'§k MIDDILBURGSCHl OOK R A IV 25. Donderda 27 Feferuarij. g&r; .7 O JS^titirgtï SM Sbsninisiicatien, PAARDEN. Biuncnlimbs-cïtc buigen. Snitetilanb^che ®tjbimjcsï„ :i <rr NOTIFICATIE. Ds STAATSRAAD C0W5IISSARIS DES KONINGS ia de Pro- Tincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis ran de belanghebben den,'dat door Zijne Esc. den Opper-Houtvester, met overleg van lieeren Gedeputeerde Staten, is bepaald het navolgende 1. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze Provincie op den 20 Maart aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op Wa tersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelatenmet riien verstande echter, dat de laatste, wat-de Publieke Jagt aanbe langt, alleenlijk geopend blijft op het water, langs de stranden en oövürs van waterplassen ca op lage moerassige landen en bepaal delijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw- en wei landen tot het gewone jagtyelij hehoatende. 2. Dat het wetspel van kwartelen alleen Tan 1 Mei aanstaande tot en met den 15 Julij daaraanvolgende zal mogen worden uitge oefend zullende hij dat Jagtbedrijf geene andere netten mogen worden gebruikt dan steekgarens sprei- en vliegnetten terwijl de twee laatstgemelde soorten nimmer tot het slepen (tirasserbn) der kwartels zullen mogeo worden gebezigd. 3. Dat de Visscherij binnen deze Provincie van den 15 April aanstaande tot en met den 15 Mei daaraanvolgende zal gesloten we zen terwijl het vissehen met de zegen of het sleepnet niet geoor loofd r tl zijn van den 1 April aanstaande tot en met den 31 Mei daaraanvolgende. 4. Dat van de bij de 3de bedoelde sluiting is uitgezonderd de Paling-visscherij welke echter gedurende den gesloten visohtijd niet anders dan met aalkorvcn van wisschen of teenen gevlochten en met het kruisnet zal kunnen uitgeoefend worden, vermogende nog- tnns die vischtuigen alleen ddar te worden gebezigdalwaar het gebruik derzelve niet bij policie-reglernenten is verboden. 5. Dat de Yissehers van beroep den door hen, voorden 15 April aanslaande gevangen Visch, tot op den laatsten dier maand zuilen mogen verkoopen. G. Dat een ieder die. zich aangaande het hij de voorgaande bepaalde, eenige overtredingen mogt veroorloven, tot de straffen, hij de wet bepaald zal worden vervolgd. Y/ijders worden de belanghebbenden nader herinnerd: A. Aau het reglement op liet zoeken en rapen van Eijeren van wild gevogelte, medegedeeld bij besluit van Heeren Gedepu teerd," Staten van den 31 October 1345, no. 6 Provinciaal Blad uo. 110)waarbij op de straffen daarbij bepaald, bét zoe ken en rapen van Eljëren van Eendvogels Kievitten en ander wild gevogelte anders dan op eigen of gehuurden grond in weiden velden duinvalleijen zeeduinen of moerassen jaarlijks na den 30 April is verboden. B. Aan het bepaalde bij de Notificatie van den 7 Augustus 1843 (Provinciaal Blad no. 85) waarbij met wijziging van de bepalingen vervat in art. 24 en 5 der Notificatie van dbn '17 lebraarrj 1..37 (provinciaal Blad no. 23) is vastgesteld: 1. Dat de wijdte der mazen van de navolgende Nischtuigen over derzelver grootst# lengte gemeten zal zijn ten minste Voor de zegen (sleepnet) 3e vleugels 25, de kuil 20 Ned. strepen; voor de fuiken de vleugels en het ligchaam 25 de kuil en kruik 20 Ned. strepen. 2. Dat na den 1 Januari; 1845 geene zegens cn fuiken, onder de gemelde en geene andere Visebtuigen onder de vroeger vastge stelde maat, zullen mogen worden vervaardigd verkocht of tot het vissehen gebezigd. 3. Dat de vroeger gemaakte bepaling omtrent de wigt van den ge vangen wordenden aal of paling is opgeheven en het den Visschers voortaan vrijstaatover den van die soorten gevangen visch naar goedvinden te beschikken. 4. Dat in derzelver geheel blijven de overige bepalingen der Noti ficatie van den 27 Februari] 1837 Provinciaal Blad no. 23), luidende Art. 1. Het is verboden in deze Provincie met andere dan de volgende Vischlutgeu te vissehen Aal korven KorvenVischkorven WilligenWelienFleu ren (Zetlijnen), Fuiken (Stelnetten)Hengels, Kruisnet Tote bel) Schakels (HouwenWargarens) Stolpmand Trommels (Balfuiken) Werpnet, Zegen (Sleepnet). Prang- of Braamnetten mits alleen in grooto waterplassen en kreken gebezigd wordende; zijnde het gebruik daarvan iu slooten watergangen en vaten bepaaldelijk verboden. Beugelnellenmits de middellijn van den hoepel of heugel niet. ^rooier zij dan 90 Ned. duimen. Van de Schepnetten mag gebruik worden gemaakt om gevangen Visch op te scheppen, over te zetteu of te vervoeren." Art. 2. Dc wijdte der mazen van de Vischnetten over derzelver grootste lengte gemeten, zal zijn, ten minste: Voor de Schakels 50 Ned. strepen. Voor het Kruisnet 22 Nrd. strepen. Voor de Trommels 25 Ned. strepen. Voor de "VVerpnetten 30 Ned- strepen. Voor hét Prang- of Praamnet 30 Ned. strepen. Voor het r>eugelnet 30 Ned. strepen." Art. 3. De geijkte maatstaaf jes waarmede de mazen nat zullen gemeten worden zullen tegen betaling voor een ieder hij de Ileeren Houtvesters verkrijgbaar' zijn." Art. 4. Bij het onderzoek in winkels of in de bergplaatsen der netten van do Yissehers van beroep zullen de Opzieners der Jagt door een' Officier van Polioie geadsisteerd moeten zijn." Art. 5. De volgende Visehsoorten zullen hij het vangen niet mo gen worden behouden, bewaard, vervoerd of verkocht, beneden de navolgende maat of gewigt v Voor den Karper en Snoek 25 Ned. duimen voor de Baars Bra sem Voorn en Bliek 1G Ned. duimen. Hiervan is uitgezonderd Pootvisch en kleine Visch tot aas mits daartoe hebbende consent door de Heerrjn Houtvesters gratis af te geven." Art 6. Geene gemeen liggende slooten tochten vlieten of watergangen zuilen voor den 1 Junij van elk jaar mogen worden schoongemaakt of geveegd tenzij zulks voor de afwateringdoor de daarbij betrokkene Dijks- of Tolder-Besturen als onmisbaar wordt geoordeeld." j Art. 7. Voor zoo ver de bovenstaande bepalingen niet vallen on der de strafbepalingen, vastgesteld bij de wet van den 11 Julij 1314, zullen de overtreders, krachtens hel besluit des Konings van den 5 Tolt; 1823 worden gestraft overeenkomstig arL. 1 der wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad no. 11.)" En eal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschieden mitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 18 Februarij 1851. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREDBNBURCH. AANBESTEDING. KAVALLERIE en artillerie De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZEELAND Gezien de missive van Zijne Excellentie den Minister van Binuenlandsche Zaken, vair den 12 'Februarij'jongstleden no. 116, 2de afde'eiing Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat op Dingsdag den 18 Maart aanstaandedes middags ten 12 ure, door de Hoofd-Administratie van het 4de.Regesnent Dragonderste DEVENTER in het «Denbaar zal worden aaatwutead., de van.\irie-buiiderd en zes RIJ-PAARDEN ten behoeve van de verschillende Korpsen Kavallerie en Artillerie van het Leger; dat.de inschrijvingen naar genoemde leverancie (welke in den ioop van dit jaar plaats zal moeten hebben) bij. loten op partijen van dertig Paarden, of wel* van zes-en-dertig', voor zoo veel een der bedoelde Korpsen betreft, zal moeten 'geschieden, overeen komstig de aankondiging welke daarvan dezer dagen in de Staats-Gonrant wordt gedaan en dat de voorwaarden waar op de bedoelde aanbesteding zal worden gedaan voor een ieder ter lezing liggen in het Bureau van den Kapitein-Kwar tiermeester bij voornoemd Regementte Deventer; bij het Departement van Oorlog, te 's Grarenhage en ter Provin ciale Griffie van Zeeland. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad worden ge plaatst mitsgaders de noodige exemplaren daarvan aan de Stedelijke en Gemeente-Besturen, ter affixie, worden gezonden. Middelburg, den 20 Februarij 1851. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, VAN VREDENBURCH. zaam te zijn geweestworden zij tot het staats-exgsnen toe gelaten na welks gunstigen afloop zij tot regterlijjte imbteti benoembaar zijn. Aan die ambténaren welke in de nieuwe zamenstelling niet -kunnen worden begrepenwordt een wachtgeld toege legd, ten bedrage van van hunne tegeuwoordige bezoldi ging, hetwelk vervalt zoodra zij tot eene betrekking geroe pen worden, waaraan eene gelijke of hoogere bezoldiging- verbonden is. NE DE lil. MAN DEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE 'maakt bekend dat de Voorjaars-Koffij- Véilingen der Maatschappij, van 1851; zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan uit de hoeveelheden hieronder vermeld: te AMSTERDAM op Maandag 10 Maart 1851, 133694 Balen Java-KOFFIJ liggende aldaar. 21110 dito dito te Dordrecht. te ROTTERDAM, op Donderdag 13 Maart 1851, 99,821 Balen Java-KOFFIJ, liggende aldaar. 5,376 dito dito te Middelburg De Directie geeft de verzekering dat zij vóór hare ge wone Najaars-Veilingen van 1851, geene andere Koffij dan de hjerboven vermelde partijen aan de Markt zal brengen. De Monsters zullen op Woensdag 12 Februarij aanstaande verkrijgbaar zijn, terwijl de Notitien met de Veil-condicien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 21 Januarij 1S51 DÉ MONCHY, President. TOLLENAAR Secretaris. Art. 2 der wet van den 30 mei 1847 (Staatsblad no. 24), houdende regeling van de regteii der granenbehaalt o. a.:, ook 'yolgens art. 8 dier wet, dat in de zitting van de Staten- Genwaal van deajj'jrc rfiji die regres moeten worden zien eri op nieuw geregeld. Men verneemt thans, dat, in verband met voornoemde voorschriften het betrokken de partement van binnenlandsche zaken reeds aan de verschil lende autoriteiten eene opgave heeft verzocht van de middel- prijzen der verschillende graansoortenover de laatste dria jaren 0111 tot zoo veel mogelijke basis te dienen bij de op te maken memorie van toelichtingwelke het daartoe strek kende wets-ontwerp dient te vergezellen. t- De gewone audiëntie van den minister van marine zal op aanstaanden vrijdag den 28 dezer geen plaats hebben. Van wege de Nederlandsche Handel-maatschappij zijn bevracht 38 schepen, van welke 19 van Amsterdam, 16 van Rotterdamtwee van Dordrecht en één van Schiedam zullen uitgerust worden. De vice-president van den raad van Nederlands-Indie de beer van Nesheeft de residentie reeds verlatenook de nieuw beuoemde gouverneur-generaalde heer Duymaer van Twistis zaturdag vertrokken. Den 13 augustus e. k. zal de reünie der leden van de voormalige jager-compagnie der Leydsche hoogeschoolte Leyden, plaatshebben. Zaturdag morgen tusschen 6 en 8 ure heeft het te Utrecht ongemeen sterk gemist. Ook te Amsterdam was de mist dien morgen zeer zwaar. ARMBES T UREN. Middelburg, den 26 Februarij 1851. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente alhier, be- rigten dat zij het op gisteren in de Nleuwekerk gecollecteerd, ver zegeld pakje met het opschriftvan N. N. toor de Weduwe van A. de VliegerRijks-Ontvanger hebben doen bezorgen bij den lieer Mr. W. C. Borsius. Diakenen voornoemd J. REVERS Traeses. C. NUYS Scriba. Arnemuiden 26 Februarij 1851. Door dc COMMISSIE alhier wordt dankbare melding gemaakt van eene gift van II. X. groot 2 50 uit de kcrkcollecte van zondag avond den 23 dezer bij den Heer de Blaecke de Lignij bezorgd. De Comrnisssie voornoemd J. BLIEK Hz. W. BAAS Diakenen. MIDDELBURG, den 26 Februarij. Het ontwerp van wet op de zamenstelling der regter- lijke magt en het beleid der justitie, de. vorige week bij de tweede kamer der Staten-Generaal ingekomen, bevat 113 artikelen. Het stelt voor, zoo als reeds bekend is, bet ge tal der geregtshoven te brengen op vier. De hooge raad de arrondissements-regtbanken en kancongeregten worden be houden met eenige wijziging en uitbreiding hunner regtsmagt. Het regtsgebied en de zetels der hoven en arrondissements- regtbanken alsmede de omtrek en classificatie der kanton- geregten worden nader bij eene bijzondere wet bepaa.d. De kantonregters moeren den graad van meester in de regten be zitten terwijl niemand tot lid der regterhjke magt benoem baar zal zijndan na een afgelegd staats-examen hetgeen echter niet van toepassing zal zijn op hen die, vóór den 1 maart 185' den graan van meester in de regten aan eene van 's rijks hoogescholen hebben verkregen. Ten slotte komt in het ontwerp de bepaling voor, dat er oij alle regterlijke coliegiende kantongeregten daaronder begrepentwee ol meer onbezoldigde referendarissen kun nen worden geplaatstdie zonder tot het uitbrengen eener stem bevoegd te zijn de zittingen en beraadslagingen bij wonen en aan wie eenige bepaalde werkzaamheden kunnen worden opgedragen. Zij brengen bij de kantongeregten over iedere daar behandelde zaak een schriftelijk advies uit; bij de overige coliegien alleen danwanneer de voorzitter dit vor dert. Na gedurende twee jaren in deze betrekking werk. STATEIff-GEÏffERAAI,. tweede kamer. Zitting van 24 februarij. Zijn ingekomen de navolgende wets-ontwerpenals: ze ven wets-ontwerpen tot het brengen van wijzigingen in het belastingstelsel vier wets-ontwerpen betrekkelijk de, be vordering, het ontslag en het op pensioen stellen vztvde officieren der land-en zeemagten tot regeling der pensioenen van de officieren enz. der land - en zeemagt, eu een wets-ontwerp houdende nieuwe verordeningen omtrent de schatkist-biljetten. Tot de verder ingekomen stukken behooren de rekenin gen van het fonds, voortspruitende uit de koopprijzen van domeinen tot 31 dec. 1847 en over 1848; het verslag in betrekking tot de algemeene begrootingen over 1848 en 1849, en de rekening van het fonds voor kolonisatie van behoefd- gen in de koloniën van de maatschappij van weldadigheid over 1849. Deze stukken zijn respectivelijk in handen eener commissie van vijf leden gesteld, ten fine van rapport. Door de vergadering is bepaald, dat de interpellatie van den heer van Dam van Isseltbetrekkelijk de krijgsverrig- tingen ter westkust van Borneo in verband met de laatste uit Nederlandsch-Indie ontvangen berigten op vrijdag den 28 dezer, ten één uur, zal plaats hebben. De comrnisssie voorde verzoekschriften heeft op een groot aantal adressen rapport uitgebragt. Uit de memorie van toelichting van den minister van financien gevoegd bij het ontwerp van wetwaarbij wordt voorgesteld om den termijn van de verjaring der muntbil jetten van 1845 te verlengen tot den laatsten december van 1851 blijkt, dat van het kapitaal van 30 millioenennog in het 'oezit van bijzondere personen kan zijn een bedrag van 2656 stuks, gezamenlijk uitmakende een beloop van/30,975* Verscheidene bezitters dezer stukken hebben zich tot den. koning gewendmet verzoek om dezelve alsnog tegen muntspeciën te mogen verwisselen voorgevende van deels uit onkunde deels wegens afwezigheidniet tijdig daarin te hebben voorzien welke verzoeken echter ter zake van de uitdrukkelijke bepaling der wet zijn afgewezen. Van het bekende tot het onbekende besluitende vermeent de regering,, dat de meeste overige houders zich in gelijke omstandigheden zullen bevinden en dat ten aanzien van al le eenige toegevendheid mag worden betoond te meer daar de bereidwilligheid met welke het muntpapier in den om loop is ontvangen goede vruchten heeft gedragen voor het behoud eener toereikende circulatie bij het herstel der zilve ren munt. Aan 's rijks schatkist moge alzoo een niet on belangrijk voordeel ontvallendaarop was echter niec gerekenden door dergelijke vrijgevigheid wordt het cre- diet van den Staat verhoogd en voorzeker gunstig gewerkt op den gemakkelijken omloop van het muntpapier, hetwelk ingevolge de wet van september 1849, de gouden stand penningen vervangt. Ütfoord-Amerika. De berigten uit Californietot 31 december, zijn niet meer zoo gunstig. De mijnen heb ben minder opgeleverd dan gedurende het laatste saizoen t en men moet ijverig werken, met behulp van werktuigen, om de kwartzmijnen in bewerking te brengen. De Indianen hebben hunne rooverijen hervat. Te San Francisco komen ongemeen veel misdrijven vooren tailooze diefstallen. Da wetgevende vergadering moest den 6 januarij te José vergajjj deren, maar er zouden pogingen gedaan worden otn cks

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1