&ro. 57. Dingsda 13 Mei. ff 23c04uvew cu Qllfiniuiötcflttcii. 33itntiSttïawb0cïie ®tjbiu0en. üSiutculanbsclte o* GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, doen te weten dat door ben in hunne Vergadering van heden is vastges'teld hetgeen volgt De Houders der onafgeloste Obligatien van de geldleening van f 220,000,00 voor de verbetering der Wegen in her vierde en vijfde District dezer Provincie, kunnen van heden af bij de tweede afd eeling der Provinciale Griffie kosteloos verkrijgen nieuwe Coupons voor de rente dier Obligatien over de jaren 1851 1855, tegen overgifte en intrekking van het deswege in der tijd afgegeven bewijs. Gegeven te Middelburg den 7 Mei 1851. De Gedeputeerde Staten voornöfemd VAN VREDENBURCII. Ter ordonnantie van dezelve, S L E G T. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gelet op Art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 Septem ber 1828 {Staatsblad no. 55), roepen mits deze op zoo danige in vorige jaren ingeschrevene personen voor de Schut terij welke tijdens die inschrijving gehuwd of weduw.enaars met één of meer kinderen waren doch door sterfgeval of anderzins in de termen vallen om in de eerste klasse zijnde de ongehuwden of weduwenaar6 zonder kinderen te wor den overgebragt om daarvan kennis te geven ter Secretarie dezer Stad, vóór of op den 31 dezer maand, zullende te gen de nalatigen proces-verbaal worden opgemaakten aan de Regtbank toegezonden, ten einde de strafbepalingen van Art. 1 der Wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad no. 12) toe te passen, terwijl dezelve tevens, overeenkomstig Art. 8 van bovengemeld besluitdadelijk bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Mei 1S51. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIjPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. BETALING van Ridder-Soldijen en Broeder-Toelage over het eerste Kwartaal 1851, ten Kantore van den Be taalmeester en bij Heeren Ontvangers in het Arrondissement Middelburg. VERKOOP ING VAN STRANB-G OEBEREN. De OPPER-STRANDVONDER van TVestkapelle zal, op Zaturdag den 17 Mei 1851, des voormiddags ten elf ure, aldaar ten behoeve der Regthebbenden in het openbaar doen verkoopen1 Scheepsmast, lang 15,50 el; 2 stuks (onbemerkt) Scheepshoutlang 10 en 11 el; 1 greinen Balk, lang 10,75 el; 1 Steng, lang 10 el; 1 Scheepsgang, lang 10 el1 stuk Mast, iang 5,50 el; eenige Deelen DekbalkenLuiken, Riemen, Touwwerk en Afbraak; be nevens 23 staven Koper, wegende naar gissing 200 Ned. Ponden. Informatien te bekomen bij den Opper-Strand- vor.der voornoemd, en bij den Strandvonder TV. Roelse Lz. te Westkapelle. AANBESTEBING van VLEESCH en VET ten dienste der alhier gestatio- neerde Kompagnie van het 5^e Regement Infanterie op den 20 dezer. De voorwaarden liggen ter lezing in de Kazerne in de korte Noordstraat. 7VELBABIG HE IB Middelburg den 12 Mei 1851. Door DIAKENEN der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier zijn op gisteren voormiddag gecollecteerd de navolgende verzegelde pakjes In de NieuTvekerk. Opschrift: arnemitiden In de Koorkerk. Opschrift: voor de armen van Arnemuidcn N, N In de Ooslkerk. Opschrift, voor de armen te arnemuidenbij Doms. Slotcmaker. D. E. F. Benevens 1 gewikkeld in een ongezcgeld papiertje waar op geschreven stond Zendelinggenootschap AB. De drie eerste pakketjes berigten zij te hebben doen bezorgen bij S A Slotemaker Cz.en het laatste bij Ds. J. J. van Deinse. Diakenen voornoemd G, J. STERK, Fraeses. Cs. NUYS, Scriba. Ds MIDDELBURG, den 12 Mei. Bij de op den 10 dezer alhier gehoudene aanbesteding, van het vernieuwen der rijswerken en het maken van steen- glooijingen aan de calamiteuse polders in deze provincie gedurende het loopende jaar, met het onderhond van al de werken tot den i april 1852, daaronder begrepen de leve ring van al de materialen is zulks door verschillende aan nemersin 38 perceelen, aangenomen voor 359,320. Naar wij vernemen zijn de muziekfeesten welke in de voorleden week te Goes plaats hadden ten grootsten genoe gen en voldoening van een ieder die er deel aan nam, nf- geloopen. Wij kunnen daarbij de verzekering geven dat, bij diegenen welke uit deze stad daarbij tegenwoordig wa ren eenstemmig de meeste hulde wordt gebragt aan de uit voeringzoowel ais aan alles wat daarmede in betrekking stond en dat de herinnering aan het verblijf te dier stede en hartelijke ontvangst langen tijd bij hen zal levendig blijven. Heden is zeilende voor de wal naar het veergat het barkschip Pauliue, kapitein Postvan Batavia bestemd voor deze stad. Z. M. heeft den staatsraad commissaris des konitigs in deze provincie Z. Exc. den baron van Fredenbuvch benoemd tot ridder groot-kruis der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft hij besluit van den 8 dezer goedgevonden, aan den majoor TV. A. C. de Vree, van het 3de regement infanterie tot herstel van gezondheid het tractement van non-activiteit te verleeilen tot dat nader omtrent hem zal worden beschikt en te benoemenbij het 3de regement infanterie, tot majoor, den kapitein der iste klasse H. L. F. Eichboltz van het 6de regement van dat wapen. Bij koninklijk besluit van den 8 dezer, wordt be paald, dat de groote of zoutbaring-visscherij voor 1851 een aanvang zal mogen nemen op den 1 junij aanstaande. De minister van financien heeft de belanghebbenden opmerkzaam gemaakt op de wet van 2 mei 1851 Staatsblad no. 25), waarbij tot de inwisseling der reeds verjaarde munt- biljetten, daargesteld krachtens de wet van 18 december 1845 Staatsblad no. 90) eene nieuwe termijn geopend iswelke termijn is ingegaan met den 2 dezer maand en zal eindigen met den 31 december 1851. Gedurende dezen termijn zullen de muntbiljetten uitge geven volgens de wet van 1845, nog ter inwisseling worden aangenomen bij de Nederlandsclie banken worden der halve de bezitters van voorsclirevene biljetten in hun be lang aangemaand om door eene tijdige aanbieding van dat papier ten kantore van de bank te Amsterdam eene nieuwe doch alsdan onherroepelijke verjaring hunner biljetten te voor komen Bij koninklijk besluit is vrijstelling van briefport toe gestaan voor de briefwisseling over dienstzaken in het alge meen tusschen de gemeente-besturen onderling en tusschen de gemeente .besturen en de voorzitters der hoofd- en onder kiesdistricten waartoe de gemeente behoort. Men verneemt, dat de rest van de bij de Nederlandsclie bank nog aanwezig geweest zijnde buiten koers gestelde tienguldenstukken ten bedrage van circa vijf tnillioen gul densheden k ii| pet. agio is verkocht. Het beroep in cassatie van den lieer Chartresgezegd Chatelijn gewezen postdirecteur van Oosterhoutis door den Hoogen Raad der Nederlanden verworpen. Als eene bijzonderheid vermeldt de Leidsche Courant dat de kinderziekte thans is doorgedrongen tot het oude- mannen- en vrouwenhuis der Nederduirsch hervormde ge meente te Leiden waar geene personen beneden de 70 ja ren worden opgenomen. Opgaaf van de trac-tementen der verschillende hooge ambtenaren in Nederlandsch Indië1 gouverneur-generaal ƒ150,000; 1 vice-president van den raad van Indië 36,000 4 raden van Indië f\ 15,000 I algetn. secretaris 20,000 2 algem. adj. secretarissen 21,600 1 president van het hoog geregtshof/'26,8oo; 1 proc.-gen. 19,600; 3 presidenten raden van justitie f43,200; 10 leden van het hoog geregtsh./i 20,000; 1 griffier van het hoog geregtshof/96oo; 3 griffiers raden van ju stitie 21,600; 1 2 leden raden van justitie 90,800; 3 fiscaals ƒ36,0005 1 directeur van financiën 24,0003 directeurs van producten en cultures 57,600 3 inspecteurs 37,200 gouv. van de Molnkken ƒ60,000; 20 residenten 300,000; 35 adsistent residenten ƒ261.600; 4 residenten buiten Java ƒ50,000; 30 secret. bij residenten ƒ180,000; 1 president van de rekenkamer ƒ14,400; 4 leden van de rekenkamer ƒ48,000; 1 president van de weeskamer 12,000; 3 leden van de weeskamer 23,400 42 eerste commiesen ƒ180,000 30 boofd-commiesen 151,200 50 tweede commiesen 147,000; 5 algemeene ontvangers 38,400. STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Zitting vat: 9 mei. In deze zitting is liet ontwerp van wet, houdende nieuwe verordeningen omtrent de schatkistbiljetten aangenomen met algemeene stemmen nadat daarin een amendement van den heer Bachienewaarmede de minister van finantien zich heeft vereenigd gebragt werd, houdende een nieuw art. 7, luidende Het kapitaal der schatkistbiljetten is verjaard vijf jaren 11a den dag voor de aflossing of inwisseling der- zelve bepaald." Vervolgens zijn de algemeene beraadslagingen gehouden over liet wets-ontwerp tot invoering van het stelsel van eenzame opsluiting, ten aanzien van enkele op te leggen straffen. Dat ontwerp werdmeerendeels op dezelfde gron den van afkeuring, bestreden, door de heeren Godefroi, Gevers van Goltsteinvan Lijnden en van der Linden. Ofschoon het hoofddoel van de voordragt goedkeurende betrof aller bezwaar de wijze van uitvoering hier voorge steld. Na verdediging door den minister zijn de algemeene beraadslagingen gesloten. Daarop heeft de ',eu o.efiot bij amendement voorgesteld een nieuw artikel 1 dat eiden kan om de bezwaren die het ontwerp aankleven uit den weg te ruimen. Terwijl het ontwerp bepaaltdat bij veroordeeling tot correctionnele gevangenisstraf, de regter bevelen kan, dat de straf in eenzame opsluiting moet worden ondergaan, stelt de heer Godefroi voor dat de straf zal worden doorgebragt of in een huis van correctie of in een der huizen van een zame opsluiting voor correctionneel veroordeelden bestemd. Op voorstel van den heer Schooneveldwordt de discus sie over dat amendement, wegens het gewigt der zaak ver daagd tot den volgenden dag. Zitting van 10 mei. Heden is de beraadslaging over het wets-ontwerp tot in voering van het stelsel van eenzame opsluiting ten aanzien van enkele op te leggen straffen voortgezet en ten einde ge bragt. Dat wets-ontwerp is nadat artikel 2 eene wijziging van redactie ondergaan had met 35 tegen 20 stemmen aan genomen. Tegen hebben gestemd de heeren: Jongstrade Moraaz Storm van s Gravesande Jespers Meelissen van TValchren, van Goltstein, Hofman, Gevers van Endegeestvan Heiden Re ine stein de FremeryMetman, van der Linden van Hal!Rrovo KluitTVintgensTaets van Amerongen, Godefroi Huguenin en de voorzitter. Het wets-ontwerp houdende bepalingen omtrent de scherp- regters en hunne adsistenten is zonder beraadslaging met algemeene stemmen aangenomen. De wets-ontwerpen houdende naturalisatie van A. II. Huiler en mr. Fr. Roessingk zijn elk met algemeene stem men aangenomen. liet wets ontwerp tot naturalisatie van D, M. Massé is aangenomen met 52 tegen ééne stemdie van den heer Gouverneur. G Engelasad. Londen 8 mei. Gisteren heeft de konin gin een groot bal gegeven hetwelk door ruim 2000 perso nen werd bijgewoond II. M. opende het bal met den prins van Pruissen. Prins Hendrik der Nederlanden en prins Eduard van Saksen-Weimar woonden liet feest bij. De admiraliteit heeft last gegeven aan de opzigters der verschillende arsenalen om aan het werkvolk dier etablisse menten twee vrije dagen te verleenen ten einde hen zonder verlies van loon in staat te stellen het gebouw der groote tentoonstelling te bezoeken. Men verzekertdat de koningin zal voorzjtten bij de uitdeeling der prijzen en belooningeiionder die personen toe te kennen die goederen naar de tentoonstelling hebben gezonden. De kosten der tentoonstelling zullen omtrent 2^ mil- lioen guldens bedragen. Ruim 1 tnillioen is reeds vergoed door de genomene saizoenkaartjesbijna 800,000 wordt gevonden uit vrijwillige giften het nog ontbrekende moet gedekt worden door dagelijksche toegangkaartjes. De ministers hebben heden namiddag een kabinets-raad gehouden. Men houdt het meer en meer voor waarschijn lijk dat zij zoodra mogelijk tot eene ontbinding van het parlement zullen overgaan. fiiiitschland. TVeenen 7 mei. Volgens de overeen stemmende berigten van alle braden mag men binnen kort beslissende maatregelen verwachten tot regeling van 's lands finantiewezen. De koning van Griekenland is eergisteren te Triest aan gekomen en nog op den avond van dienzelfden dag per stoomboot naar Venetie vertrokken. De minister van oorlog is voornemens eene reorgani satie van het kavallerie-wezen in te voeren. Het korps dra gonders komt daarbij te vervallen. Men verzekert alhier nog altijd dat vorst Schwar- zenberg, dadelijk 11a de opening van den bondsdag, zal voorstellen, dat ligchaam van Frankfort naarWeenen te ver. plaatsen. Men geloofc algemeen dat de keizer van Rusland den 2.0 dezer te Warschau zal aankomen. Berlijn 9 mei. De tweede kamer hield gisteren middag hare laatste zitting. Bij het sluiten der vergadering nam de presidentgraaf Schwerin het woord om de leden in eenige warme bewoordingen dank te zeggen voor het in hein ge stelde vertrouwenen hen tegenover den nog onzekeren toestand van het vaderlandtot kracht en volhardenden ijver aan te sporenten einde Pruissen evenzeer voor de socia listische democraten als voor de absolutistische diplomaten gespaard blijve. De eerste kamerwelke gisteren insgelijks vergaderde houdt heden morgen nog eene korte zitting, ten einde eeni ge overblijvende werkzaamheden ten einde te brengen. He den middag ten 2 ure zullen daarop de zittingen der beide kamers, namens den koning, door den minister-president gesloten worden verklaard. Negen-en-veertig leden van de linkerzijde hebben ge protesteerd legen hcc aannemen van de drukpers-wetwelke, naar hunne meening, zoowel met den geest ais met de woordelijke bepalingen van de constitutie in strijd is. Men voegt er bij dat de geheele linkerzijde na het sluiten van het zittingsjaar, in eene uitgebreide memorie, verslag zal geven van de inzigten en handelingen dezer partij. Naar men verneemtzal de onthulling van het stand beeld van li edei ik de Grootewelke op 31 mei te dezer stede moet plaats hebben door onderscheidene Duitsche- vorsten worden bijgewoond. Frankfort 8 mei. De voorstellen der commissien van de Dresdener conferentien aan den bondsdag en de regeringen welker aanneming aanbevolen wordt en die als het resul taat van hare werkzaamheden kunnen worden aangemerkt, hebben betrekking op de uitvoerende magt van den bond tot inwendige veiligheid van Duitschland wijziging in de werk zaamheden en stemming van den bondsdag herziening der bonds-coustitutie en die der afzonderlijke staten op de ver tegenwoordiging der stenden van afzonderlijke staten bij den bondsdag en instelling van een opperst bondsgeregt. Spanje. Het Spaansch gouvernement heeft den eersten dezer een koerier naar zijnen ambassadeur te Lissabon ge zonden met instructien hoedanig zich in de tegenwoordige omstandigheden bij de zegepraal van Saldanha te gedragen van welken aard deze instructien zouden zijn wordt er niet bijgevoegd maar te Madrid was het gerucht in omloop,

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1