MIDiELBURGSCHE N°. 105. ©iegsda 1851. 2 September. 5! a Bcdiuvett cm Qtbiwiaisrfiraticti» GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND jSimicttlanfrgche STij hingen. (V u o i; b a PR OFIN ClALE GELDLEE NINGEN. Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat op Maandag den 8 September aanstaandedes middags ten twaalf urein de Vergaderzaal der Provinciale Staten, in de Abdij te Middelburg, openbare uitloting zal plaats heb ben a. Van drie Aandeelenieder van vijfhonderd Gulden, in de Geldleening van ƒ20,000, voor de instandhou ding van het Stoombooten-Veer tusschen Flissingen en Breskens b. Van zeven Aandeelen ieder van duizend Gulden in de Geldleening van 220,000voor de verbetering der Wegen in het 4de en 5de District c. Van een Aandeel, mede van duizend Gulden in de Geldleening van ƒ24,000, voor de daarstelling van eene Aanlegplaats voor Stoombooten en andere Vaar tuigen mitsgaders voor de Wegsverbetering te IFol- phaartsdijk. TFelke Aandeelenachtervolgens de bij Koninklijke Be sluiten van den 29 Julij 1842, 110. 56; 28 Junij 1845, no. 62, en 20 December 1846, 110. 18 gearresteerde Plans der voorschreven Geldleeningen met den eersten Januarij aanstaande moeten worden afgelost. Middelburg, den 8 Augustus 1851. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCIi. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie ZEELAND Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Za ken Opper-Houtvester met overleg van Heeren Gedepu teerde Staten van dit Gewest, is bepaald, dat*in deze Pro vincie, voor dit jaar, de Groote Jagt zal geopend zijn op Maandag den 8 September aanstaandemitsgaders dat met betrekking tot de Lange Jagtop het Publieke Jagtveld in het iste en 2de Regterlijk Arrondissement, is vastgesteld: a. Dat zij slechts tweemaal 's weeks, als: in het iste eti 2de Kanton van het eerste Arrondissement des Woens dags en ZaturdagsIn het iste, 2de en 3de Kanton van het tweede Arrondissement des Maandags en Vrij dags en in het 3de en 4de Kanton, van het eerste, en in het 4de en 5de Kanton van het tweede Arron dissement des Dingsdags en Vrijdags zal mogen uit geoefend worden. b. Dat geene vereenigde Jagtmet Lange Honden zal mogen gehouden worden, en dat degenen, welke die Jagt uitoefenen, steeds 1000 Ellen of ongeveer ééne Nederlandsche Mijl van elkander verwijderd zullen moeten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op gronden, waarop noghetzij Graangewassen of Peulvruchten in den grond te Velde staan. De Eigenaren van privatieve Jagten grenzende aan de Zee of Rivieren worden indachtig gemaakt dat die Jagten mede aan de zijde van die wateren behooren afgepaald te worden; zoo als de belanghebbenden worden onderrigtdat degenen die Wild zullen weuschen te vervoeren naar Pro vinciën alwaar de Jagt nog niet is geopend zich rot het bekomen van consent-biljetten tot dat einde bij de Hout vesters zullen kunnen vervoegen. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad geplaatst en in den gebruikelijken vorm aan de Gemeente-Besturen ter affixie toegezonden worden. Middelburg, den 29 Augustus 1851. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREDENBURCII. GEMEEN TE-RAAD. De BURGEMEESTER der Stad MIDDELBURG doet te weten dat op Dingsdag den 2 September des namid dags ten twee ureeene openbare zitting van den Gemeente- R^ad zal plaats hebben. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 29 Au gustus 1851. Burgemeester voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. AF STOP PIN GEN BIJ HOOGE WATERVLOEDEN. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Gelet op art. 13 der Additionele Artikelen van het Re glement van algemeene Plaatselijke Policie afgekondigd den 26 Julij 1850 Brengen ter kennis der Ingezetenen 1. Dat in de maand November aanstaande, en vervolgens ieder jaar in deze maandop eenen tijdig te voren aan te kondigen dagten overstaan eener daartoe benoemde Com missie eene schouwing zal plaats hebben van de te stellen afstoppingen van het water bij hooge Watervloedenvoor de Huizen aan de Stads Kaden uitkomende en zulks naar aan leiding van art. 36 2 van voorschreven Reglementafge kondigd den 24 April 1820, en van den volgenden inhoud: Bij hooge Watervloeden zijn de Bewoners of Gebrui- kershetzij Eigenaars of Huurders van Huizen of Ge* bouwen uitkomende aan de Kaden en van zoodanige Huizen en Gebouwen die niet bewoond of gebruikt wor- den de Eigenaars of Beheerdersverpligtmet Vloed- planken en Klei, of op eene andere wijze, de Kelder- monden en ingangen der Huizen of Gebouwen zoodanig af te stoppen, dat geen water daarin kan doordringen." 2. Dat die afstoppingenten einde de goedkeuring van voorschrevene Commissie te kunnen erlangen wat de Deu ren Keldermonden en Keldergaten betreftzullen moeten zijn zamengesteld van 28 streeps Houttusschen stevige Klampen ingesloten en waar zulks noodig ismet Haken aan den Muur vereenigdterwijl de liggende Vallen met eenen Ketting of een stevig Touw aan de binnenzijde zul len moeten zijn vastgemaakt. De Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat deze maatregel welke voor de beveiliging der Stad van zulk een groot aanbelang isen zonder welke de aan de uiteinden der Straten te plaatsen Vloedplanken bij vroegere Water vloeden op onderscheidene punten onvoldoende bevonden zijn om het binnenstroomend water te kunnen tegenhouden, door de daarbij betrokken Ingezetenen stiptelijk zal worden opgevolgd bij gebreke waarvan de meergemelde afstoppin genovereenkomstig de bepalingen van voorschreven Regle ment van Stadswege ten hunnen koste zouden moeten wor den daargesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze wor den afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 29 Au gustus 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van deze M. F. LANTSHEER. GENEESKUNDE De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigt in ZEELANDresiderende te Middelburg verwittigt bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Donderdag den 2 October 1851 en verzoekt tevens allen welke dan verlangen toegelaten te worden tot het Heel-Verlos- of Artsenijmengkundig Exa men,' of totdat van Oog- of Tandmeester of Drogist, om hun daartoe strekkend requestonder overlegging van de noodige bewijzenvóór den 20 dezer maand, te doen toe komen aan Professor B. de JongeVoorzitter derzelve Com missie. Middelburg, den 1 September 1851. De Provinciale Geneeskundige Commissie in Zeeland, Namens dezelve, Js. de MAN Jz.Secretaris. dee.'den het gewigt aantoonde, dat daaruit zoude kannen^ voortvloeijen voor de aanstaande verkiezingen van den ge meenteraad. Het bureau werd zamengesteld uit de drie voornoemde heeren. Na opneming der aanwezige stemgeregtigden bleek een getal van 139 tegenwoordig te zijn. Er werd besloten een grostal te vormen van 26 of meer personen om als can- didaten te worden voorgesteld. Bij de opening der ingeko- mene stembriefjes bleek het dat de navolgende heeren elk meer dan een tiende gedeelte der stemmen op zich had den vereenigden werd er aangenomen dat zij de lijst der candidaten zouden uitmaken. Van deze hadden verkregen de heeren J. Fraser 95 stem men J. Verdoorn 79 D. Uyttenhooven 76, H. P. Winkel man 7Ó, Q. Harder 62Th. van Uye Pieterse 59, J. B. de Groof 49 J. F. Borghmans 47 J. Borghstijn 46 J. W. Callenfels 42, J. Poley 39, A. Ruysch 39, N. J. Mestdagh 38, J. C. Dutilh 36, J. A. Schmidt 36, J. P. Smith 33,1. Lagaay 29, G. Baart 27, J. F. C. Schultz 27 J. C. Vervate 26C. Goe- ree 25, J. Hazenberg 25 M. Wels 25 W. van der Os 24 C. Dommisse 22, J. van Hoeve 22 F.Wibaut22, B. Flander 18, L. K. Turk 18, G. B. Einwachter Bilheymer 16, A. van Noppen 16, van der Heyden 15, A. F. Rekkers 15 en W. C. Storij 14 stemmen. N EDE RL. HAN DEL-MA AT SCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat de NAJAARS IN DIGO- en COCHENILLE-VEILINGEN der Maatschappij van 1851 zullen gehouden worden op de dagen en plaat sen en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te AMSTERDAMop Donderdag 25 September 1851 Q o f-T P P10 "1 785 Kwart J Kisten JAVA INDIGO liggende aldaar. 230 Kisten Java COCHENILLE, dito dito. Te ROTTERDAMop Maandag 29 September 1851, 739 Kwart j Kisten JAVA INDIGO liggende aldaar. 184 Kisten Java COCHENILLE dito dito, met voorbehoudde hoeveelheid Indigoter laatstgenoemde plaatse, te vermeerderen met nog ongeveer ioó Heele Kis ten p. m. 260 Picolswanneer het Schip waarmede de ze aanvoer verwacht wordt, tijdig genoeg binnenkomt. De Directie geeft voorts de verzekering dat zij vóór hare gewone Voorjaars-Veilingen van 1852, geen andere Indigo en Cochenille, dan de bovengemelde partijen aan de Markt zal brengen. De Notitien met de Veil-Conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, 18 Augustus 1851. DE MONCHY President. GOUDSWAARD, Dir.fung. Secr. MIDDELBURG den 1 September. Wij vernemen met genoegen dat de door de heeren J. C. Labrand en IV. R. Ceulen op te rigten mannen-zangver- een iging is tot stand gekomen. Het getal leden tot die ver- eeniging toegetreden bedraagt reeds ruim 20welk cijfer vooral daardoor schijnt bereikt te zijn dat genoemde heeren de gunstige bepaling hebben gemaakt, dat ook zij, die zonder eenige keunis van muziek mits slechts stem en voor al lust hebbendeals leden kunnen worden aangenomen zoo zij zich aanmelden vóór of op aanstaanden woensdag. Wij wenschen dat de vereeniging verder nog eene ruime deelneming moge te beurt vallen. Aangaande de verleden vrijdag te Vlissingen plaats gehad hebbende vergadering van kiezerskunnen wij het navol gende mededeelen De heer mr. van der Swalmewelke deze vergadering, in overleg met de heeren de Kruyf en Fagghad belegd, opende haar met eene aanspraak waarbij hij de redenen blootlegde waarom zij die zamenkomst hadden nuttig geoor- Het jongste bulletin wegens den toestand van H. M. de koningin en den jonggeboren prins luidt aldus Ofschoon H. M. den nacht slapeloos heeft doorgebragt is hoogstderzelver toestand redelijk wel. De jonggeboren prins is welvarend." LI. woensdag heeft, in het register van den burgerlijken stand te 's Hage de inschrijving plaats gehad der geboorte van den doorluchtigen prins, die daarbij de namen heeft be komen van IVillem Alexander Carel Hendrik Frederik. Z. M. kennis genomen hebbende van het .algemeen verslag omtrent den afloop der ligting voor de nationale militie van 1850, heeft den minister van binnenlandsche zaken gemagtigd om aan de autoriteitendie zich ten deze van hunne taak loffelijk gekweten en het hunne toegebragt hebben om de behoorlijke uitvoering der wet te verzekeren hoogstdeszelfs tevredenheid deswege te betuigen. Ingevolge uitnoodiging van den minister, heeft de com missaris des konings in deze provincie aan den heer militie commissaris en aan diegenen der gemeente-besturen, welke zich door hunnen ijver tot bevordering van het werk der gemelde ligting, zoodanig blijk van onderscheiding waardig hebben gemaakt's konings tevredenheid daarvoor doen betuigen. Bij Zr. Ms. besluit van den 20 aug. is mr. J. Ber- man op zijn verzoek, ontslagen als griffier van de arron- dissements-regtbank te Zierikzee. Bij koninklijk besluit van den 22 is aan den heer minister van Staat, A. A. baron Bentinck, laatstelijk Nederlandsch gezant bij Z. M. den koning der Belgen vergunning verleend tot het aannemen en dragen der ver sierselen van ridder grootkruis der Leopolds-orde hem door Z. M. den koning der Belgen geschonken. Bij koninklijk besluit van den 26 is aan jonkheer D. M. Geverskapitein der infanterie bij het leger ia Oost-Indiethans met verlof hier te laude op het daartoe door hem gedaan verzoekverleend een eervol ontslag uit Zr. Ms. dienst, onder toekenning van pensioen. Naar men verneemtis de tweede kamer der Staten- Generaal bijeen geroepen tegen woensdag den 10 september aanstaande. Men verzekertdan alsdan al de stukken zul len ter tafel komen die sedert de laatstgehoudene zitting zijn ingekomen, en datindien er een genoegzaam getaf aan wezige leden zal zijn de kamer zich zal bezig houden met het ontwerpen van een adres, in antwoord op de ontvangen koninklijke boodschap nopens de bevalling van H. M. onze geëerbiedigde koningin. De tegenwoordige zitting der ka mers zal in den loop dier week worden gesloten. Men weet, dat, ingevolge het grondwettig voorschriftde nieu we zitting der kamers, op maandag den 15 september aan staande door den koning zal worden geopend. De minister van oorlog heeft in de eerste kamer, op eene aanmerking van den heer d'Ablaing van Giessenburg verklaard dat de regering niet stil gestaan heeft in hare pogingenom te voorzien in de vacante portefeuille van marineovertuigd dat een interimair bestuurmet welken ijver en naauwgezet'neid men zich ook van zijne taakkwijte, altijd nadeelig is en dus van de noodzakelijkheid der ver vulling doordrongen. Die pogingentot dusverre zonder vrucht hoopte de regering echter eerlang met een gunstig resultaat bekroond te zien. Na afgelegd examen, op den 27, 28 en 29 augustus aan 's rijks vee-artsenijschool te Utrecht gehouden zijn tot' veeartsen bevorderd de heeren H. Buis Kool, uit de provin cie Groningen; A. J. Boeije en J. Cransberguit de pro vincie Zeeland en H. L. A. IVijnne uit de prov. Gelderland. Men leest in het Zondagsblad Wij zijn onderrigt dat bij koninklijk besluit van den 23 aug. is bepaald, dat de opleiding der adelborsten bij de militaire akademie te Breda hetwelk tot dusverre bij wijze van proefneming geschieddevoortdurend ddïlr zal plaats hebben en dat dientengevolge de noodige reglementen zullen worden ontworpen." Men kan met zekerheid thans melden, dat de huiszit- tetihuis-questie ten einde spoedt. Partijen zijn het over de hoofdpunten eensterwijl nu eene commissie van beide zijden is benoemd om over te gaan tot de redactie der acte van overeenkomst en tot de uitvoering der behoorlijke afgifte eu overname.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1