MIDDELBUSGSGIIE COURANT. W. 38. Zaturdag CHINA, 29 Maart. BimiuuIa«b0cïic Stjbingcn. JSc£iutreu cn !3bmiui0tMtWM. iSmtenliuibische STEDELIJKE FABRICAGE. De St. Geers-Barriire zal uithoofde van reparatien ge durende de volgende week niet kunnen worden bereden. VERGADERING van al de Inteekenaren der Mannen- en Vrouwen-Vereeniging tot bevordering van het Christendom onder de Chinezen, op Vrijdag den 4 April 1851, des avonds ten 8 ure, in het Concert-gebouw op de Groenmarkt. J. H. GERLACII, Secretaris. MIDDELBURG, den 28 Maart. Bij Zr. Ms. besluit van den 22 dezer is aan H. L. M. Vermasenweduwe den heer ,7. L. van Stapele in leven ontvanger der direcce belastingen en accijnsen te Tholen een pensioen verleend van f 597. Bij Zr. Ms. besluit van den 23 dezer zijn met den I april aanstaande de navolgende adelborsten voor de marine bij de koninklijke militaire akademie te Breda benoemd tot adelborsten der iste klasse bij de Ncderlandsche marine, als: A. L. ,7. Beycrinck E. D. E. van den Bossche .7. C. A. van AsperenJ, B. A. de JongE. Adema E. F. Hanel von CronenthallJ. A. E. DitiauxA. F. R. E. baron van Haersolte van den Doorn F. HennigeT. L. baron Brantsen van de Zijp.7. IV. F. FruchtE. J. van der SleydenIV. F. MeyenJ. .7. de Hart, jhr. F. A. A. de Koek jhr. F. L. F. K. von Pestel, J. Tromp en J. Scheurleer. Met het oog op de belangen van's Rijks schatkist, is men tot het besluit gekomen, voortaande betrekking van in specteur-generaal (generaal-majoors rang) niet meer aan te vul len. De vooruitzigten op bevordering der officieren van ge zondheid zal men trachten zoo veel mogelijk gelijken tred te doen houden, als voor de infanterie-officieren bij de orga nisatie van den 21 november 1850, no. 70, is vastgesteld. Zoodat voortaan het korps militaire geneeskundigen zal bestaan uit1 inspecteur chef der dienst (luitenant kolonel) 8 eerste officieren van gezondheid (majoor); 24 officieren van gezondheid iste klasse (kapitein) 100 officieren van gezondheid 2de en 3de klasse (iste en 2de luitenant). De bezoldigingen zoowei der hoofd-officieren als der su balterne officieren van gezondheid zouden volkomen gelijk gesteld worden zoo als die aan andere wetenschappelijke korpsen van het leger (genie, artillerie en grooten staf) zijn toegekend. Met de pharmaceutische en veterinaire dienst zou de verhouding van luitenant tot kapitein op dezelfde leest ge schoeid worden als voor de officieren van gezondheid der 2de en 3de klasse, dat is, als 4^ tot 1. Bij de infanterie staat de verhouding als 2tot 1. De koningin der Nederlanden is in den middag van 20 maart te Stuttgarc aangekomen. Volgens een berigt uit die stad zou II. M. slechts korten tijd daar ter stede ver blijven en zich dan naar Nizza begeven. Z. M. de koning van Pruissen heeft den hoogleeraar C. L. Blume directeur van het rijks-herbarium, te Leiden tot erkentenis zijner groote wetenschappelijke verdiensten met de ridderorde van den rooden adelaar 3de klasse begif tigd en hem de versierselen daarvan door hoogstdeszelfs ge zant alhier doen toekomen. Men meldt uit 's Gravenhage Er heeft hier eene gebeurtenis plaats gegrepen die ge lukkig in ons land zeer zeldzaam voorkomt. Eene Engel- sche dame, die sedert eenigen tijd hier vertoefde, en intime betrekkingen had aangeknoopt met en bezoeken ontving van een voornaam oosterling heeft zich zonder dat iets haar voornemen kon verraden, plotseling door vergif om herleven gebragt. Men vond haarkostbaar gekleed dood op hare zitplaats. Men vorscht vergeefs naar de oorzaak van dezen geneimzinnigen zelfmoord." Woensdag morgen is door Zr. Ms. stoomschip cycloop in zee gesleept Zr. Ms. brik de haai onder bevel van den kapitein-luitenant-ter-zee .7. F. E. von Romer, bestemd naar Batavia. Volgens een verspreid prospectus is te Amsterdam ten kantore van den makelaar Johannes Ruijs J. D. zoon opengesteld eene negotiatie, groot een millioen guldens, tot oprigting eener Eems-kanaalmaatschappijen ten doel hebbende de exploitatie van 4575 bunders hooge vee.ien De STAATSRAAD, COMMISSARIS DES KONINGS ïn de Provincie ZEELAND Brengt ter kennis van de Ingezetenen in het iste District der Provinciedat met 1 April aanstaandedoor het te Veere garnizoen houdende Detachement Infanterie, een aan vang zal worden gemaakt met de oefeningen in het schieten naar de Schijf, in de Duinen nabij Breezanden dat die oefeningen vervolgens zullen plaats hebben des Dingsdags Woensdags en Vrijdags van iedere week van des voormid dags ten negen tot des namiddags ten drie uur. Geschiedende deze kennisgeving opdat niemand hiervan onkundig zoude zijn en elk zich voor ongelukken zoude kunnen hoeden. Middelburg den 27 Maart 1851. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREDENBURCH. gelegen in de marken van Noord- en Zuidbarge gemeente Emmen, provincie Drenthe. De Groninger Courant deelt uit Finsterwolde de ge boorte mede van een zonderling lam, waaraan de onderkaak geheel ontbrak terwijl de mond zich scheen verplaatst te nebben bij de borltdaar althans was eene zoodanige opening, waarmede de ooren in verband stonden waaraan alle inwen dige deelen ontbrakenzoodat ze slap neerhingen en wel naar vinnen geleken terwijl het voorste gedeelte van het lam in vele opzigten overeenkomst had met een steurvisch. Het heeft slechts een uur geleefd men verneemtdat het aan het museum te Groningen zal worden opgezonden. Men schrijft uit Meppol den 23 dezer: Op den laatstelijk gevierden Drentschen en Overijsselschen biddag voor het gewas, had er te Rouveen gemeente S:ap- horsteen bedroevend ongeluk plaats. In den avond van dien dag wendde een jongeling pogingen aan om een mede aldaar wonend meisje te spreken zoo als dit bij jongelieden overal en dikwijls plaats vindt en riep haar tot dat einde van buiten het huis0111 bij hem te komen. Doch in plaats van het meisje kwam haar stiefvader, gewapend met eene mestvork, snelde den, jongeling die het op een loopen zette na, en stak hem met zijn wapen in het hoofd, aan de ge volgen waarvan hij in de 1111 verloopene week is overleden." STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Zitting van 26 maart. Zijn ingekomen de volgende wets-ontwerpen als: een wets ontwerp tot invoering van liet stelsel van eenzame op sluiting ten aanzien van enkele op te leggen straffen een wets-ontwerp tot intrekking van art. 14 der wet van i2julij 1821 {Staatsblad no. 9.) betrekkelijk de heffing van provin ciale opcenten een wets-ontwerp betrekkelijk den afstand in gebruik van domeinen tol. oprigting van eene landbouw school te Borculo drie wets-ontwerpen houdende naturali satie van G. C. C. C. FikenscherG. Janssen Mulder en C. J. A. C. A. Redemagnien een wets-ontwerp tot her ziening der wetgeving op het regt van patent. Door de commissien van rapporteurs is algemeen verslag uitgebragt: 1. omtrent het wets ontwerp tot regeling der reis- en verblijfkosten voor de provinciale Staten-,■- 2. omtrent de wets-ontwerpen houdende naturalisatie van J. Irish Stephen- son en van B. J. .1. F. Bahlmann. De beraadslagingen over die beide wets-ontwerpen zijn be paald op maandag den 31 dezer. De vergadering heeft met 49 tegen 10 stemmen besloten tot het in nadere overweging nemen van het voorstel van drie leden der kamer omtrent het verleenen van schadeloos stelling aan de leden der voormalige eerste kamer. Tegen het in nadere overweging nemen hebben gestemd de heeren ZylkerReindersde Lom de Bergde Poortervan Eek IVesterhojf, van IVylickHengst, L. D. Storm en van IValchi •en. Bij de beraadslaging over het wets-ontwerp tot regeling van de verjaring der straffen wegens de drukpers-delicten heeft de heer Poortman een amendement op het eenig artikel voorgesteld. De vergadering heeft beslotenom alvorens met de behandeling van genoemd wets-ontwerp voort te gaan dat amendement in de afdeelingen te onderzoeken. Een voorstel van den voorzitter, om de vaststelling van den rooster van aftreding der leden op maandag aanstaande te doen plaats hebben heeft tot vrij langdurige beraadsla gingen en tot verschillende tegenvoorstellen aanleiding ge geven. Over het voorsteldat eerst in omvraag werd ge bragtvan den heer Lotsy namelijk, dat strekte 0111 de vast stelling van den bedoelden rooster voorloopig onbepaald uit te stellen hebben de stemmen gestaaktzoo dat de nadere be handeling der zaak tot eene volgende vergadering is uitgesteld. Door de commissie voor de verzoekschriften is omtrent eenige adressen verslag uitgebragt. Engeland. Londen 25 maart. I11 de zitting van het hoogerbuis was op heden weinig belangrijks aan de orde. Men hield zich uitsluitend met onderwerpen van lokaal belang bezig. Onder anderen werd een wets-ontwerp aan genomen houdende zekere bepalingen 111 acht te nemen bij den verkoop van rattenkruid daarna besprak men kor- telijk zonder echter iets te beslissen de concurrentie tus- schen Fransch en inlandsch meel op de Engelsche markten, waarmede de zitting werd besloten. Ook het lagerhuis hield heden eene zitting nadat in den aanvang verschillende petitieu omtrent lokale of min belangrijke aangelegenheden waren ingediend werden de discussien voortgezet over het wets-ontweip op de keikelijke hiërarchische geschillenen was bij het vertiek der post sir Fagan aan het woord die tegen het ontwerp sprak. Op 30 april e. k. zal de bekende zaak dienen van de koningin van Spanje tegen de houders van Spaansche fondsen, die beslag gelegd hebben op de gelden, in handen va 11 de bankiers te Londen berustendeen bestemd om de interessen te betalen. Door de laatste zware regenbuijen is het dak van het gebouw voor de tentoonstelling belangrijk beschadigd; de werkzaamheden ter herstelling dier schade zullen even lang durig als kostbaar zijn aangezien men niet alleen al de openingen die hier en daar in het dak gekomen zijn moet digt maken maar tevens genoodzaakt zal zijnhet geheele dakglas voor glas naatiwkeurig na te zien 'ten einde eene herhaling van dergelijke schade voor te komen. Eene - - vernieuwing van zooveel arbeid zou den dag der oprën!»g% °p 1 mei bepaald, wel eens kunnen vertragen. Ter zoo veel mogelijke voorkoming van diefstallen in het gebouw der tentoonstelling heeft de policie het volgende middel bedacht: rondom dat gebouw zal eene electrieke te legraaf, metvvijzers boven iederen inganggeplaatst worden en een zeker getal agenten van policie moet die telegraaf op zoodanige wijze laten werken, dat, bij het binnenkomen van een welbekenden gaauwdief, het berigt daarvan al de deelen des gebouws gelijktijdig bereikt. Wordt een diefstal gepleegd het daarvan aan een der ingangen gegeven berigt wordt aan de bewakers der overige ingangen medegedeeld en iedere dief of verdachte terstond aangehouden en onder zocht. Onder de voorwerpen uit Amerika naar de Londensche tentoonstelling gezonden bevindt zich eene prachtige dood kist die men luchtledig kan maken ten* einde het daarin te leggen ligchaam voor bederf te behoeden een bloemruiker in de nieuwe wereld geplukt en in deze kist overgebragt bezit nog al hare frischheid. lïultsehland. fVeenen 22 maart. De nieuw be noemde gouverneur-generaal van Neêrlandsch Indiede heer Duymaer van Twistis hier gearriveerd komende uit den Haag; hij begeeft zich naar Triest, om van daar de reis naar Oost-Indie voort te zetten. De keizer zal zich gedurende tien of veertien dagen te Triest ophouden. Hamburg 24 maart. Gisteren morgen hebben de Oosten- 1 ijksche troepen alhier en te Altona en omstreken in garni zoen, eene plegcige veld-godsdienstoefeuing gehouden, tot viering van de luisterrijke overwinning, in 1849 op Karei Albert te Novarra bevochten. Hetgeen vooral deze plegtig- heid verhoogde was, dat onderscheidene regementen welke zich thans hier bevinden aan dien veldslag hebben dee|n-e- nonien. Keulen 25 maart. De berigten die men uit Weenen en elders ontvangt, stemmen overeen in de verzekering, dat de conferentien te Dresden binnen zeer kort gesloten en de 011de bondsdag weder te Frankfort geopend zal worden. De jongste eischen door de Pruissische regering gedaan, zijn zoo overdreven, dat er geenerlei hoop bestaat dezelve ver wezenlijkt te zien. Bij de organisatie der nieuwe centrale bondsinagt wil Pruissen niet alleen gelijk gesteld zijn met Oostenrijk maar zelfs op de overige Duitsche mogendheden eenen invloed uitoefenen, die met derzelver onafhankelijk heid onbestaanbaar wordt geacht. Met de regeling der algemeene tol- en handels-aangelegen heden ziet het even ongunstig uit als met de staatkundige. Hoe doelmatig ook de te Dresden ontworpen en aan de onderscheidene regeringen gedane voorstellen mogen zijn vleit zich hier niemand, dat dezelve tot eenig resultaat zullen leiden zoo als daar zijn de vermindering der ingaan deen de algeheele afschaffing der door- en uitvoerregten alsmede der tollen, op de rivieren en in de havens gehe ven wordende. De belangen en eischen der onderscheidene Duitsche regeringen zijn hierbij zoo niteenloopendedat waarschijnlijk weder alles bij het oude zal blijven. Meer bevredigend is hetgeen men van het tol-congres te Wiesbaden verneemt. Indien hetzelve ook niet in staat is 0111 veelomvattende maatregelen ter bevordering van de Duit sche tol- en handels-aangelegenheden te nemen, weet men toch dat hetzelve reeds een aantal bezwaren heeft uit den weg geruimd, waardoor het verdere bestaan des tolverbonds voor de toekomst verzekerd wordt. Men schijnt thans daar tot de overtuiging gekomen te zijn dat het duurzaam be lang des bonds vereischt de ingaande regten aan eene revi sie te onderwerpen. Frankrijk. Parijs 25 maart. De zitting der wet gevende vergadering was op heden wederom even onbe duidend als gisteren. Men hield zich grootendeels bezigmet een voorstel des heeren Peupin strekkende tot wijziging van de wetgeving op de brevetten van uitvinding; met eene aan zienlijke meerderheid werd besloten dat voorstel in overwe ging te nemen. De minister van openbaar onderwijsnaauweiijks ren halve van zijne ziekte hersteld heeft de zitting bijgewoond. De soirde van den president der republiek werd op gisteren druk bezocht. Men merkte er vele aanzienlijke dames uit de voorstad St. Germain op. Lodewljk Napoleon scheen nog meer verstrooid en treuriger dan gewoonlijken reeds vroeg keerde hij naar zijne vertrekken terug. Naar raen verneemtmoet er heden morgen aan het ministerie van buitenlandsche zaken eene belangrijke confe rentie plaats hebben gehad tusschen de gezanten van Oos tenrijk Pruissen en Engeland benevens den heer Brenier. In deze zamenkomst zijn de Duitsche aangelegenheden ter sprake gebragt. Er is sprake van eene manifestatie te doen door een groot aantal officieren van het 6de legioen der nationale garde te Parijsten einde te protesteren tegen de transitoire wet op dat ligchaam. De heer de Lamartine wien men in de laatste weken niet op het Elysée gezien had, heeft gisteren voor het eerst weder eene conferentie met Bodewijk Napoleon gehad. Men zegt, dat de haan op den standaard bij het leger zal vervangen worden door den Romeinschen arend. De National bevat een ministerieel besluit, waarbij de heer Jacques van zijne betrekking als hoogleeraar in de wijsbegeerte ontzet wordt, opgrond, dat hij in een dagblad-

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1