MHZ IJK, Cuitcnlanbdcïte STijbingeu. ar. x. Sibucctentien, De Notaris D. J. van der Horst Serli zal op Woens dag den 3 April 1850, dej avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij binnen Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag verkoopen De Notaris P. van de Graft zalop Donderdag den 4 April 1850, des namiddags ten drie ure, op de Gemeente van KLEVERSKERKEin de Herberg aldaar, bewoond door L. Blok, publiek presenteren te verkoopen een HUIS en ERYE met TUIN, staande en gelegen op Kleverskerke, gemerkt Numero 10; Grondlasten bedragen 5,85. Zijnde hetzelve Huis en Erve daags vóór en op den dag der Ver kooping voor een ieder te zien. If MOEILEY, Jtoude aan de vele en groote zonnevlekken toe. Hij heeft met een telescoop zeven breede en ronde vlekken op de op pervlakte der zon waargenomen en buitendien nog eenige kleinere, welke met groote snelheid van plaats veranderen. Daar de zonnevlekken beginnen te verminderenmeent de heer Forster «dat men weldra fraai en zachter weder te wachten heeft. Cuitscliland. IVeenen 26 maart. Wij ontvangen over Triest berigten uit den Pirsusvan 19 dezer. De onzeker heid in de staatkundige verwikkelingen duurde voort. Elf weggenomene vaartuigen waren door de Engelschen terug gegeven. Den 18 was een Engelsche courier met depeches uit Londen te Athene aangekomen. De tot 2ojarige vestingstraf veroordeelde bisschop van Grosswardeinbaron Bemeris eergisteren onder geleide der policie hier aangekomen. Men zegt dat zijne straf ver anderd is in levenslange opsluiting in een Benediktijner-klooster. Keulen 20 maart. Men verneemt uit Erfurtdoor mid del van den telegraaf, dat de raad van bestuur in de verga dering der commissien voor de staatsregeling van de beide huizen verklaard heeft de aanneming en bloc te zullen goed keuren doch slechts onder voorwaarde dat de "grondregten uitgesloten blijven en bij de revisie, de eenvoudige meerder heid van stemmen zal beslissen. Naar luid van brieven uit Berlijn zou men een ande ren grondslag voor de vredes-onderhandelingen met Dene marken willen aannemen daar de tegenwoordige noch De nemarken noch Sleeswijk-Holstein schijnen te bevredigen. Van den anderen kant beweert men dat Oostenrijk zich zoo wel tegen de Pruissjsche als tegen de Deensche voorstellen zou verklaard hebben. Men verzekert dat de keizer van Rusland zich in een dreigenden toon moet hebben uitgelaten tegen den Pruissi- schen gezant te Petersburg voor het geval, dat Pruissen de vijandelijkheden tegen Denemarken mogt hervatten. De onderhandelingen met Oostenrijk, betreffende de Duitsche questie zijn in den laatsten tijd hersteld en wel naar aanleiding van de Muuchener overeenkomst. Frankrijk. Parijs 29 maart. De wetgevende ver gadering te Parijs heeft vacatitiedan slaapt de staatkunde Frankrijk heeft rust en de fondsen rijzen. De armee blijft steeds socialistisch en geeft daarvan gedurig blijken Het voorstel des heeren de Larochcjacquelin wordt steeds besproken. Het kon wel eens eene dier propositien zijn zeide iemand, eerst met algemeene stemmen verworpenmaar weldra met algemeene stemmen aangenomen." De commiss. tót onderzoek betreffende de wet op de druk pers zouj den borgtogt geheel verwerpen en het zegelregt van 4 op 2 cent verminderen. Het ministerie schijnt daar mede vrede te zullen hebben. De Parijsche en departementale pers stelt alles in het werk om het wets-ontwerp dat haar dreigt af te wenden, of althans minder drukkend te maken. Men schat het aantal geschorste of afgezette onderwij zers, sedert 11 januarij 1850 op ongeveer drie duizend. Men verzekert dat de keizer van Rusland^ aan den Franschen gezant te Petersburg den heer Castelbazac het groot cordon der orde van Saint-Anna geschonken heeft. Te Petersburg moet deze onderscheiding bij het diplomatieke corps groote sensatie verwekt hebben. De hertog Decaze en de generaal Regnault de St. Jean d'Angély, volksvertegenwoordigers, zijn met eene groote meerderheid tot leden van den algemeenen raad in het de partement Charante-Inférieure benoemd. Morgen verwacht men de uitgave van eenen geschied en staatkundigen brief van den heer Lamartineover het vraagstuk dat door den heer de Larochejaquelin is opge worpen. Het tooneelstuk Toussaint-Louverture van dien schrijver zal eerstdaags ten tooneele worden gevoerd. Hij heeft daarin ten gevalle van den president, eenige uitdruk kingen Bonaparte betreffendeverzacht. Men verzekert dat de heer de Larockejacquelin aan zijne vrienden brieven heeft getoond waaruit bleek dat de graaf de Chambord van de handeling van dien afgevaardig de en van zijn voorstel niet onkundig was. Eenige Italianen die aangeduid waren als zich met staatkundige woelingen in (e laten, zijn door de policie aan gezegd het Fransche grondgebied te ontruimen. Het regtsgeding der legitimistische zamenzwering van de straat Rumfort is afgeloopen. Het hoofd van de ver- eeniging de heer de Campaigno is tot eene maand de ove rige leden zijn tot 6 en 15 dagen gevangenis veroordeeld. Onder bovenstaand opschrift leest men in het laatste no. van het Weekblad van het Regt het onderstaande Dezer dagen las men in <le Staat s-Courant eene aankondiging (ter Toldoeuing aan art. 64 li. W.) dat Dina IV". A". (zonder ge slachtsnaam) dienstbode te 's Gcavenhage 's Konings vergunning had verzocht om den geslachtsnaam van Nenning aan te nemen. Die aankondiging, schijnbaar weinig beduidend, heeft echter, op het eerste aanzien reeds iets vreemds. "Veel vreemder wordt de zaak indien men er meer van weet. Onder die schijnbaar onbeduidende aankoudiging schuilt welligt een belangrijk drama. Hetgeen van de geschiedenis dier Dina welke geen geslachtsnaam bezit aan baar zelve bekend is komt kortelijk eu zeer prosaïsch verhaald hierop neder Dina N. N. weet van hare vroegste jeugd niets anders dan dit dat zij te Amsterdam bij eene vrouw is verpleegd. Zij veronderstelt eene vondeling te zijn geweest. Wie haar het eerste Dina noemde is haar onbekend. Zij gist 5 of 6 jaar oud te zijn geweest, toen zij te Amsterdam van de straat is weggenomen geroofd door een man die de kermissen rondreisde. Deze man heeft haar medegenomen naar de Medembliksche kermis. Op zekeren dag had zij het ongeluk zijnen wrevel op te wekken. Van daar dierlijke mishandeling van het ongelukkige kind. De bewoner vin een huis, in welks nabijheid de slagen vielen, schoot toe op het ang'slgeschrei van het ongelukkige kind en nam het met zich in zijne woning. Hij en zijne vrouw vroegen uit belangstelling het meisje wat zij toch misdreven had waardoor zij zulk eene straf van haren vader bad beloopen. Natuurlijk was het antwoord, dat die man haar vader niet was, maar haar te Amsterdam van de straat had opgenomen en met zich gevoerd. De medelijdende vrager gaf aan de policie van dit voorval kennis doch de roover van het kind schijnt daarvan de lucht bekomen im mers vrees of achterdocht bekomen te hebben; ten minste hij heeft zich uit de voeten gemaaktvóór dat men gereed was hem te onder vragen en later is die man nergens te vinden geweest. Het kinderlooze echtpaar, dat zich het mishandelde kind aanvan kelijk had aangetrokken (zekere heer en mevrouw van Geenheeft dat kind toen in huis genomen en verzorgd, en later meermalen het voornemen te kennen gegeven om het meisje als kind aan te ne men. De bij den Code Nap. bekende officieuse voogdij is echter niet aangenomen. Na het overlijden van den heer van Geen en gedurende eene ernstige ziekte zijner weduwe (geboren Krayschotis het meisje door de omgevingen van mevr. van Geen uit haar huis verwijderd en, zij weel niet hoe, geplaatst in een wees- ofbestedelingshuis te 's Gravenhage. Zij is echter daar niet zeer lang gebleven, dewijl mevr. van Geen weldra van hare ziekte hersteld haar spoedig uit dat gesticht en weder bij zich heeft genomen. Dit moet, naar de herinnering van het meisje, geschied zijn door tusschenkomst van zekeren heer Kok of de Kok die diaken of armmeester moet zijn geweest. In tegenwoordigheid van het kind heeft mevr. van Geen een langdurig gesprek met dien heer gehouden en daarin van haar stel lig voornemen gewaagd om op grond der vruchteloosheid van alle te Amsterdam in het werk gestelde nasporingen omtrent de jonge Dina haar als kind aan te nemen en te verzorgen. Dit laatste heeft dan ook plaats gehad tot aan den dood der da me doch er schijnen geene testamentaire beschikkingen ten voor- deele van het meisje te zijn gevonden. Immers Dina is na den dood van mevr. van Geen andermaal onder toezigt van het armbestuur van 's Gravenhage gekomeu en door dat bestunr naar Yeenliuizen opgezonden waar zij op den 21 jnnij 1833 in hel kindergesticht no. 1 is opgenomen, op den 24 december 1836 belijdenis heeft gedaan der Nederduitsche Hervormde kerkleer, en vanwaar zij op den 15 julij 1837, naar gissing omtrent 20 jaren oud is ontslagen. Sedert heeft Dina iY. N. als dienstbode op eene eerlijke wijze een bestaan gevonden.' "Waartoe dit verhaal? waartoe in dit blad? vraagt welligt menig lezer. De inzender gelooftdat de openbaarmaking der geschiedenis dezer anonyma aanleiding zou kunnen geven tot belangrijke ontdek kingen en dat de mogelijkheid daarvan meer dan genoegzame regt- vaardiging voor die openbaarmaking bevat" J-JeJen overleed in den gezegenden ouderdom van zes, en-tachtig jaren Mejufvrouw A. J. van ZEYL Weduwe van den Heer JOH. BLAAKHERT. Schoore den 27 Maart 1850. fjeden ontving ik de treurige tijding, dat mijne veelge liefde Moeder, TRIJNTJE BLANKENSTEYNgeboren BUIS in den ouderdom van bijna 77 jaren te Blokzijlin Overijssel, is overleden. Middelburg Wed. J. PETTE den 1 April 1850. geb. Blankensteyn. Deden overleed ons geliefd jongste Kinden eenige Zoon GERRARDUS JACOBUS, ruim elf maanden oud zijnde. Middelburg G. B. C. van der FEEN. den 1 April 1850. J. C. van der FEEN, Eenige kennisgeving geb. Ackermans. ]jjeden den acht-en-twintigsten Maart 1850, heb ik Johannes Kulderij Ax.Deurwaardertoegela ten en beëedigd bij de Arrondissements-Regtbankzitting houdende te Middelburg wonende te Middelburgin de lange Gortstraat, Wijlt I. No. 331 behoorlijk gepatenteerd. Ten verzoeke van JANNA VERLOO Particuliere wo nende te F/issingen die woonplaats kiest te Middelburg ten Kantore van den procureur Pieter Rekker aldaar woon achtig, onder de Abdijpoort, Wijk A. No. 49, zijnde zij op den 11 der vorige maand door de Regtbank voornoemd, toegelaten om in dezen kosteloos geding te voeren waar van de beschikking geregistreerd is Gesommeerd JOHANNES SIMMER wiens beroep, woon-of verblijf plaats in dit Koningrijk onbekend is, diensvolgens voor hem exploit doende bij aanplakking van een afschrift van hetzelve aan de hoofddeur van de Vergaderzaal der Arrondissements- Regrbank zitting houdende te Middelburg, alsmede bij over- gifte van een tweede afschrift aan den Edel Achtbaren Heer Officier bij bovenmeid Regterlijk Collegieen wel ten Zijn- Edel Achtb. Parquette, ten Stadhuize te Middelburg, en aldaar sprekende tot zijn Edel Achtbare zeiven, die het origineel met gezien heeft geteekend. Zullende hetzelve exploit overeen komstig de wet, worden openbaar gemaakt; Om zich binnen de eerstkomende acht wekenimmers uiterlijk vóór den éón-en-dertigsten Mei aanstaande, te ver klaren of hijbij zijne reeds langer dan vijf jaren kwaadwil lige verlating zijner Vrouw blijft volharden dan wel of hij bereid ishaar bij zich te ontvangen met haar zamen te wonen, en haar van al het noodigeovereenkomstig zijn staat, te voorzien. Terwijl bij gebreke van hieraan te vol doen, of daarop te antwoorden, de iiisinuante zoodanige middelen bij de hand zal nemen als de wet veroorlooft ten einde de ontbinding, van het tusschen hen bestaande huwelijk, te verkrijgen. En opdat de gesommeerde hiervan niet onwetend zoude zijn heb ik Deurwaarder voor denzelven mijn exploit doende ter plaatse en sprekende tot als boven gelaten co- pie van dit exploit, waarvan de kosten in debet bedragen een Gulden vijf-en-zestig cents. (get.) J. KULDERIJ Az. Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie, bij de Arrondisse ments-Regtbank te Middelburg, het origineel van dit exploit waarvan aan ons copie is gelaten. Middelburg, den 28 Maart 1850. (get.) A. G. van VREDENBURCH. In debet geregistreerd te Middelburg den 28 Maart 1850, Deel 21 folio 156 verso, vak 1 en 2 houdende een Blad. Verschuldigd voor regt en verhooging 1 105. De Ontvanger (get.) W. L. van SONSBEECK. De Directie van de TWEEDE NEDERLANDSCHE AL GEMEENE LEVENSVERZEKERING-COMPAGNIE opgerigt in den jare 1843, noodigt H. H. Aandeelhouders uit, ingevolge art. ia der Statuten, tot het bijwonen der gewone Algemeene Vergadering, te houden op Dingsdag den 16 April aanstaande, des namiddags ten half twee ure, in het Wapen van AmsterdamHoek Kloveniersburgwal en Rusland alhier. De Balance over het jaar 1849 zal, van den 2 April eerst komende ter visie liggen ten Kantore. De Tabellen van Levensverzekering, met nieuwe Condi tiën betrekkelijk de Premiebetalingzijn ten Kantore Hoek Kloveniersburgwal en Rusland alhieralsmede bij H. H. Agenten buiten de Stad gratis verkrijgbaar zijn. Amsterdam, den 27 Maart 1850. /\J de genen die iets te vorderen hebben van of verschul digd zijn aan de onder het voorregt van Boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschap van wijlen MARINUS VLIJBERGE en diens vóór hem overledene Huisvrouw, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 15 dezer loo- pende maand, ten Kantore van den Procureur Hubertus Rek ker te Middelburg. Een HUIS eu ERF genaamd het Brandijzerstaande en gelegen binnen Middelburg, in de Sint-Janstraat, Wijk I, No. 51 in de Grondlasten aangeslagen op 15,66. Daags vóór en op den dag der Verkooping door een ieder te bezigtigen. Voorts zal opgemelden Notaris op Vrijdag den 5 April 1850, des mogens 10 ure precies, voor bovengemeld Huis, publiek presenteren te verkoopen eene partij MEUBELAIRE GOEDEREN, bestaande in twee bruine Kassen Ladetafel, Hangklok, Tafels, Stoelen, Porcelein, Koper, Tin en Blilt- werk bedden met hun toebehooren eene aanzienlijke par tij KLEEDEREN gemaakt GOUD en ZILVER verder BOUWGEREEDSCHAP, twee Geiten, eenig Spek en wat meer zal worden gepresenteerd. Zaakwaarnemer Schaddé van Doornwonende te Groenendijk zal door behoorlijk ministerie op Donderdag den 4 April 1850, des voormiddags om 10 ure, ten verzoeke van den Heer G. van de FredeKoopmanwonende te Waarden, op Baalhoek Gemeente HONTENISSE, in het openbaar presenteren te verkoopen eene groote partij Eiken en Greinen RIBBEN, PLATEN, BALKEN, PLANKEN en KNIEËN alles geschikt voor Scheepstimmertnans's het bouwen van Schuren en tot meer andere einden. De Notaris IV. J. van Foorst Catskoek residerende te Tholen Provincie Zeeland, zal op Dingsdag den 9 April 1850, des namiddags ten vijf ure, in de Herberg van Lena Boegenaar te POORTVLIET onder meer andere Goede ren voor den tijd van zeven jaren ingaande bij de Verhu ring in het openbaar ter verhuring aanbieden: DE JAGT in een gedeelte van de Ambachtsheerlijkheid van Poortvliet, Kanton Tholen over eene oppervlakte Gronds van ruim 1050 Bunders. Informatien zijn te bekomen ten Kantore van gezegden Notaris. Brieven franco. Op Vrijdag den 12 April 1850, des voormiddags ten 11 urezalten overstaan van den Notaris Abraham van den Broecke Az.te WESTKAPELLE in de Herberg de Oranje boom in het openbaar worden te koop gepresenteerd de voormelde Herbergzijnde een kapitaal, vóór weinige jaren vernieuwd HUIS, SCHUUR en ERVE, gemerkt No. 73, bij het Kadaster bekend in Sectie B. No. 638 en 639. In de Grondlasten aangeslagen 16,61. Voorschrevene Herberg zal twee dagen voor den dag van Verkoop voor ieder te bezigtigen zijn. ]\/[en zal op Dingsdag den 16 April 1850, des namiddags ten 6 ure in het Logement de Kampveersche Torente VEEREten overstaan van den Notaris W. M. Snijder aldaar residerende en getuigen met magtiging van de Ar rondissements-Regtbank in het openbaar te koop aanbieden een HUIS en ERYE staande en gelegen aan de Zuidzijde van de Haven aldaar ,-Wijk D. No. 85 Sectie A.No. 313, met een daarachter gelegen grooten TUIN, vrijen uitgang gevende in de Stadhuisstraat thans nog bewoond door Me vrouw de Weduwe van den Heer Eersten Kapitein-Ingenieur Smeets. Grondlasten over 1850/8,12. Te bezigtigen ten dage van den Verkoopvan des namid dags drie tot vijf ure, mits voorzien vaneen toegang-biljet, op dien dag ten Kantore van gemelden Notarisvan af eerstgemeld bezigtigings-uur verkrijgbaar. Groote Markt, I. 13, heeft de eer te berigten eene elegante en complete Collectie van de nieuwste HEEREN en DAMES ARTIKELEN te hebben ontvangen, dewelke hij zich vleit, door de ruim aan te biedene keuze dat in alle opzigten aan de verwachting zijner geëerde Begunstigers zal beantwoorden. De PARIJSER MODES nog niet uitgekomen zijnde zal het arrivement daarvan later geannonceerd worden Muziekale Correspondentie te 's Gravenhage. NIEUWE GOEDKOOPE AD I EN ij- CENT DE PAGINA, GROOT FORMAAT. De Muzijkstukken welke in den gewonen Muzijkhandel 1, 2, 3 Gulden kosten, zijn thans verkrijgbaar voor circa 10, 20, 30 centen bij Inteekening en voor 20, 40,60 een en buiten Inteekening. Het Prospectus, Proeven en nadere informatien zijn te bekomen bij A. C. IlouptBoekhandelaar te Middelburg, en de Wed. G. KolffBoekhandelares te Middelharnis. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2