MIDDELBIIRGSCHE COURANT. W. 116. Donderdag 185é. 26 September. SSc^tuireu en Ï3l&minisftiratiew. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND isumculanb^chi; SijbiiigcM. tSuitcnlanbsicfrc ïEijbitigcti. 'Lfj Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbende Inge zetenen van dit Gewest, dat zij, bij besluit van heden, naar aanleiding van art 13 der Wet van den 6 Julij jl. re gelende de zamenstelling en magt van de Provinciale Staten (Staatsblad no. 39)hebben bepaalddat op Maandag den 7 October eerstkomende, in het Kiesdistrict Sluiszal plaats hebben eene nieuwe keuze ter benoeming van een Lid dei- Provinciale Staten, ten gevolge van het niet aannemen dier betrekking door den Heer .7. A. Blankertte Sluis. Middelburg, den 23 September 1850. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, SLEGT. UITGIFTE FAN PATENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen bij deze ter kennis van de Ingezete nen dezer Stad, dat de Patenten over het dienstjaar i8fj-, ingevuld gereed liggen en dat tot de afgifte van dezelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd des JVoensdags en Zaturdags van iedere week, des morgens van 10 tot 12 ure, en zulks gedurende het tijdvak van den eersten tot en met den laatsten October eerstkomende. En worden de belanghebbenden mitsdien aangemaand om binnen den boven bepaalden tijd de voorschreven Patenten in Persoon te komen afhalen bij gebreke waarvan dezelve van wege het Stedelijk Bestuur, volgens artikel 2 van het Koninklijk Besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22) door den Deurwaarder der Directe Belastingen tegen voldoening van tien centaan hen zullen woiden uitgereikt terwijl zij zich bovendien blootstellen in eene boete te ver vallen van vijftien Guldenindien zij des aangevraagd hun Patent of een Afschrift van hetzelve niet kunnen ver- toonen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Sep tember 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN Gelet op Zr. Ms. besluit van den 5 Junij 1847, no. 70; Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dat het Proces-Verbaal, hetwelk, naar aanleiding van art. ió van het Stedelijk Regerings-reglement is opgemaakt, we gens de opening der Stembiljetten van de Stemgeregtigde ingezetenen opgehaaldter zake van de benoeming eens Kiezerstot aanvulling eener buitengewone vacature in ge zegd Coilegie ontstaan gedurende acht dagen te rekenen van heden en dus tot en met Maandag, den 30 dezer maand ter visie van een ieder ter Secretarie dezer Stad zal liggen, en zulks van des voormiddags tien tot des namiddags twee ure. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebruike- lijk is te geschieden mitsgaders in de Middelburgsche Cou rant geplaatst. Vlissingeu, den 23 September 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, S. VAN der SWALME. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van de Gemeente GRIJPSKERKE c. a., zullen, onder nadere goedkeuring, op Zaturdag den 12 October 1850, des namiddags ten 4 urein' de Gemeentekamer aldaarin het openbaar aanbe steden Lenige vernieuwingen en herstellingen aan den KERK TOREN aldaar, met de bijlevering der materialen volgens het Bestek en de Conditiën welke van heden af in voornoemde Gemeentekamer ter lezing zullen liggen. Terwijl op den dag der Aanbesteding des voormiddags ten 10 ure, aanwijzing der genoemde werken zal worden gedaan en inmiddels bij den Burgemeester nadere informa- tien te bekomen zijn. Grijpskerke den 26 September 1850. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. POUWER Ter ordonnantie van dezelve M. J. van de KREKE. TEEKEN-AHaUOEMIE. DIRIGERENDE LEDEN der Teeken-Akademie zullen zit ting houden tot de aanneming van Leerlingen op Woensdag den 2 October 1850, des avonds teil zes ure, in het Ge bouw der Akademie. den op Diiigsdag den 1 October aanstaande, en dat de Les sen gedurende de zes Wintermaanden van 7 tot 9 ure des avondszullen worden gegeven des Maandags en Donderdags aan de Jongens en des Dingsdags en Vrijdags aan de Meisjes. Van heden af tot en met den 30 dezer maand is dage lijks de gelegenheid opengesteld ten Huize van den onder- geteekende (achter de OostkerkWijk O. No. 3) 0111 zich tot de bijwoning van dit Herhaling-Onderwijs aan te melden. Middelburg den 23 September 1850. Namens de Commissie P. de MAR ET TAK Secretaris. POS TER IJ E N. De DIRECTEUR van het Postkantoor te Middelburg brengt ter kennis van het Publiek dat van af 1 October gelegenheid zal bestaan tot het verzenden van Brieven tus- schen de Steden Middelburg en Vlissingeu, met de Diligen ces op de volgende uren Vertrek van Middelburg teu 11 2 en 7 ure Vlissingeu 10, 3 en 8 De laatste ligting der Bus zal telkens eeti kwartier uurs voor het vertrek der Diligence plaats hebben. De Directeur MUNTENDAM. HERHALING-S CHO OL. De SCHOOL.COMMISSIE bij het Departement Middel burg der Maatschappij tot nut van 't algemeen beiigt, dat de HERHALING-SCHOOL dit jaar zal geopend wor- Het Israëlitische ARMBESTUUR alhier, maakt dankbare melding van de ontvangst eener gift, groot ƒ15 onder de letters M R, voor extra-bedeeling, van iemand die on bekend wenscht te blijven. Middelburg 24 September 1850. V. van LISSA Voorzitter. M. H. BOASSONSecretaris. MIDDELBURG, den 25 September. Gisteren zijn alhier de zittingen der Provinciale Staten van Zeeland geopend. Wij zullen later van de voornaamste za ken die behandeld zijn in het kort verslag doen. Bij Zr. Ms, besluiten van den 19 september II. zijn benoemd, tot plaatsvervangers van den kantouregter teGoes, de heer mr. J. L. II. Liebertprocureur bij de arrondisse- ments-regtbank te Goesen de heer mr. J. de Laat de Kanter advokaat aldaar. De heer D. van Schreven thans commies bij het provin ciaal bestuur van Overijssel is bij koninklijk besluit van 18 september j. L benoemd tot Qpst-Indisch ambtenaarten einde den heer Bruce naar Nederlandsch Indie te vergezel len. In afwachting van de bestemmingdie hem in Indie opgedragen zal worden is hem den titel van referendaris verleend. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan onze gezanten en consuls in de vreemde landen de nieuwe scheep vaartwetten en de daarnaar gewijzigde tarieven van in- en uitgaande regten in vier onderscheidene talen toegezonden. Zaturdag vierde de Hollandsche maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen het feest van haar vijftigjarig be staan in het Odéon te Amsterdam. De feestelijke viering van deze plegtigheid bestond in het houden eener sierlijke rede voering, door den heer mr. ,7. de Bosch Kemper in de groote zaal van gemeld gebouw, voorafgegaan door muziek, onder de leiding van den heer J. B. van Bree. Een vrij aanzien lijk getal toehoordersbestaande uit leden der maatschappij en genoodigden, benevens verscheidene dames woonde deze eenvoudige plegtigheid bij. Na den ailoop werden de aanwe zigen aangenaam verrast door eenige treffende woorden die de Nestor onzer letterkunde, de heet mr. BI. C. van Hall van het spreekgestoelte tot den vorigen spreker rigtte ten einde hem zijne welgemeende lnilde toe te brengen en te vens eenige hartelijke wenschen voor de toekomst te uiten. Van den Helder21 september, wordt gemeld, dat Z. Exc. de nieuwbenoemde gouverneur-generaal van Neer- landsch Indie, de heer Bruce, dien dag uit Zwolle daar aangekomen en na de korvet sumatra bezocht te hebben naar Zwolle teruggekeerd is. Zoodra de sumatra gereed is, zal de nieuwe gouverneur-generaal daarmede de reis naar Oost-Indie aannemen. Rotterdam 20 september. Donderdag den 3 october zal de eerste steen van het nieuwe gebouw der koninklijke Ne- derlandsche Yachtclub op den hoek van de westerkade en de veerkade, door Z. K. H. den prins van Oranje worden gelegd. I11 de heden door de Nederlandsche handel-maatschap- pij alhier gehouden veiling van i4oheele en 1837 halveen kwart kisten Java-indigo en 140 kistjes Java cochenille, is alles verkocht, en zijn de prijzen geloopen van de indigo van 305 tot 555 centsen van de cochenille van 170 rot 280 cents. TIJdingen uit de ©ost-Indische koloniën. Uit de berigten van het eiland Java van het laatst der maand julij, blijkt dat de staatsraad in buitengewone dienstde heer Ruloffs benoemd tot lid van den raad van Indie, aldaar is aangekomen. I11 de residentie Bantam heeft den c julij een noodlottig voorval plaats gehad. Aldaar is een sergeant S'idergenaamd, door een hem onbekenden inlander onverhoeds aangevallen en doodelijk gewond. De moordenaar is bij deze aanranding almede zoodanig gekwetst, dat hij kort daarna den geest heeft gegevenzonder dat men heeft kunnen vernemen welke redenen hem rot dit roekeloos en misdadig bedrijf hadden geleid. Den eersten julij is eene handels-praauw naar Indramajor bestemd door drie roovers-praainveu vervolgd en aangeval len doch is het dezelve gelukt 0111door een goeden wind begunstigd te ontkomen en te Tjiperagé binnen te loopen. Bij dit kortstondig gevecht is de heer Cordesius, die zich als passagier aan boord bevond door een kogel getroffen over boord geslagen en verdronken. Zr. Ms. stoomschip piioenix kapt. Andreaheefc de kust van Krawang, ter opsporing ran zeerooversnaauw- keurig bezocht maar geen dsrzelve kunnen aantreffen. Men heeft echter 18 personen, tot de bemanning van eene hau- delspraamv behoorende, en welke door roovers mededoogen- loos op eene onvruchtbare en onbegroeide zandbank waren afgezeten die daar waarschijnlijk van kommer en gebrek zouden zijn omgekomenhet leven gered. Sedert is dit stoomvaartuig met de stoomschepen vesuvius en borneo, nog eens derwaarts gezonden om het onderzoek te hervat ten en heefc men de overtuiging erlangd dat de roovers naar elders waren gevlugc en de kust als gezuiverd kon wor den beschouwd. Door den gouverneur-generaal van Neerlandsch-Indie zijn benoemd Tot gouverneur der Moluksche-eilanden C. BI. Pisser tot adsistent-resident te Amboina en tevens secretaris van) het gouvernement te Amboina N. BI. G. Renoultinecj bepaling dat hij tevens belast zal zijn met de ftyictien vanj presidetic van den raad van justitie. Van Amboina schrijfc men van 13 meidat de ziektege steldheid aldaar weder tot het voor dat eiland normale stand punt is teruggekeerd. Na den regentijd die in de eerste dagen van mei ophieldwerd die gunstige ommekeer waar genomen. Sedert 10 april 11. hadden bij de Europeanen in het hospitaalten gevolge der epidemie geene sterfge vallen meer plaats gevonden. In de districten Rengel en Remkesafdeeiing Toe- ban residentie Rembangheerschte sterfte onder het hoorn vee. Gedurende 8 dagen tijds waren in eerstgenoemd district 147 en in het tweede 6r stuks bezweken. Ook in de afdeeiing Badjonegoro heeft de ziekte zich ge openbaard, die reeds 680 stuks vee deed sterven. De vee arts T. J. Rijkzen doet onderzoek naar deze rampen er zouden de noodige maatregelen worden genomenten einde zoo mogelijk de ziekte te stuiten. - Uit de buitenbezittingen Zuid- en Ooster-afdeeling van Borneo, ontving men berigt dat de kinderziekte, al daar eenige maanden geheerscht hebbende eenigzins afnam. Die ziekte had reeds 7000 slagtoffers geè'ischt en wel voor namelijk in de landen behoorende onder het gebied van den sultan van Banjermassingterwijl de gouverneraents-landen door algemeene en goede toediening der vaccinemeest alle bevrijd bleven. De sultan voerde de vaccine nu ook in. Volgens een particulier berigt, is het contract tnsschen het gouvernement van Ned. Indie en den heer Cores de Vries tot daarstelling, door den laatste van eene geregelde stoom boot-communicatie met de buiten-bezittingen eindelijk tot stand gekomenen wordt het geteekende contract met deze mail verzonden. Algemeen is men van gevoelen dat de handel tusschen hier en de buiten-bezittingendoor het daarstellen van deze communicatie eene groote uitbreiding zal erlangen. Koord-Amerika Het huis der representanten heeft het ontwerp tot vereffening der geschillen wegens de grens scheiding tusschen Texas en Nieuw Mexico met 109 tegen 97 stemmen aangenomen. Uit Californie was weder veel goud aangebragt. Te New-York hield alles zich nog steeds met Jenny Lind bezigde bij haar afgelegde bezoeken zijn zoo talrijk dat zij zelve dueht dat het hoofd haar zal gaan duizelen. Casc- legarde waar zij moet optreden kan 6000 personen be vatten. De toegangbiljetten ieder op drie dollars gesteld zouden in het openbaar verkocht worden en dus denkelijk nog meer opbrengen. De heer Barnum heeft een gewijzigd contract met haar gesloten; hij zal haar duizend dollars voor ieder concert en bovendien de helft zijner winsten afstaan. Zij is voor den tijd van twee jaren geëngageerd en zal beur telings in Amerika en Europa zingen. Te Havannah heeft den 22 augustus een hevige orkaan gewoed en veel schade aan de schepen toegebragt. Te Sagua la Granda was de cholera uitgebroken en maakte hare slagt offers inzonderheid onder de negers. Naar men verneemtis bij het Britsche gouvernement een voorstel aanhangigom een magnetischen en onder de zee doorloopenden telegraaf te maken van Holyhead (op de west-kust van Engeland) naar Ierland, en wel naar Kings- tovvn (bij Dublin). Deze telegraaf zou voorts over Ierland doorloopen tot Cork of tot Galway en daar in verband ge- bragt worden met eene geregelde stoombootdienst naav Noord-Amerika. ®riekcnïaml. jjg vermoorde minister van eeredienst Corfiotakis is den 10 dezer, te Athene plegtig begraven. De moordenaar is gevat; hij was eerst kort te voren te Athene gekomen en was in geene de minste betrekking met den minister geweest. Hij schijnt siechts een werktuig van andere personen geweest te zijn. De koningin die als re gentes gedurende koning Otto's verblijf in Duitschland de regering waarneemtheeft besloten ten opzigte dezer mis daad de wet in voile strengheid toe te passen.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1