fe «t? TE G0ES TWEEDE HARMONIE-CONCERT Stoomboot de Stad Vlissingen. Suitcnlanbsche tTijbiugcu. 'SbocvtenticB. De Notaris D. J. van der Horst Scr/é zalop Woens dag den 10 julij 1850, des voormiddags ten 10 ure, in de Herberg de Roode Leeuwin de Gemeente NIEUW- en SINT- JOOSLAND in het openbaar aan de meestbiedenden ver koopen, omtrent twintig Bunders goed zwaar gewassen, in den nieuw bedijkten Mortiere-Polder te velde staand KOOL ZAAD. NB. Dezelfde gelegenheid zal opengesteld zijn te Middel burgDonderdag 27 tot en met Vrijdag 28 dezer, in het Nederlandsch Logement in de Abdij. H. DE LANGE maakt aan het geëerde Publiek be kend dat hij gearriveerd is met eene schoone Verzameling van BLOEMGEWASSEN, HEESTERS PLANT- en KAS- GEWASSEN. Staat uitgepakt op den Dam, bij de Graan- beursalwaar alles te bekomen is tot aanstaanden Donder dag voor een' civilen prijs. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. maaltijdwaaraau ongeveer 240 personen deel namen in en daartoe met zorg en smaak ingerigt lokaal besloten; gulle vrolijkheid en opregte eensgezindheid heerschten aller- wege en andermaal leverde deze bijeenkomst der Zeeuwsche maatschappij van landbouw het bewijsdat eene zoodanige landhuishoudelijke vereeniging eene groote toenadering tus schen alle standen daarstelten eenen zekeren weg opent tot eendragtige en onderlinge bevordering van landelijke wel vaart. Bij die gelegenheid werden tevens de uitspaken der com- missiën (welke voor de keuring van het vee en de beoor deeling der werktuigen en bloemen benoemd waren geweest) en de voorwerpen waaraan prijzen en premien waren toe gekend benevens de namen der eigenarenbekend gemaakt, en de belanghebbenden daarmede van harte geluk gewenscht. Ook menige welgemeende dronk aan vaderland en koning, aan provinciaal- en stedelijk-bestuuraan handel en land bouw gewijdbenevens vele anderenallen betrekking heb bende op de goede zaak werden ingesteld en onder af wisseling van aangename muziek, toejuicht en beantwoord. Lang zullen die 'beide dageu bij de burgerij, bij de leden der maatschappij bij onze landlieden en bij alle aanwezi gen in heugelijk aandenken blijven vooral dewijl deze ver nieuwde zamenkomst en tentoonstelling bewijs en hoop ga ven dat het doel, hetwelk men zich bij de oprigting voor stelde namelijk bevordering van landelijke welvaartver spreiding van nuttige kennis en eene toenemende verbroe dering, meer en meer bereikt wordt en verder bereikt zal worden. Utrecht 20 junij. De heeren A. van Hoboken zonen en St Martin Co. handelaars en reeders te Rotterdam hebben een adres aan de Tweede Kamer gezonden waarin zij verzoeken, dat de kamer moge besluiten, om in zake der scheepvaartwetten toe te passen art. 90 der grondwet en een parlementair onderzoek in te stellen. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van 20 junij. In deze zitting is ingekomen een verslag omtrent den staat der koloniën ter voldoening aau art. 60 der grondwet welk stuk verzonden is naar eene commissie bestaande uit de heeren: Duijmaer van Twist, Mutsaersvan Rijckevor- selvan Hoëvcll tn Sloet tot Oldhuis. Nog zijn ingekomen koloniale rekeningen over 1848 en vroeger, welke stukken zijn verzonden aan eene commissie bestaande uit de heeren de Monchy Donker CurtiusHeemskerkBacker en Lotsy. De beraadslagingen over de afzonderlijke.artikelen van het ontwerp van provinciale wet zijn vervolgens voortgezet ge worden. Nadat de artt. 29 en 73 onveranderd waren goed gekeurd, zijn achtervolgens de artt. 85 tot en met 116 aan genomen. Zitting van 21 junij. Vrijdag is art. 117 van het ontwerp van provinciale wet gewijzigd aangenomen, zijnde daaruit de 2de zinsnede weg gevallen. Zitting van 22 junij Vrijdag avond en zaturdag morgen zijn de beraadslagingen over de afzonderlijke artikelen van het ontwerp van provin ciale wet voortgezet. Achtervolgens zijn aangenomen artt. 117 tot en met 157. De beraadslagingen zouden zaturdag avond worden vervolgd. X Engeland. Londen 20 junijDen 22 dezer zal de doop van den jonggeboren prins door den aartsbisschop van Ganterbury geschieden, in tegenwoordigheid van de konin gin der Belgen, prins Augustus en prinses Clementine van Saksen Coburgde hertogin van Kent en vele andere aan; zienlijke personen. Na afloop der ptegtigheid wordt ten hove een groot banket gegeven. De zitting van het hoogerhuis van II. maandag was uiterst bCtangrijk. De motie van lord Stanley dat het huis zijne afkeuring der laatstelijk ten opzigte van Griékenland ge volgde politiek der regering aan den dag zou leggen werd met 169 tegen 132 stemmen goedgekeurd. In de rede, door den president van den raad raarquis van Lansdowne tot bestrijding der beweringen van lord Stanley gehouden hield hij vol dat beleedigingen door Britsche onderdanen of eigendommen buitenslands ondergaan, steeds een onverwijlden eisch tot herstel vorderden onverschillig hoedanig de rege ringsvorm was van het land waar zulks geschiedde. Dat naar aanleiding der geschillen met Griekenland eenige verkoeling tusschen de hoven van Sint Petersburg en Londen had plaats gehad ontkende de minister en meende ook hoop te kunnen geven dat de wolk die over de vriendschappelijke betrek kingen met Frankrijk gehangen had, weldra zou afdrijven. Den volgenden dag had een ministerraad plaats die twee uren duurde, doch waarin geen besluit genomen werd, als gevolg van de nederlaag die het ministerie den vorigen avond be trekkelijk de Griékschë kwestie geleden" had. Men houdt hei'dus buiten twijfel dat er geene ministeriële verandering zal plaats hebben. In den aanvang der zitting van het lagerhuis van heden heeft lord John Busseltin antwoord op eene deswege gedane vraag, verklaard", dat het gouvernement besloten had om, in weerwil van het votum der lordsten opzigte van de buitealandsche staatkunde de tot dusver in acht genomen ge dragslijn te blijven volgen. Genoemde minister heeft zijner zijds het lagerhuis geen voorstel gedaan maar door den heer Roebuck is voorgesteld 0111 te verklaren dat de staatkunde van het gouvernement overeenstemt met de waardigheid des lands en met de belangen van den algemeenen vrede. De beraad slagingen over deze motie zijn bepaald op den 24 dezer. De West-Indische tijdingen waarvan de bijzonderheden bekend zijn geworden bevatten weinig ineer nieuws dan gisteren gemeld. Uit de Havanna schrijft men met vertrou wen over den staat van zaken en dit heeft de vrees voor eenen inval der Amerikanen zeer verminderd. Duttachland. PVeenen 17 junij. Aan al de Hon- gaar-che officieren die voor de revolutie dienst genomen hebben maar later veroordeeld zijn, is .door den keizer al geheels amnestie geschonken. Dit berigt is te Pesth en te Arad met onbeschrijfelijk gejubel ontvangen eD men heeft re den te verwachten dat deze daad var. genadewaardoor zoo vele familien van het verderf worden teruggebragtaan de Oostenrijksche dynastie in Hongarijen meerdere vrienden zal verschaffen dan eenig ander middel zoude kunnen doen. Frankfort 19 junij. Volgens berigten uit Darmstadt heeft het ministerie Jaup zijn ingediend ontslag weder ingetrok ken en zal het zich voortdurend met het bestuur der zaken blijven bezig houden. Het gerucht wordt op nieuw verspreid dat de Rus sische regering het voornemen voedt ommet goedkeuring der overige kabinetten een zelfstandig koningrijk Polen te stichten waarover de grootvorst troonopvolger Alexander aanvankelijk heerschen zou, en dat de Polen zich, over het algemeen wel met zoodanig plan kunnen vereenigen. Na een verwijl van weinige uren te Berlijn heeft de prins van Pruissen de reis naar Londen voortgezet. Men wil weten dat ook de keizer van Rusland zich derwaarts zal begevenen men houdt zich indien dit mogt beves tigd worden, verzekerd, dat aldaar vertrouwelijke onderhan delingen zullen plaats hebben over de Europesche aangele genheden in het algemeen, en over de Deensche in het bij zonder- als welke laatste door de volharding met welke Dene marken blijft aandringen op eene inlijving van Sleeswijk steeds in eene onoplosbaren toestand blijven; een toestand, welke eene bepaalde overeenkomst van Pruissen met Engeland en Rusland voor het erlangen eener eindelijke beslissing hoogst wenschelijk maakt. Indien Engeland zich in dat opzigt met Rusland kan en wil verstaan zal zoo men zich voorstelt Denemarken moeten toegeven aan hetgeen allen wenschelijk en redelijk achten. Frankrijk,. Parijs 20 junij. De heer de Broglie is gisteren uit Londen hier teruggekomen de heeren Guizot, Duchdtel en Dumoit op heden. Men verzekert dat de toe stand van koning Lo.iewijk Philips weder is verbeterden dat de overkomst zijner gewezene ministers hem bij uitstek aangenaam is geweest. De president, de vice-presidenten en de secretarissen der wetgevende vergadering hebben heden eene bijeenkomst gehouden waarin' men vermoedtdat de prorogatie der ver gadering het onderwerp des gespreks zal uitgemaakt hebben. De prorogatie schijnt niet langer dan eene maand te zullen duren. Parijs 21 junij- Heden heeft de heer Flandin het rap port betreffende de tractements-verhooging van den president der republiek, in de nationale vergadering uitgebragt. Het voorstel der commissie was om dit jaar slechts frs. 1,600,000 toetestaan uithoofde der onkosten die in 1849 en 1850 ge maakt zijn ten gevolge der installatie van den president der republiek. Hoewel de conclusie van dit rapport reeds bestemd was veroorzaakte de voorlezing vrij groote opschudding. Overigens leverde deze vergadering niets van eenig be lang op. Men heeft alhier tijdingen uit de Antilies over Enge land ontvangen welke gewigtig nieuws mededeelen. Ten gevolge van een vrceselijken brand, door kwaadwilligen aan gestooktdie de rust en veiligheid wilden verstoren, had het gouvernement zich in de noodzakelijkheid gezien een groot gedeelte van het eiland in staat van beleg te stellen. Zie hier de bijzonderheden welke uit Pointe-a-Pitredd. 26 meiaan het Journal des Débats worden geschreven Een vreesselijke brand heeft een duizental ingezetenen van Pointe aan ellende bloot gesteld. Den 12 meiom streeks 8 ure in den avond barstte er een brand uitdie in vier uren tijds twee-en-zestig huizen in de asch legde en de gansche stad vernield zoude hebben ware men niet door ijverige pogingen in het aanbrengen van brandspuiten er in geslaagd, het woedend element bij de parochie-kerk te stuiten. Deze brand, welke aan kwaadwilligen wordt toege schreven deed den kolonel Fieron besluiten de stad in staat van beleg te stellen. Drie dagbladen zijn voor een onbe- paalden tijd geschorstterwijl de posten overal versterkt zijn. Onderscheidene personen zijn gearresteerd en aan de militaire overheid overgeleverd. Het groote proces der insurgenten van Marie Galante welke in maart jl. is afgeloopen met de veroordeeling der voornaamste beschuldigden, was liet teelten eener uitbars ting, sedert meer dan een jaar beréamd." De schuldig-verklaring heeft bij de zwarten en kleur lingen eene hevige verbolgenheid gewekt. Er hadden on derhandelingen plaats tusschen Dominique Britsch eiland waar de kleurling Servientbij verstek veroordeeld door het hof van Versaillesde wijk genomen had, en onderscheiden punten van Guadeloupe. Onder de papieren welke men bij verschillende verdachte personen gevonden heeftsedert den noodlottigen brand alhierbevindt zich een brief uit Domi nique waarin men de ingezetenen aanraadt, zich met hunne familien en goederen zoo spoedig mogelijk uit de stad te verwijderen daar zij in den loop der week in brand gestoken zou worden. De Constitutionnel bevestigt bovenstaande berigten en voegt er bij dat de schade aan eigendommenmeubelen en koopwaren toegebragc, op 1,500,000 fr. wordt geschat. Getrouwd: J. C. BLOEM en Groningen C. P. S. HUGENHOLTZ. den 1 8 Junij 1850. J-Jeden beviel van een' ZOON, W. C. de VI^ES, geb. VAN DE KAMER. Middelburg, 23 Junij 1850. Eenige kennisgeving. fjjeden overleed, tot onze bittere smart, ons geliefd Dochtertje in den ouderdom van ruim elf maanden. Serooskerke A. A. J. HAMAN. den 21 Junij 1850. J. C. HAMAN, Eenige kennisgeving. geb. de Steur, Op Vrijdag den 28 Junij 1850, des morgens ten tien urezalten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke Az. residerende te Middelburg, bij de Weduwe ff. J. Hart hoornte 'ARNEMUIpUN^ ui dttï '„openbaar worden te koop gepresenteerd: 5 baitgevende MELKKOEI- JEN, 2 KALVERS, eenige MELKERS- en SLAGTERS- GEREEDSCHAPPENwaaronder Windas, Takel enz.; ongeveer drie Bunders staand HOOI benevens het regt op het Nagras van gemeld Land tot November 1850. ]\/[en zal op Dingsdag den 2 Julij 1850, des morgens ten 10 ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij, ten over staan van den Notaris Abraham van den Broecke Az.en getuigen, verkoopen een zindelijken INBOEDELbestaande in differente Meubelen, een Ledikant met Behangsel, een Bed met toebehoorenPénatit-Speel-Lade- en andere Tafels, Stoelen, Spiegels, Prenten in Lijsten en Glazen, Japansch en ander Porcelein, Roomkleur, Koper, Tin en Ijzerwerk, een MangelSchaafbanken, ZonnenblindenGla zen Ramen en meer andere Goederen. Alle deze Goederen zullen op Maandag deti 1 Julij te zien zijn, van des mor gens 9 tot 12 en des middags van 2 tot 6 ure. PUBLIEKE VERKOOPING, Donderdag den 4 Julij 1850, des voormiddags ten 10 ure, in de Herberg op den IJER- SEKENDAMin Zuidbevelandvan eene overdekte SCHOUW genaamd dë Vrouw Adriana lang 9 EJ'e 1 6 Palmen, wijd 2 Ellen 7 Palmenhol 1 El en 2 Palmen, en groot, vol gens meting, 20 Tonnen, met derzelver Takelaadje Zei len Touwwerk en verdere toebehooren behoorende aan en bevaren door den Schipper Christiaan Evertse te IJerseke. Intusschen te bevragen bij den Heer Mr. P. J. A. van Data en Notaris van den Bussche te Goes. De Verkooping geschiedt in kavelingen, zoo als gedurende acht dagen te voren op het terrein zal zijn afgebakend en al daar op Maandag en Dingsdag te voren zullen worden aan gewezen. De voorwaarden van verkoop zullen acht dagen te voren ter lezing liggen in de bovengemelde .Herbergen ten Kan tore van den voornoemden Notaris. Het voorschreven Koolzaad blijft inmiddels uit de hand te koop. JJit de hand te koop vier Perceeltjes VRUCHTEN TE TELDE, zijnde Tarwe, Aardappelen en Erwten, gelegen aan en bij P. de Buck en den Vijgeter onder Kondekerke;^ te bevragen bij IV. Bakkerop KOUDEKERKE. LOGEMENT DE KOORNBEURS. J. M. GIESBERS, van ROER. <2, Hof-Leverancier en Fabrijkant van BRANDWAARBORG-KASTEN ENZ. ENZ. berigt bij dpze ieder belanghebbende, dat zijn Depóthouder van Rotterdam alhier is gearriveerd bij zich hebbende eene alleruitmuntendste en allezins aan het doel beantwoordende BRANDWAARBORG-KAST. De algemeens verworven roem en overtuigd van nimmer iets dergelijks gezien te hebben doet hem vertrouwen zich ook hier in zijne verwachting niet teleurgesteld te zien. De uren ter bezigtiging zijn gesteld 's morgens van 9 tot 1 en 's namiddags van 4 tot 6 ure, van af Dingsdag den 25 tot en met Woensdag den 26 dezer, ten Huize van den Heer L. BrekerLogementhouder te Goes. Terstond een KNECHT benoodigd in het Burgerhout. Terstond een KNECHT benoodigd bij Doodenhuizenop het Zand. op Donderdag den 27 dezer. ]}e DIRECTIE adverteert, dat de Lijsten van Afvaart over de maanden JulijAugustus en Septemberverkrijg baar zijn in deu Boekwinkel van J. C. IV. Altorjfer al hier en verder bij de onderscheidene Agenten alsmede aan boord van de Stoomboot Dat de dienst onveranderd blijft als volgt: Des Maandags en Vrijdags van Vlissingen naar Rotterdam. Des Dingsdags en Zaturdags, van Rotterdam naar Vlissingen. Des Woensdags van Vlissingen naar Antwerpen. Des Donderdags van Antwerpen naar Vlissingen. Eindelijk worden de belanghebbenden attent gemaakt, dat men bij de bepaling der uren van Afvaart zoo veel mogelijk getracht heeft dezelve in verband te brengen met de aam- komst en het vertrek der Spoortreinen. Middelburg, den 24 Junij 1850.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2