Let wel ÏSwitcttianfosfche ®ij&iwgeu. Ctfeocrtimticn. AHe degenen welke iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan J. van EENENNAAM Az.gelieven daar van opgave of betaling te doen ten zijnen woonhuize vóór den 1 September 1850. De Notaris D. J. van der Horst Serie zalop Woens dag den 21 Augustus 1850, des avonds ten 8 ure, in het* Nederlandsch Logement in de Abdij binnen Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen. sa Art. 5. De portlijsten worden op alle postkantoren kos teloos ter inzage medegedeeld aan een ieder die vaii dezelve verlangt kennis te nemen. Daarvan worden bovendien ge drukte exemplaren op ieder postkantoor verkrijgbaar gesteld tegen betaling van eenen prijs door onzen minister van finan- tien te bepalen. Art. 6. Het tegenwoordige besluit komt in werking met den dag waarop de wet van 12 april jl. wordt ten uitvoer gelegd. Bij Zr. Ms. besluit van den 26 julij jl. is benoemd tot commissaris van poiicie en waterschout te Vlissingen de heer J. M. Vermeysthans inspecteur van poiicie der iste klasse te Rotterdam. Als vice-consuls van Panna zijn erkend de heeren J. P. Smith te VlissingenJ. T. Zur Mühlen aan den Helder en onderhoorigheden A. Hoogendijk Jz.te Vlaardiugen en IV. P. Knaepen te Rotterdam. Bij koninklijk besluit van den 31 julij 11. is benoemd tot kassier in de bureaux van rentebetaling der nationale schuld de heer TV. Gijselmantijdelijk buiten dienst gesteld ambte naar van het kadaster. Uit Gorinchem meldt men dat de heer rnr. A. Boxman afgevaardigde ter Tweede Kamer van de Staten Generaal met het einde der tegenwoordige zitting zijn ontslag zal nemen als deelende in de bezwaren die tegen het aanblijven van de leden der Tweede Kamer na de invoering der definitieve kieswetzijn geopperd. De Schiedamsche Courant behelst een brief van den heer Poortman aan de Tweede Kamer der Staten Generaal waarin hij verklaart besloten te zijn als lid der Kamer zijn ontslag te nemen met den derden maandag in september eerst komende. Zoo ook behelst de Amsterd. Ct. een brief van het aftredend lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal den heer J. S. van Naamendie verklaart zwarigheid te moeten maken om het lidmaatschap aan te nemeningeval de keus der kiezers weder op hem mogt vallen. Door de Nederlandsche handel-maatschappij zijn weder bevracht geworden 20 schepen: als voor Amsterdam 7; voor Rotterdam 9voor Schiedam 1 en voor Middelburg 3 zijnde Elizabeth Johanna kapitein J. A. BallotMercuritts kapitein IV. Veenemanen Schouwenkapitein C. Kraan. Men zegtdat er bij de directie der Ilollandsche spoorweg-maatschappij het plan bestaat om aan de geëm ployeerden die gedurende tien jaren bij die maatschappij in cenigerhande betrekking gediend hebben, een kennelijk onder- scbeidingsteeken uit te reiken. (ÓY. Post Zijne exc. de minister van marine heeft in de vorige week eene inspectie gehouden aan het Nieuwe Diep. Ook de kolonel Musquetier heeft aldaar de divisie mariniers ge ïnspecteerd, Tegen den 20 augustus zullen aldaar arriveren Zr. Ms. korvet sumatra en bet stoomschip suriname om het fregat prins iiendrik der Nederlanden en het stoom schip ardjoeno tot de Kaap-Verdische eilanden te vergezel len. Zullende de beide eerstgenoemde schepen van daar naai de Middellandschc zee vertrekken. Goes 2 augustus. lieden werd alhier eene voorloopige kiezersvergadering gehouden 0111 zich te verstaan over de benoeming van elf leden der provinciale Staten. Nadat was medegedeeld dat de heer mr. M. P. Blaaubeen, voorzitter der vorige vergaderingen verhinderd werd ter ver gadering tegenwoordig te zijn werd door de meeste stem men als voorzitter en secretaris aangewezen dr. R. B. van den Bosch, hebbende voor beide betrekkingen zich evenzeer stemmen vereenigd op mr. J. J. van Deinse waarna bij onderlinge schikking en algemeen goedvinden het presidium werd opgedragen aan laatstgemelden en het secretariaat aan ecrstgenoemden terwijl de heeren A. Smallegange en IV. A. de Laat de Kanter op nieuw tot stem-opnemers werden ge kozen. Na deze zamenstelling van het bureau, werd over gegaan tot het vormen van een gros candidateu waaruit bij herstemming is gevormd een 24tal Mr. M. P. Blaaubeen te Goes, 61 stemmen J. G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp 55; mr. .7. J. van Deinse, te Goes, 54; mr. G. IV. T. Vogelvanger, (kantonregter) ie Hulst, 51; B. van der Manderete 's Gravenpolder 49; mr. .7. C. R. van der Biltte Heinkenszand 35 P. Btiimer Iiar'denbergte Hulst, 34; Ph. P. T. Pierssenste Hulst, 32; .7. F. van de Putte te Goes, 31 A. Kakebeekete Krabbendijke 22 O. Verhagen te Goes, 16; mr. .7. C. van der Meer Mohr te Goes, 16; IV. Seydlitzte Hulst, 14; .7. Kakebeeke, te Goes, 14; mr. F. N. van der Bilt, te Goes, 12; mr. P. J. A. van Dam, te Goes, 11, mr. B. .7. van der Biltte Kapelle 11 II. Pilaar, te Goes, 10; P. J. Buteuxte Heinkenszand, 9; P. Verlate, te Wemeldinge, 7, A. B. Meutzte Goes, 7; Ph. J. Ba- chiene te Hontenisse 7 J' Janssente Kruinin- gen 7, en mr. C. de FVittHamerte Goes 7. Hulst 31 julij. Heden had alhier eene voorloopige ver gadering van kiezers plaats, ter aanwijzing van kandidaten voor het lidmaatschap der provinciale Staten zulks onder presidium van den heer E. Vogelvangermed. docter te dezer stede die, als candidaat aangewezen dadelijk daarvoor bedankte, uit hoofde ZijnE. niet 14dagen achtereenvolgende zich van huis konde verwijderen. Er zijn vier candidaten aangewezengeplaatst naar het getal stemmen dat ten slotte ieder heeft verkregen, als: 1. Gerardus IVendelinus Thomas Vogelvanger, kantonregter; 2. Willem Seydlitz wethouder; 3. Philippus Petrus Thomas Pierssens burgemeester en 4. Frederik van IVaesbcrghegrondeigenaar allen te Hulst. Eerste Hamer der Staten Generaal, In de zitting van den 2 dezer is door de commissie van rapporteurs voor de ontwerpen van wet tot regeling van de belangen der Nederlandsche scheepvaart daaromtrent verslag uitgebragt. De beraadslaging over die wets-ontwerpen werd bepaald op maandag morgen ten tien ure. Daarna heeft de beraadslaging plaats gehad over het wets-ontwerp tot regeling van het regt van enquête dat met 24 tegen 3 stemmen is aangenomen. Tegen hebben gestemd de heeren Hofman Iminger en Marlens van Scvenhoven. Burgerlijke Stand. Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als Geboren 39 kinderen21 van het mannelijke en 18 van het vrouwelijke geslacht. Gehuwd 9 paren. Overleden: 17 personen: 7 van het mannelijke en 10 van het vrouwelijke geslacht, tevenloos aangegeven 4. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 9; van 1 tot 5 jaren oud, 1 van 5 tot 10 jaren, o van 10 tot 15, o; van 15 tot 20o; van 20 tot 25, o; van 25 tot 30, 1 van 30 tot 35, o; van 35 tot 40 o van 40 tot 452van 45 tot 501 van 50 tot 55o van 55 tot óo o; van 60 tot 65ovan 65 tot 70, 1 van 70 tot 75, 1van 75 tot 80 ovan 80 tot 85, j en van hoogeren ouderdom geene. Gedurende de maand julij 1850 zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der stad Vlissingen ingeschreven, als: Geboren 27 kinderen; u van het mannelijke en i<5 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 16 personen; 8 van het mannelijke en 8 van het vrouwelijke geslacht. (Onder dezelve zijn begrepen 2 elders overledenen doch aldaar ingeschrevenen en 2 militairen in het hospitaal.) Levenloos aangegeven geene. Gehuwd 2 paren. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 7; van 1 tot 5 jaren oud, o; van 5 tot 10 jaren, i; van 10 tot 15, 1; van 15 tot 20 1 van 20 tot 251; van 25 tot 30, 1 van 30 tot 35 I van 35 tot 40, o; van 40 tot 45ovan 45 tot 50 1 van 50 tot 55, o; van 55 tot 60o van 60 tot 65ovan 65 tot 701 van 70 tot 75, ovan 75 tot 80, o; van 80 tot 85, o, van 85 tot 90, van 90 tot 95, 1. Engeland. Londen 1 augustus. In de heden middag gehoudene zitting van het huis der gemeenten heeft de minister Russell aangekondigddatovereenkomstig de vroegere bepalingheden avond van regeringswege een voorstel gedaan zal wordenbetreffende de zaak van den baron von Rothschild. Het huis is daarna overgegaan tot de nadere behandeling van de billbetreffende de inrigting van het bestuur der Australische koloniënin welke het hoogerhuis eenige veranderingen heeft gemaakt. De in het jaar 1849 in Engeland geopende spoorwegen of gedeelten daarvan hebben eene lengte van 630 mijlen in Schotland 108, en in Ierland 131 te zamen 869 mijlen. De met het einde van dat jaar geopende spoorwegen hadden alzoo eene lengtein Engeland van 4656in Schotland 846 in Ierland 494 te zamen 5996 mijlen. I11 de laatste berigten uit Ierland wordt verzekerd dat de ziekte onder het aardappelen-gewas daar te lande zoo gering isdat zij niet de minste bekommering baart. Op Malta neemt de choleravolgens berigt van 24 julij, nog toe, zoowel onder de militairen als onder de burgerlijke bevolking. Van deze laatste waren dien dag 52 personen door die ziekte aangetast. IIuitscIilAud. Hamburg 1 augustus. Berigten uit Koppenhagen van 30 julij melden dat de generaal v. Krogh den 26den dag na den slag van Idstadteene leger-order had uitgevaardigd waarin hij zijnen troepen dank zegt voor de door hen betoonden moed en dapperheid en hen tevens aanmaantom ook verder zich met vertrouwen aan de krijgstucht te onderwerpenvermits daarvan de uitslag- afhangt van de gevechten welke nog zullen moeten geleverd worden. Het blijkt meer en meer, dat de door de Denen geledene verliezen zeer groot zijn. Met den telegraaf is aan den Rijn een berigt ontvangen van 1 augustus uit Rendsburg, inhoudende, dat het hoofdkwartier van het Sleeswijk-Holsteinsche leger destijds in die stad was maar dat de voorposten van hetzelve te Sehested ten noorden van den Eider stonden. De Deensche voorposten waren slechts op een zeer korten afstand van daar verwijderd men zeide dat de staf van den generaal v. Willissen had verklaard dat het raadzaam moest worden geacht, zich niet aan eenen veldslag te wagen, voor dat het leger weder voltallig was gemaakt. Frankrijk. Parijs 1 augustus. Heden verschijnen alle bladen weder met zegel. Het is nog het oude stempel der julij-regeringdatbehalve het beeld der geregtigheid de woorden droeg Timbre Royal. Alleen het woord Royal is weggenomen. De Union meldtvolgens een brief uit Napelsdat in de huwelijks-acte de graaf de Montemolin teekende als Karei de Vide, koning van Spanje en der Indien. De prins van Canino is thans hier en woonde de zit ting der wetgevende vergadering bij. De koning van Pruissen zou den graaf van Chambord beleefdelijk verzocht hebben de badplaats Aken niet te be zoeken. Parijs ti augustus. Heden heeft de wetgevende vergadering de beraadslaging over de begrooting der ontvangsten voortgezet. Een voorstelom de belasting op den wijn en de gebrande wateren af te schaffenis met 339 tegen 166 stemmen verworpen. Een der leden van de bergpartij heeft zich daarbij zoo hevig uitgelatendat hij met cen suur door den voorzitter tot de orde is geroepen. De werkzaamheden der wetgevende vergadering naderen haar einde, het getal leden vermindert iederen dag; maar zij schijnt te willen scheiden onder storm en onweder waaronder zij steeds haar werk heeft verrigtdeze heerschten nog in eene hevige mate in de laatste zitting. Overigens zijn verschil en scheuringen in alle staatkundige partijen aan de orde van den dag, en hoe Frankrijk uit dezen doolhof van verschillende belangenbedoelingenintrigues en tegenwerkingen moet geraken en welke toekomst het land verbeidtis met geen menschelijk vermogen te voorzien. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan het Zwitsersch bondgenootschap eene nota gezondenwaarbij de Frnusche republiek verklaart de geestelijken van den berg St. Bertiard onder hare bescherming te nemen. De werkzaamheden aan het kamp van Versailles wor den met kracht voortgezet, in deze week zijn weder ver scheidene werklieden voor den arbeid die daaraan nog te verrigten is aangenomen zoodat het bewind het plan van dit kampement niet schijnt te hebben opgegevenzoo als door de Gazette de France is gemeld. Wijders is er weinig nieuws, en dit is welligt het beste. De fondsen stonden: de 3 pet. 58, 10; de 5 pet. 96,90. p[eden verloste zeer voorspoedig van een' welgeschapen ZOONM. C. de POOTER geliefde Echtgenoot van Vlissingen A. II. de WOLFF. den 3 Augustus 1850. Vrienden en Bekenden, zoo buiten als binnen deze Stad, gelieven deze algemeene ook als bijzondere kennisge ving aan te merken. Deden overleed onze geliefde Vader, L. van HEES, in den ouderdom van 57 jaren, in leven Schatter van het Geslagt te Middelburg. Middelburg E. M. van HEES. den 4 Augustus 1850. ]\^JiDnELnuRG4 Augustus 1850. Heden overleed de Wei-Ecrw. Zeer Gel. Heer GIJSBERT WALLER, rustend Leeraar. bij de Nederduitsch-Hervormde Gemeente alhier, in den ouderdom van bijna 63 jaren. jyijkens Acte verleden voor den Heer Kantonregter te Vlissingen, den negentienden Julij 1800 vijftig, (behoorlijk geregistreerd,) is door DANIËL de RIJCKE GILLISSEN, wonende te Vlissingenaan zijnen minderjarigen Zoon PIETER GERARD GILLISSEN, handligting verleenden zijn dier halve aan dezen laatsten bepaalde regten van meerderjarig heid toegekend geworden en zulks tot de uitoefening van het beroep van Vrachtrijder en van Bode en Commissionair van Vlissingen op Middelburg en vice versa mitsgaders tot het drijven van Nering en Handelvoorts tot de ontvangst en de uitgave vanen de beschikking over zijne inkomsten het sluiten van Verhuringen en eindelijk tot al zoodanige handelingen welke bij artikel 484 van het Burgerlijk Wet boek worden opgenoemd. \\/"ordt verzocht aan den Persoon van HENRICUS BONGERST geen crediet te gevenalzoo daarvoor geen betaling zal geschieden. Twee HUIZEN en ERVENstaande en gelegen binnen Middelburghet eerste op het MolenwaterWijk N. No- 47; in de Grondbelasting aangeslagen op f 15.97- Het tweede in de lange Lombaardstraat, Wijk C. No. 61 aan geslagen in de Grondbelasting op 10,71. Voorschrcvenc Huizen zijn daage vóór en op den dag der Verkooping te bezigtigen des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure het eerstgemelde alleen op vertoon van een Toegangbiljet, ten Kantore van boven- gcmelden Notaris verkrijgbaar. J_Jit de hand te koop of in ruiling een Boeren MARK.T- WAGENTJE, bij P.Houmes, Wagenmaker in de Seisstraat te Middelburg. De ondergeteekende berigt zijnen geëer- den Begunstigers dat hij alhier gearriveerd is met een schoon assortiment BRILLEN jn ;,]je kwaliteitenbenevens alle soorten van PERISCOPISCHE OOGGLAZEN welke met de meeste zorg en eene wiskundige volmaaktheid geslepen zijn. Hij verzoekt diegenen welke aan Gezigtsgebreken lijdenwelke met Glazen kunnen verholpen wordenzich in tijds te wil len vervoegen of hem te ontbieden in het Nederlandsch Lo gementin de Abdij. Hij waarschuwt een ieder zich te wachten voor die schadelijke Brillen welke dagelijks aan de huizen aangeboden worden welke onregelmatig gevormd zijn en de schromelijkste gevolgen na zich slepenen ver zekert diegenen, welke hem met hun vertrouwen gelieven te vereeren van eene solide behandeling. Zal tot den 16 dezer alhier vertoeven. NB. Zendt ook niemand met zijne Goederen rond. J. A. van DAMvan Dordrecht De ondergeteekende, op verlangen van den Heer J. A. van Dam, Brillenslijper, wonende te Dordrecht, zijnen voorraad van OOG- en BRILLEN-GLAZEN gezien, en dezelve als van de beste soort bevonden, en daarbij zijne kennis in de aanwending opgemerkt hebbendezoo is het dat wij vermeenendezen bekwamen Brillenslijper aan diegenen welke eenen Bril behoeven met vertrouwen te kunnen aanbevelen. (Geteekend) MENSERT Chirurig» Doctor Oculist van Z. M. den Koning enz." De Wed. MNRTINUS VISSER, geeft bij deze kennis aan hare geëerde Begunstigers dat zij nog voor eenige dagen na de Kermis alhier verblijven zalen staat met haar Kraam op de Pottenmarkt. Terstond eene Burger DIENSTMEID en eene bekwame WASCHVROUW benoodigd; adres bij den Boekv. Houpt. Met November eene Burger DIENSTMEID benoodigd, Brakstraat Wijk O. No. 253. JTene Burger DIENSTMEID als NOODHULP benoodigd; adres bij den Boekdrukker de TVilde. JTene Burger DIENSTMEID en een MEISJE terstond benoodigd; adres bij J, C. IV. Altorfer. TER DRUKKERIJ^TaIs^DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2