MIDBELBBRGSCHE COURANT. W. 95. Doodcrda 8 Augustus. 1850. I ^cdturcn cm iSbrninistratiea, BEKE ND MAKIJS G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE- RIKZEE verwittigen bij deze het Publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT dit jaar biryien deze Stad zal gehouden worden als vanouds, aanvangende op den laatsten Maandag in Augustusgedurende twee weken en alzoo van den 26 Augustus tot den 7 September aanstaande. De Kramers worden verzocht tot het bekomen van Plaatsen zich in tijdsmet vrachtvrije Brievenbij den Heer A. van der Velde Cz. Stads-Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk Patent moeten zijn voorzien, terwijl geene Rijfelaars Iloroskoop- trekkers of Bedelaars op de Kermis zullen worden toege laten. Zierikzce, den 31 Julij 1850. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. CURATOREN van het STEDELIJK GYMNASIUM alhier maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de nieuwe Leer-Cursus op die Iurigting den 9 der volgende maand een aanvang zal nemen en noodigen derhalve mede bij deze alle Ouders of Voogden die hunne Kinderen of Pupillen in het onderwijs der Leeraren zouden willen doen deelen uit, 0111 zich daartoe vóór den 1 September aanstaande bij den eerst-ondergeteekende aan te melden bij wien tevensop franco aanvragen exemplaren van het gedrukte uittreksel uit het Reglement voor het Gymnasium te bekomen zijn. De deugdelijkheid van het onderwijs, nog onlangs bij de plaatsing van een der Leerlingen na afgelegd examen aan de Geneeskundige School te Utrecht gebleken laat niets te wenschen over. Zierikzee 1 Augustus 1850. Curatoren voornoemd, W. J. P. KROEF, President. P. J. ANDREAL Secretaris. GRATIS HEELKUNDIGE BEHANDELING. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale Geneeskundige School, in Zeeland, brengt ter kennis der Be langhebbenden dat door den Heer Lector .7. H. Cornielje zal worden voortgegaan tnet de kostelooze behandeling van Heelkundige Gebreken van behoeftige Lijders zoo van deze Stad als het Platte Land waartoe hij kan worden geraad pleegd in het Gasthuis, op Dingsdag, Donderdag en Zatur- dag des namiddags van x tot 2 ure. Middelburg, 7 Augustus 1850. De Commissie voornoemd Namens dezelve VAN BAKELGEMSecretaris. NEDEIiL. IIAND EL-NI AA TSGHAPPIJ. De DIRECTIE maaktbekend.dat de NAJAARS-KOFFIJ- VEILINGEN der Maatschappijvan 1850, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan uit de hoeveel heden hieronder vermeld Te AMSTERDAMop Maandag 2 September 1850, 338,257 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 537 SuMATRA waaronder zijn begrepen 142,750 Balen die in de Voorjaars veiling op 14 Maart van dit jaar werden opgehouden. Te ROTTERDAM, op Donderdag 5 September 1850, 119,747 Balen Java KOFFIJ, liggende aldaar. 19,673 liggende te Dordrecht. Te MIDDELBURGop IVoensdag 11 September 1850, 29,227 Balen Java KOFFIJliggende aldaar. De Directie geeft voorts de verzekeringdat zij vóór hare Voorjaars-Veilingen van 1851 geene andere Koffij dan de bovengemelde partijen zal aan de Markt brengen. De Monsters zullen op Vrijdag 2 Augustus eerstkomende verkrijgbaar zijn en de Notitien met de Veil-conditien in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 24 Julij 1850. VAN DER OUDERMEULENPresident. TOLLENAAR, Secretaris. NEDERL. IIAN DEL-NI AA TS C HAP PIJ. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen ge veild worden Te ROTTERDAMop Maandag 9 September 1850, 32,312 Kranj. en Kanass. Java SUIKER liggende aldaar. 40,218 Dito Dito DITO, ligg. te Amsterdam. 10,061 Dito Dito DITO, Dordrecht. De Notitien met de Veil-conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 5 Augustus 1850. VAN DER OUDERMEULEN, President. TOLLENAARSecretaris. in de Abdij te Middelburg, des namiddags ten één uur, publiek aanbesteden, de leverantie van DIJKSMATERIALEN voorliet Dienstjaar 1851 benoo- digd bestaande in Hollandsch Rijs en Haringband Walchersche Staken, Brabandsch RijsHaringband en Staken en Briksteen. Zullende de conditiën acht dagen te voren ter lezing lig gen ter Griffie van voornoemde Directie en nadere inlich tingen te bekomen zijn bij den Opper-Commies S. Roelse te Middelburg. i3unü<mi(!tiS>0tfi£ SijïnngcM. MIDDELBURG, den 7 Augustus. Bij besluit van 31 julij 11. heeft het Z. M. den koning behaagd aan .7. D. grave van Rechterenlid van den Raad van State, vergunning te verleenen tot het aannemen en dra gen van de onderscheidingsteekenen van kommandeur van de orde van St. Olaf, hem door Z. M. den koning van Zwe den en Noorwegen geschonkenen aan den kolonel II. de Ilazc Bomme, adjudant van hoogstdenzelve vergunning te verleenen tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur der orde van het Zwaard, hem door Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen geschonken. Ds. van Senden is den 29 julij van zijne reis naar Jerusalem te Zwolle terug gekomen. Goes 5 augustus. Op den 3 augustus had het jaarlijksch koningsfeestplaats der schutterij Altijd in Roeren alhier, en is de heer J. C. A. Vermande als jkoning geproclameerd terwijl de hoofdman O. Verhagen tot kroonprins en de heer II. K. Dominicus van den Bussche secretaris der schutterij tot prins werden verheven. Deze wedstrijd werd opgevolgd door het schieten van de zoogenaamde koude tafelhetwelk veel toebragt ter verhoo ging van de genoegens zoo van de deelnemende leden als der toeschouwers. Na afloop van een en ander verzamelden de leden en gas ten zich in de zaal der schutterijdaartoe smaakvol gedeco reerd en werd dit feest door eene danspartij besloten. AANBESTEDING. De CENTRALE DIRECTIE des Eilands WALCHEREN zalonder nadere goedkeuring van het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken op Maandag den 2 September aanstaande in tegenwoordigheid van den Heer Iloofd-Ingenieur in het Elfde District van deu Waterstaatin het Lokaal der Directie 's Gravenhage 5 augustus. Z. M. de koning wordt naar men verneemt, woensdag avond in de residentie terug verwacht. Een groot aantal kiesgeregtigden dezer stad heeft aan hunne medekiezers in bedenking gegeven of het niet doelmati ger zou zijn, in het algemeen belang, dat ieder kiesdistrict eene algemeene kiesvereeniging hield dan wel dat men afzon derlijke vergaderingen oprigt. Zij althans wenschten het eerste. Het getal bezoekers, zoowel vreemdelingen als inwo ners, tot bezigtiging van de galerij van schilderijen van wijlen Z, M. Willem II, was gisteren uitermate groot. In deze residentie is aangekomen en aan het Hotel de TEurope afgestapt de heer E. de Lakenbackersecretaris bij het Oostenrijksche ministerie, komende van Weenen. Vrijdag is alhier in het Hotel de TËurope afgestapt de heer Piet-re Napoleon Bonaparteueef va'i den president der Fransche republiek. Amsterdam 2 augustus. Wij hebben vernomen dat eenige personen, die belangstellen in de vaderlandsche letter kunde en uit dien hoofdegaarne het aangekondigd Neder- landsche congres in de maand september te Amsterdam zou den bijwonen uit het openbaar gemaakt nader programma niet regt begrijpen welken weg zij te volgen hebben om zich den toegang tot dat congres te verschaffen. Vooral schijnt het hun duister wat onderscheid er bestaat tusschen het diploma, dat door de congres-leden en de toegang-kaart die door de hoorders bij het binnengaan tot de vergaderingen zal moeten vertoond worden. Wij zijn in de gelegenheid, van eene welonderrigte zij de deswege deze nadere verklaring te geven. De commis sie tot regeling heeftnaar haar beste weten zooveel mo gelijk aan allenwier tegenwoordigheid op het congres haar wenschelijk scheen eene uitnoodiging gerigt omals leden daaraan deel te nemen. Deze en andere personendie hoewel de uitnoodiging niet in hunne handen gekomen is bevoegd en geneigd zijn het lidmaatschap van het congres te aanvaarden, kunnen zich vrijdag enzaturdag, den 13 en 14 september, tusschen 10 en 1 ure, alsmede op de congres dagen (den 16, 17 18) aan het lokaal Felix Meritis, van zoodanig diploma voorzien waarop dan hun naam wordt in gevuld en waarvoor 2,50 in betaling wordt genomen. Personen nudie wel eene of meer der vergaderingen wil len bijwonen maar niet als leden willen worden beschouwd en in geen geval deel willen nemen aan de debatten en stem mingen vragen aan het lokaalop den gezegden tijd een toegangkaart als hoorder: voor die kaart wordt evenzeer f 2,50 betaaldzij is niet personeelen kan dus op de ver schillende dagen door verschillende personen gebruikt wor den maar geeft ook geen toegang tot de inrigtingen die voor de buiten de stad wonende congres-leden zijn opengesteld. Tilburg 31 julij. Gisteren is van hier een officier en 25 man der Limburgsche jagers naar het naburige Moergestel vertrokken om baldadigheden te keeren die bij het innen der korentienden plaats haddenvroeger reeds had men daar geweigerd oin op de tienden te bieden. Eerste Kamer der Staten Generaal, Maandag heeft de kamer een aanvang gemaakt met de beraadslagingen over de ontwerpen van wet tot regeling van de belangen der Nederlandsche scheepvaartwelke beraad slagingen dingsdag zouden worden voortgezet. iSuttculatibdcfrc ^ijbingcu. Engeland. Londen 3 augustus. De procureur-gene raal deelde in de zitting van het lagerhuis van woensdag zijn voornemen mede om maandag de volgende voorstellen te doen Dat de baron Lionel Nathan de Rothschild geen regt heeft om in dit huis te stemmen noch gedurende eenige beraad slaging daarin zitting te hebben voor dat hij den eed van abjuratie in den bij de wet voorgeschreven vorm zal hebben afgelegd. Dat dit huisbij de eerste gelegenheid iu de volgende parlementszitting den vorm va» den eed van abjuratie in ernstige overweging nemen zal met het doel om Hr. Ms. onderdanen die de Joodsche godsdienst belijden te ontlasten." Gisteren zeide de heer Humedat hij een amendement op die voorstellen zal opperen. In den loop dier zitting heeft de minister van binnenlandsche zaken verklaard, dat de rege ring vooreerst niet voornemens was een ontwerp tot ver plaatsing der groote veemarkt in Smithfield in te dienen. Eergisteren avond ontstond in Parkhurst alhier brand 111 de onlangs gebouwde gevangenis voor jeugdige veroor deeldenen vernielde dat gebouw ten deele. Men meent grond te hebben voor het vermoedendat eenige der daarin bewaarden den brand gesticht hebben ten einde te midden der verwarring te kunnen ontkomen. Op den spoorweg tusschen Edinburg en Glasgow zijn donderdag twee treinen tegen elkander gestooten waardoor vijf of zes menschen het leven verloren hebben en een veel grooter aantal zwaar bezeerd is. Duitschland. Uit IVeenen wordt gemeld, dat de Oostenrijksche gezant in Denemarken gelasc is geworden om bij de Deensche regering te bewerkendat hare krijgsmagt vooreerst geene vijandelijkheden tegen Holstein plegeen daarin ook immers voor het oogenblik naar wensch is ge slaagd. Een gerucht, alsof de Oostenrijksche regering, op de vertoogen van de zijde der Fransche republiek deu her tog van Bordeaux (den Franscheu pretendent) zoude hebben vermaandom de hem betoonde gastvrijheid niet te misken nen door zamenspanningen met de tegenstanders van den in Frankrijk bestaanden regeringsvorm wordt bepaaldelijk te gengesproken. Of de hertog de aangekondigde reis naar het westen reeds heeft aangenomenwordt nog niet gemeld. De tijding, dat de gemagtigden der Staten van de unie werkelijk uit Frankfort zijn vertrokken heeft indruk gemaakt in Oostenrijk. Aldaar beginnen zich stemmen te verheffen die de regering vermanen om toe te zien wat zij doet en verder zal ondernemen en welke het er reeds voor houden dat Pruissen als het eenmaal Frankfort zal hebben vaarwel gezegd, nimmer derwaarts zal terugkeeren maar voortaan als eene magtdie alleen van zichzelve afhangt en aan zich- zelve rekenschap verschuldigd is zal optreden. Intusschen schijnt men in Oostenrijk in het minst niet beducht te zijn dat het tot dadelijkheden zal komen want daar te lande gaat men voort met zich te ontwapenen, terwijl Pruissen zich steeds blijft toerusten en werkelijk observatie-korpsen bij Wetzlar en Kreutznach bijeentrekt. De Weener bladen melden wel allen de opheffing van den staat va» beleg als zeer nabij zijnde, doch in goed on- derrigte kringen meent men er evenwel aan te mogen twij felen. De militaire autoriteit moet ontdekkingen gedaan hebbenwelke haar van het eerst opgevatte plan hebben af- gebragt. Berlijn 3 augustus. De koning heeft al de gemagtigden van de tot de unie behoorende Staten bij zich ter maaltijd gehad. Pruissen denkt er niet aan om dit verbond op te geven. Ileinrich von Gagern, het hoofd van de dusgenaamde Gotha-partij is naar Holstein vertrokken. Hij heeft geen gehoor bij den koning gehad, en ook niet verlangd, maar menig mondgesprek met den minister von Manteujfel en den generaal von Radowitz. De laatstgenoemde heeft hem ernstig vermaandom vertrouwen te stellen in de staatkunde van Pruissen, en om dezelve toch nier, door eene onberadene en onhandige oppositiete belemmeren. Hamburg 2 augustus. Goed onderrigte personen houden het voor zeer onwaarschijnlijk dat de Deenen vooreerst iets tegen Holstein zullen ondernettfen. Zij bepalen zich thans tot de taakom het geheele hertogdom Sleeswijk onder hun gezag terug te brengen. Men heeft te Koppenhagen ernstige redenen om het er vooreerst bij te laten. Volgens den Hamb. Corr. van heden wordt het bin- uenloopen der haven van Kiel niet alleen aan de neutrale schepen maar ook aan de Sleeswijk-Holsteinschevan wege de Deenen toegestaan. In een brief van den Deenschen con sul-generaal alhier wordt verklaard, dat de Deensche rege ring voor dit oogenblik niet willens is, schepen uit de her togdommen door hare oorlogschepen te laten opbrengen zelfs dan nietwanneer deze vaartuigen van onwettige (Sleeswijk- Holsteinsche) papieren voorzien zijn. Frankrijk. Parijs 3 augustus. De werkzaamheden der wetgevende vergadering spoeden ten einde. Het budget van ontvangstendat in de laatste zittingen behandeld is en de stemming waarover nader zal plaats hebbenheefc slechts tot weinige beschouwingen van algemeen belang aanleiding gegeven. Het langdurigst werd beraadslaagd over het voorstel om de grondbelasting met 27 millioenen francs te verminderen daar sommigen het ééne departement in deze meer wilden bevoordeelen dan het andere, terwijl de regering alle departementen daarin gelijkelijk wilde doen

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1