MIDDELBUMSCIIE C 0 U R A M N°. 78. Zaturdag 1850. 29 Junij. 15c sturen ca ^bminidti'Atien. JAARMARKT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG brengen ter kennis der belanghebbenden dat de JAARMARKT dezer Stad dit jaar zal plaats hebben van 22 Ju 1 ij tot 3 Augustus e. k.dat de Loting om Stand plaatsen zal geschieden op 15 Julijten 10 ure, en de be langhebbenden zich mitsdien vóór dien tijd bij den Markt meester zullen moeten aanmelden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 31 Mei ij)r0 Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achbare M. F. LANTSHEER. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLIS- SINGEN brengen bij deze ter kennis van de daarbij belang hebbenden, dat de KERMIS-of JAARMARKT binnen deze Stad een aanvang zal nemen op Maandag den 15 Julij aan staande; zullende geene Bedelaars, Horoscooptrekkers, Lo- terijspélers of Kwakzalvers op gemelde Kermis worden toe gelaten noch zulke Personen diezoo ver gevorderd van geen Patent voorzien zijn. Wordende de Kooplieden enz. uitgenoodigd om zich vóór den 8 Julij aanstaande met franco Brieven en met opgave in Nederlandsche maataan den Marktmeesterter erlanging der benoodigde Standplaatsen aan te melden. Vlissingen den 4 Junij 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS. Ter ordonnantie van Hun-Ed. Achtb. S. van der SWALME Secretaris. GENEESKUNDE. Donderdag den 4 Julij aanstaandedes namiddags ten 5 urezal erin hare gewone Vergaderkamer in de Abdij eene openbare zitting van de Provinciale Geneeskundige Commissie 111 Zeeland plaats hebben tot het afnemen van examina. Js. de MAN Jz.Secretaris. SPAARBANK. Het Bestuur der SPAARBANK te Middelburgmaakt be kend dat door hetzelve gedurende den loop der maand Julij des Woensdags van iedere week op de gewone plaatsvan 1 tot 2 ure des namiddags tegen aanteekening op de In- legboekjeszal worden gevaceerd tot uitbetaling der In teressen over de eerste helft van het jaar 1850; zullende de niet afgehaalde Renten eerst na verloop der maand Julij als Kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg, den 28 Junij 1850. Namens het Bestuur voornoemd, HUBERTUS REKKER, Secretaris. laimtcnlaubschc fëtjbingcu. MIDDELBURG, den 28 Junij. Bij Zr. Ms. besluit van den 20 dezer is benoemd tot substituut-griffier, bij de arrondissements-regtbank te Middel burg, de heer mr. P. van der Meer Mohrthans advocaat en plaatsvervanger van den kantonregter te Goes. Bij besluit van den 22, heeft Z. M. goedgevonden eervol ontslag te verleenen, op deszelfs verzoek, aan den heer D. Dronkersals gezworen van den Soelekerkepolder. Na een voorafgaand vergelijkend examen zijn door den minister van binnenlandsche zaken benoemdtot opzigters van den waterstaat in het nde district (Zeeland), de heeren ,7. K. Roelofs en .7. Schraver. Men vernèemt, dat het departement van oorlog, ten gevolge eeuer kennisgeving van het departement van marine, dat er thans weder behoefte aan zeevolk en vooral aan be- varenen bestaat, den vrij willigen overgang van miliciens in zeedienst, welke in het begin van 1849 gesloten was, weder heeft opengesteld. De vierde klasse van het koninklijke Nederl. instituut heeft zich bij verzoekschrift gewend aan de Tweede Kamer der Staten-Generaalwaarin zij een beroep doet op de ver tegenwoordigers der Nederlandsche natie opdat het hun moge behagen te overwegen langs welken weg eene voldoende som zou kunnen worden verkregen tot aankoop voor re kening van het Rijk van de met regt beroemde galerij van kunstwerken bijeenverzameld en nagelaten door wijlen Z. M. koning IVillem IIals nationaal museum, of zoo er geene toereikende middelen tot den aankoop der geheele verzame ling mogten kunnen worden aangewezendan ten minste tot de aanschaffing van zoodanige kunstwerkenals het meest belangrijk tot verhoogde kunst-ontwikkeling kunnen worden 0oor óe Nederlandsche handel-maatschappij zijn weder bevracht 21 schepen als 12 voor Arasterdam7 voor Rot terdam 1 voor Dordrecht en 1 voor Middelburgzijnde het schip Delta kapitein G. Cransvan Dordrecht. Dingsdag morgen is de stoomboot Suriname te Vlaar- dingen aangekomen aanbrengende 93 ton haring van de eerste kwaliteitwelke omstreeks den 20 dezer werd gevangen. De prijs per ton bedraagt 700. Ten kantore van den betaalmeester te Zwolle zijn in gewisseld aan gouden speciën f 1,300,000. 's Gravenhage 26 junij. Z. M. de koning is gisteren avond ten 10 ure van het Loo in de residentie aangekomen, na alvorens bi) H. M. de koningin-moeder, te Soestdijk, een bezoek te lubben afgelegd. Volgens uit Napels ontvangen berigten was H. K. H. prinses Marianne der Nederlanden den 9 dezer aldaar aange komen en voornemens de reis naar Rome spoedig te ver volgen. Naar men verneemt houdt zich de hoogleeraar in de kruidkunde aan de Leydsche hoogeschoolG. H. de Friese onledig met het opmaken van eenen catalogus van de planten en bloemen enz. van wijlen Z. M. koning IVillem II. De openbare verkooping daarvan zal Eerlangwaarschijnlijk in augustusplaats hebben. Amsterdam 26 junij. De koers van de tienguldenstukken was heden aan onze beurs ƒ9,92 terwijl gisteren eene zeer aanzienlijke partij tegen 9,92^ is verkocht. De goudstukken waren gisteren te Brussel aan de beurs 20 fr. 93. Men berekende aldaar, dat bij de 800 kantoren des rijles slechts voor 2 millioenen fr. zou zijn verwisseld. Staten Generaal. eerste kamer. In de zitting van den 25 is van de zijde der Tweede Kamer op de gebruikelijke wijze ingekomen het ontwerp van provinciale, wetdoor laatstgenoemde Kamer aangenomen. Door den voorzitter is aan de vergadering kennis gegeven, dat door de afdeelingen verkozen zijn tot hare rapporteurs voor de kieswetde heeren van JVelderen RengersMartens van Sevenhoven van Nispen van Pannerden en van Sasse van Tsselt. In de zitting van den 26 is ingekomen een door de Tweede Kamer aangenomen wets-ontwerp tot verdaging der vergade ringen van de provinciale Staten. Dat wets-ontwerp is naar de afdeelingen verzoudenom aldaar onmïddelijk onderzocht te worden en is de vergadering voor een uur geschorst. Bij de heropening heeft de voorzitter berigtdat tot rappor teurs voor het genoemde voorstel door de afdeelingen zijn benoemdde heeren van IVelderen RengersMartens van Sevenhoven en de Jonge van Ellemeet. Door die commissie is haar verslag ter tafel gebragten heeft de vergadering na de voorlezing daarvan te hebben aangehoord, besloten met de behandeling van het daarin behandeld onderwerp on verwijld voort te gaanen daarop zonder beraadslaging met eenparigheid van stemmen dat wets-ontwerp aangenomen. In dezelfde zitting heeft de commissie voor de verzoek, schriften bij monde van den heer Enge/kensverslag uitge- bragt op een adres van Coune van 's Gravesloot en andere onderteekenarenbezwaren inhoudende tegen de wets-voor- dragt regelende het kiesregt, gelijk die door de Tweede Kamer is aangenomen. De vergadering heeft zich met de conclusie van het rapport, strekkende tot nederlegging van het adres ter griffievereenigd. tweede kamer. In de zitting van den 26 heeft de commissie van rappor teurs voor het wets-ontwerp tot verdaging der gewone op den 2 julij dezes jaars te houden vergaderingen der provin ciale staten, haar algemeen verslag daarover uitgebragt. De vergadering heeft besloten de behandeling van dat wets-ont werp terstond te doen plaats hebbenwaarna het zonder beraadslaging met algemeene stemmen is aangenomen. Kerknieuws. Rotterdam 26 junij. Uit het bevorens medegedeelde twaalftal van predikanten is door den breeden kerkeraad der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier heden namiddag geformeerd het volgende zestaldd. A. Niermeijer, te 's Heer-Arendskerke T. Modderman te Leeuwarden j, jfJ. Haverkamp Begemannte Gouda .7. Pleyte te Ber- gen-op-ZootnG. R. Erdbrinkte Zutphenen J. P, II. Reijers, te Brouwershaven. Üuitcnlaubschc Sijbiiigen. Engeland. Londen 25 junij. Het dagblad the Ti mes van gisteren bevestigt de vereffening der Engelsch-Fran- sche kwestie over de Grieksche aangelegenhedenen wel zoodanigdat het Engelsche ministerie heeft toegegeven en het Londensche traktaat de voorkeur boven het Atheensche bekomen heeft. Ten opzigte van het besluitgisteren avond in het la gerhuis op de motie van den heer Roebuck ter gunste van lord Palmerstonte nemen schijnt men geenen twijfel te voeden omtrent Ijet aannemen dier motie en de eenige vraag te loopen over de grootere of kleinere meerderheid, met welke zij zal doorgaan. Volgens de jongste tijdingen uit New-York, die tot 13 dezer loopen, is ook alle vrees voor onaangenaamheden tusschen de Vereenigde Staten en Spanjeten gevolge der Cubasche expeditie geweken. Dulischland. Berlijn 23 junij. Heden zijn ter ge legenheid der gelukkige herstelling van Z. M. den koning in alle kerken plegtige dankgebeden uitgesproken. Men verwacht dezer dagen de uitschrijving eener ste delijke klassen-belasting van niet meer dan 2 pet., ten ein de het bestaande deficit daarmede te dekken. Reeds heeft men op dit ontwerp de koninklijke goedkeuring verkregen. Als een gevolg van het bezoek, door dr. Gützlaf aan onze stad gebragtis hier thans eene vereetiiging opgerigt welke zich de verspreiding van het Christendom in China ten doel stelt. Frankfort 24 junij. Het democratisch feestgisteren ten voordeele der Duitsche vlugtelingen gevierd, is zonder stoornis der openbare rust afgeloopen. Naar men weet had onze senaat aanvankelijk zwarigheid gemaakt hiertoe zijne toestemming te geven, die eerst volgde nadat de Pruis- sische majoor Deetz, onze plaats-koinraandantal de ver antwoordelijkheid op zich had genomen. Men ziet thans eene ontbinding van het congres der gevolmagtigden te gemoetomdat de Oostenrijksche regering welke zich in de ondersteuning van sommige unie-staten en wel bepaaldelijk voor de beide Hessen zeer bedrogen heeft begint te begrijpen dat er niets beter over blijft dan met Pruissen tot eene minnelijke schikking te geraken. De senaat der universiteit te Leipzig, door de Saksi sche regering uitgenoodigd, om naar den bijeen te roepen landdag te Dresden een vertegenwoordiger af te vaardigen, heeft met 20 tegen 16 stemmen besloten aan deze uitnoo- diging niet te voldoenomdat de meerderheid van dat col- legie het bijeenroepen van dien landdag als ongrondwettig beschouwt. Keulen 25 junij. De regerende koning van Beijeren kwam gisteren in bet strengste incognito hieraan, en zette, na de domkerk bezigtigd te hebben zijne reis naar de bronnen van Aken voort. Te Spiers kwam den 22 dezer een courier uit Mun- chen aan als overbrenger van eene depêche aan den vorst van Tour en Taxisom hun mede te deelen dat de staat van oorlog, in welken de Paltz ruim een jaar verkeerd heeft, door de Beijersche regering is opgeheven. Het berigt wegens de reis des keizers van Rusland wordt nu als geheel verzonnen stellig wedersproken. Frankrijk. Parijs 25 junij. De geruchten van eene ministeriele verandering blijven nog steeds in omloop men spreekt van de heeren Baraguay cTIIilliers of Magnan als minister van oorlog. De terugkomst van den heer Per- signy uit Berlijn versterkt die geruchten. Men spreekt op nieuw van eene prorogatie der wet gevende vergaderingen wel tegen het laatst der vol gende maand of in het begin van augustus. De wetgevende vergadering heeft gisteren (zoo als wij reeds in de laatste afdrukken van ons vorig no. vermeld hebben) bewilligd in de donatie van den president, echter niet tot het volle bedrag dat door de regering was aangevraagd. Een araendement, strekkende om het eenig artikel der wet dus te doen luiden Aan den minister van financien wordt een buitengewoon crediet van 2,160,000 francs geopend voor kosten van het presidentschap der republiek werd met 354 tegen 308 stemmen goedgekeurdnadat de heer Fould namens het ministerie had verklaarddat het daarmede in stemde. Een voorstel van den heer Leo de Labordedat ten doel had de schadeloosstelling der volksvertegenwoordi gers op 6000 francs in het jaar vast te stellen, werd niet in overweging genomen. Ofschoon de president der republiek langen tijd heeft ver klaard dat hij nopens het vraagstuk der donatie in geene trans-actie wilde treden, twijfelt men er thans niet aan, of hij zal zich aan het besluit der vergadering onderwerpen. De baron Gros, de buitengewone gezant en gevolmag- tigde minister van Frankrijk in Griekenland, is alhier aan gekomen. Ook zijn de generaal Magnan cn de heer de Persigny alhier gearriveerd. Aanstaanden zondag zal hier een monster-lucht-ballon worden opgelaten de onverschrokken luchtreiziger zal niet zoo als gewoonlijkin een schuitje gezeten zijnmaar op een leveud paard dat door een kunstig mechanisme in dier voege aan den ballon bevestigd zal zijndat het al de sier lijkheid en vrijheid zijner bewegingen zal behouden. De fondsen zijn heden5 pets. 94,503 pet. 56,90. Bectijbtngcu. De aanvoer van heden was weder klein waardoor de prij zen der vorige week zijn behouden voor tarwe en rogge winter-garst bleef volmaakt in een doenvoor zomer-garst is 10 cent per mnd meer bedongen. Walchers. witteboonetb ruim 25 cents lager verkochtdito bruineboonen zijn mede per mud 50 cents lager te noteren 5 dito paardeboonen wa ren begeerd en gingen vlug af. Naar kook-erwten was geen vraag voor de mesting hield men te hoog. Boekweit niet aangeboden. Raap-olie f 40,50 patent-olie 42,50 lijn- 1 olie f 37 per vat. Koeken zonder voorraad. ij=======g=y VLISSINGEN den 28 junij. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Uncle Billy Fleetham met slijpstecnen en Charles, Simpson met ballast, beide van Newcastle; Catharina Hansen van Bergen met stokvisch Speculationen Vagtvan Ri ga met lijnzaad Persévérantde Vries van Fetersburg met wol Sirene, Beekman, van Drammenmet hout; AndreasLarsen, van Gothenburgmet deelen. Voor GentConcordia Petersvan Gothenburg met deelen. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reede naar zee gezeild Jonge Jacob de Clerck naar EmdenNicholas I Leach naar PetersbnrgConcordia Sebulks naar HartlepoolKic- torine Maillard naar Brickswhich en RussiaMaxwellnaar New- port, alle vijf met ballast; Augustin, AsperslagnaarMaltha; Nar- cisse Bedix naar Bremen en Marie Therese Muys naar Genua alle drie met stukgoederen Correo de Bilbao Cucullo naar Bilbao met ballastElisabeth Dowesnaar Stoktonmet tarwe. Van Geot naar zee Lancaster Shepherd Odd Fcllow Mond George <J" Mary Richmond en William Wells Hndson alle naar Goole met tarwe. GRAANMARKT. Middelburg 27 Junij. -raam.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1