HlDDEIiUliRdSllH C 0 II KANT i. W. 89. Doüderdïi 25 Julij. 185 J3c0tutrcu cu Sibmitiijsïtvaticu. ojproeping. ÏSinttculanbdcifi; &ijbiu0cu. er NOTIFICATIE. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat het Zijne Majesteit heeft behaagd bij besluit van den 24 Junij jl. Staatsblad no32) bij ampliatie van art. 5 en 6 van het besluit van den 18 December 1849 (Staatsblad no. 63), te bepalen: dat het loon voor het op den juisten in houd Ijken van oude Vaten, behoorende aan Branders en Handelaars in Gedistilleerde Dranken zal worden berekend naar het Tarief, bij Art. 14 van het Koninklijk besluit van 31 December 1834 Staatsblad no. 45), voor den Waterijk van Olie- en Sterkedrank-Vaten vastgesteld, en dat derhal ve voor ljkloon der bedoelde Vaten zal moeten worden betaald Voor een Vat van' 10 20 Kannen 75 Cent. '30 k 40 „15 50 a 100 225 n 150 30 2°° 37" Middelburg, den 19 Julij 1850. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, SLEGT. MINISTERIE TAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. PROVINCIE ZEELAND. AAN BE S TE DING. Op Donderdag den 8 Augustus des jaars 1850, des voor middags ten 10 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zeeland, of, bij des- zelfs absentie, door een der leden van de Gedeputeerde Sta ten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Water staat in de Provincie Zeelandaan het Lokaal van het Gou vernement te Middelburg, worden aanbesteed 1. Eenige AARDEWERKEN tot herstel en verbetering der Zeedijkenaan de Calamiteuse Polders van Zee land, voor het dienstjaar 1850. 2. Het vernieuwen en onderhouden der KRAMWERKEN aan die Polders, met alle vereischte Materialen voor den tijd van vijf jaren aanvangende den eersten Junij 1850, en eindigendeden eersten Junij 1855. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekkeu der bovengemelde Aanbesteding zullen bo ven en behalve aan het Lokaal van het Ministerie van Bin- neniaudsche Zakenen aan dat van het Gouvernement der Provincie Zeeland, te Middelburg ter lezing liggen op alle zoodanige plaatsenalwaar gewoonlijk de bestekkeu van Waterstaats-werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen voor al de werken bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburg, en voor de bijzon dere werken bij de Ingenieurs te Goes St. Maartensdijk Zierikzee, Middelburg, Breskens en Neuzen. .Ook zal er vier dagen vóór de Aanbesteding locale aan wijzing worden gedaan en de Aardewerken afgebakend zijn. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. BENOEMING JVIJK- EN BUURTMEESTERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat, ter aan vulling van de vacatureontstaan in het Collegie van Wijk meesters door het aan den Heer C. de Feyter verleend eer vol ontslagdoor Hun Edel Achtbare tot Wijkmeester van de Wijk L. is benoemd, de Heer Willem Frederik IJaman wonende op de Zuidzijde van den Dam G. No. 39en in diens plaats tot Buurtmeester van genoemde Wijk de Heer JVillem Gerardus Arnoldus Ilamanwonende op de Vlas- markt, Wijk L. No. 14; terwijl, ter voorziening in de va cature ontstaan door het overlijden van den Heer Jahan Dirk Kruysse, tot Buurtmeester van de Wijk F. is benoemd, de Heer Pieter Johannes de Cloedtwonende op de Noordzijde van den Dam, F. No. 146. Burgemeester en Wethouders willen een iegelijk bij deze hebben uitgenoodigd om gemelde Wijk- en Buurtmeesters in hunne betrekkingen te erkennen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Julij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. Ter uitvoering van het door den Raad der Stad GOES .bij deliberatie van den 28 November 1840, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 1 Julij 1841 no. 296, gearresteerd Plan van Verevening en Vernietiging der OBLIGATIEN uit gegeven ter voldoening van de onbetaald geblevene Interessen tot den laatsten December 1810 ingesloten, der gevestigde Schuld ten laste dezer Stadwelk Plan in de Stads-Courant van den 2 Augustus 1841 is geTnsereerd worden door Bur gemeester en Wethouders van gemelde Stad de houders der voorzeide Obligatienwelke nog geene aangifte hebben ge daan uitgenoodigdom in de maanden Augustus en Sep tember dezes jaarsten Kantore van den Stedelijken Ontvan ger schriftelijke aangifte te doen van de Obligatien met opgave van dagteekening nommer en het bedrag van het Kapitaalwelke zij genegen zullen zijn in den loop dezes jaars, tegen kontante betaling van dertig percent der Hoofd som en aanbetaling van den Intrest tot het einde van dat jaar, uit Stadskas te doen aflossen, en welke alsdan in de aflossing of uitloting ter aflossing zullen worden begrepen. Zullende deze Advertentie worden geplaatst in dérStaats- Middclburgsche- en Goessche Couranten. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 20 Julij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der. MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelve, de Stads-Secretaris L. de FOUW Jz. AD VERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES verwittigen bij deze den belanghebbenden dat de gewone JAARMARKT binnen deze Stad zal beginnen op Zaturdag den 17 Augustus eerstkomende en eindigen op Zaturdag den 31 derzelfde maand; Dat op dezelve geene Kwakzalvers, Horoskooptrekkers en dergelijken toegelaten, en alle Draaiborden, Dobbelspelen, Rijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden Dat de aanvragen om Plaatsen vóór den hierboven be paalden aanvang der Jaarmarktvrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in Nederlandsche Ellemaatzullen moe ten geschieden aan de Marktmeesters A. Zitters en A.J. AP- van Calmthoutaan welken een iederalvorens te kunnen worden toegelaten deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 20 Julij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, L. de FOUW Jz. De KERMIS te IlOEIi zal beginnen op Woensdag den 7 Augustus en eindigen Zaturdag den 10 Augustus 1850. BERIGT. De COMMISSIE LOON FOOR IVERK neemt de vrijheid, bij gelegenheid der aanstaande Kermis x aan het geëerde Pu bliek te herinneren dat er van het door haar bij den Heer SCHENK, Kortendelft, ter verkoop gestelde houten Kinder speelgoed nog eenige soorten overig zijndie zoo door nette en deugdelijke bewerking als door matigheid, der prij zen aanbeveling verdienen. Middelburg, 22 Julij 1850. A. M. CRAMER, Pres. H. REKKER, Secr. R E VACCINATIE. De] Permanente COMMISSIE ter regeling der Revaccina- tie brengt ter kennis, dat er nog Kinderziekte injdeze Stad aanwezig isen zij om die reden nog zitting zal houden op Zondag den 28 Julij, ten 5 ure, in het Burger-Weeshuis ten einde de Inwoners dezer Stad gelegenheid te verschaffen voor eene gratis Revaccinatie. Namens de Permanente Commissie ter regeling der Revaccinatie, G. RIPPING, Secretaris. S CU O OL TV E ZEN. Jongelingen die wenschen bij den eerstvolgenden Cursus op de Latijnsche School te worden toegelaten en 'daartoe vooraf een examen moeten afleggen wordeil bij deze ver wittigd dat zij zich vóór of op Donderdag den 1 Augus tus aanstaande bij den Heer D. Borking Gz.Voorzitter van de Plaatselijke School-Coramissie te Middelburgzullen moe ten aanmeldenten einde tijd en plaats van het te houden examen te vernemen. Namens de Plaatselijke School-Commissie te Middelburg W. C. de JONGESecretaris. MIDDELBURG, den 24 Julij. Vrijdag 11. werd in de concertzaal alhier, door de com missie Loon voor JVerkbij monde van haren voorzitter ds. A. M. Cramerverslag uitgebragt over het afgeloopen twaalfde dienstjaar. De spreker begon met de opmerking dat bij den meer en meer vereenvoudigden en gevestigden gang der administratie, ook dit verslag meer eenvoudig en beknopt kon en moest wezen, ofschoon de inrigting van de leden der directie toch nog altijd vrij wat werk en overleg vereischte, en men het ook aan pogingen tot verbetering en nieuwe on dernemingen niet had laten ontbreken. Van de verschil lende werkvakken had de timmerwinkel voortdurend het meest met moeijelijkheden te kampen zoo dat men dien zou heb ben laten ingaan indien niet zoo vele redenen voor deszelfs behoud pleitten. Eene proefneming om houten kinder-speel- goed te laten vervaardigen was voor eene proef al zeer wel gelukt, en zou in het vervolg aanmerkelijk uitgebreid kunnen worden indien slechts niet door onverschilligheid der inge zetenen het debiet uitbleef. Ten aanzien der touwplui- zerij werd het aan de traagheid en onwilligheid der hulpbe hoevenden geweten dat er slechts weinig en slecht gebruik gemaakt was van de gelegenheid, dat jolige lieden van 13 jaren en hooger in de werkplaats touw konden pluizen en daarmede 50 k 75 ets. per week verdienen. Behoudens de geringe uitbreiding van den timmerwinkel had anders de inrigting ook dit jaar weder niet ongelukkig gewerktin de werkplaats hebben 45 hoofden van huisge zinnen den ganschen winter door een matig weekgeld ver diend aan liet bolwerk werden successivelijk ruim 200 man geplaatst, die 60 ets. per dag verdienden; daarenboven werd in 70 tot 80 huisgezinnen touw geplozen. Aan inteekenin- gen (door sterfgevallen van aanzienlijke begunstigers eenigzins verminderd) giften en bijdragen (waaronder f 500 uit de stedelijke kasten behoeve van het bolwerk)ontving de commissie in het geheel omtrent 5140: Daarvan werd aan het bolwerk besteed 1940 met de overblijvende som was aan werkloon betaald f 3750. Daarenboven waren ook nu weder de bezittingen der inrigting eenigzins vermeerderd, zoo dat men dit jaar voor het eerst, wanneer de uitstaande pretensien waren ingekomen, al de geleende gelden zou kun nen afbetalen. De spreker eindigde met de inrigting aan aller voortdurende belangstelling en medewerking aan te bevelen. Eene com missie uit de stedelijke regering, die deze vergadering mee hare tegenwoordigheid vereerde gaf, onder betuiging van goedkeuring over het gehoorde, de aangename verzekering, dat het van hare zijde daaraan niet zoude ontbreken. Met genoegen kunnen wij meldendat thans in deze stad weder twee logementen zijn geopend waaraan door sluiting van vroeger bestaandewezenlijk behoefte begon te komen. Beide geven door stand en inrigting de beste verwach ting. Het eene is van ouds bekend onder den naam van het Wijnhuisthans llót el Hollandop de zuid zijde van den dam, het andere het Hótel de Flandrein den langendelft. Wij meenen beide deze nieuwe logementen met de overigen in deze stad, den reizigers en bezoekers te mogen aanbevelen. Bij koninklijk besluit van den 8 julij 1850, zijn, op voordragt van den minister van biiitenlandsche zakende bepalingen ingetrokken volgens welke tot hiertoe een regt van 50 centen geheven werd van ieder last goederen wel ke uit Nederlandsche schepen in eene der havens van Span je alwaar nog eene Nederlandsche natiekas bestaatwor den gelosteven als bereids heeft plaats gehad met de reg- ten ten behoeve van de Nederlandsche conservatoire en ar menkassen in Portugal welke bij koninklijk besluit van den 20 maart 1850 zijn vervallen verklaard. De minister van binnen!, zaken heeft aan de gouverneurs der provinciën modellen gezonden van stembriefjes voor do verkiezing van leden van de Staten-Generaal provinciale Staten en gemeenteraden. Hoewel de gemeentebesturen daar de kosten van het verkiezingswede 'ten laste der gemeenten komen de stembriefjes kunnen doen vervaardigen waar zij verkiezenacht de minister het voor de gemeenten raad zaam de stembriefjes ter landsdrukkerij te koopen. Bij kon. besluit van 11 julij is de gemeente Axel opgenomen onder de losplaatsen voor steenkolen bij invoer langs het kanaal van Neuzen. Door Z. M. den koning isbij besluit van den 20 de zeraan den heer li. D. Fockop zijn daartoe gedaan ver zoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van be heerder van den Bastiaan-de-Lange-polder. Bij gemeld besluit heeft Z. M. benoemd, in de commissie tot daarstellingonderhoud en beheer van de nieuwe uitwa- terings-werken ten behoeve der polders Stoppeldijk Hengst en Rammersdijk, Ser-Paulus-Lamswaarde c. a., Oude Graauw en Langendam en Groot Cambron tot voorzitter derzelve den heer IV. Seydlitz, en tot lid van wegebden polder Stop peldijk den heer G. Verstraeten. Tot secretaris der gemeente Rittliem is door Z. M. be noemd de heer A. van Vlaanderen. Z. M. heeft den heer Felix Boogaertsvasten secre taris der Belgische academie van oudheidkundebenoemd tot ridder der orde van de eikenkroon. Z. M. de koning is maandag avond weder naar het Loo vertrokken. De Toekomst vermeldt als gerucht, dat het ruiter-stand- beeld van prins JVillem Ivoor het paleis in het Noord einde te 's Hage geplaatst, door de hooge erfgenamen van ko ning JVillem II aan de stad Delft ten geschenke zal gegeven worden. De minister van financien heeft, bij resolutie van 13 dezer, vastgesteld de 212de loterij, die bestaan zal uit 20,000 loten, 10,000 prijzen en 2 premien. De collecte zal geopend worden op maandag 19 augustus 1850 en ge sloten op zaturdag den 31 dier maand. De trekking van de eerste klasse zal aanvangen den 16 september, en de laatste 100 nomtners zullen getrokken worden den 6 decem ber 1850. Door een veertigtal ingezetenen van den Helder is onder dagteekening van den 20 dezer, een nieuw adres aan Z. M. den koning ingediend, tot naderen aandrang dat den Helder uit het onvrije territoir ontslagen en het tot los- en ladingsplaats zou worden aangewezen en is tevens dooi de adressanten hiervan bij missive aan de tweede kamer der Staten-Generaal kennis gegeven. Volgens bijzondere brieven uit Batavia verwachtte men dat Z. Exc. de gouverneur-generaal in januarij aanstaande naar het vaderland zou terugkeeren. Met belangstelling zag men aldaar naar de benoeming van Z. Exc. opvolger uit. Rotterdam 22 julij. Heden namiddag nabij zes ure ar riveerde de stoomboot Amicitiamet vlaggen versierd, aan deze stad en loste eenige kanonschoten. Aan boord dezer stoomboot bevond zich II. K. H. prinses Mariannemet gevolg, van hare reis naar het Oosten in het Vaderland te-

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1