mtmm i5mtcalanb0dte Cijbiutjcn, BeeUjfeingcw. Jkïbucttcntieii. De ondergeteekende maakt aan zijne Stad- en Landgenooten bekend, dat hij zijn Winkel in TABAK, STERKEDRAN KEN, LIKEUREN en KRUIDENIERS-WAREN heefc geopend in de Vlissingsche Straat, Lett. I. 110. 174; ver zoekt een ieders gunst en recommandatie met belofte van eene goede en civile bediening. De ondergeteekende maakt bij deze bekend dat hij zijnen Winkel in KRUIDENIERS-WAREN enz. op nieuw zal openen op aanstaanden Dingsdag den 17 dezer, belovende eene solide en accurate bediening; hopende zich het ver trouwen van zijne Begunstigers waardig te maken. ST ATEN-GEN ER AAL. Op aanstaanden donderdag den 19 dezer zullen de leden der tweede kamer van de Staten-Generaaldes na middags ten 1 urehunne werkzaamheden hervatten. Op dien dag is de behandeling vastgesteld van het ont werp van wethoudende dispensatie voor den verkoop on der 's hands van een stuk domein-grond (te Maastricht), en na hetzelve verschillende ontwerpen van wet tot natu ralisatie van onderscheidene personen. ©ost-Sndïschc Koloniën, Eene telegraphische depeche uit Triest van den n meldt de aankomst aldaar van de Overlaudmailmet tijdingen uit Batavia tot 27 april jl. Het staatkundig nieuws was van weinig belang. I11 China duurde de burgeroorlog met hevig heid voort. Engeland. Londen 12 junij. Heden heeft het lager huis deszelfs werkzaamheden hervat. De eerste zitting na afloop der pinkster-vacantiewas echter tamelijk onbedui dend. Een der dagbladen zegt zeker te zijn datten gevolge der vertoogen van de Engeische regering, de in vrijheid stel ling van Kossuth op 1 september bepaald en hem de keuze gelaten is of hij zich in Engeland of in Amerika vestigen wil. De admiraal Cocheteen der veteranen van de Brit- sche marine, is dezer dagen in den ouderdom van 81 jaren overleden: hij teldeniet minder dan 66 dienstjaren, als zijnde in 1785 is 's rijks zeedienst getreden. Volgens een openbaar gemaakten staat van den erfe- lijken adel van Groot-Brittauje in verschillende tijdperken van het jaar 1181 af tot heden benoemd, telt hij thans 663 pairsvan welke 420 het hoogerhtiis uitmaken en 960 baronets. Uit de volgende opgavevoorkomende in het blad the Express en betrekking hebbende op de operatien door de voornaamste brandwaarborg-maatschappijen in Engeland ge daan blijkt niet alleen de onmetelijke rijkdommen, hier te lande in veler bezit, maar tevens ook het hooge gewigt der ondernemingen die hier bij wijze van associatie beproefd worden. De maatschappij the Sunverzekert jaarlijks voor eene som van 140,000,000 p. st.; the Phenix voor 85,000,000 p. st.de maatschappij van het graafschap Middle-Sex voor 43>l 1131 the Alliance voor 35,220,592 p. st. the lm- pcrial voor 32,198,457 p. st.; the Globe voor 24,633,924 p. st. en the Guardian voor 21,247,180 p. st. Het ongunstige weder van heden heeft zich merkbaar doen gevoelen in de ontvangst aan het gebouw der tentoon stelling tot 2 ure had men niet meer dan 38,928 bezoe kers geteld. Tot gisteren avond bedraagt het totaal der ont vangsten eene som van 219,439 p. st. 18 sh. ïïuftsclilnïiil. JVeenen 10 junij. Nog altijd bestaat er plan om het ministerie van koophandel in twee deeien te splitsen door namelijk de openbare werken daarvan af te scheiden. Men verzekert thans, dat dit nieuwe departe ment aan den heer Francesconi zou worden toevertrouwd. De sterkte van het Oostenrijksche leger is in den laatsten tijd weder aanmerkelijk verminderd. Dagelijks ziet men groote scharen verlofgangers of ontslagenen door Weenen naar hunne haardsteden terugkeeren. Men voorziet hier algemeen dat de bondsdag te Frank fort de instelling van burgerwachten voor geheel Duitscbland zal afschaffen. Onderscheidene generaals en hoofd-officieren van het Russische leger hebben in de laatste dagen Oostenrijksche ridder-orders ontvangen. Berlijn 13 junij. Ofschoon het ministerie zijn besluit omtrent de provinciale landdagen wil doorzetten is het nog- tans waarschijnlijk dat het zijn doel niet zal bereiken. Voor zoo verre toch de berigten reikenhebben op alle plaatsen de vroegere districts-afgevaardigden óf niet aan de oproeping voldaan óf zijn slechts opgekomen otn te verklaren dat zij aan de naar hunne zienswijze ongrondwettige verkie zingen geen deel zullen nemen. Uit vele deeien des lauds ontvangt men daarenboven energieke protesten tegen het ministerieel besluit. De Frankforter bondsdag zalzegt men zich reeds spoedig met de financiële aangelegenheden van den bond bezig houden, en krachtige maatregelen nemen, om die Staten welke in het betalen hunner bijdragen achterlijk zijn gebleven tot onmiddellijke voldoening hunner schuld te nopen. Naar men verneemt, moeten onderscheidene gevolmag- tigden bij den bondsdag te Frankfort zich sterk hebben uit gelaten tegen het regering-stelsel, dat tegenwoordig door Denemarken in Sieeswijk-IIolstein gevolgd wordt. Portugal. Men zegt dat de Fransche regering aan het Spaansche gouvernement zou hebben doen wetendat het haar aangenaam zou zijn Spanje in Portugal te zien tusschen beide treden zoo de omstandigheden zulks mog- ten noodig maken. Van eene andere zijde wordt door de dagbladen der Sep- tembristen uit Lissabon berigtdat het kabinet te Madrid aan het nieuwe Portugesche kabinet reeds twee nota's had gezondenom tegen elk denkbeeld eener tusschenkomst te protesteren. De tijdingen uit Lissabon van den 6 junij gewagen niet meer van de contra-revolutionaire beweging die in Portugal in eenige regementen tegen Salhanda zou zijn uitgebroken waaruit men mag opmaken dat de beweging geheel mislukt is. Men begint zich reeds veel bezig te houden met de aan staande verkiezingen terwijl men zeide dat de nieuwe kies wet aan de partij der progressisten de meerderheid zou ver zekeren. Frankrijk. Parijs 12 junij. De algemeene aan dacht is thans gevestigd op de zittingen der commissie van onderzoek voor de voorstellen tot herziening der constitutie. De discussien in hare eerste zitting zijn zeer hevig ge weest zoo zelfsdat vele personaliteiten gewisseld werden tusschen de heeren de Montalembert en BazeJules Favre en Berryer. Men handelde echter alleen over punten van ondergeschikt belang, zonder dat men tot eenig resultaat kwam. Het dient evenwel opgemerkt te wordendat de heer Odilon Barrot zich in die zitting bepaaldelijk verklaard heeft ten gunste eener herziening, zonder daarbij evenwel aan te geven aan welke wijze van revisie hij de voorkeur gaf. Het eerste gedeelte der zitting van de wetgevende ver gadering was heden gewijd aan de discussien over het wets ontwerp op de suikers enz. Daarna was in de zitting van heden aan de orde van den dag het wets-ontwerp op de organisatie der nationale garde. De beraadslagingen werden hierbij zeer levendig gevoerd tusschen de leden der linkerzijdedie van den soldaat eene lijdelijke gehoorzaamheid vergen er. die der regterzijde die hem het regt willen toekennen om de hem gegevene or ders te beoordeelen. De discussien werden daarbij van lie verlede zoo onstuimig dat verschillende volksvertegenwoor digers tot de orde geroepen werden en zelfs het woord ont nomen werd aan den beer Arnaud (der Arriège), terwijl de heeren 'Charras en Piscatory elkander zoo goed als tot een tweegevecht uitdaagden. Met bezorgdheid slaat men deze drift en onstuimigheid bij de volksvertegenwoordiging gade, vooral met het oog op de naderende discussien over de herziening der constitutie. De wetgevende vergadering zal vermoedelijk tegen het einde van augustus voor veertien dagen uiteengaan som mige volksvertegenwoordigers zijn voornemens om een voor stel tot eene vacantie van twee maanden te doen. Daartoe aangezocht door de handelaren in zout en de fabriekanten welke laatsten zich niet genoegzaam tegen het vreemde zout beschermd vinden zal de commissie van on derzoek bestaande uit de heeren Bixio Favreau Surville Maure en Caneteene reis door het land doen om dit vraagstuk grondig te bestuderen en op te lossen. De minister van binnenlandsche zaken heeft vergun ning verleend, dat degenen, die de Londensche tentoon stelling gaan bezoeken zich niet van een buitenlandsch paspoort behoeven te voorzien. Op vertoon van een bin- nenlandsch paspoort, hetwelk tegen betaling van 2 fr. te verkrijgen iskunnen zij ongemoeid op reis gaan. Men verneemt, dat te Toulon bevel ontvangen is om onverwijld drie oorlogschepen uit te rusten die vol gens het loopende gerucht bestemd zijn om langs de kusten van Italië te gaan kruisen. Men begint hier en daar een aanvang te maken met het vereenigen van zang met de gewone muziek bij de ver schillende korpsen van het leger. Te Marseille is een sterk detachement van het tiende linie-regement ingescheept, ten einde de in Kabylie gedunde gelederen van dat regement aan te vullen. Parijs 13 junij. Heden was de opkomst der leden bij de zitting der wetgevende vergadering buitengemeen talrijk en de bijzondere gesprekken, voor den aanvang der dis cussien waren vrij levendig. Het wets-ontwerp op de suikers enz. werd aangenomen mat 450 tegen 228 stem men en daarna hervatte de vergadering hare discussien over het wets-ontwerp op de nationale gardehetwelk mede in zijn geheel werd aangenomen. Er zijn wederom berigten uit Algerie ontvangen. De troepen onder bevel van de generaals Catnon en Bosquet hadden den cherif Bou-Baghela den isten junij slag gele verd en op hem gezegepraald. De Fransche troepen telden weinige dooden en een twintigtal gekwetsten. Daarentegen hadden de Kabylen verscheidene honderde dooden en gekwet sten. Men maakte de tenten en bagage van den cherifbuit, terwijl daarna verscheidene dorpen verbrand werden. De oproerige stammen kwamen toen in onderwerping doch de cherif vlugtte hij werd echter door de manschap pen van den getrouwen stam Ouled. Quersis-Garrallias gevat en onthoofd. Zijn hoofd is naar Milianah opgezonden om er te midden van de oproerige thans onderworpen stam men te worden ten toon gesteld. Parijs 14 junij. De wetgevende vergadering heeft giste ren twee belangrijke wetten aangenomen 1. die op de sui kersmet 450 tegen 228 stemmen; 2. de organieke wet op de nationale garde welke is aangenomen met 429 tegen 235 stemmen. SScïgse.'Mons 14 iunij. De jury heeft bij verdict den graaf de Bocarmé schuldig verklaard en zijne echtgenoote de gravin vrijgesproken. Het hof van assises heeftbij arrest den graaf veroordeeld tot de doodstraf. Het hof hield heden twee zittingende eerste wijdde het aan de repliek van den procureur des konings en van den heer mr. Lachaud verdediger van de Bocarmé, In de tweede zitting werd ge pleit door den heer mr. Harmigniesverdediger der gravin. Zij werd eerst ten half twaalf ure gesloten. De beslissing van de jury met opzigt tot den graaf, is met algemeene stemmen genomen, die omtrent de gravin, met 10 tegen 2 stemmen. MIDDELBURG den 16 junij. Volgens berigt, is het schip Mercuriuskapitein IV. Veenemanden 20 april 11. van Batavia naar deze stad gezeild. Schip en equipage wa ren in goeden staat. VL1SSINGEN rlen 16 junij. Yoor Antwerpen beslemd zijn al hier ter reede gekomen: OregonCotten met ballast, en Alkali Ruddings met wol, beide ran Londen; Hope, SavaryTan Bouc Adrien Duparten LouisKelelsen beide Tan Cette alle drie met zout; Jeannctte Ilelsmoortel van Marseille; RubisNieber- ding Tan Cadix; Jeune llose Medotal, van Bordeaux, en James Graij PilsburyTan Charlestown alle Tier met stukgoederen Gar- gano Cafliero Tan Messing met fruit; Columbus Beijer Tan Ri ga met hout; St. Anthonia Castellano Tan Callipolimet olie. Voor Gent: ReinhardE. Bolwin en Henriet teAVumkes bei de Tan Riga met Tlas; John Marij J. Holmes, en Elizabcth Caw- thornbeide Tan Londen, met zaad; Commerce Deswelghvan met Yoor BrusselJeune Pauline DuTess Tan Bordeauxmet wijn Maria Emiliele Pavoux van Folaherie met hayerzaad. IJsselmonde den 13 Jllllij 1851. JTden overleed te Bieselingede Wei-Eerwaarde en Zeer Geleerde Heer ADRIAAN van DEINSE, Emeritus Predi kant der Protestantsche Gemeente van üstende in den ou derdom van ruim 78 jaren. fj[et heefc den Almagtigen behaagd om heden 11a een lang durig en smartelijk lijden tot zich te nemen, onzen geachten Oom MARINUS TERWIEL in'den ouderdom van bijna 75 jaren. Uit aller naam, Vlissingen D. J. TERWIEL. den 15 Junij 1851. J. F. STERZENBACH. AANKONDIGING, een Vonnisdoor de Arrondissements-Regtbank te Middelburgop den acht-en-twintigsten Mei laatstleden, bij verstek gewezen op expeditie geregistreerd behoorlijk beteekend blijkt, dat het Huwelijk, bestaan hebbende tus schen CORNELIA ANTHEUNISSE Werkster wonende te Middelburg en LAURENS BIMMELBoerenknechtwo nende te Grijpskerkeen op den tienden November achttien honderd drie-en-veertig te Koudekerke voltrokken ten gevolge van kwaadwillige verlating, door Echtscheiding is ontbonden, hetgeen alzoo scheiding van Goederen ten gevolge heeft. Ten dezen wordt kosteloos geprocedeerd. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureurdie in dezen voor de Eischeres werkzaam is. P. de MARET TAK, Procureur. Tot narigt van de belanghebbenden in de Provincie Zee land dient, dat bij den Heer H. SCHOUTEN, Gepension. Officier van Gezondheid Genees- en Heelkundige te Vlis singen, op de Pottenkaai, Wijk H. No. 56, mijn GENEES MIDDEL tegen de DRONKENSCHAP verkrijgbaar is; aan wien men zich met franco Brieven kan adresseren. H. J. ABBRING. Op HEDEN den 17 Junij 1851, des avonds ten 8 ure, zal, ten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke Az. en getuigen, in het Nederlandsch Logement, in d_e Abdij te Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag worden te koop gepresenteerd Een kapitaal HUIS en EU TE waarin thans de TABAKS-AFFAIRE wordt uitgeoefend, staande en gelegen binnen Middelburg in den Langendelfc Wijk A. No. 101 Kadastraal Sectie B. No. 858. In de Grondlasten aangeslagen op 39 05. Voorschreven Huis en Erve zal daags vóór en op den dag der Verkooping te bezigtigen zijn, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 ure, op vertoon van een Permissie- Billette bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris van den Broecke in de Singelstraatte Middelburg. JJe ondergeteekende, uitoefenende het Vak van WOLLEN en LINNEN N'AAIJEN alsmede onderscheidene Vrouwe lijke Handwerken, en tevens onderrigt in dezelve gevende, recommandeert zich in het gunstig aandenken van hare ge- eerde Stadgenooten daar zij door eene spoedige en accurate bediening het volste vertrouwen zich zal zoeken waardig te maken en ook om de Kinderen welke men haar tot het aanleeren van gemelde Vakken zal toevertrouwen in dezelve naar genoegen te bekwamen. P. J. MOSSELMAN, Bogaardstraat D. 59. Middelburg 16 Junij 1851. A. BEFORT. Arnemuiden, 16 Junij 1851. A. J. BEERTIIUIS. |3ij J. M. HENDRIKSE Debitant der Staats-Loterij lange NoordstraatC. 33 is getrokken in de 3de Klasse der 214de Staats-Loterij, op No. 1255, een PRIJS van 1250. Bij denz'elven zijn nog te bekomen Heele en Gedeelten van LOTEN in Koop en Huur; de trekking der 4de Klasse begint Maandag den 23 Junij. ]YJet goedkeuring van den Heer Burgemeesterzal op Zaturdag den 21 Junij 1851 op den VROUWEPOLDER, naar den RING GEREDEN worden, voor alle Liefhebbers van bet gansche Eiland ook zal er naar de GAAI worden geschoten. (perstond eene MEID benoodigd bij Mejufvrouw Kok, Kinderdijk. Terstond of in den loop dezer Maand eene MEID be noodigd met Pot en Wasch kunnende omgaan te bevragen bij den Boekh. F. PI. Schiffer Nieuwendijk te Vlissingen. Bij J- K. de REGT is verkrijgbaar gesteld VOLKS GENEESKUNDE of eenvoudige middelen en raadgevingen door Dr. J. F. OSIANDEIl. Prijs ƒ1,25. Bij wien een Burger JONGELING te bevragen is. TER DRUKKERIJ YAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2