MIDDELBURGSCHE C O U ft A N T. AT. 83. Zaturdag 12 Julij. H ücsliivcu cu Qlbmiiiistvrtticti. spaarbank. ^iuttcnl<iub0c!tc «Eijbtutjeti. Met deze Courant ontvangen onze geabonneerden liet laatste vervolg der uittreksels uit het Verslag van gedeputeerde Staten aan de Staten dezer provincie in hunne zomervergadering van Julij 1851. De STAATSRAAD COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZEELAND Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat uit hoofde van te verrigten lierstellings-werken aan de Dubbele-Draai- brug over het Kanaal van Neuzen, bij Sluiskil, de passage over die Brug voor Voertuigen gestremd zal zijn, vMaan dag den 14 Julij aanstaande tot en met Zaturdag den 19 derzelfde maanden dat gedurende evengemeld tijdvak te Sas-van-Gent gelegd zal worden een Vlot, waarover de passage met Voertuigen zeer goed zal kunnen geschieden. Middelburg, den 2 Julij 1851. VAN VREDENBURCII. VERKIEZINGEN. jRGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien Art. 69 der Wet van 4 Mei 1850 (Staatsbl. Ho. 37 Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat Af schriften van de Processen.Verbaal van Stern-inlevering en Stern-opneming, den 9 en 10 dezer gehouden ter benoeming van een Lid voor de Provinciale Staren in het Kiesdistrict waarvan Middelburg de Hoofdplaats is, in de beneden voor zaal van het Raadhuis zijn aangeplakt en ter Secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 11 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. M. BECIUS, 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. STEDELIJKE REKENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG In aanmerking nemende dat de Rekening dezer Stad over het jaar 1849, door IJeeren Gedeputeerde Staten, bij reso lutie van den 16 Junij jIno. 34, is gearresteerd Gelet op artikel 4 van het Koninklijk Besluit van den 1 Maart 1831 no. 14 Brengen hiermede ter kennis der Ingezetenen dat gemel de Stads-rekening en de daartoe betrekking hebbende be grooting, op de IVoensdagen en Zaturdagen gedurende deze en de volgende maand van des voormiddags tien tot des namiddags ten twee ure ten Raadhuize ter visie zullen liggen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. M. BECIUS, 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. S CHIJFS C UIE TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Ontvangen hebbende eene missive van den Heer Garnizoens Kommandant dezer Stad, van den 8 dezer houdende kennis geving, dat voortaan, te beginnen met den 16 dezer, des Woensdags van iedere week des voormiddags van 9 t°t 12 ure, door de Infanterie-bezetting alhier naar den Schijf zal worden geschoten Brengen bij deze ter voorkoming van ongelukken ter kennisse van een iegelijk, dat deze Schiet.oefeningen zullen plaats hebben op den Dwarsdijk gelegen in de Oude Haven achter den zoogenaamden Galgen-Polder, in eene zuidwaardsche rigting. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. M. BECIUS, 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. M. F. LANTSHEER. NEDERL. HANDEL-JIAAT SCHAF PIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat, ten gevolge der goed keuring van de Balans over het Boekjaar 1850, besloten is volgens het bepaalde bij het 80ste der Artikelen van over eenkomst tot de uitkeering van een Dividend van zes-en- vijftig Gulden, over elk geheel Aandeel groot iooo en over de halve, kwart en achtste Aandeelen in evenredigheid; tot de betaling van welk Dividend tegen intrekking van het eerste der bij de nieuwe Aandeelen afgegevene Dividend bewijzen van heden af aan zal worden gevaceerd bij de Nederlandsche Bank. Amsterdam den 4 Julij 1851. DE MONCHY President. GOUDSWAARD, Direct, loco Secret. Van wege de BAD-COMMISSIE van DOMBURG wordt geadverteerd, dat van heden de Buiten- en Binnen-Baden geopend zijn. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den ondergeteekende. Domburg, 9 Jnlij 1851. G. van der. MEULE. Het BESTUUR der SPAARBANK te Middelburg maakt bekend, dat door hetzelve, gedurende den loop der maand Julij, des Woensdags van iedere week, op de gewone plaats, van 1 tot 2 ure des namiddagstegen aanteekening op de Inlegboekjes zal worden gevaceerd tot uitbetaling der Inte ressen over de eerste helft van het jaar 1851; zullende de niet afgehaalde renten eerst na verloop der maand Julij als kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg, den 26 Junij 1851. Namens het Bestuur voornoemd HUBERTUS REKKER Secretaris. MIDDELBURG den 11 Julij. Bij het openen der stembussen op gisteren is gebleken dat waren ingekomen 522 stembriefjes, waaronder 8 van onwaarde. Van de 514 geldige stemmen zijn 314 uitge- bragt op mr. A. M. Beciusen 200 op mr. A. F. Sifflé zoodat eerstgemelde benoemd is tot lid der provinciale Staten. Gisteren en eergisteren heeft alhier de eerste tentoon stelling plaats gehad van bloemen planten enz. gehouden door de Vereeniging tot bevordering van den Tuinbouw in de Provincie Zeeland, en bijeengebragt door verschillende lief hebbers en bloemisten zoo alhier als elders woonachtig. De prijzen voordeze tentoonstelling, uitgeloofd door Z. K. H. prins Frederik der Nederlandenjhr. mr. Paspoort van Grijpskerkejhr. IV. li. Boddaertjhr. Sehorer van de Souburgenmr. .7. G. tlinlopenmr. .7. IV. de Bruyn van Melis- en Mariekerkedr. li. B. van den Bosch en dr. L. J. de Marrte zijn door de commissie van beoordeeling toegewezen aan de beeren A. Blaas Ez.6 zilveren me dailles; C. van de Putte 2; A. .7. van den Broecke 1; Koole 1 f J. Regeur 1 C. de IVitte te Utrecht 1 aan deheeren: C. van de Putte 2 bronzen medailles; A. .7. van den Broecke 1 .7. Boudewijnse 1 C. Arentz te Leyden 1 terwijl eervolle vermeldingen zijn toegekend aan de heeren C. van de Putte 2 .7. Regeur q jhr. E. baron van Vre- denburch 1 K. van Ast I A. Blaas Ez. I J. L. A. Deser- tine te Leyden 1 en J. R. de Groot te Utrecht 1. Groot was het aantal bezoekers op beide dagen welke zich met de beschouwing dezer waarlijk rijke verzameling verlustigden, terwijl dit genot in den namiddag door schoon muzijk nog verhoogd werd en alzoo eene aangename uit spanning opleverde. Men verneemt, dat op aanstaanden maandagmet toe stemming van het stedelijk bestuur, door den Arnemuidschen schipper Johannis van Belzen alhier met eene bus zal worden omgegaan, ten eiude uit de vrijwillige bijdragen der in gezetenen eenige vergoeding te erlangen voor de schade welke deze ongelukkige man dezer dagen door het verlies van zijn geheel vischtuig tot tweemaal achter den anderen geleden heeft, en door welk ongeluk hij van alle middelen van bestaan beroofd is. Zijne begunstigers bevelen hem der algemeene weldadigheid aan. Bij koninklijk besluit wordt bepaaldeervol te doen ver melden bij afzonderlijke dagordersbij de zeemagt en bij het leger zoowel in Nederland als in Nederlandsch-Indie den isten luitenant der infanterie bij het Indische leger//'. H. Asmusden kapitein-ter-zee C. van der llart en den luitenant-kolonel der infanterie bij het Indische leger L. J. Krollallen wegens hun gehouden gedrag bij de verschillende expeditien in Oost-Indie» Vergadering van de Provinciale Staten van Zeelandvan den Julij 1851. Tegenwoordig zijn de voorzitter37 leden en de griffier. Afwezend de heeren Uyttenhooven jhr. mr. Paspoort van GrijpskerkeBerteyn en llennequin. De notulen der vorige vergadering, benevens eene missive van den minister van justitie, ter opzending der nominatie voor de bij het provinciaal geregtshof vacante raadsheers plaats worden gelezen en goedgekeurd. Bij monde van den heer Beumer Hardenberg wordt het verslag der afdeelingen uitgebragt, op het voorstel van ge deputeerde Staten ter verbetering der communicatie tusschen de eilanden Zuid- en Noordbeveland en bij monde van den heer mr. van der Bilt, het verslag der afdeelingen, op liet voorstel van gedeputeerde Staten, nopens het voormalig fonds van den landbouw. Nederlegging ter griffie. De verantwoordingen van gedeputeerde Staten wegens de enkel provinciale inkomsten en uitgaven over 18486111849, worden goedgekeurd. De vergadering vereeuigc zich met de, achtervolgens art. 120 der provinciale wet voorgestelde ontwerpen van besluit, welke, met de verantwoordingen, aan den minister van binnenlandsche zaken zullen worden opgezonden 0111 aan 's konings bekrachtiging te worden onderworpen. Bij meerderheid van stemmen is besloten dat de verant woordingen niet zouden worden voorgelezen. De begrooting der kosten van het provinciaal bestuur voor zoo ver het rijksbestuur is, over 1852 wordt thans in overweging genomen. Opzigtens de jaarwedde van gede puteerde Statendie daarin met het verhoogde cijfer van f 1500 zijn overgedragen, appuijeren eenige leden het in de afdeelingen ontwikkelde gevoelen, om aan Zijne Majesteit, bij een eerbiedig adresop de inwilliging daarvan aante- dringen de leden, behoorende tot het collegie van gedepu teerde Staten houden dit voor onnoodig ook de heer mr. Kroef, die wijst op de memorie van toelichting welke bij de begrooting wordt opgezonden, en waarin de gronden voor die verhooging zijn uiteengezet. De zaak heeft geen verder gevolg. Het verhoogde cijfer Qf 18700) waarmede de jaarwedden van de ambtenaren en bedienden van de provinciale griffie in de begrooting voorkomen geeft aanleiding tot onder scheidene beschouwingen de voorzitter merkt aan dat de vele werkzaamheden op de gedachte griffie ten gevolge der nieuwe gemeente-wet, nog zullen vermeerderen, en dat vele ambtenaren met zoo veel werk ■zijn belast, dat men in rede lijkheid niet meer van hen vergen kan. De heer Vis is van gevoelen dat de jaarwedde der ambtenaren over het algemeente gering iseen gevoelen dat door den heer Bomme wordt gedeeld, die er bijvoegt, dat, indien de werkzaamheden vermeerderen, de schuld daarvan niet bij het gewestelijk bestuur moet worden gezocht, maar dat dit het gevolg is van de aanvragen der regering. Jhr. mr. Schuurbeque Boeije zegt, dat in zijne afdee- ling het gevoelen is geëmitteerd, dat eene vermindering van dezen post ook eene minder omslagtige wijze van werken zoude kunnen ten gevolge hebben en dat hij zich met dat gevoelen wel had kunnen vereenigen. De heer Verhagen verklaart datin de afdeeling waarvan hij deelmaakthet cijfer van dezen postbijzonderlijk is be sproken doch dat men vertrouwen heeft gesteld in gedepu teerde Staten. De heer van den Berg zegtdat hetook door hem ge deelde, verlangen, tot vermindering van dezen post, uit den wensch naar vereenvoudiging is voortgevloeid, en dat, nu hij ziet dat het omslagtige der werkzaamheden niet aan het gewestelijk bestuur is te wijten hij daarvan thans terug komt. Bij het artikelVergoeding van reis- en verblijfkosten aan de leden der Staten komt ter sprake bet in eene der afdeelingen te kennen gegeven verlangen van den koning bij een adres te verzoeken0111, met overleg van; de Stateu- Generaal nadere voorzieningen te nemeu ter wijziging der wet van 3 mei jl. (Staatsblad no, 50)aangezien de bij die wet aan de Provinciale Staten toegekende vergoeding in lange niet voldoende is om hunne noodzakelijkste on kosten te dekken. Op de aanmerking van den heer Mooijaartdie bij den heer Verhagen ondersteuning vindtdat de indiening] van een zoodanig adres thans daar het onderwerpeiijk punt nog zoo kort geleden bij eene wet is geregeld ongeraden is te achtenwordt besloten om geen adres in te dienen. Aangaande de kosten van licht brand- en bureau.be- hoefen, wordt door eenige leden op bezuiniging aangedron gen. De post van/3800, voor kosten van inrigting der oude vergaderzaal van de provinciale Staten ten einde daarin openbare zittingen te kunnen houden, wordt, 11a eenige dis- cussien aangenomen gelijk mede 600 voor lichttoestel- ien in dezelfde zaal. Omtrent de overige posten der begrootingais jaarwedde van den commissaris des konings, jaarwedde van den griffier der staten reiskosten van den commissaris des konings, van de ge deputeerde Staten en van de griffier en ambtenaren der provinciale griffie, onderhoud en schoonmaken der gebouwen onderhoud en aankoop van meubelen en onderhoud van de woning van 's konings commissaris worden allen zonder discussie aangenomen. Eindelijk wordt de begrooting in haar geheel goedgekeurd en beslotendat zij bij adres aan den koning ter approba tie zal worden gezonden. De vergadering vereenigt zich vervolgens met het voor stel van gedeputeerde Staten tot wijziging van het regle ment op de provinciale veeartsen, strekkende voornamelijk, om uit dat reglement te doen wegvallen de woordencom missaris van landbouw districts-veeartsen enz. en die door anderen met de tegenwoordige orde van zaken meer overeenkomende bewoordingen te vervangen. De wijziging zal aan den minister van binnenlandsche za ken worden opgezonden ten einde die aan 's konings goed keuring te onderwerpen. Vervolgens worden gedeputeerde Staten overeenkomstig hun voorstel, gemagtigd tot de overname van den weg van de hofstede van Jan Raas, onder IJzencfijke naar de Belgische grenzen. De insgelijks door gedeputeerde Staten voorgestel de algemeene magtiging tot overname van zoodanige we»en tot verbetering van welken aan partikulieren concessie is&ver' leend na het eindigen der concessie, wordt niet verleend; hebbende de heer Bomme zich daartegen verklaard, waarin nij door jnr. de Jonge is ondersteund. De vergadering vereenigt zich hierna met het voorstel van gedeputeerde Staten tot intrekking der reglementen op de springstieren en tot instandhouding en bevordering der paar denfokkerij. De heer mr. Kroef heeft het, in eene der afdeelingen ge uite gevóélen dat 's konings goedkeuring op deze intrek king niet benoodigd is toegelicht. Hij wees hierbij op art. 131 der grondwet, alwaar alleen de koninklijke goedkeuring op gemaakte provinciale regle menten enz. wordt vereischt, terwijl bij art. 142 derzelfde wet uitdrukkelijk wordt bepaald dat zoowel het besluit tot het invoeren als dat tot het afschaffen van plaatselijke be lastingen aan de goedkeuring van den koning zal wprden onderworpen. Diensvolgens wordt besloten dat van de voormelde in trekking blootelijk zal worden kennis gegeven aan den mi nister van binnenlandsche zaken.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1