MIDDELBURGSCHE COURANT. -'s«. W. 120. Zaturdag 1850. 5 October. ft 23c0tiitrc& cis !31bswiisis>4araticu, GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND !3itttiettlanbdclt£ MIDDELBURG, den 4 October. 23iiitcnlanbdcïtc «Tijbingcu. 7 ij.* t?i tv -#1 £*>«n Brengen ter kennis van de belanghebbende Ingezetenen van dit Gewest, dat Zijne Majesteit, naar aanleiding van art. 55 der Wet van den 4 Julij 11. {Staatsblad no. 37), bij Hoogstdeszelfs besluit van den 29 September jl.no. 10, heeft bepaald, dat de Stembriefjes, tot benoeming van een Lid voor de Provinciale Staten op den 7 dezer maand in te iev"ren in het Hoofd-Kiesdistrict Sluiszullen geopend worden op Woensdag den negenden daaraanvolgende. Middelburg, den 2 October 1850, Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. AANBESTED1N G. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, Brengen ter kennis der belanghebbenden dat op Donder dag den 24 October 1850, des voormiddags ten 10 ure, door een hunner Leden daartoe door hen gecommitteerd in bijzijn van den Moofd-Ingenieur in het 11de District van den Waterstaat, in een der lokalen van het Gouvernement te Middelburg onder nadere goedkeuring in vijftien Per- ceelen zullen worden aanbesteed de noodzakelijke vernieu wingen en herstellingen aan de volgende Provinciale Water staats-Werken en Wegen als 1. Aan de Kaai- en Havenwerken te Veere. 2. Aan de Veerd.immen aan het Sloe. 3. Aan het Paalhoofd en den Steenendam bij het Fort Bath. 4. Aan de Contr'escarpen van Tholenlangs de rivier de Eendragt. 5. Aan het Posthaventje van Gorishoek. 6. Aan de Havenwerken te Breskens. 7. Aan de Havenwerken te Philippine. 8. Aan den Straatweg van den Grooten Weg bij Bres kens naar Groede. j). Aan den Straatweg van Schoondijke naar IJzendijke en den Zandweg van IJzendijke naar het einde der Pontestraat. 10. Aan den Straatweg van Oostburg naar Zuidzande. 11. Aan den Straat- en Zandweg van Neuzen naar Axel. 12. Aan den Straat- en Zandweg van Hulst naar Walsoorden. 13. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. 14. Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpe en aan den Steiger aldaar. 15. Aan den Zand- en Schelpweg van den Veerdam bij iVolphaartsdijknaar den Grooten Weg bij Goesbe nevens aan den Steiger en Veerdam voornoemd en aan den Dam bij Kortgene. Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het on derhoud tot 1 Julij 1851zoo als in het bestek is omschreven. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en op bod terwijl het bestek en de voorwaarden op de gewone plaatsen ter lezing liggen. Gedurende drie dagen vóór de besteding zullen de noo- dige aanwijzingen worden gedaan; terwijl bij den Hoofd ingenieur te Middelburg, voor de werken in het algemeen, en bij de Ingenieurs in de Arrondissementen voor de werken onder elks ressort behoorendenadere informatien te beko men zijn. Middelburg, den 2 October 1850. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. VEEMARKT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden dat de NAJAARS PAARDEN- en VEEMARKT naar aanleiding van het Besluit, van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken van den 14 Maart 1849, zal plaats hebben op Donderdag den 10 October aanstaande. Gedaan ten Raadhuize der* Stad Middelburg, den 20 Sep tember 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. AAKBESTEDING. Het COLLEGIE van REGENTEN over het Arm-Gast- en Weeshuis te VLISSINGEN zal, op Dingsdag den 15 Oc tober 1850, des voormiddags ten 10 ure precies, in het Gesticht No. 1 (Gasthuis), in het openbaar aanbesteden, de levering derbenoodigde LEVENSMIDDELEN, BRAND STOFFEN, KLEEDING en SCHOEISEL, ten dienste dier Gestichten in 1851 1 alsmede de Behoeften voor de Spijs bereiding in het Winter-saizoen van 1850 op 1851 waarvan de conditiën dagelijks ter lezing liggen bij den Amanuensis en Rentmeester in de WagenaarstraatWijk I. No. 98. Va-/- feu nVjjfQIALE statES TAN ZEELAND. KORTE OPÖLAF 'ET HOOFDZAKELIJK VERHANDELDE. Zit?» 3 October 1850. Tegd'g 35 Leden. De vergadering is teVre geopend. Na eenige dis- cussiea oyer het ycrhfij iu dc ayond-zitting yan den 1 october, zijn de notulen geresumeerd en goedgekeurd. Aan de orde van den dag zijnde de overstemming van het subsidie voor het landhuishoudkundig congres dat te Goes zal gehouden worden, is daarvan de uitslag geweest, dat aan hetzelve eene som van ƒ800 wordt toegestaan. De begrooting is daarna in deszelfs geheel aangenomen. Alsnu wordt in deliberatie gebragt het reglement van orde voor de vergaderingzoo als het door de commissie is voor gesteld en hetwelk aan ieder der leden was rondgedeeld. Na eenige wijziging wordt dit reglement aangenomen, en daarna de vergadering tot aan de volgende zittingen van november aanstaandedoor den voorzitter gesloten. gTATEW-eEKKiaSAAL. VERKIEZING VAN LEDEN VOOR DE EERSTE KAMER. Door de provinciale Staten van Noordhollandde heeren: H. van Beeck Vollenhoven A. F. Insingerjhr. mr. C. van Foreest.7. C. van Wessem D. Borski F. L. H. J. Bosch van Drakestein. Bij Zr. Ms besluit van den 2Ó september jl. is de heer Foeke Foekens erkend ais vice-consul van Mecklenburg-Schwe- rin te Harlingen. Bij koninklijk besluit van den 28 september jl. is de ka pitein luitenant-ter-zee .7. C. F. van Maanen met den laatsten dier maand op zijn verzoek om ligchaamsgebreken onder toekenning van pensioen eervol uit het korps zee-officieren der Nederlandsche marine ontslagen. Bij koninklijk besluit van den 10 augustus II. is aan de heeren F. IV. Conrad c. s. bewilliging verleend tot oprigting van de Nederlandsche telegraaf-maatschappij. Zr. Ms. fregatschip prins van oranje onder bevel van den kapitein-ter-zee Bouriciuseergisteren morgen reeds vroegtijdig Vlissingen in het gezigc hebbende werd alstoen door windstilte genoodzaakt in de Wieringen voor anker te komen, doch is des avonds ten 7 ure op de reede dier stad gearriveerd en salueerde gisteren morgen door het losbran den van deszelfs geschut, welk salut door Zr. Ms. korvet ajax op gemelde reede gestationeerd, werd beantwoord. Zr. Ms. schooner atalante is gisteren uit 's Rijks dok ter reede gehaald en heden naar Hellevoetsluis vertrokken. Zr. Ms. stoomschip Suriname, onder bevel van den luit.- ter-zee iste kl. G. Fabiusis den 1 dezer uit Hellevoetsluis naar Batavia vertrokken. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden is eergisteren nacht uit de residentie naar Warschau alwaar hoogstdes zelfs gemalin zich thans bevindt, vertrokken. De heer C. Huner directeur van den Franschen schouw burg te Amsterdam, heeft verzocht te willen mededeelen dat het berigt, alsof door Z. M. den koning aan hem eene ondersteuning van f 7000 zou zijn verleend geheel en al bezijden de waarheid isdaar hem noch door den koning noch door de provinciale of stedelijke regering eenige sub sidie verleend is. Bij eene bekendmaking van het Deensche ministerie van finantienvan 16 september, is de haven van Stettin ge rangschikt onder de door de Aziatische cholera besmette plaatsen. Daarentegen worden blijkens eene bekendmaking van den 17, de Deensche eilanden Lolland en Falster met de onderhoorige kleinere eilanden, benevens het Zweedsche eiland Gothland niet langer als door de cholera besmet be schouwd zijnde de quarantaine-maatregelen met opzigc tot die eilanden opgeheven. In de door de Nederlandsche Handel-maatschappij den 1 dezer te Botterdam gehoudene specerijveiling is alles ver kocht; de notenmuscaat voor 232 h 106 cents; foelie voor 212 h 213 cents; nagelen voor 47 it 48 cents. De feestente Groningen gegeven bij gelegenheid der inwijding van het nieuwe akademie-gebouw aldaarzijn vrijdag den 27 september voortgezet en zaturdag geëindigd. Vrijdag ochtend ten 9 ure, is in het instituut voor doof stommen eene buitengewone openbare les gehouden die door eene zeer talrijke menigte toehoorders met de grootste belangstelling bijgewoond werd. Ook bij deze gelegenheid droeg die voortreffelijke inrigting weder in hooge mate den lof en de bewondering weg van allen die haar bezochten. Ten 11 ure hebben in het groot auditorium van het akademie- gebouw de publieke promotien van de heeren F. Koppius en A. L. Poelman tot theol. doctores plaats gehad. Ten 1 ure heeft het genootschap tot bevordering der natuurkundige wetenschappen eene buitengewone vergadering gehouden. Ten 2 ure des namiddags begon op de vischmarkt een volks feest, bestaande in het mastklimmenwaarvoor kostbare prijzen onder anderen een goudenen een zilveren horologie) waren uitgeloofd. Aan dezen wedstrijd namen 22 klimmers deel. Des avonds ten 6 ure hebben de boekhandelaars, drukkers en binders een gemaskerden optogt gehouden met eene in volle werking zijnde boekdrukkerij boekbinderij enz. Ge durende dezen optogt werden van tijd tot tijd luchtballons opgelaten met eene groote menigte afdrukken van toepasselijke liederen, die nedervallende, onder de talrijke toeschouwers verspreid werden. Ten half 11 is op de groote markt een zeer prachtig vuurwerk afgestokenten aanschouwe van ettelijke duizenden personen. Zaturdag 28 september, des voormiddags, zijn al de schoolkinderen (ten getale van omstreeks 4500) in geregelden optogt naar het nieuwe akademie-gebouw geleid ten einde dat te bezigtigen, Aan ieder hunner is daartot aandenken aan het feesteene lithographie uitgereikt, voorstellende dat gebouw en de beide zijden van de ter gelegenheid der inwijding geslagene medaille. Des avonds hebben de oud-studenten eene afscheids-vereeniging gehouden welke met eene dans partij is besloten. Voorts is, iu den avond van dien dag het einde van het feest, even als woensdag ochtend de aanvang, met kanon schoten aangekondigd. De feesten zijn in goede orde afge- loopen zij waren ware volksfeesten en zullen gewis bij allen die er deel aan genomen hebben lang eene aangename herinnering achterlaten. De Utrechtsche Courant deelt berigten uit Curafao tot 17 augustus mede. De verkiezingen iu Venezuela gingen met grove buitensporigheden gepaardemugc personen zijn met dolksteken vermoord. Eenige vaartuigen van Sint Domingo"'waren te Curayao aangekomen. De Dominikanen hielden zich gewapend, de wijl de Haïtianen bezig waren eene expeditie ter zee tegen hen uit te rusten. Zr. Ms. brik de sperwer was in het laatsc van julij te Port au Princede kommanderende offi cieren waren den keizer voorgesteld en zeer vriendelijk ont vangen. De sperwer is naar Chagres gezeild. Een brief van St. Martin behelst treurige bijzonderheden nopens den storm welke den 10 en 11 julij aldaar woedde. Vier schepen, namelijk een nieuwe Amerikaansche driemaster en een barkschip benevens twee Engeische schoonerbrik- ken zijn van de ankers geslagen en eindelijk op strand ge worpen. De op het eiland te huis behoorende Nederland sche sloep Sarah Maria is ook verloren gegaan. Te Phi- lipsburg zijn vele huizen omver gewaaid, anderen zwaar be schadigd; alle schuttingen of omheiningen zijn insgelijks omver gewaaid en voor het fort William de keukensschilderhui zen en telegraaf vernield. De dijk tot afwering van het zoet water bij de Zoutpan aangelegdis doorgebroken. Engeland. Londen 30 september. In Ierland schijnt de oogstover het algemeen beter dan sedert verscheidene jaren te zullen uitvallen. Ook vinden vele handen daar met an deren arbeid werkzoodat de toestand van dat land betrek kelijk gunstig genoemd mag worden. Te Kingston (Jamaica) is den 1 september eene inboor- iinge met name Mossin den buitengewonen ouderdom van 150 jaren overleden. Genoegzaam tot haren dood is zij in het volle bezit van al hare geestvermogens gebleven en heeft gedurende de laatste veertig jaren geene ziekte gekend. Dnltsehliuid. Frankfort 30 september. In weer wil van de oorlogzuchtige berigtenuit het noorden zoo wel als uit het oosten van Duitschland, omtrent het aanrukken van troepen eu het aankoopen van paarden, kan men zich niet gemeen maken met het denkbeeld dat Oostenrijk en Pruis- sen elkander indedaad zouden willen bevechten en daardoor hun bestaan in de waagschaal stellen door een hoogst ge vaarlijken vijand, de democratie, in de hand te werken. Nog blijkt het niet, dat Pruissen den tegenstand der Hes- sisclie overheden heeft gewettigd. Tot dus vere laat deze mogendheid de vraag in het midden wie de consistutie heeft geschonden, de stenden.vergadering of de ministers. Haar gezant in Hessen, de heer von Thileis ook nog niet naar Kassei teruggekeerd maar zal zich zoo lang de keurvorste- 1 ij"ke regering in Willemsbad verblijft, immers voor alsnog, binnen deze stad ophouden. Het ontslag van den minister Hassetipflug zou eene toenadering kunnen bewerken. Tus- schen den keurvorst en zijne echtgenoote moet een zeer ern stig gesprek daarover hebben plaats gehad waarbij met kracht van redenen maar te vergeefsop dat ontslag is aange. drongen. Frankfort 1 october. Men verzekert uit eene goede bron dat in de Sieeswijk-Holsteinsche qnestie tusschen Engeland, Rusland en Oostenrijk, eene overeenkomst getroffen is, om tot eiken prijs de voortzetting der vijandelijkheden tusschen de Deensche en de Sleeswijk-Holsteinsche troepen te verhin deren. Daarentegen zou de koning van Denemarken zich bereid verklaard hebbenom het vraagstuk betreffende de hertogdommen op den grondslag van het bondsbesluic van 1846 te vereffenen. Volgens een berigt uit Hamburg gisteren van daar verzonden was Friedrichstad door de Sleeswijk-Holsteinsche troepen opgeëischt, doch had de bezetting dien eisch afge slagen. Door de stelling van Wilissen wordt een ontzet verhinderd. Men zou den aanval op de stad hernieuwen. Ook bij Breckendorf moet eene schermutseling plaats gehad hebben. Keulen 1 october. Zoodra de heer von Radowitz de por tefeuille van buitenlandsche zaken aanvaard had, heeft hij twee nota's naar Sint Petersburg en Weenen afgezonden in welke hij onbewimpeld ontwikkelt hoe Pruissen het Keur- Hessisch vraagstuk beschouwt. Zwitserland. Uit Bern schrijft meu van 25 sept. dat aan de zoogenaamde Fransche kolonie der afstammelin gen van tijdens de opheffing van het edict van Nantes naar Zwitserland uitgeweken Fransche Protestanten die dadr sedert eene eigene corporatie vormden en hun aanzienlijk vermogen zelve mogten beheeren doch nog steeds het genot van het burgerregt misten eindelijk door den grooten raad van Bern

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1