TWAALFTAL LEERREDENEN. STOOIJ AGTEN. JSuitcnlAubschc Sijbittgen. Bccüjïnugcu. C-lfcucrtcuticu. Op heden beviel van eene welgeschapene DOCHTER G. CRAMER geboren VAN PUFFELEN. De ondergeteekende verzoekt een iederom op zijnen naam niets af te geven dewijl hij voor geene betaling instaat. Retranchementden 25 Augustus 1851. 7. J. f,. TI1V WJTH, Prijs f 2 90. MiddelburgRotterdam 3i ui 4-i van de bevordering, het ontslag en het pensionneren van de officieren der zeemagt, en dat tot regeling van de pensioenen bij de zeemagt, Door de commissie voor het ontwerpen van een adres aan den koning, ter beantwoording der koninklijke boodschap, houdende mededeeling der geboorte van een prins, is een ontwerp-adres ter tafel gebragtdat, nadat het in de af- deelingen onderzocht en ten gevolge van dat onderzoek eenig- zins gewijzigd was, met algemeene stemmen is aangenomen. Daarna is de vergadering uiteen gegaan. Kngelasul. Londen 25 augustus. De toevloed van vreemdelingen in de hoofdstad is thans aanzienlijker dan ooit. In de afgeloopene week waren de talrijke stooraboo- ten, welke dagelijks uit verschillende landen alhier aanko men letterlijk opgeproptdaarentegen is de toevloed van de Engelschen uit de provinciën sedert eenigen tijd afge nomen. Zaturdag 11. zijn te Woolwich twee Fransche oorlog schepen aangekomen, waarop zich de kweekelingea van de inarine-akademie van Brest bevonden, welke door het Fran- sche gouvernement herwaarts zijn gezonden om de tentoon stelling en het arsenaal van Woolwich te bezoeken. De lords der admiraliteit hebben bevel gegeven om de Fran sche officieren en de onder hunne bevelen staande jonge lieden op de meest voorkomende wijze te behandelen. De familie des voormaligen konings der Franscheu is zoo voldaan over haar verblijf in de Schotsche hooglanden dat zij haar voornemen te kennen moet gegeven hebben om ook in het volgend jaar een gedeelte van den zomer aldaar door te brengen. Aan een Noord-Amerikaan den heer M'Cormick is door het bestuur der wereld-tentoonstelling eene groote medaille toegekend voor het door hem uitgevonden en ten toongestelde maai-werktuig. Het wordt door twee paarden in beweging gebragt en door een man gestuurdterwijl een ander het gevelde en op een bord neergestrekte graan weg neemt. Te Tipperary in Ierland werd 11. maandag eene vrouw begraven, die opgegeven was den vorigen dag in het arm huis overleden te zijn. Dingsdag meende een man die het graf voorbij gingkreten te hooren en vloog terstond naar de stad om dit aan anderen mede te deelen. Eene menigte inwoners begaf zich naar buitenen de directeur van het armhuis zond twee zijner ondergeschikten derwaarts om de zaak te onderzoeken. Deze berigtten bij hunne te rugkomst, dat zij bij het openen der doodkist de vrouw op de zijde liggende gevonden hadden met een geheel verscheurd doodlaken, afgerukte muts en nog bloedende schrappen op het aangezigtin één woord 111 een staat die duidelijk aan toonde dat zij hevige pogingen tot hare bevrijding had aan gewend maar tevensdat zij nu ongetwijfeld dood was. Die ongelukkige is dus, slechts ruim vier-en-twintig uren na haar vermeend overlijden levend begraven geworden. Duilsclilanil. IVeencn 24 augustus. Men verneemt, dat de tusschen Oostenrijk en Sardinië aanhangige vraag over •de vlugtelingen beslist is. Sardinië zon zich bereid ver klaard hebben, de vlugtelingen naauwkeurig gade te slaan, en eene wet te maken waarbij hun oponthoud geregeld werd. Den 18 augustqs is te Schaffhausen het gedenkteeken voor Johann von Muller onthuld. Het prijkt met de buste des grooten geschiedschrijversverheft zich in een fraai park buiten de staden draagt tot opschrift: Ik was geen partijman, maar stond waarheiden regt voor, waar ik die vond." De IV. Zeit. van heden bevat een keizerlijk besluit van eergisteren waarbij de nationale garde door het geheele rijk opgeheven en de reorganisatie van burger- en schutters- korpsen toegestaan wordt. Het is thans zeker, dat jbinnen kort alle Duitsche sta ten zonder uitzondering, tot de Duitsch Oostenrijksche postvereeniging zullen toetreden dat zij zich algemeen over tuigd hebben dat bij gebreke hiervan groote nadeelen voor den handel en de industrie der hiertoe ongezinde staten moe ten ontstaan. Berlijn 26 augustus. Er is wederom een gemeenschap pelijk protest van Engeland en Frankrijk tegen de intrede van Oostenrijk in den bond, zoo wel te Weenen als hier, ingediend. Dit stuk is in zeer stellige bewoordingen ver vat. Oostenrijk schijnt niettemin bij zijn voornemen te vol harden om de opneming van al zijne staten in den boud door te drijven. Keulen 26 augustus. De bondsvergadering houd zich thans ernstig onledig met de militaire organisatie der kleinere sta ten in welke gedurende de laatste jaren althans in dit opzigtgroote wanorde heeft geheerscht. De commissie, hiermede speciaal belastis zamengesteld uit de vertegen woordigers van Oostenrijk Pruissen en der overige vier koningrijken. Gedurende het jongste verblijf van den koning van Pruissen te Mainzis een aantal Oostenrijksche en Pruissi- sche officieren door hem gedecoreerd geworden met de orde van den rooden adelaar. De Pruissische vesting-komman- dant generaal-majoor von Schackwerd bij deze gelegen heid tot luitenant-generaal benoemd. Naar men verzekert houdt de prins von Metterniek Zich ijverig bezig met het schrijven van een werk over.de nieuwere geschiedenis van Oostenrijk. Hij heeft tot dat ein de gevvigtige bouwstoffen uit Weenen ontvangen. Men voegt er bijdat hij bij uiterste wil heeft bepaald dat hetzelve eerst 60 jaren na zijnen dood zal verschijnen. Fraakrijh- Parijs 25 augustus. Het eenige hetwelk op dezen oogenbiik de aandacht bezig houdtis de polemiek d>e over de candidaten voor het presidentschap der repu bliek gevoerd wordthoofdzakelijk wegens de onzekerheid waarin men verkeert, met betrekking tot den prins de Join- ville. het eenige feitdat daaruit voorshands kan afgeleid worden isde algeheele nederlaag der voorsranders eener zamensmelting van de beide takken der Bourbonsde heer Molèeen der grootste ijveraars voor de fusie, heeft zich de zaak zelfs in dier mate aangetrokken dat hij zijn voor nemen heeft laten varen om te Londen de lijkdienst ter nagedachtenis van Lodewijk Philips te gaan vieren. Het Bulletin de Paris beweertdat de prins de Join- ville voornemens is eene nota re publiceren waarin hij zij ne positie zal vestigen en zijne bedoelingen zal blootleggen tegeuover de dubbele candidatuurdie men hem aanbiedt. Naar men wilzal binnen kort eene Fransche expedi tie naar Japan vertrekkenzij zal zamengesteld zijn uit een fregat, een schooner en eeiie stoomboot. De aard der expeditie zoude wezen van militairen commercielen en wetenschappelijken aard, terwijl als het eigenlijke doel wordt opgegeven, het openen voor den Europeschen handel van dien voor denzelven gesloten staat. Bereids moet de regering vele aanbiedingen ontvangen hebben van industriëlen en ge leerden. De prefect van policie heeft een verbod uitgevaardigd volgens hetwelk geene vrouwen meer met luchtballons zul len mogen opstijgen. Sommige dagbladen melden dat te Lyon een persoon is in hechtenis genomen die verdacht wordt den geesc der troepen des garnizoens te willen bederven. De persoon was vroeger geattacheerd aan den heer Cremieuxex lid van de voorloopige regering en ex-tninister van justitie, maar thans eenvoudig afgevaardigde en voorzitter van de parmanente commissie der bergpartij. Volgens de Patrie zoude het een agent van hem volgens het Bulletin de Paris zijn secreta ris zijn. Heden is door geheel Frankrijk, met uitzondering van het departement der Seine, de zitting der algemeene raden geopend, Men verwacht, dat de verklaringen tegen de grond wet van 1848 talrijk zullen zijn, maar de voorname vraag is, of deze eenvoudig tot herziening dier grondwet of tevens tot de herkiezing van den president der republiek zullen strekken. Natuurlijk rekent het Elysée er op dat de ver klaringen ter zijner gunste zullen luiden. In het laatst der maand september zullen door den president der republiek groote manoeuvres gehouden worden. Alle kreten zullen streng worden verboden. Bij besluit van den minister van binnenlandsche zaken zijn de voorstellingen van het stuk van den heer Balzac getiteld: Mercadetgestaakt. Het gewrocht van den voor een jaar overleden romanschrijver is zaturdag avond in het Gymnase voor het eerst en met grooten bijval vertoond. Het regtsgeding voor den krijgsraad te Lyon spoedt ten einde. De verklaringen der getuigen hebben bij de be schuldigden veel hoop op vrijspraak doen ontstaan. Waar schijnlijk zal aanstaanden donderdag of vrijdag uitspraak in deze zaak worden gedaan. Volgens sommige berigten heerscht eenige gisting onder de arbeidende klassen te Lyon zoodat men voor eene demonstratie op den dag der uitspraak vreest. Als een bewijs voor *cle woestheid der varkens, schrijft men van Varennes-sur-Têche departement der Allier het volgende: Een jong meisje dat belast was met het bewaken van een aantal varkens had deze zich door het veld laten verspreiden; er bevond zich ook eene zeug met hare jongen bij, en, om de zeug terug te doen komen nam het meisje een der biggen en liet dat schreeuwen. De zeug ijlde hierop toe, wierp het meisje omver en beet het geweldig; andere varkens snelden daarop mede toe en voegden zich bij de zeug, zoodat het meisje bijna verscheurd werd. 26 Augustus. Eene gebeurtenis, welke men sedert de opening der debatten in het regtsgeding te Lyon voorzag, is werkelijk voorgevallen. Al de verdedigers hebben zich met toestemming hunner cüenten onttrokken voorgevende dat de verdediging niet vrij was en zich grondende op het geen van af het begin van het proces was voorgevallen Men verzekertdat de beschuldigden bovendien onderling zijn overeengekomen om ook de verdediging, die hun ambts halve zal worden toegevoegd van de hand te wijzen. Indien dit geschiedde zou in de zitting van heden avond het requisitoir worden genomen en het arrest kort daarna eveneens in den loop van den avond of van den nachtwor den uitgesproken. Heden verschijnt bij een der voornaamste boekhande laars ter dezer stede eene brochure getiteld De heer de la Rochejaquellin president. Beursberigt. De 5 pet. 95,00 fr. de 3 pet. 56,65 Fr. België. Brussel 26 augustus.. De kamer van verte genwoordigers heeft gisteren het ontwerp van den spoorweg van de Dender en Waesmee 41 tegen 19 stemmen, aange nomen. Bij de wedrennen te Spa is de prijs van 1200 fr. door de stad uitgeloofd voor paarden in Belgie en Neder land geboren en opgevoedgewonnen door Zaïmtoebe- hoorende aan den baron van Verschuervan Amsterdam. Te Fontaine-Val-Monc, in Henegouwen, is door eene hoos zeer veel schade aangerigt. VEERE den 29 augustus. Gisteren is alhier ter reede gekomen, de Engelsche brik Tenterden kapitein J. Watson van Sunderland naar Middelburg bestemd, met kolen. GRAANMARKT. Middelburg 28 Augustus. De aanvoer van tarwe was heden grooter dan de vorige weekmaar uit hoofde der aanhoudend lager afkomende prijs-notering van elders waren koopers zeer tot verlaging van prijs gestemd, zoodat men niet dan tot 15b 20 ets. per mud minder dan verleden week kon veikoopen; ook nieuwe tarwe is door een enkel verbruiker, mede 10 h 20 ets. la ger gekocht. De rogge bleef flaauw prijshoudend. Garst ging ook 15 k 20 ets. goedkooper. Er waren enkele monsters nieuwe Walch. bruineboonen aan de beurs zeer mooi van stuk welke om het nieuwtje zijn gekochtvan dito groene-erw- tenveel ter markt en niet bijzonder gevraagd, konden zelfs de puike en goedkokende soorten den laatstvorigen prijs niet halen maar zijn 25 ets. lager gedaan. Boekweit was ge heel zonder vraag. Van koolzaad was minder aanvoer en hadden de puike soorten willige koopers. Prijs der oliën: raap-olie f 33,50 patent-olie f 35,50, lijr.-olie 39,50 per vat. Middelfrijzen der Objecten van Markt binnen de Stad Middelburg, op den 28 Augustus 1851. per Ned. Mudde 7 20 - 5 20 Tarwe Kogge (tot regeling der Broodzetting) Gerst f 4 20 Haver- - per Ned. Mudde Boekweit- Witleboonea. Groene Erwten - 6 Aardappelen - - per Ned. Pond Yersche Boter. ,82 Zetting van het Brood, voor het tijdvak loopende van den 1 tot den 1 September 1851. (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood 17?-ets I Koggeubrood 10 j. ets. Grof Tarwenbrood 15iMasteluinbrood 13 Prijs-courant van Effecten. Amsterdam '2). pots. Werk. Schuld 58/, dito dito 69£ dito dito 90e Arnortisatie-Syndic. 3j pet. 90 den 27 Augustus 1851. a 58 Rusland Hope Co. 10GJ - 107 -69/,Leening "|J". 106»- -90rVIdem i'JJ. 95- - 1 Idem 1840. 891 - 891 Handel-Maatschappij 109 A.md. Holt. Spoorweg Rijn Spoorweg Oost-Iud. Leen. 4 pet. Fransche 3 pet. Dito 5 pot. Napelsche certilieaten 53' - 53' Spanje Ardoin. Coupons Portugal 4 pet. Oostenrijk Goll. <J- C. 4 pet. Metaliek 89 j 15/, 8A- 8 i 65 - 77/, - 77/, Pruissen 1832. - I Denemarken N. Lood. 1015 - Getrouwd Middelburg den 28 Augustus 1851. A. C. HESHUSIUS en I. W. HOIJER. Middelburg, den 27 Augustus 1851. f-Jeden beviel voorspoedig van een ZOON, L. A. VER HULST, geliefde Echtgenoot van Oostwatering H. W. MESSER. den 27 Augustus 1851. JOHANNIS ALMEKINDERS, Landman. \7ERKOOPING op Maandag den 8 Septem. beraan het VERKOOPHUIS van J. Monta- nart, op het Koorkerkhof, van eene aanzien lijke partij MEUBELAIRE GOEDERENwaaronder Ma honiehouten Chiffonnière, Canapé, Stoelen met zwarte Zit tingen op RessortsBuffetkasje Theetafel, Cilinder Bureau een Eiken Boogkabinet enz. eene partij LAKENS en MA NUFACTUREN Mans Kleederen Bedden met toebehoo- ren Vuurhaarden en Kagchels Koper- en Ijzerwerk; eene partij AFBRAAK en wat meer zal worden aangeboden. Vrijdag 5 en Zaturdag 6 September Kijkdag. UIT DE HAND TE KOOP EEN EXTRA MOOI BILJARD, lang 3 El 67 duim, breed 1 El 90 duim te bevragen bij E. van der Bentte NEUZEN. Brieven franco. JJUIS TEN DU/NE. Te koop: droog gaaf Populieren VAAMHOUT, i 4 het vaam, en drooge MUTSAARD; alsmede eenige AFBRAAK eener Schuur en Boerenhuis. ]7r is gevonden een Zilveren KROESdien men tegen betaling dezer Advertentie, terug kan bekomen bij de Uit gevers dezer Courant. Tegen November eene KEUKENMEIDtevens Huiswerk verrigtende en eene WERKMEID benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. Predikant te Middelburg Is te bekomen in den Boekwinkel van TAN BENTHEM JUTTING. varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. augustus 1851. VAN MIDDELBURG: Zondag 31- September. Maandag 1- Dingsdag a, - Woensd. 3, - Donderd. 4, - Vrijdag 5, - Zaturdag 6, - Zondag 7, - Dingsdag 9, - VAN ROTTERDAM: 3t Zondag 31, 9\ September. Maandag 1 9 4 Dingsdag 2, 9 4 Woensd. 3, 9 Donderd. 4> 11J 61- Vrijdag 5» - 8 Zaturdag 6, »*- 9 Zondag 7. 10 Dingsdag 9, 5 De AF VAART-LIJSTJES voor September en October zijn gedrukt en voorhanden in de Boekwinkels van de Weduwe C. Jongkindt Zoon en de Gebroeders Abrahams. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBllOEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2