MIDDELBURGSCHI C OUR ANT.f N°. 13. Diu^sdajr 29 Januarij. LIEDERTAFEL CONCORDIA öcötuircw cti 3bminbtcaticii» aanwijzing der voorwerpen 3 S g, fes Zaturdag den 2 Februarij 1850. iShuKulAtibdrfte SEijbingcu. iStiitcnlAubdche QTtjbuujcn. PUBLICATIE. GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZEELAND, Brengen bij deze ter kennis van allen die zulks zoude kunnen aangaan Vervolg en slot. Zie het vorig No.) TARIEF DER TOLGELDEN te heffen A. Op den Straatweg, strekkende van NEUZEN tot na bij de Stad AXEL en B. Op den Straatwegstrekkende van GROEDE tot NIEUWVLIET aangelegd of nog aan te leggen uit het Fonds tot Verbetering der Wegen in het 4de en 5de District der Provincie Zeeland. Weg van Neuzen tot nabij Axel. WAAHTOOR TOLGELDEN VERSCHULDIGD ZIJI. -3 C U *- O 9 g* O li a P- fcJD Üj V Voor elk los Paard of Muilezel ƒ0,035 ƒ0.033 ƒ0,025 elk los Runderbeest of Ezel 0,01 0,01 0,01 elk Kalf, Schaap of Varken 0,01 0,01 o,oo5 een kudde Schapen of Varkens sterker dan 50 stuks, in eens 0,50 0,50 0,25 eiken Bok Geit of Hondge spannen voor een Rij- ofVoer- tuig met 2 wielen0,01 o,oj 0,01 eiken Bok Geit of Hond ge spannen vooreen Rij- of Voer tuig met 4 wielen 0,02 0,02 0,01 Rij- of Voertuigen, met 2 of 3 wielen mitsgaders Sleden voor elk aangespannen Paard MuilezelEzel of Runderbeest o,o5s o,os5 o,o35 Rij-of Voertuigen met 4 wie len, voor als boveno,oó5 0,06'" 0,04® Wanneer a of meerdere Rij - of Voer tuigen aan elkander gekoppeld zijn, zal bovendien betaald wor den voor ieder paar wielen 0,05® 0,05® 0,03® Voor Diligences en Postwagens, in- gerigt voor niet meer dan 6 Per sonen voor elk Paard o,o<53 0,06® 0,04® Idem voor meer dan 6, doch niet meer dan 9 Personen0,08 0,08 0,05® Idem voor meer dan 9, doch niet meer dan 12 Personen 0,09® 0,09® 0,06® Idem voor meer dan 12, doch niet meer dan 18 Personen 0,115 0,11® 0,07® Voor de Bijwagens, behoorende to.t eene Diligence of Postwagen, zal, even als voor de Diligences of Postwa gens betaald wordennaar mate van het getal der plaat sen en der aangespannen Paarden. Bij het terugkeeren dier Bijwagens, zal, Indien zij ledig zijn, de gewone Tol, waar aan de Rijtuigen, geene Diligences zijnde, zijn onderwor pen, verschuldigd wezen. Bij het berekenen van het aantal plaatsen op eene Dili gencePostwagen of Bijwagen, zal de bok of voermansbak, wanneer die niet overdekt is, niet in aanmerking worden ge nomen;, ook zullen niet in aanmerking worden genomen de plaatsenwelke bij gemis van zoodanigen bok door den Voerman in de cabriolet of vóór 111 het Rijtuigalsmede door den Conducteur, worden bezeten. In alle geschillenomtrent het verschuldigd zijn van Tol gelden, of omtrent den maatstaf, waarnaar de heffing be hoort re geschieden, zal door Gedeputeerde Statenop voor- dragt van den Gouverneur der Provincie worden uitspraak gedaan. Aldus voorgesteld door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hunne missive van den 7/14 December 1849, no. 2. (get.) VAN VREDENBURCH. Ter ordonnnantie van dezelve, (get.) S L E G T. Behoort bij Koninklijk Besluit van 30 December 1849, no. 51 Mij bekend De Minister van Binnenlandsché Zaken (get.) THORBECKE. Accordeert met het Origineel, de Secretaris-Generaal bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, (get.) J. SCHRÖDER. Voor eensluidend Afschrift, de Secretaris-Generaal, J. SCHRODER. 2. Dat de Tolheffing op den Straatweg van Neuzen tot nabij de Stad Axelzal worden ingevoerd dadelijk 11a middernacht van den 28 Februarij 1850, en derhalve met den 1 Maart daaraanvolgendealsmede dat zij voorloopig tot den 1 April 1851 zal geschieden bij gaardering. 3. Dat omtrent de invoering der Tolheffing op den Weg van Grocde naar Nieuwvlietna de Bestrating diens Wegsnader zal worden beschikt. 4. Dat zij welke in de termen verkeeren van Art. 3 van het'Koninklijk Besluit van den 29 October 1833 Staatsblad 110. 59), de Tollen, op den Weg van Neuzen tot nabij de Stad Axelzullen kunnen uitkoo- pen, op de wijze bij het 2de lid van dat artikel be paald, en derhalve voor het tijdvak van den 1 April 1850 tot en met den 31 Maart 1851, mits zich vóór den 28 Februarij aanstaande, daartoe schriftelijk tot deze Vergadering wendende met opgave der som welke zijtot uitkoop aanbieden, ten einde de genoegzaam heid daarvan zoude kunnen worden beoordeeld. En zal, opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zou de kunnen voorwenden deze worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks, in het vierde en vijfde District dezer Provincie te doen. gebruikelijk is. Gedaan ter Vergaderkamer van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg den 11/18 Januarij 1850. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. TFELDABIGIIEin. opgaven der Armbesturen wegens ontvangen giften blijven uit plaatsgebrek voor ons volgend No.~) MIDDELBURG, den 28 Jatmarij. Wij vernemen dat door Z. M. is afgewezen het ver zoek om gratie van J. B. de FOeilbij arrest van 25 oc tober jl. door het geregtshof van Zeeland ter dood veroor deeld. Die straf zal mitsdien binnen kort alhier aan hem worden voltrokken. Bij besluit van 25 dezer heeft Z. M. goedgevonden tot burgemeester van Amsterdam te benoemen mr. G. G. J. van Reenen wethouder dier stad. Bij koninklijk besluit van 17 dezer, is benoemd tot bur gemeester van Krabbendijke c. a. de heer A. Kakebeecke Jz. Bij Zr. Ms. besluit van den 18 dezer, is de hoofd-inge- nieur bij 's Rijks werf te Vlissingen A. E. Tromp met den 1 maart aanstaande in die betrekking overgeplaatst bij 's Rijks werf te Amsterdam; de ingenieur der iste klasse bij 's Rijks werf te Rotterdam P. A. Bruijn met geraelden datum be vorderd tot hoofd-ingenieur en overgeplaatst bij 's Rijks werf te Vlissingen de titulaire ingenieur der iste klasse L. K. Turkgeplaatst bij laatstgetnelde werf, met voor schreven datum bepaaldelijk tot ingenieur der iste klasse be vorderd; en aan den ingenieur der 2de klasse bij 'sRijks werf te Rotterdam P. F. Jansen, met voorschreven datum verleend de titulaire rang van ingenieur der iste klasse, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist. Bij besluit des Konings van den 19 dezeris aan den heer generaal-majoor J. H. Voet, laatstelijk minister van oorlog, ingevolge art. 11 en 43 der wet van 9 mei 1846, een pen sioen verleend van 4059 in het jaar. Door de arrondïssements-regthank alhier zijnter ver vulling van de vacature als kantonregter te Oostburg ver oorzaakt door het overlijden van den heer .7. Risseeuw, voor gedragen de hoeren: Dolphing Bekaar, oud vrederegter van het voormalig kanton IJzendijke secretaris der gemeenten IJzendijke en Waterlandkerkjemajoor van het bataillon rus- teude schutterij in het 4de district; mr. .7. G. de IVitt Ha mer Jz.plaatsvervangend kantonregter in het kanton Goes en advokaat aldaar, en A. J. Callenfelsplaatsvervangend kantonregter in het kanton Oostburg. Bij onderscheidene vonnissen van de arrondissements- Regtbanken te MiddelburgGoes en Zierikzee in den loop des jaars 1849, ter zake van overtredingen op het stuk der maten en ge wigten geslagen zijn vijf en-dertig personen tot geldboeten veroordeeld gewordenterwijl daarbij één persoon is vrijgesproken en drie personen van alle regtsvervolgingen ontslagen zijn. Uit Vlissingen meldt men ons, dat aldaar sedert eenige dagen vrij wat levendigheid heerscht door het binnenkomen van onderscheidene schepen van verschillend charter die zich thans zoo in 's Rijks dok als in de andere havens be vinden. Hierdoor wordt dan weder op nieuw de doelma tigheid dezer zeehaven bewezen die bij strenge winters nog altijd het binnenloopen van schepen toelaat. Vrijdag 11. des morgens ten 6 ure is er brand ontstaan in de schuur staande op de erve van A. L. Amelunxenop het dorp Dreischoren is dezelve met het zich daarin bevin dende geheel afgebrand. Door de vier klassen van het koninklijk Nederlandsche instituut van wetenschappen letterkunde en schoone kun sten is aan Z. M. den Koning ingediend een belangrijk adres, naar aanleiding der vermindering van de jaarlijksche toelage van it.oóo (vroeger 15,000) op 6,000 bij de begroo ting voor het departement van binnenlandsche zaken voor 1850, uitgetrokken. Dat adres werd op 28 dec. 1849 in eene vereenigde zitting van het instituut, onder het voor zitterschap van prof mr. C. A. den Texgoedgekeurd. Door de deelhebbers in de Anna Paulowna-maatschap- pij werd den 23 dezer, in eene te Amsterdam in het Wapen van Amsterdam gehouden algemeene vergadering die door Z. Exc. den heer Staatsraad gouverneur der provincie werd voorgezeten besloten de rente op 3 pet. te verminderen en zulks overeenkomstig het voorstel der commissie welke in eene vorige vergadering was benoemdom de op dezen polder gevestigde hypothecaire schuld te regelen. Genoemde com missie bragt een verslag te dier zake uit dat door den heer mr. A. S. van Nierop werd toegelicht en verdedigd. Voorts f werd bepaald dat omtrent de conditiën en beginselen van ontbind'ng nader zal worden beraadslaagd in eene vergade ring ad hoe, waartoe de aandeelhouders bijzonder zuilen worden opgeroepen en een ander stemregt zal worden vast gesteld. De minister van binnenlandsche zaken heeft, bij dis positie van 18 dezer, eenige verandering gemaakt in de wijze van aanbesteding van 's Rijks waterstaatswerken en le- verantienen zulks ter voorkoming van zamenspanning van aannemers; zullende namelijk voortaan in ieder geval door den minister, na ontvangene voordragt van den betrokken hoofd-ingenieur, de wijze van uitbesteding worden bepaald, terwijlzoo de aanbesteding van het werk bij enkele in schrijving is bepaald, de gegadigden eenige dagen daarvoor hunne op zegel gestelde en daarna behoorlijk gesloten en verzegelde inschrijvingen zullen dienen in te zenden bevat tende de namen en woonplaats der inschrijvers en borgen en de sommen voor welke de werken worden aangenomen uit re voeren, welke billetten bij de besteding ontzegelden luide voorgelezen zullen wordenmogt echter de uitbeste ding bij inschrijving en opbod bepaald zijndan zullen [des wege de bestaande verordeningen worden in acht genomen. De minister van financien heefcmet intrekking der resolurien van 19 junij en 8 aug. 1834, no. 127 en 45, de arrondissements directeuren nitgenoodigd om orders te stellen, dat de ontvangers geen documenten tot overschrijving van accijns op de steenkolen afgeven. Zr. Ms. korvet van speijk liggende te Nieuwediep en de brik de haai, te Hellevoetsluiszullen met het voor jaar worden in dienst gesteld. Zr. Ms. schooner ternate onder bevel van den luit. ter-zee iste klasse II. J. L. T. de Vaynes van Brakellis den 6 december van Texel te Curafao aangekomen 's Gravenhage 26 januarij. Alhier is aangekomen en aan het hotel Fuhri afgestapt, de baron IVilmaradministrateur- generaal van het groothertogdom Luxemburg. In het hotel de T Europe zijn aangekomende heeren de Liachnicky luitenant van de garde 111 Russische diensten de proffessor Bassine van de keizerlijke akademie van kunsten van Rus land en collegieraad beide komende van Petersburg. De beide Russische heeren hebben zich spoedig na hun ne aankomst, in betrekking gesteld met de heer Pieneman en de Ke ijzer. Sommigen willen daaruit afleiden, dat de komst van die heeren waarschijnlijk in verband zou staan met het gerucht dat reeds sedert eeuigen tijd in omloop is, dat er onderhan delingen met den keizer van Rusland gevoerd worden over den verkoop van het kostbare kabinet schilderijen dat aan onzen overleden Koning toebehoorde. Utrecht 23 januarij. Het Ocid-Roomsche Katholijke Weeshuis alhier sedert 38 jaren door drang van omstandig heden gesloten wordt thans heropend, zoodat zich de bis schoppelijke Clerezij te regt over het bezit van een zoodanig nuttig gesticht kan verheugen. Gedurende al dien tijd wer den de weezen besteed, hetwelk zoo voor opvoeding en ver zorging als voor het toevoorzigt veel te wenschen overliet. Het thans herbouwde weeshuisbij den Driehoek op de Mariaplaats, is uitmuntend voor het doel ingerigt. De slaapkamerszoo voor de jongens als voor de meisjes elk afzonderlijk en geheel van elkander gescheiden, zijn ruim, luchtig en zoo netdat men meent in eene der beste kost scholen te komen. Van de speel- en eetkamersvan de ziekenkamers, voor de jongens en meisjes afzonderlijk, kan men hetzelfde zeggen. De geheele inrigting is (uitmuntend. Den 28 dezer maand zal dit gebouw door de weezen thans 17 jongens en 10 meisjes bedragende, worden betrokken en die dag zal voor deze kinderen een waar feest wezen. Uit het Weeshuis komt men iil de ruime school, alwaar 110 kinderen van die gemeente het onderrigt genieten, en welk schoollokaalbij de herbouwing ook eene vergrooting heefc ondergaan. Den regenten die er eene geschikte zaal heb ben komt eere toe voor de zorgwaarmede zij het ge bouw voor hunne ouderlooze geloofsgenooten hebben ingerigt. Kerknieuws. Ten gevolge van het plaats gehad heb bend bedanken van den vvet-eervv. zeer geieerden heer van Goenspredikant bij de Waalsche gemeente te Leyden voor de keuze op dien beer uitgebragt door den grooten kérke- raad der Waalsche gemeente te Amsterdam heeft die ker- keraad eergisteren avond het volgend alphabetisch gesteld viertal van predikanten geformeerd, te weren: de heeren DeelemanGuyevan Hamel en Marcusrespectivel^k predikanten te Zwolle, Groningen, Haarlem en Rotterdam. Het beroep* zal morgen geschieden. Volgens het gisteren bij de kerkeraad der Hervormde gemeente te Vlissingen ingekomen berigt, heelt ook ds. Bres- serte Strijen voor het op zijn eerw. uitgebragt beroep, als herder en leeraar dier gemeente, bedankt. Engeland. Londen 23 januarij. Sommigen verze keren dat H. M. het parlement niet in persoon zal openen, en wel uit hoofde zij zich andermaal in gezegende om standigheden bevindt. Hare bevalling zou omstreeks de heift van april moeten plaats hebben. Ten einde zich eene meerdere populariteit te verwerven zouden de ministers besloten hebben belangrijke inwilligin gen aan de radicale partij te doen. Is dit zoo, dan kan vooral bij den toenemenden tegenstand van de partij der

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 1