toiutcttUnbsciU ïijtsittgen. ^ngezonben £»titkfccu. De ondergeteekende verwittigt bij deze een ieder, dat het eene onwaarheid is dat hij zijne zaken aan zijnen Broeder zou hebben overgedaan zoo als van hem vermeld wordt maar wel dat zijn Broeder dezelve waarneemt, en zulks uit hoofde der lijdende omstandigheden waarin zijne Huisvrouw verkeert, doch in de hoop van die weder zelf te aanvaarden zoodra deze omstandigheden niet meer zullen bestaan. De Reiziger van den Heer N. JORGENSENvan Am sterdam, berigt hiermede, dat hij van heden af, ten Huize van van luiaardenop de Wal, Wijk B. No. 100, alhier zal uitgepakt zijn met een buitengewoon groot assortiment van alle mogelijke soorten gemaakte Zomer HEEREN-KLEE- DINGSTUKKEN bestaande in Lakensche Jassen en Rok ken., Twints, Palitots Jiikkets Reis-, Stof- en Tuin-Jas- sen Huis- en Kantoorjassen, Pantalons en Vesten, welke goederen alle tot spotprijzen uitverkocht zullen worden. lijn. Het gecollecteerde bij deze gelegenheid ten behoeve van de alhier gevestigde afdeehng van het Nederl. Zendeling-Genootschap bedroeg eene som 240 ,18. Na den afloop d&er godsdienstige bijl eenkomst was er receptie van heeren en dames ten huize van Ds. Snouck Hurgronjewaar de heer Gützlaff was gehuisvest. Ook daar was het uiterst belangrijk den merkwaardigen en volijverigen man te hooren spreken en het zou niet ongepast zijn van het d"aar gesprokene eenige mededeeling te doen, maar ons bestek gedoon-t dit niet, wij verwijzen daarom onze lezers naar een eerstdaags uit te komen geschrift over de zending in China door proff. Hofstede Tl r00, l" j6" r i' °Ver het )even en de werkzaamheden van j Gutzlaffdo°r Ds. Erdbrink predikant te Zutphen te Rotter dam uitgegeven Zaturdag voormiddags ten half 12 ure vertrok Dr. utzlaffvan hier met de stoomboot naar Dordrecht. Bseitscliland. De berigten over de beide groote aangelegenheden die thans in Duitschland aan de orde van den dag zijn het besluie der Pruissische regering en harer bondgenooten omtrent de door het parlement aangenomen constitutieen de onderhandelingen betrekkelijk bet met i ntei e. k. afloopende interim zijn zeer onzeker. Italië. De schokken van aardbeving den 14 dezer te Ragusa gevoeld, waren zeer hevig, en verspreidden alge meene ontsteltenis. Zij werden gedurende stil weder door eenige ligt e donderslagen en een zeer schel maar kortston dig licht voorafgegaan. Vele inwoners verlieten hunne hui zen en de stadspoorten werden geopend, ten einde, bij he viger hervatting der aardbevinggelegenheid te geven om in de vlakte te viugten. Een aantal gebouwen is aan daken en muren beschadigd. Uit Rome verneemt men nog niets omtrent eene nieuwe regeling van het staatsbestuur. In den Kerkelijken Staat is het nog niet overal rustig. Frankrijk. Parijs 25 april. In de zitting der wet gevende vergadering van heden is de beraadslaging over de begrooting voortgezet. De behandeling der hoofdstukken, betreffende de uitgaven voor landbouw en koophandelheb- ben evenmin als gisteren iets belangrijks opgeleverd. 1 De commissie voor de begrooting heeft rapport uitgebragt nopens de wets-voordragtwaarbij een crediet is aangevraagd ten behoeve der personendie ongelukkig zijn geworden ten gevolge van het instorten van de brug bij Angers. De meerderheid heefr besloten, onverwijld over te gaan tot de openbare beraadslaging over die voordragt, naar aanleiding van het voorstel der commissie. Wet algemeens stemmen (eene zeldzame omstandigheid") ts daarop het verlangde crediet toegestaan. Het Bulletin de Paris zegtVrij zeker is hetdat het gouvernement maatregelen van het grootste gewigt zal nemen, om het socialisinus tej bedwingen als Leclerc's candidatuur mislukt. Pe co,nmissie tot onderzoek van het wets-ontwerp op de maires, heeft hare taak volbragt. Het rapport, hetwelk morgen zal worden ingeleverd, stelt voor, de verwerping van het ontwerp en aile amendementen. - De demagogen zijn .verstoord over het plan der regering om de straten te mac-adamiseren. Zij noemen dit: Het volk zijn laatste wapen te ontnemen. In de hoofdstad zal een nieuw dagblad verschijnen on der den titel van le Bonaparte De overheid toont steeds standvastigen moed in hare maatregelen nopens het sluiten der kies-clubs. Gisteren avond is het houden van woelzieke vereenigingen te Mon- treuil en eenige andere dorpen der omstreken van Parijs, van wege de poiicie verboden. Parijs 26 aprilDe stad is thans geheel overgegeven aan de bemoeijingen der verkiezing die zondag moet plaats heb ben. De heer Lederc 4 die door laster was bezwalktmaar wiens vijanden zijn beschaamd heeft ruim het terrein her wonnen dat hij voor eenige dagen had verloren. De tijding van de opheffing van het opperbevel over het leger in Italiëten einde geen aanstoot aan het gezag van den paus te geven, wordt bevestigd. De Moniteurbe- hels e gisteren het besluit tot terugroeping van den generaal Baraguay d Hilliers en de vermindering van het expeditie- leger tot eene afdeelingwaarover de generaal Gèmeau het bevel zal voeren. De receptie die gisteren op het Elysée werd (gehou den was talrijken geanimeerd. Heden begint de stemming door het garnizoen der hoofdstad. Sedert twee dagen ziet men bij de uitstallers en voor de glazen der prentwinkels het portret van den heer Leclercde candidaat van de partij der orde. In het paleis te Versailles is op eene behendige wijze een zonderlinge diefstal gepleegdmen heeft van het ver hemelte van het ledikant in de slaapkamer van Bodewijk XIF al t!e gouden franjen die de draperie versieren losgesneden en vveggeroofd. Het blijft onbegrijpelijk dat zulks niet ont dekt is daar dat gedeelte van het kasteel goed bewaakt wordt, en de bedrijver eenen geruimen tijd moet hebben be steed 0111 die versierselen los te maken, waartoe hij bo vendien eene hoogte van 3 mètres moest bereiken. toegankelijk thans nog staan vele en onder water die alleen door de vereenigde kracht van zon emd daarvan eenigermate be- vrijd kunnen worden terwijl de oogp de geheel of gedeeltelijk onder water gestaan hebbende landengeheel mislukt en van gee— ne of geringe waarde moet beschouwarden. Reeds onderscheideue jaren hieldae Commissie door de in gelanden der noodlijdende polders Jemd zich onledig om de geschiktste middelen ter voorziening de dringende behoefte aan eene verbeterde uitwatering op te sn onderscheidene plannen werden daartoe beraamd doch uit.'de der aan elk derzelve ei- gendommelijk verbondene bezwaren ^r minder raadzaam geoor deeld en ter zijde gelegd. Nadatin de maanden septemben october 1849 door eene commissie van deskundigen, bestaa uit de heeren IV, Badon Ghyben ingenieur te Zierikzee TV, del Campo genaamd Camp kapitein-ingenieur en B, P. G, van fgelen ingenieur te Zwol le op verzoek der belanghebbendolders daargesteld het ver- eisclite onderzoek gedaan was of oor de geheele bedijking van liet Hellegat, en het aanbrengen vanne sluis in den nieuw te leg gen zeedijk of wel door bet in verR brengen der suatie van de voormelde polders met de over wige jaren nieuw aangelegde en uitnemend voldoende uitwatering Neuzen geene verademing in het lot der genoemde polders te Igen zoude zijn werden ook die plannenliet eerste ten gevoljvan het aanzienlijk gedeelte nog onbekwame schor- en slikgronde welke daarbij zouden moe ten worden ingedijkt en het anderdoor den verren afstand wel ke de gedachte polders van de uitwangs-sluizen afscheidt en het bezwaar hetwelk de doorloop van zuiene aanzienlijke massa water voor onderscheidene polders door we hetzelve geleid zoude moe ten worden oplevertonuitvoerbaarminder raadzaam geoordeeld. De heer ingenieur van Diggelen vooild door de belanghebben de polders daartoe gecommitteerd A dezelvè toen een geheel nieuw plan van uitwatering aan de haigegeven hetwelk na naauw- keurig onderzoek zoo wegens deszelfsofclmatighcid als betrekke lijk mindere kostbaarheid allezins aarvelenswaardig is toegesche nen en tot daarstelling van hetwelde vcreischte magtiging van hoogerhand op het daartoe door de tnghebbende polders gedaan verzoek bereids is verkregen. Eerstdaags tot de daarstelling dier rkeu bestaande in dé gra ving van een kanaal, strekkende van Carnpersche zeesluizen langs en door de polders Rummersdijk Hoand en 's Heer-Areuds om aan den buitenhoek van laatstgenoemd polder op geringen afstand van de rivier de Schelde, door midevan eene kapitale zeesluis uit te wateren wenschende over te g.' hebben de directien der betrokkene polders na bekomeue maging eene geldleening uit geschreven van een kapitaal van koerd zestig duizend Gulden tegen eene rente van vijf ten honderd jaarsaflosbaar in een ter mijn van 34 jaren bij geregelde jaarcsche uitloting van aandee- len van duizend gulden, en zulks ond verband van alle de in die polders gelegene zoo bebouwde als onjjouwde eigendommen over eenkomstig de bepaliugen der wet v 9 october 1841 Staatsblad no. 42. Zij die genegen zijn tot bevorderingin het voormeld nuttig doel van deze gelegenheid tot voordeelige n zekere geldbelegging ge bruik te maken worden uitgenoodigckich daartoe in tijds aan te melden aan en ter plaatse als bij ondeaande advertentie is aange wezen. Aan het Bureau dezer Count is ontvangen uit de collecte op gisteren in de Waalse: kerk verzegeld gevon- den 2 50 voor de 011 gelukkigen ar den brand te Lunteren van X, en heden, van P. ƒ10. Qètrouwd HULST 27 april 1850. aiogleo -wij in het afgeloopen wintersaizoen in onze provincie al geene dijkbreuken of overstroomingen le betreuren hebben niet minder groot was daarom de schade welke door het binnenwater ju een aanzienlijk gedeelte van het vijfde district dezer provincie is en voortdurend wordt veroorzaakt. Door de verlanding van het Hellegat waarvan een aanzienlijk gedeelte onder de benaming van den talliarina-polder reeds in 1844 werdt bedijktterwijl tot bedijking van een ander gedeelte bereids weder concessie is verleend ,is de uitwa tering der Polders Stoppeldijk Hengstdijk, Rummersdijk, Ser Paulus Lamswaarde Oost- en /HestvogelDullaart Oude Graauw Lungcndam en Groot Cambron le zamen eene uitgestrektheid heb bende van circa 5000 bunders schotbaar land zoodanig belemmerd dat het water aan de peilschaal van de eenige meer overgeblevene suatiesluis te Campen zelfs in het midden van den zomer van 12 tot 1G palmen teekent, terwijl men, een tiental jaren geleden, bij gunstigen waterstand ongeveer droogvoets door de sluis kon gaan. Bij de buitengewone hoeveelheid sneeuw en regen gepaard met aan houdende weste winden die alle uitwatering onmogelijk maakten klom de nood dan ook in den afgeloopen winter buitengewoon hoog ruim een derde der in de bedoelde polders gelegene ïanden stond onder water, de dorpen Paulus-polder Hengstdijk en Roschcappelle en onderscheidene gehuchten waren gedurende ettelijke weken on~ J. P.ÜYBAARD, Genees- Heel en Verloskundige te PVamlandkerkje Schoondijke eil den 25 April 1850. M. t. DIIONDT. lieden beviel van eene DOCHER W. M. I. CROES geliefde Echtgenoote van Middelburg Mr. J. SNIJDER, den 27 April 1850. Middelburg den 27 April 1850. Heden beviel voorspoedig vamen' welgeschapen ZOON A. C. BOS geliefde Echtgenoot van L. VAN der HARST. Men gelieve deze algemeene teens als bijzondere kennis geving aan te nemen. Heden overleed in den oudrdom van ruim 33 jaren mijn hartelijk geliefde tweede ZoqANTONIUS PIETER. Diep betreur ik, met mijne K.tdereu dit voor ons zoo smartelijk verlies. Middelburg de STOPPELAAR. den 24 April 1850. Heil 26 April 1850 overleed e St. Maartensdijkaller onverwachtst, onze geliefde jongte Broeder CHRISTIAAN HENDRIK STEENMETZin d>n ouderdom van bijna' 27 jaren. Uit aller naam, Eenige kennisgeving. A. G. J. STEENMETZ. tegen eene rente van 5 pCt.aflosbaar in een termijn van 34 jarenbij geregelde jaarlijksche Uitloting van Aandeelen van 1000 ouder verband van alle de in voormelde Pol ders gelegene bebouwde en onbebouwde Eigendommen. De Inschrijving welke met Aandeelen van 1000 ge schiedten waarvoor Obligatien van ƒ1000 of van f500 op naam of in blancomet bijbehoorende voijarige Coupons worden afgegeven staat open van Maandag den 6 tot Za turdag den 11 Mei 1850. Die genegen mogten zijn van deze zoo voordeelige als zekere geldbelegging gebruik te makenworden uitgenoo- digd zich ten dien einde te vervoegen te Hulstten Kan tore van de Heeren JV. Seydlitz, Voorzitter, P. P. T. Pier- sensLid, en Mr. F. van DeinseOntvanger-Griffier der Commissie voor de daarstelling der Uitwateringen te Midr delburgbij den Heer P. de BruyneMakelaar aldaar; bij alle welken alle informatien, benevens de volledige plans der Negotiatie, goedgekeurd door de Edel Groot Achtbare Hee ren Gedeputeerde Staten van Zeeland bij Resolutie van deii 29 Maart jl. No. 28 dagelijks te bekomen zijn. Breskens 29 April 1850. J. VERLINDE. PUBLIEKE VERKOOPING VAN BEESTIALEN en LANDBOUW-GEREEDSCHAPPEN. He Notaris van den Broecke te Aardenburg zal, op Vrij dag den 10 Mei 1850, ten verzoeke der Erfgenamen van Mr. Johannes Risseeuw in de Gemeente OOSTBURG, aan den Maagdenberg, publiek te koop veilen: 19 PAARDEN, 11 KOEIJEN7 Runderen, Kalveren, Varkens, Pluim gedierte in soortWagens, Ploegen, Eggen en ander LAND BOUWGEREEDSCHAP, enz. De Verkooping zal een aanvang nemen des namiddags een ure. De Koopers zullen moeten stellen solvabele Borgen, wonende in het 4de District der Provincie Zeeland. AANBESTEDING. JAN RAAS, Molenaar te HEINKENSZANDzal op Vrijdag den 17 Mei aanstaande, des middags ten 12 ure, in het Parochiehuis aldaarbewoond door Hitgo Koens, trach ten aan te besteden, het geheel nieuw opbouwen van een bemetselde' KORENMOLEN, met alle toebehooren. Zullende van heden af liet Concept-Bestek en Teekeningen ter inzage te bekomen zijn bij gemelden Hugo Koens mits zich tot een bewij» eerst bij den Besteeder vervoegende en zijnde nadere informatien te bekomen bij den Architect-Inge nieur L. P. de Lannée de Betrancourtte Goes. VOORLOOPIGE AANKONDIGING. Ju de maand Augustus of September 1850, de dag en plaats nader aan te kondigen zal worden geveild de AM BACHTSHEERLIJKHEID van IVemeldingeSturmzande, Sichuit en Nieuwlandebinnen en buiten met beplante Dij ken SchorrenErfpachten Chijnseiiregt van Jagt en Visscherij regt van Overzetveer op Tholen en verdere ge volgen. Inmiddels uit de hand te koop. Informatien te vragen bij Mr. J. L. H. Liebertte GOES. Eene BOVENVOORKAMER met ALCOVE en vrijen uitgang, te huur terstond; adres bij den Boekhandelaar J. K. de Regt. Middelburg 27 April 1850. lieden ontsliep, in de hoop des beteren levens, miju dierbare Echtgenoot, JAN RUDOLPH de BRUINE Predikant bij de Nederd. Herv. Gemeente alhier. Hij bereikte slechts den ouderdom van ruim 39 jaren, waarvan ik er 16, op de onderscheidene} Standplaatsen waar hij de Evangeliebediening vervulde in I den gelukkigsten Eclit met hem mogt doorbrengen. Eene langdurige ongesteldheid maakte een einde aan zijn voor mij voor onze vijf Kinderen en voor velen zoo hoogst nuttig leven. 15. A. NIBBELINK Wed. J. R. de Bruine. Vrienden en bekenden gelieven deze algemeene ook als bijzondere kennisgeving aan te merken. J-Jeden overleed, inden ouderdom van 45 jaren na ruim 10 maanden lijdens, mijne waarde Echtgenoote JOHANNA BAALEmij nalatende tien Kinderen, waarvan acht hun groot verlies nog niet kunnen beseffen. Middelburg J. p. PLUYMERS. den *9 April 1850. NEGOTIATIE VAN EEN KAPITAAL VAN ƒ160,000. He DIRECTIE der Polders StoppeldijkHengst- en RummersdijkSer-PaulusLamswaardeOost- en IVest- vogel en DullaartOude Graauw en Langendam en Groot- Cambron, gelegen in het 5de District'van Zeeland, hebben, tot daarstelling eener nieuwe Uitwatering met Kapitale Zee sluis, eene GELDLEENING uitgeschreven van ƒ160,000, He Onderwijzer .7. Prinssete 1IONTENISSE-, Vijfde District van Zeeland verlangt van stonden aan eenen ON DERMEESTER, minstens van den derden rang en van goede getuigschriften voorzien, tegen genot van 100 's jaars, met vrije kost, inwoning en bewasschen. (Brieven franco.) Jn den Anna-Jacoba-Polder tegen over 't Zype Ge meente Bruinisseverlangt men een WAGENMAKERS KNECHT, niet ouder dan 40 jaar, zijn vak grondig ver staande en zoover in het gewoon Timmerwerk bedreven dat hij al het noodige voor Arbeiders-Woningen naar den eisch kan aanmaken ten einde hierdoor het geheele jaar dus 's Zomers en 's Winters, vast werk te hebben. Men vervoege zichin Persoon voorzien van bewijzen van bekwaamheid en van goed gedrag bij den Eigenaar den Heer IV, F. del Campogenaamd Camp, in voorschre ven Polder, van en met den 17 tot en met den laatsten Mei eerstkomende. [-Jet ongeluk waarin ik en mijne drie jonge Kinderen door het afsterven van mijn Echtgenoot (als gevolg van een 011- gelukkigen val in het ruim van een Zeeschip) ben gedompeld noodzaakt mijten einde in de eerste behoefte van mijn on gelukkig' Gezin als lijdende aan broodsgebrekte voorzien mij aan Middelburgs Edeldenkenden aan te bevelen of om eenig werk te verzoeken. Dank zij tevens den Gever of de Geefstervan een voor mij bestemd Pakje, in eene Kerk-Collecte gevonden. Weduwe MILO. JJerstond een it twee KNECHTS het Timmeren en Metse len verstaande berfoodigd bij L. Bosselaar te GRIJPSKERKE. (JJerstond een BAKKERS-KNECIIT benoodigd bij J. P. Riemenste VLISSINGEN. ]yjet Mei eene MEID benoodigd, G. 117. Jfene MEID benoodigd adres bij J. K, de Regt. TER DRUKKERIJ TAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2