MIDDELBUMSCHE COURANT. W°. 94. Donderda 7 Augustus. fat Bc0tutrcu ca Otbmi«i0t»r»ttic«. jSituicttlanb^rftc GTijbittgctt. iSuilcuïaufcödtc Sijïmijjcn. ar BUIT EILAND SC HE PASPOORTEN. DE BURGEMEESTER- en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Commis saris des Koningsvan den 25 Julij jl. (Provinciaal Blad 110. 100); Herinneren de Ingezetenenter voorkoming van vertraging in de afgifte van Buitenlandsche Paspoorten aan de bepaling van art. 199 der Wet van den 8 Januarij 1817 (Staatsblad no. 1), volgens welke geene zoodanige Paspoorten mogen worden afgegevenalvorens de zekerheid verkregen zijdat de belanghebbenden aan hunne verpligtingen omtrent de Na tionale Militie voldaan hebben zullende dientengevolge voortaan door de betrokken Personen voor zoover zij nog in de jaren der Militie vallen (19 tot en met 23 jaren) en in eene andere Provincie aan die loting hebben deelgenomen bij de aanvraag van een certificaat tot het bekomen van een Buitenlandsch Paspoort, te gelijker tijd bij het Stedelijk Be stuur moeten worden overgelegd een bewijs van voldoening aan de Nationale Militiebij gebreke van welk stuk geen zoodanig Certificaat zal worden afgegeven. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 4 Au gustus 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GR1JPSKERKE. Ter ordonnantie van deze M. F. LANTSHEER. BELASTING LANTARENGELB. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG herinneren bij deze de Ingezetenen dat volgens art. 11 der Ordonnantie op het Lantaren-, Brand spuit- en Nachtwacht-Geld twee termijnen, zijnde de helft van den aanslag van iederen Belastingschuldige op den Iaatsten dag der maand Julij moeten voldaan zijnen noo- digen mitsdien allen uitdie hieromtrent nog in gebreke zijn gebleven om de door hen verschuldigde gedeelten onver wijld ten Kantore van den Heer Ontvanger der Plaatselijke Belastingen aan te zuiveren zijnde gemelde Heer Ont vanger gemagtigdom bij voortdurend verzuim overeen komstig de Ordonnantie de Belastingschuldigen door dwang- middelen tot de voldoening der verstreken termijnen te nood zaken. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 Au gustus 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van deze M. F. LANTSHEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad NEU ZEN, daartoe gemagtigd, zullen op Maandag den 25 Augustus 1851, des voormiddagsten 10 ure, in het openbaar ver pachten, den STADS-WIND-KORENMOLEN, vooreen termijn van zeven jaren, ingaande den 1 Januarij 1852, op de conditiën en voorwaarden waarvan van stonden aan inzage kan genomen worden ter Plaatselijke Secretarie aldaar. Neuzen, den 4 Augustus 1851. N. GRENU, L. B. Ter ordonnantie van dezelve S. J. HOFFMAN, L. S. AA NB ES TE BIN G. De VOEDINGS-COMMISSIE van de Kompagnien 2de Regement Vesting-Artillerie ce VLISSINGENzal op Don derdag den 14 Augustus aanstaande, des middagsten 12 ure, aan het Bureau van den Heer Plaatselijken Kommandant publiek aanbestedenhet leveren van het voor gezegde Kompagnien benoodigde VLEESCH en VETvoor den tijd van één jaar, van af den 15 Augustus 1851 tot en met den 14 Augustus 1852; waartoe de voorwaarden van af den 7 dezer, aan het voornoemde Bureauzullen ter lezing liggen. TEEKEN-AJiAB EJHIE. DIRIGERENDE LEDEN der Teeken-Akademie binnen de Stad Middelburg adverteren dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben op Woensdag den 13 Augustus 1851, des middags ten 12 ure, in het Gebouw der Akademie. MIDDELBURG den 6 Augustus. Verslag van de vergadering van den gemeenteraad. Dingsdag den 5 augustus 1851. Tegenwoordig de heeren jhr. mr. Paspoort van Grijps- kerke voorzitter mr. A. M. Becius en I'. de Stoppelaar wethouders; jhr. mr. J. G. Schorermr. 61. de IVind A. van den Broecke Jz.G. JSprengermr. J. F. Bij le- veld en mr. M. Ver brugge. De notulen van de vergadering van den 18 julij j 1. wor den voorgelezen en goedgekeurd. Is gelezen eene resolutie van gedeputeerde Staten hou dende goedkeuring van een besluit van den raadvan den 27 mei jl. tot den aankoop van eene erve gelegen nabij de Dambrug. Aangenomen voor kennisgeving. Is gelezen een adres van mr. N. J. C. Smack Hurgronje houdende bezwaren tegen de lijst van kiezers voor den ge- meenteraadmet verzoek alsnog op die lijst te worden ge plaatst. Nadat uit de raededeeling van den voorzitter en de bij het adres overgelegde stukken gebleken isdat de adressant al de bij de wet gevorderde vereischten beziten de reclame binnen den bepaalden tijd is ingediend, is goedgevonden te bepalendat de naam van den adressant op de bedoelde lijst zal worden geplaatst. Is op voorstel van IIH. BB. en WW. vastgesteld eene plaat selijke verordening, waarbij naar aanleiding van art. 6 van de gemeente-wetde stad ter inlevering der stembriefjes voor het kiezen van leden van den gemeenteraadin drie afdeelingen (wijk A—FG—K en I—V.) verdeeld wordt zullende echter de inlevering voor elke afdeeling plaats heb ben ten stadhuize. De voorzitter deelt mede dat het kohier der belasting op de fouragien voor het loopende jaar, gedurende veertien dagen heeft ter inzage gelegen, en dat daartegen geene re clames zijn ingekomen doch nog twee aangiften geschied zijn waarvan het bedrag op het kohier is geplaatst. Is goedgevonden het kohier finaal te arresteren tot een bedrag van 1354, 84. De voorzitter deelt mededat de overeenkomst met den kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente, in het jaar 1844 voor den tijd van zeven jaren aangegaan en waar bij van stadswege aan de diaconie van gemelde gemeente eene vaste jaarlijksche subsidie van 18,500 is verleend met den 31 december dezes jaars zal eindigen; hij betoogt het wensche- lijke van deze overeenkomst nog voor één jaar te verlengen en tevensin afwachting van de maatregelen die later ten opzigte der weezen van de verschillende kerkgenootschappen en van de algemeene armen zullen genomen worden de tarie ven van alimentatie in de gestichten nu reeds te herzienen stelt dienovereenkomstig namens HH. BB. en WW. voor de bestaande overeenkomst met den kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente voorloopig nog voor den tijd van één jaar (1 januarij31 december 1852), te verlengen, met die wijziging, dat de alimentatie-kosten voor iederen zieke in het gasthuis 35 ets. daags voor iederen gealimenteerde in het ziekenhuis 32! ets. daags, en voor iederen wees ƒ90's jaars zal bedragen voorts deze wijziging der tarieven ook op de weezen en armen der overige kerkgenootschappen toe te passen en eindelijk de goedkeuring van IIH. gedeputeerde Staten op de te nemen resolutie te verzoeken. Nadat de heeren BeciusSchorerde IVindBijleveld en Verbruggeover deze verschillende punten het woord heb ben gevoerd is overeenkomstig het voorstel van heeren bur gemeester en wethouders besloten. De heer wethouder Becius brengt, ook namens de heeren van den Broecke en Bijleveldrapport uit op de door den heer burgemeester in hunne handen gestelde rekening van den ontvanger der plaatselijke belastingen houdende diens ver antwoording wegens de kosten van administratie, toezigt en invordering van genoemde belastingen, over het jaar 1850. Is overeenkomstig gemeld rapport goedgevonden de reke ning te arresteren, in ontvang en uitgaaf, op eene som van 14667 68i. De heer Schorer brengt, ook namens den heer Bijleveld rapport uit op de door de centrale directie van Walcheren ingezonden en door den heer burgemeester in hunne handen gestelde, gewijzigde begrooting van kosten tot vernieuwing van onderhoud der werken van het haven-kanaal der stad Middelburg, over het jaar 1851. Is overeenkomstig gemeld rapport goedgevonden de be grooting finaal te arresteren op eene som van 4100. De voorzitter sluit alsnu de openbare zitting en doet die ter behandeling van de rekening van het amortisatie-fonds, krachtens de hem bij art. 43 van de gemeente-wet toegeken de bevoegdheid overgaan in eene zitting met gesloten deuren. Van regeringswege is verzonden om aan de belangheb bende kamers van koophandel en fabrieken te worden mede gedeeld, de uit Londen ontvangene opgave van het alge meen bedrag der openbare inkomsten en uitgaven van Groot- Brittanje, over de jaren 1822 tot en met 1850, alsmede van de waarde van de invoeren en uitvoeren in en uit het vereenigd koningrijk, gedurende elk der aangehaalde jaren. Naar men wil, zou een'dezer dagen genomen konink lijk besluit de gunstige bepaling bevatten van briefport-vrij dom voor de correspondentie over dienstzaken tusschen de leden van gedeputeerde Staten in elke provincie onderling te voeren. Z. K. H. de prins van Oranje is 11. donderdag avond met zijnen gouverneur van Soestdijk te Amsterdam aangeko- men en den volgenden dag naar Zaandam vertrokken welke plaats Z. K. II. den 2 dezer heeft verlaten om de reis door de provincie Noordhollaud voort te zetten. Zr. Ms. korvet van speyk den 23 julijondei bevel van den kapitein-ter-zee P. Sauvageuit Texel naar Batavia vertrokken moestwegens tegenwinden en slecht weder den 28 voor Torbay het anker laten vallen doch heeft den 30 julij jl. met gunstigen N. O. wind, de reis voortgezet. Het état major van Zr. Ms. oorlogs-stoomboot cycloop liggende aan 's lands werf te Hellevoetsluis bestaat uit dé volgende heeren kommandant luit.-ter-zee iste klasse II. kVipff; T. Kreekelluit.-ter-zee iste kl.iste offic.; J. Osti G. kV. F. Moeth, 11. E. Bunnik luitenants-ter-zee 2de kl.; J. C. Dumontoffic. van gez. 2de kl.; G. IV. Uhlenbeck offic. van adra. ede kl.benevens den scheepsklerk J. II. C. Hansen en den machinist der tste kl. Julliën, - Heden wordt te Zeyst door de broedergemeente het jaarlijksche zendelingfeest gevierd. De feestrede zal he den avond gehouden worden door ds. van Oosterzeevan Rotterdam. Uit het verslag van het ouderwijs in Nederlandsch-In- die voorkomende in de nieuwe bijdragen van julij blijkt, dat er in 1849 te zamen 31 scholen voor het lager onder wijs bestonden voor rekening en met ondersteuning van het gouvernement, en dat er nog zes scholen geprojecteerd zijn namelijk te Buitenzorg, Kedirie ProbolingoSoerabaya Salatiga en Palemberg. Op ultimo december waren er ip2r leerlingen op die scholen aanwezig, van welke 1078 kos teloos onderwijs ontvingen. Het getal leerlingen op bijzon dere scholen bedroeg 750 en was in de laatste jaren met 120 verminderd. Er werden nog 100 leerlingen van het zooge naamde pupillen-corpswaartoe in der tijd door den generaal Cochius de voorslag was gedaan onderwezen zoodat het gezamenlijk getal schoolgaande kinderen 2771 van Euro peanen of hunne afstammelingen bedroeg. Het getal van inlandsche Christen-kinderen welke de scholen bezochtbe droeg 15,535. Op Java bedroeg dat getal slechts 90, op Amboina en onderhoorigheden 7323op Banka 71 op Ternate en Batjan 125, op Menado 5006 op Timor 2500 en op Borneo 420. Eaigelaml, Londen 2 augustus. Het getal der tot transportatie veroordeelden gedurende de laatste twaalf jaren bedraagt 38,695van welke 28,853 ten gevolge van hun vonnis buitenslands gezonden zijn. Van het eerstgenoemd getal hebben 5251 gratie erlangd, zonder getransporteerd te worden en zijn 300 anderen om gezondheidsredenen van die straf ontheven. De hertogin weduwe van Orleans en hare beide zonen die eenigen tijd in Schotland hebben doorgebragtzijn van daar in deze hoofdstad teruggekeerd. Het comité der tentoonstelling heeft éene rondschrij- ving gerigt aan de verschillende inzenders, om eene schat ting van hunne inzendingen op te geven ten einde eene waarde te kunnen toeschrijven aan de geheele tentoonstel ling. Deze schatting zal intusschen niet gedrukt verschijnen, maar opgenomen worden in de archieven der tentoonstelling. De jurij van damester beoordeeling der aan de ten toonstelling ingezonden vrouwen-handwerkenheefc thans ook een aanvang met zijne werkzaamheden gemaakt. Be halve het reeds herhaaldelijk vermelde plan om het gebouw van het kristallen paleis in een en wintertuin te herscheppen, is er thans ook een ander ingekomen om er eene beelden galerij op uitgebreide schaal van te maken waarin de uit- muntendste groepen uit alle landen bijeengezameld zouden worden. lïuftschland. JVeenen 2 augustus. De keizer stel' zijne reis naar Galicie uit. Tallooze gissingen zijn omtrent de reden daarvoor in omloop. In welonderrigte kringen verzekert men echterdat de ware oorzaak in de beraad slagingen ligt, die tegenwoordig in den ministerraad onder 's keizers praesidiumover de Hongaarsche aangelegenheden, gehouden worden. De hertogin van Nemours die zich hier eenigen tijd incognito ophield is naar Hamburg afgereisd om van daar met haren gemaal eene badreis te doen. Op den 24 augus tus den verjaardag van Lodewijk Philips dood zullen zich al de leden der familie Orleans te Claremont vereenigen, om een godsdienstig lijkfeest te vieren. Berlijn 3 augustus. Men is hier van oordeeldat de Duitsche pers re weinig gewigt hecht aan de protesten van Frankrijk en Engeland tegen de opneming van geheel Oos tenrijk in den Duitschen Bond. Al hielden ook alle Duit sche regeringen het voor uitgemaakt zeker, dat de questie uitsluitend hen onderling betrof, dan zijn die protesten daar mede nog niet opgeheven. De Engelsche regering houdt inzonderheid het hare staande, en er moeten desbetreffende aan het Weener kabinet zeer ernstige wenken gegeven zijn. Van daar, dat Oostenrijk blijfc dralen met het doorzetten van het intredings-plan en zich zeker wachten zal van be slissende maatregelen te nemen, zoo lang het zich niet ver zekerd heeft van Ruslands denkwijze en goedkeuring. Het Russische kabinet zal welligt moeijelijk te bewegen zijn, om de questie der opname ais eene zuiver Duitsche te beschouwen en heeft, hoewel men algemeen gelooft dat het bij de Warschauer en Olmutzer conferentien zich toestem mend heeft uitgelaten, tot heden bepaalde en duidelijke ver klaringen op dat punt vermeden. Volgens de nieuwe strafwet wordt ieder, die onder toezigt der pol>c,e geplaatst is en tegen de hem voorgeschre ven bepalingen handelt, met gevangenis van eene week tot zes maandeu bedreigd. Een bekende dief, buiten 's huis gevonden op een uur dat hij tot kamer-arrest verpligtwas, werd veroordeeldhoewel hij grondige bewijzen bijbragt dat men hem niet had willen binnenlaten en hij dus buiten zijne schuld de bepaling overtreden had. Fanny Eiserde gevierde danseresretireert zich en gaat bij Ischal op eene prachtige villa onlangs door haar aangekochtstil leven. Keulen 1 augustus. Te Presburg is niet alleen eene be lasting op de honden ingevoerd maar wil men eerlang ook op het voorbeeld van eenige Noord-Amerikaansche Staten, eene verordening in werking brengen die voor de eigenaars van honden zeer lastig moet zijn naardien geen hond zou

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1