MIDDELBUMSCIIE C O II R A IV N°. 151. Diogsda rl S 50. 17 December. =4— LÏEDEÜTAFEL CONCORDIA. £3c sturen cu &bmitu3tVAtitti. armbesturen. Woensdag den 18 December 1850. ÏSiiutcuItinhsdtc tEijbiugcu. jjuitcnlanbechs Cijbingcn. er NEDERL. HANDEL-MAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt, ten vervolge op hare aankondi gingen van 19 Jtilij en 22 November 11. bekend dat de uitgifte der nieuwe Aandeelen met de daarbij behoorende 25 Dividend-bewijzen en de uitkeering van liet saldo van het Reservefonds in geld aan de houders der harentwege afge- gevene bewijzen van overname of hunne gemagtigden ge durende de maand Januarij 1851, zal plaatshebbeu, ten haren Kantore, van 10 ure des voormiddags tot 1 ure des namiddags, tegen voldaanteekening op het daartoe bestemde register en onder intrekking der voormelde bewijzen en wel op de navolgende dagen als Op Donderdag den 2 Jan. 1851de Bewijzen No. 1 ii 100 - -jo 3 n Vrijdag Maandag 6 Dingsdag 7 Woensdag 8 99 99 99 99 Donderdag 9 n Vrijdag 10 n Maandag 13 Dingsdag 14 ft 101 il 200 Woensdag 15 Donderdag 16 Vrijdag Maandag 17 2° Dingsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 Vrijdag 24 Maandag 27 Dingsdag 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 201 il 300 301 il 400 401 il 500 501 k 600 601 k 700 w 701 A 800 801 il poo poi il 1000 looi ii 1100 1 joi il 1200 M 1201 k 1300 1301 il 1400 1401 il 1500 1501h ióoo 1601 k 1700 1701 k 1800 1801 ii 1900 Woensdag 29 1901 il 2000 Donderdag 30 2001 il 2100 Vrijdag 31 21 o-I k 2246 De Directie verwittigt voorts onder verwijzing tiaar hare bovenvermelde annonce van 19 Julij 11. de houders van gestempelde Aandeelen in de oude Vennootschap welke de ze nog niet bij haar hebben ingeleverddat hiertoe op nieuw, de gelegenheid zal worden opengesteld, aanvangen de met Maandag den 3 Februarij 1851. Eindelijk brengt de Directie nog ter kennisse van de be langhebbenden dat. het door haar gearresteerde nieuwe Re glement voor de overschrijvingen en verwisselingen van Aan deelen met 1 Jannarij e. k.tot den prijs van 10 cents verkrijgbaar zal. zijn bij de Boekhandelaars de Erven H. van Munster Zoon op de Warmoesgracht alhier. Amsterdam, 14 Decembc-r 1,850. VAN DER OUDERMEULEN, Presid. TOLLENAARSecretaris. AANKONDIGING. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School tot aankweekiog van Heelmeesters- en Vroedvrouwen., in de Provincie Zeeland te Middelburg gevestigd brengt bij deze ter kennis, der belanghebbenden VooreerstDat de zoodanigen die verlangen met den eerstvolgenden Cursus, in de maand Januarij 1851 als Leer lingen bij gezegde School te worden ingeschreven zich in Persoon of met vrachtvrije Brieven van henzelven of van hunne Ouders of Voogden zullen behooren aan te melden bij den Heer Mr. II. du Euisson BeciusVoorzitter der Commissie en aan denzelven zullen behooren over te leg gen of te doen toekomen een Extract uit het Register van geboorte en een Certificaat van goed gedrag, afgegeven door den Heer Burgemeester hunner woonplaatsals wanneer hun nopens hunne verdere verpligtingeu en den tijd hunner toe lating tot de Lessen de noodige teregtwijzingen zullen wor den gegeven. En ten TweedeDat de aanvang der Lessen van den eerstvolgenden Cursus zal plaats hebben op Maandag den. 6 Januarij 1851, en dat dezelve zullen worden gegeven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in eene Lijst welke van 2 Januarij af aan het Lokaal der School zal voorhanden zijn. Middelburg, den 16 Deoerobor 1850. Namens de Commissie voornoemd VAN BAKELGEM Secretaris. AA MIE S TE DING. De VOEDINGS-COMMISSIE bij de eerste Divisie van het Korps Mariniers is voornemens om op Woensdag den 18 dezer, des middags om twaalf ure, publiek aan te be steden de levering van het benoodigde RUNDVLEESCH en VET, ten behoeve der menage van de Onder-officieren en verdere Manschappen dier Divisie, in garnizoen alhier, gedurende het tijdvak van af 1 Januarij tot en met ultimo December 1851,* zullende de voorwaarden waarop die aan neming kan geschieden van heden af ter lezing liggen in de Kazerne van opgemeld Korps, alwaar ook die aanbeste ding zal plaats hebben., Vlissingen, den j-2 December 1850. Veere, deu 16 December 1850. De ondergeteekenden Leden van het Algemeen Armbe stuur alhier, met goedkeuring van het Edtl-Achtbaar Be stuur dezer Stadzich tot eene Commissie geconstitueerd hebbende, ten einde in dezen winter, zoomogelijk, te voor zien in de buitengewone behoeften van al de Armen der on derscheidene Gezindheden iii hun midden nemen bij deze de vrijheidde aan hunne zorgen toevertrouwde Behoeftigen met bescheidenheid aan het liefdadig aandenken zoo van de Ingezetenen dezer Stad als van Middelburgs Beweldadigden, aan te bevelen. Mogten vroeger bestaan hebbende Commissien in vorige winters niet te vergeefs de hulp en ondersteuning ook van elders hebben ingeroepen zij durft zich vleijen dat ook nu hare inroeping niet ijdel zal zijn geweest; waarvan zij aanvankelijk uit deze Stad, door de bereids plaats gehad heb bende inschrijvingen, de blijken heeft mogen ondervinden. De Leden der Commissie voornoemd J. A. van KAKUM. J. GEBUWET. A. de STEUR. J. C. BUTII. M. J. van den HEUVEL. MIDDELBURG, den 16 December. Door heeren burgemeester en wethouders dezer stad is ter vervanging van den Heer B. Bommetot commissaris over het brandwezen benoemd de heer TI. J. Bronkers. Bij 's konings besluit van den 10 dezer is de staatsraad F. van der Oudermeulen op zijn daartoe gedaan verzoek, met deu 31 dezer maand op de meest eervolle wijze ontslagen als president van de Nederiandsche Handel-maatschappij onder dankzegging voor de wijze, waarop hij gedurende een tijdvak van zeven jaren, die gewigtige betrekking heeft waargenomen. Bij hetzelfde besluit is tot president van gezegde maat schappijmet ingang van 1 januarij 1851 benoemd de heer E. P. de Monchy thans lid van de provinciale Staten van Zuidholland. Bij besluit van den 11 dezer heeft Z. M. goedgevonden tot burgemeester der gemeente Koudeker.ke, in plaats van wijlen den heer A. Pické te benoemen den heer TI. Brasser. Door Z. M. den koniug is,.op roordragt van het de partement van koloniën magtiging verleend om eene gelde lijke tegemoetkoming te verstrekken aan de ingezetenen van het eiland St. Martin (Nederl. gedeelte) ten einde daarmede de schade te herstellen door een orkaan aan de zoutpan al- daar £het voornaamste middel van bestaan) toegebragt. Bij besluit van 12 dezer, heeft Z. M'. goedgevonden, ter vervulling der vacatures, welke op ultimo december door gewone aftreding zullen ontstaan in de directie der maat schappij van landeigenaren en vastbeklemde meijers in de pro vincie Groningen te benoemen tot leden van de directie de heeren:, mr. TI. A. Spandawaftredend lid, en J. D. Jensema alsmede goed te keuren de door de directie der ge melde maatschappij gedane verkiezing van den heer L. G. A. graaf van Limburg Stirum 's konings commissaris in de provincie Groningen tot directeur der maatschappij. Dezer dagen is door Z. M. den koning goedgekeurd en het besluit geteekend betreffende de reorganisatie voor de militaire administratie welke voortaan zal bestaan uit administrateurs, intendanten en kwartiermeestersdaarbij is ook bepaald dat de intendanten gcene epauletten meer zullen dragenmaar dat die door een borduursel op de kraag zullen worden vervangen. Naar men verneemt is het ontwerp voor de reorgani satie van de artillerie thans ter onderzoek in handen van Z. K. H. prins Frederik gesteld. Voor onderscheidene regementen die gebrek aan vrij willigers hebben, zijn tot dienstverrigting de met groot ver- [of zijnde plaatsvervangers in werkelijke dienst opgeroepen. In eene den 9 dezer te Amsterdam gehouden buiten gewone algemeetie vergadering van het Koninklijk Nederlandsch Instituutis gehandeld over de voorstellen tot reorganisatie dezer instelling, welke doorden minister van binnenlandsche zaken waren aangeboden en waarvan in de memorie van antwoord nopens de begrootingswetten gesproken wordt. Na gehouden debatten zijn de beide ingediende voorslagen met eenparige stemmen verworpen. Het genootschap de Dordrechtsche Flora heeft het programma uitgegeven van hare tiende tentoonstelling van tuin- en landbouwkundige voorwerpen door de leden in te zenden; zij zal toegankelijk zijn voor het publiek den 22 23 en 24 maart 1851. Men leest in de Indiër Te Batavia meenden wel onderrigte personen te weten dat het onlangs door de Indische regering naar het Moeder land gezonden ontwerp van wetomtrent het beleid der re gering van Nederlandsch Indie, de blijken draagt dat de ont werpers de behoeften van het oogenblik schijnen begrepen te hebben. Het moet in eenen zeer gematigden en liberalen geest zijn gesteld. Men hoopte dat de personen die in Nederland op het tot stand brengen van die wet invloed zul len uitoefenen, den tegen woord igen toestand van Indie mede goed zullen begrijpen en de beginselen die in het ontwerp zijn nedergelegd niet zullen verminken." I Zr. Ms. tra sportschip prins willem frederik Hen drik onder bevel van den luit.-ter-zee iste kl. B. G. Eseher, van Batavia naar Nederland was zaturdag,ieu 7 dezer,op de hoogte van het eiland Wight. Kerknieuws. Gisteren avond hield de wel-eerw. zeer gel. heer A. Siotemaker Cz.predikant bij de Neder- duitsche Hervormde gemeente alhier, in de Nieuwe kerk eene gedachtenisviering van zijne vijf-en-twintigjarige Evan gelie-bediening in de gemeenten Doorn Maassluis en Mid delburg. Eene zeer talrijke schare van toehoorders nam deel aan deze plegtigheid. De feestvierende leeraar had tot grond slag zijner leerrede gekozen I. Cor. 15 vs. 10a. Nog lang blijve onze gemeente in het bezit van haren geliefden, ijveri- gen herder en leeraar, en Gods beste zegeningen rusten op hem en zijn huis Vlissingen 16 december. Gisteren avond omstreeks 10 ure had hier weder een ongeluk plaats: de stoomboot genaamd Orionvan Goole op Antwerpen varende, kwam uit zee binnen, waarop een rivierloods met twee roeijers van het Belgische loodswezen zich naar boord begaven om dien bo dem te bemannenvan een rivierioods te voorzien en den zeeloods af te halen. Naar den wal terugkeerendestak de harde wind meer en meer op en de ligte boot.digt bij het hoofd genaderd zijnde, werd zij door de hooge zeeën daar tegen aan gedreven en omver geworpen. De beide roeijers grepen de palen vast, terwijl de loods boven op de kiel der sloep was geraakt; kort daarna werd de sloep over het hoofd geworpen en kwam de loods die van de kiel afrolde insgelijks op de palen te- regt. Een Hollandsclie sloeproeijer zich op den dijk bevin dendehoort geschreeuw en ziet van verre het ongeluk spoedig snelt hij naar zijne wachtgezellen die reeds ter ruste waren. Geen tijd werd verzuimd om de plaats des ongeluks te bereiken; eene boot, bemand door twee Hollandsche roei jers genaamd Verseput en J. IVélsing benevens van Vrede Boogaard en den Herder, naderde de drie ongelukkigendie in doodsgevaar verkeerden en langs de palen hun leven zochten te redden dewijl zij de gellie waarmede zij wa ren uitgegaanhadden verloren. Telkens overdekte hen het snel wassende waterdoch door den wil der Voorzienigheid werden zij ofschoon uitgeput en afgematbehouden binnen- gebragt. STATEA-GE1VEKAAL eerste kamer. Zitting van ia december. De kamer heeft weder hare werkzaamheden hervat. In deze zitting is besloten tot de toelating der nieuw benoemde leden in Gelderland, Groningen, Utrecht en Overijssel, de heeren van Lidth de JeudeCremersvan Heeckeren van IVassenaar en Martens van Sevenhovenwanneer door hen de door de grondwet gevorderde eeden zullen worden afgelegd. Onder de verschillende stukken welke zijn ingekomen be hoort eene missive van den heer J. L. TV. baron de Geer van Jutfaasgriffier der kamer, houdende verzoek om ont slag uit die betrekking; welk stuk gesteld is in handen eener commissie, bestaande uit de heeren: Phtlipsede Brauw en van Nispen van Pannerden. tweede kamer. Zitting van 12 december. De algemeene beraadslaging over de begrootings-wetten voor 1851 worden voortgezet. Nadat nog onderscheidene leden, en ook de ministers van financiënkoloniën, justitie buitenlandsche- en binnenlandsche zaken, het woord gevoerd hadden is de algemeene beraadslaging gesloten verklaard. Zitting van 13 december. Het Iste hoofdstuk der staatsbegrooting voor 1851 is met algemeene stemmen aangenomen. Daarna is de vergadering overgegaan tot de beraadslaging over het Ilde hoofdstuk. Zitting van 14 december. De beraadslaging over het Ilde hoofdstuk der staatsbegroo ting voortgezet en geëindigd zijndeis het hoofdstuk met 55 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de heeren Dommer van Poldersveldt Tatls van Amertngen van Akerlaken van Doorn Hojfman, Mackay en van Lynden. Daarop hebben de beraadslagingen over het lilde hoofdstuk een aanvang genomen, welke op maandag zouden worden vervolgd. Engeland. Londen 11 december. Een der aller voornaamste Engelsche edelen de hertog van Norfolkdie de R. K. godsdienst belijdtheeft een brief aan lord Beau- mont gerigtin welken hij zich vereenigt met diens uitge drukt gevoelen, dat de jongste handelingen der ultraraontaiien ten eenenmale onvereenigbaar zijn met de wettige gehoor zaamheid aan de koningin en met de Engelsche constitutie. Donderdag houdt de koningin een geheimen raad, ia welkenvolgens sommigeneene verdere prorogatie van het parlementtot in de eerste week van februarijbepaald zal worden. Eindelijk heeft men in den generaai-majoor TVilliam Jervois den man gevonden die bereid is het militair opper bevel te Hong-Kong in China op zich te nemen. Brieven van de kaap de Goede Hoop weinige dagen later dan de onlangs vermelde afgezonden zeggen dat men veel geruster wegens de invallen der Kaffers op de grenzen was geworden en dat in al de overige deelen der kolonie volmaakte rust heerschte. ESuitscliland. Berlijn 8 december. Het Pruissische regeringsblad van den x 1 dezer behelst de volgende konink lijke verordening:

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1