VEKITABLE EAI-DE-C0L0G1VE Hleti0clingcu. Beeti)bitt0cn. Qbucvtcnticn. De Notaris D. .7. van der Horst Serlé zal op Woens dag den 3 April 1850, des avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij binnen Middelburg, in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen d in waarschijnlijk valsch; het heette toch dat iemand aan hoord van het te Liverpool te huis behoorend schip Bla- keley dit berigt overgezonden zou hebben, maar de eigenaars van dat schip hebben nu uitvoerige rapporten van den gezag voerder ontvangen in welke van zoodanige gewigtige bij zonderheid met geen woord melding gemaakt wordt. ESuitschland. Frankfort 16 maart. De groot - Duitsche partij koestert nog altijd hoop dat de Duitsch- Pruissische rijksdag'aan welks bijeenkomst te Erfurt op den bepaalden tijd thans niet ineer te twijfelen valtzich geneigd zal betoonen om met de tot het verbond van fe bruarij jl. toegetredene Staten in eene schikking te treden, ten einde door het toegeven van weerszijden op sommige punten alsnog eene vereeniging van al de Duitsche Staten tot stand te brengenvermits het gelijktijdig bestaan van deze twee verbonden bijna onvermijdelijk tot botsingen moet leiden. Dientengevolge ziet men niet zonder spanning het antwoord der Pruissische regering op het haar ter goedkeu ring toegezonden ontwerp van het drie-koningen-verbond te gemoetuithoofde het besluit van die mogendheid te dezen aanzien hoogst waarschijnlijk van grooten invloed zal zijn op de beraadslagingen over deze zaak in het parlement van Erfurt. Aan de Beijersche kamer van afgevaardigden is den 13 dezer door den eersten minister mededeeling gedaan van de op den 27 februarij te Munchen gesloten overeenkomst welke, gelijk die minister zeideniet als een verbond, of zelfs als een tegen-verbond maar alleen als een voorstel beschoüwd moest worden. Hij voegde er tevens bij dat, volgens eene zoo even ontvangen telegraphische depêche de overeenkomst den eigen morgen aan de regeringen van Oostenrijk en Pruissen was medegedeeld geworden dat ge lijke mededeeling eerstdaags aan de Frankforter bonds-com- missie zou worden gedaan, en dat er gegronde hoop bestond, dat men binnen weinige dagen de toetreding van Oostenrijk zou kunnen aankondigen. Volgens berigten uit Karlsruhe van den 15 dezerhad de commissie der eerste kamerin wier handen de door de regering medegedeelde stukken, betrekkelijk de Duitsche aan gelegenheden, gesteld waren dien dag haar eenstemmig vast gesteld rapport uitgebragt, waarbij der kamer werd aanbe volen de toetreding der Badensche regering tot'het Pruissische verbond van 20 mei goed te keuren I11 de zitting van de kamer der afgevaardigden in Bei- jeren van den 13 dezer is door de regering een wets-ont- werp ter tafel gebragtwaarbij belastingen op de bezittin gen en op de inkomsten worden voorgedragen. In deze zelfde zitting heefc de minister v. d. Pfordten verklaard dat het te verwachten is dat Oostenrijk tot het nieuwe drie koningen-verbond zou toetreden. Van de Adria wordt van den 10 dezer gemeld, dat in den laatsten tijd weder Oostenrijksche troepen ter versterking naar Ancona gezonden worden. Algemeen is men van oor deel dat deze versterkingen in verband staan met de ophan den zijnde marsch van Oostenrijksche troepen naar Rome. Paus Pius schijnt te verlangen dat zijne hoofdstad niet uit sluitend door Franschemaar ook door troepen van eene an dere mogendheid bezet worde. Men spreekt daarom van een Oostenrijksch hulpkorps van 5000 manvan een even sterke Fransche bezetting en van een Spaansch contingent van 4000 man. Hierbij gevoegd de weder herstelde Zwitsersche rege- mentendan krijgt men een garnizoen van 20,000 man waarmede de terugkeer naar Rome te wagen zou zijn. Datzelfde schrijven meldt, dat sedert eenigen tijd door geheel Italië een zonderling boek verspreid ishetwelk den titel voert vanEenige weg tot bevrijding van Italië. Deze eenige weg is geen andere dan overgang van de Katholieke Italianen tot het Protestantismusen dien ten gevolge de noodwendige verdrijving van den Paus. Het merkwaardigste is, dat de schrijver een Romeinsche monnik is, die zich aan de revolutie heeft aangesloten. Df gebroeders Ebartpapier-fabrijkanten nabij Berlijn hebben een onbrandbaar bordpapier uitgevonden bestemd tot het dekken van huizen. Van regeringswege wordt liet als waterdigt en onbrandbaar aanbevolen vooral ter vervan ging der rietdaken. Frankrijk Parijs 16 maart. In den Moniteur komt het decreet voor, waarbij de heer Baroehe wordt benoemd tot minister van binnenlandsche zaken, ter vervanging van den heer Ferdinand Barrot. Bij een ander decreet wordt de heer Ferdinand Barrot benoemd tot gezant van Frankrijk te Turin in plaats van den heer Lucien Murat. Men verneemt thans met zekerheid, dat de aftreding van den lieer Ferdinand Barrot een gevolg is van het gedrag van den prefect van policie Carlier. Bij de volksoploopen die in de laatste dagen van februarijter gelegenheid van het weg nemen der kransen van de julij-kolom plaats hadden, wilde deze laatste eene proclamatie uitvaardigen waarbij nieuwe manifestatien verboden en met straf bedreigd werden. De heer Barrotaan wiens oordeel als minister van binnen landsche zaken deze proclamatie onderworpen werdachtte haar voor alsnog te streng en wilde haar slechts in den uitersten nood uitgevaardigd hebben. Daarop begaf Carlier zich naar den generaal Changarnier en onderhield dien over liet voorgevallene; de krijgsman ging daarop terstond met den prefect naar het Elysée, teneinde van den president der republiek verlof te. krijgen om het stuk in dén Moniteur te laten plaatsen zij slaagden er ook in. Maar toen de heer Ferdinand Barrot hiervan kennis kreeg, gevoelde hij zich zoodanig verontwaardigd dat hij op zijn ontslag aandrong. Volgens het Bulletin de Paris is generaal Cavaignac in ditoogenblik zeer neérslagtighij is verlaten en terugge- stooten door zijne oude vrienden en ziet geen plaats meer voor zich in de republiek. Deze verwarde toestand van zij nen geest blijkt uit de wijze, waarop hij bij de verkiezin gen zijne stem heeft uitgebragt. Hij heeft namelijk te gelij ker tijd gestemd voor de heeren de la Hitte, Vidal en Gamot-, hij wilde niet voor de Flotte (die tot de gedeponeerden be hoord heeft) stemmen, omdat hij den opstand van juuij 1848 niet wilde vergoêlijken. Hetzelfde blad meldt als zekerdat de heer Dupin niet tot president der wetgevende vergadering zal herkozen wor den bij schijnt dit zelf te gevoelen en dientengevolge weinig smaak aan den dag te leggen om den presidents-zetel te blijven bekleeden de hoofdaanleiding tot zijne waarschijn lijke niet-herkiezing schijnt de bedekte tegenwerking te zijn die hij tegen den wil der meerderheidten aanzien der wet op het onderwijs gevolgd heeft. De meerderheid moet voor het ambt van president het oog gevestigd hebben op den heer Odilon Barrot. De Constitutionnel verzekert, dat de Fransche vloot der Middellandsche zee binnen veertien dagen of drie we ken, te Toulon verwacht wordt. Van Malta (van waar de laatste berigten nopens haar zijn ontvangen) moest zij Zich naar Napels begeven, om den H. Vader van daar naar Ci- vita Vecchia te begeleiden. Parijs 17 maart. De behoudende dagbladen waaronder ook de Napoleon in het wekelijksch no. dat laatstelijk is uit gekomen trachten allen te betoogen dat het eerste oogen- blik van verslagenheid door den uitslag der verkiezingen te weeg gebragtthans voorbij, is en dat die verkiezingen geen ander gevolg zullen hebben dan de meerderheid meer gesloten en het bewind sterker te maken; de naauwe aan eensluiting der meerderheid van de nationale vergadering aan den president der republiek wordt verwacht, omdat laatst genoemde en de vertegenwoordiging beide begrijpen dat de een zonder den anderen niets kan uitrigten. De dagbladen lacen zich weinig uit over de benoeming van den heer Baroehe tot het ministerie van binnenlandsche zaken [niet justitie, zoo als wij in ons vorig no. volgens de eerste berigten meldden]; de minister van justitie Rouher blijft aan het hoofd van zijn departement. De heer Baroehe staat bekend als een regtschapen en verstandig magistraat zelf zijne vijanden, geven hem dit getuigenis. In plaats van hem is als procureur-generaal van het hof van appel van het departement der Seine benoemd de heer de Royer advocaat-generaal bij dat hof. Men kondigt aan als zeer nabij zijnde het vertrek van de groot-hertogin van Baden de president zou haar tot aan de grenzen uitgeleide doen, en te gelijk de garnizoenen van de oostelijke departementen in oogenschouw nemen. De bekende Duitsche revolutionair Struvedie in stilte te Parijs was gekomen is sedert eenige dagen naar Zwit serland vertrokken. Te Geneve alwaar hij zich heen be geeft moet eene groote vereeniging van uitgewekenen plaats hebbenwaaraan ook anderen die laatstelijk te Londen wa ren zullen deelnemen. Parijs 18 maart. Ten gevolge van de toenadering van het bewind van den president en de meerderheid van de wet geving heeft deze met de ministers en de onder-secretaris sen van Staat, in het hotel van den minister van oorlog, die a's president van den ministerraad voorzat, op 11. zon dag eene bijeenkomst gehouden waarin belangrijke onder werpen moeten behandeld zijn. Ook zou de president met de meest invloed uitoefenende leden der meerderheidop het Elyséeeene zamenkomst gehad hebben alwaar maatregelen vastgesteld zijndie de te genwoordige omstandigheden gebiedend vorderen. De pre sident moet in die bijeenkomst hebben verklaard, dat hij zich binnen de palen der wettigheid wenschte te houden maar eene volkomene overeenstemming van het gouvernement met de meerderheid hoogst noodig achtte, ten einde Frankrijk konde gered worden. Landbouw en Landhuishoudkunde. Vervolg en slot der beschouwingen van de Voorstellen enz. der Provinciale Commissie van Landbouw in ZeelandElfde Stuk. Ten laatste vinden wij hier eenige Mededeelingen en Be schouwingen omtrent de Statistiek van Zeelands landbouw en veeteelt over 1848. I11 vergelijking met de statistiek van 1847, was de veestapel vooruitgegaan met 943 paarden, 1350 run deren, 1016 schapen en 2857 varkens. De groote uitvoer van vee heefc alzoo déar, even min als elders-in Nederland, het vee in aantal doen afnemen. De bouw van mangelwor- tel gaat in Zeeland vooruit en men erkent meer en meer de voortreffelijke eigenschap der wortelgewassen voor de voe ding en vetmaking der runderen (bl. 35). De commissie vroeger de teelt van wortelgewassen bij herhaling doornaar even redigheid aanzienlijke premien aangemoedigd hebbende kan alzoo het genoegen smaken dit haar nuttig oogmerk 'als be reikt te mogen beschouwen en heeft daarom met deze pre. mien opgehouden. Wij rekenen het niet onbelangrijk, te besluiten met de vol gende opgaveder aanzienlijke voortbrengselen van de 93,867 bunders bouwland, welke, in de vijf districten van dit ge west te zamen gerekend, in 1848 geteeld zijn, namelijk: Zomertarwe 20 last en 2 l mudden. Wintertarwe 14209 yy 2 6 3 797 n yy 25 Zomergerst 2400 yy yy 22 Wintergerst 7683 >y yy 22 4945 yy yy 20 Zomerkoolzaad i5 yy 26 Winterkoolzaad 2672 yy yy 20 Paaru'enboonen 7554 r> yy 26 Duivenboonen 927 yy yy 17 Witteboonen 692 yy yy }7 Groene Erwten 1961 yy yy 19 Witte of gele erwten 127 yy yy 11 Graauwe erwten 93 yy yy 24 Boekweit 541 yy yy 25 Aardappelen 8381 yy yy 19 Lijnzaad 427 n yy 12 Vlas 857.65 i ponden. De aanzienlijke teelt van witteboonen is, in vergelijking met andere gewesten, in Zeeland bijzonder in het oog vallend. 'GronCt.j De Landhuishoudelijke Genootschappen in de Pruissische Staten. De Pruissische staat telt tegenwoordig in het geheel 317 Landhuishoudelijke Genootschappenen wel in de provincie Pruissen 64, Posen 9, Pommeren 29, Brandenburg 55, Silesië 34, Saksen 48, Westialen 43 en in de Rijnprovin ciën 41. - De genootschappen tellen gezamenlijk aan leden (met uitzondering van de eereleden en corresponderende leden) omstreeks 28,680. Aan vaste bijdragen en entréegelden worden door de ge nootschappen jaarlijks omstreeks f 100,000 zonder de overige veelvuldige uitgaven te rekenentot een landhuis houdelijk doel opgebragt en ten algemeenen nutte besteed. VLISSINGEN den 20 maart. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en ran onze reede naar deze gezeild: IndépendanceVent, naar Kio-Janeiro met stukgoe deren en passagiers j Albatros, OJivier naar Huil; Joseph Volle- maere naar Athene Stad Antwerpen Goraerts naar Nieuw-York Seaton Sluice Gihson naar Konstantinopel en Emma yan Herke naar Londen alle ij f met stukgoederen; Ville du Havre Videau naar Havre, met hallast; JohnCi >rk naar Londen, en Roelfina Ilazewinkel naar Plymouth heide met tarwe. Van deze stad Mary Jenkins naar Londen met eikeldoppen Sinc JYomine Meuldijk naar Leith met ballast. J-Jeden beviel zeer voorspoed% van eeuen ZOON, A. SCHOUTEN, geliefde Echtgenoot van Domburg' W. LEHMAN DE LEI1NSFELD. den 19 Maart 1850. JJeden verloste van een' ZOON, A. J. MAGIELSE Huisvrouw van Middelburg G. B. van VARIK den 20 Maart 1850. Huurkoetsier op het Vlissingsche IVagenplein alhier. Eenige kennisgeving. J)e KOOPDAG aan het VENDUte voren bepaald ge weest te houden op Vrijdag den 22 wordt uitgesteld en zal plaats hebben op Woensdag den 27 Maart 1850; dezelve zal bestaan in zindelijke en wel onderhouden MEUBELEN WINKELGOEDEREN, TOONBANK en BOORDEN; voorts extra goed en wel onderhouden PAARDENTUIG en alles wat zal worden bijgebragt. Dingsdag te voren voormiddag van 10 rot 1 en namiddag van 3 tot 5 ure te zien. J)e Notaris D. J. van der Horst Serlé zal op Donder dag den 21 Maart 1850, des avonds ten acht ure, in het Nederlandsch Logementin de Abdij binnen Middelburg, in het openbaar, bij opbod en afslag, verkoopen: 1. Een HUIS en ERF, staande binnen Middelburg, op de BeestenmarktWijk K. No. 279. 2. Een HUIS en ERF staande naast het eerstgemelde Wijk K. No. 278 met den daaraan grenzenden GROND van het afgebroken Huis gemerkt geweest K. No. 277," in Erfpacht bezeten wordende tot primo Januarij 1883, voor 2 in het jaar. Deze beide Huizen zullen eerst ieder afzonderlijkdaarna te zamen worden geveild. Voorts aan het eerstgemelde Huisop Vrijdag den 22 Maart daaraanvolgende aan de meestbiedenden eenige MEUBE LEN, KLEEDEREN en HUISRAAD; alles op Donderdag den 21 Maart voor een ieder te bezigtigen.* Diaconie Armbestuur der Gemeente Koudekerkezal door het ministerie van den te Middelburg residerenden No taris Abraham van den Broecke Adriaanszoonop Zaturdag den 23 Maart 1850, om 10 ure des voormiddags, in de Her berg de Hoop, te KOUDEKERKE, publiek'presenteren te Verpachten, eenige Perceelen WEI- en BOUWLAND, zoo onder die Gemeente als onder de Gemeente van Oost en Westsouburg gelegen breeder bij Plakbiljetten vermeld. Nadere informatien te bekomen bij opgemelden Notaris en ten Kantore van wijlen den Notaris J. Loefte Koudeker ke waar ook de Conditiën acht dagen vóór de Verpachting zullen ter lezing liggen. Een HUIS en ERF, genaamd het Brandijzer, staande en gelegen binnen Middelburg, in de Sint-Janstraat, Wijk I. No. 51 in de Grondlasten aangeslagen op 15,66. Daags vóór en op den dag der Verkooping door een ieder te bezigtigen. JTen BOYEN-YOORRAMER met ALCOVEop een goeden Stand, te huur tegen Mei; adres Nieuwstraat, G. 217. Jn eene BIERBROUWERIJ, gelegen in het Vierde District van de Provincie Zeeland worde gevraagd een MEESTER KNECHT, de beste getuigenis van bekwaamheid in het Brouwen van Bieren in het Mouten alsook van goed ge drag kunnende overleggen. Op franco Brieven en persoon lijke aandiening zijn nopens de conditiën nadere inlichtingen te bekomen bij den Heer P. D. A. SchoutenPostmeester te OOSTBURG in Zeeland. ]^ieuwe Westphaalsche HAMMENbij L. .7. van der HarstReigerstraaten .7. C. van der Ilarst Lz.Langevijle. Jf en KNECHT benoodigd terstond of met Meibij de Wed. van den AbeeleZeeuwsche Kolfbaan. Jfene MEID benoodigd Krommeweele, K. 104. van de Firma F, Maria Farina, oudste der Distillateurs te Keulen sedert jaren in Depót bij de Boekhandelaars DE GEBROEDERS ABRAHAMS, te Middelburg, in twee kwaliteiten met groen en rood Lak tot vaste prijzen. dienst in het Overzetveer tusschen VLISSINGEN en BRESKENS zal met den 24 dezer weder door de STOOM BOOT DE SCHELDE worden waargenomen. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2