UEDERTAFEL CONCQRDIJ. Woensdag den 20 Augustus 1850. Inattcnlaub^chc gijhitagcu. ISutte«iaah0che u. 3eetij hingen. £}hnertentien. TER DRUKKERIJ "VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. Sitamasssamsesssf- ftaas&aaiaB JAARMARKT TE KEUZEN. Hst STEDELIJK BESTUUR van NEUZEN brengt ter icensis van e' Pu iek, dat de Jaarlijksche KERMIS aldaar zal-aanvangen op den 16 September aanstaande, keuzen, den 15 Augustus 1850. P. W. STEENKAMP. Ter ordonnantie van hetzelve, J. C. STEENKAMP PWz. NE BE RL. HA NB EL-MAATS O HA PP IJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te ROTTERDAMop Maartdag 9 September 1850, 32,312 Kranj. en Kanass. Java SUIKER liggende aldaar. 40,218 Dito Dito DITO, iigg. te Amsterdam. 10,061 Dito Dito DITO, Dordrecht. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 5 Augustus 1850. VAN DER OUDERMEULEN, President. TOLLENAAR, Secretaris. MIDDELBURG, den 26 Augustus. Bij koninklijk besluit van den 17 dezer is benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuw- sche stroomen de heer J. L. van Stapeleontvanger der directe belastingen en nccijnsen te Tholen. Bij besluiten van den 21 dezer heeft Zijne Majesteit de koning aan de heeren mr. H. van Sonsbeeck en jhr. mt. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthalzijne ministers van buitenlandsche zaken en van justitie en aan jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest staatsraad in buitengewone dienst enz., vergunning verleend tot het aannemen endra gen van de onderscheidingsteekenenwat de beide cerstge- noemden betreft, van ridder grootkruis van de orde van de Poolsteren wat den laatstgenoemde betreft van komman- deur der Wasa-orde, hun door Z. M. den koning van Zwe den en Noorwegen geschonken. Bij besluit van den 22 dezer heeft Z. M. goedgevonden 1. met den 1 september aanstaande aan de staatsraden in buitengewone dienst mr. F. van de Poll en IV. F. L. baron Rengers eervol ontslag te verleenen uit hunne betrek king van gouverneur respectivelijk der provincie Utrecht en Groningenonder dankbetuiging voor de door-hen gedu rende vele jaren in die betrekkingen bevvezene diensten en 2. te benoemen tot commissaris des koning?in de pro vincie Utrecht, mr. S. baron van Heemstrain de pro vincie Groningen L. G. A. graaf van Limburg Stirum. Nog heeft Z. M. bij besluit van den 21 dezer goedgevon den den heer A. E. Tromp op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als kapitein met den personelen rang van luite nant-kolonel kommandant der dienstdoende schutterij te Vlissïngenonder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezene dienstenen tot kapitein-kommandaut dier dienstdoende schutterij te benoemen den heer A. Benier thans iste luitenant. Bij ministerieele resolutie van den 12 dezer is de rijks veearts Ji P. J. Dronkers te Kappeile in Zuid.Beveland als zoodanig overgeplaatst naar Middelburg. Naar men verneemt, hebben de schilderijen der galerij van wijlen Z. M. koning IVilleni IIbij de plaats gehad hebbende verkooping, opgebragt 1,105,4655 de beelden 24>575 de teekeningen ƒ92,183 5 tezamen 1,222,223. Het plan schijnt te bestaan om eene vereeniging te vor men van personen die eenigen tijd in Indie gewoond of van Indische aangelegenheden meer bijzondere studie gemaakt heb ben en alzoo geacht kunnen worden daarover een gegrond oordeel te kunnen vellen. Het doel dier vereeniging moet hnnfdzakelijk zijn, om de natie en de volksvertegenwoordi ging voor te lichten bij de belangrijke onderwerpen Indie be treffende welke weldra behandeld zullen worden. Personen van elke politieke rigting zullen daarbij toegelaten worden en de meest mogelijke publicieteit zal aan alles wat er verhandeld of verrigt wordt gegeven worden. Den 20 dezer is te Gonda een ongewoon en zeer droe vig ongeluk gebeurd. Een persoon, welke door middel van een duiker onder water was nedergeiaten om de sluisden» rer van de groote- of mallegat-sluis te inspecterenis bij die gelegenheid omgekomen. Nadat men aan liet water be- sp-urd had dat hij in den omtrek der sluisdeuren had ge- iorpjn bemerkte men geene beweging meer van hem, en bleven ook de tot hem gerigte seinen onbeantwoord. Hij V" d toen opgeheschen maar dood bevonden. Menver- 'io. lt, dat zijn overlijden aan eene ligchamelijke ongesteld- geheel afgescheiden van het verblijf onder water, is roe te schrijven althans aan den duiker-toestel isnaar men meldt, geen gebrek bevonden. Ten gevolge der bij uitstek groote bestellingen uit Noord-Amerikaverkeeren de Goudsche pijpenfabrielten thans in zeer bloeijenden staat. De Noord-Brabander van den 22 aug. waarschuwt te gen personendie zich voor Dominicaner monniken uit geven bedelen en meisjes voor kloosters werven doch be driegers zijn. Den 8 aug. had een zoodanig geestelijke, zich noemende IV. Alewestusgeboortig uit Oirschotzeggende uit het klooster te Thienen te komen om aalmoezen voor dat klooster op te zamelen en meisjes voor het nonnenklooster aldaar aan te nemen zich te Iioogeloon vertoond en daar twee meisjes aangeworven met welke hij naar Antwerpen is vertrokken, tl ij heeft ze aldaar in een logement gelaten en is verdwenen van het eene meisje 50 en van het andere 39 met zich nemende. In andere gemeenten had hij gelij ke fieltestreken bedreven. Van den Helder wordtonder dagteekening van den 21 dezer, geschreven: Heden morgen omstreeks 6 ure zeilde Zr. Ms. fregat prins hendrik der Nederlanden kapitein-tef-zee jonkhr. van Karnebeekuit de haven van het Nieuwediep naar de reede. Genoemd schip, in junij in dieust gesteld, is thans gereed om zijne bestemming eerstdaags te kunnen volbren gen. Wij kunnen niec nalaten het fraaïje tuig van het fre gat te roemen hetwelk den equipagemeester die het heeft doen vervaardigen alle eer aandoet. Op den middag kwam ook uit zee hier ter reede Zr. Ms. korvet sumatra kapi tein-luitenant-ter-zee Hooft, en begroette de schout-bij- uachtsvlag met 13 schoten, welk saluut onmiddelijk door den prins hendrik werd beantwoord. Beide schepen zijn naar het stelsel van den Engeischeu kapitein-ter-zee Sjmons gebouwd. Ook kwam heden alhier binnen het stoomschip Suriname, luit.-ter-zee iste klasse G. Fabius, komende uit de Noordzeelaatst van Hellevoetsluis. Bij eene den 5 dezer te Stockholm uitgevaardigde veror dening zijn, ten gevolge van de berigten omtrent het uit barsten der cholera in sommige oorden de havens van Lon den en verdere aan de Theems gelegene benevens Hamburg en AltonaLubeck en Travemunde voor besmet verklaard, en de vandaar komende schepen onderworpen aan eene qua rantaine van 10 dagen, te' rekenen van den dag der uitvaart. Bij dezelfde verordening zijn Cuxhaven de Hanoversche ha vens, de verdere havens aan de Elbe de Holsteinsche en Meelt 1'enburgsche havens voor verdacht verklaard en de van daar komende schepen onderworpen aan eene quarantaine van 7 dagen, mede te rekenen van den dag der uitvaart. De geregelde stoomvaart welke wekelijks tusschen Stock holm en Travemunde plaats badis dien tengevolge gestaakt geworden. Men schrijft ons uit Tholen 23 augustus Het alhier bestaande handboogschutters-gezelschap on der de spreuk Non Semper heeft het groote voorregtdat, op zijn eerbiedig verzoek Z. M. onze geliefde koning het bijzondere beschermheerschap over hetzelve wet heeft willen aannemen. De versierselen dier waardigheid bestaande in eene gouden medaiije hangende aan eenen gehorduurden band zamengesteld uit de kleuren dezer stad en met derzelver wa pen versierdbenevens een pracht-exemplaar der wetten alles besloten in een net bewerkt kistje in gereedheid gebragt zijnde, had eene commissie uit de werkende Leden, woens dag den 21 dezer, de hooge eer bij Z. M. den koning te worden toegelaten om genoemde onderscheidings-teekenen hoogstdenzeiven aan te bieden. Z. M. ontving die commis sie met de meeste minzaamheid en gaf haar de verzekering, dat de aangeboden insigniahoogstdenzeiven steeds eene aan gename herinnering zouden zijn aan de handboogschutterij te Tholen. De medaille en band zijn te 's Hage vervaardigd, de eerste door den heer Godin en de laatste door den heer van Oven beide munten uit door keurige en smaakvolle bewer king-" Kerknieuws. Den 20 dezer werden te 's Hertogen bosch de jaarlijksche vergaderingen van de afgevaardigden der Waalsche kerken in Nederland te dezer stede gesloten na den 15 met eene openingsrede van den wel-eerw. zeer gel. heer Gerlachpredikant te Middelburg, geopend te zijn. Deze vergaderingen, ten doel hebbende, beraadslagingen over de geestelijke en stoffelijke belangen der Waalsche kerk hebben zich onder de wijze leiding van den wel-eerw. zeer gel. heer Kronenbergpredikant te Arnhemdoor den zelfden goeden geest als die der vorige jaren gekenmerkt. Bovengezegde vergaderingen bij beurte in elke stad gehouden wordende, zijn sedert 18 jaren niet te 's Hertogenbosch belegd geweest - Door den grooten kerkeraad der Nederl.Israëlitische ge meente te Amsterdam zijn tot leden van de algemeene ver gadering te 's Hage gedelegeerd de HH. Mrs. S. E. Nijkerk en A. C. Cosman. Wij vernemen dat men te Amsterdam de verkiezingen van de 13 'edendie regtstreeks door de contribuabelen moeten worden gekozen wenscht uit te stel len tot dat alle delegatien van de verschillende kerkeraden zullen geschied en bekend zijn, omdat men het ongerijf van dubbele keuze zoo veel mogelijk wenscht te vermijden. Duiischland. De tusschen Oostenrijk en Pruissen ontstane geschillen over het doortrekken van Badensche troepen door Mainzzullen, naar men weet, door een scheidsgerigt worden uitgemaakt. Oostenrijk heeft daartoe Beijeren en Pruissen Oldenburg benoemd terwijl die twee verkozen staten als derden scheidsman de Nederlanden zou den hebben aangewezen. Tc Berlijn spreekt men nog altijd van eene verande ring van het ministerie en bepaald van de aftreding .des heeren von Schleinitzminister van buitenlandsche zaken. De prins van Pruissen is naar Karlsruhe vertrokken. Het eergisteren per telegraaf ontvangen berigtdat het geheele Sleeswijk-Holsteinsche leger was uitgerukt, heeft zich niet bevestigd. De diepste rust blijft op hetoor- logstooneel heerschen. Over Koppenhagen ontvangt men nadere berigten over het zeegevecht te Bulck. Niet de Geyser maar de Hekla had aan dit gevecht deel genomen. De boot werd aan den romp beschadigd maar heeft niet één man verloren. Met 1 september aanstaande wordt Sleeswijk in het Deensche tolgebied opgenomen. Het stadhouderschap heeft op nieuw eene oproeping gedaan aan Duitsche officieren 0111 in het leger der hertog dommen dienst te nemen. Frankrijk. Parijs 22 augustus. Gisteren heeft de president zijnen intogt binnen de stad Straatsburg gedaan welke stad hij lieden morgen omstreeks zes ure weder heeft verlaten. De telegraphische depeche maakt met een enkel woord gewag van de pogingen der vijanden van de maat schappij, die krachteloos zijn gebleven ten gevolge der goede gezindheid van de eigenlijk gezegde bevolking. Men mag het er mitsdien voorhoudendat de roode republikeinen en democraten niet stil zullen hebben gezeten. Hier wil men weten dat de volksmenners een aanslag hadden gesmeed om den president van kant te maken. Dit gerucht is echter welligt eenigermate overdreven. Uit alles blijkt inmiddels, dat de ontvangst, welke den president in de departementen van den Boven- en Beneden- Rijn te beurt valtalles behalve gunstig is. Parijs 23 augustus. Uit al de laatste berigten aangaande de reis van den president schijnt te blijken, dat hij in den Elzas niet met zoo veel bijval is ontvangen als in de andere departementen die hij is doorgetrokken. Te Colmar is aan een bataillonskommandant en verscheidene officieren der nationale garde, die als eerewacht aan het gebouw der pre fecture, alwaar de president afstapte, waren geplaatst, hun ontslag gegeven. Zij schenen ontevredenheid te hebben aan den dag gelegd, omdat de bevelvoerende generaal, na de komst van den presidentversterking van het garnizoen had doen komen. Ook heeft men daar een aantal straatjongens voor wie men eene menigte fluiten had aangekocht om daar van bij het verschijnen van den president gebruik te maken uiteengejaagd. De half officiële blade/i spreken in het geheel niet meer van een aanslag op het leven van den president. De Moniteur du Soir zelf, die van eene zamenspanning die ten doel zou hebben het leven van prins Lodewijk Bonaparte te bedreigen, had gewag gemaakt, bewaart deswegens ook het stilzwijgen. Moet men daaruit nu opmaken dat de za menspanning niet bestaan heeft, of iets anders? De tijd zal het lecren. Wat den zooveel gerucht makenden brief van den prins de Joinville betreft men meent thans den sleutel gevonden te hebben om dien zonderlingen inhoud te verklarener is gebruik gemaakt van een brief dien de prins een dag na de februarij-revolutie zon geschreven hebben en die door onhandige vrienden als thans geschreven zijnde door het Bulletin de Paris is medegedeeld. Men verzekerde heden, dat de president aanstaanden zondag alhier zou terug zijn terwijl vroeger was bepaald dat zulks eerst den 28 dezer zou plaats hebben. Met leedwezen heeft men vernomen dat de cholera weder te Marseille is uitgebroken 5 volgens een brief van een der eerste geneesheeren zouden er elf gevallen dier ziekte geconstateerd zijn. MIDDELBURG den 26 augustus. Volgens brief van kapitein P. J. Kassevoerende het schip Phoenix was lüj den 12 julij jl. in goeden staat zeilende op 9 gr. 56 min; N, breedte en 26 gr. 27 min. W. lengte 5 zijnde alles \*el aan boord. Door gemelden kapitein was den 9 dier maand gepraaid, op 13 gr. 2 min. N. breedte eu 26 gr. 3-1 min. W. lengte, het schip Unicom van Liverpool naar Port Natal; en den 11 op 10 gr. 35 min. N. breedte en 25 gr. 14 min, W. lengte, het schip Estervan Liverpool naar Calcutta. VEERE den 23 augustus. Eergisteren is naar zee gezeild de schooner Seaflovervan Middelburg naar Sunderiand met ballast. Verbetering. In ons vorig 110. hebben wij bij de vermelding van de uitreiking der gouden medaille van we. ge de directie der maatschappij tot redding van drenkelingen abusivelijk opgegeven den naam Bethel, moet zijn Bertel heel- en verloskundige te Biggenkerke. "yijf-en-Twintigjarige Echtvereeniging van A. de WAAL Leeuwarden en den 31 Augustus 1850. J. G. VEIIHOEFF. Heden beviel van een" ZOON, W. M. II. G. HOEFHA- MEll geliefde Echtgenoote van Middelburg J. KOOLHAAS AARINKSEN. den 25 Augustus 1850. Eenige kennisgeving. Middelburg den 23 Augustus 1850. Heden stierf ons teedergeiiefd jongste Zoontjeslechts den leeftijd van ruim tien maanden bereikt hebbende. W. A. DORMAAR Hz. J. J. DORMAAR, gebj Mets. Heden overleed onze jongste ZOON, PIETER COR- NELIS. Middelburg C. J. van UIJE. den 24 Augustus 1850. P. RIPPING. Jlt ondergeteekende verklare bij dezedat mijne Dochter ANNA MARIA JUSTINA6 jaren oud, drie jaren doof geweest zijndethans geheel hersteld is door den Heer Doctor R. FISCHER Oorarts alhier. Redenen waarom ik bij de ze mijnen opregten dank aan Zijn-Ed. betuig. C. J- KOOMAN. Barbier eu Haarsnijder in de Brakstraat te Middelburg. Notaris D. Uyttenhooven zal op Vrijdag den 30 Au gustus 1850, des morgens om 10 uren, op den Peperdijk binnen de Stad VLISSÏNGENpresenteren te verkoopen eene. aanzienlijke partij Greinen DEKDEELEN Eiken DEK- BALKEN en Eiken PLANKENbenevens eene partij BRANDHOUT. 'J'e koop eene lichtbruine MERRIE, groote taille, oud 8 a 9 jarenzonder gebreken gedresseerd h deux inains. Te bevragen bij de Uitgevers dezer Courant. 'JTegen November aanstaande eene WERKMEID benoo- dlgd goed met de fijne Wasch kunnende omgaanvan de Gereformeerde Godsdienst en niet beneden de 23 jaren. Adres bij de Uitgevers dezer Courant.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2