OMTRENT VOOGDEN EN TOEZIENDE VOOGDEN, VOOREOOPIG BERIGT. DERDE HARMONIE-CONCERT Bectijbingcu. ^itgesonben Stukken. Slbucvtcntien. VERPLIGTINGEN Groote en Nieuwe Soirees Parisiennes £eerte te kennen dat de teekenen van het H. Avondmaal hem zouden worden toegediend. Zijne kinderen en behuwd - kinderen, met uitzondering van zijnen zoon den heer Robert Peel, zaakgelastigde te Bern tot wien een courier was af gezonden waren bij zijn sterven tegenwoordig. Gedurende den geheelen dag waren de bewijzen van angstige bezorgd heid zoo talrijk geweest, dat de policie het huis omringen moest om den te hinderlijken aandrang van vragers te stuiten. De koningindie voornemens was de Italiaansche opera te bezoeken, zag daarvan af, en de maaltijd ten hove duurde zeer kort, naardien H. M. diep geschokt door den zorge- lijken toestand, in welken de beroemde staatsman zich bevond, naar rust en afzondering verlangde. Robert Peeldie eene zoo langdurigegroote en roem rijke rol op het staatkundig tooneel vervulde, was de zoon van een fabrikant te Bury in Lar.cashire en werd den 5 februarij 1788 aldaar geboren, zoodat hij den leeftijd van 62 jaren en bijna 5 maanden bereikt heefc. De zaken zijns vaders waren zoo uitgebreiddat hij ten jare 1803 meer dan vijftienduizend personen in het werk had en ruim 40,000 ponden sterling, alleen op gedrukte goederen, aan accijnsen betaalde. De zoon werd reeds vroeg naar de school te Harrow gezonden, waar lord Byron een zijner schoolmakkers was. Van daar ging hij naar Oxford, waar hij in 1808 een bijzon- deren graad behaalde, en kwam ten volgenden jare in het parle ment, als vertegenwoordiger der Iersche stad Cashel. Weldra werd hij tot onder-secretaris van staat voor binnenlandsche za ken gekozen in welke betrekking hij de belangen der Iersche protestanten ijverig voorstond, weshalve zijne in 1812 ge volgde benoeming tot eersten secretaris voor Ierland de Roomsch-katholieken in dat rijk zoo zeer hinderde als zij den Protestanten welkom was. Reeds van toen heugt de politieke strijddien hij gedurende zoo vele jaren met Daniël O'Connell volhield. In 1822 werd hij secretaris van staat voor binnenlandsche zaken, maar legde dien post in 1827 neder, omdat hij geen lid van een kabinet wilde zijn aan welks hoofd de heer Canning stond. Hij kwam andermaal aan het bestuur toen een ministerie met lord IVellington aan het hoofd optrad en was ook in dat kabinet secretaris van staat voor binnenland sche zaken tot op de optreding van graaf Grey in 1830. lutusschen had zich zijne politieke zienswijze ten opzigte van de régten der Roomsch-katholieken aanmerkelijk gewijzigd en was hij het die in 1829, tegen genoegen der kroon, het Wetsontwerp tot jvegneming van sommige hunner grieven in- bragt. Kort daarna trad hij af, kwam in december 1834 weder voor weinige maandenals eerste lord der thesaurie en kanselier der schatkistaan het roer der zaken en bleef, na eene nederlaag van het ministerie in het lagerhuis, van april 1835 tot in 1841 buiten het bewind, want een ver schil van gevoelen tusschen hem en de kroon was oorzaak dat hij in .1839 aan den hem opgedragen last tot vorming van een ministerie niet voldoen kon. Van september 1841 af, tot in julij 1846 was hij weder eerste minister, en gedurende dit tijdvak zijner loopbaan voerde hij die gevvigtige finantiele en staathuishoudkundige hervormingen indie zijnen naam inzonderheid beroemd zullen maken. De eergisteren met de stoomboot te Southampton aan- gebragte tijdingen uit Lissabon 29 junij melden da: destijds twee Noord-Amerikaansche oorlogsvaartuigen (een zwaar fregat en een groot stoomschip) op den Taag aangekomen waren, om zekere vorderingen van het gouvernement der Ver- eenigde Staten jegens Portugal te ondersteunen. Men vleide zich te Lissabondat een dwangmiddel nog verhoed zou wordendoor het aannemen van een aanbod om de gevorderde sommen bij termijnen te betalen. Duttschland. Uit Frankfort wordt gemeld, dat een van wege het congres aldaar aan de Duitscbe regeringen voorgelegd ontwerp eener nieuwe bor.dsregelingingetrok ken is. Het nieuwe ministerie in Wurtemberg, bestaande uit mannen die, meer nog dan de afgetreden ministersbeschouwd worden als voorstanders der orde van zaken vóór 1848 is begonnen met de stenden-kamer te ontbinden het heeft echter tevens de keuze eener nieuwe kamer naar de bestaande kies wet verordend. In de koninklijke boodschapwaarmede de Deensche rijksdag gesloten isverklaart de regeringdat zij onder wijl de kamers gesloten zijn getrouw zal blijven aan hare tot nogtoe gevolgde staatkunde ten opzigte der buitenland- sche aangelegenheden als zijnde deze door de groote meer derheid van den rijksdag goedgekeurd. Van Krootistadt is eene Russische vloot uitgeloopen zij bevond zich den 30 junij nabij de Deensche eilanden. Ilare bestemming is onbekend. De Köllnische Zeitung geeft het volgende schrijven uit Berlijn, hetwelk de gisteren medegedeelde tele'graphische tijding bevestigt: In eene op gisteren avond aan het ministerie van bui- tenlandsche zaken gehoudene conferentie, die van zeven ure tot middernacht geduurd heeften waaraan buiten onzen minister van buitenlandsche zakenook de Engelsche ge zant als vertegenwoordiger der bemiddelende mogendheid de Pruissische gevolmagtigde von Usedom en de Deensche ge- volmagtigden deel namenis 'inderdaad het vredesverdrag met Denemarken tot stand gekomen. Omtrent den inhoud daarvan verneemt men niets dan het bereids medege deelde. Over het algemeen is men ook weinig begeerig om er meer van te hoorendaar men zich overtuigd houdt, dat het niet zeer verblijdend zal wezen. Pruissen hetwelk in deze aangelegenheid tegenover alle Europesche mogend heden alleen staat en zelfs door Oostenrijk verlaten iskan niet anders doen dan zich aan de zaak onttrekken en aan de hertogdommen eene bescherming" besparen die voor dezelve nutteloos was en toch Pruissen voortdurend tot de zwaarste opofferingen noodzaakte. De Duitsche natie heeft intusschen reden om zich over dit nieuwe bewijs van hare onmagt te bedroeven." x Blijkens een dezer dagen te Weenen bekend gemaakten staat wegens de openbare inkomsten en uitgaven gedurende de eerste drie maanden van dU jaar heeft dat tijdvak een tekort opgeleverd van omstreeks 22 millióen gulden. Italië- Volgens berigten uit Rome van 24 mei wilde men weten dat voortaan de geestelijkheid in de pauselijke staten eene buitengewone belasting ten bedrage van 600,000 franken zal moeten opbrengen. Volgens sommigen zou die belasting tot nader order, volgens anderen daarentegen gedu rende zestien jaren worden geheven. In dezelfde berigten wordt verzekerd, dat de verordeningen betreffende de consul- ta, den ministerraad en de gemeenteraden reeds ter perse zijn en eerlang afgekondigd zullen worden doch dat zij niet voor den 1 januarij aanstaande in werking zullen komen. Het Turinsche dagblad Opinione deelt onderscheidene in Napels uitgevaardigde verordeningen mede ten bewijze dat de constitutie in het koningrijk der beide Sicilien thans voor goed afgeschaft zoude zijn. Daaronder bevindt zich de volgende circulaire De minister van binnenlandsche zaken aan de openbare ambtenaren des koningrijks: Daar de rust, dank zij der Goddelijke genade 1 thans alierwege hersteldis, zoo is het de vaste wil van den koning onzen doorluchtigen meesterdat alle ambtenaren een nieuwen eed overeenkomstig het decreet van 1816 zullen afleggen." Voorts is bij eene circulaire des ministers van oorlog, van 6 junijde eed voorgeschreven dien de officieren van het le ger moeten afleggen. Ook daarin wordt van de constitutie geen gewag gemaakt. Frankrijk. Parijs 4 julij. De heer Dupiti is heden weder gekozen tot voorzitter der wetgevende vergadering. Van de 538 aanwezige afgevaardigden hebben 325 zich voor dien staatsman verklaard. De kandidaat der ultra-republi- keinsche partij Michel (van Bourges) heeft 10a stemmen erlangd, de generaal Bedeau 35de generaal de Lamoricière 60. Verdér zijn de heeren BedeauLeon Faucher en Daru tot onder-voorzitters 'herkozen. Parijs 5 julij. Het aan de orde stellen van de drukpers wet en het toebrengen van eene hulde aan de nagedachtenis van sir Robert Peeldoor den heer Dupin bij de vernieuwde aanvaarding van het voorzitterschap, is het eenige belangrijke dat de laatste zitting der wetgevende vergadering heeft opge leverd. De Courrier du Hdvre deelt berigten uit de Antilies mede die minder ontrustend zijn dan die the Times heeft ge meld. In Martinique heèrscht eene volkomene rust. Te Guadeloupe zijn de landstreken tot kalmte gekomen en het werk wordt er weder voortgezetalleen de stad Pointe-a-Pitre is nog zeer oproerig. De president der republiek heeft gisteren eenen grooten parlementairen maaltijd gegeven waartoe meer dan honderd personen genoodigd waren. Men verzekertdat het eerste no. van le Proscritdat te Londen door Ledru Rollin Mazini enz. wordt uitgege ven bij de aankomst alhier is in beslag genomen. Het dag blad, dat onder den titel van Henri IV als orgaan der ver zoening van de twee takken der Bourbons moest uitkomen zal voor alsnog niet verschijnen. Het bewind heeft van den prefect van den Boven-Rijn door den telegraaf tijding ontvangen van eene schielijke overstroo ming der rivier, die echter geene schade heeft veroorzaakt; men dacht dat het water spoedig in zijne bedding zou te- rugkeeren. Volgens tijding van St. Léonard verbeterde de gezond heids-toestand van koning Louis Philippe zoo verdat hij dagelijks eenige uren kon wandelen. De wetgeving heeft heden besloten om over te gaan tot d« derde beraadslaging over de wetten op de inrigting van de landbouwende koloniën in Algerie en op de pensioenen en hulpkassen. De heer de Persigny is naar Berlijn teruggekeerd. VLISSINGEN den 8 julij. Alhier zijn ter reede gekomen voor Antwerpen: PerlaJ. A. de Becoucha loven Felisa P. Gravino en Nuestra Senora del PilarDon Jose Manuel de Amaitue alle drie van de Havannahmet suikerFEu- charis, Bedaud met wijn en SaintongeFerret, met stuk goederen beide van Bordeaux 5 ClémenceNinteman van Liverpoolmet zoutIsabella Douwes, van Marseille met stukgoederen; der Alte PeterAndries, en Auguste Bradhering, beide van Riga, met hout; Dona CarolinaT. Keil, van Buenos-Ayresmet huiden en wol. En van Antwerpen naar zee: Goede VerwachtingWierkx naar Gothenburg ActiveJern naar Westerwick, Palias Luetjensnaar Cronstad alle drie met ballast; Rigolette Prieuren NympheFranc, beide naar Hamburgmet stuk goederen; VictorineDuchart, naar Spanje; Ilenry Warren Ravidonnaar Newporten EmilyAndersen naar New- castle, alle drie met ballast; EquityW. Esdaleen La- viniaSaltbeide naar Londen met tarwe Commerce Deswelghnaar de Havannah met stukgoederen St. Peters- burg, Janssen, naar Petersburg, met ballast. VEERE den 7 julij. Heden is naar zee gezeild de brik Ameliakapitein T. Lavvson, van Middelburg naar Huil, met graan. Muziekfeest te Axel. 4de District van Zeeland, julij 1850. Niet alleen Dordrecht, ook Axel, in het 5de District de zer provinciehad insgelijksonder den toevloed eener groote volks-menigteop den 29 der vorige maand zijn muziek feest. Behalve het plaatselijk harmonie-gezelschap waren al daar vereenigd die van Neuzen en Boscapellein hetzelfde district, die van Sluis, IJzendijke en Groede in het 4de dis trict dezer provincie, en dat van Sint-Gilles in het naburige land van Waasprovincie Oost-Vlaanderen in Belgie. Schrijver dezesdie het zich tot geluk rekent dit feest te hebben mogen bijwonen brengt bij deze zijne opregte hulde aan de verschillende, hiervoren opgenoemde harmonie-gezel schappen voor de voortreffelijke wijze waarop zij allen zich bij deze gelegenheid van hunne taak hebben gekweten vooral in aanmerking genomen, dat het meerder deel hunner slechts sedert zeer korten tijd bestaaten tevens aan den heer bur gemeester van Axel en de verdere bestuurders van dit feest, voor de doelmatige en sierlijke organisatie vau hetzelve, dat besloten werd met een vuurwerk, hetwelk aan grootere ste den tot eer zoude gestrekt hebben en mag geacht worden eene bijzondere waarde te ontleeuen daaraan dat de ver vaardiger is een ingezeten van het naburige Axel zelf. NB. Een tweede ingezonden artikel over dit feest hebben wij ditmaal door plaatsgebrek moeten achterwege laten. J-Jeden verloste zeer voorspoedig van eene DOCHTER A. P. LOCH, geliefde Echtgenoote van Groede F. BAERT den 5 Julij 1850. Apotheker.. Eenige kennisgeving. Gevoelig voor de menigvuldige blijken van deelneming ons bewezen op den beugeiijkeu dag onzer Vijftigjarige Echtvereenigingbetuigen wij langs dezen weg onzen harte- lijken en welgemeenden dank. Middelburg F. HOOGSTRATEN den 8 Julij 1850. en VROUW. J)e ondergeteekendeharen Winkel in GOUD en ZILVER WERK uitverkocht hebbende, bedankt bij deze hare geëerde Begqnstigers voor het vertrouwendat zij gedurende een aantal jaren heefc mogen genieten. Middelburg, 6 Julij 1850. Wed. van de POLL, geb. Tieleman. J)e Notaris D. J. van der Horst Serlé zal, op Vrijdag den 19 Julij 1850, des voormiddags ten 10 ure, op de Hofscede bewoond geweest door wijlen Gerrit PVisse in de Gemeente SEROOSKERKE, No. 125, in het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen Twee bruine MERllIEPAARDEN oud 8 en 9 jaren 5 Melkkoeijeneene Kalfdragende Vaars, eene tweejarige Dito, 2 Jaarlinge Dito, 4 Kweekkalvers4 Melkschapen 5 Lammers, 2 Varkens, Hoenders en Eenden; een MEN- en een MARKTWAGEN eene Driewielskareen Ploeg 4 ijzeren en eene houten Eggen, een Rolblok een Sleep- deur, eenVeldgang, een WindmolenBOUW-, MELK- en ZOLDERGEREEDSCHAPPaardenwand groene en drooge Wilgen en Doornen MUTSAARDS, eenige MEUBELEN en HUISRAADBedden en Beddengoedeene partij SPEK enz. Qe Notaris D. J. van der Horst Serlé zalop Woensdag den 24 Julij 1850, des avonds ten acht ure, in het Neder- landsch Logement in de Abdij, te Middelburgin het open baar bij opbod en afslagverkoopen 1. Een HUIS en ERF staande binnen de Stad Middel burg, op de Noordzijde van den Dam Wijk N. No. 16, uitgang hebbende in de Pijpstraat; in de Grond belasting over 1850 aangeslagen op 48,13. 2. Een HUIS, ERF en TUIN, staande binnen de Stad Middelburg, in de SchuitvlotstraatWijk N. No. 209 mede uitgang hebbende in de Pijpstraat; in de Grond belasting over 1850 aangeslagen op f 15,87. De voorschreveue Huizen en gevolgen zullen daags vóór en op den dag der Verkooping kunnen bezigtigd worden des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure, op vertoon van een Toegangbiljet, ten Kantore van bovengenoemden Notaris te bekomen. J)e Notaris Th. van Uije Pieterseresiderende te Vlissin- genzal op Vrijdag 26 Julij 1850, des namiddags 4 ure precies, in het Hotel de Commerce, te VLISSINGEN, pu bliek en aan den meestbiedende presenteren te verkoopen een hecht en sterk WOONHUIS en ERYEin de lange Walstraat aldaar, Wijk E. No. 13, bewoond door C. IV. Stroo en .7. .7. de Pijperdoende aan Grondlasten 12, 66. Daags vóór de Verkooping voor een ieder te zien. (PE HUUR, des verkiezende voor den tijd van vijf jaren, HET BUITENVERBLIJF DE PAREL, gelegen aan den Vlissingschen Weg. Te bevragen bij den Bewoner. jjit de hand te koop eene PAYILJOEN-SCHUIT in vaarbaren staat, metende 53 Ton, met derzelver IN VENTARIS nader te bevragen bij Cornelis Pijlop de HaringplaatsWijk F. No, 54. Terstond eene WERKMEID en een KINDERMEISJE benoodigdadres bij de Uitgevers dezer Courant. JTene Burger DIENSTMEID benoodigd, als NOOD HULP adres bij den Boekhandelaar J. K. de Regt. DE GEBROEDERS ABRAHAMS te Middelburg hebben uitgegeven en algemeen verzonden VOORGESCHREVEN BIJ HET BURGERLIJK WETBOEK. Voorafgegaan door eenige bepalingen omtrent Minderjarigheid en Voogdij in het algemeen. Door TH. van UIJE PIETERSE, Notaris te Vlissingen. Prijs 30 cents. f-Jet geëerde Publiek van Middelburg wordt voorloopig bekendgemaakt, dat DE HEER EN MEYROUW RORIN voornemens zijngedurende de Kermis alhier hunne te geven, in eene schooue en welingerigte Tent, en dat dezelve nader bij uitvoerige Programma's zullen worden aan gekondigd. op Donderdag den 11 Julij aanstaande. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2