MIDDELBURGSCIIE 0 11 B .4 N T. ur°. 104. Zaturdaa: nr 1851-pei. 30 Augustus. 25&0tuv£ii en !3bmini0twtien, DOMEINEN. IHmtcnlanbsdtc &ijbitsgen. INSPECTIE VERLOFGANGERS. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; Gelet op het besluit van den Heer Staatsraad, Commis saris des Konings in deze Provincie, van den 7 dezer (Pro vinciaal Blad 110. 103); Verwittigen bij deze de Verlofgangers welke zich in de Gemeente bevinden 0111 het even tot welke ligting zij be- hooren en uit welke Provincie zij afkomstig zijn dat zij zich zullen moeten vervoegen op Zaturdag den 4 October aanstaande, des middags ten twaalf ure, op de Heerenbeurs alhierten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd zullende van deze Inspectie slechts zijn verschoond de zoodanigen welke nog niet van Mili taire Kleeding zijn voorzien en dezulken die zich met een tijdelijk verlof in hunne Haardsteden bevinden. En worden mitsdien de belanghebbenden herinnerd aan de volgende bepalingen bij de Wetten van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 vastgesteld: 1. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde Inspectie voor de Verlofgangers te verschijnen op poene van bij gebreke daarvan, wanneer zij voor hun achterblijven geeneten ge - noege van den Militie-Commissaris, voldoende redenen mog- ten kunnen aanvoeren overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 der Wet van den 8 Januarij 1817, te worden ge straft. 2. Dat zij op de gemelde Inspectie zuilen behooren te ver schijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere Kleeding- en Equipementstukken die bij het vertrek van het Korps aan hen zijn gelaten van het Zakboekje benevens van het Attest letter H. H. hun door het Plaatselijk Bestuur hunner Gemeente uitgereikten dat zij gedurende de ge melde Inspectie zijn onderworpen aan de Militaire discipline. 3. Dat zijhoezeer met hun Korps hebbende afgerekend hunne Kleeding- en Equipementstukken steeds in waarde zullen moeten houden, en zij zich daarvan, zoo lang zij niet zijn gepasporteerd om geenerlei reden mogen ontdoen. 4 Dat, wanneer zij zich buiten de Provincie willen be geven, om te verblijven, zij hunne -Verlofpassen aan het Plaatselijk Bestuur hunner Gemeente moeten terugvragen en dat zij zich binnen vier weken moeten aanmelden bij het Bestuur der Gemeente in welke zij voornemens zijn te ver blijven, op straf van als Deserteur te worden behandeld. 5. Dat, wanneer zij zich langer dan tweemaal vier-en-twintig uren uit hunne Gemeente willen verwijderenzij daarvan in Persoon moeren kennis geven aan het Plaatselijk Bestuur, met opgave der Gemeente werwaarts zij zich begeven op straf van een arrest van twee tot zes dagen door het Plaatse lijk Bestuur op te leggen. 6. Dat zij zich op gelijke straf, ingeval zij langer dan tweemaal vier-en-twintig uren buiten hunne Gemeente ver blijven bij het Plaatselijk Bestuur der Gemeentealwaar zij zich bevinden moeten aanmelden. Terwijl verder aan de Miliciens Verlofgangers naar aan leiding der circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 28 Junij 1845 (Provinciaal Blad 110. 65) wordt ter kennis gebragt dat door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Oorlog is bepaald dat zijdie ter zake van insubordinatie onbetamelijke gedra gingen of wegens het verwaarloozen van hunne Kleeding- of Equipementstukkenbij herhaling in de termen vallen om door den Militie-Commissaris gestraft te moeten worden, voor het vervolg, wanneer daartoe voldoende redenen door den Heer Staatsraad Commissaris des Konings zullen worden gevonden aan het Departement van Oorlog zullen worden opgegeven ten einde hen dadelijk voor zekeren tijd onder de wapenen te roepen. En zal opdat een iegelijk hiervan kennis drage deze worden afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 Au gustus 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van deze M. F. LANTSI-IEER, Secretaris. DEPARTEMENT VAN FINANCIEN. PROVINCIE ZEELAND. Ingevolge de Wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no 39') al of niet onder voorzitting van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland op Maandag den 8 September 1851, des voormiddags ten elf ure door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te THOLEN, inhet Logement: het Hof van Hollandte Sint- Maartensdijk ten overstaan van den Notaris IV. Waswor den overgegaan tot de openbare veiling en toewijzingbij opbod en afslagvan eenige Domaniale Goederen zijnde WEILAND, HOFGRONDEN en VISSCHERIJLN onder de Gemeenten Sint-Maartensdijk en Scherpenissebreeder omschreven in den Catalogus, welke voor dèn prijs van 10 cents te bekomen is ten Kantore van de Ontvangers der Registratie en Domeinen te ColijnsplaatGoes Hulst, Middelburg, Sluis, Tholen en Zierikzeevan den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Genten van die te 's Hertogen bosch en 's Gravenhage. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing terGiiffie van ieder Provinciaal Gouvernementen ten Kantore van iederen Directeur der Registratie en Domeinen voorts ten Kantore van de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Colijnsplaat, Goes, Middelburg, Tholen en Zierikzee, ten Raad- en Gemeentehnize te Middelburg en Sint-Maartensdijk en bij de Notarissen Serlé en Was aldaar. De Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. NEDERL. HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat de NAJAARS-KOF- FIJ VEILINGEN der Maatschappij, van 1851, zullen ge houden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te ROTTERDAM, op Donderdag 4 September 1851, 184 627 Balen Java KOFFIJ liggende aldaar. 18,971 Dito DITO, liggende te Schiedam. Te AMSTERDAMop Maandag 8 September 1851, 217,715 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 27>^95 Diro DITOliggende te Dordrecht. Te MIDDELBURGop Donderdag 11 September 1851, 20,220 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. De Directie geeft voorts de verzekeringdat zij vóór hare Voorjaars-Veilingen van 1852, geene andere Koffij dan de bovengemelde partijen zal aan de markt brengen. De Monsters zullen op Woensdag 6 Augustus eerstkomende verkrijgbaar zijn en de Notitien met de Veil conditiën in tijds worden uitgegeven. Amsterdam den 31 Julij 1851. DE MONCHY, President. GOUDSWAARD, Dir.fungSecr. JAARMARKT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEU ZEN doen te weten dat de KERMIS dit jaar zal aanvan gen op Maandag den 15 en eindigen op Zaturdag den 20 September aanstaande. Neuzen, den 25 Augustus 1851. N. GRENU L. B. Ter ordonnantie van Burgemeester en Wethouders, s/j. HOFFMAN, L. S. MIDDELBURG den "Zit Augustus. De vertimmering van eenige vertrekken in het burgerlijk en militair huis van verzekering alhier, is, bij openbare aanbesteding, op den 25 dezer aangenomen door den heer .7. Agelinkvan Rentergemwonende binnen deze stad voor eene som van 2280. Met de uitvoering van dat werk zal aan een gedeelte van voormeld gebouw, eene cellulaire inrigting worden ge geven, ter eenzame opsluiting, in de gevallen waarin zulks, naar de wet van den 28 junij 1851 (Staatsblad 110. 68), in afwachting van een nieuw wetboek van strafregt door den regter zal worden bevolen. Bij de op den 28 dezer plaats gehad hebbende openbare besteding van eenen uitwaterings duikertusschen de polders Smids-Koegorsschorre en Beoosten- en Bewesten-Blij is dat werk aangenomen door den heer M. Bruininkste Neuzen voor 860. Het Handelsblad berigt te hebben vernomen, dat Z. M. bij besluit van den 23 dezer bewilliging heeft verleend in de oprigting eener Oosterschelde-polder-maatschappijwelke te Goes zal gevestigd zijn. nenlandsche zaken zich gisteren naar de provincie Friesland op reis begeven. -y Maandag namiddag kwam te *s Hage een heer te paarcT het bosch uitrijden door het korte Voorhoutzijn paard raakte aan het hollen met dit ongelukkig gevolgdat eene dame daardoor werd omvergevvorpen. De boden van het provinciaal gouvernement beijverden zich haar in dat ge bouw in te brengen en met allen mogelijken moed genees kundige hulp op te sporen welke dan ook weldra kon ver leend worden. Het bleek dat het sleutelbeen aan den linker schouder gebroken was. Deze bereidwilligheid van genoem de personenaan de lijderes bewezenverdient allezins lof. Naar men verneemtis dezer dagen gearresteerd een persoonwaarop zware vermoedens rustenais zijnde de dader van deii onlangs beganen moord in de Kalfjeslaan te Amsterdam. De gearresteerde heeft niet bekend evenwel verklaren zeer veel personen hem voor den dader te herken nen moetende men zelfs eene bloedvlek aan zijne broek hebben ontdekt. Gemelde persoon is sjouwer van beroep en moet reeds vroeger eene criminele straf hebben ondergaan. Er zijngelijk reeds van onderscheidene zijden is ver meld met de Belgische regering onderhandelingen geopend over eene spoorweg-verbinding van Nederland met Belgie. Voor die onderhandelingen zijn van de Belgische zijde aan gewezen de inspecteur generaal Willmar en de hoofd-inge- nieur Kummer van onze zijde de inspecteur van den water staat van der Kun en de hoofd-ingenieur in algemeene dienst ,7. W. Conrad. In de bijeenkomsten dier deskundigen te Antwerpen en te Brussel gehouden zijnnaar men verneemtvoorshands voor die verbinding twee rigtingen ter sprake gebragt, na melijk die van Antwerpen op P.oosendaal en Willemstaden van daar op Rotterdam, en van Antwerpen op Breda en Moerdijk en van daar langs Dordrecht naar Rotterdam. Ten gevolge van hetgeen door de benoemde commissarissen is overeengekomen zal in beide rigtingen zoowel van onze zijde als die van Belgie een voorbereidend project worden opgemaakt, en zal men zich daarbij onderling verstaan om trent de punten die voor de aansluiting aan de grenzen in aanmerking kunnen komen. Naar men nog berigt, is of zal eerstdaags, onder de lei ding van den hoofd-ingenieur J. W. Conradmet de ver- eischre opmeting en waterpassing van beide die ontwerpen op het lokaal een aanvang worden gemaakt. De verkregen uitkomsten zullen vervolgens leiden tot nadere beraadslaging der benoemde commissarissen en tot meer bepaalde voor stellen omtrent de strekking die bij den aanleg van een spoor weg tusschen Nederland en Belgie zal behooren te worden gevolgd. Uit Coevorden wordt het volgende gemeld Sedert eenigen tijd verkeeren hier en in den omtrek zekere lieden welke er eene industrie van maken zilver bij den landman op te koopen. Zij geven voor, meer dan een ander te kunnen bestedendan eens doen zij zich voor als gecommitteerden van de munt, soms als hiertoe door vreemde mogendheden afgevaardigd; zij noodzaken de boeren als met geweld, en met het uitzigt op gewin, hun zilver voor den dag ie halen. Zoodra echter dit geschied is zijn zij even als de haai zeker van hunne prooi. Zij noe men een prijs voor het lood nemen het zilver in de hand en maken het oogenblikkeiijk onbruikbaar. Is de boer nu vertoornd, dan antwoorden zij hierop: het is immers thans ons eigendom;" zij wegen het op hunne wijze, en noemen de waarde in zijn geheel zonder het gewigt te noemen. De landman nu wanende dat zijn goed in waarde verloren heeft, laat zich gewillig opligten. Wij deelen dit mede, ten einde een ieder zich voor deze kooplieden zou kunnen wachten." Zr. Ms. adjudantde heer de Ilaze Bomme is naar Soestdijk vertrokken ten einde de tijding van de gelukkige verlossing van H. M. de koningin aan II. M. de koningin-moeder mede te deelen. Het bulletindat eergisteren omtrent den toestand van H. M. de koningin en den jonggeboren prins is uitgegeven luidt als volgtH. M. is gedurende den nacht zeer on rustig geweest. De jonggeboren prins is redelijk welvarend." Z. M. de koning heeft eene aanzienlijke gift ge schonken aan de ongelukkigen die door den brand te Haaks bergen geleden hebben. Bij besluit van den 20 dezer heeft Z. M. aan den luitenant-kolonel A. W. de Bruynchef van het wapen der artillerie bij het departement van oorlogvergunning ver leend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van St. Anna 2de klasse in brillanten hem door Z. M. den keizer van Rusland geschonken. Z. M. heeft goedgevonden te bepalen dat een aantal van veertien opzieners of werkbazen op 's rijks kosten naar Londen zullen worden gezonden ten einde onder geleide van twee deskundigen de tentoonstelling te bezoeken. De minister van binnenlandsche zaken niet de uitvoering van dit besluit belastheeft tot geleiders aangewezen den hoog leeraar dr. P. L. Rijke, enden secretaris der Geldersche maatschappij van landbouw, dr. W. C. II. Staring. Bij de rekenkamer is thans ingetrokken en volkomen onbruikbaar gemaakt een bedrag van 29,372,86c aan munt biljetten van 1845, en een bedrag van 15,223,740 aan muntbiljetten van 1849. Z. M. de koning heeft tot grootmeesteresse tijdelijk benoemdin plaats van wijlen de douairière Falckmevr. Deutz van Assendelft. Naar men verneemt zou Z. Exc. de minister van bin- Den 21 dezer is in de Fransche kerk te Maastricht de vergadering geopend der predikanten en gecommitteerden der Fransche Protestantsche gemeenten in Nederland. Het getal aanwezige leden bedroeg 18. De openingsrede werd gehouden door den heer Stoop predikant der Waalsche ge meente te Nijmegen. Een talrijk publiek woonde de verga dering bij. STATEN-GE1YERAAL. eerste kamer. Zitting van 26 augustus. In deze zitting is ontvangen eene koninklijke boodschap, waarbij kennis gegeven wordt van de bevalling van H. M. de koningin. De voorzitter stelt voor: r. een adres van antwoord op die koninklijke boodschap vast te stellen en 2. dat de leden zich na afloop der vergadering, in hunne afdeelingen zullen begeven tot her benoemen van eene commissie tot vaststel- iing van dat adres. Daartoe wordt besloten Daarna zijn de beraadslagingen gehouden óver het ont werp van wet tot heffing van provinciale belastingen in Fnesland. Nadat de heeren van And,-inga de Kempenaer d Ablaing van Giessenburg en de minister van binnenlandsche zaken daarover het woord hebben gevoerd, is het ontwerp met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens zijn de beraadslagingen geopend over het wets ontwerp tot regeling vati de onteigening ten algemeenen nutte. Na langdurige beraadslagingen is het ontwerp aangenomen met 19 tegen 17 stemmen. Zitting van 27 augustus. Zijn achtereenvolgens met algemeene stemmen aangenomen het wets-ontwerp tot regeling van de bevordering het ontslag en het pensionneren van de officieren der landmagtdat tot regeling van de pensioenen bij de landmagt; dat tot regeling

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1