MIDDELBURGSCIIE COURANT. V N°. 30. Zaturda 9 Maart. 1850. Ï3c0turc« cn Clbmiiuötvatieti.. ühmcuÏAnöödïc Sijbtugcu. ISuitcnlanbsche Sijbingcw. Or ■fj&m BELASTING. LANTAARNGELD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MID DELBURG, brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen, dat het Kohier voor de Stedelijke Belastingbekend onder den naam van Omslag-voor de Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwachtgelden voor het jaar 1850 door den Heer Staats raad Gouverneur van de Provincie Zeeland invorderbaar verklaard, in handen gesteld is van den Heer Ontvanger der Plaatselijke Belastingenten wiens Kantore op de bij de Aanslagbiljetten te vermelden dagen en uren tot de ontvangst dezer Belasting zal worden gevaceerdwordende een ieder aangemaand, om het bedrag van zijnen aanslag stiptelijk bin nen de daarvoor bepaalde en in de Aanslagbiljetten vermelde vier termijnen te voldoen onder herinnering tevensdat de bezwaren welke tegen den aanslag mogten bestaan binnen ééne maandna de ontvangst van het Aanslagbiljet bij het Stedelijk Bestuur schriftelijk zullen moeten worden ingele verd; terwijl de zoodanigen in de termen dezer belasting vallende welke binnen eene maand na dagteekening dezer geen Biljet van aanslag mogcen hebben ontvangen verpligt zullen zijn ter bekoming daarvan zich bij den Ontvanger te vervoegen. En zal deze worden afgekondigdmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 4 Maart 1850. Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie van^Hun Ed. Achbare M. F. LANTSHEER. Kerknieuws. De kerkeraad der Waalsche Hervorm de gemeente te 's Qravenhageheeft aldaar tot predikant beroepen ds. Bonnet, thans te Frankfort. BETA LIJS G van Lijfrenten over 1849 en van Trakte menten over het eerste kwartaal 1850, ten Kantore van den Betaalmeester en bij Heeren Ontvangers in het Arrondissement Middelburg. Algemeene Collecte voor de noodlijdenden door de jongste overstroomingen. In deze provincie heeft, zoo ver zulks tot heden bekend is, die collecte opgebragt: in het eerste district ƒ3318: 19; in het tweede f 1405: 27; in het derde ƒ1375:01 in het vierde ƒ806:445; in het vijfde ƒ698:18, te zamen 7603 095 waartoe de verschillende steden en gemeenten ten platten lande hebben bijgedragen als volgt s Heer Arendskerke- EERSTE DISTRICT. Middelburg ƒ2512,441 Vlissingen Veere en Zandijk 344. =9 De VOORJAARS YEE3IARRT zal te SAS-VAN-GENT plaats hebben op Donderdag den veertienden Maart 1850. MIDDELBURG, den 8 Maart. Ingevolge Koninklijke kabinets-beschikking dd. 11 februarij 11.is de luitenant-kolonel van den generalen staf G. E. A. van Panhuysvroeger gevolmagtigde van wege Limburg bij de militaire commissie van den Duitschen bonden latei- voor de behandeling der militaire zaken aan het gezantschap te Frankfort toegevoegd van daar eervol teruggeroepen en ter beschikking gesteld van het departement van oorlog. Bij Koninklijk besluit van den 24 februarij 11.is aan den secretaris van legatie mr. IV. H. baron van der Duyneer vol teruggeroepen uit zijne betrekking bij Zr. Ms. gezant schap te Frankfort, met behoud van zijn titel en rang, een wachtgeld toegelegd van 1000, in afwachting dat hij we der buiten 's lands zal kunnen geplaatst worden. Bij besluit van dezelfde dagteekening, heeft Z. M. als een blijk van erkentelijkheid ter zake van het menschlievend ge drag der manschap van het Britsch koopvaardijschip Minerva bij de redding van een gedeelte der bemanning van hetin de maand augustus 1849, in de nabijheid van de Algoa- baaiverongelukte Nederlandsche koopvaardijschip Geer- truidatoegekend aan James Moirkapitein van opgemeld Britsch schipeene gouden doosaan Edmund Montague Leeds stuurman van dat schip eene zilveren doosbeide voorzien van een toepasselijk opschrift; en aan drie matro zen van dien bodemmet namen James RoidanSimon El- brecht en Rickard Phillips, aan elk twee ponden sterling, in geld. De heer K. Fuhrite 's Gravenhage heeft, ten be hoeve van de Kunstkronijktot onderwerp eener prijsvraag uitgeschreven: Een oorspronkelijk blijspel in proza ofpoëzij en een oorspronkelijk drama of een treurspel in proza of poëzij. De inzending moet voor 1 september e. k. geschie den. De beoordeeling is opgedragen aan de heeren Tollens Cz.mr. .7. van 's Graven-weert en mr. .7. van Lennep en de prijs voor ieder der bekroonde stukken zal bestaan in twee honderd gulden en vijftig exemplaren van den afdruk. Volgens een door de Utrechtsche Courant medegedeeld berigtopenbaart zich te Oudewater sedert eenig weken een zeer laakbare geest van woeligheid en onrustnaar het schijnt eene voortzetting van bij den vasten-avond gepleegde onge regeldheden als wanneer een troep van omstreeks 200 rust verstoorders voorzien van een dertigtal rommelpotten op de straten spotliederen zong, gerigt tegen een inwoner van het stadje. De Amstel-societeit heefteen prijs uitgeloofd vooreen populair Overzigt der pligten en regten van den Nederland- schen staatsburger. Tevens is van wege die sociëteit uitge geven eene brochure over de vereischten van een volksboek over de pligten en regten van den Nederlandschen staatsburger. Zierikzee 4 maart. Heden had plaats de vergadering van kie zers voor den iandelijken stand, ter voorziening in de vacature in de staten dezer provincie ontstaan door het overlijden van den heer A. Pické. De keuze is gevallen op jhr. mr. J. F. Schuurbequc Boeije advocaat, plaatsvervanger van den kantonregter alhier. Blijkens te Zwolle ontvangen letteren gedagteekend Jeruzalem 28 januarij jl,was H. K. H. Prinses Maria/me (binnen - 48,92! Aagtekerke - 22,03 Arnemuiden c. a. - 4,n! Biggekerke c. a. - 14,52 Domburg binnen (en buiten - 14,26! Gapinge- 7,26 Grijpskerke c. a. - 13,47! Kleverskerke- 5,52 lioudekerke - 44,20? Melis- en Mariek. - 15,63 N. en St. Joosland - 20,34 Oostkapelle - 97,22 0. en W. Souburg - 26,20 Ritthem c. a. - 8,97! Serooskerke c. a. - 22,56 St. Laur. en Brigd. - 24,18! Vrouwepolderc.a. - 24,00 Westkapelle c. a. - 14,79! Zoutelande c. a. - 33,23 TWEEDE DISTRICT. Zierikzee. 440,35 Tholen- 326,20 Bommen, en Bloijs - 7,91 Brouwershaven - 32, Bruinisse - 78,91 Burgh en Westens. - 6,11 Dreischor8,88! Duivendijke c. a. - 5,07 Eikerzee11,64 Ellemeet11,68 Haamstede - 21,17 Kerkwerve c. a. - 6,17 Nieuwerkerke c. a. - 19,50 Noordgouwe .- 16,13! Noordwelle - 16,37? Oosterl. en Sirjansl.- 77,88 OudVosm. en Vrijb.- 30. Ouwerkerk - 20, Poortvl.en N.Strijen 16, Renesse- 8,04 Scherp. enWestk. - 30,84 Serooskerke - 4,32 St. Anneland 26,55! St. Maartensdijk - 83,13 St. Philipsland - 19, Stavenisse - 23, Zonnemaire - 58,39 DERDE DISTRICT. Goes- 340,12 Baarland nog niet bekend. Borssele- 41, Colijnsplaat - 45,4°! Driew. en Coudorp - 9,15 Ellew. en Everinge- 9,36 Forth Bath en Bath - 25,05 'sGravenpold. c. a. - 48, 's Heer Abtsk. c. a. - 12,89 's Heerenhoek 's Heer Hendrikskin deren c. a. Ileinkenszand - Hoedekenskerke - Kappelle c. a. - Kats -» Kattendijke c. a. - Kloet in ge Kortgene Ktabbendijke c. a. - Kruiningen Nisse *.....- Ondelande Ovezande 27,20 59,o2 32,80 3,97! 56,64! 3°,33 44,— 38,09 24,42! 77 J 7 32,71 40,86! 106,25" 39,87 5,io Rilland en Maire Schore en Vlake - Waarde en Valken. - Wemeldinge - Wissekerke c. a. - Wolphaartsdijk - Yerseke- VIERDE DISTRICT. Sluis- 67, Aardenburg Biervliet Breskens Cadzand Eede Groede Heille Hoofdplaat Nieuwvliet Oostburg Retranchement Schoondijke St. Anna ter Muid. Sinte Kruis Waterlandkerkje IJzendijke Zuidzande - 26,47! VIJFDE DISTRICT. Hulst99,41 Axel234,03 Boschkapelle - 1,30 Clinge- 7,02 Graauw en Langd'. - 25,65 Hengstdijk Hoek Hontenisse - 9,11! Koewacht - 5,465- Neuzen- 142,04 19.80 29,68 16,50 24H5 26,03 76,28 33,i4z 83,51 25,20 32,10! 26,62! 7D9 71,08 3,53 46,85 18,91! 47,54 11,— 108,09 ii,35 11,69 28,50 179,79:! 2,30 15,951- Ossenisse Overslag Philippine Sas-van-Gent Sint-Jansteen Stoppeldijk - 8,89 Westdorpe- 29,25 Zaamslag - 17,03 Zuiddorpe22,55 7,46 6,74 5,45*1 33,02 25,50 Wuïtscliland. Berlijn 3 maart.' Te Erfurt wordt bereids het nooaige geregeld voor de veiligheid der verga deringen van het parlement. Het garnizoen in en om Erfurt wordt tot 14000 man verhoogd. jder Nederlanden den 17 dier maand uit Jaifa vertrokken en I in den namiddag van den 19 daaraanvolgende met Hoogst- j derzelver gevolg in den besten welstand te Jeruzalem aan- J gekomen. Inde plaatsen, waardoor die togt leidde, werd j H. K. H. met de meeste onderscheiding opgewacht .^terwijl in de heilige stad zelve de Pacha en de verdere autorjteiten H. K. H. op eene allezins plegtige wijze hebben ontvangen. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van 6 maart. De Kamer is in deze zittingnadat nog eenige door de Regering in het ontwerp van wet betrekkelijk het briefport en de brievenposterij gebragte wijzigingen waren bekend ge maakt tot de algemeene beraadslaging over dit wets-ontwerp overgegaan welke beraadslaging morgen ochtend zal worden voortgezet. De commissie van rapporteurs voor het wets ontwerp tot bekrachtiging van provinciale belastingen voor Friesland, over het jaar 1850, heeft daaromtrent algemeen verslag uitgebragt. De beraadslaging over dat wets-ontwerp zal plaats hebben op maandag aanstaande. Terwijl alsnu door het Pruissisch-Duitsche verbond een ge deelte althans van Duitschland voor het oogenblik vereenigd is, onderhandelt men in het overige gedeelte van Duitsch- land ook wel over vereeniging, maar is er tot nog toe nog weinig tot stand gebragr. De voorname oorzaak schijnt. té moeten gezocht worden in de vreesbij de Duitscbe koning*: rijken van den tweeden rang bestaande om door het aangaan van een verbond met eene grootere mogendheid hunne zelf standigheid te verliezen. In het noorden van Bohemen woedt een hevige typhus, bijzonder onder de mindere volksklasse. In Rusland heeft de keizer eene nieuwe volkstelling bevolen. Te Montenegro (in Turkije) zijn onrustige bewegin gen ontstaan. Hamburg 3 maart. Uit Koppenhagen wordt gemeld dat daar ter stede de geruchten, ten aanzien van eene te ver wachten verlenging van den wapenstilstand tot het einde van het loopende jaar, meer en meer veld winnen, doch dat daaromtrent nog niets is bepaald. Italic Berigten uit Rome wederspreken als van allen grond ontbloothet gerucht van het aanrukken van eene le- ger-afdeeling Oostenrijksche troepen naar die stad maar mel den ook dat de komst van den paus nog even onzeker blijft als vroeger. Te Rome hebben nog gedurig arrestatien plaats, de prins Mussignano is van zijne wonden door het ontvlammen van het bewuste bouquet geheel hersteld, maar zijne zuster lijdt nog aan de gevolgen. Uit Toscane meldt men dat de groot-hertog alles wat Oostenrijk ten aanzien van militaire bezetting verlangt, toegeeft; Florence zou bij verdrag gedurende tien jaren Oostenrijksch garnizoen hebben. Zwitserland. Uit Bern meldt men dat de bondsraad aan de kantonale regeringen heeft medegedeeld, dat deFran- sche regering aan de in Zwitserland aanwezige uitgewekenen wil toestaan in het vreemden legioen van Algerie dienst te nemen. Frankrijk. Parijs 4 maart. Thans zijn de drie kandidaten bekend welke door de verkiezings-vereeniging aan de kiezers van het departement der Seine worden aan bevolen het zijn de heeren Lahitte Bonjean en Fernand Foy. De heer Arrighi de Padouedie door de Bonapartis- ten werd voorgestaan heeft dus voor den Orleanist Fernand Foy plaats moeten maken. Aan de voorloopige werkzaam heden van de verkiezings-vereeniging hebben meer dan zes tigduizend personen deel genomenwaaruit blijkt dat de gematigde kiezers en de vrienden der orde inzien van hoe veel gewigt her is thans niet achter te blijveu maar tevens mag men hieruit tot den goeden uitslag der verkiezingen op den 10 maart besluiten. In eene voorloopige kiesvergadering te Sceaux is men handgemeen gewordenen hebben de Socialisten het veld moeten ruimen voor de aanwezige werklieden die vuist slagen uitdeelden onder het geroep van leve Napoleon Met 428 tegen 218 stemmen heeft de wetgevende ver gadering heden bepaald, tot eene tweede behandeling over te gaan van het ontwerp nopens den spoorweg van Parijs naar Avignon. Gisteren middag is de president der republiek met de hertogin van Baden St. Cloud gaan bezoeken. Den geheelen dag bevonden zich in den omtrek van Marigny eenige honderde personen die den president, wanneer hij het Elysée verliet of daar wederkeerde, met de kreten leve Napoleon! en leve de Presidentbegroetten nu en dan hoorde men ook leve de Keizer roepen. Parijs 5 maart. In de wetgevende vergadering van gis teren is door den procureur-generaal van de Seine regtsver- volging gevraagd tegen den heer Michel (de Bourges), wegens de hevige taal door hem en andere afgevaardigden in de clubs gevoerd. De heer Michel heeft deze beschuldiging in de vergadering even als door een brief in den Constitu- tionelvoor laster uitgekreten, maar niettegenstaande deze tegenspraak heeft de kamer de urgentie met eene zeer groote meerderheid aangenomen en het verzoek van den procureur- generaal naar het onderzoek der bureaux verzonden. Het werk der voorloopige verkiezingen houdt de aandacht gespannen zoo in Parijs als in de departementen van de waarschijnlijke uitkomst en welke partij de meerderheid zal hebben valt nog weinig te zeggen. De socialisten laten geene middelen onbeproefd om het volk te misleiden en stemmen voor hunne candidaten te werven zoo hebben zij echter in het departement van de Loire de candidature van den heer Anglès bestreden door ten plattenlande te doen verspreiden dat die candidaat een Engelschman en derhalve een vijand van Frankrijk was. GRAANMARKT. Middelburg 7 Maart. Voor tarwe waarvan wij heden een vrij goeden aanvoer hadden bestond er al zeer weinig kooplustde daling van dezelve op de Hollandsche markten bragt hieraan veel toe, en om te verkoopen moest men alzoo 20 h 30 ets. lager afgeven. De rogge heeft prijs gehoudenwinter- zoowel als zomergerst is 5 ets. de mud lager verkochtde Walchersche Vvitte- en bruinebooneu zijn ruim 30 ets. lager te noteren paardeboonen zijn niet gevraagd men zou die 20 ets. lager moeten stellen Walchersche groene erwten zonder handel de aan de markt geweest zijnde Zeeuwsche zijn tot vorige prijzen afgedaan. In de middelprijzen der markt-artikelen weinig veranderd zijnde, blijft de broodzetting als voren, uitgenomen dat het grof tarwebrood cent afslaat. De boter gold 80 ets.

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1