C O 1 A N T. M°. 3; Dingsd&g 7 Jatmarij. 1IEBERTAFEÏ, CONFORMA. iSe'^Htreit eit Sib'mmi0tvaiuzïr Woéntidafi den 8 Januarij 1851. ISiafeenlanbVche &ijbïiiget!, ïjuitcttlaitbdcfrc &ijbitt0£u JPJiO FIN CIE ZEELsiND. VERPACHTING VAN TOLLEN. Óp onderstaande dagen, dés middags ten twaalf ure, 'zalonder nadere goedkeuring, door een daartoe gecom mitteerde van Gedeputeerde Staten ten overstaan van eenèn Notaris, wófden overgegaan tot de openbare Verpachting, bij opbod en afslag, van de hierna vermelde Tollen, te weten Op Maandag den 27 Januarij 1851, ten Raadhuize der Sfojj (jQqTjvUB G yjw de Tollen op de Straatwegen van Bieskeiis naar Groede, van Schoondijke naar IJzeiidijke en van Oostburg naar Zuid-zande En op IVoensdag den 29 Januarij 1851 ten Raadhuize der Stad HULST, van de Tollen op de Straatwegen van Neuzen naar Axel en van Hulst tiaar Walzoorden. 0e Verpachting zal geschieden voor den tijd van dén jaar, in te gaan den 1 April 1851. De Voorwaarden liggen ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland en ten Raadof Gemeente-huize te SluisBres- keusGroedeOost burgSchoondijke IJzendijke Zuid- zandemistAxel, Neuzen, ilont-enisse en Sas-van Gent alsmede bij de Tolgaarders aan voormelde Tollen, bij wei» ke ook inzage kan \vorden genomen van de Tarieven en van de daartoe 'betrekkelijke koninklijke besluiten. Middelburg den 30 December 1850. Gedeputeerde Staren van Zeeland VAN VREDENBÜRCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. STER Eli ij K R E'S TE U11. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, Brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen, dat de Heer Pieter de Stoppelaarbij Koninklijk Besluit van den 28 dei- vorige maand No, 33, bij continuatie benoemd tot Wethou der de/.er Stad in de bijeenkomst van den Raad als zoo danig is geïnstalleerd en zijne functien op nieuw heeft aan vaard. E11 opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Coürant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Januarij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRiJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F, LANTSHEER. MESTEER REE ROMEINEN. KANTOOR. TE SAS-VAN-GENT. VERKOOPING op Woensdag deu 15 Januarij 1851, des voormiudügs om 10 ure, re SAS-VAN GENT van 9 stuks OLMEN en 27 stuks EIKEN, voor Werkhout "ge schikte BOOMEN, staande op de Oostelijke Wallen te Sas- van-Ge'nt, en van eehe partij KANADA KAPHOUT, staande op een gedeelte van den Linker-Tragel van liet Kanaal van Hulst, tussciien de Axelsche 'Sassing en Sluiskille, en langs en op eèh gedeelte van hét aangrenzend Perceel Bouwland. Nadere inlichtingen zijn ten opgemelde Kantore te ver krijgen. De Ontvanger der Domeinen T. W. van ZUYLEN van NIEVELT. BETALING- van Pensioenen en Rente op Geldelijke Borgtogtèu ten Kantore van den Arrondisseraents-Betaal- meester te Middelburg. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. VERGADERING op Woensdag den 8 Januarij 1851 'des avonds tëh half zeven ure precies. Foorlezing. Namens Bestuurders, P. de MAR ET TAK, Secretaris. [In het volgend nómmér zullen weder de dankbetuigingen van de verschillende Armbesturen geplaatst worden.] MIDDELBURG, den 0 Januarij. In het prdvinciaal blad no. 2 vinden wij de volgende circulaire van den héér staatsraad, commissaris des konings in déze provincie ter herinnering aan de bekendmaking door de maatschappij ad hoe uitgevaardigdomtrent het redden en behandelen van drenkelingen Aan de fieeren burgemeesters en wethouders der steden en burgemeesters en wethouders of assescoien der ste den en gemeenten ten platten lande in de provincie Zeelandalsmede aan den heer bevelhebber van het luitenantschap der maréchaussées in het 4de en 5de district Tter provirrcre re Sas-van-Gunt. De 'geheel verkeerde en ondoelmatige behandeling eens 'drenkclings beeft weder een meuschenieven gekost, Ia den vroegen worgen van den 27 dee, jl, geraakte een man in de Krabbekreek gem'éenffr Heille. Op bet daardoor veroorzaakt gerucht Stelden! eenige in de nabijheid zich bevindende lieden ter hulpe. Zij togen hem die nog eenige teekenen van leven gafk uit het water, dan in plaats van hem tot opwekking der pneérdrukte levensgeesten de ver der vereisehte hulp toe te brengen, legden zij hem aan den oever der kreek neder en spoedden zich omzoo als men zich in de volkstaal uitdrukt ,j het geregt te halen. Het ge volg daarvan was des drenkelings dood. Zoo blijkt het, dat bij de .menigte een verouderd voor oordeel nog niet voor het gezand verstand heeft mogen wijken. Dit voorval geeft mij aanleiding bij u in herinnering te brengen, de-bekendmaking der "maatschappij 101 redding van drenkelingen te Amsterdam, medegedeeld bij het provinciaal blad no. 40 van 1838, met verzoek om daaraan bij vernieuwing, in uwe stad of gemeente, de meeste bekendheid te geven. Waren de in die bekendmaking vervatte inlichtingen, omtrent de behandeling en aanwending van redmiddelen jegens dren kelingen in het aangeduide geval opgevolgd geworden, men zou het verlies van een mensciienfeven minder hebben te be treuren. De bevelhebber der maréchaussées ontvangt hierbij tevens een afdruk van het aangehaalde blad cn de bekendmaking ter mededeeling aan zijne onderhoorige brigade-kommandanten." In 'het hoofd-kiesdistrict Tilburg is tot lid van de tweede kamer der Staten-Generaal verkozen de heer mr. PGouverneurte Breda 'ter vérvanging van den heer mr. J. A. Mutsaers, benoemd tot lid van den Hoogeu Raad der Nederlanden. Tot tilt van de provinciale Staten van Groningen is verkozen de heer S. Blaupot ten Cate in plaats van den heer mr. .7. .7. Cremersthaïis lid 'van "de éérste kamer der Srafen-Generaal. Bij besluit van den 1 januarij 11. heeft Z. M. aan den lieer N. L. Polak ontslag verleend als eden luitenant bij de dienstdoende schutterij' te Zierikzee. Het Staatsblad no. 100 bevat de wet van den 22 december 11., houdende verlenging van den termijn tot in voering van posizegelsuiterlijk tot 31 december 1851. De minister van binflenlandsche zaken heefc. aan het provinciaal bestuur van Noordbrabaud naar aanleiding van een in de laatste Stalen- vergadering behandeld geval, te kennen gegeven, dat.zijns oordeels een rijks-ontvanger, als zoodanig belast métde 'ohTv angst der provinciale opcenten, niet door art. 21 der provinciale wet van het lidmaatschap der Staten uitgesloten wordt. Den 1 december bedroeg het getal der studenten te Leyden 348 namelijk: 17Ó in de regten 84 in de theo logie, 21 in de letteren, 53 in de geneeskunde en 14 in de wis- en natuurkunde. Te Utrecht was het getal 381 te weten: 166 in de regten 148 inde theologie, 11 inde letteren, 43 in de geneeskunde en 13 111 de wis-en natuur kunde. Elders studerenden, doch te Leyden ingeschreven, waren 91 en te Utrecht ingeschreven 26. In den laten avond van den 31 december 11. is bijeen goud- en zilverkashouderop den Nienwendijk te Amsterdam, terwijl de bewoners voor een gedeelte van den avond hun huis hadden verlaten, door middel van valsche sleutels, voor eene waarde van ongeveer f6000 aan gouden en andere sie raden gestolen. Van wege den directeur van policie te Amsterdam is eene opgave openbaar gemaakt van de ont vreemde voorwerpenwaaruit blijktdat zich daaronder be vinden 45 zilveren horologien, waarvan de kenteekenen worden opgegeven benevens nog ruim een 5otal welke niet beschreven doch bij terugzage herkend kunnen worden 21 gouden horo logien; 160 handringenwaarvan 8 met diamanten steenen ongeveer 70 paar gladde bellen-; 5 gouden coiiiers van 6 snoeren met gouden sloren en 1 dito met diamanten slot 8 gouden hórologiekertingen a diamanten doekspelden 20 paar gouden dopbeilen 1 rond 'gouden knipje enz. Bur^eiTifke istaml. Geduiendc de nfgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als: Geboren 44 kinderen24 van het mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 45 personen (waarvan 9 elders overleden]) 19 van het mannelijke en 26 van hét vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven s 2. Van de overledenen waren beneden den oudeidoin van ecu, jaar, 12; van 1. tot 5 jaren oud6van 5 toti- ja.-.n1; van 10 tot 15, o; van 15 toe 20, o; van 20 tot 25, 35 van 23 tot 30, 1 van 3" 35, 41 van 35 tot 40, 3; van 40 tot 45, 55 va» 45 tot 50 I; van 50 tot 551 van 55 tot 60, o; van 60 tot 65 4 van 65 tot 70, 2; van 70 tot 7515 vaa 75 tot 80, 1 van 80 tot 85, o; van 85 tot 90, o. Gehuwd: 10 paren. Inliet jongstverloopen jaar 1850 zijn, volgens aangiften op de bovengenoemde registers in bet geheel ingeschreven als geboren 1 521 kinderen; mannelijke 254, vrouwelijke 2Ó7; overleden: 465 personen (waarven 23 elders gestorven); mannelijke 231 vrouwelijke 234levenloos aangegeven 37 kinderen. Er zijn gedurende dat jaar 'alhier 135 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen uitgesproken. i Overleden 23 personen; 13 van bet mannelijke cn ïo.van het vrouwelijke geslacht. (Onder dezelve z'ij\,bdgreperi twee militairen in het hospitaal1 en een verdronken>4*£j, Levenloos aangegeven eene dochter. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een j jaar, o; van 1 tot 5 jaren óud ,[6van 5 tot 10 jaren, 3; van 10 tot 15, 3; van 15 tot 20, o; van 20 tot 25, j; van 25 tot 30, 1 van 30 tot 35, o; van 35 tot 40, 2; van 40 tot 45, o vau 45 tot 50 2 van 50 tot 55, 1; van 55 tot 60, 1 van 60 tot 65,2; van 65 tot 70o van 70 tot 75, ovan 75 tot vau 85 rot 90 o. Gehuwd 3 paren. 1; van 80 tot 85, o; TK^elant!, Londen 2 januarij. H. M. heefc sir J. Emerson Tennent tot gouverneur van Sint Heleua benoemd. Twee inwoners van een plaatsje nabij Manchester ont moetten elkandereenige weken geledenin de straten van Liverpooi. De een die ongehuwd waswandelde alleen de ander hield een jong meisje onder den armin wier bijzijn hij zijne wettige vrouw geheel scheen te vergeten. De naburen schudden elkander in het voorbijgaan de hand en ieder ging zijnen wegmaar op eens viel het deu onge huwde in het paartje op den voet te volgen en weldra vernam hij dat zijn buurman twee plaatsen op een naar Amerika bestemd schip gehuurd had. Te huis gekomen waarschuwt hij de verlatene vrouw deze spoedt zich naar Liverpooi en geeft den kapitein van het zeilreê liggend vaar tuig hare treurige omstandigheden te kennen. Verlies geen tijd, antwoordt de brave man, ga naar huis 0111 uwe reis- bagaadje te halen kom hier terugen ik belast mij met het overige." De vrouw deed zoo en werd in stiite aan boord genomen, terwijl de kapitein gelegenheid vond om de mede dingster even stil te ontschepenhet anker ligtte en ver trok. Men kan zich de gewaarwordingen des ontrouwen echtgenoots voorstellen, toen hij, in zijne kajuit, gekomen zijne wettige vrouw daar ontmoette. De Panama spoorweg-maatschappij te New-York houdt zich reeds sedert ruim een paar maanden druk 011 ledig om al de benoodigde materialen en manschappen naar Panama te doen overbrengen ten einde onmiddelijk bij den aanvang van het droogê satzoenmet de werkzaamheden aan" den spoorweg over die landengte te kunnen beginnen. In eene meeting door eènige kooplieden te Bristol ge houden bieek uit het verslag van een der sprekersdat door de afschaffing der invoerregten op vreemde granende be trekking van graanmeter in die haven, die in 1833 slechts 13 p. st. opbragt, in 1850 reeds geklommen was tot 4711 p. st. Er zijn brieven uit New-York tot 21 december; de stoomboot brengt 100,000 p. st. aan specie. Uit Californie waren weder drie millioenen zes honderd vijftig duizend dollars aangekomen. De berigteu van San Francisco zijn niet gunstig. De cholera veroorzaakte aldaar grootei: stil stand in de zakenen aan de Sacramejito-rivier heerschce de ziekte zelfs zoo hevigdat zij dagelijks ongeveer 80 per sonen in het graaf sleepte. -De invoer van zilver uit de Vereenigde-Staten trok de algemeene aandacht. Wissel op Londen 110J met leven dige vraag. IS&iisIantL Petersburg 21 december. De nieuwe vaste brug over de Newa werd gisteren plegtig ingewijd. Nadat de Russische priesterschap zegen over haar had uitgespro ken ging de keizer er over. Hem volgde een luisterrijke hofstoet, dan de handelstand en eindelijk het publiek, zoo dat binnen weinige minuten wel 50,000 menschen over de brug waren gegaan. Daarna is de brug voor voetgangers en rijtuigen opengesteld. Met is een ontzagwekkend bouw werk, dat, vooral des avonds met 22 gaz-Iantaarnenieder met 30 vlammen een prachtig gezigt opievert. Gedurende the maand december 1850 zijn inde registers vau den Burgerlijke 1 Sta.rd der stad 'Flissingen ingeschreven, als: Geboren 30 kinderen; 15 van fré't mannelijke en 15 van het vrouwelijke geslacht. ISuitscbtand. Berlijn 2 januarij. De minister von Manteufel is gisteren avond nog naar Dresdén vertrokken om bij het constitueren der conferentie, hetwelk op heden moet plaats hebben, tegenwoordig te zijn. Hij word: echter morgen stellig terug verwachtten einde bij het hervatten der zittingen van de wetgevende vergadering tegenwoordig te .zijn en dan een dusgenaamd parlementair gastmaal te geven. Deze bewindsman moet, naar men verneemtde« volksver tegenwoordigers kunnen verkondigen dat de goede verstand houding met Oostenrijk hersteld en op nieuw bevestigd is en dat de genlagtigden van uien staat en van Pruisset) bij de confcrentien in Dresden eenstemmig te werk zullen gaan. Frankfort 2 januarij. Men houdc zich thans in de staat kundige kringen bezig met zeker protest, hetwelk van de zijde van Groot-Brittanje zoude zijn ingediend tegen het opnemen van Oostenrijk, ook met zijne niet Duit. xhe staten in het Dnirsch verbond. Het is mogelijk, dac iord Pal- 'merïton een dergelijk protest heefr 'beproefd, maar mén houdt het voor vrij zeker dat dit middel geene verhindering zal baren; dac zelfs Pruisseti reeds zijne toestemming neelt gegeven tot eene dergelijke uitbreiding van Der ver oud en' dat bij de conferentie in Dresden redenen daarvoor zuilen worden bijgèbragtwelker deugdeiijkhei 00 uoor deze Uuifsche staten moet worden erkend. Ook Rusland moet dergel ijken maarregel niet hebben afgekèurc.. Xiec Oostennjfcsche korps dat onder de bevelc-n van I deu luitenant»veldmaarschalk Legeditsch naar Holsteiu mar»

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1