Yerkooping vaa Boeken enz. VERITABEE EAE-DE-COLOGNE £miten!A.ub3£hc vEijbiugca. iSiSctijbingctï. CSbucvtcuticn. De bekende en onbekende Schuldeischers der Nalaten schap van wijlen den Heer FREDERIK HARCKEin le ven Bontwerker te Middelburgen aldaar den 27 Novem ber 1850 overleden, worden onderrigtdat tot I September 1851, ten Kantore van den Notaris D. J. van Jer Horst Serléte Middelburg voornoemd ter inzage ligt de Reke ning en Verantwoording van het in die Nalatenschap ge houden beheer, en na dat tijdstip, indien er geen verzet plaats heeft, uitbetaling hunner Schuldvorderingen zal ge schieden voor zoover het bedrag der Nalatenschap toerei kend zal zijn. De Griffier K. I. van den Busschete Kortgeenzal op Maandag 25 en Dingsdag 26 Augustus 1851, telkens des morgens ten 9 ure, ten verzoeke van den Wel-Eerw. Heer P. J. Landsknegtop het Dorp WISSEKERKEin het openbaar verkoopen aanmerking gekomen eene matige belasting op het verbruik vaii de koffij. Men sprak ook van de uitgifte van muntpa- pier en men drong eindelijk aan op eene herziening van de belasting op de zeep en van eene vermindering op de hy- potheek-regten. Engeland. Londen 14 augustus. De heer Charles Dupin president van de Fransche commissie voor de groote tentoonstelling, heeft, alvorens de hoofdstad te verlaten, prins Albert zijne hulde betuigd over het belangrijk aandeel door dien vorst aan het tot stand brengen dier onderneming toegebragt. Er is gisteren te Woohvichter eere van den alderman Salomonseen diner gegeven als huldebetooning voor de standvastigheid zijner pogingen om als lid van het lagerhuis zitting te nemen. Lord Ranelaghdie zich dezer dagen aan het station van den spoorweg naar Greenwich bevondwerd onver wachts door een der geëmployeerden bij den kraag gegre pen. De edele lord beantwoordde dezen aauval met eene tuchtigingwelke hij den aanvaller meende te moeten toe dienen. Hij werd deswege door de regtbank van Greenwich ter verantwoording geroepen. Maar voor de regtbank ver wisselden de rollen daar beklaagde zich de eerste over het gedrag van den geëmployeerde, en inderdaad werd lord Ra nelagh, 11a langdurige debatten, vergunning verleend tot vervolging van den geëmployeerde. Algemeen is men inge nomen met deze beslissingwaardoor welligt aan de ruw heid van een aantal agenten der spoorweg-maatschappijen een einde zal worden gemaakt. De dagbladen houden zich meer en meer bezig met het ontwerp tot het overvoeren van de Cleopatra-zuil uit Egypte. Er moet eene aanbieding zijn gedaan, om die voor 2500 p. st. over te brengen. De Times spot met de bezwaren daar tegen, waarvan laatstelijk in het parlement gewaagd is en meentdat er genoeg schepen en handen werkeloos in de Middellandsche zee zijn, om dit gedenkstuk herwaarts te brengen. Het blad prikkelt 's volks eigenliefde er mede daar het de plaatsing van de aloude zuil in deze hoofdstad eene hulde noemtwelke aan sir Ralp Abercromby en andere Engelschen wordt bewezen die den heldendood in Egypte zijn gestorven. Zoowel uit de Vereenigde-Staten als uit Belgie zijn nog onderscheidene voorwerpen voor de tentoonstelling ontvangen. Een van Dover naar Londen gaande spoortrein is nabij Folkestonewaar de baan langs de zee loopt, uit het spoor gevlogen doch de passagiers zijn gelukkiglijk met eenige kneuzingen vrij gekomen alleen een der goederen wagens is in de zee gestort. BuUscliIand. IVecnen 14 augustus. De berigten omtrent de nieuwe leening, zijn nog altijd onzeker en on gelijkluidend. Er zou bij vele voorname huizen tegenzin opgewekt zijn door de bekend geworden voorwaarden ten gevolge waarvan men wijzigingen in het plan zou moeten brengen ten koste van veel tijd. Intusschen zou er een overzigt der staats-inkomsten ge geven en alles aangewend worden om de bank gunstig te stemmen. Volgens anderen mag men reeds op dingsdag, den 19, de publicatie der finantiele maatregelen verwachten en zou de stemming der beurs gunstig zijn. Terwijl in verschillende staten die zich op hooge ontwikkeling beroemen de emancipatie der Israëlieten wordt tegengewerkt, maakt zij hier vorderingen, daar er volgens de JBresl. Zcit.thans reeds in korten tijd 43 Israëlieten in staatsdienst getreden zijn. 't Zingen van een vrolijk liedje in een kluchtspelis den bekenden komiek Nestroy droevig bekomen. Daarin werd namelijk gezinspeeld op de Ilongaarsche kleuren en het luidde dat waar vroeger het oog bekoord werd door liefelijk groene, witte en roode bloemen men thans niets zag dan akelige zwarte rammenas en geele rapen Te mid den der reeks zijner gastrollen kreeg hij op hoog bevel ar resten aan de dagbladen werd streng verboden het pu bliek opheldering te geven waarom het zijn lievelings-ac- teur zoo plotseling verloor. Berlijn 15 augustus. De koning vangt heden de reis naar de HobenzoUernsche landen aan en zal door den mi nister president von Manteuffel vergezeld worden. De landstenden der provincie Brandenburg zullen op 1 september alhier bijeenkomen. Men meldt uit Dresden, dat de vrije gemeenten al daar verboden zijn. Het ministerie zou de overtuiging be komen hebben dat zij sieclus politieke bedoelingen onder het masker van godsdienst trachten te bereiken. - Als eene zeldzaamheid wordt gemeld dat zich thans te Berlijn witte zwaluwen bevinden. Frankrijk. Parijs 14 augustus. De aanstaande uit stapjes van den president der republiek de vergaderingen van de verschillende, zoowel officiële als half officiële permanente commissien de kandidatuur voor 1852 en de, zoo het schijnt, onuitputtelijke questie der herziening, ziedaar even zoo vele rijke bronnen voor de polemiek der verschillende bladen. Het dagblad TOrdre deelt een brief mede van den heer Roger (uit het departement du Nord) waarin die afgevaar digde zegt, de vaste en innige overtuiging te hebben, dat, indien het land ooit een beroep deed op den prins de Jainvilledeze nimmer in gebreke zou blijven aan die roepstem gehoor te geven. Deze verzekering is veelbetee- kenend en zal ongetwijfeld groot opzien baren. De heer Dupin, president der wetgevende vergadering, heeft heden Parijs verlaten en zich naar zijn landgoed te Raffigny begeven. Hij zal eerst den 1 september terug- keeren. De heer Thiers wordt eerstdaags te Parijs terug ver wacht. Hij begeeft zich den 26 naar Claremont. Volgens officieie opgave hebben te Parijs op een aan tal van 500 zelfmoorden plaats gehad 65 door een vrijwil- ligen val, <56 door ophanging, 45 door steekwerktuigen 48 door schietwerktuigen, 31 door vergift, 86 door ko lendamp 170 door verdrinking. Wat de oorzaken betreft is de zelfmoord bij 100 toe te schrijven aan liefde of hu- welijks-oneenigheid 148 aan ziekte of tegenzin in het le ven68 aan slecht gedrag en spel, 100 aan gebrek en verlies van bestaanmiddelen 94 aan onbekende redenen. Men verzekert, dat de heer Berryerin plaats van den heer Dupatytot lid der Fransche akademie zal worden be noemd. De heer Berryer zal door het Elysée worden on dersteund en de heer de Falloux ruimt voor hem het veld. Men wil weten, dat heden den Sr. Napoleons-dag, verscheidene gastmalen zullen gehouden worden door de oud- militairen van het voormalige groote leger. Bij de begrafenis van het lijk des maarschalks Sebastiani in de kerk der invalieden -, geraakten door de vlam eener waskaarsde draperien achter het altaar geplaatst in vlam en in weerwil van de meest spoedige hulpbrandde de kerk van binnen bijna geheel uit. Onder de vernielde voorwerpen behooren ook de vaandels, die het gewelf der kerk versier den en die als zoo vele trofeën der oorlogen van het kei zerrijk en uit den tijd der restauratie en van de julij-mo- narchie waren. Ook Griekenland Spanje en Algiers hadden tot die vlaggen-decoratie moeten bijdragen. Men gelooft, dat het verlies van deze getuigen van Frankrijks oorlogsroem de Franschen over het algemeen en Parijs in het bijzonder zeer zal treffen. Men verneemt naderdat van de 250 vaandelsin de kerk der invaliden hangende, slechts 5 geheel zijn verbrand en een 2otal meer of min beschadigd. De vaandels van Jena Austerlitz en Eylau52 in getalbevinden zich voorloopig, als bestemd tot versiering van het graf des kei zers in de vertrekken van den gouverneur. De schade door den ondernemer van de lijkplegtigheden geledenis be groot op 100,000 fr. Het ongeval is veroorzaakt door de onhandigheid van een' licht-ontsceker. Velen hebben zich in der tijd bezig gehouden met het gewigtige vraagstuk of de Chineesdie tijdens het verblijf van den lord-mayor alhier zoo zeer de algetneene aandacht trok wel een echte of een nagemaakte Chinees was. Het heeft echter niet mogen gelukken deze vraag op eene vol doende wijze te beantwoorden. Thans verzekert men van eene geloofwaardige zijde, dat werkelijk de zoogenaamde Chi nees niet in het Hemelsche rijk het levenslicht heeft aan schouwd, maar slechts een Indisch koopman uit Calcutta is die gemeenschappelijk met een Engelschen koopman de Chi- nesche jonk heeft uitgerust. Overigens moet deze pseudo- Chinees eene zekere mate van beschaving en goede manie ren bezitten. Het hof van cassatie heeft het vonnis van den Fran schen krijgsraad te Rome bevestigd, waarbij Morettikor poraal der Pauselijke jagerster dood wordt veroordeeld wegens opruijing tot rebellie tegen het Fransche leger. Het instructie-fregat de Stad Parijs hetwelk te Pain- boeuf gebouwden bestemd is om op de Seine nabij Neuillyte komen liggen, ten einde tot oefenschip voor aspirant-zeevarenden te dienen, is, van de plaats waar het getimmerd isnaar Orleans en van daar per stoomtrein her waarts overgebragt. Men verbeelde zich echter niet, dat het daar op eeii der vrachtwagens in volle tuigaadje heeft staan pronken neen het was geheel uiteengeuoraen en lag daarin niet minder dan 1238 blokken hout, ter grootte van 4 tot 12 eilen. Het is een schip van 1000 ton, en dat 800 personen aan boord zal kunnen opnemen. VLISSINGEN den 18 augustusVoor Antwerpen bestemd zijn al hier ter reede gekomen: JiurikFiersleben van Charlestown met verwbout Margareth G. Cooper van Charlestown met potaarde Kille d' O stemde Denijs, van Liverpool, met zoutG ar land Bn- wery en AmphitriteF. Bruck beide van Odessamet tarwe; Freya Birch van Koningsbergen, met hout; BrilliantFish van Londen, met ballast; Louise MariePetit van Guatemala, met verwhout; Orline J. J« Adriaenssens van Rio-Janeiromet koffij; Fanny Schottey van de Havannah met suiker; Enfants chèrisP. Mayon van Vannes met zout; Herminia A. Montano van Rio-Grande en Italia A. Castillano van Buenos-Ayres beide met huiden; MathildeJ. Herman, vau Yalparaisomet salpeter; PolstjerneriRabergvan YVhifsta-Wharfmet teer; Crato Don, van Livorno met marmer. Voor Gent Six Seurs Conquer van Mesquin Louise Quebin van Saint Pierre en Alfrcd Collet van Nieulle alle drie met zout; Paix Olivier van Bueuos-Ayres met huiden. Voor Ylissingen Sine JVomine H. Meuldijk en Volphijn YY. Bowbye beide van Engeland met steenkolen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: Ver PfeilReetzke naar Dantzigmet ballast. Van Ylissingen Canova W. Reed naar Sunderiand met ballast Het was een gelukkig denkbeeld om aan de families en vrienden der heeren officieren van het brandwezen de gele genheid te geven, op den avond van den 14 dezer de fraaije gedecoreerde zaal te bezigrigen alwaar den vorigen dag feestelijke hulde was toegebragt aan de nagedachtenis der oprigters van de voor brandmeesters en adsistenten bestemde zitplaats in de Nieuwe Kerk opgerigt ten jare 1751. Een zeer talrijk gezelschap toch was daartoeop den bedoelden avond in den tuin van het Klein Schuttershof te zamen gekomen, en, waar een ieder met opgetogenheid de sierlijke en doelmatige inrigting der zaal bewonderde, en eenstemmig was in loftuitingen aan de verdienstelijke brand meesters de Koster en Sterkwelke met de versiering der zaal zijn belast geweestkon men zich tevens een denk beeld vormen van het hooge genothetwelk den vorigen dag aan de feestvierenden was te beurt gevallen. Maar niet minder was het genot voor de genoodigden ter bezigtiging. De zaal toch waar het feest gevierd werd was op dezelfde wijze verlicht, eu de indruk, welk een en ander op de bezoekers te weeg bragtwas uiet minder dan den vorigen avond terwijl daarenboven de muzijk der stedelijke schutterijonder begunstiging van heerlijk zomer wederdoor de uitvoering van onderscheidene muzijkstuk- ken en daaronder bij herhaling de volksliederen het aan wezige gezelschap in eene hooge mate verrukte. Met genoegen worden alzoo de aangename oogenblikken door heeren commissarissen en officieren van het brandwezen geschonken herdacht. Hebben zij reeds groote aanspraak op de dankbaarheid van Middelburgs ingezetenen voor de bereidvaardigheid waarmede zijin het belang der burgerij onheilen trachten te voorkomenof, waar die aanwezig zijn, te lenigen, zij hebben tevens door het verschaffen van den bedoelden genotvollen avond aanspraak op de dubbele erkentelijkheid van het talrijk gezelschap dat zich tot laat in den avond heeft mogen verlustigen en het is schrijver dezer regelen eene aangename taak hierdoor aan heeren commissarissen en officieren van het brandwezen die er kentenis en dankbetuiging, ook namens de andere genoo digden, te kunnen aanbieden. V. JJeden beviel voorspoedig van een' welgeschapen ZOON, M. J. BORGHMANS, geb. de TIMMERMAN. Ylissingen, 15 Augustus 1851. ]y[ijne geliefde EchtgenooteH. P. GELDOF, beviel heden van een* ZOON. Middelburg J. J. van der HARST Lz. den 16 Augustus 1851. Apotheker. JJeden beviel van een' ZOON, E. M. BEYDALS, ge liefde Echtgenoot van Middelburg M. POUWELSEN. den 16 Augustus 1851. J-Jeden overleedaan eene kortstondige doch ernstige ziekte, mijn dierbare, veelbelovende, eenige Zoon, WIL LEM in den jeugdigen leeftijd van 16 jaren en 5 maanden. OoSTKAPELLE J. W. PONSE. den 15 Augustus 1851. Middelburg, den 16 Augustus 1851. J-Jeden overleed, aan een langzaam verval van krachten, de Hoog-Welgeb. Heer Mr. D. J. G. Baron van HEEC- KEREN van BRANDSENBURGin den ouderdom van 68 jaren. HEDEN vervolgt men op het Koorkerkhof, Sfesijjffi Lett. A. No. iii met den verkoop van fraaije fisSHEèi» BOEKEN zullende de MuzijkwerkenAt lassen KaartenPrenten en Liefhebberijen op morgen, des voor middags worden verkocht. OPENBARE VERKOOPING. EENEN ZINDELIJKEN INBOEDEL, als: Op Maandag De KEUKEN-GEREEDSCHAPPEN, als: Potten, Pan nen, Schotels, Ketels, Emmers, Tobben en dergelijke; eenige groote KISTENen eene verzameling Godgeleerde en andere BOEKENen Op Dingsdag De MEUBELAIRE en andere GOEDEREN, waaronder eene fraaije Mahoniehouten Canapé en Secretaire, Kabinet, Bureau Hoekkastje en Ledikanten vele ronde en andere TafelsMahoniehouten Bedde- en Penant-Tafeltjes met Mar meren Bladen Spiegels met vergulde en andere Lijsten ruim 60 Stoelenwaarvan 40 met zwarte en andere Zittingen eene Pendule met Vazen en Stolpenzeer goede Bedden Matrassen en Dekenseene aanzienlijke partij Koper-Tin- en Ijzerwerk, Verlakt, Porcelein, Glas- en Aardewerk, benevens eenig Tafel en ander Zilver. Alles op Zaterdag 23 te voren voor ieder te zien. DOOR VERANDERING VAN AFFAIRE UIT DE HAND TE KOOP een zeer fraai uitzigt hebbend KOFFIJ HUIS met Biljard en deszelfs toebehooren staande in een der voornaamste Steden van Zeeland hetwelk een zeer goed Burger Bestaan oplevert. Inclinerenden vervoegen zich met franco Brieven onder letc. A. M. E.aan de Uit gevers dezer Courant. JTen HULP-ONDERWIJZER benoodigd in de nieuw op te rigten School van het Departement Middelburg der Maat schappij Tot Nut van Algemeen. Adres in Persoon of met vrachtvrije Brieven bij den Secretaris der School-Com- missie van evengenoemd Departement, den Heer P. de Maret Tak, Noordzijde van den Dam, Wijk F. 96. 13J- HENDRIKSE lange Noordstraat C. 33 zijn te bekomen Heele en Gedeelten van LOTEN in Koop en in Huur, voor de 215de Nederlandsche Staats-Loterij. van de Firma F. Maria Farina, oudste der Distillateurs te Keulen sedert jaren in Depót bij de Boekhandelaars DE GEBROEDERS ABRAHAMS, te Middelburg, in twee kwaliteiten, met groen en rood Lak, tot vaste prijzen. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2