3it0e£0tibcu ^tttkliciu Qtbucctentieu. Volgens sommigen zou de koning van Saksen voor nemens zijn afstand van den troon te doen ten behoeve des oudsten zoons van zijnen broeder Johanndie willens zou zijn alsdan eene ruime amnestie te verleeuen. Uit Beyruth zijn treurige berigten ontvangen. Na eene aardsc'nudding op den 4 december is in die stad den 9 daaraanvolgende groote schade aangerigt door eene over strooming de schade werd op 500,000 piasters geschat. Berlijn 9 januarij. Heden zijn in beide de kamers door den minister von Brandenburgnamens den koning, de wij zigingen voorgesteld, welke Z. M. wenschelijk oordeelt. Zij betreffen zoowel de bepalingen ten aanzien van welke de kamers het metelkander eens waren als die omtrent welke zij in gevoelen verschilden en welke dus zijn geble ven zoodanig als de koning die oorspronkelijk heeft geoc- troijeerd. Dezer dagen heeft de Beijersche regering aan de Pruis- sische een aanzoek gerigtom nadat Nederland voorgegaan is met de opheffing der Rhijntollen ook van hare zijde de zelve af te schaffen en de overige oeverstaten Nassau Baden Darmstadtdaartoe ook aan te sporen zullende Beije- ren, wat den Rhijnpalts betreft, niet in gebreke blijven. Berlijn 10 januarij. De koninklijke boodschap vau gis teren heeft in de tweede kamervooral voor zoo ver de vorming eener eerste kamer betreftweinig genoegen gege ven- Men twijfelt er algemeen aan of de meeste konink lijke voorslagen zullen worden aangenomen. Iutusschen al mogt dit ook het geval zijn, zal het beëedigen der consti tutie door den koning niet achter blijven, daarde voorslagen als geen absoluut vereischte daartoe beschouwd worden. Frankfort 8 januarij. Vermits onze Senaat nog geenerlei maatregelen heeft genomen tegen de door de ontbondene con stituerende vergadering uitgevaardigde aanspraak aan de be volking van onzen vrijstaat, en men het echter niet voor waarschijnlijk houdt, dat eene verklaring, waarbij die ver gadering te kennen geeft, dat zij, ondanks het genoemde sénaats-besluitzich als wettig geconstitueerd blijft beschouwen geheel ongestraft zal worden gelaten, vindt de meening, dat deze zaak zal worden beschouwd als drukpers-delict, vrij algemeen ingang. Dat de leden dier vergadering zich van verdere ongeregeldheden zullen onthoudenwordt als ze ker gesteld. Zwitserland. De bondsraad heeft de kantonnale regeringen aangeschreven dat na 1 februarij de staatkundige vlugtelingen geen onderstand meer zullen ontvangen uitge zonderd die welke door ligchaamsgebreken niet kunnen ar beiden en te veel ten hunnen laste hebben om naar hun land terug te keeren. Frankrijk. Parijs 9 januarij. De herkiezing van den heer Dupin als voorzitter der vergadering geeft het Journal des Débats aanleiding tot de volgende opmerking Deze verkiezing, welke d.2 hoop moet doen koesteren dat de eenige dagen geleden, tusschen de beide groote partijen der meerderheid, gerezen wolken verdwenen zijn heeft eene hooge staatkundige waarde." De generaal Lamoriciire was heden in de zitting tegen woordig. Naar men verzekert, heefc hij van den keizer van Rusland geene andere geschenken aangenomen -dan eer; paar pistolen welke Peter I hebben toebehoord. De heer Gustave de Beaumontgewezen gevolmag- tigd minister van Frankrijk in Oostenrijk is gisteren avond van Weenen in deze hoofdstad aangekomen. Men zegt dat de regering dezen morgen hoogst ge- wigtige tijdiagen uit Weenen heeft ontvangen door welke het gerucht zou worden bevestigd dat de Hongaren op nieuw de wapenen hebben aangegord. - Nog altijd verwekt de verschijning van het nieuwe dagblad le Napoléonveel sensatie. Te regt of te onregt velen zien Frankrijks toekoms: in de hand van Louis Na poleon en geen wonder dusdat zij het nieuwsgierig oog in de kolommen slaan van het dagblad dat diens naam draagt en zijn orgaan zou zijn. Van het eerste nomraer zijn welligt 100,000 exemplaren verkocht! De prins de Polignachoofd van het ministerie onder Karei X, tijdens de beruchten ordonnantiën van 1830, is te Parijs aangekomen. In ons land, waar men thans ijverig uitziet naar doel matige nieuwe belastingen, is die op de honden, in 1847 door de kamer van afgevaardigden afgestemd weder ter sprake gebragt. De republiek telt 3 milüoen honden die -dagelijks, zoo berekent men f 100,000 verteren eene som, waarvoor men meer dan 600,000 menschen zou kunnen on derhouden. In het zuiden van Frankrijk maar vooral in Zwitserland is ontzettend veel sneeuw gevallen. Een reiziger verhaalt dat in het laatstgenoemd land de sneeuw 6 voet hoog ligt. Parijs 10 januarij. De wetgevende vergadering schijnt bij de behandeling .van de wet omtrent de onderwijzers der lagere scholen den eenen dag in tegenstrijdigheid te zijn met den anderen. Woensdag had zij met eene vrij sterke meerderheid ondanks den tegenstand van het bewind en der commissiehet amendement aangenomen van den lieer Salmonwaarbij de prefecten verpligt werden om voor zij een onderwijzer konden afzetten het advies in te nemen van den arrondissements-raad en gisteren heeft de vergadering yoor eer. aantal bepalingen gestemd die het vo rige geheel vernietigen. Dit alles heeft plaats gehad onder hevige uitvallen van de bergpartij tegen de voorstellen der commissie en tegen de leden der regterzijde; er heerschte zoo als gewoonlijk, wanneer er belangrijke zaken worden be handeld eene onophoudelijke opschudding en eene onstui mige opvolging van interpellatien die weinig parlementairen geest aan den dag legden. Het is bedroevend dat leden die zeg gen te behooren tot de behoudende partijtot die der orde, zich ten taak stellen het constitutioneel regeringsstelsel op zoodanige wijze te onteeren. Men houdt voortdurend als zeker, dat tot de kleine expe ditie tegen Montevideo besloten is. Men noemt als vloot voogd dier expeditie den admiraal Dubourdieude landdings- troepen zouden bestaan uit een regement infanterie der ma rine, en twee escadrons jagers; over de eigenlijke landings troepen zou de kolonel Lannes de Montebello het bevel voeren. De commissie tot onderzoek van het voorstel van den generaal Grammontbetrekkelijk de mishandeling der dieren is met haar rapport gereed; het is bijna met algemeene stem men in de commissie aangenomen. De Républicain du Nord zegt dat het gerucht wegens de onlusten te Valenciennes ontstaan is door een twist tusschen de kurassiers en eenige inwoners; tegen de laatsten moeten de kurassiers hunne sabels hebben getrokken. Sedert eenige dagen geven zich eene menigte jongelieden uit de ontslagene mobile garde aan bij het bureau van re- cruteringom vrijwillig bij het leger ingelijfd te worden. De ze jongelieden meestal ambachtsgasten zijn geheel en al de werkzaamheden van hun beroep ontwend, en 1111 voor niets anders geschikt dan om soldaat te zijn. Parijs 11 januarij. De wet betreffende de onderwijzers der lagere scholen is door de wetgevende vergadering met eene groote meerderheid van 385 tegen 223 stemmen aangenomen. Dit is een groote trinmf voor het ministerie; maar iedere medaille heeft hare keerzijde op het oogeublik dat het be wind dit voordeel behaalde heeft het in de bureaux een ge- wigtige nederlaag geleden door den bijna eenparigen tegenstand van het wets-ontwerp tot vermeerdering der «oldij van de onder-officieren, dat beschouwd wordt als om den president den bijval van het leger te doen winnen en dit zal het Elysée, alwaar dat ontwerp bekookt wasgevoelig treffen. Een geruimen tijd hoorde men niet meer spreken van coups d'éiaiïmaar siuts tivee dagen aijn daarvan weder ge ruchten in omloop. Eenige prefecten zijn door den minister van binnenland- sche zaken naar Parijs ontboden om geraadpleegd te wor den over de vervanging van een aantal maires en adjuncten die beschuldigd worden van aan de propogande van het so- cialismus de hand te hebben geleend. Gisteren avond was er eene groote receptie bij den president der repupliek waarbij behalve de hooge beambten meest al de vreemde gezanten tegenwoordig waren. De heer Dupin zal een groot diné en bal geven aan de nationale vergade ring de uituoodigingen zullen zich afzonderlijk en tot al de verdeelingen dier vergadering uitstrekken. Men spreekt over de uitgave van een nieuw dagblad ge titeld le Catholiquewaarvan de redactie van den aarts bisschop van Parijs zou uitgaan. Neuzen, den 11 Januarij 1850. Naauwelijks werd heden morgen vernomen dat het Z. M. onzen geëerbiedigden Koning had behaagd, den Edel Achtb. Heer P. IV. Steenkamp bij continuatie tot burgemeester te benoemen of van eene menigte woningen werden als om strijd de vlaggen uitgestoken, zoo dat deze stad, als in een oogenblik een feestelijk aanzien verkreeg. Des middags ten twaalf ure gaven de werkende leden van het hier be staande muziekgezelschap door het uitvoeren van eenige muziekstukken hunne blijde deelneming te kennen en trok ken gevolgd van eene juichende menigte door de stad terwijl eene serenade bij fakkellichtdoor de hoornblazers van het garnizoen gegeven, deed blijken dat ook de militaire bezetting deel nam in de blijdschap der ingezetenen- God spare den beminden burgemeesterdie sedert 30 ja ren met ouvermoeiden ijver de belangen der Neuzenaren be hartigde, nog lang tot heil dergenen, die aldus toonden, hoezeer zij zijne trouwe zorgen op hoogen prijs stellen. Eenige Ingezetenen van Neuzen. Hoofdplaat, ia januarij. Op den 11 dezer waagden het eenige kinderen om zich op het pas toegevrozen waterin het zoogenaamde poldertje alhier te vermaken maar on gelukkig viel al spoedig door het nog zwakke ijs het zoon tje van Joost de Voogt, wagenmaker alhier, een jongentje van slechts 11 jaren oud. Zijne makkers waren, zonder het te ontwaren dat een hunner door het ijs was gevallen naar huis gekeerd toevallig komt een kleine knaap van de we duwe Timmerman alhier, uit de school naar huis; toen hij eyen boven den dijk van het genoemde poldertje kwam, zag hij dat iemand door het ijs was gevallen, verschrikt liep dit knaapje schreeuwend rond en beduidde zoo veel het konde dat iemand in het water lag. Oogenblikkelijk was er een groote toevloed op de been; zelfs de ouders en een broeder van 18 jaren van het met den .dood worstelende kind, ston den bewegingloos hun kind en broeder aan te staren, zonder hetzelve de minste hulp toe te brengen. Op het punt dat de drenkeling te gronde zonk, kwam zekere Enge/bertus Antheunis, welke van eene houtverkoopitig kwam, daar voor bij en toen deze het gevaar van het knaapje vernam be gaf hij zich zonder aarzelen noch het gevaar achtende waarin hij zich welligt konde stortente water bereikte het zinkende kind en bragt het behouden bij zijne ouders aan land. Dank zij dus den redder van den anders ge wis verdronken knaap. C. STAND VAN DEN THERMOMETER.. JANUARIJ 1S50. 13, 7 uren 's morg. 17 graden. 2 *s midd. 23 10 's avonds 20 14, 7 's morg. 16 2 's midd. 23 Getrouwd S. J. de BRUYNE en Noordwelle J. HOOGENBOOM. den 11 Januarij 1850. Eenige kennisgeving. Gevoelig voor de ondervondene deelneming, bij gelegen, heid onzer 25jarige Huwelijks-Vereenigingbetuigen wij met deze onzen hartelijker» dank. J- J- F. A. van de WEGHE, Banketbakker Middelburg en den 13 Januarij 1850. P. J. van den BERG1I. Voor de bewijzen van deelnemingons betoond bij het overlijden van onze waarde Moeder en Behuwd-Moeder betuigen wij bij deze onzen opregten dank. Mideelburg L. E. HOOGENBOOM, den 14 Januarij 1850. geb. brandt. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bjj het overlijden onzer waarde Moeder en behuwd-Moeder be tuig ik ook namens mijne Broeders en Zustersmiju' in- nigen dank. Middelburg R. SCHERER, Onderwijzèr. den 14 Januarij 1850. Op Woensdag den 16 Januarij 1850, des avonds ten ze ven ure zal ten overstaan van den Notaris Abraham van den Broecke Az. en getuigen, in hetNederlandsch Logement in de Abdij te Middelburg, in het openbaar, bij opboden afslag worden te koop aangeboden: TWEE HUIZEN en ERYËNstaande en gelegen bin nen Middelburg; Het Eerste op de Vlasmarkt op den hoek van de Krotn- meweele Wijk L. Numero 25 met een annex PAK HUIS staande en gelegen inde Krommeweele WijkL. Numero 26 op het Kadaster bekend in Sectie D. Nu mero 600. In de Grondlasten aangeslagen op 27,36. Het Tweede in de Langevijle, Wijk K. Numero 221, op het Kadaster bekend in Sectie D. Numero 472. In de Grondlasten aangeslagen op 15,78. Voorschrevene Huizen en Erven zijn daags vóór en op den dag der Verkooping voor ieder te zien van des vóor- middags tien tot des namiddags ten drie ure. J3UBLIEKE VERKOOPING Woensdag den Mggjyll 16 Januarij 1850, des namiddags om 3 uren pre- l|jïlËjkj˧ ciesin de Uitspanning, voorheen genaamd de Bremerton thans Pax intrantibus op liet Zand buiten de Langevijle poort der Stad Middelburg, ten verzoeke van den Procureur Johannis Marïihïïs Brier* als bewindvoer der over de Goederen van den afwezigen Simon Koets, ten overstaan van den Notaris A. Stuart Makkers en getuigen krachtens Regterlijke magtiging, van een SPEELHOF, genaamd NOOIT GEDACHT, met Huizing, BakkeetSchuur en verderen Timmer staande en gelegen buiten de Vlissing- sche poortaan den Singel der Stad Middelburg gemerkt Wijk V. No. 14, Kadastraal békend Sectie H. No. 338, en 339, ter inhoudsgrootte van 15 Roeden 96 Ellen doen. de aan Grondlasten 21 49 en aan Water- en Dijkpennin- gen 45 te zamen 21 94. Voorschreven Speelhof, 't welk eerst bij opbod en daar na bij afslag en mijning zal worden te koop gepresenteerd, is Dingsdag en Woensdag den 15 en 16 Januarij 1850 voor een ieder te zién, van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure. Zijnde de Verkoop-conditien 8 dagen voor de Verkooping, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure, ten Kantore van opgemelden Notaris te lezen, ,gg|& OPENBARE VERKOOPING. OP Donderdag den 24 Januarij 1850, des voor- middags ten 10 ure, in de Herberg te YERSE- KE, bewoond door J. IV, van Dalsem aldaar, van 187 zware regtstammige OLMEN BOOMEN geheel geschikt voor Werkhoutvan onderscheidene lengte en dik te, staande in twee Boomgaarden te IVemeldingenabij den Dorpe aldaar, aankomende den eerzamen F. Hieftje en Cor- nelis van Oosten beide Grondeigenaars te Yerseke; te vei len in twee Perceelen als: één van 74 stuks en één van 113 stuks; zullende op verzoek, de aanwijzing geschieden door den eerzame Pieter HamelinckGrondeigenaar té We- meldinge. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van Mr. P. .7. A. van Dam te Goes. Qp Dingsdag den 29 Januarij 1850, des avonds ten acht ure zalten overstaan van den Notaris Abm. van den Broecke Az. en getuigen in het Nederlandsch Logement in de Abdij te Middelburg in het openbaar bij opbod en afslag worden te koop aangeboden Een IIUIS en ERYE staande en gelegen binnen Mid delburg in de 's GravestraatWijk I. No. 197. Hetzelve Huis en Erve is daags vóór en op den dag der Verkooping voor een ieder te zien, van des voormiddags 1» tot des namiddags 3 ure. Voorts zal op Woensdag den 30 daaraanvolgende des voor middags ten 10 ure, vóór het gemeld Huis, worden over gegaan tot den openbaren verkoop van eene partij MËU- BELAIRE GOEDEREN bestaande in Tafels Stoelen Bedden met toebehooren Porcelein Glas en Aardewerk Koper, Tin en Ijzerwerk, en hetgeen verder zal worden te koop aangeboden welke goederen daags vóór de Ver kooping voor een ieder te zien zijn. Jn den Boekwinkel van J. OOMS, op den Langenburg, zijn te bekomen Heele en Gedeelten van LOTENin Koop en Huurvoor de 210de Staats Loterij. ]\/[et Mei een net HUIS te huur, in de Noordstraat Lett. C. No. 16; adres Londonsche KaaiLett. H. No. 65* JEMAND?oed kunnende naaijen, mazen, stoppen en teekenen, vraagt vriendelijk om werk adres Kapoenstr. A. 14. J7ene Bïtrger Dochter zag zich gaarne geplaatst als KIN DER- of DERDEMEID, of tot het doen van Huiselijke bezighedener zal minder op Salaris dan op eene goede behandeling gezien worden. Men gelieve zich te adresseren aan de Uitgevers dezer Courant. Nieuw GEROOKT VLEESCH ROLPENS en ZULT, te koop bij .7. P. Ponse lange Gortstraat'. j\/[et Mei een bekwame MOLENAARS-KNECHT be- noodigd bij ,7. Donzete NEUZEN. Brieven franco. j?ene WERKMEID, goed met den Pot kunnende omgaan, benoodigd bij Mevr. Ca/lenfelsHerineqüin te Viissingen. 'Perstond een KINDERMEISJE benoodigd bij Mejufvr» D. Jonk Giststraat. J?en aankomend MEISJE, tusschen de 15 en 18 jaren, benoodigd adres bij E. Hendrikse. J)oor den Boekverkooper E. HENDRIKSE wordt heden uitgegevenaan Heereti Inteekenaren verzonden en alom verkrijgbaar gesteld Twee Voorlezingen over de CATECHISMUS-PREDICA- TIEN van SMIJTEGELTproeve der denk- en predik-wijze in de Hervormde kerk vóór ruim eene Eeuwdoor Is. de WAAL, Predikant te Biervliet. De inteekening-prijs is f 1, buiten inteekening f 1,20. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS?"

Middelburgsche Courant | 1850 | | pagina 2