M1DDËLBUB6SCHE C O U B A IV T. m°. 32. Zalurda: 1851. 15 Maart. i3c0tuircu cn Cibmiiusjtvaticu. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, ümmcniaubdcftg lijdingen. JJmtcnLinbsdic NOTIFICATIE. Gezien Art. 73, ede lid van de Wet, regelende het Kies- regtende benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaalvan den 4 Julij 1850 (Staats blad no. 37); Noodigen de Inwoners der Provincie uit 0111, voor zoo ver zij elders, buiten hunne woonplaats, in de Grondbe lasting,de Personele Belasting en het Patentregtop de Kohieren tot de looper.de dienst behoorende voor eene som van ƒ300 of meer, zoo in Rijks-opcenten als in Hoofdsom, zijn aangeslagen, daarvan, door toezending van de vereischte bescheiden (Aanslag-Biljetten of uittreksels uit de Kohieren) en eene berekening van hetgeen in Hoofdsom en in Rijks- opcenten afzonderlijk wordt betaaldvóór of uiterlijk op den 1 April aanstaande aan deze Vergadering te doen blijken. En zal deze Notificatie in plano gedrukt, en in de onder scheidene Steden en Gemeenten van dit Gewest worden af gekondigd en aangeplakt. 28 Februarij Middelburg, den1851. 12 Maart Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. AANBESTEDING. Op Donderdag den 27 Maart 1851 des voormiddagsten tien ure, zal te SAS-VAN-GENT, in het Logement bij de Weduwe de Rechter bij inschrijving en opbod worden aan besteed Het OMRINGEN DOOR EENEN ZEEDIJK ter lengte van ongeveer 2620 El van de Schorren gelegen vóór den Koudenpolder in de gemeente Hoek 5de District van Zeeland. Het Bestek waarop bovengenoemde Aanbesteding plaats zal hebben, ligt ter lezing: te Neuzen, bij de Weduwe Steenkamp en bij .7. 13. de Meyerte Axelin het Gulden Viieste Hoek, bij Bareman en te Sas-van-Gentbij de Weduwe de Rechter. Drie dagen vóór de Aanbesteding zal er locale aanwijzing gedaan worden terwijl inmiddels nadere informatien te be komen zijn bij den Heer .7. F. PassenierGrondeigenaar te Assenede nabij Sas-van-Gentalsmede bij den Ingenieur van den Waterstaat .7. Dirkste Neuzen. MIDDELBURGSCH ZIEKENFONDS. BESTUURDERS-VERGADERING tot opneming van Leden, Dingsdag 18 Maart 1851 des avonds ten 7 ure, in het gewone Lokaal van Sint-Joris. J. J. PIETERSE Tz.Secretaris. medewerking van de zijde der inwoners 0111 in alle zaken het regt te laten zegevieren, tot tijdverspilling voor hen die als eisehers, be schuldigden of getuigen, zich gedroDgen gevoelden om hunne zaken voor de regtbank te brengen tot verzwijging van misdaden daar men niet zelden in de aangifte eene, door verzwijging gemakkelijk te voorkomen tijd- en geldverspilling zag. Dat die indeeling dus nimmer die niiddelijke voordeden heeft gehad welke men daarvan zoude hebben kunnen verwachten in dien men aan Staats-VIaanderen, dat ongeveer 55,000 zielen telt, en dus meer dan een derde der bevoikiüg van Zeeland bedraagt, eene regtbank had toegekend. Dat zij dus vermeenen dat én de bevolking, én de zoo gewigtige eigendommen welke in Staats-VIaanderen gelegen zijn én het be lang dat de Staat in het bezit niet alleeu van deze streken maar vooral ook in de nationaliteit de" inwoners moet stellen even zoo vele redenen zijn welke regtmatige aanspraak op het bezit eener regtbank in hel midden van deze landen kunnen doen geldeu. Redenen waarom de ondergeteekenden de vrijheid nemen Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken om bij de aanstaande regterlijke organisatie ook het zoo zeer verwaarloosd belang van deze streken dat met dat van den Staat in dezen geheel en al overeenkomt, in het oog te willen houden, en aan Staats-VIaanderen eene regtbank te willen toekennen waarop zij reeds in 1814 gegronde aanspraak had. 't Welk doende enz. MIDDELBURG, den 14 Maart. Bij de op gisteren alhier gehondene aanbesteding van het bouwen van eenen zeekefirenden bekleedings-muurindelin- kerface van bastion no. 9 te Vlissingenis die werk aangeno men door den heer Pieter Monjé te Breskens voor 14,000. Gisteren avond arriveerde op de reede voor Vlissin gen, Zr. Ms. fregat de rijn, onder bevel van den kapitein ter-zee Jokr. Bij Zr. Ms. besluit van den 6 dezer maand zijn be noemd tot kantonregter te dezer stede, de heer mr. G. A. Fokker, en tot plaatsvervanger van den kantonregter, jhr. mr. L. IV. A. Schuurbeque Boeije beide advokaten bij het provinciaal geregtshof. Bij besluit van den 10 dezer heeft Z. M- goedgevon den de heeren P. IV. Steenkatnp en J. C. Steenkamp op hun verzoek te ontslaan uit de betrekkingen respectiveiijk van burgemeester en van secretaris der stad Neuzen. In het 4de district dezer provincie is eeu adres in omloopwaarbij aan Z._ M. wordt verzochtdat in dat district een scheepvaart/ en jwa- uitwaterings-kanaal moge worden daargesteld. Het adres aan den minister van justitiedat aldaar ter onderteekening circuleert (zie ons vorig nommer)is van dezen inhoud/ Aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie. Geren met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteeken den allen inwoners van het 4de district der prorincie Zeeland het westelijk deel rao Staats - Vinanderen. Dat het 4de en 5de district der prorincie Zeelanduitmakende het zoogenaamde Staats-VIaanderen, sedert bijna 40 jaren regteriijk zijn ingedeeld het eerste onder de jurisdictie van Middelburg het laatste onder dat van Goes. Dat de inwoners ran dit district dus sedert dien tijd altijd verpligt zijn geweest om diar, waar zij voor hunne regterlijke behingen wer den "'eroepen zich naar de regtbank van Middelburg te begeven en zh dus steeds zijn genoodzaakt om daartoe de Schelde over te va ren; eene reis, waarvan het veeltijds moeijelijke en gevaarlijke van publieke notoriteit is- Dat deze regterlijke indeeling zoo lijnregt in strijd met de ge steldheid der provincie Zeeland volgens hun oordeel ook niet ge schikt is, om aan hen die tot de behartiging van de gewigtige reg terlijke belangen worden geroepen, noch aau belanghebbenden, die ondersteuning te schenken, en in de uitvoering hunner wederzijd- sche verpligtingen die gemakkelijkheid aau te brengen welke men ongetwijfeld door eene nadere indeelin«y zoude erlangen. Dat de actuele regterlijke indeeling dezer streken steeds aanleiding gegeven heeft tot groote kosteu voor den Staattot eene flaauwe Naar men verneemt zou de heer Lucas, minister van marine, bepaald zijn ontslag ingediend hebben. Men spreekt reeds over de keuze van zijnen opvolgerdie zich zou be palen tusschen den voormaligen minister Rijk en den schout bij.nacht-titulair V. R. van Frauckdirecteur der marine te Amsterdam. Morgen zal de minister van binnenlandsche zaken een groot diner geven tot welks deelneming onder anderen zijn uitgenoodigd de leden van het corps diplomatiquede minis ters de voorzitters vau de beide kamers der Staten-Gene raal de commissaris des konings in de provincie enz. H. M. de koningin- zal morgen naar Rotterdam ver trekken btn zich met de stoomboot Prins de Joinville.nassr Mannheim te begeven van waar II. M. naar Sttittgart zal reizen,'ten einde ihhwhoogstderzelver vaderden koning van Wurtemberg te bezoeken en aldaar eenigen tijd te verblijven. De hooge raad der Nederlanden kamer van strafza ken heeftbij arrest van 25 februarij jl. beslistdat een rijks-advokaat niet bevoegd isom' in zaken betreffende 's rijks belastingen voor hem namens den minister van fi nanciën hooger beroep te doen aanteekenen door eenen door hem rijks-advokaat bepaaldelijk daartoe schriftelijk gemagtig- de en dat de administratie alzoo moet worden verklaard niet ontvankelijk in het hooger beroep wanneer hetzelve is aangeteekend door een speciaal daartoe door den rijks- advokaat schriftelijk gemagtigde. Dir arrest is opgenomen in het Weekblad van het Regt no. 1206. De baron Billing die namens de Fransche regering bij het Nedeiiandsch gouvernement zal onderhandelen over '.iet handhaven van den letterkundigen eigendom is 11. maandag reeds bij den minister van buitenlandsche zaken ten gehoore ontvangen. Eergisteren ontving men te Nieuwesluis het treurig berigtdat jl. donderdag twee beznan-vischschepen te Peru is te huis behoorende op de Noordzee zijn verongelukten dat het volk van een derzeive slechts is kunnen gered wor den. In de maand september van het vorige jaar veron gelukte een van daar varende vischscbokker wier geheelc bemanning mede haren dood in de golven vond. Laatstleden zondag avond werd in het krankzinnigen gesticht Meerenbergbij Haarlem, een geregeld vocaal- en instrumentaal concert gegeven, dat door ongeveer 80 lijders, zoo mannen als vrouwen, met groot genoegen is bijgewoond nadat het door den directeur en eersten geneesheer met eene hartelijke en gepaste toespraak geopend was. Onder de con certgevers waren drie der in het gesticht verpleegden na melijk eer.e zangeres eeu zanger en een voortreffelijk vio list, verder eenige beambten en menschlievende vrienden die onder de leiding en door de ijverige zorgen des tweeden) geueesheers het feest hadden voorbereid en geregeld. Zeeland. Wordt besloten deze lijst te drukken en rond te deelen en den dag, waarop de verkiezing der vijf kap.-, didaten door ae kamer zal plaats hebben, nader te bepalend Zijn aangeboden eenige boekwerken, ais: 1. het Vilde stuk van de verhandelingen van het koninklijk instituut van ingenieurs enz.; en 2. de tweede aflevering van het werk over de scheepvaart-wetgevingdoor den heer Vas-Dias. Plaatsing in de boekerij. De commissien van rapporteurs hebben verslag gedaan 1. over het wets-ontwerp tot regeling van het fonds nopens den koopprijs der domeinen en 2. over dat tot verlenging van den termijn van verjaring der muntbiljetten. Drukken en ronddeelen de beraadslaging over die ontwerpen werd op vrijdag bepaald. De commissie belast met het onderzoek der rekening van het fonds van proceskostenheeftbij monde van den heer van Voorst haar verslag gedaan. Ingevolge het voorstel der commissie zal die rekening ter griffie worden nederge- legd en zal het rapport der commissie worden gedrukt. De afdeelingcn van de tweede kamer hebben zich 11a den afloop der zitting bezig gehouden met het onderzoek van het ontwerp der gemeentewet. Gelijktijdig met de ontwerpen van wet: 1. tot heifing eener belasting op de renten van kapitalen niet bestaande in onroerend goed, noch aangelegd tot eenigen tak van nij verheid; 2. tot afschaffing van den accijns op de turf; 3. tot afschaffing van den accijns op de steenkolen4. tot ver mindering van het tonnegeld der zeeschepen5. tot wijzi ging van den vrijdom van accijns op het binnenlandsch ge- dis'eleerden 6. tot wijziging en aanvulling der wet op het zegelregt van 3 october 1843, is ook aan de tweede kamer aangeboden een ontwerp van wet tot verbetering van den accijns op het zout. Behalve de zeven thans reeds ingediende wets.ontwer pen betreffende wijzigingen in het belastingstelselziju nu nog van regeringswege toegezegd twee daarmede in verband staande ontwerpen 1. tot verbetering van den accijns op de suikeren 2. tot wijziging en aanvulling van de be staande wetten op het regt van patent. STATESü-GEjafERAAX. tweede kamer. Zitting van 11 maart. In deze zitting heeft de heer .7. A. de Fremerjnieuw benoemd lid der kamer voor het kiesdistrict Steen wijk na het onderzoek en in orde bevinden zijner geloofsbrieven en na liet afleggen der gevorderde .grondwettige eedei: in handen des voorzitters, wederom in deze vergadering zit ting genomen. Is ontvangen eene missive van den minister van financien, van den 6 dezerwaarbij worden medegedeeld acht te 1 algemeene rekenkamer opgenomene en atgeslotene posten over de jaren 1 843-1847 betrekkelijk de personele be lasting en het patentregt. Wordt besloten die rekeningen 111 handen te stellen eener commissie om door deze te wor den onderzocht. Zij wordt zamengesteld uit de heeren Reinders, de Moraaz Lotsij Slicher van Domburg en Bots. Is ingekomen eene missive van den hoogen raad der Neder landen van 8 dezerwaarbij kennis gegeven wordt van het openvallen eener betrekking van raadsheer in dat collegie ten gevolge van het overlijden van den heer mr. IV. li. Hofstede. Tevens wordt medegedeeld eene door den hoogen raad opgemaakte lijst van aanbeveling, die zamengesteld wordt uit de heeren: 1. mr. M. IViardi Beekman, raads heer in het provinciaal hof van Noordholland 2. mr. M. .7. Gelein Vitringaraadsheer in het provinciaal hof van Gel derland 3. mr S. Schmolckraadsheer in' het provinciaal hof van Zuidholland; 4. mr. B. Seryatiusprocureur-gene raal bij het hof 111 Drenthe; 5. mr. IV. J. C. van Hasselt regter in de arrondissements-regtbajik te Amsterdamen 6. mr. G. van Tsselstein raadsheer in het provinciaal hof van West-Indische Koloniën Cttrafao 1 februarij. De verkiezing van eenen nieuwen president van Venezuela is eindelijk afgeloopen. Op den 20 januarij jl. werd generaal José Gregorio Monagasbroeder van den nu afgetreden presidentdoor eene groote meerder heid van het congres verkozenterwijl Guzman slechts 8 en Rendon 6 stemmen verkregen. Alles wel beschouwd is de gedane keuze de beste welke in de gegevene omstan digheden konde plaats hebben en geeft ten minste waarborgen ■oor eene tijdelijke rust, en daaruit zeker ook vooruirgang in de republiek. Met uitzondering van de familie van ge neraal Paezis aan alle Venezuelanen die zich buiten *s lands bevinden tengevolge van hunne politieke denkwijze en handelingenveroorloofd geworden weder naar hunne haardsteden terug te keeren. Engeland. Londen 10 maart. De zitting welke het huis der gemeenten heden> gehouden heeft, is niet besteed aan discussien over de pausselijke bill. De kamer heeft zich weder geruimen tijd met den oorlog tegen de Kaffers bezig gehouden. De heer Hutne kwam namelijk terug op de ver klaring, welke lord Russell zaturdag voor het huis had af gelegd te weten dat de kolonie zelve al de kosten van dezen nieuwen oorlog zou te dragen hebben. Intusschen heeft de kamer omtrent deze aangelegenheid geen besluit ge nomen. Lord Russell heeft overigens aangekondigd, dat hij aanstaanden donderdag eene bill zou indienen omtrent de eeds-aflegging van Israëlieten. Lord John Russell heeft bij zich ontvangen eene depu tatie van leden uit het parlement, met de heeren Cobdeti llume en Milner Gibson aan het hoofd welke de afschaffing kwam verzoeken van den accijns op het papier. De Portugesche producten voor de tentoonstelling- bestemdzijn ter inscheping gereed. Het schijnt dat zich onder die goederen buitengewoon schoone voorwerpen be vinden van gebeiteld marmer en ivoor. De hoofd-commissie voorde wereldtentoonstelling heefe de volgende bepalingen gemaaktbetrekkelijk de zamenstel- ling der jury's, die over de toekenning der uitgeloofde prij zen beslissen zullen. Er zal eene jury zijn voor elke der dertig klassenwaarin ae tentoongestelde voorwerpen ver deeld zijn. De tentoonstellers die de betrekking, van ge zworene aannemen, kunnen niet mededingen naar de prijzen uitgeloofd in de klasse waarin zij moeten beslissen. Elke jury kan zich deskundigen toevoegen, of de jury eener an dere klasse raadplegen. Een raad, bestaande uit de voorzit ters der 30 jury'szal de beslissingen van elke jury kun nen wijzigen. De jury's zullen bestaan uit een gelijk getal Engelschen en vreemdelingen zoo het aantal dezer laatste niet toerei kend iszal het met Engelschen worden aangevuld. De voorzitters der jury worden door de hoofd-commissie benoemd. De voornaamste steden zullen uitgenoodigd worden eene lijst te zenden van personen, geschikt om deei uit te maken van de jury's. Het gezamenlijk aantal leden der jury's zal 270 bedragen waarvan 135 vreemdelingen moeten zijn. Duttschland. Berlijn 10 maart. Men heeft thans van verschillende zijden berigt, dat de te itouden algemeene

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1