MIDDELBUMSCHE c; o I R a x II 0n w. 66. Dingsdag 3 Junij. Bnitenlanbdcfre ^ijbiwgcn, r f 35c$tuv*en en Clbmiuiötrrtltcu. Jöi&utculau&^cïts STijbiwgen, De door HH. Gedeputeerde Staten van Zeeland gesloten Lijst der 53 hoogst-aangeslagenen in 's Rijks Directe Belastingen in de Provincie Zeelandwordt bij deze Courant uitgegeven. B EKENB MAKING. HET PROVINCIAAL GEREGTSIIOF in ZEELAND maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke, overeenkom stig Art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie, en Art. 11 van het Reglement op de wijze van Eeds-aflegging enz., vastgesteld bij Zijner Maje- steits Besluit van den 14 September 1838 (Staatsblad 110. 3(5), gedurende de Vacantievan den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoening van Spoed vereischende zaken en van Strafzaken hare gewone teregtzictingen zal houden op de navolgende da gen te weten Zaturdag den 5 Julij Maandag den 7 Julij Zaturdag den 19 dito, Maandag den 21 dito, Zaturdag den 2 Augustus, Maandag den 4 Augustus Zaturdag den 16 dito, Maandag den 18 dito Zaturdag den 30 dito; telkens aan te vangen des voormiddags te tien ure en dat de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke Zaken, 11a de Vacantie, zal zijn Dingsdag den 2 September dezes jaars. Middelburg, den 31 Mei 1851. Gezien door ons Procureur- Op last van den Hove, Generaal in Zeeland De Griffier M. VERBllUGGE. DE BRUYN van MELIS- en MARIEKERKE. VERKIEZINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de verkiezing van een Lid voor de Provinciale Staten iu plaats van wijlen Mr. H. du Buisson Beciuszal plaats hebben Woensdag den 4 Junij eerstkomende op de Boven- Voorzaal van het Raadhuisterwijl de toegang zal openge steld zijn langs den Voortrap Dat in hetzelfde Lokaal ook de opening van de Stembil jetten zal plaats hebben op Donderdag den 5 Junij daaraan volgende Dat in beide Kies-vergaderingen als Voorzitter zal funge ren de Heer Wethouder de Stoppelaaren dat tot Leden van het Bureau van Stem-opneming door den Raad dezer Stad zijn benoemd de Heeren .7. IV. van Sonsbeeck en Mr. M. Verbrugge beide Leden van den Raad. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 31 Mei jg-j Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. M. BECIUS, 1. p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. Het BUREAU der Vereeniging van Kiesbevoegden in het eerste District te Middelburgberigt bij deze, dat in de Vergadering van Woensdag den 28 dezer, tot Candidaten voor het Lidmaatschap der Provinciale Staten, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den Heer Mr. H. du Buisson Beciuszijn benoemd, de Heeren Mr. IV. C. M. de Jonge van Ellemeet. Z. Snijder. Middelburg, 3° Mei 1851. Het Bureau voornoemd Pu. van den BROECKEVoorzitter. J. J. de KANTER, Secretaris. POSTERIJEN. Ter rectificatie van de annonce voorkomende in de Mid- delburgsche Courant van 1 Mei jl. no. 52 wordt aan de belanghebbenden ter kennis gebragt. Dat de laatste ligtingen der Brievenbussen zullen plaats hebben een half uur vóór het vertrek der Hollandsche Post zoo per gewone Courier als per Stoombooten Een kwartier uur vóór het vertrek der Vlaamsche en de verzendingen per Diligence naar Vlissingen en Goes. De Directeur van het Postkantoor te Middelburg J. J. A. CREYGHTON. AAN RESTERING. KERKVOOGDEN en NOTABELEN der Hervormde Ge meente te AARDENBURG, zijn voornemens op Zaturdag den 7 Junij 1851 des voormiddagsten 10 ure in de Consis torie-Kamerpubliek, in één Perceel aan te besteden r Het PLAFONNEREN der KERK, alsmede het her stellen van het Dak en de Ramen met levering van al de daartoe benoodigde Materialen. De Bestekken en Voorwaarden van deze Aanbesteding liggen van lieden af, ter inzageiu de Cons.storie-Kamer, van des morgens negen tot twaalf en van es namiddags drie tot zes ure terwijl verdere inlichtingen te bekomen zijn bij den President-Kerkvoogd, alsook bij den Heer Jiauss, Stads-Architect te Middelburg, door wien tevens, op Vrijdag 6 Junij aan de Gegadigden mits Nederlanders zijnde de uoodige aanwijzing in loco zal gedaan worden. Aardenburg, 10 Mei 1851. Kerkvoogden en Notabelen voornoemd H. van den BROECKE, Pres. J. van de PLASSCHE Secr. ZESDE LANDHUISIIOUDKUNDIG CONGRES. Het BESTUUR voor het ZESDE LANDHUISHOUD- KUNDIG CONGRES acht het dienstig te herhalen dat hetzelve zal gehouden worden te GOES, op Dingsdag den 10 Junij en volgende dagen. Tot bijwoning van deze Nationale Vereening worden alle voorstanders van den Vaderlandschen Landbouw uitgenoodigd. Goes, den 1 Junij 1851. Namens het Bestuur, de 2de Secretaris, Mr. J. C. R. van der BILT. VEEMARKT te BIERVLIET op Donderdag den 19 Junij 1851. MIDDELBURG den 2 Junij. Naar wij vernemen zullen den 1 julij e. k. de adel borsten van het tweede en derde studiejaar van de konink lijke militaire akademie te Bredaworden ingescheept aan boord van Zr. Ms. korvet ajax, thans liggende in's rijks dok te Vlissingen ten einde een kruistogt te doen in de Noordzee. Men schrijft ons uit TVestkapelleden 29 mei: Heden werd op het raadhuis dezer gemeente aan 11. van Rooijen IVm. MinderhoudP. Verstraatedijkwer kers, en aan den heer ,7. D. Dingmansvoor diens zoon A. Dingmans, stuurman ter koopvaardij, thans afwezig, allen in deze gemeente woonachtigde zilveren medaille uitgereikt, hun bij Zr. Ms. besluit van den 3 februarij jl., no. 62, verleend, wegens de met levensgevaar verleende hulp bij het redden van schipbreukelingen op den 7 fe bruarij 1850. Bij deze gelegenheid rigtte de burgemeester dier gemeente het woord tot de genoemde en verder aanwe zige personen, en wees hen op de verpligting, op ieder rustende, om zijnen in gevaar zijnden evenmenscb hulp te bieden; op de loffelijke wijze waarop gemelde personen zich in het bedoelde geval van dezen pligt hebben gekweten op de zelfvoldoening, die zij ongetwijfeld daarover gevoe len en in het bijzonder op het voorhanden zijnde bewijs dat dergelijke handelingen ook de goedkeuring en tevreden heid van Z. M. onzen geëerbiedigden koning wegdragen terwijl zijn ed. besloot met den wensch, dat deze bewijzen van onderscheiding, niet alleen de daarmede begunstigden maar ook anderen mogen aansporen om voortaan in voor komende gevallen alle mogelijke hulp te verschaffen. Daarop werden de medailles, onder korre doch beleefde dankbetui ging, door genoemde personen aangenomen." Door Z. M. is benoemd tot 2den luit. bij de dienst doende schutterij te Zierikzee de heer 11. IVMulock Houwer thans korporaal. Bij koninklijk besluit van den 2 mei li. is de minister van Staat, mr. G. graaf Schimmelpenninckop zijn verzoek eervol ontslagen uit zijne betrekking van Zr. Ms. buitenge woon gezant en gevolmagtigd minister bij het bof van Groot- Brittanjeonder dankbetuiging voor de vele en getrouwe diensten door hem aan den lande bewezen. Bij besluit van dezelfde dagteekening is de minister van Staat, mr. AA. baron Bentinck, Zr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij het hof van Belgieals zoodanig benoemd bij het hof van Groot Brittanje. Z. M. de koning is gisteren morgen uit de residentie naar het Loo teruggekeerd. Woensdag den 4 dezer zal Z. M. de koning zich naar Harderwijk begevenom de algemeene vergadering der Geldersche maatschappij voor landbouw bij te wonen, en de tentoonstelling van vee en werktuigen op donderdag daar aanvolgende aldaar te bezigtigen. Vrijdag II. beeft de heer G. van IJsselsiein die onlangs benoemd is tot lid van den Hoogen Raad der Nederlanden in handen van Z. M. den koningden gevorderden ambts-eed afgelegd. Den 30 mei is aan de hoogeschool te Leyden be vorderd tot doctor in de regten de heer J. G. ab Utrecht Dresselhuisgeboren te Wolfaartsdijk na verdediging van een Specimen Historico-Jurïdicumde poena peregrinationis sacrae medio aevo in Neerlandia usitata. Te Delft isna een lijden van eenige maanden in den morgen van 28 mei overleden, de heer 11. Straatman, ridder der orde van den Nederl. Leeuw en van de Eiken kroonlector in de wiskunde aan de koninklijke akademie aldaar. STAT EN-GENERA AL. TWEEDE KAMER. Zitting van 31 nul. De beraadslagingen over het ontwerp van gemeente-wet zijn voortgezet.' De artt. 23a toten met 241 zijn on veranderd aangenomen. De beraadslaging zou op neden (maandag) worden vervolgd. De vergadering heeft bepaald dat'11a den afloop der behandeling van het ontwerp van ge meente-wet een reces van veertien dagen genomen zal worden. Süngciand. Londen 26 mei. De koningin heeft ook heden vergezeld van de vreemde vorsten haar gewoon bezoek in het gebouw der tentoonstelling afgelegd. Volgens the Evening Post, een dagblad van Dublin, zou uit de tienjarige volkstellingthans in Ierland begonnen, eene vermindering in de bevolking blijken van 2 millioen zielen voornamelijk toegeschreven aan de landverhuizing én den hongersnood. Gisteren had er tusscheu twee jonge lieden, tot de fashionable wereld behoorendeeen tweegevecht plaats waarbij sïr Robert Peel (de zoon) getuige was, etV welteu^ gevolge van twist bij het spel. De zaak is echter zeisd^r, bloedstorting afgeloopen. liet schip Prince Albertbestemd om de expeditie van sir John Franklin op te sporen is 11. donderdag naar de Noordpool uitgezeild. Meden ochtend heeft de Queens Bench uitspraak ge daan in de zaak der door den baron von llaber in beslag genomen gelden welke aan de koningin van Portugal be hoorden. Het vonnis der vorige regtbank werd vernietigd en aan den heer von llaber den eisch ontzegd. Eene gelijke uitspraak werd gedaan in de zaak van den heer IVadswsrth tegen de koningin van Spanje. In het laatste nommer van the Economist komt onder het opschrifc van Pauperisme en vrijen handel, een artikel voorwaaruitiu verband tot den laatsten halfjaarlijkschen staat nopens den armen-onderstand in Engeland en Wales geëindigd 1 februaiij jl. en vergeleken met de vroegere op gaven blijkt, dat de vrije handel, in tegenoverstelling van al hetgeen de hoofdleiders der protectionnistische partij daar tegen aanvoeren wel degelijk een gunstigen invloed uit oefent op het pauperisme. De sommen voor armen-onderstand in het laatste halfjaar, zoowel in als buiten de werkhuizen uitgegeven bedroegen voor Engeland 1,558,803 pond. sterl.die gedurende gelijk tijdperk in 1850 1,694,143 pond. sterl., dus in het laatste halfjaar 135,280 pond. sterl. minder. Voor het land van Wales bedroegen die uitgaven over het halfjaar, geëindigd met 1 februarij 1851 120,566 pond. sterl., tegen 105,129 pond. sterl. gedurende 1850, over gelijk tijdstip; zijnde in het laatste halljaar mede 4,562 minder. Gisteren rees de barometer der ontvangsten aan de ten toonstelling tot 1859 p. st.stellende dus eene verzame ling van ruim 37,000 menschen voor die met de abonnés wel tot 40,000 zullen geklommen zijn. Men verwacht steeds een grooter aantal bezoekersen de berekening er van geeft aanleiding tot onderscheidene weddingschappen. Het bezoek der koningin bij de verminderde entrée-gelden is door dat der aristocratie gevolgd waardoor het denk beeld van afscheiding der klassen vervallen isen vele in woners zich bedienen van de goedkoope gelegenheid tot be- zigtiging. De heer Thomas Sidney heeftnaar aanleiding van hetgeen de Times gisteren meldde wegens een plan om de koningin een feest aan te bieden van wege de City dat 8250 p. st. (dus 100,000) kosten zou, aan dat blad ge schreven dat de corporatie het daarover geenszins eens was en dat het plan hoofdzakelijk ontstond uit de veronderstel ling, dat vele vreemdelingen van onderscheiding genoodigd konden worden op een feestdat als welkomstgroet aan de natiën dienen moestdoch die vreemdelingen waren niet ver schenen of weder vertrokken. De alderman Copelandzegt de heer Sidney, heeft reeds een voorstel gereed tot besteding van 5000 p. st. tot het aankoopen van kunstwerken. IJnUschlandJVeenen 27 mei. Gisteren ochtend vroeg vertrok een afzonderlijken trein naar Olmutz om de verschillende autoriteiten derwaarts te brengen. Ónder de fgereisden bevonden zich de veldmaarschalken Radetzky graaf von Nugentprins IVindischgratz de baron von Hess de banus Jellachichvon Augustin von JVratislawprins Edmond Schwarzenbergprins Lichtensteingraaf Clam- Gallas, baron von Urban enz. Men verzekertdat Haynau tot maarschalk zal ver heven worden. Hij zoude weder in active dienst komen en het militaire kommando in Bohemen verkrijgen. Berlijn 30 mei. De politieke aangelegenheden van den dag worden thans geheel verdrongen door het ophanden zijn de feest der onthulling van het standbeeld van Frederik den Grootedat morgen met buitengewoiien luister, in tegen woordigheid van de hoogste autoriteiten en corporatien, zal gevierd worden. Ofschoon het te verwachten is, dat de toevloed van toeschouwers uit alle deelen des Jands ontzettend groot zal zijn baart het nogtaus algemeene verwondering dat het gouvernement gemeend heeft zulke buitengewone militaire maatregelen te moeten nemen. Wanneer men hoort, zegt de Nation. Zeit. wat al omvattende militaire policie- maatregelen voorden 31 genomen worden, dan zou men gelooven niet dat eene groote parade tot de onthulling van een standbeeld ophanden is maar dat bet Russische kabinet uit Polen of het Oostenrijksche korps van Olmutz tegen Berlijn in aantogt was zoo als ten tijde van Frederik den Groote. Niemand kan zich herinneren dat iu deze tijden voor de aanstalten van eene parade te Berlijn ooit zulke voorzorgs-maatregelen genomen waren." Vrees voor ongeregeldheden of onlusten kon moeijelijk tot het bijeen brengen van zoo groote magt hebben aanleiding gegevendaar op dit oogenbük nergens eenig gevaarlijk teelten voorhauden is. Wanneer de inwoners van Berlijn op dit oogenbük in opgewonden stemming verkeeren, dan betreft dit louter het vooruitzigt van een schoon en grootscfi feest, waarmede de politiek niets te maken heeft. Hier en daar verneemt men wel eenige sarcasmen waartoe het ont hullen der beeldtenis van Pruissens grootsten koning in deze oogenblikken zoo gereede aanleiding geeft, maar daarbij blijft het ook. In de zoogenaamde witte zaal van het koninklijk paleis is men reeds bezig met het aanrigten van de groote tafel waaraan morgen 900 gasten zullen plaats nemen. Er is sprake geweest om bij gelegenheid van het feest van morgen geen

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1