3cettjbiu0ctt. Qlbwcvtcntic». De vroeger geannonceerde Verkooping op de Buitenplaats TER BOEDE, onder Koudekerkevan KAPHOUT, Essen, OlmenMast- en Populieren BOOMEN en STAMMEN waaronder geschikt voor Werkhout, zal alsnti plaats hebben Woensdag den 23 Januarij 1850, des voorraiddags 10 ure. Galaschewschen engpas. De Russen verwoestten in een om trek van 30 wersten huizen en afzonderlijke hoeven, waarna de troepen zich bezig hielden met dwars door de bosschen een begaanbaren weg naar het land der Galaschewsen te banen. Ook in midden Daghestan hebben de Russen eene luisterrijke overwinning bevochten. Dultschland. PFeenen 9 januarij. Het Donau-kanaal js, met uitzondering van enkele plaatsen, geheel digtgevrozen. De regering heeft het besluit genomen om eene naauw- keurige en door echte bescheiden gestaafde geschiedenis te doen opmaken van den oorsprong en den voortgang van den Hongaarschen opstand. Dezer dagen zijn verscheidene daar toe aangewezene ambtenaren en bevoegde personen naar de voornaamste steden van Hongarije, Zevenbergen en Croatie gezonden, ten einde op de plaatsen zelve de noodige in lichtingen deswege in te winnen. De keizer van Rusland heeft aan den veldmaarschalk Haynau een groot aantal Russische decoratien toegezonden om naar eigen goedvinden uit te deelen aan Oostenrijksche officieren. Het berigt, dat de staat van beleg eerstdaags zal op geheven worden, wanneer er geene buitengewone gebeurte nissen plaats grijpen bevestigt zich. De berigten uit Konstantinopelzijn vrij belangrijk. De kwestie der vlugtelingen is op het punt van geschikt te worden. Rusland heeft van zijnen eisch om de gezamen lijke vlugtelingen te verdrijven afgezien en verlangt nog slechts de verwijdering van Rem ook heeft het er in bewilligd, de vroeger afgewezene verklaring der Turksche regering aan te nemen en het diplomatiek verkeer met de Porte weder aan te knoopen in dier voege echterdat het betreffende proto- kol uitsluitend door den groot-vizier en den Russischen ge zant; onderteekend wierd zonder de medewerking der Fransche en Engelsche vertegenwoordigers in te roepen. De Porte, die deze voorstellen in beraad nam, heeft besloten, die slechts in zoo verre in te willigen, dat zij Bern nog niet in actieve dienst neemtmaar hem noch uit het land ver drijft noch eene bepaalde woonplaats aanwijst. Men zal hem de vrije keus laten, maar hem verzoeken Aleppo of Ko- niah te kiezen. De uitsluiting der Engelsche en Fransche gezanten bij de onderhandelingen en het opstellen van het protocol wordt door de Turksche regeringen bepaald gewei gerd. De heer von Titojf heeft thans zijnen wensch te ken nen gegevenomtrent de nog in geschil zijnde punten mede toe te geven. De westelijke diplomatie vreest nogtans dat Rusland eerst de Engelsche vloot wil verwijderenen dan welligt weder op een anderen toon spreken. Tusscheu sir Stratford Canning en generaal Aupie is weder een geschil ontstaan. Terwij! namelijk de Engelsche gezant verlangtdat men omtrent de kwestie der Donau- Vorstendomraen onderhandelt, zoo lang de Engelsche vloot zich nog in den Bosphorus ophoudt: wil de Fransche ge zant eerst de Hongaarsche zaken volkomen vereffend hebben, alvorens nieuwe moeijelijkheden uit te lokken. Frankfort 10 januarij. Na eene levendige discussie heeft de eerste kamer te Darmstadt, in eene buitengewone avond zittingde kieswet voor den Erfurter rijksdag aangenomen dezelve stemt i-n alle deelen overeen met de Pruissische. Ook in Wurtemberg laten zich thans vele stemmen hooren ten gunste van een toetreding tot het Pruissische Drie-koningen-Verbond. Bij de weifelende houding die 'Oostenrijk ten aanzien der Dtiitsche kwestie heeft aange nomen moeten vele der kleinere staten noodwendig alle vertrouwen op deze mogendheid verliezenen zich achter eenvolgend in de armen van Pruissen werpen. Geen steun punt meer in het volk vindende welks vertegenwoordigers meestal smadelijk uiteengejaagd wordenblijft dezen vorsten thans geen andere keuze overig, dan zich door eene grootere mogendheid op het sleeptouw te laten nemen en te volgen werwaarts het dezen behaagt hen te brengen. Keulen 12 januarij. In den nacht van 5 op 6 dezer werd te Dortmund een verschrikkelijke moord gepleegd. Een koopman die in vrij goede omstandigheden verkeerde werd in zijn bed door middel van slagen met een hamer vermoord gevonden. De moordenaars zijn door middel van eene opening, die zij inden muur gemaakt hadden, in de slaapkamer van hun slagtoffer gedrongen en hebben daar ongestoord hunne verschrikkelijke daad volbragtzonder .echter iets mede te nemen. Hetgeen aan deze gebeurtenis bovenal een verschrikkelijk karakter bijzet, is, dat vele omstandigheden tot het vermoeden leiden dat hier een va dermoord heeft plaats gehad. De zoon van den vermoorde is in hechtenis genomen. Den 8 dezer werden te Brieg 61 tot langdurige, ge deeltelijk tot levenslange gevangenis veroordeelde misdadigers, door middel van den spoorweg naar de gevangenis te Moabit vervoerd. In een der waggons bevonden zich de veteranen van het tuchthuis. Een onder hen, sedert 1816 een be woner van den kerker, diende in den oorlog voor de vrij heid en vermoordde, toen hij zijn afscheid bekwam op weg naar huis een boer om zich van 800 th. meester te maken. •Een vreemde luim van het noodlot schonk hem nadat hij reeds eenige jaren in zijne gevangenis had doorgebragteen vermogen van ruim 100,000 th. De ongelukkige verhaalt nu met zekere zelfvoldoening, dat hij alle processen over deze erfenis gewonnen heeft. Een blinde grijsaard heeft zijne plaats naast hem. De misdaad van dezen bestaat daarin, dat hij een huis van correctie, waarin hij gedetineerd was, in brand stak. Ook de beruchte roover Schneiderweleer de schrik van den kreits Strehlenwas op dien trein. Men telde onder de gevangenen menschendie nooit iets van een spoorweg gehoord hadden en alzoo volkomen onbekend waren met dit middel van vervoer. De oude habitués van het tuchthuis hadden met smart hun verblijf, waaraan zij sedert zoo vele jaren gewoon geworden waren verlaten doch hoopten nu dat het doel hunner reis met het bekomen eener gratie in verband stond. Zij zouden anders te moede ge weest zijn indien zij geweten hadden dat hun eene eenzame opsluiting wachtte Italië. Berigten uit Rome gewagen van nieuwe moeije lijkheden tusschen den generaal Baraguay d' Hilliers en het Romeinsche gouvernement ontstaan ten gevolge waarvan de terugkeer des pausen, welke laatstelijk op den 15 dezer be paald scheenandermaal uitgesteld zou wezen. Genoemde generaal zou namelijk gevorderd hebben dat eene bezetting van 12,000 man, uitsluitend Fransche troepen, in Rome zou verblijven terwijl het pauselijk bewind daarentegen bij de vordering bleef volharden, dat eene bezetting van 12,000 man bij gelijke gedeelten uit Franschen, Oostenrijkersen Napolitanen zou bestaan. Over dit punt werd voortdurend onderhandeld. Frankrijk. Parijs 12 januarij. De hoofdstad is zeer rustig en kalm niettegenstaande sedert twee dagen de gesprekken van coups d'étac nog blijven voortduren. In den verloopen nacht hebben talrijke patrouilles te voet en te paard de stad doorkruist. Op het paleis 1'EIysée was gisteren avond door gaanden en komenden aanhoudende drukte in den omtrek van dé opera Tortoniin de voorzalen der schouw burgen in de clubs en publieke plaatsen heerschte veel be weging en onrust door de verspreide geruchten die echter tot heden niets dan geruchten gebleven zijn ofschoon de Moniteuren het dagblad Dix Décetnbre nog geen weder spraak aan die ontrustende berigten hebben gegeven. Le Nationalde coups d'état ter sprake brengende zegt dat de heer Duboiseen der meest opgewondene leden der meerder heid van de wetgevende vergaderingin een der bureaux waartoe hij behoorteen der ministers (de heer Fouldj zou hebben hooren zeggende nationale vergadering heeft het vertrouwen van het land verlorenbinnen kort zal men wel een einde aan haar moeten makenNiettegenstaande de ontkenning van den minister in de zaal der conferentien gegeven aan deze hem toegeschrevenen gezegden blijven de avondbladen, en de bijzondere correspondentien dit vol houden. De zitting der wetgevende vergadering van gisteren was nietig wat de beraadslagingen betrof, maar niet door eene nieuwe nederlaag die het ministerie weder geleden heeft, ten aanzien van het besluit om de voorbereiding der afzonder lijke wetten voor Algerie niet aan het bewindmaar aan eene commissie uit haar midden op te dragen. De minister van oorlog, generaal d'IJautpoulheeft het ver langen van het bewind niet kunnen doordrijven. De tegen werking van de vergadering en hetElysée schijnt met den dag te vermeerderen en hierbij komen nu de gezegden omtrent de nationale vertegenwoordigingwelke men aan de heeren Fould en Rouher toeschrijft, waardoor die vijandelijke stem ming niet wordt verminderd. Men verhaalt dat de verkiezingen, ter vervanging van de volksvertegen woordigers die te Versailles veroordeeld zijn tot den 1 maart zouden zijn verschoven. Het dagblad la Preste is heden tweemaal in beslag genomen zeowel aan de bureaux als aan het postkantoor wegens het overnemen van een artikel, getiteld: aan het landvolkvoor welk artikel le Réforme tot drie maanden gevangenis en 2000 frs. boete was veroordeeld. Men verzekert dat de president der republiek de of ficiële tijding heeft ontvangen wegens den gezegenden toestand der koningin van Spanje. De heer de Persigny zou te Berlijn de gezindheid der Duitsche mogendheden hebben gepeild ten opzigte van mo gelijke gebeurtenissen in Frankrijk en bij dat onderzoek zou gebleken zijn dat men liever eene regering zag die edeler sterker en meer vermogend in de uitvoering wasdan die door de constitutie van den heer Marrust aan Frankrijk is geschonken. VEERE den 14 januarij. Den xi dezer is naar zee ge zeild de brik Marykapitein J. E. Sharp van [Middelburg naar Sunderland met ballast. Gedurende het afgeloopen jaar 1849 zijn te Flissingen in geklaard 131 schepen; te weten 50 op die stad 7 op Rot terdam 6 op Middelburg, 2 op Dordrecht, 1 op Helle- voetsluis, 1 op Schiedam en 64 als bijleggerswaaronder 70 Nederlandsche30 Engelsche, 6 Belgische, 5 Fransche, 5 Amerikaansche 5 Noordsche, 3 Zweedsche, 3 Hanover- sche x Russisch 1 Bremensch1 Hamburgsch en 1 Mec- klenburgsch en uitgeklaard 47 van Vlissingen 45 en van Middelburg 2 waaronder 37 Nederlandsche 8 Engelsche 1 Russisch en 1 Zweedsch. In hetzelfde jaar zijn aan de uiterste wacht te Feere in geklaard 36 schepen, waarvan 28 op Middelburg, 1 op Rotterdam 1 op Amsterdam en 6 als bijleggers en uitge- klaard 33 schepen, waarvan 10 op Huil, 10 op Seaham 7 op Londen, 3 op Sunderland1 op Hamburg1 op Go- thenburg en 1 op Blijth. I11 de Maas en Goeree zijn binnengekomen 24x7 schepen (281 meer dan in 1848), en uitgezeild 2539(223 meer dan in het vorige jaar). I11 1849 zijn te Amsterdam uit zee aangekomen 1925 schepen zijnde 46 minder dan in 1848 en 828 minder dan in 1847. «TAND TAN DEN THERMOMETER. JANUARIJ 1850. 14, 10 uren 's avonds 20 graden. 15, 7 's morg. 16 2 'smidd. 22 10 's avonds 24 xd, 7 'smorg. 20 2 's midd. 26 Middelburg den 15 JaBuarij 1850. J-Jeden overleed in den ouderdom van 73 jaren onze waarde Vader en Behuwd-VaderP. J. CADET, Kamer bewaarder bij het Provinciaal Bestuur van Zeeland. L. H. CADET. J. A. CADET, geb. VAN den Broecke. J-Jeden overleed ons jongste Kindje, ANTHONUS WIL HELMUS slechts drie maanden oud. Middelburg J. H. van den HEUVEL, den 15 Januarij 1850. T. M. van den HEUVEL, Eenige kennisgeving. geb. Wibaut. FAILLISSEMENT. J^ij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Middelburg gewezen den zestienden Januarij achttienhonderd vijftig, be hoorlijk geregistreerd is MATTHIJS HENDRIK KALB- FLEISCH, Winkelier en Slijter in Sterke Dranken en»Li- keurenwonende te Flissingenverklaard te zijn in staat van Faillissementaangevangen denveertienden dezer maand en is 111 hetzelve benoemd tot Regter Commissaris, de Edel Achtbare Heer Jhr. Mr. van der STRATEN lid der ge melde Regtbank en tot Curator JOHANNIS MARTINUS BRIEVE Procureur wonende te Middelburg. Voor Uittreksel deugdelijk verklaart door mij J. M. BRIEVE Procureur. VERKOOPING, op Woensdag den 23 Januarij 1850, 's morgens 11 ure, aan den Steenen Rijweg van Middelburg naar Veerevan Essen en Elzen KAPHOUT, Populieren BOOMEN, en Populieren TRONKEN, met het daarop staande KAPHOUT. De Veiling begint aan het Huis half- ■wege en eindigt bij Zandijk. Men zal op Woensdag den 23 Januarij 1850, te Mid delburg op de VlasmarktLett. L. No. 25 ten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke Az. en getuigen verkoppen een' zindelijken INBOEDEL bestaande in twee geschilderde Kabinetten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Bedden met toebehooren Mans en Vrouwe Kleederen, Japansch en ander Porcelein Glas en Aardewerk, Koper, Blik en Ijzer werk eenige Winkel-Gereedschappen een Mangel en meer andere Goederen. Al hetwelk Dingsdag te voren 's mor gens van 9 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 4 ure, voor een ieder te zien is. Jf§l| OPENBARE VERKOOPING. S||||l£ OP Donderdag den 24 Januarij 1850, des voor- middags ten 10 ure, in de Herberg te YERSE- KEbewoond door J. IF. van Dalsent aldaar van 187 zware regtstammige OLMEN BOOMEN, geheel geschikt voor Werkhout, van onderscheidene lengte en dik te, staande in twee Boomgaarden te PFemeldingenabij den Dorpe aldaar, aankomende den eerzatnen F. Hieftje en Cor- nelis van Oosten beide Grondeigenaars te Yerseke; te vei len in twee Perceelen alséén van 74 stuks en één van 113 stuks; zullende op verzoek, de aanwijzing geschieden door den eerzame Pieter HamelinckGrondeigenaar te We- meldinge. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van Mr. P. J. A. van Damte Goes. VERKOOPING bij en om het Dorp OOSTKAPELLE Dingsdag den 29 Januarij 1850, des morgens 10 ure, van een halven Bunder zwaar Essen alsmede eene partij Willi. gen KAPHOUT geveld circa 200 zeer gave hooge Wil ligen STAMMEN eenige Canadasche Populieren en 2000 3000 drooge TAKKEBOSSEN. J)e Erfgenamen van wijlen Jonkheer Mr. Cornelis Jaco- bus Fersluys van Krabbendijke en Nieuwlande zullen door het Ministerie van den Notaris Adriaan Stuart Makkers te Middelburg residerende, en getuigen, met magtiging van de Arrondissements-Regtbank aldaar, op Donderdag den 7 Februarij 1850, des voormiddags ten tien ure in het Neder- landsch Logementin de Abdij te Middelburg, in het open baar en aan den meestbiedende te koop veilen DRIE HOFSTEDEN met derzelver gevolgen, waarvan 'eene is staande en gelegen in de Gemeente Nieuw- en Sint- Joosland Kanton en Arrondissement Middelburg en de twee anderen in het Eiland NoordbevelandKanton Cortgene Arrondissement Goes als: De eerste genaamd de Eendragtgroot 60 Bunders 51 Rdeden in Oud- en Nieuw- Sint-Joosland en Nieuwerkerke Gemeente Nieuw- en Sint-Joosland in Pacht bij Arij Pol derdijk tot Sinte Catharina 1850 zal eerst in drie Percee len en daarna in eene massa worden te koop aangebodenvan dezelve zijn 51 Bunders 64 Roeden 70 Ellen tiendevrij. De tweede genaamd Land- en Zeezigtgroot 91 Bun ders 78 Roeden 50 Ellen, in den Soelekerke-PolderGe meente Wissenkerke in Noordbeveland dezelve is vrij van tienden in eigen gebruik en zal in eene massa worden te koop aangeboden. De derde groot 95 Bunders 86 Roeden 87 Ellen in den Heer Jan's- Jacoba- Maria- en Rip-PoldersGemeente Wis senkerke in Noordbeveland, in Pacht bij Jacob Marcusse tot 25 November 1854; zal eerst in vier Perceelen en daarna in eene massa worden geveild. En eindelijk nog 1 Bunder 10 Roeden 59 Ellen WEI LAND, gelegen onder Middelburgs-Ambachten Gemeente Middelburgin Pacht bij Adriaan Brouwertot 25 Novem ber 1851. De inschrijving en het opbod zullen bij den hoop moeten geschieden. Alles in het breede omschreven in de uitgezette Kaarten dezer Verkooping terwijl nadere informatien kunnen ver kregen worden ten Kantore van gemeldeu Notaris Adriaan Stuart Makkersin de lange Singelstraat te Middelburg; alsmede ten Kantore van den Notaris Willem Marinus Snij der te Veere; zullende de Kadastrale Plans en Leggers acht dagen voor den Verkoop bij eerstgemelden Notarister in zage liggen. Met Mei te buur of te koop een HUIS met TUIN, op de Bierkaai, Lett. G. 206, met vrijen toegang in de Nieuwstraatadres bij L. ErdegainghKorendijk, P. 61. Met Mei een bekwame MOLENAARS-KNECHT be noodigd bij J. Donzete NEUZEN. Brieven frauco. Met Mei eerstkomende een HUISKNECHT benoodigd bij den Heer de Jonge van Ellemeet. Terstond eene MEID als NOODHULP benoodigd, bij Mejufvrouw Noé Brakstraat. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS?""

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2