de volgende reeksen Chiitetiiaubdchc UTijbhtgcu. (Zie verder het Bijvoegsel.) het op nieuw ontvlammen van hevige driften voor te komen. Volg dezen vaderlijken raad dien het Hof u door mijnen mond op het hart drukt. Raadpleeg onmiddelijk over uw volgend hestaanin zonderheid den verdediger die uwe zaak met zooveel warmte en ijver heeft behartigd en die u zeker ook nu op dit zoo gewigtig oogen- blik uws levens zijnen raad niet zal onthouden. Door zóó mede te werken tot uwe eigen verbetering zult gij het best uwe ware dankbaarheid aan God betoonen en dan eerst eenige hoop kunnen voeden dat uw gebed zal verhoord worden God be toon nog verder barmhartigheid aan mij en beter mij!" Door den stedelijken raad is op II. dingsdag tot lid der provinciale Staten van Zeeland, verkozen de heer mr. .7. G. Hinlópen. Bij de stemming vereenigde zich 8 stemmen op den heer Hinlópen, 4 op den heer B. Bomme. De heeren mr. .9. de IVindmr. P. Pous en mr. .<17. Hei-bruggebekwamen ieder ééne stem. Bij resolutie van i5febr. hebben de gedeputeerde Sta ten van Zeeland met de betrekking van eersten provincialen vee-arts in dit gewest, opengevallen door het overlijden van den heer Jacobus van Hertumtot dat daarin definitief zal zijn voorzien belastde heer Marinus Luteyn Mazure districts-veearts te Oostburg. Door Z. M. is benoemd tot wethouder der stad Axel, in plaats van wijlen den heer K. de Krakerde heer P. de Koeijeren in plaats van den heer ik 11. van Diggelenbij kouinklijk besluit van 24 september 1848 tot burgemeester aldaar benoemd, de heer P. Marijs-, tot. secretaris van Big- genkerke c. a. in plaats van den heer mr. D. van Eek, vroe ger eervol ontslagen de heer J. Koodexings Clemens. Z. M. heeft den heer ,7. Trimpeop zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Itei- gersf>ergschen Polder en den heer H. IVauters benoemd tot dijkgraaf -van den verdronken polder ten zuid-oosten van Philippine. Tot lid van den polder Schouwen Burg en Westlandzoomede Zuider-Nieuwland nabij Zierikzee heeft Z. M. benoemd den heer N. van der Bout Cz. in plaats van den heer .7. A. de G/oppereervol ontslagen. De heer mr. .7. W. Blanken is onlangs eervol als bur gemeester van Gouda ontslagen. I11 de raadsvergadering al daarop 15 dez^r gevraagd ofdit ontslag op zijn verzoek was geschied, was het antwoord ontkennend. De raad be sloot daaropbij meerderheid van stemmen zich nopens deze zaak tot den Koning te wenden. Immersvolgens het derde artikel der additionnele artikelen van de Grondwet, die nog verbindende kracht hebben kan aan een burgemees ter of wethoudervoor zes jaren benoemdtusschentuds geen ontslag worden verleend, tenzij of op verzoek, of door het verliezen der vereischtenof door het plegen van eene daad of handeling, die er aanleiding toe mogt geven. De meerderheid van den raad beschouwde het ontslag derhalve als ongrondwettig. heeft eene prachtige eeresabel aangeboden aan zijnen voormali- gen chef, den generaal-majoor Storm de Gravethans pr o vinciaal commandant van Zuidholland en gouverneur der re sidentie. De fraaiheid van deze sabel'wordt zeer geroemd- Uit Groningen wordt gemelddat de doorbraken in de leidijken achter Ter Apel den i5 dezer gedigt zijn; maar dat de bewaking door de derwaarts gezonden militaire magt zeer noodig blijftomdat er aan de zijde van Hanover gedu rig in het veld zwervende personen met schoffels gezien wor den. Het water in het Westerwnldsche was intusschèn val lende. Tweede Hamer der Staten-Cfcncraal. Zitting van iS februarij. Heden is bepaald dat op vrijdtg aanstaande des ochtends en 11 ure, aan den heer Engelen gelegenheid zal worden gegeven om aan de regering vragen te rigten omtrent de betrekking van de maatschappij van weldadigheid tot den Staat. De heer Ferweij Mejan heeft, namens de huishou delijke commissie verslag gedaan omtrent de verbeteringen die laatstelijk ten opzigte van de boekerij der Kamer hadden plaats gehad. Door de commissie voor de verzoekschriften is vervolgens omtrent eenige adressen verslag uitgebragt met welker conclusie de vergadering zich vereenigd heeft. Ingevolge koninklijk besluit van 14 januarij jl. Staats blad 110. i), heeft den 20 dezer aan het ministerie van fi nancien de uitloting: van obligatien amortisatie-syndicaat plaats gehad ten bedrage van f 300,000. Uitgeloot zijn reeks DO. no. reeks no. no. 1782 21631 tot en met 21640 318 4037 tot en met 4048 2072 24908 24920 902, 10943 9 10955 1243, 15275 9 15285 1186 14549 9 14559 946 11446 9 11455 761 9243 9 9260 352 4427 9 4436 911 11043 9 11061 U, 134 9 143 660, 8012 9 8021 2136, 25690 25700 695, 8459 9 8469 2100 25246 9 25259 2143 25767 9 25777 2207 26983 9 26994 784 9538 9547 1932 23314 9 23323 558 6784 6793 1766, 21457 9 21466 1102 13534 13545 1391 17040 9 17049 736 8961 9 8971 185, 2204 9 2217 670, 8158 9 8168 284 3616 9 3632 1863 22543 9 22552 767 9316 9 9325 403, 4993 9 5002 De voorloopige' opgave der bevolking van de provin cie Zeeland op den 19 november 1849, volgens de uitkomst der derde algemeene tienjarige volkstelling, bevar de vol gende uitkomst In het iste District, eene bevolking van 40,355 2de 32,671 362 31,728 4de 24,307 5de y, K 3U236 Totaal 160,297 Oost-Indische Holonien. De met de landpost aangekomene Javasche Couranten loo- tot 29 december Zij behelzen weinig nieuws van aanbelang. Zijne Exc. de minister van Staat, gouverueur-generaal is, na zonsondergang op den 28 november 1849, aan boord van Zr. Ms. stoomschip etna ter reede van Bata via aangekomen en terstond ontscheept. Ofschoon wel in beterschap toegenomen beeft de toe stand' van zijne gezondheid het voor alsnog- niet raadzaam gemaaktdat hij overnam het dagelijkscli beheer van zaken, hetwelk alzoo opgedragen is gebleven aan den vice-presi- dent van den raad van Nederlands-Indie. Den 1 dec. is Zijne Exc. van Batavia vertrokken naar Buitenzorg en verwachtte volgens de van daar ontvangene berigtendat de koelere luchtstreek en rust hem spoedig tot volle krachten zouden hersteilen. king echter voor alsnog geheim zij* gebleven. Dezer dagen zijn te dier zake nieuwe mededeelingen van hier naar Mun- chen afgezonden." Een ander geacht Weener blad, der Wandererlaat zich omtrent dit onderwerp aldus uit De onderhandelingen tusschen de vier koninklijke kabi netten over eene rijks-constitutie voor Duitschland worden met onvermoeiden ijver voortgezet. Het Oostenrijksche kabinet heeft bij herhaling den uitdrukkelijken wensch te kennen gegeven dat deze onderhandelingen /oo spoedig mogelijk ten einde gebragt mogen wordenen naar men verzekert bestaat er alle reden om te verwachten dat deze aangelegenheid weldra zoover gevorderd zal wezendat het Oostenrijksche kabinet en de regeringen die met hetzelve tot het ontwerp der rijks-constitutie toetreden openlijke en beslissende stappen tot verwezenlijking van het ontwerp kun nen doen. Zoodra de zaak tot die hoogte zal gekomen zijn, zal de Oostenrijksche minister von Schmerling zich naar Frankfort begeven om daarbij het nemen der verdere maatregelen tot afdoening van de zaak der Duitsche staats regeling mede te werken. Hij zal overigens in dat geval zijne betrekking van Oostenrijksch minister niet nederleggen." Berlijn 18 februarij. De eerste kamer heeft heden een voorstel van den afgevaardigde Diergardt aangenomen waar bij aan de regering wordt aanbevolen om in den loop des jaars gelegenheid te geven tot beraadslagingen betreffende doelmatige veranderingen in het tol-tarief en tot bescherming tegen de nadeelen die voor Pruissen uit het Belgisch-Hol- landsch tractaat van 1846 voortvloeijen. Als reden waarom de prins van Pruissen niet herwaarts gekomen is, om bij de beëediging der constitutie tegenwoor dig te zijn wordt thans opgegeven de spanning in Parijs welke het hem onraadzaam deed voorkomen om de Rijnpro vincie te verlaten. Overigens is men langs den geheelen Rijn op alle mogelijke voorvallen van dien kant voorbereid. Hamburg 18 februarij. De minister van buitenlandsche zaken in Denemarken heeftin de zitting van de kamer der afgevaardigden van den 13 dezer, de vraag van den heer Skau of er onderhandelingen aanhangig waren over het ver lengen van een wapenstilstand met de hertogdommen beant woord met de verklaring, dat, hoezeer in de diplomatieke kringen over het verlengen van den wapenstilstand was ge sproken, deswege echter geene onderhandelingen gevoerd wa ren noch destijds gevoerd werden. Den 14 dezer leverde de toestand van Z. M. den koning van Denemarken geene reden meer tot ongerustheid op. Het was echter ce voorzien dat Zr. Ms. volkomene herstelling nog wel eenige vertraging zou ondervinden. De 's Hertogenbossche Courant deelt eenige bijzonder heden mede omtrent het bezoek door 's Konings adjudant, jonkh. van Karnebeek aan de overstroomde gedeelten van Noordbrabant gegeven. Na zijne terugkomst van Gravé heeft hij vergezeld van den burgemeester Siepkens en mr. .7. B. van der Mortel, de ongelukkige landlieden te Rosma len andermaal bezocht die met have en vee de vlugt naar de heuvelen der heide hebben moeten nemen. Zijn hoog welgeb. vond daar een aantal arme lieden onder den blooten hemelontbloot van voedsel ligging kleeding vuur kortom van alle behoeften in dit gure en natte wintersaizoen. Hij was door dit gezigt dan ook zoodanig getroffen dat bij den heer Staatsraad Gouverneur der provincie gemagtigd heeft onverwijld f 500 voor eigen rekening van hem adju dant aan de ongelukkigen en noodlijdenden der onderschei dene gemeenten uit te deelen. Zaturdag avond bragt de harmonie der sociëteit de Unie eene serenade met fakkellicht aan jonkh. van Karnebeek uit dankbaarheid voor de overal door hein aan den dag ge legde liefdadigheid. Genoemd blad vermeldt nog verscheidene andere blijken van deelneming in het lot der ongelukkigen. Mr. F, baron van Rijckevorsel van Kesselsubstituut-officier van justitie bij de arrondissements-regtbank te 's Hertogenbosch heeft onder de noodlijdenden zijner heerlijkheid Kessel 100 doen uitdeelen. De heer mr. Lichtenvelt te *s Gravenhage heeft aan de commissie te 's Hertogenbosch 100 doen geworden, en een heer uit Rotterdam heeft aan een zijner vrienden in genoemde stad f 300 voor de noodlijdenden in de gemeente Rosmalen geschonken. 's Gravenhage 20 februarij. Naar men verneemt, heeft Z. M. uit zijne bijzondere fondsen f 2000 geschonken tot leniging der rampenwelke door de overstroomingen in Noordbrabant zijn veroorzaakt. Men schrijft uit Luxemburgdac Z. M. de Koning- Groothertog bij besluit van den 5 dezer den heer .7. .7. M. FKillmar benoemd heeft tot algemeen bestuurder van bui tenlandsche zaken, justitie en eeredienst, en voorzitter van het bestuur van het groothertogdom, welke betrekking hij tot nu toe voorloopig vervulde. Gisteren middag heeft er bij Z. Exc. den minister van buitenlandsche zakenden heer van Sonsbeeckeen prachtig en luisterrijk diner en gala plaats gehad bij gelegenheid van den verjaardag van Z. M. den Koning. Het werd bijge woond door de leden van het corps diplomatiek, de minis ters, de presidenten van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaalden president van den Hoogen Raad der Nederlanden en den heer gouverneur der provincie. Gisteren middag werden de bewoners en weezen van het diaconie oude vrouwen en kinderhuisbij gelegenheid van 's Konings verjaardagonthaald op eenen keurige* maaltijd. Het corps officieren van het iste regement dragonders EngelandLonden 18 februarij. De stoomboot Niagara heeft te Liverpoo! berigten uit New-York tot 5 dezer, en uit Halifaxtot 8 dezer aangebragt. Da werkzaam heden van het congres, vooral die welke op de q nest ie wegens de slavernij betrekking hébben begonnen meer be lang in te boezemen en wel nadat de heer C/ay eenige voorstellen had ingebragtop geheele vereffening van deze geschillen berekend. Men verhaalde dat de heer Bodisco voormalig Russisch minister te Washingtonstellig teruggeroepen of in zijne ambrsverrigtingen geschorst was, en dat de keizer denkelijk al zijne gezanten te New-York en elders in de Vereenigde Staten terug zal roepen. Twee zware ongelukken waren in de Vereenigde Staten voorgevallen. Door het springen van een stoomketel in eene drukkerij te New-York zijn vijftig, en door het sprin gen van den stoomketel op eene stoomboot twintig men- schen omgekomen. Sommigen willen ook dat het grootste gedeelte van San Francisco de hoofdstad van California, door brand vernield zou zijn maar verscheidene Noord-Amerikaansche dagbladen zwijgen hiervan. Rusland. De keizer heeft bij den 8 dezer uitgevaar digde ukase het marmeren paleis van Petersburghetwelk reeds bij ukase van 18 maart 1832 voor zijnen zoon den grootvorst Constantijn bestemd was en 1111 onlangs inwen dig geheel vernieuwd is geworden met alles wat zich daar in bevindtin blijvend en erfelijk bezit aan dien prins af gestaan en tevens bepaald dat bet den naam van Constan- tijns-paleis zal dragen. Tijdingen uit Petersburg melden dat aldaar den 5 dezer brand in het paleis van prins Peter van Oldenburg is ont staan en wel in de schatkamer. Een groote voorraad zilver, welke zich in de kamer bevond, is gesmolten, terwijl bo vendien vele kostbare documenten (waaronder ook staats papieren) eene prooi der vlammen zijn geworden. Ruftsclilantl. IVeenen i5 februarijliet dagblad van Lloyd behelst in zijn nomtner van den 15 dezer het volgende Wij kunnen met zekerheid mededeelen dat al wat in de openbare dagbladen gezegd ea gegist wordt aangaande de niet-deelneming van het Oostenrijksche kabinet aan de onderhandelingen die te Munchen over het werk der Duitsche staatsregeling plaats hebbenvolstrekt bezijden de waarheid is. De conferentien te Munchen worden on afgebroken voortgezet. Zelfs heeft het Oostenrijksche kabi net aan die conferentien reeds een eigen ontwerp van eene Duitsche constitutie voorgelegd, waarvan inhoud en strek. Frankrijk Parijs 18 februarij. In de wetgevende vergadering heeft heden bij de behandeling der tweede lezing van de wet op het onderwijseene opmerkelijke scheuring in de meerderheid plaats gehad. Het gold de benoeming van inspecteurs der akademie aan de ministers op te dragen al- of niet op voordragt van den raad van toezigt. De re gering was voor het laatste, de commissie met den heer Tkiers voor het eerste. Eene meerderheid van 300 tegen 266 stemmen heeft de schaal naar het ministerie doen overslaan. Onder deze meerderheid telt men de geheele linkerzijde en een gedeelte van de partij der órde. Daardoor heeft de ou de meerderheid welke bestond uit de zamenstemming van alle gematigden, het onderspit moeten delven. De regering moge daaraan thans eene overwinning danken eene scheu ring in die meerderheid is nogtans zeer gevaarlijk. Het is opmerkelijk dat de dagbladen sedert eenigen tijd meer ophef maken van de persoonlijke handelingen van den presidenten zich beijveren dagelijks zijne gangen mede te deelen in den stijl der voormalige hofberigten. Zoo leest men dat heden weder op her Elyseum een lang durige kabinetsraad gehouden is waaraan de president zelf heeft voorgezeten. Die raad heeft geduurd van twaaf tot half twee ure. Na den afloop is eene langdurige conferentie gehouden tusschen den president der republiek, den gezant van En geland en den gemagtigde van Griekenland nieuwelings te Parijs aangekomen. De president der republiek heeft heden de voornaamste kazernes van het garnizoen van Parijs bezocht. Groote maatregelen van veiligheid worden nog altijd vol gehouden op alle posten in de legerplaatsen en de kazer nes ten gevolge der kies-vereenigingen. Gisteren heeft de eerste vereeniging plaats gehad van de afgevaardigden tot het comité der socialistische-republi- keinen. Deze afgevaardigden waren benoemd door meer dan 70,000 stemmen. Iti de hoofdstad hebben deze voorbereidende vereenigin- gen de orde nog niet verstoord doch in de provinciën is dit ongelukkigerwijs minder gunstig gesteld. Te Lyon en te Nimes hebben zich onder de werklieden weder sporen van weerspannigheid tot den arbeid geopenbaard. Parijs 19 februarij. Niets minder dan eene belangrijke scheuring tusschen het ministerie en een groot gedeelte van de meerderheid der wetgevende' vergadering is het gevolg geweest der zitting van maandag. Al de gesprekken en de artikelen in onderscheidene dagbladen toonen aan dat men die scheuring voor stellig en dat de houding die het kabi net daarbij heeft aangenomeneene gebeurtenis daarstelt die ernstige gevolgen kan na zich slepen. Evenwel heeft het op de beurs geen merkelijken invloed gehad en de ge ringe daling die gisteren de fondsen ondervonden was al leenlijk het gevolg van zuivere financiële handelingen. De zitting der wetgevende vergadering van heden was kleurloos; en met weinig belangstelling werd de beraadsla ging over het wcts-o*twerp op het onderwijs voortgezet. De wapening en de oproeping der landwehr in Pruis sen geeft stof tot ondf rscheidene uitleggingen en ver wondert niet als men op onze eigene toestand en die van Zwitserland en Italië achtslaazou men niet alle ge loof kunnen ontzeggen aan een reeds meermalen verspreid gerucht, als ofniettegenstaande de vrijzinnige houding van den koning van Pruissen deze mogendheid in vereeniging met Rusland en Oostenrijk het voorjaar zouden willen gebrui ken om met de revolutionnaire woelingen die ook in de

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2