MIDDILBURGSCHE COURANT. W°. 142. 1850. 26 November. öiegsclag la>c$tnvcn ctï Clfemimstvtiticn. f 43 - 8 60 - 4 3° l5imiimUn&*dsc Sijbhigcu. V* STAAT S-LOTERIJ. Achtervolgens artikel 3 van Zr. Ms. besluit van den 6 Januarij 1831, no. 68 {Staatsblad no. 2.j heeft Zijne Ex cellentie de Minister van Financien bij resolutie van den 21 November jongstl.bepaald de prijzen, het opgeld daar onder begrepenwaarvoor de CollecteursSplitters en De- bitanteu der Staats-Loterijde Loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste Klasse der 212de Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: BIJ VERKOOP Geheele Loten 81 Halve - 4° 5° Vijfde 16 20 Tiende - 8,10 Twintigste - 405 BIJ VERHURING Geheele Loten Halve Vijfde Tiende Twintigste - 21 50 - 2,15 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zr. Ms. besluituitdrukkelijk is vastgesteld, dat de Collecteurs, Splitters en Debitauten ge houden zijn 0111 zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het Publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 23 November 1850. De StaatsraadCommissaris des Konings in de Provincie Zeeland Bij delegatie van denzelven De Burgemeester der Stad Middelburg, PASPOORT van GRIJPSKERKE. JTE11 - 'FER PAVilTING TOLLEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat op Donderdag den 28 November aanstaande, des namiddags ten één ure, ten Raadhuize zal worden overgegaan tot eene Her-Verpachting van den TAUX der TOLLEN, op den Straatweg tusschen de Steden Flis- singen en Middelburg. Liggende de conditiën dezer Ver pachting van heden af ter lezing voor een iegelijk ter Griffie van laatstgenoemde Stad. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 No vember 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. BEKEN BMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN, zullen, op Vrijdag den 13 December aanstaande, des namiddags ten één ure precies, ten Raadhuize dier Stad, publiek trachten te verpachten, bij inschrijving en opbod: De JAGT onder de Ambachtsheerlijkheden, Koude, kerke, Bekerke en Krommenhoekemitsgaders Zou- telande en Weerendijkeen zulks op de voorwaar den ter Stedelijke Griffie ter lezing liggende. Vlissingenden 22 November 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtb. DUTILH L. S. NEBERL. HANBEL-MAATSCJHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend datten gevolge der goed keuring van de Balans over het jaar 1849» en ^er Reke- ning van het Reserve-fonds over het eerste tijdperk der Maatschappijhet Aandeel in genoemd Reserve-fonds be draagt vijf honderd negen-en-dertig Gulden vier Centvoor elk geheel Aandeel in de Oude Vennootschap groot 1000 twee honderd negen-en-zestig Gulden twee-en-vijftig Centvoor elk half Aandeel groot f 500 en honderd vier-en-dertig Gulden zes-en-zeventig Centvoor elk kwart Aandeel groot 250; en dat, naar aanleiding hiervan, overeenkomstig het door den raad in deszelfs zitting van heden beslotene de bij de aflossing der ongestempelde Aandeelen afgegevene Bewij zen van Aandeel in het Reserve-fonds, met bovenvermelde bedragen bij de Nederlandsche Bank zullen betaalbaar zijn aanvangende den 2 December 1850; terwijl aan de Houders van gestempelde Aandeelen, of hunne gemagtigden overeen komstig de aankondiging van 19 Julij 11.voor elk geheel Aandeel een en een half nieuw Aandeel zal worden afgege ven en voor de onderdeelen in evenredigheid met uirkeering in geld van het saldo van negen-en-dertig Gulden vier Cent, voor elk geheel; negentien Gulden twee-en-vijftig Cent, voor elk half, en negen Gulden zes-en-zeventig Cent, voor elk kwart Aandeelen zulks tegen voldaan teekening in een daartoe bestemd Register en op zoodanige tijdstippen als nader door de Directie zullen worden aangekondigd. Amsterdam, 22 November 1850. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD Direct, fung. Secretaris. NEBERL. HANBEL'MJATSCHAPPtj. De DIRECTIE maakt, ingevolge het 94ste der artikelen van overeenkomst van het eerste tijdperk der Maatschappij bekend dat door den Raadin deszelfs zitting van heden in overeenstemming met de bepalingen van het 92ste en 9de der evengenoemde artikelen is besloten tot de uitkeering van een Dividend over het boekjaar 1849, ten bedrage van vijf-en-veertig Gulden een-en-twintig Cents over eik geheel Aandeel in de oude Vennootschap groot f 1000, staande op naam van twee-en-twintig Gulden zestig-en-een-halven Cent over elk half Aandeel groot f 500 als boven en van elf Gulden een-en-dertig-en-een-halven Cent over elk kwart Aan deel groot 250 als bovenen zij verwittigt dien ten ge volge de houders van Aandeelen op naamdat overeen komstig den inhoud der bij die Aandeelen behoorende Divi dend-Bewijzen tot de betaling, tegen intrekking van het vijftiende of laatste derzelve zal worden gevaceerd bij de Nederlandsche Bank te Amsterdamen wel aanvangende met den tweeden December 1850. Amsterdam, 22 November 1850. VAN DER OUDERMEULEN, President. GOUDSWAARD, Direct, fung. Secretaris. JF ELBABIGIIEIB. De COMMISSIE voor de LOTERIJ of TOMBOLA, ten behoeve van de Weduwen en Weezen der verongelukte Sloep- roeijers van het Belgische Loodswezen alhierheeft het ge noegen den Deelhebbers bekend te maken dat H. M. de Ko ningin-Moeder eene kostbare en zeer. rijk bewerkte dames werktafel, als bijdrage aan de Tombola, heeft ge schonken, welk waarlijk Vorstelijk Geschenk de Tentoonstel ling tot sieraad zal verstrekken; dat wijders, behoudens de vereischte goedkeuring van Zijne Exc. den Commissaris des Konings in deze Provinciehet navolgende door de Commissie is vastgesteld: 1. De Verloting zal plaats hebben in den vorm bij later uit te geven Programma omschrevenop Maandag den 9 December en volgende dagen. 2. De te verloten voorwerpen zullen op Donderdag Vrij dag en Zaturdag, den 56 en 7 December bevorens, van des morgens ten 10 tot des namiddags ten vier ure, worden ten toon gesteld. Zullende het genoegen der bezigtigers op de dagen dier Tentoonstelling, worden verhoogd door de uitmuntende Hoorn-Muzijk van het iste Regement Infante rie welke in de rotonde van het Gebouw, van 12 tot 2 ure in den middag, de nieuwste en fraaiste stukken zullen uitvoeren zijnde de Commissie dit kunstgenot aan de be reidwilligheid van den Hoog Ed. Gestr. Heer Kolonel Croes verschuldigd. 3. De Verloting en Tentoonstelling zal worden gehouden in het daartoe, door de Stedelijke Regering zoo welwillend afgestaanonlangs nieuw gebouwd lokaal IVillem IIIin de Oranjestraat alhier, en, tegen betaling eener Entrée van tien cents de Persoonvoor een ieder toegankelijk zijn behalve voor Kinderen beneden de tien jaren welke ordes- halve niet kunnen worden toegelaten. 4. Aan den ingang van het Gebouw zal een Bureau ge vestigd zijn tot uitgifte der Entréekaartjesdie bij het bin nenkomen der Zaal moeten worden afgegeven. Zonder zoo danig Kaartje wordt niemand toegelaten. 5. Een der Zalen zal behoorlijk tot Buffetkamer worden ingerigt, waar de bezigtigers, tot billijke prijzen, ververschin- gen kunnen verkrijgen. L 6. Loten voor de Tombola zelve zijn na 30 November niet te verkrijgen dan tegen betaling van vijf-en-zeventig cents het Lotde Notaris T. van Uije Pieterse alhier zal voor zoo ver het bepaalde getal dit toelaatdagelijks ten zijnen Huize tot de afgifte vaceren. De Commissiedankbaar voor de ondersteuning haar van verschillende zijden betoond voelt zich echter gedrongen een iegelijk, en inzonderheid de Dames, welke zich vroeger schriftelijk tot eene bijdrage aan de Tombola geliefden te verbinden voor zoo ver die bijdragen nog niet zijn inge komen ten vriendelijkste te verzoekendatgene wat de menschlievendheid daartoe bestemde, ten allerspoedigste te willen inzenden daar het opmaken van den uitgebreider! Cata logushet dadelijk aanwezig zijn van 2000 Prijzen gebiedend vordert. Elk dienstbaar voorwerp ook zal hoogst welkom zijn tot het voltallig maken der belangrijke verzameling die het weldadig gevoel van Zeelands Ingezetenen op het voetspoor der Leden vaii het Koninklijk Geslacht, aan het verminderen der ellende van waardige ongelukkigen dienst baar maakten. Vlissingen, den 24 November 1850. De Commissie voornoemd Mr. S. van der SWALME. A. RUYSCH. B. FLANDER. T. van UIJE PIETERSE. MIDDELBURG, den 25 November. Bij besluit van den 21 dezer heeft Z. M. aan mr. R.C. Metelerkampop zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der stad Delft en als hoogheemraad van Delf land. Bij besluit van dezelfde dagteekening heeft Z. M. benoemd: tot dijkgraaf van den polder van Waarde, den heer A. Kake- beeke Jz.in plaats van den heer L. Krijnse overleden tot buitengewoon raad in de centrale directie van Walche ren den heer H. J. van Deinse in plaats van den heer II. D. Fockbenoemd tot raad in de directie; tot gezworen van den Koningspolder den heer L. Kottier in plaats van den heer A. IFesterwijk Ossewaardeoverleden. De Staats-Courant van heden behelst een koninklijk besluit van 27 maart 1850, benevens de daarbij goedge keurde acte tot het voortzetten van den duur der Amster- damsche Zee-assurantie-compaguie, voor den tijd van twintig jaar, in te gaan met den eersten januarij 1851, Tot vervulling der vacature van regter in de arrondis- sements-regtbank te Amsterdamontstaan door de benoè- ming van jhr. mr. C. Backcrtot commissaris des konings zijn door de arrondissements-regtbank op de nominatie ge plaatst de heeren mr. A. de FriesJ. Heemskerk Azen jhr. J. PF. van Loonplaatsvervangende regters bij gezegde regtbank. De baron van Kadersgouverneur der kolonie Suri" t name, is door de Frausche regering benoemd tot ridder van het legioen van eer. Helder 21 novetnber. De ongesteldheid van den heer mr. Bruce is het gevolg van eene gevatte koudedoch gelukkig van dien geruststellenden aard dat zij het vertrek naar O. Indie niet zoude verhinderen, wanneer tegenwind en aan houdend stormachtig weder zulks niet beletteden. Intusschen ligt de sumatra zeilklaar en zal zij bij de eerste gunstige windsverandering deze haven verlaten. Kerknieuws. Feere 24 november. Heden hadden wij het genoegen dat onze beroepen leeraar L. P. Traut- manvan Odijk provincie Utrechtbevestigd werd, bij af stand en in tegenwoordigheid van den consulent ds. G. Over man predikant te Gapingedoor onzen laatstvorigen leeraar ds. L. G. Th. Creutzbergthans predikant te Vlissingen met eene leerrede over Joh. 21 vers 17, de drie laatste woorden. De bevestigde aanvaardde des namiddags zijn dienstwerk, predikende over I. Cor. 2 vers 2. sGravenhage 22 november. Naar men verneemt is door de vergadering ter reorganisatie van het Israëlitisch kerkgenoot schap thans eene commissie benoemddie belast zal zijn met het ontwerpen van een reglement tot bedoeld einde. Die commissie is zamengesteld uit de heerenmr. M. H. Gode- froivoorzitter; T. Polak Daniels, mr. M. .7. van Gigch dr. A. Mulder en mr. S. E. Nijkerk. De commissie zal zich met de vervulling dier taak bezig houdenen tot dat zij met hare taak in gereedheid zal zijn, zijn de bijeen komsten der vergadering geschorst en is zij uiteengegaan. Men zegt dat de heer mr. E. J. Asseruit hoofde van veelvuldige bezighedenheeft gemeend als lid der vergade ring te moeten bedanken. Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van 22 november. De notulen van de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. De heer Ferhage vraagt inlichting omtrent het goed verstand van art. 22 van het reglement van orde, in betrekking tot de daarbij bedoelde lijst der aan de orde zijnde werkzaamheden; hij wenschtdat eene lijst van de te behandelen onderwerpen steeds eenigen tijd vóór den aanvang der vergaderingen ter inzage van de leden worde gelegd. Hij wordt hierin door eenige leden ondersteund. Behalve eenige woordenwisseling heeft de zaak echter geen verder gevolg. Aan de commissie voor de verzoekschriften wordt gezon den een adres van 256 ingezetenen van het 4de district, strekkende dat de vergadering hare goedkeuring moge hech ten aan het door den heer Plennequin gedane voorstelom bij een adres aan Z. M.den wensch kenbaar te maken dat moge worden voorzien in de geheel verloopen uitwate ring der op het Zwin gesueerd hebbende polders en in de weder-opbeuring van de te niet gegane scheepvaart der stad Sluis. Daarna wordt door de commissie voor de verzoekschrif ten bij monde van den heer Piertsensrapport uirgebragt op het adres van A. B. Thomaesgrondeigenaar te Sas-van- Gend houdende bezwaren tegen het nog vigerende reglement van policie voor de polders in dit gewest. Na eenige discussie wordt goedgevonden het adres nader te stellen in handen eener bijzondere commissie, bestaande uit vijf leden ten fine van onderzoek wordende tot leden dier commissie benoemd, de heeren: jhr. van fitters, van den Bosch, jhr. de JongeBenteyn en mr. Fogelvanger. Vervolgens brengt dezelfde commissie bij monde als vo ren rapport uit omtrent bet adres vaft redigerende eige naren der Zceuwsche courant, ten einde hun dagblad als provinciale courant te zien erkend. Bij hoofdelijke stem ming wordt besloten dit adres te verzenden aan de afdeelin- gen tot voorloopig onderzoek. Na eenige woordenwisseling wordt bij monde van den heer Hennequin, rapport uitgebragt op het adres van M. Scheele en andere inwoners van Kadzand en Retranchement om verbetering van den weg van Zuidzande naar Kadzand. Bij hoofdelijke stemming wordt beslotenom dit adres in handen te stellen van eene speciale commissiebestaande uit drie leden waartoe worden benoemd de heeren Mazure de Smidt en Benteyn, Bij monde als voren rapport zijnde uitgebragt op het adres van E. P. Lenshoek en andere ingezetenen van Zuid- en Noord- beveland nopens het bevolen onderzoek omtrent de verbin ding dier beide eilanden enz. wordt goedgevonden het adres te stellen in handen van gedeputeerde Staten. Nadat de voorzitter der vergadering heeft medegedeeld dat hem door de commissie tot het ontwerpen eeuer instruc tie voor gedeputeerde Staten is te kennen gegeven dat zij met haar werk in gereedheid is, wordt de eerstvolgende bij eenkomst bepaald op maandag den 25des voormiddags ten elf ure.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1