Stoomboot de Stad Vlissingen. iSuticnlanhischc Cijbittjjct*. Scctij&iugeu, Clbucctcuticu. ^takken. De Notaris D. Uyttenhooven zal op Vrijdag den i Fe- bruarij 1850, aan het Vendtihuis van J. B. Kuyperste VLISSINGENpubliek presenteren te verkoopen eene partij MEUBELAIRE GOEDEREN, bestaande in Stoe len, Tafeis, Ledikanten, Schilderijen, eene PenduleZilve ren Ilorlogie en een Octant; eene partij ZEEMANS-KLEE DEREN, en hetgeen meer zal worden bijgebragt, waartoe dagelijks de gelegenheid bestaat. Daags voor de Verkoo- ping voor een ieder te zien. CONCESIT van der jeugd af bij den nu afgestorvene in dienst zijn ge- I O nen en nu diens lijk tot aan de laatste rustplaats droegen. e geheeie weg dien de stoet bij het uitrijden volgde was door eeue ontelbare menigte belangstellenden overdekt. Bij de :e treurige gelegenheid trad de heer mr. H. J. van Buren op, i hield in het kerkgebouw eene treffende toespraak aan do aldaar verzameldenalvorens het lijk in het graf werd neder gelaten. Onlangs is alhier eene dameC. IV. d H. betrapt op het uitgeven van valsche Russische coupons. Zij zal den de er voor het hof van Noord-Holland teregtstaan be schuldigd van door overdrukken bedriegelijk te hebben ver vaardigd 7 Russische coupons en 5 coupons nat. werk. schuld en tv.ee daarvan te hebben in omloop gebragt. Tegelijk zal tereg'staan T. B. te Amsterdam, als hebbende toegelaten dat in zijne werkplaats genoemde coupons vervaardig^ werden met den steen en verdere benoodigdheden zijner steendrukkerij en vervolgens den daartoe gebezigden steen uitgeslepen ten einde het misdrijf, waartoe hij de middelen verschaft had te bedekken. Franeker 17 januarij. Heden had alhier, even als in het vorige jaar een vrolijk volksfeest plaatsdoor gemas kerde rijders op schaatsende costumes waren allerprach- ti ,stvolgens het karakter gekozen en verwierven de ver wondering en goedkeuring van al de aanschonwersdie op meer dan vierduizend personen op en bij de baan begroot erdende goede orde, die zoo door directeuren als door de rijders werd gehandhaafd, liet niets te wenschen over. Het zachte weder bevorderde dit vermaak terwijl de prijs en premie door knappe rijders behaald werden. Na afloop dezer rijderijwerd er des avonds met toe stemming van het edel achtbaar bestuur der stad, bij fakkel licht en onder geleide van een goed Turksch muzijk even als bij de rijderij eene serenade gegeven aan de stedelijke autoriteiten en voornaamste ingezetenen. De toevloed der belangstellenden ook hierbij was groot. 's Hertogenbosch 18 januarij. Heden hadden wij alhier een spiegel-gevecht op het ijsnamelijk een detachement van nagenoeg 200 man officieren onderofficieren en sol daten allen goede rijders op schaatsen maakte, met geweer en wapentuig belaten, militaire evolutien in het vuur, het geen met eene zoodanige orde werd v wrigt, aisof dieexer- citien te land geschiedden. Een vreemd schouwspel was h"t die vliegende krijgers te zien tirailleren avanceren II erenvan front veranderen enz. Vefe nieuwsgierigen .dekten de ijsvlakte van het Bossche veld en bewonder den deze bij ons nieuwe manier van oorlogvoeren. Breda 21 januarij. De koude was hier in den afgeloo- pen nacht zoo streng, als ten jare 1740. In den vroegen morgen van heden viel een grijsaard die zich ter kerke wil de begeven, door de koude bevangen, op de straat bewus teloos neder. Engeland. Londen 19 januarij. De koningin en haar gemaal hebben de inschrijving tot bevordering van de groote tentoonstelling der voortbrengselen der nijverheid van alle natiën in 1851 geopend; door H. M. is voor duizend, door prins Albert voor vijf honderd ponden sterling inge schreven. De voorgenomen groote bijeenkomst van voorstanders der bescherming van den landbouw, tot beraadslaging over maatregelen ter bevordering van dat doelis eergisteren te Dublin gehouden. Onder de aanwezigen waren vele pairs, leden van het lagerhuis, en andere groote landeigenaars. De wederstand van den heer R. Cobden tegen de nieuwe Russische ieening heeft de kapitalisten dezer hoofdstad, die over het algemeen meer letten op de stiptheid der regering van dat rijk in het voldoen aan hare verpligtingeu dan op de oogmerken waartoe zij die gelden verlangt, niet belet oin in ruime mate deel aan die leening te nemen. De Oostindische tijdingen tot 17 december, per Over- landmail aangebragt zijn over het algemeen niet zeer be langrijk. Het schijnt nu weder minder zeker dat sir C. Napier eerlang huiswaarts keeren zal. Te Lahore is eene nieuwe zamenzwering ontdekt en verijdeld. De majoors Edwardes en Nicholsondie gereed stonden naar Engeland terug te keeren zouden een zeer kostbaren diamant en eenige kleeding- stukken der voorname Inlandsche vrouwen, als geschenken voor H. M. overbrengen. De Eugelsche schepen in de Chinesche wateren hebben nagenoeg het geheel overschot der roofschepen, acht en vijf tig in getalvernield. Het hoofd der zeerooversShap'ng-iai is met zes schepen en vierhonderd man ontkomen. In datzelfde dagblad leest men een artikel over de re volutionaire comitésdeze zijnzegt dat blad opgerigt in de voornaamste steden van Europa en houden corresponden tie met het centraal comité te Londen. De comités wor den bestuurd door MazziniLedru-RollinStruve en Puls- ky. Men vormt in alle steden geheime genootschappen ten einde overal den opstand te kunnen doen ontkiemen. Te Keulenen in alle groote Duitsche steden waar demo craten zijn houdt men de oogen op Parijs gevestigd om van daar binnen kort nieuwe seinen der laatste revolutie te ont vangen. In Zwitserland zou onder den naam van Grutly- vereeniging een dergelijk verbond bestaan dat zich ook in de naburige staten, als Baden, Wurtemberg enz. uitstrekt. Door de prefecture van policie is aan de dagbladen de volgende nota gezonden De Gazette des tribunaux behelst eene geheel verkeer de opgave over zekeren IV. die tot de ontslagenen van junij zou behooren en die inlichting zou hebben gegeven wegens bet bestaan van een complot dat door de policie ontdekt, en waardoor dientengevolge elf personen zouden gearres teerd zijn. Hoe dramatisch dit verhaal in al deszelfs deelen 'is zamengesteldbehelst het, noch in den grond der zaak noch in de wijze waarop het gemeld wordt de minste waarheid." Heden worden in onderscheidene kerken lijkdiensten gehouden ter gelegenheid van den betreurenswaardigen ge denkdag van 21 januarij 1793. Men verzekert dat de on gelukkige doclYer van Bodewijk XVI zelve gelden voor die diensten zou hebben overgemaakten wat nog meer isaan de bureanx van liefdadigheid der 12 arrondissementen van de hoofdstad ondersteuning heeft toegezonden. De nieuwe vereeniging onder den naam van staatsraad is gekeel tot stand gekomen de heer Thiers blijft er voor zitter van, en de heeren Holé en de Brog/ie zijn onder voorzitters. In de laatste zitting was besloten tot de op- rigting van een nieuw dagblad dat ten doel zou hebben om de twee scheuringen in de groote partij der orde te ver eenigen. Het blad zou den titel voeren van le Conciliateur. Aanstaande zaturdag zullen twee nieuwe geschriften van den heer Gnizot het licht zien het eene is getiteld Waardoor is de Eugelsche revolutie gelukt het ander Ge schiedenis der omwenteling in Engeland onder Karei Iin 2 deelen. Men kondigt ook eene brochure aan over het vraagstuk van het pnderwijsdoor den heer de Cormenin. De raad van ministers is heden te zamen geweest om de laatste bepalingen ten opzigte van la Plata voor den ad miraal Lep'édour vast te stellen. Daar het bevel over de troepen dier expeditie aan een luitenant-kolonel is opgedra gen meent men daaruit af te leiden dat het bewind op geen ernstigen tegenstand bedacht is. Nog zijn in dien zelfden ministerraad tijdingen uit Duitschland ter tafel gebragt, die, naar men zegt, over woelingen in de Dunau-proviucien handelen. De vergadering der wetgevende kamer is heden weer zeer onstuimig geweester werd beraadslaagd over de wet om de junij-insurgenten die op de pontons zijn naar Algerie te vervoeren. De regter en linker zijde stonden met hevige woorden en bedreigingen tegen elkander over. Een amen dement van den heer Sautcyra strekkende om onder het regtsgebied diegenen der insurgenten te brengen die zon der vonnis vervoerd zijn dat isof ze vrij te laten of voor de regtbanken te stellen, is met 382 tegen 205 stem men verworpen. De heer de Laborde heeft aan den voorzitter der wet gevende vergadering met een brief doen weten, dat het hem lieden onmogelijk was 0111 na de mis te hebben bijgewoond, en overdenkingen aan de nagedachtenis van den koning martelaar te hebben gewijd zich bloot re stellen 0111 van de nationale tribune den dag van 21 januarij 1793 te hoo- ren verheffen. Hij meende van de reden zijner afwezigheid aan zijne kiezers te moeten rekenschap geven, dewijl hij door hen, naast God in het parlement was verheven. ISuitscIiland. Volgens de laatste berigten uit Ber lijn van den 18 januarij jl.heerschte aldaar steeds dezelfde onzekerheid nopens de quaestie van de wijziging der consti- rie en de ministeriele crisis. Z. K. H. de prins van Pruissen is den 15 dezer te Karls- ruhe terug gekeerd en zou aldaar tot het laatst van deze uaand vertoeven. Fraaïirijk. Parijs 21 januarij. Het derde num- 1 er van het weekblad le Napoleon ziet heden het licht en behelst onder anderen eene waarschuwing tegen de zooge- ;r. anide geautographiëerde correspondentiendie te Parijs Aorden uitgegeven. De schrijver of liever de schrijvers van net bedoelde blad vermeenen dat de regterlijke overheid naauwkeurig het oog op die correspondentie moet houden vermits dezelve een werktuig is der socialisten hier ter stede 1 de bevolking der departementen te bewerken. In dat be- ■j- wordt opgemerkt, dat die correspondentien (welke door idel der steendrukpers worden vermenigvuldigd) indedaad dagbladen kunnen worden aangemerkt, die dagelijkswe- :elijks of maandelijks uitkomen, zonder borgtogt te storten of den naam van den drukker te bevattendat deze stand van zaken dringend herziening vereischt, vermits er thans een voorregt aanwezig is voor gedrukte werken, die een al- lergevaarlijksten invioed uitoefenen in de departementen. De zaak is meermalen ter spraak gebragt, en reeds onder de vorige monarchie is het bepaaldelijk uitgemaakt geworden dat de wet op de drukpers niet toepasselijk was op de be doelde correspondentiei*. VLISSINGEN den 25 januarij. Voor Antwerpen bestemd rijn op deze reede gearriveerd en vervolgens op de haven geloopen om hesehut te zijn voor het ijs hetwelk met valle nd water de rivier af komt zakken Catharina II. Kross van IhrajL'1 en Albert Ah- rens van Odesse beide met rogge en wol; Ann Itrijau YY. Car- michelKingston, W. TaylorEllen, G. Joy; Ocean Cawthorn en Superior, Turgoose alle vijf van Londen, met hallast; Philo- mène J. II. Hattz van Marseille met stukgoederen Maria M. Walker, van Livornomet marmer; Louise Lams, van Buenos- Ayre3,jnet huiden. GRAANMARKT. Middelburg 24 Januarij. Noorden tot het Zuid-Oosten heeft gewaaid en dat het klein getal schepen hetwelk voor Antwerpen is bestemd buiten het Kanaal zich ophoudt. Getuige daarvan dat nog geen enkel schip voor Ant werpen bestemd in eene haven van Engeland is aangekomen. Wij hopen dat deze opmerkingen zoo zij ai niet kunnen dienen om den steller van genoemd artikel te beschamen echter zullen strekken om der zake kundigen en een weldenkend publiek te be vredigen en in te lichten. B. NB. De Belgische schoonerkof Marie Antoinette die te Ostendo is binnengeloopen is niet door de Oostendensche loodsboot gespro ken geweest maar wel door de Nederlandsche kotter no. 7 schip per van Dierendonck die hem gezegd heeftdat hij niet meer tot Antwerpen kon opvaren door het drijlljs op de Schelde waardoor volgens mijn inzien de schipper zijn pligt volbragt heeft. De sterke Oosten winddie op dit oogenblik woei heeft den kapitein doen besluiten de eerste haven kinnen te loopen. Y.D.B. - v a STAND YAN DEN THERMOMETER. JANUARIJ 1850. 23 10 uren 's avonds 28 graden. 24, 7 'smorg. 28 2 'smidd. 31 10 's avonds 30 25, 7 'smorg. 29 2 'smidd. 33 Qetrouwd W. BEERENS en M. C. BLANKERT. Middelburg den 25 Jannarij 1850. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving aan Vrienden Bekenden en Begunstigerszoo binnen als buiten de Stad. P-|eden verloste van een' welgeschapen ZOON, M. J. BORGHMANS, DE TIMMERMAN. Vlissingen, 22 Januarij 1850. PJeden beviel voorspoedig van eene DOCHTER, HELE- NA MARIA FRANSELLA, Echtgenoote van Middelburg J. F. LIESOY. den 25 Januarij 1850. ]\/[iddelburg den 21 Januarij 1850. Heden overleed alhier, in den ouderdom van ruim 26 jaren ANNA JACOBA SNOUCK IIURGRONJE hartelijk geliefde oudste Dochter van Vrouwe J. A. M. LAMBRECHTSENWed. den Wel- Eerw. Zeer Gel. Heer A. I. SNOUCK IIURGRONJE. PJeden overleed, tot onze bittere droefheid, onze jongste Lieveling, CHRISTIAAN, ruim vijf maanden oud. Middelburg MARINUS FAK BROUWER, den 21 Januarij 1850. MARIA FAK BROUWER, Eenige kennisgeving. geb. Tak. Even als de voorgaande week ging er in den graanhandel heden ook al zeer weinig 0111 niet dan hoogbenoodigd heb benden kochten. Voor handel of uitvoer is niets gedaan. Daardoor blijft ook de zetting van het brood onveranderd. De middelprijs van de boter was heden 65 cents. Ware het niet te wenschen, om veeltijds slechten, nadeelig wer kenden invloed te vermijden en schrijvers buiten verantwoording te houden dat alvorens men het durft onderstaan een stuk in de cou rant te laten plaatsen, meudiezaak vooraf naauwgezet onderzoeke en aileen toegerust met genoegzame kennis van het onderwerp en waarheidsliefde, zijn oordeel durfde vellen? Men leest in de Middelburgsche courant van den 22 dezer een ar tikel waarin men zijne verwondering te kennen geeftdatniette genstaande de haven van Vlissingen nog geheel van ijs bevrijd is zij dezen winter door geene binnenvallende schepen wordt btzochten waaruit, ten onregtwordt afgeleid, dat van de zijde vanBelgieaan de voor Antwerpen bestemde schepen reeds in het Kanaal wordt berigt dat de monden der Schelde door menigvuldig ijs onbevaar baar zijn, en alzoo den gezagvoerders dier schepe^ wordt aangera den eene der Engelsche havens binnen te loopen. Ziedaar eene zeer wrevelige ongegronde en domme oordeelvelling. Wrevelig, omdat zij alleen kan leiden tot liet oprakelen van vroe gere veten, tusschen bevriende natiën; dom, omdat zij van devol- komene onkunde des schrijvers getuigt want welke reden of welk belang zoude Belg le kunnen nopen om zoodanig te handelen? Welk voordeel of welke schade kan het Belgie aanbrengen ol berokkenen, dat de schepen te Vlissingen of wel in eene Engelsche haven over winteren Zoude integendeel de ware reden van het Uitblijven der schepen niet daarin te vinden zijn datzoo als elk bekend is de wind se dert drie a vier weken dagelijks en veeltijds met storm van bet PJeden overleed plotseling mijn geliefde Echtgenoot, de Wel-Edelgeboren Heer AORIANUS PICKÉRidder der Militaire Willems-orde Lid der Staten van Zeeland Bur gemeester der Gemeente Koudekerke, Lid der Centrale Di-_ rectie van Walcheren 9 in den ouderdom van ruim 49 jaren. Weduwe A. PICKÉ geb. S. VEllSLUYS. Den Huize Steenhove onder Koudekerke den 24 Januarij 1850. Jfr worden uit de hand te koop gepresenteerd 5 a 6 Per- ceelen BOUW- en WEILAND onder Koudekerke en Oost souburg; te bevragen bij J. J. de Wittete KOUDEKERKE. JVJec Mei eene Burger DIENSTMEID benoodigd, niet beneden de 30 jaren die de geschiktheid bezit om een Huishouden waar te nemen te bevragen bij deu Boekver- kooper E. Hendrikse. Xerstond eene Burger DIENSTMEID benoodigd, korte Noordstraat, E. 12. Met Februaiij enne NOODHULP benoodigdadres bij de Uitgevers dezer Courant. Jj)ene MEID benoodigd, Krommeweele, Wijk K. 107. te geven door den Solo-Violoncellist P. R. REKKER op aanstaanden Woensdag den 30 Januarij 1850, des avonds ten 7 ure, in de Concertzaal op de Groenmarkt alhier, waarop, behalve de Concertgeverde Pianist J. M. KWAST zich zal doen hooren. Toegang-Kaartjes99 ets. per Persoon zijn verkrijgbaar bij den Conciërge dier Zaal. Varende van VLISSINGEN op ANTWERPEN en van VLISSINGEN op ROTTERDAM, vice versa. De DIRECTIE adverteert, dat in de eerste dagen van Februarijde Dienst op Antwerpen en Rotterdam zal wor den hetvat, voor zoover geen Ijsgang of andere beletselen dit verhinderen. De Lijsten der dagen en uren van Afvaart, zullen binnen weinige dagen verkrijgbaar zijn en op de gewone wijze algemeen worden rondgezonden; wordende hier voorloopig aangekondigd dat de dagen van Dienst, even als ten voorle den jare zijn geregeld als volgt Maandag en Vrijdag van Vlissingen naar Rotterdam. Dingsdag Zaturdag Rotterdam Vlissingen. WoensdagVlissingen Antwerpen. DonderdagAntwerpen Vlissingen. Voorts maakt de Directie bekend dat, ingeval de Vaart tot Rotterdam door Ijsgang mogt verhinderd wordendezelve zal geschieden tot Willemsdorp of zoo ver mogelijk. TER DRUKKERIJ YAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS?"-

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2