£mUsnIaa&sd*c ÊTijöiugcu. ,3c c tij bui gen. Qbucttcntku. De Notaris Mr. A. F. Sifflé zal Dingsdag "Ben ©'li 26 Augustus aanstaande, des avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdijte Mid delburg, eerst afzonderlijk en daarna te zamen bij opbod en afslag aanbieden te verkoopen een HUIS EN EKYE met thans daaraan annex PAKHUIS tot alle bedrijven ge schikt en van drie uitgangen voorzien staande en gelegen op de Zuidzijde van den Dam te Middelburg, Wijk G. No. 58, Kadastraal bekend Sectie B. No. 1003; in de Grond lasten over 1851 aangeslagen op 38, 90. De ondergeteekende verzoektop zijn' naam niets af te geven aan zijne Vrouw, ENGELINA REINHOUT, alzoo hij voor geene betaling instaat. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. voorschrijvende het leggen van hypothecair verbandten behoeve van het gouvernementzoomede van alle eigen- doins-bcwijzen van vaste goederen aan den lande toebehoo- rehde en van alle effecten's lands eigendom zijnde bij de algemeene rekenkamer aanteekening zal worden gehouden op de ter zake aan te leggen registers. De jufvrouwen Houtbeckersmodistes op Noordwijk, hebben zich aangeboden jonge inlandsche meisjes onderrigt te geven in het vervaardigen van vrouwelijke kleedingstuk ken en al wat tot het vrotiwelijk toilet behoort, en dat on derrigt te doen gepaard gaan met gesprekken voorlezingen en gezangen, geschikt om het Christelijk beginsel in de har ten der leerlingen te ontwikkelen. De directie van het Pa rapattan-weezengesticht heefc een drietal weezen aan dit on derrigt toevertrouwd. Genoemde jufvrouwen zijn tevens ge negen zich meapde verzorging en opvoeding van verwaar loosde UindereS»van het vrouwelijk geslacht te belasten, voor zoo ver cl5 middelen van onderhoud kunnen worden aangewezen. Door Zr. Ms. stoomschip hekla is, ook ten behoeve der veiligheid van de Indische zeeeen togt gedaan naar de Moltiksche en in dien koers gelegen eilanden. Den 23 april verliet genoemd stoomschip Soerabaija en bereikte den 27 Makasser, alwaar de voorraad steenkolen werd aangevuld. Terwijl her den 5 mei voor Boeton ten anker ,Jag, werd door eer.ige inlandsche hoofden medegedeeld dat de cholera morbus aldaar vrij sterk heerschteen dat de sultan van Boeton het slagtoffer dier ziekte was geworden. Den 10 kwam liet stoomschip te Amboina aan, alwaar vele koort sen heersch'en; den 17 van Amboina vertrokken, bereikte men drie dagen later Timor Koepangalwaar steenkolen werden ingenomenden 26 is Koepang verlaten en ten zuiden langs Floris, Sumbawa en Lombok en door destra- ten Lombok en Madura naar Soerabaija gestoomd welke plaaaiden 31 werd bereikt. *<Door Zr. Ms. fregat prins iiendrik der Nederlan den, t, «.pt.-ter-zee j'nr. van Karnebeeken Zr. Ms. schooner- brikt^v. datNA benevens twee kruisbooten is een. kruistogt gedaan aidsc Kalao-Toea en de verschillende vaarwaters tus- schen de JleHen ten zuiden van Saleijer. Op het eiland Kalao-Toea is-'-jtsn gedeelte der bemanning van hét fregat ontscheept, en ec uolaatselijk onderzoek bewerkstelligd; op de terugreis is de N.veY. hoek van het eiland Solombo aan gedaan maar nergens hè^A men zeeroovers ontdekt. Zr. Ms. brik zwaluw is den 18 mei van Makasser vertrokken naar de eilanden Spermondesalwaar zich volgens ingekomen berigten zeeroovers zouden vertoond hebben. Zr, Ms. stoomschip ardjoeno kapitein-luit.-ter-zee AJ. Foei, is den 26 mei van Vlissingen te Batavia aan gekomen. Zr. Ms. schoonerbrik de huzaar, luit.-ter zee iste ki. J. C. Baakis den 12 junij van Batavia naar Hel- levoetsluis vertrokken. Nopens de cholera kan over het algemeen gezegd wor den dat die ziekte aan het afnemen is. Ten aanzien van den loop der cholera in de residentie Pekalongan is opge merkt dat zij voornamelijk bestaat in de strand-districten en meer fn de lage streken van het regentschap Pekalongan dan in die van het tot nabij de kust zelfs bergachtige re gentschap Batang. Volgens berigt van Soerabaija heeft zich in vier dessa's van het district Timor Daija (Sumanap) een groot aantal groene rupsen vertoond, die de bladeren en jonge en oude vruchten van 2987 klappa-boomen hebben aangetast en doen afvallen. Zoo ver men wist hadden zich zoodanige insec ten in die streken nog nooit vertoond. Engelaml. Londen 16 augustus. De koninklijke commissarissen der tentoonstelling hebben het plan tot daar- stelling van een museum gevormd waar de modellen en tee- keningen van al de belangrijkste voorwerpen, welke men thans in het glazen paleis bezigtigt, ter blijvende herinnering be waard zullen worden. Met het van Canton komend schip Lady Peel is hier eene zeer voorname Chinesche familie gearriveerd die reeds de opening der tentoonstelling had willen bijwonen, maar door tegenwinden is opgehouden. Zij bestaat uit Chung- Attai diens vrouw Ahaptwee zusters dezer laatste en eene vrouwelijke dienstbode. De dames zullen eerstdaags aan de koningin worden voorgesteld. In het grootste gedeelte van Engeland is de oogst zoo overvloedig en houdt zoo vele hai^ftn bezig, dat een voor naam landbouwer van Bicester eenige dagen geleden twintig mijlen ver rijden moest om menschen te vinden die zijne veld vruchten inzamelden, en daarin nog siechts ten deele slaagde. In de aanzienlijke kringen binnen de hoofdstad heeft onlangs het toilet der marquizin van Londor.derry groot op zien gebaard. Zij droeg namelijk een kleed hetwelk ge. heel met opgezette colibris was bedekt; het kapsel bestond insgelijks uit zulke vogeltjes met diamanten bedekt. De tentoonstelling werd op gisteren bezocht door 20,859 personen en de ontvangst bedroeg 2051 p. st. 7 sh. Onder de bezoekers merkte men vier Indiaansche Irokezen op, die bij hun bezoek in het gebouw, een langdurig ge sprek hadden met de uitvoerende commissie, naar men ver neemt in betrekking tot eenige goederen die zij met zich gebragt hebben om op de tentoonstelling te plaatsen. De uitwerking die het gezigt der tentoonstelling op de halve wilden gewoon om in de bosschen re'leven had was buitengewoon. Eene talrijke menigte nieuwsgierigen drong zich bestendig om hen heen. Een bakker in Buffalo Spencer genoemd heefc wel lis een der grootste brooden gebakken, die althans in Ame rika zijn gezicn geworden. Voor het groote feestmaal re Dunkirk, bij de opening van den Erie-spoorweg bezorgde hij den feestgasten vier groote brooden, van welke een 293 ponden woog, 9 voeten lang, 22 duimen breed en 10 dui men dik was en anderhalve barrel meel inhield. De drie andere wogen elk ongeveer 280 ponden. I&uitschland. Berlijn 17 augustus. In Dusseldorf is alles in rep en roer voor de feestelijke ontvangst des konings nadat de deputatie waarvan wij onlangs melding maakten met gunstig antwoord uit Berlijn teruggekeerd is. Men verdringt zich om in te teekenen voor het feestmaal dat Z. M. zal worden aangeboden. Naar men verneemt zullen vooral de handwerkslieden zich bij 's konings ont. vangst onderscheiden. Er is een steekbrief uitgevaardigd tegen den dichter Freyligrath. Hij wordt beschuldigd van deelneming aan een complot tot omverwerping der regering. Hij zou gewik keld zijn in de zaak der onlangs te Keulen gearresteerde leden van de democratische centraal-vereeniging. Keulen 17 augustus. Den u jste Zurich de met lof bekende natuiir-onderzoeker L. Okenin 73jarigen ouder dom, overleden. Frankrijk. Parijs 17 augustus. Ook heden valt, op het staatkundig terrein weinig of niets mede te deelen. Er hebben gisteren, gelijk men reeds weet, eenige feesten op het Elysée plaats gehad doch zij waren van geen be lang. Men spreekt er van dat al de legitimistische hoof den te Frohsdorff zouden bijeengeroepen zijn ten einde met elkander over de candidatuur van den prins de Joinville te beraadslagen, welke candidatuur aan die partij bestendig groote zorg baartdoch dit nieuws vereischt nog zeer eene nadere bevestiging. De president der republiek heeft den raad van ]iet arrondissement van Limoges ontbonden. Het schijnt zeker te zijn, (jat de heer da Girardin eerstdaags naar Londen gaatom op nieuw met den heer Ledru-Rollin te beraadslagen. Deze reis is echter nog uit gesteld wegens de tweespalt die onder de fractien der de mocratische partij blijft heerschen. Gisteren heeft de president der republiek de leden van zijn geslachtbenevens eenige zijner staatkundige en ver trouwde vrienden aan zijne tafel doen aanzitten ter gedach tenisviering van den verjaardag van wijlen keizer PJapoleon. De minister van marine heeftbij een besluitde vroe gere wetten, welke verboden dat zee-officiers hunne vrou wen aan boord hielden, hernieuwd. Door de gewoonte wa ren deze wetten in onbruik geraakt. De minister heeft ook beslistdat met de afschaffing van dit misbruik dadelijk een begin zoude gemaakt worden, en heeft met dit doel door een beleefden brief den vice-admiraal Parseval-Descheneswiens echtgenoot gewoonlijk bij hem aan boord blijft, verzocht door het gehoorzamen aan de bewuste wetten een heilzaam voorbeeld aan de overige officieren te geven. De laatste brieven uit Lyon en Bordeaux melden dat de arrondissements-raden in die steden zich voor de herzie ning der constitutie verklaard hebben. Nu hebben bijna al de arrondissements-raden in de fgrooce steden in dien geest gestemd. België. Brussel 17 augustus. Uit Antwerpen ver neemt men het volgende Er zijn thans een menigte vreemdelingen binnen deze stad zoodat de circulatie op verschillende plaatsen vooral met rijtuigen, zeer moeijelijk zooniet bijna onmogelijk is. Het programma der feesten ter gelegenheid van de jaarmarkt te geven, wordt naauwkeurig gevolgd. De eerste dag is door heerlijk weder begunstigd hoewel het in den loop van den ochtendstond een en andermaal dreigde te regenen." De luitenant-kolonel der genie Hallartwas bevor derd tot officier der Leopolds-orde. Bij missive aan den mi nister van oorlog het voornemen hebbende te kennen gege ven om dit eerbewijs van de hand te wijzen is hij bij ko ninklijke besluiten op non-activiteit gesteld en ontslagen uit de betrekking van ordonnans-officier des konings. De heer CA. Lucien Bonaparte, prins van Canino is alhier aangekomen. MIDDELBURG, den 19 a"gustus. Heden is hier binnen gekomen de kof Adolf Editardkapitein J. II. Horn van Seahammet kolen. VLISSINGEN den 20 augustus. Voor Antwerpen bestemd zijn al hier terree.de gekomen: LouisMeulenbroek en Rosa'iie Hatisen beide van Rio-Janeiro en Emma Divoortvan St. Domingo, alle drie met koifij Crasquer Gravereau van Buenos-Ayres met hui den; die Parni/z J. F. Sprenger van Bordeaux, inet stukgoede ren en wijn; Jietsy <J- Anne W. E. Tiiorn van Londen, met zaad en wol; Harmonie F. K. Mulder, van St. Petersburg, met lijnzaad. Voor BrusselJVinia Reiners van Bergen met stokvisch. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild Adelaide Emma Nowey naar Ilavre Diligent Lochies naar Triest; Alexandre Illiaquer naar Hamburg en Theo- dorMeulenbroek, naar Valparaiso alle vier met stukgoederen Jeune Marie Moheo naar Londenmet tarweHoppetllansen naar Gothenburg; Helen, Lebrocq naar Jersey, en Flora Frapp na'ar Memel alle drie met ballast. Getrouwd: C. D. ROELL, Ontvanger der Registratie en Domeinen Middelburg te Raalte den 19 Augustus 1851. en K. S. BERDENIS van BEIILEKOM. Qetrouwd: E. N. F. van WULVEN en Rotterdam H. KllEUNER. den 20 Augustus 1851. Eenige kennisgeving. ]-Jeden bevie! voorspoedig van een' welgeschapen ZOON M. J. BORGHMANS, geb. de TIMMERMAN. Vlissingen, 15 Augustus 1851. {^[eden beviel van eene DOCHTER Vrouwe C. A. van den BRANDELER, geboren SCHORER. Dordrecht, 16 Augustus 1851. Eenige kennisgeving. J-Jeden beviel van een' ZOON, E. M. BEYDALS, ge- liefde Echtgenoot van Middelburg M. POUWELSEN. ■den 16 Augustus 1851. Mijne geliefde Echtgeuoote, A. C. KRUYSSEbeviel heden voorspoedig van eene DOCHTER. Neuzen J. DIRKS. den 18 Augustus 1851. Middelburg, den 16 Augustus 1851. J-Jeden overleed aan een langzaam verval van krachten de Hoog-Welgeb. Heer Mr. D. J. G. Baron van HEEC- KEREN van BRANDSENBURGin den ouderdom van 68 jaren. pjeden overleed ons geliefd jongste KindjePIETER WILLEMbijna negen maanden oud. Middelburg A. BEVERLAND, den 19 Augustus 1851. S. C. BEVERLAND, geb. van de Kamer. Strekkende deze algemeene ook tor bijzondere kennisgeving. Gs ondergereekende meentin het belang der zake bij deze de Heeren Kiesbevoegden te moeten verzoeken, bij de op handen zijnde verkiezing van Leden van den Raad der Stad Middelburg, hunne Stemmen niet op hem te doen val- 'en daarofschoon hij erkentelijk is voor het plaatsen van zijnen naam op de aanbevelings-lijsc van Candidateti, voorkomende in de Middelburgsche Courant no. 97 en van de Zeeuwsche Courant 110. 453 er voor hem verschillende redenen bestaan, waarom hij voor die eervoile betrekking zoude moeten bedankenwanneer de vereischte Stemmen zich ook soms op hem mogten vereenigen. Middelburg, 20 Augustus 1851. S. LUTEYN. Ge Notaris D. J. van der Horst Serlé za!op Maandag 25 Augustus 1851 en volgende dagen, telkens aan te vangen des voormiddags ten 10 ure, in liet Hotel Holland, op de Zuidzijde van den Dam binnen Middelburg in het open baar verkoopen eene aanzienlijke partij MANUFACTU REN bestaande in zwart en blaauw Laken, Broekstof, Pilo, ChitsKatoen, Mousseline-de-LaineOrleansLin nen Servetgoed, Fustiju, AmersfoortZijde en andere Stoffen, Vesten, Foulards, Wollen en Katoenen Dekens, Karpetten enz. Voorts eene fraaije Canapé op Ressorts', fijne Mahoniehouten Stoelen, ronde TafelsBufetkas enz. Alles aldaar op Zaturdag den 23 Augustus voor een ieder te bezigtigen des voormiddags van 9 rot 12 en namiddags van 2 tot 6 ure. Huis en Pakhuis zijn op den dag der Verkooping, van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 ure, te zien, op vertoon van een Permissie-Billette verkrijgen ten Kantore van ge noemden Notaris, bij wien men zich nopens de Koop-Con- ditien kan onderrigten zijnde Huis en Pakhuis inmiddels uit de hand te koop. Ge Notaris D. Uyttenhooven zalop Vrijdag den 29 Augustus 1851 des namiddags ten 3 ure, in het Verkoop huis van .7. B. Kuypersop de Groote Markt te VLIS SINGEN, presenteren te verkoopen: een HUIS en ERF, zijnde een WINKELHUIS, zeer geschikt ter uitoefening van elke Nering of Bedrijfstaande en gelegen te Vlissingen, op den Steenen-BeerWijk L. No. 15; Kadastraal bekend Sectie D. No. 168, ter grootte van 76 Ellen. Daags vóór den Verkoop voor een ieder te zien. gij J. VERMAAS, in de Korte Noordstraat, Wijk E. No. 106, te Flissingen zijn te bekomen Heele en Gedeel ten van LOTEN voor de 215de Staats Loterij. Prijs-Cour. Wissenkerke18 Aug. 1851. L. van HALST Lz. Gen dubbele en een enkele KANTOOR-LESSENAAR te koop adres bij den Conciërge van her O. Indisch Huis. G°or toeval met November een BAKKERSKNECHT benoodigd doch liefst half Septemberbij A. A. Schreurs. ]7en JONGEN benoodigd Wijk F. 175, Giststraat. Xerstond eene Burger DIENSTMEID benoodigd in het Huis van Domburg, bij Mejufvr. Dar si. SPECIALE BEHANDELING van ZENUWZIEKTEN, door den eenigen Bezitter der Remedie van den Eerwaardi- gen P. Bon/lijver, Apotheker van het Klooster der Capticij- nen te Brussel, ter radicale genezing van alle Zenuwziek ten Lamheid FaliendeziekteMoederwee en Hoofdpijn Asthma. Adres bij den Heer NISSE Keizerstraat No. 29, buiten de Keulsche Poort, bij Brussel. franco! Consultatien kunnen schriftelijk gedaan worden. -I' 1JEENK WILLINK, te Zwolle wordt uitgegeven DE GEMEENTE-WET, met de memorie van toelich ting, in zoo ver die strekt tot verduidelijking der Wet, Ferw ijzingen naar de Officiële Deliberatien en Memorien en Alphabetisch Registeruitgegeven onder toezigt van L. N. Schuurman Secretaris der Stad Zwolle. Zakformaat. 0,25. d/3 Het zijn vooral de uittreksels uit de Memorie van Toelichting het Alph. Register enz.waardoor deze zak-uitgaaf de voorkeur verdient. EEN WOORD over de vraag: wat zijn rijpe gronden? door B. P. G. van DIGGELEN. Prijs ƒ0,40. Een Boekje voor Waterbouwkundigen Ondernemers van Publieke Werken en Kapitalisten die bij Inpol deringen en Landaanwinningen belang hebben.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2