MIDDELBUR6SCHE COUR A IV T. W. 93. Dingsda wet. 5 Augustus. cw Qjbmiuis'ttffttiett. 25imicnl<inb£cftc iSmtentatibiscftc Or De STAATSRAAD,, COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie ZEELAND; Brengt ter kennis van de Ingezetenen in het iste District der Provinciedatmet Donderdag den 7 Augustus aan staande door de te Middelburg garnizoen houdende Kom- pagnie Infanterie een aanvang zal worden gemaakt met de oefeningen in het Schieten naar de Schijf, in de Duinen nabij Breezanden dat die oefeningen vervolgens zullen plaats hebben iederen Donderdagvan des voormiddags ten negen tot des namiddags ten twee ure. Geschiedende deze kennisgeving, opdat niemand hiervan onkundig zoude zijn, en elk zich voor ongelukken zoude kunnen hoeden. Middelburg, den 4 Augustus 1851. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, VAN VREDENBURCH. GEMEENTERAAD. De BURGEMEESTER der Stad MIDDELBURG doet te weten, dat op Dingsdag den 5 dezer maand, des namiddags ten één uur, eene openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 2 Augus tus 1851. De Burgemeester voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. AANBESTEDING De DIRECTIE der Breede Watering Bewesten Yerseke zal trachten aan te besteden, op Donderdag den 14Augus tus 1851, des voormiddags ten 10 ure, in het Logement de Prins van Oranje te GOES liet zinken van p. m. 6757 CU Ellen RIJS-ZINKWERK aan de Noordzijde der genoemde Watering, benevens de daartoe betrekkelijke AANSLUITINGS-WERKEN met de benoodigde MATERIALEN. Waarvan de aanwijzing zal plaats hebben op Woensdag den 13 te voren ter plaats in Dijkpaal No. 15, des voor middags ten 9 ure. Het Bestek en de Conditiën van opgenoemd Werk zal van heden af ter lezing liggen bij den Ontvanger en Griffier dier Wateringte Goes. De Directie van opgenoemde Watering, Goesden 2 Augustus 1851. De Dijkgraaf, J. KAKEBEEKE. Ter ordonnantie van dezelve De Ontvanger-Griffier G. H. KAKEBEEKE. NEDERL. IIANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat de NAJAARS-KOF- FIJ-VEILINGEN der Maatschappij, van 1851, zullen ge houden worden op de dagen en plaatsenen bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te ROTTERDAM, op Donderdag 4 September 1851» 184,627 Balen Java KOFFIJ liggende aldaar. 18,971^ Dito DITO, liggende te Schiedam. Te AMSTERDAMop Maandag 8 September 1851 217,715 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 27,695 Dito DITOliggende te Dordrecht. Te MIDDELBURGop Donderdag 11 September 1851, 20,220 Balen Java KOFFIJliggende aldaar. De Directie geeft voorts de verzekering, dat zij, vóór hare Voorjaars-Veilingen van 1852, geene andere Koffij dan de bovengemelde partijen zal aan de markt brengen. De Monsters zullen op IVoensdag 6 Augustus eerstkomende verkrijgbaar zijn, en de Notitien met de Veil conditiën in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 31 Julij 1851. DE MONCHY, President. GOUDSWAARD, Dir.fung. Secr MIDDELBURG den 4 Augustus. Bij besluit van den 1 dezer, heeft Z. M. goedgevonden tot opper-strandvonder in het ressort Borsselen te benoemen den heer .7. Rottier, burgemeester dier gemeente, in plaats van den heer A. tVesterwijk Ossewaarde overleden. Bij besluit van den 19 julij 1851 heeft Z. M. goed gevonden 1. Van 's Rijks zeemagt in Oost-Indie a. te benoemen: tot ridders der militaire Willems-orde 4de klasse den ka-" pitein-ter-zee J. G. Huysde luit-ter-zee iste kl. F. J. E. van GorkumA. F. Siedenburgde luit.-ter-zee 2de kl. A. J. van Kuyk TVittertnansJ. C. van der Bankden offic. van gez. 2de kl. TV. C. Mul/er den serg. der marin. C. van Rintz den matroos der 3de kl. J. II. Smit den marin. der 3de kl. P. J. Fal'.otb. eervol te doen vermelden bij afzonderlijke dag-orders, zoo in Indie als in Nederland: de luir.-ter-zee 2de kl. A. E. HarteveltJ. A. van der MeulenA. A. s GraeuwenJ. C. v. d. Kasteelede adelborsten der iste kl. jhr. .7. Pompe van MeerdervoortL. M. Laat de Kan ter, P. Roodzantjhr. C. J. P. von Miihlenden 2den luit. der marin. R. J. Gaerthóden offic. van gez. der 2de kl. 71. L. Oudenhoven, J. J. Tam, den offic. van gez. der 3de kl. M. J. Cijfveerden eden stuurm. L. van Breen ,den bootsm. J. Moster, de bootsm.-Ieerl. J. C. Desplanque den zieken-oppasser-maj. jv. Balkhoven den marin. der 2de kl. F. C. II. Schiahmilchde matrozen der iste kl. II. D. Visser E. H. SchussJ. van de Pol, 2de kl. P. IV. Mul der C. EckhardtA. D. Engelenbert3de kl. J. Bark R. Vogel, J. Smits, den ligt-matroos J. p. Trijsburg, den gezagvoerder van den gouvernements-schooner de haai II. J. Bloys van Treslong den gezagvoerder van het Neder- landsch koopvaardijschip Zeeland, F. de IVinter. 2. Van het leger in Oost-Indie: a. te bevorderen tot rid ders van de militaire Willems-orde 3de kl. de ridders dier orde 4de klasse: II. Crena, kapt. en L. F. Donleben iste luit. der inf. b. te benoemen tot ridders der militaire Wil lems-orde 4de kl.: den kapt. der inf. A. Bade den isten luit. der inf. J. P. Kirsch, den isten luit. der artill. G. IV. Ruskyden officier van gejmidh^id ade kl. .7. Einthoven den eden luitenant der infanterie F. G. Pfeiffer, den 2den luit. der artill. C. II. F. Riesz den eden luit. der sap. D. Maarschalk, de sergeants der inf. J. G. EskensIV. Mekernen c. eervol te doen vermelden bij afzonderlijke dag-orderszoo in Indie als in Nederland den lcapit. der sap. A. M. E. van Deventer, de iste luit. der inf. II. C. F. de Coenens A. J. A. OudenampsenP. J. C. van Hoey SchilthouwerJ. II. Donleben, de ede luit. der inf. F. R. IV. van BijleveldtIV. Rijkensden serg.-maj. der inf. C. F. M. Völker de sergeanten der inf. .7. L. G.C.Aber- sonC. L. Ammedick G. J. IV. van Rfiijn B. Koster L. G. A. van LangenhayzenM. N. Niessen A. Schuur man J. Cohende sergeanten der artill. .7. F. Tielemans en II. Conesde korporaals der inf. A. P. KunszC. F. Ver grachtII. A. N. EylensJ. L. D. Ilaenenden hoorn blazer der inf. E. F. IViersemade flankeurs der inf. G. GareldsA. B. Ketellapper, J. Vlok, J. C. F. Stande A. de BoerF. Dubeys A. DóverJ. RootG. Tuin A. Blommersde fuseliers der inf. J. Kruiderink en .7. G. Maesen zulks tot belooning, als zich onderscheiden heb bende bij de krijgsverrigtingen in de Wester-afdeelïng van Borneo (Pamangkat)op den 11 en 12 september en den 21 november 1850. Gisteren avond is ter reede van Vlissingen gearriveerd, Zr. Ms. korvet sumatra komraandant VHooft, komende van de kust van Guinea. Bij Zr. Ms. besluit van den 25 julij is de luitenant ter-zee iste klasse A. P. N. Rijk, met den laatsten dezer, op zijn verzoeken uit hoofde van ligchaamsgebreken onder toekenning van pensioeneervol ontslagen uit het korps zee-officieren der koninklijke Nederlandsche marine. Na eeii verblijf van tien dagen is de'heer Mulder referendaris bij het ministerie van koloniën weder van hier naar 's Ilage vertrokken na vooraf de stukken behoorende tot het voormalig archief van de kamer van koophandel naar de residentie te hebben doen inschepen. De koning heeft eene soin van duizend gulden aan de armen te Rotterdam geschonken. Men verneemtdat Z. M. den heer burgemeester der stad Amsterdamalsmede den heer burgemeester der stad Rotterdam benoemd heeft tot [commandeurs der orde van de Eikenkroon. Z. M. heefc de heeren J. RFckpresident van de eerewachc sloeproeijers te Rotterdam, en A. IV. van Dam, architect aldaar benoemd tot ridders der orde van de Eiken kroon. Bij Zr. Ms. bezoek op het stadhuis te Rotterdam heeft de heer burgemeester den koning de belangen der stad in bet algemeen vooigedragen maar bijzonder gewezen op het hooge belangdat voor Rotterdam gelegen is in het aanleggen van eeuen spoorweg van daar op Antwerpen en in het volvoeren van het plan om Rotterdam door eenen zijtak met den Rijn-spoorweg te verbinden. Het gerucht wil, dat Z. M. de koning in de eerste dagen van september onderscheidene steden der provincie Noord-Brabant, en onder anderen ook Breda zal bezoeken. Volgens het dagblad Overijssel, wordt Z. Exc. de minister van binneulandsche zaken weidra in de provincie Overijssel verwacht, ten einde er de locale belangen en behoeften der ingezetenen te leeren kennen. In den ouderdom van 89 jaren en 6 maanden is den -9 3vi 1 ij te 's Hage overledende gepensioneerde vice- admiraa! J. van Iloogenhouck Tulleken ridder der militaire Willems-orde 3de klasse en van de orde van den Neder- landschen Leeuwen versierd met de zilveren medaille van Doggersbank. Men verneemt, dat de synode der Nederlandsche Hervormde kerk, sedert het begin der maand julij te 's Hage vergaderd eerstdaags op reces scheiden zalom den eersten woensdag in september hare werkzaamheden te hervatten. Inmiddels zullen de consideratien der provinciale kerkbe sturen eerst nog gehoord worden over eenige belangrijke punten van het algemeen reglement van bestuur hetwelk alsdan finaal zal gearresteerd worden. Volgens berigten van Zr. Ms. gezant te Parijsheeft de Fransche regeringten einde het internationaal verkeer en de handels-betrekkingen te bevorderenbesloten dat alle vreemde reizigerszonder onderscheid ontheven zullen zijn van de formaliteit, om aan de Fransche grenzen hunne eigene paspoorten tegen voorloopige Fransche passen te verwisse len, ten einde op het grondgebied der republiek te worden toegelaten en er verblijf te houden. Het Engelsche gouvernement heeft 228,000 guldens aangewend tot een naauwkeurig onderzoek naar de oor zaak en den voortgang der aardappelenziekte. Burgerlijke Stand. Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als: Geboren 36 kinderen; 16 van het mannelijke en 20 van hec vrouwelijke geslacht. Overleden: 23 personen 13 van het mannelijke en 10 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 6. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 10; van 1 tot 5 jaren oud, 2van 5 ïot 10 jaren, o; van 10 tot 15, o; van 15 tot 20, 1; van 20 tot 25, 2; van 25 tot 30, 1 van 30 tot 35, 1 van 35 tot 40, 2; van 40 tot 451 van 45 tot 50ovan 50 tot 55,1; van 55 tot 60, ovan 60 tot 65, o; van 65 tot 70, o; van 70 tot 75, 2. Gehuwd 14 paren. Gedurende de maand julij 1851 zijn 211 de registers van den Burgerlijken Stand der stad Vlissingen ingeschreven, als: Geboren 35 kinderen; 16 van het mannelijke en 19 van- het vrouwelijke geslacht.» Overleden 15 personen; 10 van het mannelijke en 5 van het vrouwelijke geslacht. (Onder dezelve is begrepen een militair 111 het hospitaal.) Levenloos aangegeven 1. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 5; van 1 tot 5 jarenoud, 3; van 5 tot 10 jaren, 2; van 10 tot 15, o; van 15 tot 20 1 van 20 tot 25, 1; van 25 tot 30, o van 30 tot 35, o; van 35 tot 40, 1; van 40 tot 45ovan 45 tot 50 o van 50 tot 55, o; van 55 tot 60, o; van 60 tot 65, 1; van 65 tot 70 1. Gehuwd 6 paren. Engeland. Londen 31 julij. In het laatste gedeelte der zitting van het lagerhuis op gisteren zijn verschillende petitien ter tafel gebragt, met het doel om het kristallen paleis te behouden. Daarna ontstond er eenige discussie over den besten weg voor de mails naar Australië. De commissie belast met het onderzoek daaromtrentheefc met 11 tegen 6 stemmen beslotenaan den weg langs de Kaap de Goede Hoop de voorkeur te gevenals zijnde de beste en minst kostbare om naar Sydney te komen. De kauselier der schatkist maakte de opmerkingdat de kosten langs de Kaap 30,000 p. st. zou bedragen, terwijl voor den weg- door Indie slechts 10,000 p. st. zou noodig zijn. De debatten werden geëindigd zonder dat men tot eene conclusie kwam. Aau de admiraliteit is andermaal eene petitie ingediend, geteekend door den lord majoor van Liverpoolbenevens eenige aanzienlijke kooplieden. Zij dringen er ten sterkste op aan om nogmaals eene stoomboot naar de poolstreken te zenden, ten einde sir John Frank/in op te sporen. Die be lofte, door de admiraliteit in de vorige leute gedaan, mag zij niet willekeurig intrekken. De commissarissen der tentoonstelling hebben besloten dat, te beginnen van 2 augustus af aan de prijs der doorloo- pende toegangbilletten op de helft zal gebragt wordente weten een en een halve guinje voor de heeren en een guïnje voor de damesterwijl na de prorogatie van het parlement de prijs des zaturdags gelijk zal gesteld worden met vrijdag, dat is 2 sh. 6 d. Voor de overige dagen blijft het 1 sh. en het is niet waarschijnlijk dat die prijs nog verder ver laagd zal worden. De vreemde tentoonstellers hebben ziek in menigte tot de koninklijke commissie gewend, met de vraag, op welken datum de tentoonstelling gesloten zou wor den welk tijdstip zij verlangden vastgesteld te zien op r october eerstkomende. Gisteren werd de tentoonstelling door 58,382 personen bezocht; de opbrengst was 2,835 pond sterlings. Tien pairs hebben een protest geteekeud tegen de aan neming van de wet op de kerkelijke titels door de kamer der lords, als leverende geeue waarborgen voor de bescher ming van de prorogatieven der kroon op noch voor de onafhankelijkheid des landsterwijl zij daarentegen aanleiding kan geven tot godsdienst-twisten. De koningin heeft de tentoongestelde marmeren groep voorstellende Paul en Virginie, van den heer Geefs van Brussel voor 200 p. st. gekocht. De familie van Lodewijk Philipswelke zich tegen woordig in Schotland bevindcschijnt voornemens te zijn, om daar duurzaam verblijf te houden althansmen is in onderhandeling over den aankoop van het kasteel Kiiifauns. SPuitscJiland. IVeenen 31 julij. De regering is met Belgie in onderhandeling, ten einde den nadruk aldaar aan belasting te onderwerpen. In Lombardije zijnvolgens opgave der Bresl. Zeit. geduiende den staat van beleg sinds 1847, "iet minder dan 3/32 doodvonnissen voltrokken. I11 Galücië zijn Mammouth-beenderen gevonden aan den oever der Wisloka. De tanden hebben eene lengte van drie voet. Alles wordt naar liet Weener kabinet van natuur lijke historie opgezonden. Het proces Bocarmé heeft de bouwstoffen opgeleverd tot een drama dat in de eerstvolgende dagen op den schouw burg in de Josefstad ten tooneele zou worden gevoerd onder den titel van de gravin de Bocarméde regering heeft de opvoering van dit stuk echter verboden. Men ziec eerstdaags nog een ander drama van dien aard te gemoec onder den titel van: de Nicotine. Beide stukken zijn door vrouwen geschreven. Berlijn 31 julij. Onder de geruchten van den dag be-

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1