MIDDfiLBUMSGHE N°. 87. Dingsda g 1851. 22 Julij. üe^tuvcn cm &btttiui$>iï,altcu. f 84,- belAstifg op de fourage. 25imtcnl<uib£dtc &ij hingen. isuitcftlfiMbischc ij hingen. AAFBESTED1F G. provincie zeeland. Op Donderdag den 31 Julij des jaars 1851, des voormid dags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zee land of, bij deszelfs afwezendheiddoor een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in het 11de District, aan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur tz Middelburg worden aanbesteed Het doen van eenige HERSTELLINGEN aan 's Rijks GROOTS WEGEN in de Provincie Zeeland met der - zelver ONDERHOUD gedurende de dienstjaren 1851 tot en met 1854, daaronder begrepen alle vereischte MATERIALEN. Deze Aanbesteding zal geschieden bij Inschrijvingen Opbod. Het bestek der bovengemelde Aanbesteding zalboven en behalve aan het Lokaal van het Ministerie van Binnenland- sche Zakenen aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburgter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen alwaar gewoonlijk de Bestekken van Waterstaats werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende drie dagen vóór de Besteding de noodige aan wijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere ■informa- tien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburg voor het geheele werk, en bij de Ingenieurs te Middelburg, GoesTholen en Breskens. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. STAAT S-LOTERIJ. Achtervolgens artikel 3 van Zr. Ms. besluit van den <5 Januarij 1831, no. 68 Staatsblad no. 2.) heeft Zijne Ex cellentie de Minister van Financien bij resolutie van den 17 Julij jongstleden, bepaald de prijzen, het opgeld daar onder begrepen waarvoor de Collecteurs Splitcers en De- bitanten der Staats-Loterijde Loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste Klasse der 214de Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: bij verkoop Geheele Loten Halve Vijfde Tiende Twintigste 99 99 - 42 - 16,80 - 8 40 - 4 20 BIJ VERHURING Geheele Loten 47 Halve Vijfde Tiende n Twintigste - 23,50 - 9 4o - 4,7o - 2 35 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerddat bij voornoemd artikel van Zr. Ms. besluituitdrukkelijk is vastgesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten ge houden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het Publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 21 Julij 1851. De Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Bij delegatie van denzelven De Burgemeester der Stad Middelburg PASPOORT van GRIJPSKERKE. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis van hen die dit jaar aan de loting voor de Schutterij hebben deelgenomen dat de Commissie, welke, ingevolge Art. 15 der Wet van den 11 April 1827, voor dit jaar, binnen deze Gemeente is zamen- gesteld tot het onderzoeken van en het beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting, nog eene tweede zitting zal houden op het Raadhuis dezer Stad, op Woens dag den 23 dezer maand, des voormiddags ten elfure; ter wijl zij die, op grond van Art. 86 der Wet, aanspraak kunnen maken om bij de Reserve te worden geplaatst of op finaal ontslag, of die verlangen mogten eenen Nommerver- wisselaar te stellen, nog in deze zitting hunne reclames zul len kunnen doen gelden. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. M. F. LANTSHEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG maken bekenddat bij den Raad dezer Stad voorloopigis gearresteerd de Leggerrol van de ontvangst der Plaatselijke Belasting op de Fouragien over 1851 en dat die Rol van heden af tot en met den 4 Augustus, ter Stedelijke Griffie, ter lezing zal liggen, des morgens van tien tot twaalf ure, ten einde een iegelijk in de gelegenheid zoude zijn om zich met zijnen aanslag bekend te maken; als met dat aldaar eene Bus is geplaatst tot de ontvangst der recla- marien vvelke de belanghebbenden zouden mogen noo ïg achten tegen hunnen aanslag op de voormelde Ro 111 te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, "PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. FE DE RL. HAFDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE brengt ter kennis van de Deelhebbers datingevolge het 79ste der Ar ikelen van Overeenkomst dein de vergadering van Commissarissen goedgekeurde Balans over het Boekjaar 1850, voor alle Vennooten ter visie zal liggen van den 14 tot en met den 29 dezer, ter Secretarie van de Directie te Amsterdam bij de Agenten der Maatschappij te Rotterdam, Middelburg en Dordrecht, aan het Lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ley- den en op het Raadhuis der Stad 's Gravenha^e. Amsterdam, den 11 Julij 1851. DE MONCHY President. GOUDSWAARD, Direct, loco Secrett MIDDELBURG den 21 Julij. Kort Verslag van het verhandelde in de openbare zitting van den gemeenteraad dezer stadgehouden op vrij dag den 18 dezer. Tegenwoordig alle leden uitgezonderd de heer rar. Bij leveld, uitlandig. De notulen van den 27 mei jl. worden geresumeerd en gearresteerd. Wordt door den voorzitter me- dedeeling gedaan van eene missive van P. de Fremerij wed. rar. P. Pousin leven lid van den raad, nopens het overlijden van haren echtgenoot. Zes resojutien van gede puteerde State.n worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen eene missive der centrale directie van Wal cheren omtrent de aanbesteding van kramwerken aan de lei- dijken van het havenkanaal. Besloten de aanbesteding goed- te keuren en de directie uit te noodigen tot inzending eener gewijzigde begrooting. Verder werden behandeld de navolgende punten a. Voorstel tot aanvraag van onder-bureaux. Besloten een adres aan den koning in te dienen, ten einde gemagtigd te worden twee onder-bureaux te vormen. b. Staat van reclames lantaarngeld enz. Besloten het verzoek om vrijstel ling daarvan 'aan de adressanten in te willigen, c. Voorstel tot overschrijving van sommige posten op de begrooting der armbesturen. Besloten zulks toetestaan. d. Autorisatie tot aanvaarding van het legaat van mejufvr. Trumpi wordt toe gestaan. e. Rapport van gedelegeerden wegens het beurt- veer op - Rotterdam ter inzage gelegd der leden. Re kening der vischmarkt: goedgekeurd, g. Concept-cohier der fourage besloten hetzelve gedurende veertien dagen ter griffie te leggen. I11 het volgend nommer van onze courant zullen wij onzen lezers een meer uitvoerig verslag omtrent dit onderwerp me- dedeelen. Tot ons leedwezen hebben wij te melden dat ook in ons gewest zich gevallen van besmettelijke longziekte onder het vee hebben voorgedaan. Men heeft ons berigt dat die ziekte dezer dagen is uitgebroken bij den landman Samuel de Vis ser onder de gemeente Zoutelande en dat bereids zes run deren daaraan zijn gestorven of afgemaakt geworden. Het is te hopen dat de verdere voortgang dezer ziekte welke in andere gedeelten van ons land den landbouw en den veestapel zulke groote offers afvergde, in ons gewest, door krachtdadige middelen en door algemeene medewerking zal kunnen worden te keer gegaan. Men berigt uit Hulst dat niettegenstaande bet on gunstige weder voor het dorschenhet eerste koolzaad aldaar aan de markt is verkocht f 10,80. Men schrijfc ons uit Vlissiirgen van den 21 dezer: Gisteren morgen ten drie ure vertrok de stoomboot de Stad Vlissingen van hier naar Antwerpenmet ruim 200 passagiersterwijl eene boot van Antwerpen met nagenoeg hetzelfde getal vreemdelingen, onze stad bezocht, en van 's namiddags één tot half vijf ure alhier vertoefde. Het is te vvenschen datingeval dergelijke pleizier-togten naar onze stad die steeds tot genoegen en voordeel strekken zich mogten herhalen de ingezetenen zich zullen beijveren om den bezoekers het verblijf te veraangenamen." Men schrijft ons uit 'j Hage van den 18 dezer: Eergisteren zijn in eene bijeenkomst van deelgenooten in de maacschappij tot inpoldering van gronden op de Ooster-Schelde gelegen, de daarvoor bestemde statuten-finaal vastgesteld en is besloten derzelver goedkeuring aan Z. M. den koning te verzoeken." Reeds is er voor eene belang rijke som ingeschreven en wij vernemen met groot genoegen dat ook de Nederlandsche kapitalisten ruimschoots deelnemen, in deze zoo voor het vaderland als voor dil gevvesc zoo veel belovende onderneming. Z. M. de koning zal den 28 dezer de stad Rotterdam met een bezoek vereeren dienzelfden dag een vaandel aan de stedelijke schutterij uitreiken en daarna de fabriek van Fyenoord 'bezoeken. Dingsdag daaraanvolgende is Z. M. voornemens het raadhuis te bezoeken om vervolgens de merkwaardigste inrigtingen der stad te bezigtigen. Woensdag zal Z. M. het feest der koninklijke Nederlandsche Yachtclub bijwonen. Z. M, heeftbij besluit van den 7 dezerals een ver volg van hoogstdeszelfs besluiten van 12 april en 6 december 1850 en van 9 januarij 1851 goedgevonden: 1. Tot ridders 4de klasse der militaire Willems-orde te benoemen ter zake hunner verrigtingen bij de Balische expeditie van 184849, den sergeant der artillerie .7. Beaupain eu den ilankeur H. Lambertvroeger ter zelfder zake eervol vermeld Ter zake hunner verrigtingen in het Palembangsche in 1849 1850, den sergeant der infanterie P. A.'C. Baelen en den flankeur J. J. de Keyseren Ter zake zijner verrigtingen in het Bantamsche irt^85o, den flankeur H. van der Vennetallen dienende bij-Ra: leger in Oost-Indie 2. Eervol te doen vermelden bij afzonderlijke dagorders zoo in Indie als in Nederland den flankeur der infanterie van voormeld leger li. F. Schroteren zulks ter zake zijner verrigtingen in het Bantamsche in 1850. De provinciale Staten van Utrecht hebbenin hunne zitting van den 18 dezer, den heer J. D. C. C. W. baron d^Ablaing van Gisssenburg verkozen tot lid van de eerste kamer- der Staten-Generaalin plaats van wijlen den heer mr. J. IV. H. Bosch. Uit Stokholm wordt, van den 9, geschreven, dat de kroonprinses (prinses Louise der Nederlanden) zich in ge zegende omstandigheden bevindt. Door de Nederlandsche handel-maatschappij zijn 5 schepen bevracht geworden waarvan 3 te Amsterdam en e te Rotterdam te huis behooren. De maatschappij ter bevordering van handellandbouw en nijverheid gevestigd te 's Hertogenboscb heeft per adres de aandacht van de tweede kamer der Staten-Generaal gerigt, op het wenschelijke eener herstelling der regtbanken van koophandel en op de vereenvoudiging der gewone proces orde, hoofdzakelijk door het vereenigen van de hoedanighe den van advocaat en procureur in één persoon. Naar men verneemt is de Staatdoor het bestuur der stad Leyden ter zake van den eigendom der gronden in het droog gemaakt wordend Haarlemmermeer, gedagvaard en- zal deze zaak voor de arrondissements-regtbank te Amster dam worden behandeld. STATEH-GEAERAAL,. In de zitting van de tweede kamer der Staten-Generaal'van den 19 dezer is ingekomen eene rekening omtrent het fonds voor de droogmaking van den Zuidpias in Schieland welk stuk in handen is gesteld van eene commissiebestaande uit de heeren Rsindersvan der Veen, Dommer van Pol- dersveldt, van Akerlakens Meeussen. De voortzetting van de beraadslaging over het wets-ontwerp tot regeling en be perking der uitoefening vau het regt van vereeniging en vergadering isop voorstel van den heer van Hoeve 11tot een nader te bepalen dag uitgesteld. Op heden zou de kamer gelijk vroeger bepaald was, overgaan eerst tot de behande ling van eenige naturalisatie-wetten en daarna van het wets ontwerp omtrent de onteigening ten algemeenen nutte. Egypte. Onder dagteekening van 6 julij wordt uit Alexandrie aan de Augsburger Allgemeine Zeiting gemeld De besluiten der Porte ten aanzien van de invoering der hervormingen in Egypte hebben den onderkoning Abbas - pacha in de grootste verlegenheid gebragteu hij is thans toe het besef gekomen dat zijne talrijke vijanden te Konstanti- nopelaan wie de Sultan gereedelijk het oor schijnt te Iee- nen niets minder beoogen dan zijnen val. Tot dusverre heeft hij niet kunnen besluiten, aan de Porte een bepaald antwoord te geven. Hij heeft met den heer Murray den Engeischen consul-generaal, langdurige conferentien gehad. Stephan-bey die aan bet hoofd van het departement van buitenlandsche zaken staatheeft op zijnen last eene cir culaire uitgevaardigdwaarbij de consuls-generaal verzocht worden bij hunne gezanten te Konstantinopelten behoeve van den onderkoning in de bres te springen. Tevens is hun medegedeeld, dat Abbas-pacha aan het Turksche ministerie eene memorie zal indienen waarbij hij zich wegens zijne verrigtingen als stedehouder in Egypte verantwoordt. Abbas- pacha zal omtrent zijne tegenover de Porte aan te nemen houding dan eerst een besluit nemenwanneer de groote Europesche mogendheden hare denkwijs te dezer zake heb ben doen kennen. Inmiddels maakt hij zich den tijd ten nutte. Soliman-pacha de opperbevelhebber van het Egyp tische legerheefc bijna dagelijks lange conferentien mee den onderkoning. Het onlangs uitgevaardigde besluitwaar bij bevolen werd de krijgslieden die zeker aantal jaren gediend hebben, te ontslaan, is weder ingetrokken. In de tuighuizen wordt dag en nacht ijverig gearbeid, en reeds is een gedeelte der vloot geheel uitgerust." Een berigt uit Konstantinopeldoor hetzelfde blad mede gedeeld, bevestigt, dat eene magtige partij aldaar alles te werk stelt om Abbas-pacha ten val te brengen en zijnen neef ÓW-pacha op den Egyptischen stadhouderszetel te ver hellen. Laatstgenoemde zou zich reeds schriftelijk verbon den hebben om in dat gevalalle door de Porte verlangde hervormingen in Egypte in te voeren. De gezanten van Rusland, Frankrijk, Oostenrijk en Pruissen zouden in eene conferentie besloten hebben, de regten van Abbas-pacha, overeenkomstig de traktaten te beschermen maar tevens met alle kracht eene spoedig afdoende regeling van het Oos. tenrijksche vraagstuk te zullen bevorderen. Engeland. Londen 16 julij. De koningin en prins Albert hebben gisteren het gebouw der tentoonstelling weder bezocht. De hertog van Cambridge kolonel van een regement lanciers te Woolwich, heeft de noodige bevelen gegeven, 0111 het geheele regement, bij partijen van 10 man te gelijk - voor zijne rekening de tentoonstelling te laten bezigtigen.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1