MIDDELBURGSCIIE COURANT. W. 55. Dingsdag 1850. 7 Mei. ttcsUivcn cu l^bminiöti'«|i6U. iSuuiculanbeehc ®ijbtugen iSuitcnlatibdcifre ®tjb«tget». PERSONELE BELASTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG Gezien het besluit van den Heer Staatraad Gouverneur van den 18 dezer maand, A. No, 2590/13de Afdeeling, {Provinciaal Blad no. 56); Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: 1. Dat met het Primitief Beschrijvingswerk voor de Be lasting op het Personèel vastgesteld bij de wetten van den 29 Maart 1833 {Staatsblad no. 4), van den 29 December 1835 {Staatsblad no. 43) en van den 24 April 1843 {Staats blad no. 15), in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Vrijdag den 10 Mei aanstaande, en alzoo de aan de In gezetenen uit te reiken Beschrijvingsbiljettenmet den acht sten dag daarna van wege den Heer Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald. 2. Dat op den voet bij art. 29 2 der wet van den 29 Maart 1833 {Staatsblad no. 4) vastgesteld door het Stede lijk Bestuur zijn benoemd, om ingeval eener herziening van het aangegeven bedrag der Huurwaarde of van het aantal Deuren Vensters en Haardstedenals Tegenschatters van de zijde der Belastingschuldigen te dienen, de vier navolgende Personen als Jacobus Sonius. Pieter Bernardus Thomas Francella. Johannes Snelen Pieter Johannes van Pujfelen. E11 zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg29 April 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbare, M. F. LANTSHEER. SGHOU1FING DER foetpaden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG verwittigen een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat de Schouwing der Voetpaden binnen deze Ge meente door Heeren Wijkmeesters der Buitenwijken zal plaats hebben op Woensdag den 22 dezer maand en volgende dagen, en noodigen bij deze de belanghebbenden uit, om zich aan de, ten opzigte van het onderhoud der Voetpaden voorgeschrevene bepalingen stiptelijk te gedragen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 3 Mei 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achbare M. F. LANTSHEER. risatie op Zaturdag den 11 Mei, in 't openbaar ad opus jus habentium te verkoopente Feeredes morgens ten 11 ure, een SCHEEPSMAST, lang 14 El, liggende aldaar, en des middags ten één uurbij den Molen te Vrouwepol- dereen' nagenoeg geheel nieuwen SCHEEPSMAST, lang 23 Ned. Ellen terwijl de Eigenaars of regthebbenden bij deze nogmaals ter reclame worden opgeroepen. PFELDADIGREID. Middelburg, den 6 Mei 1850. DIAKENEN der Nederd. Hervormde Gemeente alhier hebben op .gisteren voorm. in de Oostkerk gecollecteerd een verzegeld pakje met het opschriftZendeling Genoot schap X. O.hetwelk zij bij Ds. Slotemakcr hebben doen overbrengen. Diakenen voornoemd J. G. van der HARST, Praeses. W. A. DORMAAR Hz., Scriba. MIDDELBURG, den 6 Hei. Bij de, op den 2 dezer, alhier gehoudene aanbesteding van het driejarig onderhoud der werken behoorende tot het kanaal van Neuzen en het zijkanaal naar Hulst, daaronder begrepen de noodige vernieuwingen en herstellingen is zulks, in twee perceelen, door .7. Filisre Breskensals minste inschrijver, aangenomen, respectivelijk voor ƒ6848 en 15300. Gelijktijdig is het bouwen van eenen uitwaterings-duiker voor het oostelijk gedeelte van den Vlooswijk-polderdoor 6. van Reeste Neuzenals minste inschrijveraangeno men voor f 2400. Op den 4 dezer heeft mede alhier plaats gehad de aan besteding van het vernieuwen der rijswerken en het maken van steenglooijingenaan de calamiteuse polders in deze provincie, gedurende het jaar 1850, met het onderhoud van al de werken, tot den 1 april 1851, daaronder begre. pen de leverancie van alle vereischte materialen. Dit een en ander isin drie-en-dertig perceelen door verschillende aannemers aangenomen voor een gezamenlijk bedrag van 373,oio. Door den raad dezer stad is gearresteerd een regle ment op het gebruik der stadswaag alsmede een tarief van weeg- en arbeidsloon voor de goederen welke op de waag zullen gewogen worden welk reglement wij in ons volgend nommer zullen mededeelen. NIEUWE UITWATERING IN HET LAND TAN RULST, 5de DISTRICT van zeeland. AANBESTEDING. Op Vrijdag den 17 Mei 1850, des voormiddags ten 11 ure, zal, door de Commissie voorde daar te stellen Nieuwe Uitwatering in het Land van HULSTin eene der Zalen van het Stadhuis te Hulstpubliek worden aanbesteed het eerste gedeelte der door haar uit te voeren lVerken als 1. Het Bouwen van eene STEENEN-U1TWATERING- SLUIS met Vleugels, Stortebedden enz., in het Noor delijk gedeelte der Dijkaadje, behoorende tot den 'sHeer- Arendspolderbenevens het daarsrellen van een UIT- MONDINGS-KANAAL met Legplaatsen voor Sche pen buiten deze Sluisen van het binnen de Sluis aan te leggen SUATIE-KANAAL met toebehooren over eene lengte van 100 Ellen. 2. Het Graven van een UITWATERINGS-KANAAL ter verbinding der Sluizen nabij Campen, met het nieuw te stichten Sluisgebouw in de Noordelijke bedijking van den 's Heer-Arendspolder en het daarstellen der daar langs aan te leggen Bedijking. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken zullen, boven en behalve bij den Ontvan ger-Griffier der Commissie te Hulst en aan het Bureau van den Ingenieur B. P. G van Diggelen te Zwolle, ter lezing liggen te Hulst in PVapen van Zeelandin het Bonte Hert en in den ^o-ier Arend; te Axel bij Rolf, in het Gulden Vlies te Sas-van-Gentbij de Wed. de Rechter; te Neuzen, de -.rve:: Steenkamp; te Walsoordenbij de Wed. Adriaansente Vlissingen bij Peeters, in het Hotel de Corrtercc te Middelburg, in het Logement in de Abdij, te in ie. Zoutkeet en in de Beurs; te Stoppeldijk, in -rt bij Mangnus, en te Campen bij (Varreiste r :.vta in het Turfschip van Breda te Hardinxveld n at drie Snoeken; te Sliedrecht in het Regthuis te Wer- kei u, in 's Bands (Velvartnen te Gorinchem in den Doelen. Drie dagen voor de Besteding, zullen de noodige aanwij zingen in loco worden gedaan en voorts nadere iuformatien te bekomen zijn bij den Ingenieur voornoemd. De Commissie voor de daar te stellen Nieuwe Uitwatering in het Land van Hulst, SEYDLITZ, Voorzitter. F. VAN DEINSEOntvanger-Griffier. FE RE O O PING FAN STRANDGOEDEREN. De OPPER-STRANDVONDER Bewesten-Scheldead interim, is voornemens, onder afwachting der noodige auto- Bij besluit van 1 mei jl.no. 45, heeft Z. M. goedge vonden, tot commissaris van rijkswege bij het entrepot-dok te Amsterdam ter vervanging van wijlen den heer mr. JV. F. Mogge Muilmante benoemen den heer G. J. Boissevain. Bij Zr. Ms. besluiten van den 10 en 14 april 1850, zijn tot Nederlandsche consuls benoemd de iieeren P. E. Lullin en .7. C. d'Orellide eerste te Genève en de tweede te Zürich. Het vertrek van Z; K. H. den kroonprins uit de residentie naar Stockholm zalzoo men verneemtop den 8 dezer plaats hebben. Z. M. heeft op het ontwerp der acte houdende wijziging der statuten van de Nederl. rijn-spoorweg-maatschappij H. D. bewilliging verleend. De heer E. TVenckebach maakt bekend dat voor het bij art. 4 der concept-statuten van de Nederlandsche tele- graaf-maatschappij bepaalde aantal aandeelen is ingeschreven, en derhalve de eerste algemeene vergadering, binnen kort zal worden gehouden. {Ned. St. Post. Zierikzee 2 mei. Uit de naburige gemeente Dreischor wordt ons medegedeeld dat aldaargedurende eenige vorige dagendoor onderscheidene landbouwersbij het gereed maken hunner, voor de meekrapteelt bestemde landerijen de zoogenaamde moor- of ondergrondsploeg is in gebruik genomen. Dit werktuigdoor de maatschappij van land bouw en veeteelt in deze provincie aanbevolen als nuttig tot bevordering van den groeivooral van diep in den grond gaande gewassen was reeds vroeger bij een lid dier maat schappij inde gemeente Zonneroaire met gunstige uitkomsten gebezigd en aaugezien hetzelve bij aanvang aan de land bouwers in deze gemeentedie hetzelve dezer dagen be zigden bij uitnemendheid voldoet, doordien hun is gebleken, dat daardoor de vaste, onvruchtbare onderbodem, zonder deze boven te brengen, doorlatend wordt gemaaktzoo be staat er reden om te verwachten dat het gebruik van die ploeg meer algemeen zal wordenen deszelfs nuttigheid erkend. In de smederij en wagenmakerij aldaar zijn in kor ten tijd drie zoodanige ploegen vervaardigd, welke niets te wenschen schijnen over te laten. Voor de bestuurders der maatschappij van landbouw en veeteelt zal deze omstandig heid een aangenaam bewijs opleveren dat hare bemoeijingen niet vruchteloos blijven en de worstelstrijd tegen vooroor- deelen met gunstig succes wordt volgehouden. 's Gravenhage 4 mei. Het feestgisteren door Z. M. den koning, ter eere van Z. K. H. den kroonprins van Zweden, op het huis-in-'tbosch gegeven is zeer luisterrijk geweest. Het is bijgewoond door al de leden van het koninklijk gezin het corps diplomatique en een aantal aanzienlijke personen. Het is des namiddags ten 3 ure begonnen en heeft tot elf ure geduurd. Het plein voor het kasteel was met lampions verlicht. Voor en tegenover liet hótel Bellevue was eene gasverlichting aangebragtmet de letteren C. en L. welke eene in de daad voortreffelijke uitwerking deed en eene groo- te menigte wandelaars uitlokte. Heden is de kroonprins met graaf Manderstromnaar Soestdijk vertrokken. Amsterdam 2 mei. Tot aanvulling van de mededeeling wegens de benoemingen van de Vierde Klasse van het Ko- ninklijk-Nedcrlandsche Instituut van Wetenschappen, Let terkunde en Schoone Kunsten, dient dat tot corresponden ten der Klasse zijn gekozen de heeren A. Calame te Genève, C. van Beveren te RotterdamL. Meijer en J. B. IVeenink in 's GravenhageA. (Viertz te Brussel en G. IVappers te Antwerpen, en tot geassocieerde de heer L.Gallait te Brus sel thans correspondent. Staten Generaal. I11 de Vereenigde Zitting van de beide Kamersden 2 mei gehoudenheeft de beraadslaging plaats gehad over het wets ontwerp tot benoeming van een regent en tot vaststelling van bepalingen ten aanzien der aanvaarding van het Regentschap. Nadat onderscheidene sprekers het woord gevoerd hadden en de minister van justitie het wets-ontwerp verdedigd had, is hetzelve met 86 tegen 14 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de heeren Duymaervan Twist IVijnaendtsVerwey Mejanvan Ho'èvellvan Mierlo L. D. Storm Boreel van Hogelanden, Donker Curtius van Dam van IsseltSloet tot Oldhuis de Fremerij Dommer van Poldersveldtvan Nispen van Sevenaer en Lotsy. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Generaal van 2 mei hebben de beraadslagingen plaats gehad over het- wets-voorstel tot overbrenging van fondsen voor het herstel van het muntwezen en is dit ontwerp met algemeene (32) stemmen aangenomen. In eene zitting van diezelfde Kamer, van 3dezer,heefc de commissie van rapporteurs voor het wets-ontwerp be trekkelijk het foezigt en de zorg over de zaken der munt haar verslag deswege uitgebragt. Na eenige woordenwisse ling is besloten dit stuk te doen drukken en aan de leden ronddeelen en den dag der beraadslaging over het genoem de wets-ontwerp nader tej bepalen. In de zitting van de Tweede Kamer, van 3 mei, zijn in gekomen twee wets-ontwerpenhet eene regelende het kies- regt en de benoeming vari afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaalmitsgaders den rooster hunner aftredinghet andere ter regeling van de zamenstel- ling en de magt van de Provinciale Staten elk vergezeld van eene daarbij behoorende memorie van toelichting. Onder de verder ingekomen stukken behoort een door den Minister van Binnenlandsche zaken ingezonden verslag omtrent den staat van de booge-, middelbare en lagere scholen, 1848 en 1849, welk stuk ten fine van rapport gesteld is in handen van eene commissie, bestaande uit de heeren: Engelen, van Hall, van Dam van Isselt, Groen van Prinsterer en van der Heijde. De Voorzitter heeft der Vergadering kennis gegeven, dat tot rapporteurs voor het wets-ontwerp tot regeling van het regt van enquête door de afdeelingen verkozen zijn de heeren: Godefroi de Man, DullertMutsaers en Heemskerk. Nadat de Commissie voor de Verzoekschriften omtrent een aantal adressen verslag uitgebragt en de Vergadering zich met de door de Commissie genomen conclusien vereenigd hadheefc de heer van Voorstna daartoe het verlof der Kamer be komen te hebben de aandacht van den in de vergadering tegenwoordig zijnde Minister van Binnenlandsche Zaken ge vestigd op het dringende der verbetering van onze genees kundige staatregeling en van dezen de toezegging verlangd, dat die zaak zoo spoedig mogelijk een onderwerp zijner ernstige overwegingen zal uitmaken welke toezegging door den Minister gegeven is. HerltnleilWS. s Gravenhage 1 mei. Heden hield ds. R. Benninclc Janssonius beroepen predik, bij de Nederd. Herv. gera. alhier, zijne inlreè-predikatie naar aanleiding yan 2 Oorint. IV. v. 1. Arnhem 3 mei. Gisteren ayond is uit het vroeger vermelde Gtal van predikanten door den grooten kerkeraad der Hervormde gemeente alhier het navolgende 3taJ geformeerd d. d. Hugcnholtz te Geervliet, Voorhoeven te Leerdam en Schouw Santvoort te Ifattem. Uit dit 3tal zal op den 10 dezer het beroep worden gedaan. Men verneemtdat de buitengewone synode der Nederl. Hervormde kerk, in de maand april buitengewoon vergaderd geweest, de con cept-wijzigingen in het algemeene reglement voor het bestuur der Hervormde kerk welke betrekking hebben tot de zamenstelling der kerkelijke besturen en de keuze der leden zoo als zij op de synode van 1849 provisioneel waren gearresteerd thans, na de eonsideratien der provinciale kerkbesturen daarop gehoord te hebben finaal heeft gearresteerd en alsnu ingevolge art. 15 van het voornoemde regle mentaan de bekrachtiging des konings beeft onderworpen. Indien, gelijk men zich vieit, deze bekrachtiging eerlang gegeven wordtzul len de klassikale vergaderingen, in junij aanstaande vergaderende, tot de bij die artikelen bepaalde keuze van leden in de klassikale en provinciale kerkbesturen kunnen overgaan, die alsdan op 1 januarij 1851 in hunne betrekkingen zullen optreden. In gelijk geval zal ook de aanstaande synode in julij 1850 te houden volgens die gewij zigde artikelen worden zamengestejd en de keuze van haren presi dent in de eerste vergadering moeten geschieden. Er is dus ter in voering dier artikelen van wege de algemeene synode niets meer te doen of te beraadslagen. Nog verneemt men dat de buitengewone synode naar aanleiding der punten van beschrijving hare aandacht gevestigd heeft op de be trekking der Hervormde' kerk tot den staat. Zij heeft na ernstige beraadslagingen hare inzigten en wenschen opengelegd in een eer biedig adres aan Z. M. den koning, hetwelk eenparig door al de le den der synode is gearresteerd. Engeland. Londen 2 mei. Gisteren morgen even na acht ure, is H. M. voorspoedig van een prins bevallen.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1