Vfc d *m n >f g i&f la M°. 81. 1S51. Dmgsdag HJ 8 Ju!ij. VilVOORTBRENGSELEN VAN EN WERKTUIGEN (V 1 iacötmrcu en Clbmiuiartcaticu. Binweuïabsdse 8Ttjbi«0c w. V., t; Met deze Courant ontvangen onze gcabonneerden uitvoerige uittreksels uit het Verslag der gede puteerde Staten aan de Staten dezer provincie, in hunne zomervergadering van Julij 18ol. AAN BE S TE 1)1 NG. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, Brengen ter kennis der belanghebbenden dat op Zaterdag den 12 Julij 1851 des voormiddags ten 10 ure, door een uirrnei Leden, daartoe door hen gecommitteerd in bijzijn van den Hoofd-Ingeiiieur in het 1 ide District van den Waterstaat, in een der lokalen van het Gouvernement te Middelburg, onder nadere goedkeuring, in 14 Perceelen zullen worden aanbesteed de noodzakelijke vernieuwingen en herstellingen aan de volgende Provinciale Waterstaats- Werken en Wegen, als 1. Aan de Veerdammeu aan het Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenendam bij het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen van Tholen langs de rivier de Ecndragt. 4. Aan de Kaai- en Havenwerken te Fee re. 5. Aan het Posthavenrje van Gorishoei. 6. Aan de Havenwerken te Brcskens. 7. Aan de Havenwerken te l','filippine. 8. Aan. den Straatweg van Zteviktee naar Zijpe en aan den Steiger aldaar. 9. Aan den Straatweg van den GrooteiV Weg bij Bres keus naar Groede. 10. Aan den Straatweg van Schoondijke naar IJzendijke en den Zandweg van IJzendijke naar liet einde der Pontestraat. 11. Aan den Straatweg van Oostburg naar Zuidzandc. 12. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. 13. Aan den Straatweg van Neuzen naar Axel. 14. Aan den Straatweg van ilulst naar IVaisoordeu. Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het on derhoud tot 1 Julij 18.52, zoo als in het bestek is omschreven. Deze aanbesteding zal geschieden, bij inschrijving en op bod terwijl het bestek en de voorwaarden op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Gedurende drie dagen vóór de besteding zullen de uoo- dige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den Hoofd ingenieur te Middelburg, voor de werken in het algemeen en"bij de Ingenieurs in de Arrondissementen voor de werken onder eiks ressort behoorende nadere informatien te beko men zijn. Middelburg, den 25 Junij 1851. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, SLEGT. T"E li MIE ZIN GEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden Dat de verkiezing bij herstemmingvan een Lid voor de Provinciale Staten in plaats van Jhr. Mr. .7. van Reigers berg Versluys die als zoodanig zijn ontslag heeft genomen zal plaats hebben op Woensdag den 9 Julij e. k. op de Boven-Voorzaal van het Raadhuis, terwijl de toegang zal opengesteld zijn langs den Voortrap. Dat in hetzelfde lokaal ook de opening van de Stembil jetten zal plaats hebben op Donderdag den 10 Julij daaraan volgende! Dat in beide Kiesvergnderingen als Voorzitter zal fun geren de Heer Wethouder de Stoppelaaren dat tot Lc-den van het Bureau van stem-opneming door den Raad dezer Stad zijn benoemd, de Heeren Mr. S. de JVind en ,7. IV. van Sonsbeeckbeide Leden van den Raad, Gedaan ten Raadhnize der Stad Middelburg den 7 julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van CRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun-Ed.-Achtb. M. F. LANTSHEER. ALGEMEEN E TENTOONSTELLING VAN VOOR BEY I.AADBOUW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Brengen ter kennis der belanghebbenden dat op Vrijdag den 2ó"tot en met Maandag den 29 September, eene Al', gemeene Tentoonstelling van Vee, Voortbrengselen van en Werktuigen voor den Landbouw, te s Grave-nhagedoor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw;' zal gehouden worden; dat ieder, zonderonderscheid of hij al dan niet Lid der Maatschappij is. wordt uitgenoodigd lot deze Tentoon stelling Voorwerpen in te zendenen de opgaven daarvan schriftelijk regtstreeks te doen toekomen vóór den 1 Sep tember 1851 aan Jhr. Mr. D. R. Gevers Dei nootte Rut- 'terdam dat het Programma dezer Tentoonstelling ter lezing- ligt op de Stedelijke Secretarie, en dat daarin voorkomen de voorwaarden die in acht zullen moeten genomen worden do'ör hen die naar de, zoo door Z, M. den Koning en de Vorsten van het Koninklijk Huisals door Vereeniginge» en partikuliere Personenuitgeloofd» Premieu willen mede dingen wordende vooral de Landlieden bij deze aangespoord 1 om door eene ruime inzending van tot den Landbouw be trekking hebbende Voorwerpen van Hunne belangstelling in dien tak der Nederiandsche Nijverheid te doen blijken. Gedaan ten Raadhuizeder Stad Middelburg den 30 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. AI.GLMhENE VERGADERING der Leden van de Ver eniging lot bevordering van den TUINBOUW in de Pro vincie Zeelandop Woensdag.den 9 Julij e. k. des voormid- dags ten 11 ure, in de Sociëteit Shit.Jorisc te Middelburg. op de Balans ME li NS IS te BIERVLIET op Donderdag, Vrijdag en Zaturdag den 24. en 26 julij eerstkomende. 25 NE DE HL. IIAN DEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat, ten gevolge der goed keuring van de Balans over het Boekjaar 1850, besloten is volgens liet bepaalde bij het 80ste der Artikelen van over eenkomst tot de uitkeering van een Dividend van zes-en- vijftig Gulden over eik geheel aandeel groot 1000 en over de halve, kwart en achtste Aanrieden in evenredigheid; ot de betaling van welk Dividend tegen intrekking van her eerste der bij de nieuwe Aandeden afgegevene Dividend bewijzen van heden af aan zal worden gevaceerd bij de Nederiandsche Bank. Amsterdam,, den 4 Julij 1851. DE MON.CHY President GOUDSWAARD, Direct. loco Sccrct. TV EI DA BIG HE LD Middelburg, den 7 Julij 1851, DIAKENEN dei Nederduitscii Hervormde Gemeente al hier, berigten den edelmoedige» gever f geefsterdat zij de verzegelde gift, door hen gisteren namiddag inde Niemve- kerk onder opschrift voor de TVeduwe Storm in de Sei- straat gecollecteerd aan genoemde Weduwe hebben ter hand gesteld. Diakenen voornoemd, A. SCHIJF Az,Prteses. Cs. NUYS S c ribn. MIDDELBURG den 7 Julij. Doof de provinciale Staten is, in hunne vergadering van heden ter voorziening in de vacature voor een lid van het provinciaal geregtshof, on'staan door de benoeming van den heer mr. G. van IJssehtcyn tot lid van den Hoogen Raad de volgende nomina'ie opgemaakt bes aande uit de heeren mrs, J. J. van De in seregter in de arr.ondissements-regt- bank te Goes B. C. Couregter in de arrondissements- regtbank te Zierikzce en C, IV. E. Vaillantregter in de arrondisseinents-regtbank te Middelburg. Bij Zr. Ais. besluit van den 30 junij 's benoemd tot substituut-officier bij de arrondissements regtbank te Leydeu mr. B. J. Gratama thans substituut officier bij de arron disseiuents-regtbank te Zierikzee. Bij koninklijk besluit van den 2 julij 1851 is: 1. de ont vangst van tie directe belastingen en accijnsen en van de vuur-, ton- en bakengelden, wat de gemeenten Bath en Rilland betreftafgescheiden van het kantoor Krabbendijke -en vereenigd met die van de in- en uitgaande regten te Bath; 2, benoemd tot ontvanger der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen te Bath c. a. de heer IV. F. G. L. Kerpesteynthans ontvanger te Medemb'.ik 3. de ontvanger C'. Dominionste Kruiningen Waarde en Krab bendijke, tevens belast met de ontvangst der directe belas- tingen en accijnsen van de gemeente Yerseke c. a. 4. be noemd tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen te Colijnsplaat c. a. de heer S. IV. Praag, thans ont vanger te Arnemuide» te Arnemuiden c. a. de heer K. van Valkenburg van de Kreke thans ontvanger te Yerseke c. a. Bij Zr, Ms. besluit van den 28 junij jl. worden met den eersten september aanstaande de navolgende adelborsten voor de marine bij de koninklijke militaire academie te Breda benoemd-tot adelborsten der iste klasse bij de Nederiand sche marine als IV. J. Scholten van Aschat.7. A. Baart de la FatlleH. D. baron van Roede van Oudtshoom IV. F. II. Cramer C. J. D. IVolterbeek Muller II. van GoensIV. Maas Geesteranusjhr. E. P. E. de Stuers .7. A. Greve, A. M. Simon H. IV. IValtherG. M. Ruysch Lehman de Lehnsfeldjhr. .7. II. P. von Schmidt auf Al- tenstadt S. de Laat de KanterG. Bijl de Vroe IV. J. S. de KanterJ- C. H. BcelooJ. ,7. C. Reeder J, A. Lapidoth G. dén Berger jhr. E. de Gij se Ia ar R. J, A. Bouricius jhr. A.R. IV. Melvill vjm Cambée J.Span jaard, jhr. A. J. van Geen en B. IV. A. Haibertsma. 's Rijks stoomschip gbdeh en korvet ajax zijn zatur dag morgen van Viissingen naar zee gestevend. In het laatst van junij dezes jaars is onder de gemeente Zuidzande gevonden eene gouden munt of gedenkpenning, omtrent ter grootte van eenen daalderhebbende aan de eene zijde een schip op de baren met eene vlag waarin een kruis, en voorts in het schip het beeld van eenen krijgsman in wapenrusting met schild en zwaard. Aan de keerzijde is een kruis met eene lelie aan ieder der armen tusschen de Ielien bevinden zich vier kroonenrond het kruis zijn in verouderde lettermerken leesbaar de woorden tem transiges per mediurond het schip en beeld Edward. Vermoedelijk heeft deze munt of gedenkpenning betrekking op de overwinning ter zee, behaald in het Zwin door Eduard III koning van Engeland op de Franschen in junij 1340, Dezelve is thans het eigendom van den uur werkmaker A. Le Grandte Zuidzande. I11 dé voorjaars-vergaderingen van de verschillende pro vinciale commissien van onderwijs, zijn tot de verschillende rang8i? der ouderwijzers toegelaten: 1 ouderwijzer tot den eerst en rang, namelijk de heer IV. van Keekèn, onderwijzer in de nieuwe ta'en bij het gymnasium te Nijmegen; 65 on derwijzers tut den tweeden rang; 113 onderwijzers tot den derden rang; 109 onderwijzers tot den vierden rang; 8 on derwijzers hebben eene akte als huis onderwijzers bekomen; 54 personen zijn toegelaten als schoolhouderessen3 perso nen hebben eene acte ontvangen als huis-onderwijzers. De tweede haringjager donderdag II. te Maassluis binnengekomen heeft slechts 19! ton nieuwen haring aan- gebragf. Hij was ouder eene vloot van 65 schepen geweest, doch had van 20 schepen de vangst overgenomen en was daarmede den 25 junij vertrokken. De vangst bleef gering. De prijs was vrijdag f 600 per ton. De verloopene feestweek der hoogeschool te Utrecht heelt ook gestrekt om akademische herinneringen van het verledene te verlevendigen. De raad dier stad had, bij reso lutie van 18 junij 1!., besloten, voor de leden van de voor malige kompagnie vrijwillige jagers der Utrechtsche studenteu in 1815 opgerigt, eenen gedenkpenning te doen vervaardigen,' als een bewijs, hoezeer de stad Utrecht, die de aldaar ge vestigde hoogeschool als haar grootste sieraad aanmerkt, de bewijzen van vaderlandsliefde, door hare voormalige kwee- kelingen in 1815 gegeven, op hoogen prijs stelt. Burgemeester en wethouderen vvien de uitvoering van dezen last was opgedragen hebben aan het einde der feest week, aan elk der nog in leven zijnde voormalige leden dier kompagnie, deze medaille doen toekomen. Zij bevat aande eene zijde het wapen der stad Utrecht, met het randschrift: Kompagnie Vrijwillige Jagers der Utrechtsche Studenten; aan de keerzijde in een krans de woorden Veldtogt 1815. ST ATEN-G Elf ER AA L. TWEEDE KAMER. Zitting vatt I julij. Is ingekomen een wets-ontwerp tot regeling der zaken van de voormalige wees- en momboir-kamerseen ander tot regeling van de gevolgen van door den militairen straf- regrer uitgesproken veroordeelingen bij later gepleegde mis daad of wanbedrijf, en een derde wets ontwerp houdende naturalisatie van J. V. Forrer Nog is ingekomen het verslag omtrent den staat van het armwezen over het jaar 1849, dat ten fine van rapport in handen gesteld is van eene commissie, bestaande uit de hee ren van Heiden Retnestein de FremerijGroen van Prin- stererMetman en Botsen de rekening vair het fonds voor kwade posten op de kohieren van de personele belas- ring en het patentregt, over 1847/184S, welk stuk, mede ten fine van rapportin handen gesteld is van eene commis sie bestaande uit de heeren: Zylker Mackay van Has selt Anemact en Storm. Door de daartoe benoemde commissien is respectivelijk verslag uitgehragt omtrent de rekening van het opgeheven fonds ter bevordering der nationale nijverheid en omtrent de vroeger ingezonden rekeningen wegens de fondsen Voor kwade posten. De vergadering heeft de beraadslaging over het ontwerp van wet tot wijziging van hoofdstuk VI der Stna'sbegrooting van 1850, waaromtrent verslag is uitgebragt, bepaald op zaturdag den 5, des voormiddags ten n ure. Door de afdeelingen ziju benoemd tot hare rapporteurs voor het ontwerp van wet betrekkelijk de regterlijke orga nisatie, de heeren: Du llert, de Man, Met man Jongstra en van Hall. Zitting van 5 julij. Bij de kamer is ingekomen een wets-ontwerp betreffende den waarborg op de gouden en zilveren werken. Hst wets ontwerp tot wijziging van hoofdstuk VI der Staatsbegrooting voor 1850 is met algemeene stemmen aangenomen. Door de daarvoor benoemde commissien is respectivelijk versla»- uitgebragt omtrent het tusschen Nederland en Pruissen ge sloten postverdrag, en omtrent de additionele artikelen tot het traktaat tusschen Nederland en Groot-Brittanje van 1837. e commissie voor de petitiën heeft omtrent een aantal adressen verslag uitgebragt. De vergadering heeft bepaald dat met de beraadslaging over de vvets-ontwerpen betrekkelijk de bevordering, het pensionneren en ontslaan van militaire officieren en tot rege ling der pensioenen bij de iand- en zeemagcmorgen (dingsdag) een aanvang zal worden gemaakt. F.*!ge!?sï5«lLonden 3 julijIn de zitting van bet lagerhuis op heden werd bij de derde lezing definitief aan genomen het wets-ontwerp strekkende tot wijziging van de formule van eedzwering door de Israëlieten alvorens zij zit ting in het parlement nemen af te leggen. Nog- heeft lord John Russell in deze zitting geweigerd een nieuw uitstel toe

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1