25uitcttl<iub$(;fre JEijbittgcti. Siboevtcnticn. De Heer HENRI PRONKwelke gedurende zijn ver- blijf te Amsterdam en Rotterdam, eene uitgebreide begunsti ging ten deel vielmet het vervaardigen van DAGUER REOTYPE PORTRETTEN, van geheel nieuwe uitvin ding, heeft de eer te berigten alhier gearriveerd te zijn in het Nederlandsch Logement, in de Abdij, alwaar proeven van zijn werk ter bezigtiging zijn gesteld. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. GSSEE3£=22y& vendat een over dat onderwerp handelend wets-ontwerp i gereedheid gebragt is en eerlang bij de tweede kamer zal w^den ingediend. De planten-verzamellng van wijlen Z. M. koning Willem II zal in de maand augustus publiek worden ver- tocht. De catalogus van die planten is verkrijgbaar bij den '.ter C. Bolder dijcktuinbaas van wijlen den koning (Kloos terkerkstraat, te 's Hage). Gisteren avondomstreeks 6 ureviel aan de buitenbrug dey Noordpoort een kind van omtrent 7 jaren oud in het watermaar is gelukkig daaruit gered door het moedig be- luit van A. F. Ringsma bediende in het koffijhuis de Eendragt alhierdie in het water sprong en het kind behouden aan wal bragt. L Men schrijft ons uit Vlissingen 16 julij De kermis alhier is zoo bijzonder onbeduidend bezocht dit jaar, dat men als het ware zoude moeten gelooven,dal jaarmarkten langzamerhand als van zelve zullen vernietigd worden. Op de markt en haven ziet men overal waar vroeger alles bezet wasledige plaatsen. Uitspanningen van spellen zijn niet noemenswaardig, met uitzondering van dat van den heer Martin, hetwelk met regt kan gezegd worden allen roem te kunnen wegdragen zoowel wat schilderkunstals bewerking betreft. Wij bedoelen hier zijn diorama van ParijsMen moet dit zien en tevens bewonderenwant onmogelijk kan men zich een denkbeeld vormen hoe het mogelijk is, dat hij op een en dezelfden tableau, zonder dat die wordt verplaatsten in het aanschouwen der personen, das en avond voorstelt, en tevens personen ziet te voorschijn treden waskaarsen en lustres ontsteken zonder dat men begrijpen kan hoe of van waar dezelve ontstaan. Alle kunstminnaars worden daarom uitgelokt, dit te gaan bewonderen en de toeloop van aanschouwers wordt dan ook nog des te grooterdoordien vriendelijke behandeling en netheid van het lokaal en de plaatsen daarin medewerken. De aan de buitenzijde van het spel geplaatste vier wassen heelden waaronder de sprekende gelijkenis van Napoleon, ma ken goed effect. Wij twijfelen dan ook geenzins of de heer Martin zal goede zaken maken."" Tweede Kamer der Staten-®eneraal. Zitting van 15 julij. In de zitting van maandag is het wets-ontwerp tot regeling der kosten van het regentschap met algemeene stemmen aan genomen. Daarna heeft de interpellatie plaats gehad van den. heer van Hoëvell, die aan den minister van koloniën, na uitvoerige beschouwingen ten betooge van de noodzakelijkheid eener spoedige wettelijke voorziening ten aanzien.van het Oost- Indische muntstelselonder anderen de vraag gerigt heeft wanneer door de regering voldaan zou worden aan art. 59 der grondwetwaarbij eene wettelijke regeling van het munt stelsel in de koloniën wordt voorgeschreven. De minister van koloniën heeft in de beantwoording van de rede van den heer van Hoëvell te kennen gegeven dat hij vertrouwdedat de bedoelde wettelijke regeling in den loop van dit jaar aan de kamer zou kunnen worden aangeboden. Vervolgens is het wets-ontwerp tot het verleenen van tijdelijken onderstand aan werklieden van het maritiem etablis sement te Rotrerdamna eene korte beraadslaging, met algemeene stemmen aangenomen. De beraadslaging over het wets-ontwerp betrekkelijk de "keuren van waterschappen werd uitgesteld tot woensdag daar de minister van binnenlandsche zaken verhinderd werd de vergadering bij te wonen. Engeland. Londen 13 julij. Het lagerhuis heeft eenstemmig het voorstel van den minister Russelltot het oprigten van een gedenkteeken voor sir Robcrt Peelin de Westminsterkerk aangenomen. Uit het door den minister verklaarde blijktdat de over ledene stellig voor zijne nagelatene betrekkingen bepaald heeft dat zijna zijnen dood geenerlei titel zouden aan nemen die hun, wegens door hemden lande bewezene diens ten misschien mogt worden aangeboden. De gewezen luitenant Pate is voor het crimineel ge- regtshof schuldig bevonden aan eene aanranding van II. M. de koningin en tot eene deportatie voor den tijd van zeven jaren verwezen. Van de geeselingwaartoe hijvolgens de wet van 1842, bovendien verwezen zou hebben kunnen worden is hij vrijgesteld. Het is steeds onbekend waar om de ellendeling het misdrijf gepleegd heeft. Eergisteren heeft de heer Ewart in het huis der gemeenten weder een voorstel gedaan om de doodstraf af te schaf fen. De ministers hebben zich, gelijk vroeger, daartegen verzet op grond dat die straf steeds noodzakelijk is ter be veiliging van het leven der ingezetenen tegen moord. Met 46 tegen 40 stemmen is de motie verworpen. In den nacht van donderdag jl. is het in Ierland, bij Belfastweder tot eene botsing gekomen tusschen de partij der oranje-mannen die een optogt hielden en de gewa pende policie-magtwelke dien togt wilde beletten, Op de oproermakers welke den wachtpost der policie aanvielen en het gebouw begonnen te vernielen is gevuurd en daar door zijn twee personen gewond. Zweden. Stockholm 3 julijDe feesten ten hove zijn nog niet geëindigd morgen wordt te Gripsbolm dejeuner dansant gegeven tot welk einde verscheidene stoombooten den hofstoet derwaarts zullen overbrengen. Gisteren- is hier een Russisch stoomfregat aangekomen om Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden met gemalin en dochter naar Petersburg over te voeren. BuitscJiIand. Hamburg 13 julij. Enkele Deensche dagbladen melden dat het thans waarschijnlijk isdat de Deensche troepen in de volgende week in Sleeswijk zullen binnenrukkentenzij de Sleesvvijk-Holsteinsche troepen de Holsteinsche grenzen mogten overschrijdenin welk geval de Denen onmiddeüjk in dat hertogdom zouden invallen. De Russische vloot moet zich in de nabijheid van Kiel hebben vertoond. Men meent, dat Denemarken, na den 37 dezer, dadelijk weder een begin zal maken met het aanhouden en opbrengen der Sleeswijk-Holsteinsche vaar tuigen. De Elbe zou wederom worden geblokkeerd doch de Hamburgsche schepen zouden niet bemoeijelijkt worden. De telegraaf meldtdat de Holsteiners in den nacht van den 13 de grenzen zouden overtrekken, om op Eckren- förde, alwaar het op de Denen vermeesterde fregat Gefion nog ligt aan te rukken. De hoofdmagt der Holsteiners is te Reudsburg bijeengetrokken en de afstand Is slechts vier uren. Spanje. QTelegraphisch berigt.j De koningin is in den namiddag van den 1.2 dezervan een prins bevallen, die eenige oogenblikken na de geboorte is overleden. H. M. is welvarend." Frankrijk. Parijs 13 julij. De wetgevende ver gadering nam in hare zitting van gisteren artikel 3 van het wets-ontwerp op de drukpers in al zijne gestrengheid voor bladen die zich herhaalde vervolgingen op den hals haalden aan en begon daarna aan het artikel betrekkelijk het ze gel dat door de .commissie van zes op vijf cents werd ver minderd. Zij verwierp verder als in éénen adem een amen dement des heeren Béchardten gunste der dagbladen van klein formaat. In de zitting van heden nam de vergadering de eerste paragraaf, van het straks genoemde door de commissie ge wijzigde 11de artikel, betrekkelijk eene zegel-vermindering, aanterwijl ook kennis werd gegeven van een voorstel der heeren Sainle-Beuve en Kerdrelnopens eene prorogatie der vergadering op 1 augustus. Parijs 14 julij. -In de staatkundige kringen houdt men zich thans voornamelijk bezig over het lot dat de drukpers wet te wachten heeft. Over de aanneming of verwerping ioopen de gevoelens nog bestendig uit een zoowel bij hen die de debatten der wetgevende vergadering naauwkeurig volgen als bij de verschillende dagbladen. Hierbij komen nu nog de geruchtfri over de schorsing der wetgevende kamer de herziening der constitutie en de verlenging van den tijd der benoeming voor den president der republiek. Dit laatste gerucht wint bij de Orleanistische partij meer en meer veld. Het zijn echter alleen de staatslieden en hunne aanhangers die zich hiermede de hoofden verhitten want in dit oogenblik schijnt de groote massa verzadigd te zijn van de politiek en toont zich onverschillig voor alles wat daarmede in verband staat. Men spreekt van een geschrift betreffende de tegen woordige zamenstelling van het Fransche leger, waarmede de maarschalk Soult zich thans bezig houdt, en dat naar men zegt veel opmerking zal verwekken het zal worden gerigt aan zijne collega's de maarschalken van Frankrijk. De beij van Tunis heeft sedert eenigen tijd hier een gezantdie alle avonden in gezelschap van den heer Lesseps, met wien hij zeer intiem isde schouwburgen bezoekt. De berigten uit de departementen zijn den oogst be treffende zeer voordeelig Het fraaije weder trekt vele be zoekers naaf Parijs. Middelburg, den 16 Julij 1850. f-Jeden beviel voorspoedig van eenen ZOON, E.J. ZIP, geliefde Echtgenoot van F. M. BEUNKE. ]^[eden den ia Julij 1850 Heb ikIVillem ZoellerDeurwaarder toegelaten en be- eedigd bij de Arrondissements-Regtbank, zitting houdende te Middelburg, wonende aldaar in de Abdij, Wijk A. Nu mero 52, over het loopend dienstjaar nog onvoorzien van acte van Patent Ten verzoeke van MARIA de LIJSER, Dagloonster, wonende ter gemeente van GroedeHuisvrouw van en ten effecte dezes bijgestaan en gemagtigd door PIETER ELIAS, Daglooner almede wonende te Groede, ten dezen niet aan Patent onderhevig, toegelaten om in deze kosteloos te pro cederen bij beschikking der Arrondissements-Regtbank voor noemd van den derden December 1849, op expeditie ge registreerd En uit krach te van eeu Vonnis door de Arrondissements- Regtbank te Middelburg op den 19 Junij 1850 uitgespro ken op de daarvan afgegevene expeditie geregistreerd Ten tweeden maal gedagvaard ISAAK de LIJSER, ten jare 1807 in Fransche Krijgs dienst getreden en naar elders vertrokken, welks tegenwoor dige woon- of verblijfplaats is onbekend, edoch laatst ge woond hebbende te Groede gevolgelijk mijn exploit doen de bij aanplakking aan de voorname deur der Vergaderzaal van gemelde Arrondissements-Regtbank te Middelburg ter wijl ik voor den Gedaagde almede een afschrift van het zelve heb overgegeven aan den Heer Officier van Justitie bij dezelve Regtbank mijn exploit doende ten zijnen Bar- kette ten Stadhuize te Middelburgen sprekende aldaar met Zijn Edel Achtbare in persoon welke het oorspronkelijke met gezien heeft geteekenden voorts nog bij plaatsing in de Nederlandsche Staats- en Middelburgsche Couranten als zijnde de daartoe bij voormeld Vonnis uitdrukkelijk aan gewezene nieuwspapieren om na verloop van drie maan den na heden en alzoo op Woensdag den 23 October 1850, des voordemiddags ten tien uren per Procureur te verschij nen ter teregtzitting van de Arrondissements-Regtbank, zit ting houdende te Middelburg, en gehouden wordende in eene der zalen van het Stadhuis aldaar, ten einde Aangezien de Gedaagde ten jare 1807 in Fransche Krijgs dienst is getreden en onderscheidene Veldtochten heeft bij gewoond, tot dat hij ten gevolge van eene bekomene wonde aan het regterbeen op den 18 Maart 1812 tot het erlangen van Paspoort is aangewezen sedert welken dag niets ver der van hem is vernomenhebbende hij noch mondeling noch schriftelijk iets van zich doen hooren Aangezien er alzoo meer dan vijf jaren na het vertrek van den Gedaagde zijn verloopenzonder dat er bewijs is in gekomen van zijn aanwezen of overlijden Aangezien de Eischeresseals Zuster van halven bedde van den Gedaagde belang heeft dat bij Vonnis van de Regt bank voornoemd worde verklaarddat er regtsvermoeden van het overlijden van haren Broeder den Gedaagde in dezen bestaat, en zulks sedert den jare 1812; Aangezien de Gedaagde ten' gevolge van een door voor melde Regtbankbij beschikking van den 11 Februarij 1850, geregistreerd verleend verlof, bij Exploit van den Deur waarder IVillem Nicolaas de Brakke in dato 28 Februarij 1850, (mede geregistreerd) op de wijze daarbij omschre ven, ten eersten male is gedagvaard, om, op den 19 Junij 1850, voor dezelve Regtbank te verschijnen, ten zoodani- gen einde als daarbij breeder is omschreven zonder dat de Gedaagde, noch iemand van zijnentwege, op die Dagvaar ding is verschenen, ten gevolge waarvan aan de Eischeresse bij het Vonnis in het hoofd dezes gemeld is verleend Acte van niet verschijning des Gedaagden, met verlof tot het doen dezer tweede openbare Dagvaarding op den voet en de wijze als bij het vroeger door de Regtbank verleende verlof is omschreven; Mitsdien aan gemelde Regtbankhetzij in Persoon hetzij door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken den Gedaagde tevens aanzeggende dat ingeval noch hij Gedaagde, noch iemand voor hem op deze tweede Dagvaarding bij voorafgestelden Procureur mogt opkomen en alzoo niet behoorlijk van zijn aanwezen blijken mogt, door de Requirante zal worden geconcludeerd dat haar daar van zal worden verleend Acteen tevens verlof tot het doen eener derde gelijke Dagvaarding, met verdere aanzegging, dat de Heer Htibertus RekkerProcureur bij meergenoemde Arrondissements-Regtbankwonende te Middelburg in de Bogaardstraat, Wijk D. Numeris |A, als Procureur voor de Requirante in dezen zal occuperen. Verklarende ik Deurwaarder wijders, dat gelijk Exploit voor den Gedaagde, ingevolge het derde lid van Art. 523 van het Burgerlijk Wetboek zal worden aangeplakt aan het Gemeentehuis te Groede, als zijnde te dier Gemeente de Gedaagde het laatst woonachtig geweesten heb ik einde lijk voor den Gedaagde, behalve afschrift van het Vonnis in het hoofd dezes genoemd ter plaats aan in handen en spre kende tot als boven tevens gelaten afschrift van dit Explojt waarvan de kosten zijn het afschrift van het Vonnis on begrepen in debet de som van 4, 80. (get.) ZOELLERDeurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie bij de Arrondisse ments-Regtbank te Middelburg het origineel van dit Exploit, waarvan aan ons, zoowel als van het daarin vermelde Von nis behoorlijke afschriften gelaten zijn. Middelburg, den 12 Julij 1850. (get.) A. W. S. HURGRONJE, Subs.-Officier. In debet geregistreerd te Middelburgden 13 Julij 1850, deel 21, folio 180 recto, vak 3, zonder renvooi, ver schuldigd voor regt en verhooging f 1 io£. De Ontvanger, (get.) W. L. van SONSBEECK. Voor eensluidend AfschriftZOELLER Deurwaarder. J^l degenen welke iets verschuldigd zijn of nog te vor deren mogten hebben aan of van den Boedel van wijlen de Wed. M. BOONE overleden te WISSENKERKE den 1 Junij 3850, worden verzocht om daarvan opgave of beta ling te doen uiterlijk vóór den 28 Julij 1850, ten Sterfhu ze der gemelde Weduwe te IVissenkerke aan de Executeuren IV. IVilderom en.G. Coomans. Brieven franco. Notaris D. J. van der Horst Serlé zalop Vrijdag den 19 Julij 3850, des voormiddags ten 30 ureop de Hofstede bewoond geweest door wijlen Gerrit Wissein de Gemeente SEROOSKERKE, No. 125, in het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen Twee bruine MERRIEPAARDEN oud 8 en 9 jaren 5 Melkkoeijen, eene Kalfdragende Vaars, eene tweejarige Dito, 2 Jaarlinge Dito, 4 Kweekkalvers4 Meikschapen 5 Lammers, 2 Varkens, Hoenders en Eenden; een MEN- en een MARKTWAGEN eene Driewielskareen Ploeg 4 ijzeren en eene houten Eggeneen Rolblok een Sleep- deur, eenVeldgang, een WindmolenBOUW-, MELK- en ZOLDERGEREEDSCHAP, Paardenwand; groene en drooge Wilgen en Doornen MUTSAARDS, eenige MEUBELEN en HUISRAADBedden en Beddengoedeene partij SPEK enz. VERPACHTING van KOORN-TIENDENte VROU- WE-POLDER, in de Herberg bewoond bij G. Sturmten overstaan van den Notaris W. M. Snijder en getuigenop Woensdag den 24 Julij 1850, des namiddags ten vier ure precies. J)e Notaris 11. G. Hamtnacher residerende te GROEDE is voornemens om, op Vrijdag, 16 Augustus 1850, des namiddags ten twee urein de Herberg de Drie Koningen aldaarin het openbaar te verkoopen 1. Eene partij BOUWLAND groot 1 Bunder 60 Roeden 10 Ellen gelegen in de Letter A of's Gravenpolder Gemeenteen Watering van Groede, Sectie A. No. 275 en 276 2. En eene partij BOUWLAND, groot 2 Bunders n Roeden 60 Ellen, gelegen als voren, Sectie A. No. 287. Zullende de Kooper of Koopers aan het gebruik daarvan komen, dadelijk na het rooven van den Oogst van bet tegen woordige jaar. Nader onderrigt is te bekomen ten Kantore van den Heer I. C. O. BenteijnNotaris te IJzendijke en van voornoem den Notaris Hamtnacher te Groede. JTen aankomend MEISJE benoodigd, G. 77. DAGUERREOTYPE PORTRETTEN, FAMILIE-GROEPEN en AFBEELDING van SCHILDERSTUKKEN.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2