MIDDËLBUfttiSCUË C U R A N T. NP. 51. Dingsdasr 29 April. S3c0lwv*eu «m OtbrniuisrliraticM. isinfctilanb^cfie ffiijbingsn. »T MINISTERIE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN, r ROTI WC IE Z BELAND. AAN BESTEDING. Op Donderdag den 8 Mei des jaars 1851 des voormid dags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland of bij deszelfs afwezeiidheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat in het 11de District, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg worden aanbesteed a. Het verbeteren en begrinden van de volgende AAR DEWEGEN 1. Van de "Stad Axel naar de Axelsche Sassing, over 2440 Ellen lengte 2. Tusschen Axel en Neuzen over 2315 Ellen lengte; en 3. Tusschen de Stad Hulst en Walsoordenover eene lengte van 5480 Ellen benevens 550 Ellen lengte Be strating met nieuwe Klinkermoppen breed 4 Ellen en b. Het AFDAMMEN van de AXELSCHE SASSING met den aanleg van eene LOS- en LADINGPLAATS aldaar. Alles met inbegrip der vereischte Materialen en één jaar onderhoud na de voltooijing dezer werken. Deze Aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving en bij inschrijving en opbod, volgens art. 13 en 10 der Bestekken. De Bestekken der bovengemelde Aanbesteding zullen bo ven en behalve aan hét lokaal van het Ministerie van Bin nenlandsche Zaken en aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburg, ter lezing liggen op alle zoo danige plaatsen alwaar gewoonlijk de Bestekken van Water staats-werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende drie dagen vóór de Besteding de noodige aanwij zing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd.Ingenieur van den Waterstaat A. Ca land te Middelburg, en den Ingenieur J. Dirktte Neuzen. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. PERSONELE BELyiSTING BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatsraad Commissaris des Ko nings van den 16 dezer maand Provinciaal Blad no. 61) Breuken bij deze ter kennis van de belanghebbenden 1. Dat met het primitief Beschrijvingswerk voor de Belasting op bet Personeel, vastgesteld bij de Wetten van den 29 Maart 1833 Staats blad no. 4), van den 29 December 1833 (Staatsblad no. 43) en van den 24 April 1843 (Staatsblad no. 15) in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 6 Mei aanstaande en alzoo de aan de Ingezetenen uit te reiken Besclirijvings-Biljelten met den achtsten dag daarnaTan wege den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald. 2. Dat op den voet bij Art 29 2 der wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4) vastgesteld door het Stedelijk Bestuur zijn be noemd om ingeval eener herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of van bet aantal Deuren Yensters en Haardsteden als Tegenschatters van de zijde der Belastingschuldigen te dienen de vier navolgende personen, als: Jacobus Sonius Pictcr Bernardus Thomas Fransdia Johanncs Snel en Pieter Jacohus van Buffelen. Eu zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 25 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAir G RIJPS KERKE. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbare, M. F. LANTSHEER. PATENTREGT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen ter kennis van de Ingezetenen dat de lieer Staatsraad Commissaris des Konings, bij besluit van den 16 dezer maand (Pro vinciaal Blad no. 62) heeft goedgevonden te bepalen: 1°. Dat met uitzondering van de Patentpligtigen vermeld onder no. 37 tot 40 van Tabel no. XIV (betreffende de Slijters Tap pers Kroeghouders en Koffijhuishouders) die niet in de gewone beschrijving zullen wordeu begrepen maar aan welker Huizen zoodra mogelijk na den iugaug van het dienstjaar en zonder de gewone beschrijving af te wachten een Declaratoir zal moeten worden be zorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden opge haald betrekkelijk alle overige 1'atentpligtigen bedoeld in de 15 eerste Tabellen der wet van den 21 Mei 1819 (Staatsblad no. 81) waaronder krachtens artikel 12 der wet van den 16 Junij 1832 (Staatsblad no. 30) ook zijn begrepen de P aarden-Post meester j a. De aangiften of verklaringen ter verkrijging van Patent zullen worden uitgegeven van den 6 Mei 1850 tot en inet den 13 dier maand. b. Die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn inge zameld op den 24 Meien c. Het Register van gemelde Patentpligtigen zal worden gesloten op den 14 Junij terwijl ofschoon na dien tijd de aanneming van aanvragen van Patent de gewone algemeene beschrijving betref fende niet zal worden geweigerd in alle gevallen de mogelijke gevol gen die uit eene minder tijdige aangifte voortvloeijen altijd voor rekening der nalatige Patentpligtigen blijven. 2. Dat de Patentpligtige Schippers, Eigenaars en Directievoerders van Binnenschepen Schuilen en Vaartuigen vermeld in de 16de Tabel der Wet van den 6 April 1823 (Staatsblad no. 11) waaronder, krachtens het reeds aangehaalde artikel 12 der Wet van den 16 Junij 1832, ook zullen begrepen worden diegenen welke bestendig in hunne Vaartuigen wonen en geene buiten-rivieren of wateren bevaren, te rekenen van den 6 Mei aanstaande tot den 17 daaraanvolgende zich voor het Patentregt van het dienstjaar 18|4 zullen behooren aan te geven bij het Bestuur der plaats waar zij zich bevinden, onder overlegging van een Aangift-Biljethetwelk daartoe bij de Besturen verkrijgbaar is gesteld. Wordende tevens de Patentplictigen bedoeld hij den aanvang van het 1ste lid dezer Publicatie onder mededeeling dat de Patenten van af den 17 Mei aanstaande ter hunner beschikking ter Stedelijke Griffie verkrijgbaar zullen zijn, overeenkomstig artikel 17 en lo der Wet Tan den 21 Mei 1819 en naar luid van artikel 2 der Wet van elen 24 April 1843 (Staatsblad no. 16), opmerkzaam gemaakt, dat het Patent niet zal worden afgegeven en het daarbij uitgedrukte bediijf niet zal mogen worden uitgeoefend dan nadat de helft van hunnen aanslag over elk dienstjaar zal zijn voldaan terwijl wijders het Patent voor een volgend jaar niet zal worden afgegeven dan nadat liet verschuldigde over het voorgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden af gekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, Jen 25 April 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRtJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. M. F. LANTSllEER. MIDDELBURG<ien 28 April. Z. M. heeft, bij besluit van cTen 24 dezergoedgevonden i. te bepalen dat de ïste luitenant der infanterie C. II. van Schackthans het traktement van non activiteit voor een bepaalden tijd genietende, bij het genot van het non- activiteits-traktement zal worden gehandhaafd tot dat nader omtrent hem zal worden beschikten 2. te benoemen bij het 5de regement infanterietot isten luitenant bij ancien- neteit, den 2den luitenant ,7. II. G. Plato van het 6de rege ment van het wapen. Z. M. heelt den graaf van Bijlandt hoogstdeszelfs commissaris inde provincie Zuidholland, benoemd totkom- mandeur der orde van de Eikenkroon. Men verzekert, dat ook HII. KK. HH. prins en prinses Frederik en prinses Maria de tentoonstelling te Lon den zullen bezoeken. Z. K. H. prins Hendrik is eergisteren nacht uit de residentie naar Rotterdam vertrokkenten einde zich van daar naar Londen te begeven. Bij den minister van financiën is ontvangen een bank biljet, groot 1000, wegens aan den lande nog verschul digd successie-regt. Men schrijft uit 'j Hertogenbosch van den 25 april Heden ten 11 ure ontving Z. Exc. de minister van binnenlandsche zaken mr. .7. R. Thorbecke liet bezoek van verscheidene burgerlijke en militaire overheden ten 2I ure zal Z. Exc. eene inspectie doen van hier over Orthen en Hedel morgen zal Z. Exc. den Baardwijkschen Overlaat gaan inspecteren en waarschijnlijk niet voor zondag ver trekken. Heden avond ten 81 ure zal hem door de muziek der schutterij eene luisterrijke serenade worden gebragt." Naar men verneemt hebben van de 41 onder-officieren der infanterie, die aan het dezer dagen plaats gehad hebbend examen voor den rang van aden luitenant hebben deel geno men 25 aan hetzelve voldaan welker benoeming men eerst daags te gemoec ziet 5 3 hunner hebben zich aangeboden om bij het leger in O. I. te worden ingedeeld. Onder het boven gemeld getal bevinden zich eenigen die sedert 1840 als rege- mentskinderen of als jongelingen beneden de 18 jaren zijn toegelaten. Het Amsterdamsche matigheids-genootschap heeft den 24 dezer zijne jaarlijksche vergadering gehouden. De eerw. heer Adama van Scheltema heeft b'j die gelegenheid het woord gevoerd. Uit het verslag van den staat des genootschaps blijkt o. a.dat hetzelve thans 2092 leden telt; dat de aanwinst van leden in het laatste jaar (zijnde 125) minder is geweest, dan vroeger; dat van de trouw der leden aan hunne verbindtenis met lof gewaagd kan wordendat het genootschap steeds vele bestrijders teltdat eene ineensmel- ting van dit genootschap met de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank weiligt tot stand zal komen dat de uitgaaf van een almanak van wege het genootschap waarmede dit jaar eene eerste proef genomen is de gun stigste uitkomst heeft gehad zijnde daarvan «500 exempla ren zeer spoedig gebruikt of verkocht. Op de uitgeschre- vene prijsvraag, waarbij verlangd werd een volksboek, waarin het verband tiissehen sterken drank en pauperismus wordt aangetoond zijn drie antwoorden ingekomen en daarvan is aan het gesckrift van den eerw. heer Beekman rustend predikant te Voorst, wonende te Tilburg, de uit geloofde prijs toegewezen. LI. donderdag morgen is te Driebergen op den spoor weg gevonden het lijk v.in een manspersoon liggende met den hals over de rails deze positie doet aan zelfmoord denken; in zijne zakken is niets gevonden dan affiches van eenen Duitschen schouwburg. STAT EN-GENERA AL. eerste kxwer. Zitting van 24 april. lil deze zitting heeft jhr. mr. de Brauwnieuw benoemd lid der kamer, na het onderzoek der geloofsbrieven zitting genomen. Worden voorgelezen verschillende koninklijke besluiten onder anderen een, waarbij aan jhr. mr. .7. A. Singendonck ten gevolge zijner benoeming tot griffier dei eeiste kamer, een eervol ontslag wordt verleend als commies van Staat bij den Raad van State tevens dienstdoende als commies-grif fier bij de eerste kameren een, waarbij aan geraelden heer, als griffier der eerste kamer, wordt toegelegd een jaarlijksch traktement van 3000. Al de door de tweede kamer aangenomene ontwerpen zul len woiden verzonden naar de nader te trekken afdeelingen. Zijn ingekomen twee requesren van personen die zich aanbevelen voor de betrekking van commies-griffier der ka mer, als: jhr. mr. A. ,7. Verhuellte's Gravenhage, en mr. N. J. IV. Smalletiburgadvocaat bij den hoogen raad der Nederlanden. De namen dier beide iieereri zullen op de lijst der sollicitanten worden geplaatst. Door jhr. mr. IV. C. van de Poll jr. is aan de kamer het berigt ingezonden zijner benoeming tot attaché, en wordt zij uitgenoodigd zijn verzoek om voor de betrekking van commies-griffier in aanmerking te komen als vervallen aan te merken. Zijn naam zal alzoo op de lijst der sollicitanten worden doorgehaald. Wordt voorgelezen eene missive van den griffier der ka mer waarbij hij het wehneenen der vergadering wenscht te vernemen aangaande het blijven waarnemen bij zijne tegen woordige betrekking, van die van lid der commissie van ad ministratie over het huis van burgerlijke en militaire verze kering te 's Gravenhagewaartoe hij bij koninklijk besluit van den 25 februari} 1837 is benoemd. Dit verzoekschrift wordt in handen gesteld eener commissie vsn 3 leden-, -om deswege verslag uit te brengen. Zij bestaat uit de heeren Philipse Martens van Se,venkoven en' t Hooft. damizoeas-veranderlng In Zeeland. 23 April.: vertrokken van Breskens naar Maastricht, de staf en twee kompagnien van het iste bat. ïste reg. infant. 24 dito: vertrokken van Neuzen naar Maastricht, de staf en twee kompagnien van het 2de bat. ïste reg. inf. 28 dito: van Vlissingen naar Maastricht vertrokken, de regements-staf, kolonel Croesen het 3de bar. istereg. inf. 29 dito: komt van Maastricht te Vlissingen aan, de re gements-staf, kolonel baron van Boecopeu vier kompagnien met den bataiilons-staf van het 5de reg. inf.en te Middel burg, de ïste komp. van het ïste bat. 5de reg. inf.onder kommando van kapitein Seeuwen. 30 dito: komt van Maastricht te Neuzen, de staf en drie kompagnien van het 3de bat. 5de reg. inf. I Mei: vertrekken van Neuzen naar Maastricht, drie kom pagnien van het 2de bar. ïste reg. inf. 3 dito: komt van Maastricht te Breskens aan, de staf en eene komp. van het 4de bat. 5de reg. inf. eene komp. te Sluis, en eene te Veere. 4 dito: zal van Breskens naar Maastricht vertrekken eene kompagnievan het ïste bataillon eene komp. van Sluis, en eene van Veere. 6 dito: zal tan Vlissingen naar Maastricht vertrekken het 4de bataillon infanterie alle van het ïste regement. 7 dito zal van Maastricht ta Vlissingen aankomen het 2de bataillon van het 5de regement infanterie. 10 dito: zullen van Maastricht te Breskens aankomen twee kompagnien van het 4de bat. 5de reg. inf. II dito zullen van Maastricht te Neuzen aankomen twee kompagnien van het 3de bar. 5de reg. inf. Engeland. Londen 22 april. Heden is door de com missie voor de groote tentoonstelling het programma der plegtigheden bekend gemaaktwaarmede die tentoonstelling op den 1 mei aanstaande door de koningin geopend zal worden. Des morgens ten acht ure zullen de inzenders van ten toon gestelde voorwerpen of hunne agenten in het ge bouw worden toegelaten en zich bij die voorwerpen plaat sen. Later worden de personen, die zich van doorloopende toegangbiljetten voorzien hebben, toegelateu in de niet af gezette gedeelten tan het gebouwin welks midden de troon der koningin geplaatst zal wezen op eene verheven heid waarop ook de aartsbisschop van Canterbury de mi nisters groot-officieren en vreemde gezanten ten half twaalf ure plaats zullen nemen. De koningin welke zich met het koninklijk gezin en hare vorstelijke gasten in plegtigen optogt naar het tentoonstellings-gebouw zal begeven, zal daar door de commissie ontvangen en onder het aanheffen van God save the Queen door een koor van zangers, naai den troon geleid worden. Zoodra zij aldaar gezeten is', zal prins Albertaan het hoofd der commissie aan H.M. een kort verslag voorlezen van het tot dusverre verrigte waarop de koningin zal antwoorden. Daarna zal het oudste lid van het corps diplomatique aan II. M. eene aanspraak houden namens de vreemde natiën die tot de tentoonstel ling hebben bijgedragenwaarop mede door de koningin zal worden geantwoord. Eindelijk zal de aartsbisschop van Canterbury een gebed doen om den zegen des hemels over deze onderneming af te smeeken waarna door het koor een lofzang zal worden aangeheven. Alsdnn zal de koningin met haar gezelschap en gevolg, voorafgegaan door de com missarissen en onder het spelen van marschen op de ten toon gestelde orgels, een stntigen rondgang door het geheele gebouw houden, en, naar den troon teruggekeerd, de ten toonstelling geopend verklaren, waarvan aan het publiek door het steken der trompetten en door een koninklijk sa- mit van eene in Hydepark geplaatste batterij zal worden kennis gegeven. Te gelijker tijd zullen de tot dusver ge sloten deuren van het gebouw worden geopend, waarna "de- koningin met dezelfde staatsie naar haar paleis zal terugkéeren. Tot op 19 april waren in het gebouw der 'tentoon stelling ontvangen: uit Frankrijk 2913 voorwerpen; Pruisscn r°59; Belgie 1039; de Vereenigde-Staten 878; Oostenrijk 631; Oost-Indie 436; Canada 345; Rusland 250; China 231; Spanje 228; Nederland 225; Tunis 202; Zwitser- and 152; Hamburg 120; Saksen 142; Wurtemberg 134 Portugal 105; Hessen 100; de overige landen minder dan dit laatste getal. In het geheel hebben het buitenland 8^98 en de koloniën 1144 voorwerpen geleverd; totaal 10,082. Het groote feestmaal van protectioniste.i te Edinburg is in de beste orde afgeloopen er zijn onderscheidene warme redevoeringen gehouden en toasten voor de zaak der be schermende regten uitgebragt.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1