MIDDELBURGSS COURANT N°. 64. Dingsda g 28 Mei. LïEDEliTAFEL CONCORIJM - Sedtuven cn üJtbmtMiöticatien. Dingsda ff den 28 Met 1850. iSittttculAttbscIte eij&iïsgcu Duitcnlanb^rfie tTijbingcu. weldadigheid. DIAKENEN der Nederd. Hervormde Gemeente te Mid delburg hebben op gisteren gecollecteerdvoor®, koorkerk 1 ken ontvangen FEETEELT. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der Stad MID- BURG Gezien het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 10 dezer maand No. 16 Provinciaal Blad no. 73) houdende mededeeling van den uitslag der in de maand februarij jl. plaats gehad hebbende Keuring der Spring stieren; Brengen naar aanleiding van art. 16 van het Provinciaal Reglement op de Springstieren ter kennis van een iegelijk de narnen der navolgende in de Gemeente aanwezige Stié- renhoudersmitsgaders de meerdere of mindere deugdzaam heid der gekeurde Springstieren als Cornelis Rij nier seeen tweejarige vaalbonte Stier, goed. Abraham Gidionseeen tweejarige grijsbonte Stier, zeer goed. Andries Buij.s, een tweejarige zwartbonte Stier, goedi Jan Pieterse een tweejarige vaalbonte Stiergoed. En opdat de belanghebbenden van deze mededeeling de noodige kennis dragen zal deze worden afgekondigd, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuize der Stad Middelburg24 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare M. F. LANTSHEER. TE NT O OW STELLING VAN FEE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG. In aanmerking nemende dat op Woensdag den 19 Junij aan staande vau wege de Maatschappij tot bevordering van den Landbouw en de Veeteelt in deze Provincie op het Molen water alhier zal gehouden worden onder meerder de ten toonstelling van Vee, Hebben tot waarborg voor de Landelijke en Stedelijke Be lastingen in verband tot het gerief der Belanghebbende Inzenders van het aan die Belastingen onderworpen Vee, goedgevonden te bepalen Art. 1. Alle van buiten de Stad te Lande aangebragt wordend Vee zal alleenlijk door de Noordpoort binnen de Stad mogen worden gebragten van daar dadelijk naar de aan te wijzene Standplaats moeten worden vervoerd, terwijl al het te Water aangebragt Vee, langs den aldaar aan te wij zen' kortsten weg, het Molenwater zal moeten bereiken. Art. 2. De houders van het aan de Stedelijke Belasting onderworpen Vee zullen verpligt zijn bij den invoer door opgeroeide Poort en door de Haven aan de aldaar zich be vindende beambten, aangifte van het in te voeren Vee te doen en zullen alsdan kosteloos een vervoer-billet ontvan gen het welk bij den uitvoer weder zai moeten worden afgegeven. Art. 3. Het in art. 2 vermeld Vee zal van de plaats der Tentoonstelling niet verder binnen die Stad mogen worden vervoerd, zonder dat'daarvoor aangifte is gedaan overeen komstig Art. 11 van het Reglement op de invordering van het additioneel op 's Rijks Accijns op het Geslagtaan het Kan toor van Uicklaring aan de Noordpoorten zal daarvan als dan tevens aanteekening moeten, geschieden, aan de omme zijde van het bij Art. 2 omschreven vervoerbillet. Art. 4. Bij het eindigen der Tentoonstelling zal de uit voer eeniglijk kunnen geschiedenlangs denzelfden weg als de invoer heeft plaats gehadbehoudens in het geval als bij het vorig Art. is bedoeld. Art. 5. Bij overtredingen ten dien opzigtc zullen worden toegepast de bepalingen van de Reglementen en Ordonnantiën op de heffing der Plaatselijke Belastingen. Ed zal, op dat niemand hiervan onkundig blijvedeze worden afgekondigd mitsgaders in deze Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 23 Mei 1850 Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achbare M. F. LANTSHEER. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad THO- LEN brengen bij deze ter kennis van het Algemeen, dat, ten gevolge van de noodzakelijke Herstellingen aan de Spui- sluis bij de Waterpoortde passagie langs die Poort voor Rijtuigen en Paarden zal gesloten zijn van Woensdag den 29 Mei 1850 tot nadere aankondiging, en dar gedurende dien tijd de passagie met Rijtuigen en Paarden van het Overzet veer langs de Zoutkeet door de Oudvossemeersche Poort zai moeten plaats hebben. Tholenden 18 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd WAGTHO. Ter ordonnantie van dezelven w. J. VAN VOORST CATSHOEK. t i i voor het Zendeling Genootschap van V. B., welke gift is bezorgd bij Ds. van Dei/ise, en des avonds nieuwe kerk twee giften ad 2,50 en ,50, voor de noodlijdende kerken, welke bij de daarvoor gedane collecte zijn gevoegd. Middelburg, den 27 Mei 1850. Diakenen voornoemd J. G. van der HARSTPraeses. W. A. DORMAAR Hz., Scriba. MIDDELBURG, den 27 Mei. Gisteren hebben de leden van de alhier bestaande vereeni- ging van boekdrukkers- en boekbinders-gezellen onder de zinspreuk Harmonie en Vriendschap weder hunne jaarlijksche wandeling door een gedeelte vatMlit eiland gedaan en in het schuttershof te Domburg hun broederlijken maaltijd gehouden. Het was daar dat zij weder even als i.v het vorige jaar aangenaam werden verrast door een geschenk van eenige flesschen Bordeaux wijndie hen in naam van den heer burgemeester der stad Middelburg waren aangeboden, welk edelmoedig geschenk dan ook met luide vreugde werd ontvangen en als bewijs van belangstelling in deze ver- eeniging, dat zij op hoogen prijs stellen, met een dankbaren toast is gedacht terwijl ook nog andere vereeringen het ge noegen dezer feestviering vermeerderden. In gulle en ge paste vrolijkheid, onder het zingen hunner liederen en met de banier der vereeniging aan het hoofd, is deze wandeling in de beste orde en tot aller genoegen algeloopen. Hun op- togt trok ook nu wederzoo op het land als in de dorpen maar vooral des avonds bij het terugkeeren naar de stad, een groot aantal nieuwsgierigen te zamen waaruit vele stemmen zich bij de hunnen voegden toen zij vóór het bin nenkomen der Noordpoort Tollens volkslied aanhieven, die daarna in een luid hoera als blijk van deelneming in hunne vreugde, medestemden. V/ij sluiten deze vermelding met den wenschdat het goede doel dezer Vereeniging meer en meer worde bereikt en dat onder het naleven van hunne zin spreuk de leden tevens hun beroep tot eer en elkandereu tot nut en leering blijven mogen - Bij besluit van 22 mei 1S50, heeft Z. M. den Koning goedgevonden aan jhr. mr. H. Cliffordhofmaarschalk van het Huis des Konings, verlof te verleenen tot het aanne men' en dragen van de onderscbeidingsteekenen van komman- deur der orde van de Poolster, hem door Z. M. den Ko ning van Zweden en Noorwegen geschonken. De heer J. Hudig Jr. is erkend als consulair agent der Vereenigde-Staten van Amerika te Rotterdam gedurende de afwezigheid van den consul. De plaatselijke commissie van geneeskundig toevoor- zigt te Rotterdam heeft bekend gemaakt, dat uit een schei kundig onderzoek gebleken isdat het graauwe filtreer- papier lood bevaten dat sommige zamengestelde vloeistoffen, door dit papier gefiltreerd het lood oplossen en wel in zoodanige hoeveelheid, dat het gefiltreerde vocht hoogstna- deelig voor de gezondheid wordt; weshalve genoemde com missie de ingezetenen tegen het gebruik van graaw.v filtreer- papier waarschuwt. Blijkens een bij het departement van marine ontvan gen rapport van den kapitein-luitenant-ter-zee t Hooftkom- manderende Zr. Ms. korvet sumatra is die bodem na den 4 april jl. van Curapao te zijn vertrokken, den 20 vau die maand ter reede Basse terre (Guadeloupe) aangekomenter wijl bij dien kommandanl het voornemen bestond om nog dien dag de reis naar Nederland over Martinique te vervorderen. Woensdag morgen 11. is van Hellevoetsluis vertrokken Zr. Ms. stoomschip suriname, luitenant-ter-zee 1 ste klasse, G. Fabiusnaar de Noordzee op sleeptouw hebbende Zr. Ms. brik de haai, onder bevel van den kapitein-luitenant-ter-zee Steffen bestemd naar de West-Indien. i-'"r 1% 1 -1 Men verneemtdat HH. KK. HH. prins en prinses Fre~ derik en de vorstelijke bruid prinses Louisa zich in de eerste dagen der maand junij aanstaande naar Stockholm zul len begeven tot voltrekking van het huwelijk der prinses met Z. K. H. den kroonprins van Zweden en Noorwegen. Naar men verneemt, moet dezer dagen jhr. R. L. van Andringa de Kempenaer de erfgenamen van wijlen Z. M. koning IVillem II voor den Hoogen Raad hebben gedag vaard. Ten gevolge van een ingesteld geregtelijk onderzoek nopens den eergisteren alhier plaats gehad hebbenden brand in de fabriek van draagbaar gazvan den heer Droinet zijn zoodanige vermoedens ontstaan tegen den persoon van Jaques IVijnandtsoud 23 jaren, werkman in gezegde fa briek dat zijne aanhouding bevolen en hij bereids overge- bragt is naar het huis van burgerlijke en militaire verzeke ring alhier. Met leedwezen verneemt mendat 's konings tweede zoonZ. K. H. prins Maurits sedert eenige dagen ernstig ongesteld is. Z. Exc. de Turksche ambassadeur bij het Britsche hof, die eene buitengewone zending van zijnen sultan bij Z. M. den koning te vervullen had is heden middag bij Z. M. in een bijzonder gehoor plegtig ontvangen. De mi nister werd van het Hotel de Bellevuewaar Z. Exc. zijn intrek had genomendoor eenen kamerheer des konings af- gehaald en naar 's konings paleis geleid. De minister was gezeten in eene staatsiekoets van het hof, bespannen met zes paarden. De koets werd gevolgd door eene tweede van den minister van Groot-Brittanje bij het Nederlandsche hof waarin zich bevonden de beide heeren secretarissen van den Turkschen gezant en de heer J. J. Posnoconsul-generaal van het Ottomannische rijk. Detachementen kavalerie open den en sloten den trein. De Zwolsche Courant deelt het volgende meer omstandige berigt mede omtrent de reis van H. K. H. prinses Marianne Den 21 dezer alhier ontvangene brievendie loopen tot aan den 21 dezer, berigten dat H. K. H. de prinses Marianne der Nederlanden den 19 april jongstleden Da- mascus heeft verlaten en reizende over Zabdani en Baai- bek den 25 daaraanvolgende, na eene zeer jnneijeliike bergreiste Beyruth in goeden welstand, 's avugekomen'. Het verblijf in die stad duurde tot den vijfd mei j:, er- wijl onder de verschillende uitstapjes van daar de. v rst op den Libanon een bezoek gebragt, en in het paleis van den patriarch der Maroniten vertoefd werd. Met het Fransche stoomschip Ie Caire werd Beyruth verlaten binnen zes en dertig uren arriveerde hetzelve voor de haven van Aiexan- drie, alwaar het tot den achtsten bleef ankeren; den 12 mei jl. bragt hetzelve de prinses met boogstderzelver gevolg in goeden welstand te Malta; vijf dagen moesten aldaar in het quarantaine-gebouw worden doorgebragt. Het voornemen was om met de eerstvarende stoomboot den 22 naar Napels te vertrekken, en vervolgens Rome aan te doen. Op de ver dere terugreis naar het vaderland was H. K. H. voornemens, eenige dagen te vertoeven op de, aan het Lac de Como gelegene Villa Somma Riva thans toebehoorende aan hoogst derzelver dochter prinses Charlotte. Amsterdam 24 mei. Gisteren avond heefc in het gebouw. genaamd Lokhorst, buiten de Weesperpoortgebezigd door den vuurwerkmaker van der Brugheene zware uitbarsting plaats gehadwaardoor een gedeelte van dat gebouw is ver nield en het overige al spoedig in brand is geraakten in weerwil der aangewende pogingen, om dien brand te blus- schen benevens het woonhuisin de asch is gelegd. Het ontbranden eener hoeveelheid buskruid heeft gewisselijk dit onheil veroorzaakt, waarvan een werkman en twee jongens de slagtoffers zijn geweest. Met lof wordt gewaagd van den ijver en de welberadene maatregelen dergenen, welke onmiddelijk met de noodige bluschmiddelen zijn toegesneld, om den brand meester te worden en verdere verwoesring te verhoeden en wel inzon derheid van het opperhoofd van de nabij gelegen station van den Rij 11-spoorweg en van de bij de Utrechtsche-poort ge kazerneerde dragonders, welke laatsten eene spuit bedienden in welker behandeling zij gedurende eeuigen tijd geoefend waren. De uitbarsting heeft omstreeks zeven ure plaats gehad en het was eerst ruim tien ure, toen men den brandmeester was. Griekenland. Berigten uit Athene van 14 mei hou den in dat destijds de handel aldaar weder eenigzins begon te herleven. Vele te Tripolicza door staats-ambtenaren inge voerde misbruiken waren-ter kennis van de Grieksche Rege ring gekomen en deze had de noodige maatregelen genomen, ten einde dezelve voor 't vervolg te beletten. Het stadje Mandolieu op Rhodus is door honderd zeeroovers overvallen geworden en geheel uitgeplunderd. Ook het district Marzi werd door hen zeer onveilig gemaakt. 's Gravenhage 23 mei. HH. KK. HH. prins en prinses j Frederik hebben van de leden van het koninklijk gezin en i van hoogstderzelver betrekkingen verscheidennjke gesc hen-1 IrAn AMt«Ann-an ISuitscliland. Uit JVeenen wordt gemeld, dat bij de Oostenrijksche regering het voornemen schijnt te bestaan otn het inliet jaar 1846 ontworpen plan van eene versterking dgr noord-oostelijke grenzen van Oostenrijk thans werkelijk ten uitvoer te leggen. Dien ten gevolge zou bij Krakau en Podgorcze een versterkt leger-kamp moeten worden aange legd de naar Hongarije leidende bergpassen bij Dukla en Sandic zouden moeten worden versterkten in de Bukowina zoude eene nieuwe vesting, en in de vesting Olmutz groote wapen-magazijnen gebouwd moeten worden. De voor deze versterkingen gevorderde onkosten beloopen eenige millioenen. Berlijn 22 mei. De minister van binnenlandsche zaken, deelt in het dagblad der regering mededat heden middag te I2v ure, van zeer nabij een pistool op den koning is ge lost op het oogenblik dat deze gereed stond zich per spoor trein naar Potsdam te begeven. De kogel heeft slechts de vleezige deelen van den regter benedenarm getroffen zoodat de koning, na verbonden te zijn, onmiddelijk naar Char- lottenburg heeft kunnen terugkeeren. De dader is oogen- blikkelijk in hechtenis genomen. Het is een vuurwerker bij de garde artillerie, genaamd Sefelagedie den 1 october 1849 als invalide zijn ontslag bekomen had. Hij droeg eene mi litaire uniform, welke hij zich zeiven had aangeschaft. Den 23. Z. M. de koning bevindt zich, naar luid vaa het officieel gezondheids-bulletin, welvarende, doch de be« komene wonde belet hem het gebruik van den regter-arm. Uit de ingewonnen berigten omtrent bet vroegere gedragen den levensloop van den persoon welke den aanslag op 's konings leven heefc gepleegdblijkt hetdat de reeds gis teren daaromtrent medegedeelde tijdingen volkomen juist zijn geweest. Men houdt zich dien tengevolge Overtuigddac de aanslag geenszins het gevolg is van staatkundige geestdrij verij noch ia verband staat met deze of geae zameuzwering

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1