MIDDËLBUR&SGIIE C O U M A M T. (m r Mf* W. 11. Zalurdag 1851. 25 Jamsarij. CHINA. 3öc0tuvcu eu Qlbmitti^liratteii. BimtewJanbödtc ^ijbiirgcu. Bmtenlattbschc KANTOOR DER DO ME IN EN TE SAS-YAY-GENT. Op Dingsdag den 28 Januarij 1851 zal te BRESKENS, te beginnen des vooriniddags om 11 ure, door den Ontvan ger der Domeinen te Sas-van-Gentten overstaan vaneenen Notaris, worden overgegaan tot den openbaren verkoop van: eenige kavels EIKEN- ESSCHEN- WILGEN- en ELZEN KAPHOUT, staande op het Glacis van het Fort Frederik Hendrik te Breskenster gezamenlijke oppervlakte van 3 Bun ders 51 Roeden 95 Ellen. De voorwaarden van Verknoping liggen ter lezing ten Raadhuize te Breskens en in het Logement, genaamd Canon d'Or aldaar. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Heer Kapitein eerstaanwezend Ingenieur te Breskens en ten Kantore van voornoemden Ontvanger. De Ontvanger der Domeinen T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. LANDROU7F. De ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebben den in het iste District van Zeeland, dat hij tot Uitbetaling der, ten voorleden jare door de Commissie van Landbouw uitgeloofde Premienvoor proefnemingen ter bevordering van den Practicalen Landbouwzal vaceren van af den 27 Januarij aanstaande telken Maandag en Donderdag, ten zijnen Huize; noodigende wijders een ieder uit, die op de, ingevolge het Programma voor 1851, uitgeloofde Premien wenscht aanspraak te maken zijne aangiften uiterlijk vóór 15 Februarij e. k. te bewerkstelligen. Middelburg, 23 Januarij 1851. W. Ph. VIS, NEDERL. HAN DEL-MAA TS CHAPPJJ De DIRECTIE maakt bekend, dat de Voorjaars-Koffij- Veilingen der Maatschappij, van 1851, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen en bestaan uit de hoeveelheden hieronder vermeld te AMSTERDAM, op Maandag 10 Maart 1851, 133694 Balen Java-KOFFIJ liggende aldaar. 21110 dito dito te Dordrecht. te ROTTERDAM op Donderdag 13 Maart 1851, 99,821 Balen Java-KOFFIJ, liggende aldaar. 15,376 dito dito te Middelburg. De Directie geefc de verzekering dat zij vóór hare ge wone Najaars-Veilingen van 1851, geene andere Koffij dan de hierboven vermelde partijen aan de Markt zal brengen. De Monsters zullen op Woensdag 12 Februarij aanstaande verkrijgbaar zijn terwijl de Notitien met de Veil-conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 21 Januarij 1851. DE MONCIIY President. TOLLENAAR Secretaris. SPAARBANK. Het BESTUUR der SPAARBANK te Middelburgmaakt bekend dat door hetzelve gedurende den loop dezer maand des Woensdags van iedere week op de gewone plaats van één tot twee ure des namiddagstegen aanteekening op de Inlegboekjeszal worden gevaceerd tot uitbetaling der In teressen over de tweede helft van het jaar 1850. Zullende de niet afgehaalde renten eerst na verloop der maand januarij als Kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg, den 3 Januarij 1851. Namens het Bestuur voornoemd HUBERTUS REKKER, Secretaris. °-3» "2» TïAA&TV '€CC' MUZIJKGEZELSCSIAPUIT KUNSTLIEFDE. CWtVCESS-TT tera voordeel e der AE1EMop Donderdag den 30 Januarij 1851 des avonds ten 7 ure. Toegang-kaarten h 1,00 zijn verkrijgbaar gesteld in de Concertzaal. Uit hoofde van bovengenoemd Concert zal de gewone bij eenkomst op dien avond geen plaats hebben. Namens het Bestuur D. J. van der HORST SERLÉ jr. Secretaris. VERGADERING van al de Inteekenaren der Mannen- en Vrouwen-Vereeniging tot bevordering van het Christendom onder de Chinezen, op Woensdag 29 Januarij 1851 des avondsten 8 ure, in het Concert-gebouw op de Groenmarkt. J. II. bERLACII Secretaris. NEDERL ANDSCDE FEREENIGING tot afschaffing van SterSten Pranb. Afdeeling Vlissingen. OPENBARE VERGADERING op Dingsdag den 28 Ja nuarij 1851 des avonds ten half acht urein het Huis op de Groote Markt te Vlissingen Wijk C. no. 60. Spreker: de Wel-Eerw. Heer Ds. .7. J. van Toorenenbergen De Secretaris der Afdeeling JOIls. SCHOUT VELTHUYS. COMMISSAR.ISSEN der TOMBOLA ten behoeve der Weduwen en Weezen van de op den 27 September 11. verongelukte Sloeproeijers D. den Hollander en A. HaarzakJcer gehouden te Vlissingen den 9, 10, 11 en 13 December des vorigen jaars hebben het ge noegen, den navolgenden gunstigen uitslag hunner onderneming te kunnen mededeelen De Ontvangst heeft bedragen Wegens giften in geld63 2528 Loten a 50 cents 1264 247 a 75 - 185 25 2775 Loten te zamen - 1449 25 2585 Entree-kaartjes a 10 cents - 258 50 In het geheel7/ 1770 75 De Uitgaaf daarentegen Wegens aankoop van Prijzen 887 10 Werkloonen- 88 90 Drukloonen enz- 32 24 Benoodigdheden bij de Ten toonstelling en Verloting - 111 23 Diverse Voorschotten- 70 795 Zamen690 265 Alzoo zuivere opbrengst1080 485 Op verzoek der Weduwen is daarvan uitgereikt aan de te dezer Stede bestaande Oommissie tot Uitdeeling van Warme Spijzen als een blijk liarer dankbaarheid f 180 485 Weshalve beschikbaar gebleven is900 Welke som is belegd in de alhier bestaande Spaarbank ten name der Weduwen en Weezen t ieder voor een derde part. Commissarissen betuigen bunnen dank voor de ongedachte ruime deelneming in hunne pogingen om liet lot te verzachten van hen die in hunnen Man en Vader hunnen steun en verzorger verloren. Die deelneming ondervonden zij zoo in als buiten de stad hunner inwoning; zij ondervonden <1 ie bij alle standen, bij vermogendenzoo wel als mingegoeden en het is hun eene behoefte bij deze hulde te brengen aan diegenen, die door hunne voortbrengselen van kunst en smaak welke hier te omschrijven niet doenlijk is doch bij de Tentoonstelling den regtmatigen lof verwierven zóó veel waarde aan hunne Verloting geschonken hebben; zij brengen hulde aan het Acht baar Hoofd dezer Provincie en van deze Stad die alles hebben in liet werk gesteld wat hunne taak uit den aard aan zoovele moeije- lijkheden onderworpen konde vergemakkelijken. Zij brengen ook, namens de gemelde Weduwen, openlijken dank, aan de liefdadigheid welke in dezen zoo van wege de Vorstelijke Familie als van Zeelands Ingezetenen is gebleken mogen zij die uit een medelijdend gevoel aan liet wél slagen dezer onderneming het hunne toebragten daarvoor den zegen oogsten, aan goede wer ken verbonden Vlissingen 18 Januarij 1851. Commissarissen voornoemd Mr. S. van der SWALME. A. UUYSCH. B. FLANDER. Th. van UIJE PIETERSE. De ondergeteekenden even als twee vroegere winters bij den aanvang van hel tegenwoordige jaargetijde een beroep gedaan hebbend op de menschlievendheid hunner meergegoede burgerlijke en mili taire mede-inwoners, tot bestemming van eenige penningen ter uit deeling van warme Spijs hebben deze poging op nieuw met eenen gunstigen uitslag bekroond gezien daar zij ten gevolge eener in schrijving ten gezamenlijke» bedrage van 676,87 io staat gesteld zijn, om gedurende een tijdvak van drie maanden tweemaal's weeks 475 portien Spijs te doen bereiden. De aangename gewaarwording die dit in het hart van den wel denkende moet doen ontstaan, kan niet anders dan verhoogd worden bij het vernemen van hetgeen de ondergeteekenden zich bovendien ten pligt rekenen bij deze openlijk te vermeiden namelijk dat door HH. Commissarissen uit de opbrengst der Tombola ten be hoeve der Weeduwen en IVeezcn van de verongelukte Sloeproeijers D. den Hollander en Ad. HaarzakJcer op verzoek dier Weduwen als blijk van hare dankbaarheid voot' de haar hier en elders bewezene buitengewone deelneming eene som van 180,48V aan de onderge teekenden is uitgekeerdter aanwending tot zoodanige meer alge meen liefdadige einden als hun doelmatig zal voorkomen. Voor dit bewijs van het in ben gestelde vertrouwen zoo wel als voornamelijk voor dit blijk van hare deelneming in anderer lot be tuigen de ondergeteekenden deze Weduwen hunnen opregten dank, onder aanbieding der verzekering, dat deze penningen gedeeltelijk reeds zijn en voor het overige deel nog zullen worden besteed overeenkomstig het edel oogmerk der geefsters. Vlissingen 22 Januarij 1851. J. A. SCnMIDT. J. C. OCKERS. N. A. van GOETIIEjWL MIDDELBURG, den 24 Januarij. Bij besluit van den 20 dezer heeft Z. M. goedgevonden 1. aan de nageraelde officieren bij de rustende schutterij in de provincie Zeelandop de daartoe door hen gedane verzoeken eervol ontslag re verlecnen te weten balf- bataillon no. 2, aan den lieer L. Boogerdals isten lui tenant; bataillon no. 4, aan den heer A. Jansen, als 2den luitenant bataillon no. 5 aan den heer .7. C. Jungals eden luitenant, en zulks, wat de beide laatsten betrefcuit hoofde van verandering van woonplaats bij de rustende schutterij in die provincie te benoe men": half-bataillon no. 1 tot kapitein den heer J. II. Q. Janssen, thans iste luitenanttot iste luitenants de heeren 7 7. I. SprengerfF. J. Zip en C. M. van Visvlietthans 'sde 'luitenantstot 2de luitenants de heeren J. P. Dron- 'kers, thans schutter, P. Alvarezvan Diggelen, J. Pas poort en C. P. Fersluys; half bataillon no. 2, tot isten lui tenant den heer A. van Koevorden Soeiermeerthans 2de luitenant; tot aden luitenant den heer J. M. Locker de Bruine, thans sergeant-majoorbataillon no. 4tot 2den luitenant den heer A. ,7. Eeckelaert -, thans sergeant-majoor; bataillon no. 5, tot officier van gezondheid 2de klasse den heer F. M. IVestphaal Q11 adekkerthans officier van gezondh. 3de kl. tot officier van gezondheid 3de klasse deu heer F. .7. Ilaman plattelands-heelmeester te Stoppeldijk, thans schutter; tot aden luitenant den 'neer .7. L. van IJsselsteyn thans schut terhalf-bataillon no. 6, tot majoor-kotnmandant den heer M. M. de Lange thans kapitein. Bij koninklijk besluit van den 21 dezer ig tot gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indie benoemd-de heer mri A. ,7. Duymaer van Twist, thans voorzitter van de tweede* kamer der Staten-Generaal. Tot kommandeurs der orde van de Eikenkroon zijn door Z. M. benoemd, de heeren professor JNurnandirec teur van de veeartsenij-school ie Utrecht; professor v-dpn-Hall te Groningen en professor Bergsma te Utrecht. Van regeringswege zijn verzonden 0111 aan de belang hebbende kamers van koophandel en fabrieken te worden medegedeeld, exemplaren van het verslag wegens het handels verkeer van Belgie met het buitenland gedurende het jaar 1849. Dingsdag II. heeft te Ams'erdam plaats gehad eene ver gadering van obligatie-houders inde hypothecaire geldleening op gronden in den Anna-Paulowna-Poiderwaarin door den lieer mr. B. Donker Curtiusnamens commissarissen der leening, een verslag werd gelezen van hetgeen in de onder handelingen met de Aiina-Paulowua-Maatschappij sedert 30 april 11. was voorgevallen, en waarbij nieuwe voorstellen werden gedaan, ten einde nog te beproeven tot eene minzame schikking te komen. Nadat een voorstel van den heer mr. H. .7. Koenen om zonder verdere onderhandelingen tot eene executie van den polder over te gaan en een van den heer Louis Druckerom vooraf afstand van den polder bij de Anna-Paulowna-Maatschappij aan te dringenwaren afge stemd werd niet eene aanzienlijke meerderheid tot het aan nemen van al de in het rapport gedane voorstellen besloten volgens welke tot 1 maart 1851 aan de aandeelhouders inde Anna-Paulowna-Maatschappij gelegenheid wordt gegeven ieder voor zich de gronden inden polder te aanvaarden, na vrijmaking, hetzij door geld of obligatien hetzij door nieuwe hypotheek daarop te siuirenof ook om hun aandeel der gronden in den polder af te staan wanneer zij beter oor- deelen dezelve niet in cultuur te brengen van dien uitslag is kennis gegeven aan den raad van bestuur der Amia-Paulowna- Maatschappij wier medewerking ingeroepen is, ten einde de aandeelhouders die voorstellen mede te deelen en bij de uitvoering daarvan behulpzaam te zijn. LI. maandag is te 's Ilage gearriveerd de baron von fVilmarkomende van Dresden. liet berigt, dat dezer da gen in de Duitsche dagbladen werd gevondendat men geene twee afzonderlijke vertegenwoordigers voor het groothertog dom Luxemburg en het hertogdom Limburg aan de vrije con- ferentien te Dresden wenschte te doen deel nemen schijnt zich alzoo te bevestigen. Men blijft bij den Dtiitscben bond Luxemburg en Limburg als dén geheel beschouwen. Dingsdag namiddag is met de Dusseldorpsche stoom boot te Rotterdam gearriveerd de vrouw van prof. Kinkel, vergezeld van hare vier kinderen en de zuster van Schurs KinkeTs stoute bevrijster uit zijne gevangenis te Natigardr, om woensdag morgen met de Engelsche boot naar Londen over te steken, waar haar echtgenoot sedert eenigen tijd ge vestigd is. Onlangs hebben eenige dagbladen gemeld, dat Z. K. II. prins Hendrik als stedehouder van het groothertogdom Luxem burg geweigerd zou hebben zijne goedkeuring te verleenen aan de begrooting voor liet hoofdstuk van buitenlandsclie zaken omdat daarop een post was uitgetrokken voor kosten van eene afzonderlijke zending naar Frankfort. Dat berigt is ongegrond. Le Mémorial administratif du grand duché de Luxembourg houdt integendeel de bekrachtiging van prins Hendrik op die begrooting voor buitenlandsche zaken met inbegrip van de bedoc-lde uitgave in. Uit Zuid-Beveland wordt gemeld, dat onder de paar den van twee in de gemeenten Krabbendijke en Kruiningen wonende landbouwerszich eene naar liet schijntbesmet telijke ziekte heeft geopenbaard en dat reeds verscheidene paarden aan de gevolgen daarvan zijn bezweken. Door bet openbaar gezag zijn de vereischte maatregelen ter voorko ming, zoo veel mogelijk, van de verspreiding der besmet ting verordend. Vlissingen 24 januarij. Bij het binnenkomen alhier van een schip met landverhuizers zijn door den waterschout van Ostende twee personen aan boord gearresteerd en mee eene Oostendenscbe loodskot'er naar die plaats overgebragt, beide, zoo men zegt, beschuldigd van liedriegelijke bankbreuk, JAcvtisiicsaws. Amsterdam 21 januarij. Uit de vroeger vermelde nominatien van HH. predikanten en ouder lingen en van HII. diakenen is heden door den breeden kerkerand der Nederduirsche Hervormde gemeente alhier het volgende drietal zamengesteld DD. Rutgers van der Loef, te Leyden Sluiterte Vlaardingen en Iiroedclette Gouda en daaruit beroepen Ds. Hennanus Henricus Sluiterpre dikant te Vlaardingen. Esigelaascï. Londen 20 januarij. Men meent 1111 met zekerheid te mogen zeggendat H. M. de parlenientszittiag in persoon zal openen. Prins Albert werd eergisteren door de hertogen van Nemours en van Aumale op de jagt vergezeld, terwijl de gemalinnen dier prinsen de koningin op een tour in de om streken van Windsor vergezelden. Heden werd weder een kabinetsraad gehouden en wel aan het hotel van den president van den raad lord Lansdowne, uit hoofde ongesteldheid hem verhinderde zich naar eene andere plaats van bijeenkomst te begeven. Eenige groote boonien van Mydepark zijn door het gebouw der tentoonstelling ingesloten. Men is van meening

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1