Ctbucvtcnticu, Stads-Schouwburg te Middelburg, ST OOM J AGTEN. MiddelburgRoller dam 3cfitijbiug6tt. 3> Notaris D. J. van der Horst Serlé zai, op Maan dag den 24 Maart 1851 en volgende dagen, telkens des morgens ten tien ure in het Koffijhuis de Eendragtop de Groote Markt binnen Middelburg, in het openbaar verkoo- pen eene aanzienlijke partij MANUFACTUREN, ais La ken, Linnen, Katoenen, Chitsen NeteldoekenMousseline- de-LaineOMSLAGDOEKEN, Wollen en Katoenen DE KENS, BROÈKSTOFBEDDETIJK enz. De Notaris D. J. van der Horst Serlé zal, op Woens dag den 26 Maart 1851, des voormiddags ten tien ure, op den Zuidsingel bij de Seisbrug binnen Middelburgin het openbaar aan den meestbiedende verkoopen MEUBE LEN en HUISRAAD waaronder een Eikenhouten Kabi netCyiinder- en Kas-Bureau eene Secretaire, Lade- en andere TafelsStoalen SpiegelsSchilderijen Prenten in Lijsten met Glazen, Koper, Tin, Blik, Ijzer, Glas, Aarde en Verlaktwerk Theeserviezen Mans Kleederen Bedden en BeddegoedTafellinnen, twee losse Bedsteden enz. ter drukkerij yan de gebroeders abrahams. heeft medegedeeld van den Franschen gezant, tegen de toe treding der niet Duitsche Oostenrijksche landen tot den bond. De weinige personendie dit stuk gelezen hebben stemmen er in overeen, om den Franschen gezant, den heer Brenierlof toe te zwaaijen voor de eenvoudige, krachtige en bepaalde taalwaarin deze protestatie vervat was. Met betrekking tot de ministeriele crisis is niets nieuws te vermelden er waren heden des betreffende zelfs geeue ge ruchten in omloop. In de op heden gehoudene zitting der wetgevende vergadering is beraadslaagd over de wijziging der tarieven betreffende de suiker en koffij. De afgevaardigden hebbeu over het algemeen weinig belangstelling in deze onderwer pen aan den dag gelegd. De minister Schneider heeft eene poging aangewend, om de beraadslaging te verdagen, doch hij is daarin niet geslaagd. Men verzekertdat de minister van justitie namens de regering de leden van den staatsraad heeft verzocht om voorshands niet voort te gaan met het ontwerpen eener wet, betreffende de verantwoordelijkheid van den voorzitter der republiek. De minister zou geweigerd hebben om inlich tingen te geven ten aanzien der redenen waarom die ar beid moest worden gestaakt. Ingeval dit berigt bevestigd wordt, verwacht men dat de zaak in de wetgevende ver gadering ter spraak zal worden gebragt. Bijzondere berigten uit de departementen deelen mede, dat de agenten der orleanistische partij veel activiteit ont wikkelen. Men tracht den prins van Joinville als kandidaat voor het presidentschap der republiek op den voorgrond te stellen. Eergisteren nacht vervoegde zich bij den maire van een der om deze hoofdstad gelegen dorpenzekere H. landbouwer en eigenaar eener kleine pachthoeve in de na bijheid van het dorp gelegen. De man scheen aan hevige aandoening ten prooizijne kleederen waren verscheurd en half verbrand handen en gelaat zagen zwart van den rook even als ware hij slechts met moeite uit een brandend gebouw gevlugt. H. verhaalde daarop den maire het volgende: Nadat hij zich ten 10 ure met zijne vrouw te bed had begeven hoorde hij te middernacht eenig gerucht aan de voordeur. Onmiddelijk stond hij op stak eene kaars aan en opende de deur der slaapkamer om naar beneden te gaandoch werd toen door twee mannen aangegrependie hem met slagen overlaadden op den grond wierpen en hem een bal in den mond wrongen, om hem daarna, met zaamgebonden handen en voeten te laten liggen. De verschrikte vrouw vloog schreeuwende het bed uitdoch werd door de dieven ge grepen en met dolksteken vermoord. Daarna braken de bandieten alles open maakten zich meester, van eenige kost baarheden en geld en vertrokken 11a bevorens het bed in brand te hebben gestokken. Na hun vertrek slaagde H. er niet dan na wanhopende pogingen in om zich van zijne banden en van den bal in zijnen mond te bevrijden. De brand nam meer en meer toe en de bandieten hadden de deur der kamer achter zich ge sloten. Hij overtuigde zich daarop dat zijne vrouw aan hare wonden was overleden en trachtte toen uit het bran dende vertrek te geraken. Gelukkig herinnerde- hij zich dat in eene kast een touw lag, hij greep het, bevestigde het zoo goed mogelijk aan een venster en liet zich toen naar beneden zakken waarna hij naar den maire snelde om hem van het gebeurde kennis te geven. Deze riep onmiddelijk de gendarmerie op de been en be gaf zich gevolgd door een aantal inwoners van het dorp naar de pachthoevezij was inwendig bijna geheel door de vlammeu vernielden „onder de rookende puinhoopen vond men het half verkoolde lijk der vrouw. Er werd een geregtelijk onderzoek ingesteld. Dit leverde echter de bewijzen van het logenachtige van de door II. af gelegde verklaringdie toen in hechtenis werd genomen. onder beschuldiging van zijne vrouw vermoord en zijne hoeve in brand gestoken te hebben. 18 maart. De verschillende partijen, door de laat ste politieke voorvallen in de wetgevende vergadering ou derling van elkander verwijderd, zoeken op nieuw zich te vereenigen. Het verbond tusschen de legitimisten en bona- partisten is nog niet volkomen tot stand gekomen. Er is een gedeelte der legitimisten dat sterk naar die vereeniging verlangteen ander gedeelte dat er zich tegen verzet. Het is waarschijnlijk dat de geheele legitimistische partij zich zal aansluiten. De heer Berryer heefc eindelijk bepaald besloten zijn voorstel omtrent de belasting der 45 centimes in te trekken. De wetgevende vergadering hield zich heden wederom bezig met het wets-ontwerp op de suiker. De president der republiek zalzoodra het weder daar toe gunstig is eene revue houden over de onlangs te Pa rijs aangekomene regementen. Verscheidene officieren der nationale garde te Straats burg zijn te Parijs aangekomenten einde eene petitie in te dienen bij de wetgevende vergadering, betrekkelijk de plaats gehad hebbende ontbinding dier garde. De onlusten welke te Saint-Amand hebben plaats ge had zijn geheel en al onderdrukt. Er hebben ongeveer een twintigtal arrestatien plaats gehad. De heer de Germinyminister van financien heeft weder zijne portefeuille aanvaard welke gedurende zijne afwezigheid ad interim was overgegeven aan den heer Magne minister van openbare werken. Heden waren de 5 Pct' 94>20 ^"r*'^e 3 Pct* 57)9° ft- SSclgSe. Brussel- 18 maart. Men verzekert, dat het geschil der regering met de spoorweg-maatschappij in Luxemburg op het punt staat van in der minne te worden bijgelegd. Men stelt daar veel belang in omdat daardoor de weg zoude worden gebaand tot het aanleggen van de ijzerbaan naar Luxemburg. Men meent in Antwerpendat een dergelijke weg voortgezet tot in Triervoor den han del dier stad en van Belgie in het algemeen van nog meer gevvigt is te achten dan de ijzerbaan van Ostende naai' Keulen; dat, indien deze aanleg nog lang wordt verzuimd, de Belgische belangen aan die van Nederland zoowel als van Frankrijk zullen worden opgeofferd en Antwerpen ge duchte mededingers zal vinden in Rotterdam en in Havre dat voor dien aanleg alle andere soortgelijke ondernemingen moeten achterstaan. BROUWERSHAVEN 16 maart. Het schip Orion, kapi tein C. M. Borghorstvan Batavia naar Dordrecht heefc bij het ten anker komen op deze reededoor het breken der kettingen twee ankers verloren en is daarna in het Dijk- watertusschen Schouwen en Duivelandop de slikken gezet. Het schip ligt nu echter in vlot watermet ligters bij zich. VLISSINGEN 20 maart. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen: Louise RickelesLituania J. G. Rickeles, beide van Memel, met hout; Jeune An- nette Naiette van Bordeaux met wijn Andreas H. Ip- land National, Voets beide van Rio-Janeiro met koffij; Oscar, Ths. O. Braasvig, van Arendaal, met hout; I. Z. A. Zeregavan New-Yorkmet stukgoederen, en Cecilia Ljungberg, van Buenos-Ayresmet huiden. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild: BritanniaRoberson naar Triest, en Meta Defreesenaar Einden, beide met stukgoederen- G KA.iiN31 AltKTMiddelburg 20 Maart. Daar de Hollandsche markt-berigten verhooging van den prijs der tarwe inhieldenwaren houders alhier mede hooger gestemdofschoon de aanvoer heden grooter was dan in de voorgaande week zoo dat men om iets los te krijgen algemeen 10 ii 20 ets. per mud meer heeft beraald schoon deze verhooging op het eind der beurs moeijelijk was te be houden. Rogge is 5 ets. lager verkocht ouk ging de win ter- en zomer-garst 5 ets. minder bij matigen aauvoer. Walchersche witte- en bruineboonen zijn bijna zor.der handel geweest, en naar erwten was ook nagenoeg geen vraag. Paardeboonen hadden eenige zweem van verhooging. Boek weit niet geveild. Koolzaad werd begeerd, en extra puike kwaliteit is 40 h 50 ets. de mud booger gekochtdoch ge wone soorten bleven op voorgaanöen prijs. Men noteert de raap-olie 36,50, pacent-olie f 38,50, lijn-olie f 39 per vat; de lijnkoeken f 10 per 104 stuks. Middelprijzen der Objecten van Harict binnen de Stad Middelburg, op den 20 Maart 1851. per Ned. Mudde Tarwe f 7 15 ilogge 5 10 (tot regeling der Broodzetting) Gerstf 3 70 Ilaver- - Boekweit Willeboonen Groene Erwten Aardappelen Yersclre Boter. per Ned. Mudde - - - 8 50 - 7 30 per Ned. Pond f - 80 Zelling van hel Brood, voor hel tijdvak loopende var, den 24 tot den 30 Maart 1851. (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood 17|. ets Roggeubrood 11 ets. Grof Tarwenbrood 15 J Masteluinbrood 13 Frijs-couramt van ElSccten. Amsterdam, den 19 Maart 1851. Rusland Hope Co. 104J - Leening Idem 2» pets. "Werk. Schuld 57 a 57Jj, 3 dito dito 67Tse - 67J 4 dito dito 884 - 83T75 Arnortisatie-Syndic. - - 3J pet. - llandel-Dlaatschappi) 107 r - Aand. Holl. Spoorweg 60 Rijn Spoorweg - Uost-Ind. Leen.4 pet. 87*- Fransche 3 pet. 53 J - Dito 5 pet. - Napelsclie certificaten - 87 53i 18U Tü 15" 18 3 1 ïriTT' Idem 1840. 87 - 13(4- Spanje Ardoin Coupons - jji, Portugal 4 pet. 36* - 36 Oostenrijk Goll. C. - 4 pet. - Metaliek 69 - 69- Pruissen 1832. - Denemarken N. Lond. - E BES. Bij gelegenheid van de groote Europesche tentoonstelling, die in dit jaar in deze ware wereldstad zal gehouden worden, kan de uitgave van een keurig uitgevoerden gekleurden platte grond dier stad, met eene volledige uitlegging en beschrij ving niets anders dan gewenscht en welkom zijn. Wij vestigen daarom de aandacht van het belangstellend publiek op het werkje en de kaartonlangs bij den boekhandelaar Kir berger te Amsterdam uitgegeven en dat mede verkrijgbaar is in den boekwinkel van de Gebroeders Abrahamste Mid delburg, en alom in de voornaamste steden van dit rijk; de titel is Het leven in Londen. Gids voor vreemdelingen in Londenof wegwijzer door de hoofdstad van Engeland, bevattende al de merkwaardigheden die zij aanbiedt van we tenschap en kunstalspublieke gebouwen schouwburgen tentoonstellingen museums enz. verder de hotels en loge menten opgave van spoorwegen stoombooten enz.ver gezeld van verschillende wenken ten behoeve van den vreem deling, benevens een plan, om in den tijd van zeven dagen de voornaamste voorwerpen der Britsche hoofdstad te zien. De prijs van dezen Gids, zindelijk in linnen-band, is slechts/1,50. FOEZI.L van ©s. JT. F. Masebroek. Hiervan is door de Erven F. Bohnte Haarlemeen herdruk aangekondigddie een groot aantal elders verspreide dichtstukken zal bevatten, en daardoor eene aanzienlijke ver meerdering zal erlangen. Bij vooruit-bestelling geniet men daarop eene billijke prijsvermindering. Aanprijzing zal hier niet noodig zijn. In alle boekwinkels zijn de be- stellingslijsten met de prijsberekening voorhanden. ©AFHAK t Ttvcemaandelijksch Tijdschrift voor Nedcrlandsche Poëzij onder Redactie van «3. J. Li. ten Mate. Wij ontvingen dezer dagen de eerstse Aflevering des twee den bundels van dit belangrijk Tijdschriftwaarin men stuk ken vindt van IV. J. Hofdijk, J. Bellami J- C. Gewin, Ed. SlingerIV. E. N. Muskeyn K. N. Meppen en J. J. L. ten Kate. Wij meenen dezen bundel met ruimte den vrien den van dicht- en letterkunde te moeten aanbevelen. Zijn wij wel ingelichtdan komt in eene volgende aflevering een dichtstuk van Mr. A. F. Siffléonlangs voorgelezen in eene vergadering van het Middelburgsche departement der maat schappij tot Nut van V Algemeen. pjeden beviel van een' ZOONJ. M. RIPPINGge liefde Echtgenoot van Middelburg S. M. SERLÉ. den 18 Maart 1851. Eenige kennisgeving. Alles Zaturdag te voren aldaar voor een ieder te be- zigtigen. Notaris D. Uyttenhooven zalop Dingsdag den 25 Maart 1851, des voormiddags ten 10 ure, binnen VLISSINGEN, op de Houtkaaivoor het Huis gemerkt Wijk L. Numero 5 publiek presenteren te verkoopen eenen zindelijken en goed geconditioneerden INBOEDEL bestaande in Secretaire Commode Buffec KabinetGlazen KastKleerkassen Thee- Ronde- Speel- Penant-, Bloem-, Wasch- en Nachttafels, Ledikanten, Rustbanken Stoelen Spiegels Schilderijen Pendules Lampen Klokken Pleisterbeelden en verdere Ornamenten gemaakt Goud en Zilver Bedden en Matrassen met derzel- ver toebehoorenWollen en Katoenen DekensBed- en Lijflinnen, Damaste Tafelkleeden Manskleederen, Boeken en Wapens, Tapijten, Karpetten en Gordijnen, Eikenhouten PersMangel en Rektafel een groot assortiment Porse lein-Verlakt-, Kristal-, Glas-, Aarde-, Koper-, Ijzer-, Tin- en Blikwerk Keuken-Gereedschappen, Franklins, Cuisinières en andere Kagcheisen wat meer zal worden geveild. Daags vóór de Verkooping voor een ieder te zien Alles aldaar op Maandag en Dingsdag te voren voor een ieder te bezigtigen. JJe ondergeteekende maakt bekend ontvangen te hebben eene groote partij NIEUWE OMSLAG DOEKEN conti nueert met het inruilen. L. LAIRET Langende!ft. JTen ongehuwd PERSOONhet Timmeren en Metselen verstaande en goed van gedrag, terstond benoodigd bij J. J. Maas, te BRIGDAMME. Jfen Burger JONGELING op eene Kruideniers-Affaire be noodigd adres bij den Boekhandelaar J. K. de Regt. Jfen MEISJE benoodigd, Bogaardstraat, D. 51. JJoor J. C. W. ALTORFFER is vroeger uitgegeven: Bedenkingen omtrent het Ontwerp van Wet tot opheffing van ZES PROVINCIALE GEREGTSIIOVENdoor een Lid van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland. Bij het ter sprake zijn eener hernieuwde Regterlijke Orga nisatie, berigten deUitgevers, dat nog eenige weinige exem plaren van deze belangrijke Brochure bij hen a 30 cents verkrijgbaar zijn. Onder Directie van J. W. Hammecher. Qp Zaturdag den 22 Maart 1851, No. 1 in het Abonne ment DERTIG JAREN TOONEELÜIENSTof de Ver tooning ten voordeele van een oud SouffleurBlijspel met Zang in zes Tafereelen gevolgd door DE ZUSTER VAN JOCRISSE, Kluchtspel met Zang, in één bedrijf. Aan vang ten half zeven ure. De Lijst van Abonnement zal geopend blijven tot en met den 27 Maart eerstkomende. varende in het Eeurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. MAART 1851. VAN MIDDELBURG Zondag 23,'smorg. 4|-ure Dingsdag 25, Woensd. 26, Vrijdag 28, Zondag 30, April. Dingsdag 1 5 IO I I VAN ROTTERDAM Zondag 23,'smorg. 7I ur. Dingsdag 25, 81 Woensd. aó, ioi Vrijdag 28,'smidd. 12 Zondag 30,'smorg. 5 April. Dingsdag i, 5 De AFVAART-LIJSTJES voor Maart en April zijn gedrukt en voorhanden in de Boekwinkels van de Weduwe C. Jongkindt Zoon en de Gebroeders Abrahams.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 2