MIDDËLBURftSCHE s> C 0 11 R A N fe ir. 70. Donderdag 12 Junij. Bcölutrcw en ClbmiaiötiTAticu. IHmteulaubdclié ®ijbin0ett. JSnitcnlanbgche £ijbhi0cu. BEKENBMAKIN G. De ARRONDISSEMENTS-REGTBANK te MIDDEL BURG, Provincie ZEELAND, maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke overeenkomstig art, 17 en 18 der Wet op de Regterlijke Organisatie, en art. 11 tot en met art. 15 van het Reglement no. 1 vastgesteld bij Koninklijk Besluit van den 14 September 1838 Staatsblad 110. 36), gedurende de Vakantie aanvangende den eersten Julij en eindigende den laatstee Augustus aanstaande belast zal zijn met de afdoe ning van Burgerlijke en Handelszaken en van Strafzaken hare gewone teregtzictingen zal houden tweemalen ter week te weten Donderdag 3 Julij Vrijdag 4 Julij Donderdag 10 Vrijdag 11 Donderdag 17 Vrijdag 18 Donderdag 24 Vrijdag 25 Donderdag „31 voorts Vrijdag 1 Augustus Donderdag 7 Augustus Vrijdag 8 Donderdag „14 Vrijdag „15 Donderdag 21 Vrijdag 22 Donderdag 28 Vrijdag 29 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien uren met be paling dat op Donderdag behandeld zullen worden de Straf zaken en op Vrijdag de Burgerlijke en Handelszaken. Zullende de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke en Handelszaken na de Vakantie zijn op Woensdag den 3 Sep tember dezes jaars. Middelburg, den 26 Mei 1851. In kennisse van mij Griffier, LANTSHEER, Gr. BETALING van TRACTEMENTEN over het tweede kwartaal 185: ten Kantore van den Betaalmeester en bij Heeren Ontvangers in het Arrondissement Middelburg S PIJS-U1TBE ELI N G. De COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Minver mogenden te Middelburg zal, op Donderdag den 12 Junij 1851 des middags ten 12 ure, in haar gewoon LokaalRe kening doen harer Administratie over het afgeloopen jaar; wordende Ileeren Inteekenaren verzocht om dezelve met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Middelburg, den 2 Junij 1851. Namens de Commissie voornoemd, VAN REIGERSBERG VERSLUYS, Secretaris. JFELBADIGIIEIB. Middelburg, den 11 Junij 1851. Door DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeen te alhier is op Zondag den 8 dezerna het eindigen der vroegpreek, gecollecteerd twee 25cents-stukkengewikkeld in een papiertje waarop aan de buitenzijde stond geschre venVoor China. Deze gift berigten zij te hebben doen bezorgen bij den Wel-Ed. Heer kV. N. Lambrechtsen. Diakenen voornoemd, F. C. MATZINGER, Pra ses. Cs. NUYS Scriba. MIDDELBURG den 11 Junij. Naar wij vernemen is Z. M. de koning gisteren avond te Wolfaartsdijk aangekomen. Gisteren heeft alhier de jaarlijksche algemeene verga dering plaats gehad van de broederschap der notarissen. Heden heeft het provinciaal geregtshof uitspraak ge daan in de zaak van Johannes Hendrikus Pooien en Hen- drikus Matthjs Broers hen schuldig verklaard aan diefstal, gepleegd bij nacht door meer dan een persoon in een be woond huis, door middel van inklimming, uit- en inwen dige braak en zulks na alvorens ter zake van misdaad te zijn veroordeeld geweesten de tweede bovendien aan ont- vlugting uit een huis van arrest, door middel van braak en aan twee pogingen daartoe door middel van braak, en beiden veroordeeld tot de straf van het zwaaijen met het zwaard over het hoofd en verder tot een confinement voor den tijd van 10 achtereenvolgende jaren, en den tweeden bovendien tot eene correctionele straf van één jaar. Z. K. H. prins Frederik is den 7 dezer van Berlijn op hoogstdeszelfs buitengoed het huis de Paauw teruggekeerd. H. K. H. prinses Frederik heeft zich van Berlijn naar War schau begeven. Zr. Ms. stoomschip ardjoeno voerende 10 stukken, onder bevel van den kapitein-luitenant-ter-zee A. J. Voet, van Vlissingen laatst van Falmouth en Madera naar Ba tavia bestemd aan boord hebbende den heer mr. Bolllid van den raad van justitie te Batavia, is den 7 april in de Simonsbaai (Kaap de Goede Hoop) binnengeloopen. Zr. Ms. stoomschip cycloop, Iuit.-ter-zee iste klasse H. kVipf, van Hellevoetsluisis den 1 dezer te Lerwick binnengeloopen. Te Attrdenburg had den 7 dezer de openbare aanbe steding plaats van het herstel der muren, de reparatie van het leijendak, der loodcn goten en ramen van een gedeelte der aloude kerk. Het werk werd onder nadere goedkeu ring toegewezen aan den heer P. Versprilletimmerman al daar, als laagste inschrijvervoor de som van ƒ9400, daar onder begrepen het plafoneren derzelve kerk alles in Gothi- schen stijl. Deze kerk, weleer aan St. Bavo gewijd, is een der oudste monumenten van Zeeuwsch-Vlaanderen in het overgangs-tijdperk van den Byzantijnschen tot den Gothischen stijl. Hare eerste stichting dagteekent van 940. De 33ste vergadering der Evangelisch-Luthersche Sy node is den 6 dezer op de gewone wijze gesloten. Laatstleden zondag namiddag had te Rotterdam op het nieuwe plein eene ernstige vechtpartij plaats, tusschen eenige beschonken lieden en agenten van de policie. Bij die gele genheid is een vieeschiiouwer, A. B., zwaar mishandeld en zijn ook de gemelde agenten gewond. Nadat zekere Matthjs Kroonraadwoonachtig te Neder-Hardinxveld den 1 dezer zijne vrouw deerlijk mis handeld had is hijuit vrees van in de handen der justitie te geraken in de Merwede gesprongen doch niettegenstaande zijn tegenspartelen daaruit gehaald zijnde, heeft hij zich den 4 dezer in zijn huis aaneen hondenketting opgehangen. In den nacht tusschen den 4 en 5 dezer zijn te Mid- wolda door een feilen nachtvorst geheele velden met aardap pelen bevroren ook zijn vele tuinboonen hierdoor vernie tigd zoodat men verpligt is nieuwe boonen te leggen. Men vreest dat aan de vruchtboomen welke uitmuntend bloei den aanzienlijke schade zal zijn toegebragt. Men schrijft uit Groningendat aan professor C. Mulder die tot nogtoe aan de hoogeschool aldaar de lessen over de scheikunde enz. hield in plaats daarvan het professoraat in de natuurlijke historie is opgedragen ter vervanging van wijlen professor Th. van Swinderen zoodat daardoor eene nieuwe vacature in de faculteit der natuurkundige weten schappen ontstaan is. Het getal gedoode runderen tot wering der longziekte in Frieslandbedraagt thans 2207. Engeland. Londen 7 junij. Het hof keerde gis teren van Windsor in deze hoofdstad terug. Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden bragt woensdag een afscheidsbezoek aan H. M. op het kasteel van Windsor. In het lagerhuis stelde lord Melgund woensdag de tweede lezing van zijn wets-ontwerp op het schoolwezen in Schotland voor terwijl de heer F. Mackenzie als amende ment het met verwerping gelijkstaand uitstel voorsloeg, naar dien het ontwerp het toezigt over de school aan de kerk ontnam. Ofschoon de lord-advokaat en andere leden hunne goedkeuring aan het ontwerp schonken, werd het met 137 tegen 124 stemmen verworpen. Eergisteren hield het huis zich grooteudeels met het wets ontwerp bezig, dat een onderzoek naar de kuiperijen en om- koopiijg bij de jongste verkiezing te St. Albans beveelten keurde een daarop voorgeslagen amendement tot verwerping dier wet af. Gisteren gaf lord Russe/lna voorgesteld re hebben de zit tingen tot donderdag den 12 dezer te verdagen, zijn plan tot regeling der het eerst aan de beurt zijnde werkzaamheden op. Genoemden dag en den volgenden wenschte hij de be grooting van uitgaven voor den Kaffer-oorlog en het hoofd stuk van gemengde uitgaven; den 16 de tweede lezing der wetten op de in - en uitgaande regten en de belasting op on bewoonde huizen behandeld te zien, en den daarop volgen den vrijdag met de wet op de kerkelijke titels voort te gaan. Na nog nader over de benoeming der commissie van on derzoek naar eene betere heffing der incometax gehandeld te hebben, zette het huis de debatten over de kerkelijke titel- wet voorten nam met verwerping van verschillende amen dementen weder eenige artikelen daarvan aan. Met eene anti-ministeriele meerderheid van 21 semmen is vervolgens, op voorstel van lord Naastot de behandeling in comité van diens wets-ontwerp op het binnenlandsch gedisteleerd overgegaan. De luitenant-generaal sir .7. Gardenereen der En- gelsche krijgslieden welke een werkzaam deel aan den veld- togt in Vlaanderen en Holland in 1794 en 1795, en aan de expeditie naar Walcheren in 1809 genomen hebben, is gis teren overleden. De gemeenteraad dezer hoofdstad heeft de schikkingen beraamd tot het luisterrijk bal, dat den 2 julij in Gtiildhall bij gelegenheid van het bezoek der koningin aan de City gegeven zal. worden, en tot bijwoning waarvan een-en-twin tighonderd personen worden uitgenoodigd. Donderdag vielen hier zware regenbuijendie iuet geheel zonder nadeeligen invloed op het dak van het glazen paleis gebleven zijn, naardien de regen op sommige plaat sen inzonderheid in het voor Belgische voorwerpen bestemd gedeelte, doordrong en eenige schade aanrigtte. Gisteren werd het gebouw der tentoonstelling bezocht door 26,000 personen; de ontvangst bedroeg 2558,11 p. st. aan billetten van 0,2,6 p. st. en 32,11 aan doorloopende toegangbilletten. De ondernemers van deh onderzeeschen telegraaf tus schen Engeland en Frankrijkhebben in geenen deele hun plan opgegevenzoo als men zou kunnen afleiden uit de in trekking van het wets-ontwerp aan het onderzoek eener com missie uit parlementsleden onderworpen. Integendeel hebben zij heden een nieuw prospectus bekend gemaaktwaarin zij zich andermaal tot de kapitalisten der hoofdstad wenden. Volgens den Sheffield Independentviel in den namid dag van 11. woensdag een storm van hagel en sneeuw op de heuvels in Derbyshire. Dien morgen was het voor den tijd des jaars buitengewoon koud en bij den storm woei het sterk uit het noordwesten. Terstond na zijne aankomst te Southampton hdefc de uirgeweken Hongaarsche generaal Messuros den mairex\dier plaats bezocht, om eenigen onderstand voor zijne landge- nooten te verzoeken die zich in den meest berooiden staat aan boord der Turksche stoomboot bevonden. Het aanbod van den maireom hem en zijne voornaamste lotgenooteu huisvesting in een der hotels en aan de overigen eenigen. bijstand te verschaffen wees Messuros van de handoiuda hij van zijne overige land- en lotgenooteu niet scheiden wil-t de, waarop de maire gezorgd heeft dat zij allen huisvesting kleederen en levensbehoeften ontvingen en aan de regering doen vragen of deze den bannelingen vrijen overtogt naar Amerika verschaffen wilde. Dultscliland. Frankfort 6 junij. De bondsverga dering houdt zich ernstig onledig met beraadslagingen over de zamenstelling van het bondsleger. Deze taak is meer bij zonder aan eene speciale commissie opgedragen. Naar wij vernemen heeft deze laatste zich tegen het plan verklaard, dat de kleinere staten, in plaats van een contingent in man schappen te leveren, eene geëvenredigde som gelds zouden storten ten behoeve der militaire bondskas. Volgens handelsbrieven uit Triest, heeft de aftreding van den heer von Bruek uit het ministerie aldaar groote sensatie verwekt. De talrijke aanhangers-en vrienden, welke de heer von Bruek in Triest telt, zuilen hein bij zijne te rugkomst feestelijk ontvangen. Men verneemt dat de keizer van Oostenrijk binnenkort eene reis ondernemen en bij die gelegenheid deze stad be zoeken zal. Blijkens een overzigt van deti Russischen koophandel wordt uit Persie ingevoerd: ruwe zijde, katoen, rijst, gra nen drooge vruchtenkaviaartabak indigo en andere verwstoffen gomsoorten zwavelshawlstapijten zijden stoffen, goud, zilver enz. Ook bestaat er een beduidende sluikhandel door Perzie naar Rusland met Europesche manu facturen. De uitvoer van Rusland naar Perzie bestaat voor namelijk in thee, ruw ijzerglas, grove lakens, peltwerk leder en linnens; wijders hennep, vlas, balken, lijnzaad, huiden enz.; men verwacht, dat door het nieuwe Russische tarief de handel met Perzie zal toenemen. In het naburige Homburg zijn reeds vele badgasten aan gekomen die meestal uit Engelschen en Russen bestaan. Er zijn reeds vele appartementen besproken, en alles duidt aan dat deze badplaats dit jaar druk bezocht zal worden. Er heerscht eene vorstelijke pracht in de nieuw aangebouwde salons. Ook het zoo heerlijk gelegen Soden telt reeds vele badgasten. Berlijn 7 junij. Volgens eene geloofwaardige mededee- iingzal de keizer van Rusland eerst den 10 dezer van Warschau naar Petersburg terugkeeren. Het moet den kei zer te Olmutz persoonlijk gelukt zijn de voornaamste zwa righeden vvelke eene ware vereeniging tusschen Oostenrijk cn Prnissen belemmerden, geheel uit den weg te ruimen en den keizer van Oostenrijk te winnen voor datgene, waarover men te Warschau overeengekomen is. Een of- en defensief verbond tusschen Rusland Oostenrijk en Pruissen tegen alle eventualiteiten welke uit den tegenwoordigen staat van zaken in Europa zouden kunnen ontstaan, of de herstelling der heilige alliantie in haren oorspronkelijken vorm kan dus wel als ontwijfelbaar zeker beschouwd worden. Welligt staat de reis des prinsen van Pruissen naar Warschau met de afspraak te Olmutz mede in eenig verband; Ook is het niet minder waar dat de zending van den luitenant-generaal von Thumen naar Warschau betrekking heefc op de Duitsch- Deensche questiede instructien van laatstgenoemden moe ten zeer uitgebreid wezen. In onze hoogere kringen is op dit oogenblik een ge rucht in omloop, waaraan, hoe zonderling het ook zij, des niettemin door velen geloof wordt geslagen. Lodewijk Na- poleon namelijk zou een huwelijk aangaan met de gescheidene koningin van Denemarken, eene geboren prinses van Hessen. De prinses die als eene talentvolle en schoone dame bekend staat, heeft zich onlangs eenigen tijd te Parijs opgehouden. Spanje. De verandering in het Spaanschc ministerie, welke men onlangs voorspeldeheeft plaats gehad. Het dagblad van Madrid van den 4 junij bevat de besluiten waarbij de generaal Bastil/os benoemd is tot kommandant- generaal van Havanah en de kapt.-ter-zee Carlos Aguilera ad interum belast is met het ministerie van marine Parijs 7 junij. De algemeene aandacht is thans op de herziening der constitutie gevestigd. De wet gevende vergadering vereenigde zich gisteren in hare bureaux om de leden der commissie te benoemen aan welke de bij haar ingediende voorstellen tot herziening zullen verzonden wordentot het doen van onderzoek en het uitbrengen van verslag. Men beschouwt den afloop dezer benoemingen als niet zeer gunstig voor de revisie. Immers reeds veertien bureaux kozen ieder een lid dei- commissie. Van deze veertien benoemde leden zijn volstrek- telijk tegen eene herziening gezind vooral de heeren Ca- vaignac Charras en Jules Favre. Vier andere leden wenschten eene herziening, doch onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat de voorschriften der constitutie daarbij strengel ij k in acht zullen moeten genomen worden. Daar eene herziening, wan neer zulks mogt doorgaandoor de bij de constitutie be paalde regelen en wijze van stemming, naar het algemeen ge voelen, zoude verworpen worden kan men deze vier heeren

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1