk in Engeland vast te stellen. Zaturdag avond had op den spoorweg van Buckinghatn- shire een treurig ongeluk plaats. Door het uit bet spoor gera.i.en van den trein werden verscheidene rijtuigen verbrij zeld, zes mensciien gedood en vele anderen verwond of ge kneusd. De Times deelt heden eenige berigten mede loopende tot den 13 september 1850, over de expeditie, onder ka pitein Austin belast met het opsporen der expeditie van sir John Franklin ontleend aan een brief van den heer liane scheepsdoctor bij de Noord-Amerikaansche expeditie welke het blad door de tusscbenkoinst van den gezagvoerder van een walvischvaarder ontvangen heelr. Destijds maakte zich de expeditie gereed om op de zuidkust van het Cornwallis eiland te overwinteren. De sporen der expeditie van sir

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1