MIDDELBURGSCHE C O II R A IV1 W°. 74. Zaturdag 18'51w> 21 Junij. f SscötMVCu cti IHimcitïanböchc 3Tijbiti0en» iSniténlftubsrfic ®ijbiu0c«, De STAATSRAAD COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZEELAND Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken naar aanleiding van het gehouden overleg tusschen de Hoofd ingenieurs in de Provinciën Zeeland en Oost-Flaanderen bij beschikking van den 8 dezer no. 53 Afdeeling A. is bepaald dat eene aftapping van het Kanaal van Neuzen naar Gen* zal plaats hebbengedurende den tijd van zes weken aan te vangen met den 7 Julij eerstkomende en te eindigen den 18 Augustus daaraanvolgende. Middelburg, den 18 Junij 1831. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, VAN VREÜENBURCH. messen aan drie verschillende personen verkochten de op fin r nnmmn» „nr. -fer* »:«L FERKIEZIN GEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien Art. 69 van de Wet van 4 Mei 1850 (Staatsblad no. 37) Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat Af schriften van de Processen-Verbaal van stern-inlevering en stem-opneming van den 18 en 19 dezer, tot benoeming bij herstemming van een Lid voorde Provinciale Staten, in het Kiesdistrict waarvan Middelburg de Hoofdplaats isin de Beneden-Zaal van het Raadhuis zijn aangeplakt en ter Se cretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburgden 20 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. M. BECIUS, 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. MIDDELBURG den 20 Junij. Bij de opening der stembussen op gisteren is gebleken dat waren ingekomen 558 stembriefjes waarvan 349 voor den heer Z. Snijderen 209 voor den heer de Jonge van Ellemeetzoodat eerstgenoemde bij herstemming verkozen is tot lid der provinciale Staten. In de op heden gehouden vergadering van kiesbevoegden zijn als catididaten voor het lidmaatschap der provinciale Staten in plaats van jhr. mr. J. van Reigersberg Versluys aan genomen de heeren mr. P. J. G. van Diggelen en mr. A. F. Sifflé. Naar men verneemt zijn, op last des koningsdoor den heer staatsraad directeur van hoogstdeszelfs kabinetde tijdelijke ministers voor de zaken der eerediensten aange schreven de noodige circulaires uit te vaardigen ten einde men in de verschillende kerken bij het houden der gods dienst-oefeningen in de gebeden indachtig zij aan den ge- zegenden toestand van H. M. de koningin, en 's hemels be scherming worde afgesmeekt voor hare gelukkige bevalling. Op zondag 29 dezer, zal met het houden dier gebeden een aanvang worden gemaakt. Naar men wilschijut er thans bij het departement van financien ernstig aan gedacht te worden tot bet eer lang aanbieden aan de Staten-generaal van een wets-ontvverp, in substantie de intrekking bepalende van al de nog binnen ons rijk aanwezige paarden-posterijen. Deze maatregel zal bezuiniging ten gevolge hebben. Het betrokken departe ment zoude naar men al verder verneemttot voorschreven besluit overgaan uit hoofde de nog hier en daar bestaande paarden-posterijen, bij het in groot aantal aanwezig zijn van stooinbootenpostwagendiensten en meer andere mid delen van vervoerin alle rigtingen en oorden des rijks derzelver primitief doel hebben verloren. Uit Apeldoorn wordt van den 16 junij geschreven: Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden is in den vroegen morgen van heden op het Loo aangekomen. In den loop van den dag zijn aldaar gearriveerd Z. K. H. de prins van Oranje de prinsen de Croy en de prins van Anholt. Bij de wedrennen van heden zijn de twee voornaamste prijzen be haald door paarden aan Z. K. H. prins Hendrik behooren- de terwijl het door Z. M. den koning, voor heeren offi cieren uitgeloofde rijpaard met harnachement is gewonnen door den luit. van Doornickvan het regement dragonders in garnizoen te 'sHage." Het gezelschap tooneellisten van den koninklijken Fran- scheu schouwburg te 's Hage heeft zich naar het Loo be geven waar hetin de nieuw ingerigte tooneelzaal van het koninklijk verblijfeenige voorstellingen zal geven. Zr. Ms. schooner de lansier, luit. iste klasse Al- varez is den 5 dezer te Lerwick aangekomen om de ha ringvloot in die streken en op de Schotsche kust te bescher men De cycloop lag den 9 nog te Lerwick om de eer ste haring van de vloot over te brengen. Maandag 11. is in den F ranschen tuin, in de plantage, te Amsterdam, de eerste algemeene vergadering gehouden van de broederschap van kandidaat-notarissen in Nederland. Men leest in de Staats-Courani Daar er voortdurend door zich noemende Frankfurter en Mainzer bankiers pogingen aangewend worden0111 00 hier te lande aandeelen in vreemde staats-leeningen met loterijen te plaatsen kan het eene nuttige waarschuwing zijn te vermelden, dat in de Frankfurter dagbladen eene door de criminele regtbank aldaar uitgevaardigde citatie voorkomt tegen eener dier bankiers"zekeren Jacob Rindskopfdie, na van een en hetzelfde aandeel in de Badensche loterij- leening van 1845, no, 217, 413, drie gelijkluidende pro- dat ven ■en aan urie verscnuiencie personen verKoent en ae op nommer gevallen premie van ƒ50,000, voor zich zel- vcu te hebben geïncasseerdzich uit de voeten gemaakt heeft, en tot welks aanhouding alle autoriteiten worden uit genood igd." Engeland. Londen 16 junij. De zitting van het agerhuis ving heden aan met eene interpellatie des heeren Disraëliomtrent de plannen der regering met betrekking tot het lot van George IVard, Engelsch koopman te Cara- casdie door de regering van Venezuela willekeurig in hech tenis was genomen. Lord Patmerston verklaarde dat dit een van die gevallen was waarbij de Britsche onderdanen het meest verongelijkt waren, door de verschillende regerin gen en mindere autoriteiten van Zuid-Amerika. De heer IVard was zonder eenig bewijs van schuld gevangen gezet, en de Britsche regering had niet alleen onmiddelijk zijne in vrijheid stelling geè'ischtmaar tevens eene schadevergoe ding van 25 p. st. daagsgedurende zijne gevangenhouding het regt aan zich houdendeverder zoodanig herstel van eer voor hem te vorderen als haar billijk zou voorkomen. Daarna verklaarde lord John Russellin antwoord op eene interpellatie des heeren J. Stewartof het de meening der regering wasom de handelingen der commissiebelast met het onderzoek naar den toestand der universiteiten voorioopig te schorsen tot dat er een besluit was genomen omtrent de petitie van wege de hoogeschool van Oxfort ingediend, dat het geenszins in de bedoeling der regering lag om dergelijken maatregel te nemen. Na de behandeling van eenige min belangrijke aangele genheden en het toestaan van eenige suplementaire credieten ging de vergadering uiteen. Het geheele bedrag der ontvangsten voor toegangkaar- ten in het gebouw der groote tentoonstelling was tot eer gisteren ingesloten 225,605 p. st. Heden was de toevloed van bezoekers weder ongemeen grootten twee ure was het aantal reeds tot 52,216 geklommen. Eergisteren stortte in Whitechapel alhier een afgekeurd huis interwijl de werklieden met het afbreken daarvan bezig waren. Een dier werklieden werd zwaar gekwetst en twee kinderendie juist daar voorbij gingen zijn onder de vallende balken en planken bedolven en omgekomen. Londen 17 junij. Gisteren avond was de omtrek van het gebouw der tentoonstelling het tooneel eener dramatische scène door de duizende toeschouwers aldaar verzameld ge durende eenige oogenbükken met de meeste belangstelling gadegeslagen. De heer Graham en zijn echtgenoottwee beroemde luchtreizigers, waren uit de tuinen van Kensington in eene luchtballon opgestegen. Nadat zij ongeveer twin tig voeten hoog waren, daalde de ballon plotseling op eene heining neder, waardoor er eene belangrijke opening in kwam. Te vergeefs wierpen zij het anker uit; de ballon werd ginds en derwaarts geslingerd in de rigting van het gebouw der tentoonstelling. Gedurende eenige seconden bleven de luchtreizigers boven het dak van het gebouw zweven waartegen nu en dan het anker aansloeg. Nadat de ballon een der vlaggen op het gebouw staande had medegesleeptwerd zij eindelijk vast geklemd tusschen twee schoorsteenen op een der huizen van Darlington-streetterwijl de heer Graham en zijne vrouw, door dien laatsten schok uit het schuitje geworpen buiten kennis op het dak nedervielen. Ofschoon vele kwetsuren bekomen hebbende, verkeeren zij niet in levensgevaar. De schade door de ballon aan verschillende woningen toege- bragt wordt op 1000 p. st. begroot. Duitschland. JVeener. 15 junij. Naar men verneemt zal de rijksraad zich binnen kort met de questie omtrent het bijeenroepen der landdagen bezig gehouden. Deze bij eenroeping wordt tegen de maand october te gemoet gezien. De wet omtrent het verkeer langs de spoorwegen is door den keizer goedgekeurd. De nieuwe financiële maatregelen zullen dezer dagen worden bekend gemaakt. De graaf en gravin de Chambord zijn van Frohsdorf te dezer stede aangekomen. Het berigtals zoude het ministerie van koophandel in twee deelen worden gesplitstwordt door het Neuigk. Bur. tegengesproken. Een luitenant van de kurassiers te Weenen heeft dezer dagen eene proeve van ongemeene bedrevenheid in het zwem men gegeven welke bijna aan het fabelachtige schijnt te grenzen, daar hij eene uitgestrektheid van elf mijlenvan den Donau-stroom tusschen Weenen en Presburg zwemmen e heeft afgelegd zonder daarbij meer dan eenmaal aan den oever te rusten hij had zich niet aten afschrikken door den dood van drie soldaten der bezetting van Presburg die weinige dagen vroeger, ofschoon zij goede zwemmers wa ren in de golven van den Donau hun graf vonden. Berlijn 16 junij. De terugkeer vau den prins von Met- ternich naar Duitschlandhoudt hier de algemeene aandacht levendig gaande. Sommigen beweren dat de grijze staats man voortaan de ziel eener conservative Oostenrijksche op- positie zijn zal. Deze vergissen zich echter, daar van goe derhand het tegendeel verzekerd wordtzelfs zouden hem alleen de wenschen van hooger hand kunnen overhalen om de gewigtige positie weder in te nemendie hij vroeger bekleedde. Men zegt dat de prins von Metternicbwegens verschil van staatkundige meeningen v jegens den Prins von Schwarzenberg gezind is. Ook dit is onjuistdaar sedert geruimen tijd eene drukke briefwisseling tussbhen beiden plaats heeft en de prins von Metternichsedert den aanvang der conferentien te Dresdeu, in het geheel niet vfeetjid gebleven is aan de handelingen van het Oostenrijksche 'kabi net. Zijn tegenwoordig verblijf op het slot Johannisberg heeft alleen in zooverre eene staatkundige beteekenis, dat de nabijheid van Frankfort hem in de gelegenheid stelt door raadgevingen op den loop der zaken invloed uit te oefenen. Dr. Gutzlaff heeft door eene gedrukte, van Hongkong gedagteekende circulaire verklaarddat hij zich aau het zendingswerk onttrok. Frankfort 16 junij. De bladen deelen thans de redevoe ringen mede welke bij het sluiten der conferentien in Dres- den, door de Oostenrijksche en Prnissische minister-presi denten zijn uitgesproken. De heer von Manteufel zeide o. a. het volgende: Al moge ook over het resultaat onzer conferentien menig ongunstig oordeel worden geveld, al moge: ook een deel der drukpers, eren als tijdens de beraadslagingen, het geval is geweest, ook thans bij de sluiting woorden van achterdocht doen hoorendit alles zal in niets mijne over tuiging ontzenuwen dat deze onderhandelingen een zeer ge- wigtigen misschien noodzakelijken schakel uitmaken in de keten der ontwikkeling, waardoor Duitschland uit de rampen der laatstverloopen jaren, tot eenen georderden toestand moet worden teruggebragt." Italic. De jongste berigten uit Rome melden het vonnis tegen de schuldigen aan een aanslag tegen de Fransche pa trouille op den 4 mei. Volgens de laatste berigten waren bereids zes personen ter dood veroordeeld en reeds twee wer kelijk ter dood gebragt. Verscheidene anderen waren tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld anderen vrijgesproken. Bij een besluit van den kardinaal pro-secretaris van staat, van 2 junij, is het reglement voor de procedure in adminis- trative zaken afgekondigd. Hiermede zijn de organieke wetten over de ministerien het provinciale- en gemeente bestuur voltooid. Spanje.Madrid 11 junij. De senaat heeft het wets ontwerp betreffende de ligting van 35,000 man, aangenomen. Gisteren was in de kamer van afgevaardigden de par lementaire strijd zeer levendig. In de zitting van heden werd de beraadslaging over het rapport der commissie nopens de geloofsbrieven voortgezet. Omtrent eene vrij belangrijke vcrkiczings queetio hobbon do ministers 8a stemmen en de progressisten, met de gematigde oppostien vereenigd slechts 54 stemmen bekomen. De heeren MonPidal en Seyas Lo- zano stemden met de oppositie. Martinez de la RosaBe- navides en anderen met het ministerie. Verscheidene dagbladenen onder anderen de Heraldo werden heden in beslag genomen. Frankrijk. Parijs 17 junij. Heden werd de zit ting der wetgevende vergadering geheel toegewijd aan de discussien over het wets-ontwerp op de spaarbanken. De beraadslagingen geschiedden zeer kalm en werden door geen enkel incident verstoord. Men verzekert, dat de fabriekanten van beetwortel suiker andermaal voornemens zijn gezamenlijk een stap bij Lodewijk Napoleon te doen tegen de door de wetgevende vergadering aangenomen suikerwet. De fabriekanten uit de departementen Pas-de-CalaisAisneSorame en Oise eii van het noordelijk departementzullen zich dingsdag bin nen deze hoofdstad vereenigen, om aan Lodewijk Napoleon eene audiëntie te verzoeken waarin zij hem den volgens hentreurigen toestand willen uiteenzettenin welken deze belangrijke tak van nationale nijverheid verkeert. Tot nu toe beloopt het getal teekenaars van petitiën tot herziening der constitutie 800,000. De voorstanders der herziening voorspellen dat dit getal tot 2 millioen zal aangroeijen; anderen zeggen dat het niet tot de helft daar van zal komen. Men spreekt van een voorstel des heeren Laboulie ten doel hebbende, het beletten van de prorogatie der wet gevende vergadering, en tevens strekkende om de ver» tegenwoordigers in de gelegenheid te stellen, de zittingen der algemeene raden bij te wonen waarvan zij leden zijn. In het fabriekwezen begint, door het ontvangen van eenige orders en het tot stand komen van eenige verkoopen, meerdere levendigheid te heerschen. Er bevindt zich thans binnen deze hoofdstad een aanzienlijk getal vreemdelingen, vooral Engelschen en Russen die door belangrijke inkoo- Pen veel werk verschaffen. Ook uit Spanje zijn orders ont- vangeu op bijouterien en mode-artikelen. Zondag zal de heer Poitevin zijne poging herhalen om eene luchtreis te ondernemen met eene ballon onder welke een rijtuig met twee paarden bevestigd is. In het rijtuig zullen twee heeren en dames plaats nemen. De aartsbisschop van Parijs heeft een uitmuntend en welsprekend mandement uitgevaardigdter bevestiging en ontwikkeling van het Parijser concilie tegen de dwaalleeringen welke omtrent regevaardigheid en liefdadigheid heerschen. Het eerste gedeelte van dit merkwaardig stuk toont aan dat de maatschappij niet kan bestaan dan door te gehoorzamen aan de beginselen van regtvaardigheid en liefdadigheid en dat de eigendom behoort tot de menscheiijke vrijheid. Het tweede gedeelte is voornamelijk gewijd aan de wederlegging der beide stellingen van de socialisten, volgens welke de persoonlijke, eigendom moet opgeheven en aan den Staaf toc-gehënd, f de bezittingen van alle menscben onderlingop ecué gelijkt wijze, moeten verdeeld worden.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1