ÏIIDDELBURGSCBE C O II H A IV T. w. 98. Zaturdag 1851.' 16 Augustus. ücötuvcw cu Clbmitust vatten. domeinen. hingen. Buitenlanbsclte ÜHjbiugcn. DEPARTEMENT VAN FINANCIEN. PROVINCIE ZEELAND. Ingevolge de Wet van den 29 Augustus 1848 (Staatsblad no. 39) zal al of niet onder voorzitting van den Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland op Maandag den 1 September 1851 des voormiddags ten elf ure door de Ontvangers der Registratie en Domeinen te GOES en MIDDELBURGin het Nederlandsen Logement in de Abdij te Middelburg ten overstaan van den Notaris D. J. vari der Horst Serlêen Op Maandag den 8 September 1851, mede des voormid dags ten elf ure, door den Ontvanger der Registratie en Do meinen teTHOLEN, in het Logementhet Hof van Holland te Sint-Maartensdijk ten overstaan van den Notaris IV. iFas Worden overgegaan tot de openbare veiling en toewijzing bij opbod en afslag, van eenige Domaniale Goederen zijnde BOUW- en WEILANDEN, SCHOR, HOFGRONDEN en VISSCHERIJEN onder de Gemeenten IVemeldinge'sHeer- Abtskerke iVolphaartsdijkFe re Flissingen Ritthem Sint- Maartensdijk en Scherpenissebreeder omschreven in den Cataloguswelke voor den prijs van 10 cents te bekomen is ten Kantore van de Ontvangers voornoemd alsmede ten Kantore van de Ontvangers der Registratie en Domeinen te ColijnsplaatHulst, Sluis en Zierikzee, van den Ontvanger der Domeinen te Sas-van-Genten van die te 's Hertogen-, bosch en 's Gravenhage. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing ter Grillie van ieder Provinciaal Gouvernement en ten Kantore van iederen Directeur der Registratie en Domeinen voorts ten Kantore van de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Colijnsplaat, GoesMiddelburg, Tholen en Zierikzee, en van de beide hiervoren genoemde Notarissen alsmede ten Raad- en Gemeentehuize te Middelburg en Sint-Maartensdijk. De Directeur der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland VAN TEYLINGEN. AAN ff ESTEDIN G. De COMMISSIE voor de Nieuwe Uitwatering in het LAND van .HULST zal, Maandag den 18 Augustus 1851, des namiddags om drie ure ter aanbesteding aanbieden 1. Het VERHOOGEN van een Eind ZEEDIJK aan de zelve Uitwateringter lengte van ongeveer 270 Ellen. 2. Het LEGGEN en ONDERHOUDEN van ongeveer 36000 n Ellen WINTER KRAMMATlangs den Zeedijk en bijbehoorende Werken dier Uitwatering. De aanwijs zal op Zaturdag den 16 Augustus, des na middags om twee uredoor den Dijk- en Sluiswachter ge schieden te beginnen aan de Sluis in den *s Heer-Arends- Polder de Besteding zal plaats hebben te HULST in het Logement de Koning van Engeland en de voorwaarden liggen ter lezing bij den Ontvanger-GriffierMr. F. van Deinsete Hulst. NEDERL. HANDEL-MAATSCIIAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat de NAJAARS-KOF- FIJ-VEILINGEN der Maatschappij, van 1851, zullen ge houden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Je ROTTERDAM, op Donderdag 4 September 1851, 184,627 Balen Java KOFFIJ liggende aldaar. 18,971 Dito DITO, liggende te Schiedam. Te AMSTERDAM, op Maandag 8 September 1851, 217,715 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 27»t>95 Dito DITO, liggende te Dordrecht. Te MIDDELBURG, op Donderdag 11 September 1851, 20,220 Balen Java KOFFIJ liggende aldaar. De Direccie geeft voorts de verzekeringdat zij vóór hare Voorjaars-Veilingen van 1852, geene andere Koffij dan de bovengemelde partijen zal aan de markt brengen. De Monsters zullen op Woensdag 6 Augustus eerstkomende verkrijgbaar zijn en de Notitien met de Veil conditiën in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 31 Ju'ij 1851. DE MONCHY, President. GOUDSWAARD Dir.fung. Secr. MIDDELBURG den 15 Augustus. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het Provinciaal hof van Zeeland, den heer mr. C. IV. E. Faillantregter inde arrondissements-regtbank te Middelburgen zulks in de plaats van den heer mr. G. van IJsselsteyn die gelijk be kend isbenoemd is tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. Tot aanvulling van de vroeger gegeven berigten omtrent de feestvieringen aan den commissaris des konings in dit gewestop den 11 dezertoegebragtmoeten wij n0£ ge wagen van eene eigenaardige verlichting, die de algemeene opmerking tot zich heeft getrokken. Bij het invallen van den donker vertoonde zich in de nabijheid van de reeds in den vroegen morgen van dien dag smaakvol met groen bloemen en vlaggen versierde Seis-barrière regt over het huis van de buitenplaats van geinelden staats-ambtenaaron verwacht het door lampions verlichtecirca twee ellen hooge Romeinsche cijfergetal XXVzijnde eene sprekende aanduiding van het onderwerp der feestviering. Tevens meenen wij nog melding te moeten maken dat aan den feesteling, ter gedachtenis aan zijne langdurige ambts betrekking in deze provincie door eene commissie uit hee- ren Staten van het gewest, uit naam van de Staten-vergade- ring is aangeboden en overhandigd een zeer fraaije en kunstig bewerkte zilveren beker, en door den heer griffier en de ambtenaren van de provinciale griffie een insgelijks zeer fraai bewerkte zilveren inktkoker, beide voorzien van toe passelijke opschriften. Op laatstleden woensdag den 13 dezer werd alhier ge houden de 73ste algemeene vergadering van dirigerende en honoraire leden der teeken-akademie binnen deze stad bij gewoond door den heer wethouder de Stoppelaarverte genwoordigende het stedelijk bestuur. De voorzitter opende de vergadering op de gewone wijze; deed versiag van den staat dezer inrigting en van eenige daartoe betrekking hebbende bijzonderheden. De thesaurier deed vervolgens verantwoording van het beheer der geldmiddelen. Na de opening der naambriefjes van de vervaardigers dei- bekroonde prijsteekeningen werd tot de aanneming der ge wone zilveren medaille van 's koningswege opgeroepen Hendrik Hermanus Roelseprimus der iste klasse naar pleister en tot het aannèmen van gelijke zilveren medaille van 's konings wegeJohan Hendrik Grauss, primus der ise klasse in de bouwkunde. Voorts zijn boekgeschenken studiën instrumentdoozen en vereerende getuigschriften uitgereikt aan de volgende primussen In de 2de klasse naar pleister aan Franfois Jean Mat- thieu Bourdrezen in de 3de klasse, aan Johan Nicolaas Heeröldt. In de iste klasse naar prent: aan Lambertus Cornelis Meijer; in 2de klasse, iste afdeeling aan Karei Theodoor Lang; in de 2de afdeeling: aan Jan Anthony Wattel ,yen in de 3de afdeeling: aan Alexander Brasem. In de klasse naar ornement: aan Jacob Adriaan de Ridder. In de 2de klasse der bouwkunde: aan Petrus van Miert; in de 3de klasse: aan Bernardus Johannes Groenendijk; in de 4de klasse aan Hendrik Scheermeijer en in de 5de klasse: aan Adriaan Anthonij Hertogs. I11 de doorzigtkunde aan Pieter Sonius. Voarts is nog lof toegebragt aan 110. 2 in de iste klasse naar pleister, zijnde Johan Engelbert van Andelen aan 110. 2 in de 1ste klasse der bouwkunde zijnde Pieter Sonius. De leerlingen zijn zoo te zamen als de bekroonden in het bijzonder, door den voorzitter doelmatig toegesproken. De voorzitter bragt ten besluite de hulde der erkentenis van dirigerende leden aan de hceren leermeesters en aan de heeren beoordeelaars der prijsteekeningen, onder aanbeveling dezer nuttige inrigting in de bescherming der stedelijke re gering en de ondersteuning der honoraire leden en begunsti gers. De heer wethouder de Stoppelaar bedankte op eene ver eerende wijzede directie dezer akademie voor hare veelvul dige werkzaamheden onder toezegging van bescherming en ondersteuning. De jaarlijksche plegtigheid hiermede zijnde geëindigd verkregen de leerlingen van 2 toe 3 ure de gelegenheid om met den rang, waarin hunne prijsteekeningen na hare beoor deeling waren geplaatst, bekend te worden; terwijl op dien dag ook de toegang voor het publiek was opengesteld ter bezigtiging van de prijsteekeningen en hetgeen verder door tegenwoordige en vroegere oefenaren was aangeboden. Ter algemeene vergadering van het hoofdbestuur en de afgevaardigden der districts-commissien van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden gehouden te Amsterdam den 30 julij 1851 is uitgebragt het vijf en dertigste jaarlijksche verslag. Uit gemeld verslag bleek dat gratificatiën worden verleend aan 1897 personen, als aan 300 verminkten van den veldtogt van 1S15, 99 nageblevenen van gesneuvelden van idem, 34 verminkten van den veldtogt van 1814, 81 verminkten in Neèrlands overzeesche koloniën of bezittingen buiten Europa, 82 verminkten uit oorlogen vóór november 1813, 243 verminkten in den strijd tegen Belgie111 nagebleve nen van gesneuvelden van idembenevens 5 kinderen 947 infirmen die slechts bij plaatsvervanging worden opge nomen en waaronder zich bevinden 537 blinden terwijl de overige allen in bevolen dienst infirm zijn geworden ol volle 40 jaren hebben gediend; te zamen voor een bediag van 69,757,54. De van alle zijden ontvangen bewijzen van goedkeuring van medewerking en ondersteuning deed het hoofd-bestuur de hoop koesteren dat eenmaal door vermeerdering der collecte als anderzins, de inkomsten zoodanig zouden toe nemen dat aan alle militairendie daarop eene billijke aanspraak hebben eene gratificatie zoude kunnen worden verleend. Zoodanige toekomst was echter niet te verwachten zonder krachtige en algemeene ondersteuning dezer liefdadige inrigting. Uil Gorinchem schrijft men van 11 augustus i Dat men niet te voorzigtig kan zijn met lucifers is dezen morgen weder, op eene hoogst bedroevende wijze, binnen deze stad gebleken. Een meisje van drie jaren wist, zonder dat men het bemerkte, een doosje met die voorwerpenwaaruit men er zoo even een gebruikt had van de tafel weg te nemen en verwijderde zich daarmede in een belendend kabinetje kort daarna hoorde de moeder een geweldig gegil, en toen zij er op aansnelde stond hare lieveling in laaije vlam. Het meisje is zoo deerlijk gebrand dat men voor haar leven vreest." Uit 's Gravenhage wordt gemelddat in de laatste da gen der maand september aldaar ter stede in het lokaal der manége, aan het Willemspark gelegen, de landbouwkundige tentoonstelling zal worden gehouden. In den nacht van zondag op maandag is te Leyden op de Heerengracht, een felle brand uitgebarsten, ten ge volge waarvan de katoen- en wolfabriek van den heer J. II. van IVensen in de asch zijn gelegd. De 67ste algemeene vergadering van de maatschappij tot Nut van' t Algemeen te Amsterdam, is geopend met eene redevoering, welke namens den voorzitter, den heer Por- tieljedoor ongesteldheid afwezig, is voorgedragen, en in welke hij betoogtdat de maatschappijeven als zij tot dusver heeft gedaan moet voortgaan om, met behoud van hare tegenwoordige inrigting, vrij en onafhankelijk, doch langzaam en voorzigtig, het hare bij te dragen ter verbete ring van den zedelijken en stoffelijken toestand des volks, en zich daarbij moet wachten voor inmenging met godsdiensc of staatkunde. De maatschappij heeft geen harer departe menten verloren doch vijf nieuwe aangewonnen, benevens 300 leden, welker aantal thans tot 14072, grooter dan im mer te voren is geklommen. Tot voorzitter voor de vol gende algemeene vergadering is verkozen de hoogleeraar mr. H. Beijerman. Maandag is te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden der vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels. De vergadering is geopend met het voorlezen van het verslag der werkzaamheden sedert de laatstgehoudene algemeene vergadering; zoowel daaruit, als uit het verslag van den penningmeesteris gebleken dat de vereeniging steeds in bloei vooruitgaat en het bestuur zich voortdurend met de behartiging harer belangen bezig houdt. Men verneemtdat Z. M. binnen kort te Kampen verwacht wordtom eene inspectie te houden over het te IJsseimuiden gekampeerde instruetie-bataillon. De door den raad van Amsterdam benoemde commis sie tot onderzoek naar de mogelijkheid van het graven eens kanaals enz., verbindende het IJ met de Noordzee is zatur dag 11. werkzaam geweest en heeft met zeer veel nnauw- keurigheid en belangstelling de gronden en duinen waar door dit kanaal zou moeten loopen in de nabijheid van Wijk-aan-Zeealsmede het strand en de daarvoor liggende banken onderzocht. Engeland. Londen n augustus. De koningin, prins Albert en de koninklijke familie, zijn naar Osborne teruggekeerd en begeven zich den 27 naar Schotland. De hertogin van Orleans heeft met hare kinderen in gezelschap van een kapitein der Engelsche marine, zatur dag 11. het koninklijk arsenaal van Devonport bezigtigd. Eergisteren avond is een groot gedeelte der poiiciemagt in het kristallen paleis ontslagen, naardien het vrij algemeen ordelijk gedrag der vele duizenden die dat gebouw dage lijks bezoeken eene zoo sterke bewaking van wege de po- 'icie overtollig maakt, Op den westelijken spoorweg had zondag morgen, tusschen Bath en Bristoleen treurig ongeluk plaats. De locomotief van een van Londen komenden trein stootte tegen een vroeger afgeredenen, maar door omstandigheden opgehou den trein, met dit gevolg, dat drie rijtuigen verbrijzeld en ruim twintig menschen zwaar bezeerd werden. Volgens de Sunday Times liep in eenige vereenigingen in de hoofdstad het gerucht, dat er een proces op til was, waarin de hertog van Wellington gewikkeld wasals zoude hij namelijk trouwbeloften geschonden hebben jegens eene dame van zeer hoogen rang. In den vroegen morgen van zaturdag hebben aan eene steenkolen-mijn, nabij Bedminster, door het breken der hijsch-machinezes arbeiders het leven verloren en acht anderen ernstige kneuzingen bekomen. FranStrijlc. Parijs 12 augustus. De scheuring tus schen de legitimistische partij geeft natuurlijk veelvuldig stof tot gesprekken. In de voorstad St. Germain is men zeer gebelgd over het dezer dagen in de Duitsche bladen gemelde bengt, dat de graaf va» Chambord aanzienlijke land goed eren in Hongarije heeft aangekocht. Men wilde dit berigt gelogenstraft zien omdatwanneer het zich mogt bevestigen, dit een bewijs zou zijn dat de graaf niet veel vertrouwen op den goeden uitslag zijner zaak stelt. Zoowel de permanente commissie als die der bergpar- tij zullen gedurende de prorogatie der wetgevende vergade ring naauwkeurig het oog houden op de betrekking van dciz president tot het leger. De reden hiervan moet gezocht wor den in de verplaatsing van den kolonel Foltz sedert 1849 met het bevel over het paleis der wetgevende vergadering belasten in eene uitnoodiging van den president aan drie hoofd-officieren van het garnizoen der hoofdstad, tot het bijwonen van een diner. Men tracht den president der republiek te bewegen eene reis naar het zuiden vooral r.aar Mnrsellle en Tou- lon te doen.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1