MIDDELBURGSCHE COURANT. W. 83. Donderda 11 Julij. lac sturen en Slbminidtratieu. QFDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND lïimiculauböchc Stjbingcu. iSuitcnlanbdcIie &ijbittgeti. o- NOTIFICATIE. Gezien artt. 72, 73, 76, 120 en 121 van de wet, re gelende het kiesregt en de benoeming van afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaalvan den 4 Julij 1850 Staatsblad no. 37); Noodigen^de Ingezetenen dezer Provincie uit, welke voor de Grondbelasting de Personele Belasting en het Patentregt, in eene of meer andere gemeenten van het Rijk dan in die hunner inwoning op de Rijks kohieren aangeslagen zijn in dier voege dat zijalles te zamen genomen drie honderd gulden, (/3°o) of meer moeten betalen, van die aanslagen, zoo in hoofdsom als in 's Rijks opcenten, binnen zes dagen na de dagteekening dezer, aan de Besturen der Steden oi Gemeenten hunner Woonplaats op eene voldoende wijze te doen blijkenen zulks ten einde gemelde Besturen in staat te stellen tot vervaardiging der voor de Gedeputeerde Staten benoodigde opgaventot het formeren van de lijst der hoogst aangeslagenen in de Rijks Directe belastingen. 1. Daarbij zal in aanmerking komen: a. Voor de Grondbelasting: de aanslag van het loo- pende jaar 1850. Voor de Personele Belasting en het Patentregt: de aanslag op de Kohieren van het dienstjaar 18£Jtot en met den 30 April jl. executoir verklaard. b. En datvoor zoo ver toepasselijk zal worden toe- gerekend voor den Man: de aanslag zijner Viouw in voorzeide Belastingen en voor den Vaderde aanslag zijner minderjarige Kinderen wegens de goe deren waarvan hij het vruchtgebruik heeft. 2. Geen acht zal worden geslagen op de Belastingschul digen, die ofider anderen geregtelijken afstand van hunne goederen aan hunne schuldeischers gedaan en deze niet ren volle betaald hebben. En zal deze Notificatie in plano gedruktin de onder scheidene Steden en Gemeenten van dit Gewest worden aan geplakt. Middelburg, den 9 Julij 1850. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve H. du BUISSON BECIUS L. G. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien de Circulaire van den Heer Staatsraad Gouver neur van Zeeland, van den 26 Junij jl. {Provinciaal Blad no. 89) Brengenter voldoening aan den inhoud daarvan ter ken nis der belanghebbenden datvermits volgens eene kennis geving van het Departement voor de Marine er thans we der behoefte aan Zeevolk en vooral aan bevarenen bestaat, de vrijwillige overgang van Miliciens in Zeedienstwelke sedert den 29 Maart laatstleden was gesloten door het De partement van Oorlog wederom is opengesteld En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze wor den afgekondigd, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 Julij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE STOPPELAAR l.p. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. ling gehouden van het genootschap voor tuin- en landbouw, Dordrecktsche Flora. De derde en vierde haringjagers zijn zondag avond te Vlaardingen aangekomen. De derde bragt aan 186 ton en de vierde ruim 200 ton. Zij zijn van de beste kwaliteit, de prijs per ton is f 250. Den 19 augustus zal te Antwerpen door de Lyrische vereeniging een feest worden gegeven, tot bijwoning waar van zich ongeveer veertig zanggezelschappen hebben aange geven waaronder de liedertafels van DordrechtMiddel burg en Waalwijk. Het zang-personeel zal ui: 1061 leden bestaan en het orchest door 100 personen bezet zijn. Berigten uit Curafao 22 mei (door de Utrechtsche courant medegedeeld) meldendat Zr. Ms. brik venus kapt.-luit.-ter-zee Ippius Fockensden 13 mei van Porto Rico daar terug gekomen, en de'schoóner schorpioen kapt.-ter zee van Rhijn, den 15 mei naar Puerto Cabello gezeild is. Voortaan zal tweemalen 's maandsden 8 en 28 eene paket van Curapao naar St.-Thomas vertrekken om brieven over te brengen en te halen. Den 6 april is op Curapao de opge- rigte spaarbank geopend. Kerknieuws. Veere den 10 julij. Ds. N. Osti predikant te Putten, voor de beroeping herwaarts bedankt hebbendewerd eergisteren door den kerkeraad dezer ge meente de volgende nominatie gemaakt. Twaalftal DD. P. A. van Toorenenbergen te ElspeetG. Bargerte Vree land S. Hoogerzeil, te Doornspijk J. D. Beman Brou wer te Waarder; N. Beetste Heemstede; J. C. Eijkman te Nunspeet; H. M. C. van Oosterzee, te OirschotJ. M. Loois, te Woerden Schook, te BabylonienbroekJ.H.A.C. Hanewinkelte Ravestein P. Roscam Abbingte Ginne- ken en J. TV. Felix te Longerhouw. De laatste twee bij overstemming tegen Ds. N. E. Ernst Vettente Seroos- kerke. ZestalDD. P. A. van Toorenenbergen i". Hooger zeil J. M. LooisH. M. C. van OosterzeeSchook en P. Roskam Abbing. De laatste bij overstemming tegen DD. Be man Brouwer, Beets en Barger. Drietal: DD- J. M. Loois, P. A. van Toorenenbergen en S. Hoogerzeil. Waar uit met eenparigheid van stemmen is beroepen Ds. J. M. Loois, predikant te Woerden. E E VACCINATIE. De Permanente COMMISSIE ter regeling der Revaccina- tie vernomen hebbende, dat er zich andermaal Kinderziekte binnen Middelburg heeft vertoondverwittigt de Inwoners dezer Staddat zij eene zitting zal houden op Zondag den 14 Julij aanstaande, 's namiddags ten 5 ure, in het Burger- Weeshuis ten einde de gelegenheid te verschaffen voor eene gratis Re vaccinatie. Namens de Permanente Commissie ter regeling der Revaccinatie G. RIPPING, Secr. MIDDELBURG, den 10 Julij. Door den telegraaf is eergisteren te Amsterdam het navol gend berigt ontvangen In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van heden, is ontwerp A der scheepvaartwetten met 50 tegen 14 stemmen aangenomen, nadat een amendemeut van den heer de Man en andere'houdende verbod omtrent het maken van wijzigingen in de koloniale tarievenanders dan bij de wet (hetwelk door de ministers van financien en koloniën bestreden is) met 38 tegen 26 stemmen was goedgekeurd." De koning heeft den 4 "dezer hoogstdeszelfs bekrachti ging verleend aan het ontwerp der kieswet. Deze is alzoo thans in het Staatsblad opgenomen en heeft haar volkomen beslag erlangd. Uit Vlissingen wordt ons gemeld, dat gisteren avond aldaar eene oude vrouw, door ongeluk, op de Pottenkade in het water is geloopenmaar door de spoedige hulpvaar digheid van een bottelier van het wachtschipin 's rijks dok liggende, daaruit is gered. Den 6 dezer is .te Dordrecht de negende tentoonstel-1 Engeland, Londen 6 julij. In alle oorden des rijks, ook in Ierland, is het leedwezen over den dood van sir R. Peel algemeen en wordt door het vlaggen ter halver stok en door het sluiten van vele winkels aan den dag ge legd. Dit sterfgeval levert een nieuw bewijs op hoe in welgestemde gemoederende partijzucht bij het graf van een groot en tevens welwillend man ophoudt en voor er kenning zijner verdiensten plaats maakt. Mevrouw Peel is sedert den dood van haren echtgenoot zeer ernstig ongesteld. Sir R. Peel huwde haar in junij 1820. Zij is de, dochter van wijlen den luitenant-generaal sir Joseph Floyd. Volgens de mededeelingdonderdag door den eersten mi nister Russell in het lagerhuis gedaan was deze voornemens de motie te doen dat de plegtige begrafenis des begaafden staatsmanseven als dit met den minister TVPitt het geval is geweestuit 's lands penningen bekostigd zou worden maar de minister Goulborn kwam dit voor doornamens de familiete zeggen hoe zijofschoon erkentelijk voor dat vereerend oogmerk zich vdrpligt achtte het aanbod van de hand te wijzen. Sir R. Peel toch had niet alleen in zijnen ten jare 1844 gemaakten uitersten wil beschreven, maar zulks nog weinige weken geleden in een gesprek be vestigddat hij in zijn familiegraf te Drayton op eene een voudige wijzewenschte begraven te worden. Zijn stoffe lijk overschot is dan ook reeds gisteren avond derwaarts overgebragten zal dingsdag ter aarde besteld worden. Nadatin de zitting van het hoogerhuis van donder dag de president van den raad de lords Stanley en Broug- hain en de hertogen van Wellington en Cleveland hulde aan de nagedachtenis van sir R. Peel gebragt hadden beklaagde lord Brougham zich over het plan tot oprigting van het uit gestrekt gebouw in Hijdepark voor de groote tentoonstel ling in 1851 en sloeg de benoeming eener commissie van onderzoek dienaangaande voor, maar trok, na het ontvangen van eenige ophelderingen, zijne motie weder in. Gisteren deelde lord Palmerston in dat huis de ont vangst van het berigt mede, dat tusschen de koningen van Denemarken en Pruissen een vredes-traktaat gesloten en door laatstgenoemden monarch reeds geteekend wasen welk traktaat binnen drie weken niet alleen door hem zeiven maar ook namens de Duitsche confederatiebekrachtigd moest worden. Robert Pate die onlangs de koningin bij het verla ten van Cambridgehouse met een rotting op het hoofd sloeg, onderging gisteren een nieuw verhoor. Daar zijne schuld boven allen twijfel verheven is *verd hij naar de gevangenis van Newgate overgebragtom later door het centraal crimi neel geregtshof gevonnisd te worden. Uit Edinburgh (Schotland) wordt van den 3° junÜ het volgende medegedeeld Eergisteren had er een ernstig ongeval plaats op den spoorweg van Cumnock naar Edin burgh. Ten half zeven des morgens vertrok een convooi koopmansgoederen, waaronder twee waggons, beladen met eenige vatenbevattende eene aanzienlijke hoeveelheid bus kruid, van Cumnock naar Edinburgh. Ten zeven ure, juist toen de trein over de brug van Ballochyne reed ontvlamde het kruid en sprongen al de volgeladen wagens in de lucht. Gelukkig is er niemand bij gedood of gekwetst, zelfs de locomotive is zonder eenige beschadiging op hare plaats ge bleven. De ontploffing was vreesselijk zij werd in den om trek op een afstand van twee-en-twintig Fransche mijlen ge hoord. Stukken van rijtuigen en koopmansgoederen, zijn in alle rigtingen heen geslingerd. Men vond zelfs op een uur afstands stukken zeepsigarendoozenboeken en andere voorwerpen. Eene aanzienlijke hoeveelheid brandewijn en andere geestrijke dranken die ontvlamt en uit de vaten ge sprongen was, vloeide langs de rails en had alle overeen komst met een stortvloed van vlammen. Het ongeval is waarschijnlijk veroorzaakt door eenige vonken uit de loco motive, die het buskruid ontstoken hebben. Hoe-dit ook zijde administratie van den spoorweg zal de kosten" moeten dragen die zeer aanzienlijk zijn daar het streng verboden is buskruid langs den spoorweg te vervoeren als alleen met een afzonderlijk daartoe bestemden trein ten opzigte van welke men dan nog gehouden is allerlei voorbehoedende maatregelen te nementen einde ongelukken voor te komen Dultschland. TVeenen 2 julij. De Roomsch-ka- tholieke geestelijkheid begint ijverig gebruik te maken van de stelling, waarin zij door de onlangs uitgevaardigde kei zerlijke verordeningen betreffende de betrekking tusschen die kerk en den staatgeplaatst is. In eene bekendmaking der bisschoppen van Moraviewordt uitdrukkelijk verklaard dat ten opzigte der door de wet van 7 sept. 1848 bepaalde eenzijdige opheffing der kerkelijke tienden en anderen kerke lijke inkomstenwaardoor het vermogen der kerk zwaar getroffen werd en waarvoor de schadevergoedingswet van 4 maart 1849, zelfs bij hare gelukkige uitvoering, geens zins volledige vergoeding geeft de bisschoppen hun leed wezen betuigd en plegtig verklaard hebben dat de erken ning dezer verandering aan den pauselijken stoel moet wor den voorbehouden." Zoo komen de bisschoppen op tegen eene te gelijk met de grondwet van 4 maart gegevene orga nieke wetwier beginselen in de door den rijksdag aangeno men wet van 7 sept. 1848 bevat zijn. Berlijn 6 julij. Het protocol dat het vredesverdrag be geleidt waardoor de tegenwoordige wapenstilstand wordt opgehevenis reeds door Pruissen en Denemarken geratifi ceerd. Binnen vijf dagen beginnen de Pruissen hunnen marsch uit de. Hertogdommen. Volgens van daar ontvangene berigten zullen aldra de Sleeswijk-Holsteinsche troepen in Sleeswijk binnenrukken. Frankfort 6 julij. Handelsbrievenheden uit Weenen ontvangenverzekeren dat de financiële hulpbronnen der regering dagelijks toenemen en voor de toekomst het beste vooruitzigt opleveren. De voornaamste zwarigheden waar mede het land thans te worstelen heeft, zijn de schaarsch- heid aan klinkende munt en de hooge stand van den wis selkoers. Ter voorziening in deze behoefte zal de rege ring eerstdaags nadrukkelijke maatregelen nemen. Men verneemt uit Berlijn dat de regering eerstdaags maatregelen zal nementer beperking der aanmerkelijke cir culatie van vreemd papieren geld. 1 De Pruissische minister van koophandel heeft openlijk bekend gemaakt, dat hij het verdrag met Belgie heeft opge zegd. De Oostenrijksche en Beijersche regeringen hebben be sloten de scheepvaart op den Donau de Inn en de Saltz- bach vrij te geven. Het is tusschen de beide takken van het stamhuis der Bourbons nog niet tot een vergelijk gekomen. De Orleanis- ten en legitimisten geven elkander wederkeerig de schuld daarvan. Dit is intusschen zeker dat het aa'ntal aanzien lijke Franschen welke zich naar Frohsdorfaan de Hon- gaarsche grenzen, de verblijfplaats van den hertog van Bor deaux begevensteeds aangroeit. Hij heeft daar thans eene soort van hofhouding en wordt door zijne bezoekers steeds als hun wettige koning aangemerkt en bejegend. Italië.—Te Milaan verwacht men bij gelegenheid van den geboortedag des keizers eene algemeen amnestie. In Genua wordt sedert eenigeu tijd een dagblad uitgegeven onder den naam van de Hel. Aan zijn hoofd vertoont het eene afbeelding van een grooten duivel, die den paus ver slindt. Dezelfde afbeelding is ook voor de drukkerijwaar het blad gedrukt wordtaan de straat geplaatst. Spanje. De vertegenwoordigers der Nederlandsche houders van Spaansche fondsen waren den 1 dezer te Ma drid aangekomenmen dacht dat de besturende commissie tot regeling der schuld binnen weinige dagen de vertegen woordigers der buitenlaudsche schuldeischers zou hooren. In de Spaansche hoofdstad sprak men veel over het aanstaande huwelijk van den graaf van Montemolin met eene Napelsche prinses. Den 20 junij heeft de zaakgelastigde der Vereenigde Staten aan de Portugesche regering zes eischen voorgelegd tot schadeloosstelling, welke men aan Amerikaansche burgers verschuldigd zou zijn. Frankrijk. Parijs 6 julij. In de commissie voor het budget heeft de minister van financiën dezer dagen kennis gegeven dat de toestand van 's rijks financien betrekkelijk gunstig is en dat hij noch in ditnoch in het volgend jaar de toevlugt tot het openbaar crediet zal behoeven te nemen. Het vertrek van den president naar de oostelijke de partementen van Frankrijk is bepaald op 1 augustus. Hij zal de steden Verdun, MetzNancyStraatsburg enz. be zoeken en voorts over Lyon terugkeeren.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1