VERMAARDE M VERDIENSTELIJKE ZEEUWEN. WAGENDIENST Bcctijbingeit. CSbaJciftGuHeiu BV. MOMMsEY, De ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van Middelburg te berigten dat hij alhier eenigen tijd zal ver blijven, ten einde zich het vertrouwen waardig temaken, om begunsrigd te worden met het schilderen van zeer wel gelijkende PORTRETTEN. LEYEJN SSCHETSEJï TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. terwijl er thans 200 of 300 in het vereenigd koningrijk zijn. Men berekent dat er in Engeland en Ierland 1500 piano's per week vervaardigd worden en daardoor 15,000 personen hun brood verdienen. De uitvoer van Engeland is gedurende de maand mei ruim 31,000 p. st minder geweest dan in 1850 derzelfde maand waarbij in aanmerking genomen moet worden dat in mei 1850 de uitvoer anderhalf millioen p. st. meer bedroeg dan in 1849. Onder de ingevoerde artikelen komt Fransch meelals vroegertot een aanzienlijk bedrag voor. Buiten- landsche tarwe heeft afgenomen. Op een tot lord Palmerston gerigt adres wegens het vasthouden van Kossuth door de Turksche regering, heeft zijne lordschap geantwoord dat Hr. Ms. gouvernement bleef voortgaan pogingen tot het verkrijgen van die vrijlating in het werk te stellen en hoopte dezelve weldra met een gun- stigen uitslag bekroond te zullen zien. HBuitschlancï. JVeenen 3 junij. Vorst Schw ar zen- Per g is gisteren uit Olmutz in deze residentie teruggekeerd. Ook de maarschalk Radetzky is reeds te Weenen terug. Sedert eenige dagen loopen er weder talrijke geruch ten omtrent wijzigingen in het ministerie. Baron Jellachich en de veldmaarschalk Nugent zijn door den keizer van Rusland benoemd tot ridders grootkruis der Alexander-Ne wslcy -order. Sedert eenige dagen heerscht de grootste drukte aan de munt. Bijna alle persen werken. Van eene goed onderrigte zijde doet men het als waar schijnlijk voorkomen, dat de staatsregeling van 4 maart wel dra aanmerkelijk gewijzigd zal worden voornamelijk in den zin eener grootere centralisatie van het bestuur der kroon landen. Daarentegen zoude men het plan van eene centrale ■vertegenwoordiging (rijksdag) geheel laten varen, en de land dagen in de verschillende landen laten bestaan. Van eene geloofwaardige zijde meldt men dat de kei zer Frans Joseph eerlang zijn plan zal volvoeren om eene inspectie-reis in Holstein, te Maintz Frankfort en Rastatt te doen. Berlijn 5 junij. Men wil weten, dat te Warschau on derhandelingen zijn aangeknoopt tot herstel eener alliantie maar vermits eene regeling der Pruissisch-Oostenrijksche ge schillen de sluiting van dit verbond moet vooraf gaan zou de keizer van Rusland zich daarmede hebben belast. Prins Frederik der Nederlanden is naar Hanover ge reisd. Spanje. Bijzondere brieven uit Madrid bevestigen de reeds vermelde verwachting, dat het ministerie Murillo eene sterke oppositie bij de corces zal ontmoeten. Men twijfelde zeer of hij er zijn ontwerp tot regeling der publieke schuld .zou kunnen doorhalen. Al de hoofden der beide oppositien zoo die van de behoudende partij als die van den vooruit gang waren voornemens tegen hem in het strijdperk te tre den. Niet dat men de zaak zoo verre wilde drijven, van alle gehoor aan de regtmatige vorderingen der schuldeischers te weigeren integendeelaan den eenen kant is men van gevoelen, dat het ontwerp onbillijke bepalingen bevat, die de schuldeischers berooven zouden van een aanzienlijk ge deelte van het hun toekomende, en van den anderen kant houdt men het voor volstrekt onmogelijk, om bij den tegen- woordigen toestand der Spaansche fiuantien en met den staat van begrooting, zoo als die vastgesteld is, de gelden te vin den tot betaling der renten van de schuld die erkend zou worden; want de schatkist is geheel uitgeput, en men redt zich enkel met verderfelijke anticipatien en door het, tegen 14 of zelfs wel 25 pet. opnemen van gelden bij de ka pitalisten. Frankrijk. Parijs 5 junij. Heden is de algemeene aandacht gevestigd op de heropening van het museum van de Louvre. De president der republiek woonde de plegtig- heid der inwijding bij die gepresideerd werd door den mi nister van binnenlandsche zaken. Natuurlijk heeft laatstge noemde eene aanspraak tot den president gerigt, en deze heeft hem geantwoord. In dit antwoord kwamen o. a. eenige zinsneden voorwelke van eene bijzondere welwillendheid voor den heer Lion Faucher getuigden. Deze woorden heb ben nu na het gebeurde te Dyon eene zekere beteekenis welke zij vroeger niet zouden hebben gehaden maakten dan ook eene levendige sensatie. Men zou zeop zijn strengst genomen kunnen beschouwen als eene soort van herroeping van de ongelukkige zinsnedente Dyon uitge sproken en als had de president daardoor den minister van binnenlandsche zaken zijne erkentelijkheid willen betuigen dat hij door bovenbedoelde zinsneden op de tribune af te keuren niet alleen gesproken heeft in naam van het kabi- net, maar ook van de uitvoerende magt. Door deze vleijende toespraak wordt dan ook het gerucht gelogenstraftals zou de heer Lèon Faucher voornemens zijn de portefeuille van binnenlandsche zaken neder te leg gen. Er schijnt eene volmaakt goede verstandhouding te bestaan tusschen den president en zijne ministers. Intusschen is -het waardat deze overeenstemming ook scheen te bestaan tusschen Lodcwijk Napoleon en het ministerie van 20 decem ber gepresideerd door den heer Odilon Barrotop het oogenblik, dat dit kabinet plotseling werd ontslagen; ook is het waar, dat de bladen van het Elysée nog maar wei nige dagen vóór de demissie van den generaal Changarnier jn strijd met alle geruchten bleven bèweren dat de beste verstandhouding bestond tusschen den president der repu bliek en den chef der troepen te Parijszoodat de welwil lende stemming van den president nog niet bewijst, dat er niet sp-oedig een verschil zou kunnen ontstaan tusschen dezen en den gewigtigsten persoon van het tegenwoordig kabinet; doch zooveel blijkt toch, dat de president zijne goedkeuring hecht aan de houding van het ministerie bij gelegenheid van de laatste gebeurtenissen. Xe Choisy-le-Roi hebben in den afgeloopen nacht en hedeu morgen ten 5 ure een tiental arrescatieu plaats gehad; onder de gevangenen bevindt zich een herbergier ten wiens huize een aantal papieren Zijn in beslag genomen die op een klein socialistisch komplot betrekking hadden. De commissie tot onderzoek der wets-ontwerpen ter organisatie van het binnenlandsch bestuurheeft zich ver eenigd met het voorstel der regering om de verkiezingen voor de gemeentearrondissements- en departementsraden (wier driejarige ambtstijd weldra afloopt) uit te stellen en hen in functie te doen blijven tot dat de verkiezingen naar de nieuwe verordeningen zullen kunnen geschieden, doch met bijvoeging der bepaling, dat dit uitstel in geen geval langer dan tot 1 december aanstaande zal duren. De heer Marietteeen jong Fransch geleerde, die door de Frausche regering naar Egypte gezonden was om zekere oude handschriften op te sporen en te vergelijken heeft onder de puinhoopen der aloude Egyptische hoofdstad Memphis de overblijfsels van het Serapim ontdekt en ten deele reeds doen opdelven. Op aanzoek der Parijsche aka- demie van opschriften en fraaije letteren heefc de Fransche regering besloten den heer Mariette de middelen tot voort zetting zijner nasporingen en tot bekendmaking harer uitkom sten te verleenen. De Chinees Tschin-Tschin Muhdie voor eenige jaren, om politieke redenen China moest verlaten en sedert dien tijd te Parijs woonde, huwde onlangs aldaar met de dochter van een rijken bankier. Het heeft veel ergernis gegeven dat die Chinees niet van godsdienst wilde veranderen. Parijs 6 junij. Heden heeft de wetgevende vergadering zich in hare bureaux vereenigdtot de benoeming eener speciale commissie van 15 leden, met last om de verschil lende voorstellen betrekkelijk de herziening der constitutie te onderzoeken 'voortgevloeid uit het initiatif der verschil lende vertegenwoordigers. Uit de discussien bleek, dat de vergadering zeer gunstig voor eene herziening gestemd is. Vooral heeft de heer Fallouxonder zinspeling op de door den president der republiek te Dyon gehoudene redevoering zich onbewimpeld voor de herziening der constitutie ver klaard zonder daarbij te bepalen of die herziening uit zal loopen op de herkiezing van den president of op eene res tauratie van het koningschap. De keuze der commissarissen geschiedde nagenoeg volgens een vooraf beraamd plan. Ten 4 ure waren er nog slechts twee commissarissen benoemd namelijk de heer Moulin voor het 2de de heer de Corcelles voor het 8ste bureau beide vertegenwoordigers die voor de herziening zijn. 85 el sic. Brussel 6 junij. De senaat is gisteren na eene onbeduidende zitting, voor onbepaalden tijd uiteen ge gaan. Men verzekertdat de kamer van vertegenwoordigers tegen den 16 junij zal worden bijeen geroepen. Men wil weten dat de heer Deswert als directeur der Belgische bank zal aftreden. Als zijn opvolger noemt men den heer Anspach. Mons 8 junij. Het getuigen-verhoor in de zaak van Bo- carmé is in de zitting van het hof van assises van gisteren nog niet afgeloopen. De 89ste getuige is gehoord. Aan staanden maandag wordt het getuigen-verhoor voortgezet. YLISSINGEN den 9 junijVoor Antwerpen bestemd zijn al hier ter reede gekomen Maria Gerberding van de Havanna met suiker Matador Zechin; JVcnina lleiners en Johanna A. Vechter nlle drie van bordeaux met slukgoederen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: CoraleonGuichard en Pcrvenche Michelhei de naar Hamburg; Veile, "Wolff, naar Petersburg; Plata Fogel- mark naar MemelGerardo Arriola naar Bergen en Êspêran- ce Jongbloed, naar Leer alle met stukgoederen; DidoMalchow op avontuurmet ballast. Door het alhier ter reede gekomen kofschip Johanna, is den 2 dezer op de hoogte van Lezard gepraaid de Rotterdamsche bark toonende de noinmervlag no. 265 en de Rotterdamsche brik no. 250; den d dezer hij de Singels: de Jonge Duif, Duif, van Bor deaux naar Petershurg. Den 5 dezer is op de hoogte Tan Dungeness door de Nederl. Vlissingsche loodskotter no. 6 gepraaid de Nederlandsche bark Commercie-Compagnie van Middelburg. Qndertrouwd Tholen den 6 Junij 1851, Qehuwd J. W. KIEN ELTZMAN, Med. Doet. en A. C. H. WAGTHO. V LISSINGEN den 6 Junij 1851. Eenige kennisgeving A, BENTHIEN en C. J. FRASER. Middelburg, 6 Junij 1851. p^eden avond 9 ure beviel vrij voorspoedig van een' wel geschapen ZOONMevrouw M. B. LELSZ, Weduwe van den Heer ABRAHAM LUTEYN. JJet behaagde den goeden God op heden tot zich te ne men mijne dierbare Echtgenoote M. J. C. van oer HEYDT in den ouderdom van ruim. 39 jaren. Na eene op- en af gaande ziekte van ruim zeven jaren werd zij nog onver wachts aan mij ontruktmij nalatende vier Kinderen nog te jong om hun verlies te beseffen. Middelburg A. KOENEN den 7 Junij 1851. Stukadoor. Dienende deze tot algemeene kennisgeving. J-Jeden trof mij de gevoeligste slag des levensdaar het den Alwijzen behaagdemijne geliefde Echtgenoote SARA de VLIEGER, in den ouderdom vau 57 jaren, na eenc genoegelijke Ecbtvereeniging van ruim 30 jarenvan mij en de mijnen door den dood weg te nemen. Allen, die de waardige overledene van nabij gekend heb ben zullen eenigzins gevoelen dat ik in haar eene dierbare Vrouwen mijne Kinderen en verdere Betrekkingen eene zorgende Moeder missen. Middelburg J. OVAA. den 7 Junij 1851. Deze dient tot algemeene en bijzondere kennisgeving aan Vrienden en Begunstigers, zoo wel binnen als buiten de Stad. O'u daarvoor bestaande redenen ivordt herinnerd dat Mejufvrouw ALIDA CHRISTINA KRUYSSE Weduwe van den Heer JOHANNES JACOBUS REYZINGHS wo nende te Middelburgbij Vonnis der Arrondissements-Regt- bank aldaar, van den 26 Februarij 1840, ter zake van ver kwisting, is gesteld onder Curatele en verder gewaarschuwd haar onder geen voorwendsel Goederen of Gelden af te ge ven of eenig crediet te verleenen zullende de door haar uit welken hoofde ook aangeganeof nog aan te gane schul den niet worden betaald. Op Dingsdag den 17 Junij 1851, des avonds ten 8 ure, zalten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke Az. en getuigen, in het Nederlandsch Logementin de Abdij te Middelburgin het openbaar bij opbod eu afslag worden te koop gepresenteerd Een kapitaal HUIS en ERYE waarin thans de TABAKS-AFFAIRE wordt uitgeoefend, staande en gelegen binnen Middelburgin den Langer.delfc Wijk A. No. ior, Kadastraal Sectie B. No. 858. In de Grondlasten aangeslagen op 39 05. Voorschreven Huis en Erve zal daags vóór en op den dag der Verkooping te bezigtigen zijnvan des voormiddags 10 tot des namiddags 4 ure, op vertoon van een Permissie- Billette bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris van den Broeckein de Singelstraat, te Middelburg. heeft de eer te berigten de nieuwste JACCONATS, BA- RÈGES enz. ontvangen te hebben. I. L. GAZAN. Gelogeerd ten Huize van den Heer L. I. Pintoin de lange Gortstraat, alwaar men hem kan laten ontbieden. ene NOODHULP of MEID terstond benoodigd korte Noordstraat, Letter L. No. 81/82. VAN EENIGE BOOR H. SLUITERS. Jn alphabetische orde vindt men hier in het kort de Le vens-bijzonderheden van P. Arbresch. J. II. Appelius. A. van Baarland. H. van Baarland. C. van Baarsdorp. A. Bankert. J. van Trappen Bankert. J. Barse. J. Bas- ter. J. Bellamy. W. Beukelszoon. C. van Bynkershoek. J. A. Biancx. N. Blancx. P. Boddaert. C. Boey. Jakob Boreel. Johan Boreel. W. Boreel. A. Boreel. Johan Bo- reel. F. A. Bosse. J. P. Bourjé. P. van Brouwershaven. J. de Brune. G. W. Callenfels. J. Campe. P. Capitaneus. J. Cats. A. van Citters. II. Coecs. P. Cunaeus. A. van Dam. S. Dassevael. A. van Deinse. L. de Dieu. J. Er- nierins. F. Ermerins. N. Everhardi. C. Eversdiik. W. Eversdijk. Onderscheidene Everrsen. J. Evertsen. C. Evert- sen. C. Jz. Evertsen. B. Ewouts. D. Finson. P. Gaal. J. Goedaart. W. Goeree. J. Goeree. J. A. van der Goes. H. van der Goes. J. de Groot. Jean Guepin. P. J. Heron. M. Hollaer. P. de Hondt. A. de Huibert. A. van Ilaem- stede. C. Jansen. Z.Jansen. A. Johachim. A. de Jonge. J. van Iperen. P. A. Ita. L. Kaarsemaker. J. de Kan ter Phil.z. D. Knibbe. N. C. Lambrechtsen. S. de Lange. P. Legier. M. Leydekker. J. Leydekker. J. Leinsen. L. Lemnius. J. Maquet. C. Meeuse. J. de Mey. P. van Middelburg. Jan de Moor. Joost de Moor. G. Mostert. F. Mostert. F. Naerebout. Jan Oliviersen. J. d'Outrein. P. Paulus. J. Perkois. J. A. v. d. Perre. A. W. Philipse. J. Plevier. J. Pratensis. J. de Puyt. J. Reygersberch. M. Reygersberch. P. van Resen. P. de la Rue. M. Adr. z. de Ruyter. J. H. Schorer. W. Schorer. M. Smallegange. J. W. van Sonsbeeck. A. van Solingen. L. P. van de Spie gel. E. Teelink. W. Teelink. J. Valke. A. Verdoel. D. Vincentius. I. Vleeschhouwer. P. Vogelaar. C. de Vos. P. de Vos. Gaspar Vosbergen. J. W. te Water. D. van de Wijnperse. J. Wiliemsen. G. de Wind. P. de Wind. G. de Wind. S. de Wind. P. de Wind. B. Dob- belaer de Wind. Izaak Winckelman. E. Wolf. A. van der Woordt. M. van der Zwalm. Dit Werkje, zeer geschikt tot Huis- en Schoolgebruik, maar ook onmisbaar in iedere Bibliotheekis uitgegeven en te bekomen bij DE GEBROEDERS ABRAHAMS en wordtzoo lang de voorhanden zijnde voorraad strekken zal, afgeleverd tegen den geringen prijs van 35 cents. JJij BROESE COMP. te Breda is uitgegeven HANDLEIDING bij de beoefening der ENGELSCHE TAALvooral ook ter dienste van hendie zich tot de lessen aan de Koninklijke Militaire Akademie wenschen voor te bereiden. Door Dr. J. J. de HOLLANDER, Lector aan genoemde Akademie. Eerste afdeelingSpraakkunst f 0,80. tusschen MIDDELBURG en BRUGGE, en tusschen gelegene IPIaatscn. y\an het reizend Publiek wordt bekend gemaakt, dat van heden da- i gelijks gelegenheid zal zijn tot het vervoeren van PASSAGIERS en GOEDEREN van Middel burg naar Brugge in Correspondentie met de Stoomboot de Schelde, varende in het Veer van Vlissingen op Breskens. Informatien te bekomen 'oij den Heer Buiterijsin de Abdij te Middelburg, en te Brugge bij den Heer L. Saeys in het Logement le Cheval pic.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2