Mineraal Water. VElilTABLE EAE-DE-C0L0GNE STOOM J AGTEN. MiddelburgRotterdam, 3ectij buigen. Slbucrtcnticu. P. BE rvijs. HOORN-MUZIJK <5J-- nationalen zin aangenomcne ondereen nieuwere constitutionele beginselenindien men tot het daarstellen van eene Duitsch- Oostenrijksche unie zoude willen overgaan. Eergisteren heefc de policie bij het verrein der machi nisten eenige aardgravingen laten doen. Men heeft wapenen en pekkransen gevonden de gravingen worden voortgezet en het gebouw is bezet. Verscheidene personen zijn in hechtenis genomen. Frankfort 3 junij. Zoo men verhaalt, is het nog niet bepaald wanneer het Staten-Congres een begin zal maken met zijne werkzaamheden doch de gernagtigden van Oos tenrijk Saksen Hanover en Wurtemberg moeten zich in middels tot eene commissie vereenigd en reeds een aanvang met eenige voorloopige werkzaamheden gemaakt hebben. De heer Mathiswelke reeds maandag hier werd verwachtis nog niet aangekomenen zalnaar thans verder wordt ge zegd te Berlijn blijven tot dat de uitslag der te Warschau met den keizer van Rusland gevoerde onderhandelingen be kend zal zijn. Onze beurs is intusschen vast gebleven hetgeen men vooral toeschrijft aan in de laatste dagen ont- vangene meer geruststellende berigten uit Frankrijk. Men verzekertdat er vooruitzigt zou bestaandat de Rijn-tollen door Pruissen op de helfc van het tegenwoordige bedrag zullen gesteld worden. Frankrijk. Pari/s 3 junij. De nieuwe kies-wet is heden reeds afgekondigddaar alle als spoedvereischend door de wetgevende vergadering behandelde wetten binnen drie dagen na de aanneming uitgevaardigd moeten worden. Heden is de opneming begonnen der straatsteenen op de boulevardsdie in plaats daarvan gemacadamiseerd zul len worden. Na eenigen tijd geaarzeld te hebben schijnt men dit werk zoo krachtig te willen doorzetten dat het tegen september eerstkomende voltooid is. Het gematigde dagblad TOrdre en andere bladen van dien stempel geven duidelijk te kennen dat de door de legitimistische dagbladen gevoerde taal aan velen zeer mis haagt en vooral hen verontrustdie vermeenendat het oogenblik nog geenszins gekomen isom te vragenwie Frankrijk zal regeren dat men eerst moet beginnen met de verbetering van den materiëlen toestand der bevolking. Men vraagt, wat toch de president L. Napoleon te midden van al deze verwikkelingen uitrigt. Het antwoord hetwelk velen daarop geven, is, dat hij inziet, dat hij niet weder ingekozen zal wordenen niets liever wenscht dan een eer vollen aftogt. Men spreekt van een zeer invloedrijk persoon (welligt den heer Thiersdie onbewimpeld zou hebben te kennen gegeven dat men algemeen overtuigd isdat Henri F eenmaal op den Franschen troon zal worden geplaatst; dat de president dis hij zijnen toestand goed begrijptpogingen moet aanweuden om het herstel van dien vorst te be vorderen en alsdan zeer zeker staat kan maken op eene blijvende hooge staatkundige betrekking; maar dat, indien hij daartegen hinderpalen mogt opwerpenhij grootelijks kans loopt om weder achter de grendels te -geraken. Terwijl bij het ministerie van landbouw en handel ijve rig gewerkt wordt aan een statistieken atlas van Frankrijk is reeds van wege dat ministerie vervaardigd en aan de wet gevende vergadering medegedeeld een atlas van de renbanen paardenstoeterijen en hengstenstationsde renbanen ten getale van vijftig, waarop tegenwoordig wedrennen plaats hebben om prijzen wier waarde weldra 7,800,000 fr. jaarlijks zal bereikenworden op vijf kaarten voorgesteld. De regering acht deze wedrennen zeer nuttig voor landbedrijf en han del, en tracht dezelve te ontwikkelen; zoo is zij bezig met de oprigting van wedrennen te Boulogne welke meer be paald bestemd zijn om de Engelsche paarden uit te lokken ook tracht zij in Algerie doelmatige wedrennen voor Ara bische paarden in te voeren. Sedert twee jaren is de arbeid in de gevangenissen ge staakt, ten einde den vrijen arbeid geen afbreuk te doen; de nadeelige werking, die men daarvan vreesde, is zigtbaar in de vermeerdering der gevallen van krankzinnigheid, in het slecht gedrag van vele gevangenen en in eene ziekelijke zwaarlijvigheid bij dezelve. Deze daadzaken werden in de gisteren gehoudene zitting der Parijsche akademie van we tenschappen uiteen gezet door verscheidene sprekers. Ook werden de voordeelen van het cellulair gevangenisstelsel op nieuw aangetoond, en daarbij gewezen op de proefneming, die sedert tien jaren in de gevangenis van Roquette plaats heeft met de afzonderlijke opsluiting van kinderen die met onderrigt en arbeid worden bezig gehouden en bewaard voor zedebedervend verkeer, terwijl hunne gezondheid en ge moed-stemming uitmuntend is. Het Algerijnsche regeringsblad van den 25 mei be helst omstandige berigten omtrent een gevecht hetwelk eenige dagen vroeger heeft plaats gehad tusschen Setif en Bougie bij welke gelegenheid de Fransche generaal Barral, door een geweerkogel in de borst getroffen is gesneuveld. De Fransche krijgsmagt is meester gebleven en heeft de Kabijlen verjaagd; omstreeks 200 Arabieren zijn gesneuveld. Het verlies der Franschen is betrekkelijk zeer gering. Parijs 4 junij. Bij de wetgevende vergadering is een voorstel ingekomen om de civile-lijst van den president der republiek tot 3 millioen te verhoogen. Het is buiten twij fel dat de toegelegde som van 600,000 fr. voor den rang en staat die den president moet voeren te weinigv is, maar het oogenblik tot het ingediende voorstel was niet gunstig gekozen, op den dag na dat de kieswet in den Moniteur was bekend gemaakt. Het voorstel heeft dan ook eene ne derlaag geleden de minister verlangde dat het werd verzon den naar de commissie voor de suplementaire credieten maar de vergadering heefc met eene groote meerderheid op voor stel van den bergman Pascal Dupratbesloten dat het voor stel den gewonen weg moet gaan en naar de bureaux tot onderzoek moest worden gezonden. Daarentegen heeft het kabinet in dezelfde zitting eene vergoeding gehad door de aanneming van een besluit der commissie tegen een vroeger aangenomen voorstel om de overdragt van renten 'met zegelregt te belasten. De legitimistische partij wordt van lieverlede stout moediger zij ontbloot geheel hare batterijen zoo dat men weldra weder hevige taal tegen den president der repu bliek te gemoet ziet. Men zegt zelfs dat eerstdaags een nieuw dagblad zal uitkomen, onder den titel van Henri IV. Het geschil met Engeland schijnt volkomen geschikt te zijnofschoon nog niet officieel bekend gemaakt. Maar nu wordt weder gesproken van eene schadevergoeding die Engeland van Rome vordert. De achttien forten die rondom Parijs hun kanonvuur over al de wegen en watergangen kunnen kruissen zijn voor zes maanden van levensmiddelen voorzienieder heefc een garnizoen van 1000 man, en elk fort heeft zijn waterput, mechanische molen en bakoven overigens hebben zij minstens 50 stukken geschut gereed om op de wallen gebragtte worden. De dagbladen uit de zuidelijke departementen hangen treurige tafereelen op van de verwoestingdie in de vorige week door hagelslag de landerijen getroffen heeft. Fondsen: 3 pet. 58,30- 5 pet. 93,60. BSelgfe. Brussel 5 junij. De zitting der wetgeven de kamers is gesloten. De wet op het middelbaar onderwijs is door den koning geteekend en uitgevaardigd, en de heer Dindal die in den senaat het verslag over die voordrage heeft uitgebragt is deswege met de Leopolds-orde begiftigd. Te Rooborst is den 29 mei 11. de oudste der Belgi sche eikenboomen omgehouwen; hij was omstreeks het jaar I55° g-P'ant, had eene lengte van 36 en een omvang van 18 voeten. Van sommige takken zullen planken van 2 voe ten breed vervaardigd kunnen worden. De boom is voor 800 francs door den heer van der Banck aangekochtdie plau heeft eene plank daarvan, van 4 ii 5 voeten breed, naar de tentoonstelling te Londen te zenden. ZIERIKZEE den 3 junij. Heden is van deze reede naar zee gezeild het barkschip Stad Zierikzeekapitein D. Oclit- man van Zierikzee naar Newcastle en de Stille Zuidzee. GRAANMARKT. Middelburg 6 Junij. Bij een' kleinen aanvoer van granen ging er heden in den handel weer weinig om niet dan hoog benoodigd hebbenden kochten voor hunne behoefte de puike tarwe, ruim 10 ets. per mud lager dan de vorige week. Da aangevoerde rogge is mede 10 ets. lager verkocht; gezolderde partijen waren echter tegen dien verlaagden prijs niet te bekomen. De gerst bleef in één doen met zeer weinig handel. Walchersche witteboonen waren minder begeerd doch naar bruine dito was eenige vraag en de erwten gingen iets beter van de hand. Paardebooneti waren bijna zonder handel, alzoo men dezelve te hoog hield. De oliën staan genoteerd raap-olie ƒ46, patent-olie ƒ48, iijn-olie ƒ38.1 per vatraapkoeken 52 de 1040 stuks, lijnkoeken 8,50 de 104 stuks. Middelfrij.zen der Objectes van Markt binnen de Slad Middelburg, op den 6 Junij 1850. per Ned. Mudde Tarwe7 25 Rogge 4 70 (tot regeling der Broodzetting) Gerst 3 50 Haver- - Boekweit Witleboonen Groene Erwten Aardappelen Yersche Boter. per Ned. Mudde 4 70 - 5 50 - 4 50 1 per Ned. Pond - 52 Zelling van hel Brood, voor het tijdvali loopende van den 10 tot den 16 Junij 1850. (per Nederlandsch Pond) Fijn Tarwenbrood 17J. ets, I Roggenbrood 10 ets. Grof Tarwebrood ..15» ülasteluinbrood 13 Prijs-courant van Effecten. Amsterdamden 5 Junij 1850. 2). pets. Werk. Schuld 56j. a 56» 3 dito dito 66» - 664 4 dito dito 86j. - 86j Amortisatie-Syndic- - 3» pet. 87; Ilandel-Maatschappij - Aatid. Holl. Spoorweg Rijn Spoorweg Oost-Ind. Leen. 4 pet Fransche 3 pet. - Dito 5 pot. 87 - Napelsche certificaten - 90 85» 53' Rusland Hope j Co. 104; - 105 Leening 1044- Idem Idem 1840. Spanje Ardoin Coupons 95^- - 86»- 12|- 71 - 're - 35tV - 30t 83i 12J 71 Portugal 4 pet Oostenrijk Goll. ij C 4 pet. - Metaliek 78 - 78» Pruissen, 1832. - Denemarken N. Lond. 97',- Qetromvd Aardenburg, 6 Junij 1850. C. V. van OOSTENWIJK STERN, Geneesheer te Schoondijke en J. J. van den BROECKE. denen dat gedurende het één-en-twintigjarig bestaan d< m Maatschappij slechts dertienmaal tot een omslag voor ve goeding van Brandschaden is behoeven te worden overgt gaan terwijl de Brandschaden der overige acht jaren zij bestredendoor de Interessen der aangelegde fondsen en doe de overschotten der Administratie-kosten weshalve de Dee genooten die van den aanvang der Maatschappij in de ge wone Klasse verzekerd zijn geweestvoor Brandschade e Administratie-kosten te zamen gemiddeld hebben betaald één-en-zestig Cents van de duizend Gulden van het verwaar borgd kapitaalterwijl in diezelfde Vergadering in plaai van wijlen den Heer Mr. M. P. M. van VISVLIETtc Commissaris dezer Maatschappij is benoemd de Heer Mi M. VERBRUGGE. Middelburg, den 6 Junij 1850. Namens Commissarissen C. VIS. \7EllKOOPING aan de Bank van Leening te VLISSIN GEN, op Donderdag den 13 Junij 1850, van alle open staande PANDENvoor de maanden JanuarijFebruarij e Maart 1849.Daags te voren, van des namiddags 2 tot ure voor een ieder te zien. Qp Vrijdag den 14 Junij 1850, des avonds ten zeven ure zal ten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke As en getuigen, in het Nederlandsch-Logement in de Abdij t Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag wordei te koop gepresenteerd de volgende HUIZEN en ERVEN alle staande en gelegen binnen Middelburg 1. Een HUIS en ERVE op den Seisdam Wijk Q. No. 27 Grondlasten 24 51. 2. Een HUIS en ERVE op deuKortenburgWijk A. No. 35 Grondlasten 15 72. 3. Een IIUIS en ERVE naast het voorgaande Perceel op den Kortenburg, Wijk A. No. 34 Grondlasten f 12 10. Voorschreven [luizen en Erven zijn daags voor en op dei Verkoopdag voor ieder te zien van des voormiddags 10 to des namiddags 3 ure. De Koopers'der beide laatste Huizen en Erven zullen d rit vierde der Koopsom h vijf percent in het jaar op eersti hipotheek van hun gekochte kunnen houden. VERKOOPING van EENE HOFSTEDE te Schoondijke in de Nieuwe Havenpolder. J)e Notaris Taelmante Caprijk Kantons-Hoofdplaats van het Arrondissement Gendzal in het openbaar verkoo- pen eene schoone welbebouwde HOFSTEDE bestaande in Woonhuis, Schuur, Stalling, RemisenBakkeet, Kernhok en verdere gerieflijkheden, met ARBEIDERS-WONING en allerbeste ZAAI- en WEILANDEN in eenen Blok gele gen in de Gemeente Schoondijke, in den Nieuwehaven«J?ol- derin het geheel groot 50 Bunders 80 Roedenop het Kadaster bekend Sectie E. Numeris 2, 12 tot 25-, alsmede 316 tot 320 ingesloten in gebruik bij de Weduwe Fraudes Galon voor de som van ƒ2026,25 's jaarsde Grondlasten en Watergeschotten ten laste der Eigenaarsmet regt van de Braak, Vitsen en Weide, tot 24 November 1852, van den Hof tot 30 April en van de Zaailanden tot 30 September 1853. De dag tot instelling dezer Vaste Goederen zal zijn Dings- dag den 4 Junij 1850, en die tot den finalen Verkoop Dings- dag den 18 daaraanvolgende, telkens des voormiddags ten elf ure precies, in de Herberg de Drie Koningenbewoond bij Jacobus Dauwe op de Markt te WATERVLIET. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij genoemden Notaris. Qntvaugen van de Bronnen versch FACHINGER- en ^ELTER WATER, op heele en halve Kruiken. H. J. BRONKERS. van de Firma F. Maria Farina, oudste der Distillateurs te Keulen sedert jaren in Depót bij de Boekhandelaars DE GEBROEDERS ABRAHAMSte Middelburgin twee kwaliteiten, met groen en rood Lak, tot vaste prijzen. 'J'erstond een SMIDSKNECHT ongehuwd benoodigd bij J. Meeuw se op den Seisdam te Middelburg. Brieven franko. JTen JONGEN benoodigd adres bij den Boekv. Houpt. J-Jeden beviel van een' welgeschapen ZOONJ. C. de FEYTER, Echtgenoot van Poortvliet den 5 Junij 1850. E. C. van RIJSSEL Genees-Heel- en Verloskundige. BRANDWAARBORG-MAATSCHAPPIJ VOOR de provincie zeeland gevestigd te middelburg onder Directie van den Heer (COMMISSARISSEN van bovengemelde Maatschappij brengen, ingevolge art. 31 der Statuten, bij deze ter ken nis van de belanghebbenden dat in de op heden gehoudene AlgemeeneWergadering door den Directeur is overgebragt de Rekening en Verantwoording van de Administratie, door hem over den Jare 1849 gehouden, welke Rekening door de aanwezige Deelgenooten in juiste orde is bevonden goedgekeurd en gesloten dat bij deze gelegenheid aan de Deelgenooten is gegeven een algemeen overzigt van den tegenwoordigen toestand der Maatschappij en van de wer king derzelve van af hare oprigting, ten blijke dat dezelve van jaar tot jaar in bloei is vooruitgegaan, en op heden is geklommen tot het aanzienlijk kapitaal van dertien millioen drie honderd negen duizend zes honderd acht-en-dertig Gul- ]y[et voorkennis en toestemming van het Edel Achtbaar Bestuur dezer Stad, zal worden RING GEREDEN op Za- turdag den 15 Junijbuiten de Haven-Barriéreaan het HAVENZIG'Ïvoor Liefhebbers van het gansche Land. LA RELLEPUEGROOTE ABEELE. op Zondag den 9 Junij 1850, des avonds ten half-zes ure, bijaldien het weder gunsïig is. varende in het Beurtveer tusschen de Steden en op alle daar tusschen gelegen Plaatsen. junij 1850. VAN ROTTERDAM: VAN MIDDELBURG: Zaturdag 8,'smorg. 9j-ure Zondag 9, 10 Dingsdagii, ui Woensd. 12,'smidd. 12 Donderd. 13's morg. 2 Vrijdag 14, 2 Zaturdag 15, 2i Zondag 16, 31 Zaturdag 8 Zondag 9, Dingsdag 11 Woensd. 12, Donderd. 13 Vrijdag 14, Zaturdag 15 Zondag 16, smorg, 3jUre 4 5^- 7 8 Pi lo - TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2